مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 75

موضوع: قرآن برای چه قرنی؟؟؟

1. Top | #41

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3222
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.17
    تشکـر
    340
    تشکر شده 283 بار در 144 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : قرآن برای چه قرنی؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط k1ronaldo نمایش پست ها
    اندک انتقادی ک ب دین اسلام وارد بشه مسلمانان جبهه میگرند و معتقدند ک ب اعتقاداتشون توهین شده ولی خودشون ب اعتقادات همه توهین میکنند
    به هیچ وجه اندک علاقه ای ندارم که تو این بحث ها شرکت کنم چون جز تو سر و کله هم زدن نتیجه ای نداره !
    ولی یه سری چیزا رو دلم نیومد که نگم
    شما گفتید مسلمانان جبهه میگیرند !!!
    بیشتر از 1.3 میلیارد مسلمان سرتاسر جهان وجود داره و مسلمان هستند . شما با این جمله ساده در مورد 1.3 میلیارد نفر قضاوت کردید !
    "خودشون به اعتقاد همه توهین میکنند"
    من یک مسلمانم و یادم نمیاد که تا حالا با شما برخوردی داشته باشم یا به شما یا شخص دیگری توهینی کرده باشم
    کاش یک روزی تمام انسان ها به این درک برسند که هیچکس حق نداره کسی رو قضاوت کنه . چه مسلمان ، چه مسیحی ، چه یهودی ، چه بودایی
    شخصیت یک شخص همه متشکل از دینش یا حتی اتفاقاتی که بقیه پیروان اون دین انجام میدن نیست ... کاش اینو درک کنیم !
    هزاران ساله که این بحث ها باعث جنگ و جدل و کینه و دل خوری بوده ...
    از زندگی یاد گرفتم به اعتقادات کسی توهین نکنم و جبهه نگیرم. حتی وقتی که به پیامبر و خدایی که قبولش دارم کوچکترین توهینی بشه !
    جمله خودتون رو یه بار دیگه بخونید . اگر 100 نفر که سیاه پوست هستند دزدی کنن ، در نتیجه تمام سیاه پوستان دزد هستند ؟! این نمونه بارز نژاد پرستی هست . شما هم دقیقا حرفتون مصداق بارز همچین مثالی بود !
    خیلی خوبه که اعتقادات شخصی باشه و نخوایم اعتقادات خودمون رو به بحث بکشیم یا بدون اطلاعات راجع بهش بحث کنیم
    من مسلمانم ، شما شاید نباشید
    هیچ دلیلی وجود نداره که من به شما یا اعتقاداتون توهین کنم یا بالعکس
    اگر کسی هم به دینی یا اعتقادی توهین میکنه ؛ نظر شخصی اون شخص هست و "باید" اینقدری درک و فهم داشته باشیم که این مورد رو پای دین یا اعتقاد اون شخص ننویسم
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #42

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    31916
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.42
    تشکـر
    121
    تشکر شده 179 بار در 119 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    1

یک مبحث درباره زبان عربی در ریبشه یابی منبعث شده از زبان آرامی است خود زیر شاخه ای از زبانهای سامی است اینها همه رده بندی زبانهای باستانی است خط کوفی هم از سریانی نشئت می گیرد بحث در این زمینه بحث کاملا تخصصی رشته زبانشناسی و زبانهای باستانی است که متخصص و کارشناس خاص خود را دارد همین زبان فارسی هم بدین شکل نبوده فارسی پهلوی میانه و فارسی پهلوی باستان و زبان اوستایی همه اینها در آن دخیل بوده است و به تدریج رو به تکامل رفته با چهار تا کلمه از یک مقاله خواندن نمی شود اعتبار متنی را به سادگی زیر سوال برد پس تا در زمینه تخصص و دانش کافی نداریم نباید با قطعیت سخن بگوییم و دیگران را به شک انداخت تفحص و تحقیق یک امر خوب است داشتن شبهه خطا نیست ولی تا زمانی که به دانش مورد نظر در هر زمینه نرسیده ایم شایسته نیست دیگران را گمراه کنیم مسلما شک مقدمه یقین است

4. Top | #43

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.26
    تشکـر
    9,963
    تشکر شده 12,782 بار در 6,485 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود بانو
    کسی هم نگفت مشکلی در اعراب گذاری است حرف من این بود که به قرآن اضافه شده,در ضمن گیرم پیامبر خدا این پیام را بدرستی رسانده باشد از کجا میشود به دستگاه عثمان و نحوه جمع آوریش اعتماد کرد؟
    آنها که دیگر معصوم نبودند.
    درست است امامان آن را تایید کرده اند اما اهل سنت امامان را قبول ندارند همانطور که در بالا دیدیم جناب root2000 گفت!
    یک اثبات برای این میخواستم ممنون میشوم اگر میشود این را پاسخ دهید
    کی گفته اهل سنت امام هارو قبول ندارن, ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

5. Top | #44

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33989
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.34
    تشکـر
    10
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    بله اما این را هم در نظر بگیرید در قرآن افراد غیر مسلمان بسیار مورد هتاکی واقع شده اند....
    شاید شما اینطوری باشید و به کسی توهین نکنید اما قالب مسلمانان و نه همه اشان اینطورند بهتر بود این دوست از عبارت "اکثر" استفاده میکرد نه همه.
    همه مسلمانان قران رو قبول ندارند؟
    و در قران افراد غیر مسلمان مورد هتاکی واقع شده ان پس ب گونه ای همه مسلمانان دارند ب بقیه توهین میکنن.
    شیعیان صادق رو قبول دارند دیگه ! ایشون گفته هر کس از ما نیس حرام زادس اگه با این حرف مخالفید پس مذهبتون مشکل داره اگه موافقید شما هم توهین کردید.
    پس در واقع همه مسلمانان توهین میکنن

6. Top | #45

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33989
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.34
    تشکـر
    10
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط positive نمایش پست ها
    به هیچ وجه اندک علاقه ای ندارم که تو این بحث ها شرکت کنم چون جز تو سر و کله هم زدن نتیجه ای نداره !
    ولی یه سری چیزا رو دلم نیومد که نگم
    شما گفتید مسلمانان جبهه میگیرند !!!
    بیشتر از 1.3 میلیارد مسلمان سرتاسر جهان وجود داره و مسلمان هستند . شما با این جمله ساده در مورد 1.3 میلیارد نفر قضاوت کردید !
    "خودشون به اعتقاد همه توهین میکنند"
    من یک مسلمانم و یادم نمیاد که تا حالا با شما برخوردی داشته باشم یا به شما یا شخص دیگری توهینی کرده باشم
    کاش یک روزی تمام انسان ها به این درک برسند که هیچکس حق نداره کسی رو قضاوت کنه . چه مسلمان ، چه مسیحی ، چه یهودی ، چه بودایی
    شخصیت یک شخص همه متشکل از دینش یا حتی اتفاقاتی که بقیه پیروان اون دین انجام میدن نیست ... کاش اینو درک کنیم !
    هزاران ساله که این بحث ها باعث جنگ و جدل و کینه و دل خوری بوده ...
    از زندگی یاد گرفتم به اعتقادات کسی توهین نکنم و جبهه نگیرم. حتی وقتی که به پیامبر و خدایی که قبولش دارم کوچکترین توهینی بشه !
    جمله خودتون رو یه بار دیگه بخونید . اگر 100 نفر که سیاه پوست هستند دزدی کنن ، در نتیجه تمام سیاه پوستان دزد هستند ؟! این نمونه بارز نژاد پرستی هست . شما هم دقیقا حرفتون مصداق بارز همچین مثالی بود !
    خیلی خوبه که اعتقادات شخصی باشه و نخوایم اعتقادات خودمون رو به بحث بکشیم یا بدون اطلاعات راجع بهش بحث کنیم
    من مسلمانم ، شما شاید نباشید
    هیچ دلیلی وجود نداره که من به شما یا اعتقاداتون توهین کنم یا بالعکس
    اگر کسی هم به دینی یا اعتقادی توهین میکنه ؛ نظر شخصی اون شخص هست و "باید" اینقدری درک و فهم داشته باشیم که این مورد رو پای دین یا اعتقاد اون شخص ننویسم
    پست بالا توضیح دادم چرا گفتم همه
    بعله این درگیریها ب جایی نمیرسه
    بهتره بیخیالش شیم
    موفق باشید

7. Top | #46

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.26
    تشکـر
    9,963
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

و در قران افراد غیر مسلمان مورد هتاکی واقع شده ان پس ب گونه ای همه مسلمانان دارند ب بقیه توهین میکنن.
    شیعیان صادق رو قبول دارند دیگه ! ایشون گفته هر کس از ما نیس حرام زادس اگه با این حرف مخالفید پس مذهبتون مشکل داره اگه موافقید شما هم توهین کردید.
    شما از کدوم دسته سنی ها هستید ,؟؟؟؟؟؟!

8. Top | #47

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33989
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.34
    تشکـر
    10
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    شما از کدوم دسته سنی ها هستید ,؟؟؟؟؟؟!
    سنی نیستم
    در شناسنامه شیعه ولی در واقعیت اتئیست

9. Top | #48

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.26
    تشکـر
    9,963
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

کییی گفففففته امام صادق گفته هرکی از ما نیست حروم زادست, ,,,؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

10. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #49

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33989
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.34
    تشکـر
    10
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    کییی گفففففته امام صادق گفته هرکی از ما نیست حروم زادست, ,,,؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    حدیث در کتاب اصول کافی کلینی اومده
    کلینی از علمای بزرگ شیعه اس و کتابش مورد تایید همه شیعیان است

12. Top | #50

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.26
    تشکـر
    9,963
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

حدیث در کتاب اصول کافی کلینی اومده
    کلینی از علمای بزرگ شیعه اس و کتابش مورد تایید همه شیعیان است

طرح شبهه :
    يكي از اتهامات عثمان خميس در اين سخنراني ،‌ اين بود كه شيعيان فقط خود را حلال زاده و ديگر مسلمانان را حرام زاده مي‌دانند، وي مي‌گويد :
    المسألة الثالثة : القول بكفر من عدا الشيعة :
    كل من عدا الشيعة فهو كافر بل لم يتوقف الأمر على ذلك بل كل من عدا الشيعة كافر وولد زنا ... .
    2 . ويروي الكليني في الكافي عن محمد بن علي الباقر ، أن الناس كلهم أولاد بغايا ما خلا شيعتنا ، وهذا في الروضة من الكافي . صفحة 239
    شيعه مي گويد: غير از شيعه همه كافر بلكه بالاتر ولد الزنا هستند، كليني در كتاب كافي از امام محمد باقر عليه السلام نقل مي كند: غير از شيعيان ما همه مردم فرزندان نامشروع هستند.
    نقد و بررسي :
    مرحوم كليني در كتاب شريف اصول كافي ، اين روايت را با سند ذيل ، اين گونه نقل مي‌كند :
    431 عَلِيُّ بْنُ مُحَمَّدٍ عَنْ عَلِيِّ بْنِ الْعَبَّاسِ عَنِ الْحَسَنِ بْنِ عَبْدِ الرَّحْمَنِ عَنْ عَاصِمِ بْنِ حُمَيْدٍ عَنْ أَبِي حَمْزَةَ عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ (عليه السلام) قَالَ قُلْتُ لَهُ إِنَّ بَعْضَ أَصْحَابِنَا يَفْتَرُونَ وَيَقْذِفُونَ مَنْ خَالَفَهُمْ فَقَالَ لِي الْكَفُّ عَنْهُمْ أَجْمَلُ ثُمَّ قَالَ وَاللَّهِ يَا أَبَا حَمْزَةَ إِنَّ النَّاسَ كُلَّهُمْ أَوْلادُ بَغَايَا مَا خَلا شِيعَتَنَا
    ابو حمزه مى‏گويد : به امام باقر عليه السّلام عرض كردم : برخى از هم كيشان ما به دگرانديشان دروغ مى‏بندند و آنها را به حرامزادگى نسبت مى‏دهند . امام باقر عليه السّلام فرمود : سخن نگفتن در باره آنان نيكوتر است ، و سپس فرمود : اى ابا حمزه ! به خدا سوگند! جز شيعيان ما، همه مردم زاده‌ي فحشايند .
    الكليني الرازي ، أبي جعفر محمد بن يعقوب بن إسحاق (متوفاي328 هـ) ، الأصول من الكافي ، ج‏8 ، ص275 ـ 287 ، ناشر: اسلاميه‏ ، تهران‏ ، الطبعة الثانية ،1362 هـ .ش .
    ضعف سند روايت:

اولاً : در سند اين روايت دو مشكل وجود دارد : يكي در حسن بن عبد الرحمن و ديگري در علي بن العباس .
    حسن بن عبد الرحمن مجهول است و در هيچ يك از كتاب‌هاي رجالي شيعه توثيق ندارد .
    بنابراين روايات او معتبر نيست .
    مشكل اصلي و اساسي در سند، علي بن عباس است كه از غلات به شمار مي‌رود .
    مرحوم نجاشي در باره وي مي‌نويسد :
    علي بن العباس الجراذيني الرازي ، رمي بالغلو وغمز عليه ، ضعيف جداً .
    علي بن عباس جراذيني رازي جدّا ضعيف و محكوم به غلوّ شده است.
    النجاشي الأسدي الكوفي ، أبو العباس أحمد بن علي بن أحمد بن العباس (متوفاي450هـ) ، فهرست أسماء مصنفي الشيعة المشتهر ب‍ رجال النجاشي ، ص 255 ، تحقيق : السيد موسى الشبيري الزنجاني ، ناشر : مؤسسة النشر الاسلامي ـ قم ، الطبعة: الخامسة ، 1416هـ .
    ابن داود حلي مي‌نويسد :
    علي بن العباس الجراذيني ، بالجيم والراء والذال المعجمة ، الرازي لم ( جش ) رمي بالغلو وغمز عليه ، ضعيف جداً .
    علي بن عباس جراذيني رازي، ضعيف و غالي است.
    الحلي ، تقى الدين الحسن بن علي بن داود (متوفاى بعد 707هـ) ، كتاب الرجال مشهور بـ رجال ابن داود ، ص 261 ،‍ تحقيق : السيد محمد صادق آل بحر العلوم ، ناشر : منشورات المطبعة الحيدرية – النجف ، 1392هـ ـ 1972م
    علامه حلي مي‌نويسد :
    علي بن العباس الجراذيني ، بالراء بعد الجيم ، والذال المعجمة بعد الألف ، وقبل الياء المنقطة تحتها نقطتين ، وبعدها النون ، الرازي ، رمي بالغلو ، وغمز عليه ، ضعيف جدا ، له تصنيف في الممدوحين والمذمومين يدل على خبثه وتهالك مذهبه ، لا يلتفت إليه ، ولا يعبأ بما رواه .
    علي بن عباس جراذيني رازي ضعيف و غا لي است. نوشته هايي در مدح و ذم دارد كه نشانگر نابودي مذهبش و پستي خود وي است، نه خود او ارزشي دارد و نه به رواياتش توجهي مي شود.
    الحلي الأسدي ، أبي منصور الحسن بن يوسف بن المطهر (متوفاي 726هـ) خلاصة الأقوال في معرفة الرجال ، ص 367 ، التحقيق : فضيلة الشيخ جواد القيومي ، ناشر : مؤسسة نشر الفقاهة ، الطبعة : الأولى ، 1417هـ .

بنابراين ، روايت چنين افرادي در مذهب شيعه ، هيچ جايگاهي ندارد ؛ از اين رو است كه احدي از علماي شيعه در طول تاريخ بر طبق چنين رواياتي فتوا نداده‌اند و بلكه عكس آن را معتقد هستند ؛ زيرا بر مبناي فقه شيعه تمام كساني كه پيوند زناشوئي و ازدواج آنان بر اساس مذهب خودشان صورت گرفته و به اصطلاح صيغه عقد جاري شده است ، حلال زاده هستند ؛ حتي اگر غير مسلمان باشند ؛ تا چه رسد به مسلمانان.
    پس اين روايت علاوه بر ضعف سند با ديدگاه فقهي شيعه نيز در تضاد است

کتاب داستان راستان و مطالعه کنید فردی که به نوکر خود میگفت حرام زاده امام صادق به ایشون دعوا کرد گفت ناسزا نگو فرد گفت چون ازدواجش طبق رسم و رسوم ما نبوده امام صادق میفرماید هرکسی طبق مذهب خودش ازدواج کنه ازدواج قبول هست و حلال زادست

یا علی شب خوش

ویرایش توسط پریماه. : 02-21-2017 در ساعت 09:01 PM

13. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 5 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)