مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 75

موضوع: قرآن برای چه قرنی؟؟؟

1. Top | #51

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34010
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.13
    تشکـر
    16
    تشکر شده 14 بار در 7 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : قرآن برای چه قرنی؟؟؟

آقا امیر
    من به موقع اش منطقی هم هستم. ولی در مورد کفار که قصد دارن به جنگ خداوند بیان بایستی طوری برخورد بشه که سزاوار و شایسته اوناست.
    با این حال من برا شما و آقای رونالدو که دیشب سر بحث رو با من باز کرد دعا می کنم ان شا الله هردوتون هدایت بشید.
    من شیعه نیستم ولی اهل سنت هم نیستم و بسیاری از نرمش ها و کوتاه اومدن های بی مورد اهل سنت رو شدیدا مورد انتقاد قرار می دم.
    آرزوی ما برقراری حکومت جهانی اسلامی هست که به یاری خدا به زودی میسر خواهد شد. اون وقت شماها خواهید دید معنی واقعی و اصیل حکومت اسلامی چی هست.
    من ناخوش احوال هستم و چندان توانایی برا ادامه بحث ندارم ضمن اینکه متاسفانه نتیجه و اثری هم نداره.
    ولی به عنوان آخرین کلام ميگم خدا بر احوال ما حاضر و ناظره. چه بخوایم و چه نخوایم نظاره گر ماست و هیچکس هم از فردای خودش خبر نداره. پس بهتره طوری زندگی کنیم که در پیشگاه خداوند روسفید باشیم.
    به قول فرموده نبی مکرم:
    انسان نیک سیرت باید کارهای اهل بهشت را انجام دهد.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از root2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #52

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    11.90
    تشکـر
    10,097
    تشکر شده 12,943 بار در 6,566 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    نمیدانم بانو ایشان گفتند بخوانید:

اگر ایشان سنی باشند (طبق گفته خودشان امام شیعیان را قبول ندارند و صرفا سنت نبوی و قرآن را قبول دارند) پس احتمالا سنی هستند دیگر(البته اگر وهابی نباشند)....
    من هیچ حرفم روی هوا نیست برای همه اش هم سند دارم
    سنی ها. خود امام هارو قبول دارن ولی به عنوان امام قبول ندارن و امام علی رو خلیفه 4میدونن که اعتقادشون و نظرشون خیلی هم محترمه

arash.AP

4. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #53

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    خدای من... این روزها بیشتر حواست به من باشد...میگویند بزرگترین شکست از دست دادن ایمان است...حواست باشد که من شکست نخورم... من هنوز هم تورا به نام قاضی الحاجات میخوانم... خدای خوب من...! برای دلم امن یجیب بخوان...!
    شماره عضويت
    31215
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.28
    تشکـر
    978
    تشکر شده 933 بار در 492 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

واقعا به این همه ممارست برای پیگیری این مبحث آفرین میگم!

ولی به نظرم چنین بحثی در قالب فضای مجازی نمیگنجه٬ صحبت و تبادل نظر در مورد چنین موضوع حساسی گفتگوی رو در رو میطلبه؛

اینجوری حالا حالاها این بحث ادامه داره آخرشم به هیچ نتیجه ای نمیرسه و کسی قانع نمیشه!

6. Top | #54

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    همیشه با خودمان مهربان باشیم
    شماره عضويت
    31916
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.66
    تشکـر
    380
    تشکر شده 454 بار در 282 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

سلام
    اولا قرآن چه در سنی در شیعه یک کتاب هست هیچ تغییری درش به وجود نیامده است آن مطلبی که قرآن مفصلتر از این بوده که در ویکی پدیا آمده در بعضی روایات آمده که در کنار قرآن تفاسیر و بسط آیات قرآن از زبان پیغمبر بوده که می گویند نسخه دست امام علی(ع) و سپس به ائمه بعدی رسیده و الان هم دست آقا امام زمان (عج) می باشد اطلاع داشتن ناقص و کم بخواهیم چنین نتیجه بگیریم که قرآن تحریف شده است این نتیجه گیری کاملا اشتباه است یک حدیث داریم العلم حجاب الاکبر یعنی علم پرده ای بزرگ بر دیدگان قرار می دهد کسی که ذره ای اطلاعات دارد فکر می کند همه دانشها را می داند ولی واقعا کسی که علمش به حدی از شکوفایی برسد می فهمد که هیچ نمی داند

7. Top | #55

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.83
    تشکـر
    7,442
    تشکر شده 7,477 بار در 3,290 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    9

درود بانو
    کسی هم نگفت مشکلی در اعراب گذاری است حرف من این بود که به قرآن اضافه شده,در ضمن گیرم پیامبر خدا این پیام را بدرستی رسانده باشد از کجا میشود به دستگاه عثمان و نحوه جمع آوریش اعتماد کرد؟
    آنها که دیگر معصوم نبودند.
    درست است امامان آن را تایید کرده اند اما اهل سنت امامان را قبول ندارند همانطور که در بالا دیدیم جناب root2000 گفت!
    یک اثبات برای این میخواستم ممنون میشوم اگر میشود این را پاسخ دهید
    به قرآن اضافه نشده!!! چطور میگید اضافه شده؟ یعنی قبلا قرآن یه جور دیگه خونده میشده؟؟

نخیر متن قرآن از اول هم همین بوده اما برای اینکه خوندنش برای افراد دیگه هم راحت باشه این اعراب مشخص شده !

کی گفته اهل سنت ائمه رو قبول ندارند؟ اگه منظور شما از اهل سنت وهابی ها هست که هیچ!

اما شما اگر کتب اهل سنت رو خونده باشید اونها امام علی رو خلیفه چهارم میدونن و قبولش هم دارن!

و اینکه دستگاه عثمانی قرآن رو جمع آوری کرده باشه حرف عجیبیه!!

قرآن در زمان پیامبر توسط کاتبان بزرگی مثل حضرت علی نوشته و محفوظ شده بود

و مطمئنا اگر در جمع آوریش مشکلی وجود داشت هیچکدام از ائمه تاییدش نمیکردن

اهل سنت از نظر من دینشون به طور کل اشکال داره چون کسی که ادعای اسلام رو میکنه نباید رو حرف پیغمبر خدا حرفی بزنه ( وقتی امامت رو قبول ندارن یعنی حرف خدا و پیامبر رو نقض کردن و دینشون کامل نیست...طبق آیه ی شریفه انی اکملت لکم دینکم...دین با امامت کامل شد)

پس خیلی مهم نیست که به چی اعتقاد دارن!

8. Top | #56

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.83
    تشکـر
    7,442
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    9

ممنونم بانو
    بابت لینک هم ممنونم (البته باز هم آن لینک اشاره به تحقیق جناب لوگزنبرگ داشت) حالا بگزریم که باز هم تاییدی بر حرف ما زد
    یک سوالی یعنی نمیشود در بخش دینی این سایت پیرامون این مطالب صحبت کرد؟
    فک نمیکنم تاییدی بر حرف شما بوده باشه...چون پرسش انتهاییش خیلی واضح این کتاب رو بی معنی کرد!

من ندیدم کسی اینجا متخصص پاسخگویی به مسائل دینی باشه!

درسته که بخش و انجمنش تو سایت هست ولی متخصصی براش نیست ، یا حداقل تا الان فعالیتی بر این مبنی ندیدم.

شما هم بهتره این بحثا رو با کسی داشته باشید که بدونن چی میگن نه صرف چهارتا کپی پیست کردن از سایتای مختلف...

9. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #57

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    11.90
    تشکـر
    10,097
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها

اهل سنت از نظر من دینشون به طور کل اشکال داره چون کسی که ادعای اسلام رو میکنه نباید رو حرف پیغمبر خدا حرفی بزنه ( وقتی امامت رو قبول ندارن یعنی حرف خدا و پیامبر رو نقض کردن و دینشون کامل نیست...طبق آیه ی شریفه انی اکملت لکم دینکم...دین با امامت کامل شد)

پس خیلی مهم نیست که به چی اعتقاد دارن!
    حرف اخرت قبول ندارم چرا میگی دینشون کامل نیست !! اونا هم خلیفه ها رو امام میدونن امام به معنی رهبر هستش کسی یکیو به عنوان امام قبول نمیکنه دلیل نمیشه دینش کامل نباشه ........

مسلمان به کسی میگن که خدا کتاب قران و پیامبر و قبول داشته باشه همین ....

دیگه کامل بودن و نبودنش قضاوتش دست من و تو نیست!!!

همونطور که ما حرف داریم که امامت امام علی ثابت شده هست اونا هم حرف واسه گفتن دارن .....

پس بهتر حداقل راجب شیعه. و سنی نظر ندیم چراکه هیچ کدومشون بهتر و برتر از دیگری نیست

arash.AP

11. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. Top | #58

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.83
    تشکـر
    7,442
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    حرف اخرت قبول ندارم چرا میگی دینشون کامل نیست !! اونا هم خلیفه ها رو امام میدونن امام به معنی رهبر هستش کسی یکیو به عنوان امام قبول نمیکنه دلیل نمیشه دینش کامل نباشه ........

مسلمان به کسی میگن که خدا کتاب قران و پیامبر و قبول داشته باشه همین ....

دیگه کامل بودن و نبودنش قضاوتش دست من و تو نیست!!!

همونطور که ما حرف داریم که امامت امام علی ثابت شده هست اونا هم حرف واسه گفتن دارن .....

پس بهتر حداقل راجب شیعه. و سنی نظر ندیم چراکه هیچ کدومشون بهتر و برتر از دیگری نیست
    من که آیه اش رو گفتم!

انی اکملت لکم دینکم!

پیامبر این آیه رو در غدیر خم فرمودند...و خداوند به ایشون هم فرمود اگر امامت علی رو عنوان نکنی انگار که دین رو ناقص رها کردی!

پس کسی که امامت رو قبول نداره دینش کامل نیست...

هیچ حرف و سندیتی از اونا پذیرفته نیست مبنی بر عدم امامت امام علی!

منم نگفتم بهتر یا بدتر هستن...گفتم دینشون کامل نیست با توجه به همین آیه ی قرآن که کمال دین و پایان دین رو با امامت قرین کرده!

ولی اینکه در تقوا چه کسی بهتر و اعلی تر هست دیگه با خداست...

همونطور که حدیث داریم کافر خوش اخلاق بهتر از مومن بداخلاق هست..من اصلا صحبتی در مورد بدتر یا بهتری نکردم!

ما اگر حرفی داریم در مورد امامت امام علی حرف قرآن و پیغمبر هست حرف خودمون که نیست...

ولی حرف اونا از روی چه سندی هست که بخواد معتبر باشه؟؟!!؟؟!؟؟ با تفکر خودشون؟!؟!

این بحثی نیست که بخوایم بگیم اگه ما حرف داریم اونا هم حرف دارن!!! تعجب میکنم ازت که اینو میگی!

اینجا بحث امامت هس و حرفش رو فقط خداوند میزنه و تمام! دیگه هیچ حرفی در این مورد قابل قبول نیست! و هرچی هست در تضاد با سخن خداست.

13. Top | #59

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    11.90
    تشکـر
    10,097
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

من که آیه اش رو گفتم!

انی اکملت لکم دینکم!

پیامبر این آیه رو در غدیر خم فرمودند...و خداوند به ایشون هم فرمود اگر امامت علی رو عنوان نکنی انگار که دین رو ناقص رها کردی!

منم نگفتم بهتر یا بدتر هستن...گفتم دینشون کامل نیست با توجه به همین آیه ی قرآن که کمال دین و پایان دین رو با امامت قرین کرده!

همونطور که حدیث داریم کافر خوش اخلاق بهتر از مومن بداخلاق هست..من اصلا صحبتی در مورد بدتر یا بهتری نکردم!

ما اگر حرفی داریم در مورد امامت امام علی حرف قرآن و پیغمبر هست حرف خودمون که نیست...

این بحثی نیست که بخوایم بگیم اگه ما حرف داریم اونا هم حرف دارن!!! تعجب میکنم ازت که اینو میگی!

اینجا بحث امامت هس و حرفش رو فقط خداوند میزنه و تمام! دیگه هیچ حرفی در این مورد قابل قبول نیست! و هرچی هست در تضاد با سخن خداست.
    ما در حدی نیستیم که بخوایم نظر بدیم راجب شیعه و سنی هیییچ فرقی هم ندارن

حالا ما امام هارو قبول داریم صدتا تا یکی کارای که گفتن و انجام میدیم ؟؟؟؟!!!! ما کاملیم ؟؟!!!!!!

دوست ندارم در این مورد بحث کنم که کی دینش کامل تره کی نیست !!!!!!!

شب خوش عزیزم

arash.AP

14. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #60

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3222
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.15
    تشکـر
    340
    تشکر شده 284 بار در 144 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

من که آیه اش رو گفتم!

انی اکملت لکم دینکم!

هر دین یا یا مذهب یا فرقه ای برای خودش کتاب و ادله ای برای اثبات دینش داره
    اگر من و شما خدا و پیغمبر و کتاب داریم ، اونا هم برای خودشون دارن
    اگر من و شما 1000 تا دلیل برای اثبات حرفمون داریم ، اونا 1001 دلیل برای اثبات حرفشون دارند !
    مشکل اکثر افراد دنیا اینه که دین رو به ارث میبرن و از چیزی هم که اطلاعی ندارن با چشم بسته دفاع میکنند
    در صورتی که اصلا نمیدونن معنی و مفهوم دین چیه و خودشون تحقیق نکردن
    منبع تحقیق هم کلی جای بحث داره که چه منبع موثق هست ، نه منبعی که بخواد به افکار ما سمت و سو بده
    به هر حال ، دین اسلام میگه هرکس که پیرو یکی از ادیان الهی هست و هنوز مسلمان نشده ، ایمانش کامل نشده
    حالا من فردا بیام برم به رهبر کاتولیک های جهان بگم : حاجی شما ایمانت ناقصه و تا مسلمون نشی ایمانت کامل نمیشه !
    این حرف طبق دین منه و منم طبق آزادی بیان میتونم برم نظرم رو بهش بگم . ولی گفتار کلام یک مسئله خیلی خیلی مهم تری هست
    تمام نظر علما اینه که نباید در مجلسی بر عمر لعن فرستاده بشه ، ولی ما تو محرم تو خیابونا چی میگیم ؟!
    وقتی منه شیعه بیام حرفی رو بزنم که به 1 میلیارد جماعت سنی بربخوره ، عقلم این رو میگه که بهتره چنین حرفی رو نزنم !
    چون 1400 ساله همین بوده و هست و قرار هم نیست چیزی تغییر کنه
    خدامون یکیه ، کتابمون یکیه ، پیامبرمون هم یکیه ... پس بهتره به جای اینکه تو سر و کله هم بزنیم ، دست به دست هم بدیم
    این که میگید حرفشون بی سند و اعتباره و از روی تفکرشون هست :
    اگر بخواید همین الان ده تا دلیل براتون میارم که دین اسلامی که شما پذیرفتید هم از روی تفکرتون هست !
    کسی که بهایی یا مسیحی هم هست کتاب و پیامبر و خدای خودشو داره و هزاران عدله و دلیل ازش دفاع میکنه و اسلام رو نتیجه یک تفکر میدونه !
    بحث در مورد 2 چیز نتیجه ای نداره : دین و سیاست
    بیایم عقاید خودمون رو صرفا برای خودمون نگه داریم و کوچکترین حرفی رو نزنیم که خدای نکرده کسی دلخور بشه . حتی اگر اون کلام قرآن یا حدیث باشه !

16. کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)