مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 100

موضوع: قرآن برای چه قرنی؟؟؟

1. Top | #51

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تنها مرگ است که راست میگوید
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.91
    تشکـر
    13
    تشکر شده 171 بار در 138 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

پاسخ : قرآن برای چه قرنی؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    دوست داشتم تاپیک بسته بشه چون یه عده دارن فقط توهین میکنن به قرآن

و اسمش رو هم میذارن روشنفکری

در مورد اینکه قرآن اعراب گذاری شده و ...

باید بگم هرکاری هم صورت گرفته در زمان ائمه بوده

و اگر مشکلی در قرآن ایجاد میکردن خود ائمه میبایست جلوشون رو میگرفتن

و اگر این اعراب گذاری اشتباه بوده باشه حتما ائمه تصحیح میکردن

و این قرآنی که دست ماست بعد از پیامبر 12 معصوم دیگه حافظ و کاتب قرآن بودن

پس هیچ شکی در اعراب گذاری و نقطه گذاری اون نیست و حتما مورد تایید ائمه بوده و هست
    درود بانو
    کسی هم نگفت مشکلی در اعراب گذاری است حرف من این بود که به قرآن اضافه شده,در ضمن گیرم پیامبر خدا این پیام را بدرستی رسانده باشد از کجا میشود به دستگاه عثمان و نحوه جمع آوریش اعتماد کرد؟
    آنها که دیگر معصوم نبودند.
    درست است امامان آن را تایید کرده اند اما اهل سنت امامان را قبول ندارند همانطور که در بالا دیدیم جناب root2000 گفت!
    یک اثبات برای این میخواستم ممنون میشوم اگر میشود این را پاسخ دهید
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    تنها چیزی که از من دلجویی می‌کرد امید نیستی پس از مرگ بود. فکر زندگی دوباره مرا می‌ترسانید و خسته می‌کرد. من هنوز به این دنیایی که در آن زندگی می‌کردم انس نگرفته بودم، دنیای دیگر به چه درد من می‌خورد؟ حس می‌کردم که این دنیا برای من نبود، برای یک دسته آدمهای بیحیا، پررو، گدامنش، معلومات فروش چاروادار و چشم و دل گرسنه بود برای کسانی که به فراخور دنیا آفریده شده بودند و از زورمندان زمین و آسمان مثل سگ گرسنه جلو دکان قصابی که برای یک تکه لثه دم میجنبانید گدایی می‌کردند و تملق می‌گفتند.

2. Top | #52

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3222
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.18
    تشکـر
    338
    تشکر شده 278 بار در 140 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط k1ronaldo نمایش پست ها
    اندک انتقادی ک ب دین اسلام وارد بشه مسلمانان جبهه میگرند و معتقدند ک ب اعتقاداتشون توهین شده ولی خودشون ب اعتقادات همه توهین میکنند
    به هیچ وجه اندک علاقه ای ندارم که تو این بحث ها شرکت کنم چون جز تو سر و کله هم زدن نتیجه ای نداره !
    ولی یه سری چیزا رو دلم نیومد که نگم
    شما گفتید مسلمانان جبهه میگیرند !!!
    بیشتر از 1.3 میلیارد مسلمان سرتاسر جهان وجود داره و مسلمان هستند . شما با این جمله ساده در مورد 1.3 میلیارد نفر قضاوت کردید !
    "خودشون به اعتقاد همه توهین میکنند"
    من یک مسلمانم و یادم نمیاد که تا حالا با شما برخوردی داشته باشم یا به شما یا شخص دیگری توهینی کرده باشم
    کاش یک روزی تمام انسان ها به این درک برسند که هیچکس حق نداره کسی رو قضاوت کنه . چه مسلمان ، چه مسیحی ، چه یهودی ، چه بودایی
    شخصیت یک شخص همه متشکل از دینش یا حتی اتفاقاتی که بقیه پیروان اون دین انجام میدن نیست ... کاش اینو درک کنیم !
    هزاران ساله که این بحث ها باعث جنگ و جدل و کینه و دل خوری بوده ...
    از زندگی یاد گرفتم به اعتقادات کسی توهین نکنم و جبهه نگیرم. حتی وقتی که به پیامبر و خدایی که قبولش دارم کوچکترین توهینی بشه !
    جمله خودتون رو یه بار دیگه بخونید . اگر 100 نفر که سیاه پوست هستند دزدی کنن ، در نتیجه تمام سیاه پوستان دزد هستند ؟! این نمونه بارز نژاد پرستی هست . شما هم دقیقا حرفتون مصداق بارز همچین مثالی بود !
    خیلی خوبه که اعتقادات شخصی باشه و نخوایم اعتقادات خودمون رو به بحث بکشیم یا بدون اطلاعات راجع بهش بحث کنیم
    من مسلمانم ، شما شاید نباشید
    هیچ دلیلی وجود نداره که من به شما یا اعتقاداتون توهین کنم یا بالعکس
    اگر کسی هم به دینی یا اعتقادی توهین میکنه ؛ نظر شخصی اون شخص هست و "باید" اینقدری درک و فهم داشته باشیم که این مورد رو پای دین یا اعتقاد اون شخص ننویسم

3. کاربران زیر از positive بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #53

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    31916
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.39
    تشکـر
    100
    تشکر شده 146 بار در 100 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard
    میزان امتیاز
    1

یک مبحث درباره زبان عربی در ریبشه یابی منبعث شده از زبان آرامی است خود زیر شاخه ای از زبانهای سامی است اینها همه رده بندی زبانهای باستانی است خط کوفی هم از سریانی نشئت می گیرد بحث در این زمینه بحث کاملا تخصصی رشته زبانشناسی و زبانهای باستانی است که متخصص و کارشناس خاص خود را دارد همین زبان فارسی هم بدین شکل نبوده فارسی پهلوی میانه و فارسی پهلوی باستان و زبان اوستایی همه اینها در آن دخیل بوده است و به تدریج رو به تکامل رفته با چهار تا کلمه از یک مقاله خواندن نمی شود اعتبار متنی را به سادگی زیر سوال برد پس تا در زمینه تخصص و دانش کافی نداریم نباید با قطعیت سخن بگوییم و دیگران را به شک انداخت تفحص و تحقیق یک امر خوب است داشتن شبهه خطا نیست ولی تا زمانی که به دانش مورد نظر در هر زمینه نرسیده ایم شایسته نیست دیگران را گمراه کنیم مسلما شک مقدمه یقین است

5. Top | #54

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.91
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    یک مبحث درباره زبان عربی در ریبشه یابی منبعث شده از زبان آرامی است خود زیر شاخه ای از زبانهای سامی است اینها همه رده بندی زبانهای باستانی است خط کوفی هم از سریانی نشئت می گیرد بحث در این زمینه بحث کاملا تخصصی رشته زبانشناسی و زبانهای باستانی است که متخصص و کارشناس خاص خود را دارد همین زبان فارسی هم بدین شکل نبوده فارسی پهلوی میانه و فارسی پهلوی باستان و زبان اوستایی همه اینها در آن دخیل بوده است و به تدریج رو به تکامل رفته با چهار تا کلمه از یک مقاله خواندن نمی شود اعتبار متنی را به سادگی زیر سوال برد پس تا در زمینه تخصص و دانش کافی نداریم نباید با قطعیت سخن بگوییم و دیگران را به شک انداخت تفحص و تحقیق یک امر خوب است داشتن شبهه خطا نیست ولی تا زمانی که به دانش مورد نظر در هر زمینه نرسیده ایم شایسته نیست دیگران را گمراه کنیم مسلما شک مقدمه یقین است
    درود پس یعنی معتقدید که زبان عربی ارتقاع یافته همان زبان آرامیست؟ بله؟ پس خودش نیست دیگر...
    نگاه کنید زبان اوکراینی هم مثل روسی میباشد یا زبان فارسی هم مثل عربی (تا حدودی) و همه شان هم ریشه مشترک دارند اما نمیشود گفت یکسانند.
    خیلی زیبا گفتید : "به تدریج رو به تکامل رفته" منظور من هم همین است یعنی تکامل یافته قوانینش فرق کرده ...
    ویرایش توسط Aamir2020 : 02-21-2017 در ساعت 05:48 PM
    تنها چیزی که از من دلجویی می‌کرد امید نیستی پس از مرگ بود. فکر زندگی دوباره مرا می‌ترسانید و خسته می‌کرد. من هنوز به این دنیایی که در آن زندگی می‌کردم انس نگرفته بودم، دنیای دیگر به چه درد من می‌خورد؟ حس می‌کردم که این دنیا برای من نبود، برای یک دسته آدمهای بیحیا، پررو، گدامنش، معلومات فروش چاروادار و چشم و دل گرسنه بود برای کسانی که به فراخور دنیا آفریده شده بودند و از زورمندان زمین و آسمان مثل سگ گرسنه جلو دکان قصابی که برای یک تکه لثه دم میجنبانید گدایی می‌کردند و تملق می‌گفتند.

6. Top | #55

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.91
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط positive نمایش پست ها
    به هیچ وجه اندک علاقه ای ندارم که تو این بحث ها شرکت کنم چون جز تو سر و کله هم زدن نتیجه ای نداره !
    بیشتر از 1.3 میلیارد مسلمان سرتاسر جهان وجود داره و مسلمان هستند . شما با این جمله ساده در مورد 1.3 میلیارد نفر قضاوت کردید !
    من یک مسلمانم و یادم نمیاد که تا حالا با شما برخوردی داشته باشم یا به شما یا شخص دیگری توهینی کرده باشم
    کاش یک روزی تمام انسان ها به این درک برسند که هیچکس حق نداره کسی رو قضاوت کنه . چه مسلمان ، چه مسیحی ، چه یهودی ، چه بودایی
    شخصیت یک شخص همه متشکل از دینش یا حتی اتفاقاتی که بقیه پیروان اون دین انجام میدن نیست ... کاش اینو درک کنیم !
    از زندگی یاد گرفتم به اعتقادات کسی توهین نکنم و جبهه نگیرم. حتی وقتی که به پیامبر و خدایی که قبولش دارم کوچکترین توهینی بشه !
    جمله خودتون رو یه بار دیگه بخونید . اگر 100 نفر که سیاه پوست هستند دزدی کنن ، در نتیجه تمام سیاه پوستان دزد هستند ؟! این نمونه بارز نژاد پرستی هست . شما هم دقیقا حرفتون مصداق بارز همچین مثالی بود !
    خیلی خوبه که اعتقادات شخصی باشه و نخوایم اعتقادات خودمون رو به بحث بکشیم یا بدون اطلاعات راجع بهش بحث کنیم
    اگر کسی هم به دینی یا اعتقادی توهین میکنه ؛ نظر شخصی اون شخص هست و "باید" اینقدری درک و فهم داشته باشیم که این مورد رو پای دین یا اعتقاد اون شخص ننویسم
    بله اما این را هم در نظر بگیرید در قرآن افراد غیر مسلمان بسیار مورد هتاکی واقع شده اند....
    شاید شما اینطوری باشید و به کسی توهین نکنید اما قالب مسلمانان و نه همه اشان اینطورند بهتر بود این دوست از عبارت "اکثر" استفاده میکرد نه همه.

7. کاربران زیر از Aamir2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #56

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.57
    تشکـر
    9,897
    تشکر شده 12,714 بار در 6,453 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود بانو
    کسی هم نگفت مشکلی در اعراب گذاری است حرف من این بود که به قرآن اضافه شده,در ضمن گیرم پیامبر خدا این پیام را بدرستی رسانده باشد از کجا میشود به دستگاه عثمان و نحوه جمع آوریش اعتماد کرد؟
    آنها که دیگر معصوم نبودند.
    درست است امامان آن را تایید کرده اند اما اهل سنت امامان را قبول ندارند همانطور که در بالا دیدیم جناب root2000 گفت!
    یک اثبات برای این میخواستم ممنون میشوم اگر میشود این را پاسخ دهید
    کی گفته اهل سنت امام هارو قبول ندارن, ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

🌱
    گاندی میگوید : بهترین و بدترین آدمها را در بین دینداران دیدم؛

بهترین آنها کسانی بودند که میخواستند خودشان به بهشت بروند و چقدر بی آلایش و پاک بودند، سرشان به کار خودشان بود، بی آزار بودند و بهترین مشوق من به دین بودند.

و بدترین آنها کسانی بودند که؛ میخواستند غیر از خودشان بقیه را هم به بهشت ببرند.
    چقدر وحشتناک بود برخورد با آنها ! تظاهر و ریا !!!
    خشونت و‌توحش در بین آنها موج میزد.

9. Top | #57

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    32015
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.91
    تشکـر
    13
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Gerye
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    کی گفته اهل سنت امام هارو قبول ندارن, ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
    نمیدانم بانو ایشان گفتند بخوانید:
    نقل قول نوشته اصلی توسط root2000 نمایش پست ها
    من به شخص شما حمله نمیکنم بلکه به طرز فکر شما دارم می تازم.
    شما هم یک مخلوق خدا هستی. انسان هستی و هنوز فرصت داری که راه خدا رو انتخاب کنی و ان شا الله سعادتمند بشی.
    بله من افتخار می کنم که یک مسلمان متعصب و با غیرت هستم و مث بعضی ها نرم و آروم و لطیف صحبت نمی کنم.
    ضمنا صادق امام شیعیان برا من حرفش منبع و ملاک نیست. من صرفا به آیات شریفه قرآن و سنت نبوی استناد می کنم.
    اگر ایشان سنی باشند (طبق گفته خودشان امام شیعیان را قبول ندارند و صرفا سنت نبوی و قرآن را قبول دارند) پس احتمالا سنی هستند دیگر(البته اگر وهابی نباشند)....
    من هیچ حرفم روی هوا نیست برای همه اش هم سند دارم
    ویرایش توسط Aamir2020 : 02-21-2017 در ساعت 06:46 PM

10. کاربران زیر از Aamir2020 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #58

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33989
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.47
    تشکـر
    19
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    بله اما این را هم در نظر بگیرید در قرآن افراد غیر مسلمان بسیار مورد هتاکی واقع شده اند....
    شاید شما اینطوری باشید و به کسی توهین نکنید اما قالب مسلمانان و نه همه اشان اینطورند بهتر بود این دوست از عبارت "اکثر" استفاده میکرد نه همه.
    همه مسلمانان قران رو قبول ندارند؟
    و در قران افراد غیر مسلمان مورد هتاکی واقع شده ان پس ب گونه ای همه مسلمانان دارند ب بقیه توهین میکنن.
    شیعیان صادق رو قبول دارند دیگه ! ایشون گفته هر کس از ما نیس حرام زادس اگه با این حرف مخالفید پس مذهبتون مشکل داره اگه موافقید شما هم توهین کردید.
    پس در واقع همه مسلمانان توهین میکنن

12. Top | #59

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33989
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.47
    تشکـر
    19
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط positive نمایش پست ها
    پست بالا توضیح دادم چرا گفتم همه
    بعله این درگیریها ب جایی نمیرسه
    بهتره بیخیالش شیم
    موفق باشید

13. Top | #60

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.57
    تشکـر
    9,897
    تشکر شده 12,714 بار در 6,453 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط k1ronaldo نمایش پست ها
    همه مسلمانان قران رو قبول ندارند؟
    و در قران افراد غیر مسلمان مورد هتاکی واقع شده ان پس ب گونه ای همه مسلمانان دارند ب بقیه توهین میکنن.
    شیعیان صادق رو قبول دارند دیگه ! ایشون گفته هر کس از ما نیس حرام زادس اگه با این حرف مخالفید پس مذهبتون مشکل داره اگه موافقید شما هم توهین کردید.
    پس در واقع همه مسلمانان توهین میکنن
    شما از کدوم دسته سنی ها هستید ,؟؟؟؟؟؟!

🌱
    گاندی میگوید : بهترین و بدترین آدمها را در بین دینداران دیدم؛

بهترین آنها کسانی بودند که میخواستند خودشان به بهشت بروند و چقدر بی آلایش و پاک بودند، سرشان به کار خودشان بود، بی آزار بودند و بهترین مشوق من به دین بودند.

و بدترین آنها کسانی بودند که؛ میخواستند غیر از خودشان بقیه را هم به بهشت ببرند.
    چقدر وحشتناک بود برخورد با آنها ! تظاهر و ریا !!!
    خشونت و‌توحش در بین آنها موج میزد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)