نمایش نتایج: از 1 به 31 از 31

موضوع: ارتباطات قبل از ازدواج

3133
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    9

ارتباطات قبل از ازدواج

سلام به همه ی دوستان ..شرایط ازدواجی برام پیش اومده هرچند هر وقت به قطعیت رسیده شد حتما مشاوره ی قبل از ازدواج هم خواهیم رفت...اما چند تا مسئله ی مهم بود که احساس کردم احتیاج به همفکری با آدمای بیشتری هست...ممنون میشم راهنماییم کنین...من در حال حاضر و در طول زندگیم با آقایون و پسرای زیادی معاشرت دارم...(هم کلاسی...همکار...دوستان...آشنا ان...)با بعضی ها در حد سلام علیک...بعضی ها اس ام اس و تبریک عیدو شب یلدا و...بعضیا تبریک تولدو چه خبر چیکارا میکنیو.....یکی دو نفرم...بیشتر ...مثلا در طول دو ماه یبار زنگ بزنیم از وضعیت کلی زندگی هم خبر بگیریم...اما ایشون کاملا با این قضیه مشکل دارن...البته به هیچ وجه راجه به گذشته با من حرف نزده و نمیزنه ولی در مورد آینده کاملا مخالفه...و من با این قضیه مشکلی ندارم...ینی اصراری بر ادامه ی روابط غیر ضروریم ندارم...و هر رابطه ای هم داشتم فقط از روی احترامو ارزشو محبتی که نسبت به همه ی اطرافیانم داشتم بوده یه جورایی همه ی آدمای اطرافمو دوست داشتمو برام مهم بودن...حالا میخوام این ارتباطا رو قطع کنم اما نمیشه که یهو شمارمو عوض کنم این رفتارم زشت و حرف مردم درآری خواهدبود...دوست دارم قبل از عوض کردن شمارم یه جورایی با احترام باشون عوض کردن شمارمو در میون بزارم...اما دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم!!!!!
    یه مسئله ی دیگه هم که هست اینه که اصلا من میتونم این تغییر شرایطو تحمل کنم!!البته این که این سوالو میپرسم واسه اینه که چون می دونم من به این قضیه ی ارتباطم عادت دارم...این عادته چقد تاثیرگذار هست روم نمی دونم...ینی میخوام منطقی تصمیم بگیرم...میخوام بدونم اینقد تاثیر گذار هست که من مجبور بشم از فکر کردن به این آقا منصرف شم...؟!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    تشکر شده 28 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : ارتباطات قبل از ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط atrin1 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان ..شرایط ازدواجی برام پیش اومده هرچند هر وقت به قطعیت رسیده شد حتما مشاوره ی قبل از ازدواج هم خواهیم رفت...اما چند تا مسئله ی مهم بود که احساس کردم احتیاج به همفکری با آدمای بیشتری هست...ممنون میشم راهنماییم کنین...من در حال حاضر و در طول زندگیم با آقایون و پسرای زیادی معاشرت دارم...(هم کلاسی...همکار...دوستان...آشنا ان...)با بعضی ها در حد سلام علیک...بعضی ها اس ام اس و تبریک عیدو شب یلدا و...بعضیا تبریک تولدو چه خبر چیکارا میکنیو.....یکی دو نفرم...بیشتر ...مثلا در طول دو ماه یبار زنگ بزنیم از وضعیت کلی زندگی هم خبر بگیریم...اما ایشون کاملا با این قضیه مشکل دارن...البته به هیچ وجه راجه به گذشته با من حرف نزده و نمیزنه ولی در مورد آینده کاملا مخالفه...و من با این قضیه مشکلی ندارم...ینی اصراری بر ادامه ی روابط غیر ضروریم ندارم...و هر رابطه ای هم داشتم فقط از روی احترامو ارزشو محبتی که نسبت به همه ی اطرافیانم داشتم بوده یه جورایی همه ی آدمای اطرافمو دوست داشتمو برام مهم بودن...حالا میخوام این ارتباطا رو قطع کنم اما نمیشه که یهو شمارمو عوض کنم این رفتارم زشت و حرف مردم درآری خواهدبود...دوست دارم قبل از عوض کردن شمارم یه جورایی با احترام باشون عوض کردن شمارمو در میون بزارم...اما دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم!!!!!
    یه مسئله ی دیگه هم که هست اینه که اصلا من میتونم این تغییر شرایطو تحمل کنم!!البته این که این سوالو میپرسم واسه اینه که چون می دونم من به این قضیه ی ارتباطم عادت دارم...این عادته چقد تاثیرگذار هست روم نمی دونم...ینی میخوام منطقی تصمیم بگیرم...میخوام بدونم اینقد تاثیر گذار هست که من مجبور بشم از فکر کردن به این آقا منصرف شم...؟!
    سوال خوبی کردین
    ببینید من خودم متاهلم و همسرم ازاده گاهی وقتها مثلا با پسرای فامیلش و .... تلفنی حرف بزنه
    البته طوری هست که گوشیش دست من هم هست
    اینطوری نیست که رمز بزاریم واسه گوشی
    کلا زندگی یعنی تفاهم
    شما هم گویا دوست داری با بیرون رابطه داشته باشی و همسرت اینو نمیخاد و دوست داره قطع کنه
    اگه شما شاغل بشید مطمئنا واستون مشکل پیش میاد
    همچنین اینکه قطع روابط غیر ضروری حتی بدون اطلاع هم کار بدی نیست چون دارید متاهل میشید و اینو هرکسی میتونه درک کنه
    ولی ایا میتونید تحمل کنید در اینده یا نه باید خودتون جواب بدین

3. 2 کاربران زیر از rezzaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط rezzaaa نمایش پست ها
    سوال خوبی کردین
    ببینید من خودم متاهلم و همسرم ازاده گاهی وقتها مثلا با پسرای فامیلش و .... تلفنی حرف بزنه
    البته طوری هست که گوشیش دست من هم هست
    اینطوری نیست که رمز بزاریم واسه گوشی
    کلا زندگی یعنی تفاهم
    شما هم گویا دوست داری با بیرون رابطه داشته باشی و همسرت اینو نمیخاد و دوست داره قطع کنه
    اگه شما شاغل بشید مطمئنا واستون مشکل پیش میاد
    همچنین اینکه قطع روابط غیر ضروری حتی بدون اطلاع هم کار بدی نیست چون دارید متاهل میشید و اینو هرکسی میتونه درک کنه
    ولی ایا میتونید تحمل کنید در اینده یا نه باید خودتون جواب بدین
    مرثی ولی سوال خودمو به خودم برگردوندید....من که خودم می گم می تونم...بخصوص اینکه من اونجور زندگیو تجربه کردم و اصلا عقده ی ارتباطو اینا ندارم ولی سوالم همینه که نکنه دارم غیر منطقی می گم نکنه عادت کرده باشم و این مشکل ایجاد کنه...در ضمن من سرکار میرفتم ولی ایشون با سرکارم مخالفن...البته من سوال مهمم اینه که با اون آقایون چطور قطع ارتباط کنم آیا بشون اعلام کنم ...یا همینجوری یهو شمارمو عوض کنم چون بیشتر ارتباطم تلفنو تلگرامو اس ام اسه ...و اگه شمارمو عوض کنم 90 درصد ارتباطم قط می شه...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    9

این جمله رو الان خوندم و متوجه شدم...زشت نیست واقعا که هیچی نگم...؟نگران این موضوعم واقعا...

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

نمیدونم در آینده دچار مشکل میشید یا نه ، این به خود شما بستگی داره ....

ولی درمورد اینکه چجور بگید میخوام شمارمو عوض کنم ، میتونید به همه بگید نامزدم دوتا شماره پشت سر هم گرفته یکیشو خودش بر میداره اونیکی هم میده به من . میتونی به نامزدت این پیشنهاد رو هم بدید که دوتا شماره پشت سر هم بگیره که دروغ هم نگفته باشی حالا اون میخواد استفاده کنه میخواد نکنه . ولی شما دروغی نگفتی .

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    8

این جمله رو الان خوندم و متوجه شدم...زشت نیست واقعا که هیچی نگم...؟نگران این موضوعم واقعا...
    خب شمارتو عوض کن
    اگه کسی پرسید که چی شده بگو اون شمارم سوخته یا مثلا اون سیم کارتم گم شده
    یه بهونه ای چیزی بیار تموم بشه بره پی کارش
    بحث خراب شدن پیش دوستانت مهم نیست
    بحث اینه ایا میتونی همیشه قطع ارتباط کنی؟
    اگه میتونی باید ازدواج کنی
    اگه نمیتونی باید تجدید نظر کنی
    چون ممکنه بعد یه مدت از زندگیت پشیمون بشی از ازدواجت

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    نمیدونم در آینده دچار مشکل میشید یا نه ، این به خود شما بستگی داره ....

ولی درمورد اینکه چجور بگید میخوام شمارمو عوض کنم ، میتونید به همه بگید نامزدم دوتا شماره پشت سر هم گرفته یکیشو خودش بر میداره اونیکی هم میده به من . میتونی به نامزدت این پیشنهاد رو هم بدید که دوتا شماره پشت سر هم بگیره که دروغ هم نگفته باشی حالا اون میخواد استفاده کنه میخواد نکنه . ولی شما دروغی نگفتی .
    اگه بخاد راه حل شما رو بده
    دوباره ازش شماره میخاند
    راه حلت جواب نمیده

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    9

بحث اینه ایا میتونی همیشه قطع ارتباط کنی؟
    اگه میتونی باید ازدواج کنی
    اگه نمیتونی باید تجدید نظر کنی
    چون ممکنه بعد یه مدت از زندگیت پشیمون بشی از ازدواجت
    دقیقا حرفتون درسته ....واسه همین میخوام مشورت بگیرم...خانوادم میگن رابطه هاتو قط کن...میگن تاحالا اینطوری زندگی کردی حالا متعهد شو و اگرم بعد چند سال پشیمون شدی با خودت بگو من برای ایجاد یه تعهد قشنگ ناچار به بعضی محدودیت ها برای خودم بودم و اینکار بدی نیست....ولی من دوباره با خودم میگم من ناچار به تغییر خودم نیستم میتونم با موردی ازدواج کنم که این مسائل براش مهم نباشه...از طرفی فک میکنم این مورد خیلی آیتمای منو داره و اصلا شاید مصلحتش اینه که با بودن با این مورد اون رفتارمم کم کم کنار بزارم...یه جورایی مجبور شم شاید ارتباطام نادرست باشه!!! خلاصه درگیرم...وقعا احتیاج به یه تصمیم گیرنده ی نهایی دارم!

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

اگه بخاد راه حل شما رو بده
    دوباره ازش شماره میخاند
    راه حلت جواب نمیده

اینکه گفتم بگن دوتا شماره پشت سرهم گرفتن واسه اینه که امکان داره الان نخوان کسی متوجه بشه نامزدش منعش کرده از ارتباط با کسی .

البته به نظر من مستقیم بگن و خودشون رو راحت کنن بهتره . ولی شاید معذب باشن اینجوری .

آترین جان اینجوری یه بهونه داری برای عوض شدن شمارت ( شماره های متوالی )

ولی درکل باید اینو بپذیری که در آینده باید مستقیم درخواستای شماره دادن رو رد کنی .

چون قطعا باز هم موقعیت اینکه کسی از شما شماره بخواد بوجود میاد پس باید بتونی مستقیم جواب منفی بدی بدون هیچ شرمندگی .

11. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    8

دقیقا حرفتون درسته ....واسه همین میخوام مشورت بگیرم...خانوادم میگن رابطه هاتو قط کن...میگن تاحالا اینطوری زندگی کردی حالا متعهد شو و اگرم بعد چند سال پشیمون شدی با خودت بگو من برای ایجاد یه تعهد قشنگ ناچار به بعضی محدودیت ها برای خودم بودم و اینکار بدی نیست....ولی من دوباره با خودم میگم من ناچار به تغییر خودم نیستم میتونم با موردی ازدواج کنم که این مسائل براش مهم نباشه...از طرفی فک میکنم این مورد خیلی آیتمای منو داره و اصلا شاید مصلحتش اینه که با بودن با این مورد اون رفتارمم کم کم کنار بزارم...یه جورایی مجبور شم شاید ارتباطام نادرست باشه!!! خلاصه درگیرم...وقعا احتیاج به یه تصمیم گیرنده ی نهایی دارم!
    کار خوبی میکنی که با دقت انتخاب میکنی
    بعله همیشه خاستگارت یه کم و کاستی های داره
    همه کم کاستی دارند
    اینطوری نیست که یکی بیاد دقیقا اونی باشه که تو میخای
    علت اینکه الان اینقدر دختر مجرد زایده همین خواسته های زیاده
    اگه میتونی این مورد رو با خودت حل کنی برو سراغ موارد دیگه
    ببین ایا واقعا طرز فکرتون به هم میخوره
    خلاصه باید یکمی تو کوتاه بیای یکمی هم اون
    تا یه ازدواج انجام بشه
    درک کنید همو اینطوری بهتره

13. کاربران زیر از rezzaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    8

اینکه گفتم بگن دوتا شماره پشت سرهم گرفتن واسه اینه که امکان داره الان نخوان کسی متوجه بشه نامزدش منعش کرده از ارتباط با کسی .

البته به نظر من مستقیم بگن و خودشون رو راحت کنن بهتره . ولی شاید معذب باشن اینجوری .

ولی درکل باید اینو بپذیری که در آینده باید مستقیم درخواستای شماره دادن رو رد کنی .

چون قطعا باز هم موقعیت اینکه کسی از شما شماره بخواد بوجود میاد پس باید بتونی مستقیم جواب منفی بدی بدون هیچ شرمندگی .
    خب میتونه بگه که شمارش سوخته و یا سیم کارتش گم شده
    در مورد شماره هم میتونه بعدا اگه کسی خاست شماره بگیره بگه ببخشید من نمیتونم شماره بدم چون متاهل شدم...
    دیگه نیازی به توضیح بیشتر نیست
    نباید بگه که همسرش راضی نیست چون اینطوری بدتر میشه

15. 2 کاربران زیر از rezzaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

به نامزدتون حق میدم که بخواد رابطه های غیر ضروریتونو حذف کنید اما بررسی کنید ببنید متعصب هست یا نه شما اهل فعالیت های اجتماعی و کار و اینا و ایشون مخالف همه ی اینا من احساس میکنم شخصیت هاتون با هم در تضاده
    این و به خاطر داشته باشید محدودیتی شیرینه که خود شما رو ازتون نگیره چون بعد از یه مدت باعث دلزدگی و سردی روابط میشه
    برای اینکه بیشتر مطمئن بشید نیاز مند تحقیق و آشنا شدن بیشتر با این آقا و رفتن به جلسات حضوریه مشاورست
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

17. 3 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط miss eli vrn نمایش پست ها
    به نامزدتون حق میدم که بخواد رابطه های غیر ضروریتونو حذف کنید اما بررسی کنید ببنید متعصب هست یا نه شما اهل فعالیت های اجتماعی و کار و اینا و ایشون مخالف همه ی اینا من احساس میکنم شخصیت هاتون با هم در تضاده
    این و به خاطر داشته باشید محدودیتی شیرینه که خود شما رو ازتون نگیره چون بعد از یه مدت باعث دلزدگی و سردی روابط میشه
    برای اینکه بیشتر مطمئن بشید نیاز مند تحقیق و آشنا شدن بیشتر با این آقا و رفتن به جلسات حضوریه مشاورست
    بله در این باره زیاد صحبت کردیم...من به شدت اهل فعالیت اجتماعیم و ایشون مخالف فعالیت اجتماعی که جنس مخالف توش باشه هست...و اگه من با این قضیه تا الان کنار اومدم چون اصراری ندارم که روش زندگی من تا الان درست بوده و هست...بنابراین اصرار ندارم سبک زندگیم همین باشه ...نه اینکه بخوام خودمو تغییر بدم چون خودمو دوس دارم ...ولی در این زمینه از لحاظ منطق و فکری می تونم کوتاه بیام فقط مشکلم عادته....میترسم عادت کردنم کار دستم بده!!!

19. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    8

بله در این باره زیاد صحبت کردیم...من به شدت اهل فعالیت اجتماعیم و ایشون مخالف فعالیت اجتماعی که جنس مخالف توش باشه هست...و اگه من با این قضیه تا الان کنار اومدم چون اصراری ندارم که روش زندگی من تا الان درست بوده و هست...بنابراین اصرار ندارم سبک زندگیم همین باشه ...نه اینکه بخوام خودمو تغییر بدم چون خودمو دوس دارم ...ولی در این زمینه از لحاظ منطق و فکری می تونم کوتاه بیام فقط مشکلم عادته....میترسم عادت کردنم کار دستم بده!!!
    والا اینکه خاستگارت چقدر تغییر کنه و اجازه بده به روابط اجتماعیت برسه اصلا مشخص نیست
    چون الان هرکسی یه اخلاقی داره که میتونه عوض بشه یا نشه
    واسه همین باید خودت تصمیم بگیری
    چقدر غیرتیه؟
    منظورم اینه گیر بیخودی هم میده؟

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27657
    تشکـر
    8
    تشکر شده 32 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    0

من بعد عقدم با اینکه ارتباطاطم اصلا مثل شما نبود ،یعنی تو محیط کارم همه شمارمو نداشتن منم چند تا شماره همکارامو سیو داشتم که فقط در مواردی که اگر تو کار نیاز داشتم تماس بگیرم،اما همسرم گفت سیم کار تتو عوض کن!!!!! خیلی بهم برخورده بود !! اصلا منطقم قبول نمی کرد و اصلا حس میکردم به غرورم برخورده،شاید همکاران اصلا نمی فهمیدم تا مدتها خطم عوض شده ولی من بهم برخورده بود،باهاش صحبت کردم که هییییچ دلیلی وجود نداره که عوضش کنم.حتی مزاحمم نداشتم .دیگه قبول کرد .به شما برنخورد احیانا؟

21. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27657
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    0

از کجا معلوم اصرار داشته باشی به شیوه زندگی اون آقا،آخه گفتین به ادامه سبک زندگی خودتون اصرار ندارید.

22. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6562
    تشکـر
    199
    تشکر شده 288 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست خوبم...
    راستش وقتی متن شما رو خوندم در اون یه تناقضاتی دیدم که میخوام بهشون فکر کنی...
    شما فرمودید افراد غیر ضروری که باهاشون رابطه دارید! خوب تقریبا چنین چیزی ممکن نیست، من تا حالا ندیدم کسی با فرد غیرضروری حرف یزنه، بهش اس ام اس بده و ... پس این افراد جزیی از زندگی شما هستند، شما به هر دلیلی از مصاحبت با این افراد لذت میبرید که تو زندگیتون واردشون کردید، پس واژه غیر ضروری مبهمه!
    از طرفی میخواید با یه عده قطع ارتباط کنید و نگرانید که این قضیه رو چطور به اون افراد تفهیم کنید، پس این امر نشون دهنده اینه که اون افراد برای شما مهم هستن و هنوز به دیدگاه اونها و طرز فکرشون اهمیت میدید، پس چطور میخواید از زندگیتون حذفشون کنید، این در حالیه که میگید میتونید این کار رو انجام بدبد و براتون کاری نداره، از طرف دیگه نگران واکنش هستید.
    من این تناقضات رو دیدم و خواستم شما هم یه کم در این باره فکر کنی، من با حرفهایی که زدم فقط خواستم متوجهت کنم که با دقت تصمیم بگیری، شما باید اولویت بندی کنی، ببینی توی زندگیت چه چیزایی برات مهمن، اگر روابط اجتماعی، کار کردن، درس خوندن و هر چیز دیگه ای همیشه دغدغه ذهنیت بوده بهتره با کسی ازدواج کنی که بتونه شرایط شما رو تا حدودی درک کنه، اگر میگم تا حدودی به این علته که شاید شما با آقای ایکس و ایگرگ و زد دوستای معمولی هستید و همسر شما هم این قضیه رو میپذیره ولی میگه من از آقای زد خوشم نمیاد، شما به احترام این که ایشون دوستان شما رو پذیرفتن به نظر ایشون احترام میذاری و آقای زد رو از جمع دوستانتون حذف میکنید!
    این نظرات رو به عنوان شخصی دادم که روابط اجتماعیم بسیار زیاده و دوستان زیادی دارم هم دختر و هم پسر، همسرم الان با تمام دوستانم دوسته و از خودم هم باهاشون صمیمی تره بعضا!

23. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh7273 نمایش پست ها
    من بعد عقدم با اینکه ارتباطاطم اصلا مثل شما نبود ،یعنی تو محیط کارم همه شمارمو نداشتن منم چند تا شماره همکارامو سیو داشتم که فقط در مواردی که اگر تو کار نیاز داشتم تماس بگیرم،اما همسرم گفت سیم کار تتو عوض کن!!!!! خیلی بهم برخورده بود !! اصلا منطقم قبول نمی کرد و اصلا حس میکردم به غرورم برخورده،شاید همکاران اصلا نمی فهمیدم تا مدتها خطم عوض شده ولی من بهم برخورده بود،باهاش صحبت کردم که هییییچ دلیلی وجود نداره که عوضش کنم.حتی مزاحمم نداشتم .دیگه قبول کرد .به شما برنخورد احیانا؟
    ایشون به من نگفتن خطتو عوض کن...من خودم تصمیم گرفتم...البته شاید اگه بعد از ازدواج بم همچین حرفی می زد شاید بم برمیخورد ولی در حال حاضر در دوران آشنایی هستیم...

24. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    9

از کجا معلوم اصرار داشته باشی به شیوه زندگی اون آقا،آخه گفتین به ادامه سبک زندگی خودتون اصرار ندارید.
    اصراری به شیوه ی زندگی اون آقا ندارم...فقط گفتم مطمئن نیستم طوری که من الان دارم زندگی می کنم درسته درسته...ممکنه اشتباه باشه...من فقط بنا بر عادت دارم این شکلی زندگی می کنم...

25. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_bestgirl87 نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم...
    راستش وقتی متن شما رو خوندم در اون یه تناقضاتی دیدم که میخوام بهشون فکر کنی...
    شما فرمودید افراد غیر ضروری که باهاشون رابطه دارید! خوب تقریبا چنین چیزی ممکن نیست، من تا حالا ندیدم کسی با فرد غیرضروری حرف یزنه، بهش اس ام اس بده و ... پس این افراد جزیی از زندگی شما هستند، شما به هر دلیلی از مصاحبت با این افراد لذت میبرید که تو زندگیتون واردشون کردید، پس واژه غیر ضروری مبهمه!
    از طرفی میخواید با یه عده قطع ارتباط کنید و نگرانید که این قضیه رو چطور به اون افراد تفهیم کنید، پس این امر نشون دهنده اینه که اون افراد برای شما مهم هستن و هنوز به دیدگاه اونها و طرز فکرشون اهمیت میدید، پس چطور میخواید از زندگیتون حذفشون کنید، این در حالیه که میگید میتونید این کار رو انجام بدبد و براتون کاری نداره، از طرف دیگه نگران واکنش هستید.
    من این تناقضات رو دیدم و خواستم شما هم یه کم در این باره فکر کنی، من با حرفهایی که زدم فقط خواستم متوجهت کنم که با دقت تصمیم بگیری، شما باید اولویت بندی کنی، ببینی توی زندگیت چه چیزایی برات مهمن، اگر روابط اجتماعی، کار کردن، درس خوندن و هر چیز دیگه ای همیشه دغدغه ذهنیت بوده بهتره با کسی ازدواج کنی که بتونه شرایط شما رو تا حدودی درک کنه، اگر میگم تا حدودی به این علته که شاید شما با آقای ایکس و ایگرگ و زد دوستای معمولی هستید و همسر شما هم این قضیه رو میپذیره ولی میگه من از آقای زد خوشم نمیاد، شما به احترام این که ایشون دوستان شما رو پذیرفتن به نظر ایشون احترام میذاری و آقای زد رو از جمع دوستانتون حذف میکنید!
    این نظرات رو به عنوان شخصی دادم که روابط اجتماعیم بسیار زیاده و دوستان زیادی دارم هم دختر و هم پسر، همسرم الان با تمام دوستانم دوسته و از خودم هم باهاشون صمیمی تره بعضا!
    سلام ممنون از وقتی که گذاشتین...البته من خودم تناقضی حس نمی کنم چرا میگین لزومی نداره آدم با افراد غیر ضروری حرف بزنه..من با اون آدما حرف میزنم چون براشون احترام قائلم نه اینکه تو زندگی من تاثیر بزارن....شاید اگه شبکه های اجتماعی نبود ارتباطمون خیلی خیلی کمتر از اینا بود....اگه میگم نگران طرز فکرشونم...نه اینکه اونا خیلی برام خاص باشن...من اصولا همه ی آدمای اطرافمو دوس دارم و دوس دارم با نهایت احترام باشون برخورد کنم...همین

26. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    8

سلام ممنون از وقتی که گذاشتین...البته من خودم تناقضی حس نمی کنم چرا میگین لزومی نداره آدم با افراد غیر ضروری حرف بزنه..من با اون آدما حرف میزنم چون براشون احترام قائلم نه اینکه تو زندگی من تاثیر بزارن....شاید اگه شبکه های اجتماعی نبود ارتباطمون خیلی خیلی کمتر از اینا بود....اگه میگم نگران طرز فکرشونم...نه اینکه اونا خیلی برام خاص باشن...من اصولا همه ی آدمای اطرافمو دوس دارم و دوس دارم با نهایت احترام باشون برخورد کنم...همین
    ببین مساله اینه تو باید به خاطر همسرت هرکاری بکنی
    حتی با تمام افرادی که میشناسنت قطع رابطه کنی
    این کارو بکن مطمن باش شوهرت اونقدر یه روزی بهت اعتماد میکنه که دیگه واسش مهم نیست کی بهت زنگ میزنه
    چون میدونه فقط اون واست مهمه

27. کاربران زیر از rezzaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27657
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    0

ببین مساله اینه تو باید به خاطر همسرت هرکاری بکنی
    حتی با تمام افرادی که میشناسنت قطع رابطه کنی
    این کارو بکن مطمن باش شوهرت اونقدر یه روزی بهت اعتماد میکنه که دیگه واسش مهم نیست کی بهت زنگ میزنه
    چون میدونه فقط اون واست مهمه
    اگر طرفت نرمال باشه و کار درست و البته قدرشناس ،درسته همین طور خواهد شد.ولی اگر نباشه هر کار کنی اعتماد نمیکنه،بعد با این کارایی که کردی بیشتر دلت میسوزه،بستگی به طرفت داره

29. 2 کاربران زیر از Sepideh7273 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    8

اگر طرفت نرمال باشه و کار درست و البته قدرشناس ،درسته همین طور خواهد شد.ولی اگر نباشه هر کار کنی اعتماد نمیکنه،بعد با این کارایی که کردی بیشتر دلت میسوزه،بستگی به طرفت داره
    بعله صد در صد همینطوره
    ولی اکثرا اول زندگی یکمی اعتماد سسخته
    ولی اگه ایشون بتونه همسرشو قانع که واسش مهمه
    و به خاطرش هرکاری میکنه
    بعدها دیگه واست مهم نیست که کی بهش زنگ میزنه
    چون مطمئنه که امکان نداره بهش خیانت کنه
    ولی اول زندگی باید یکمی اعتماد سازی صورت بگیره

31. کاربران زیر از rezzaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    9

من اگه شمارمو عوض کنم نیازی به توضیح بعدش نیست...چون من اکثرا با گوشی و اس ام اسو اینا با همه در ارتباطم کم پیش میاد همو ببینیم...بنابراین اگه شمارمو بدون اطلاع عوض کنم...شمارمو که ندارن بخوام توضیحی بدم...و وقتی شمارمو ندارن اساسا همم نمی بینیم...من هرچیزی بخوام بگم قبل از عوض کردن شمارست..اینکه مثلا تو گروه اعلام کنم(گروه اینترنتی...)یا جدا پیام بدم بگ قراره عوض کنم و آرزوی خوشبختی کنم برا همه یا...؟!

33. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

من اگه شمارمو عوض کنم نیازی به توضیح بعدش نیست...چون من اکثرا با گوشی و اس ام اسو اینا با همه در ارتباطم کم پیش میاد همو ببینیم...بنابراین اگه شمارمو بدون اطلاع عوض کنم...شمارمو که ندارن بخوام توضیحی بدم...و وقتی شمارمو ندارن اساسا همم نمی بینیم...من هرچیزی بخوام بگم قبل از عوض کردن شمارست..اینکه مثلا تو گروه اعلام کنم(گروه اینترنتی...)یا جدا پیام بدم بگ قراره عوض کنم و آرزوی خوشبختی کنم برا همه یا...؟!
    آهاااان من فکر کردم منظورتون همکارا یا همکلاسیاییه که هرروز میبینیدشون و مجازی هم با هم در ارتباطید ...

خب این که مشکلی نیست اگه نمیبینیدشون تو گروه اعلام کنید ازدواج کردید و دیگه این خط دست شما نیست ، آرزوی موفقیت برای همه و بای ...

به همین راحتی نیازی نیست شما توضیحی بهشون بدید اونا هم همه درک میکنن دلیل کات شدنتون رو .

34. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    8

حالا زیادم حساس نباش
    الان مهمترین فرد تو زندگیت شوهر ایندته
    لازم نیست نسبت به بقیه اینقدر حساس باشی
    مطمئن باش همه اینو درک میکنند
    پس اینقدر خودتو تو سختی ننداز و اذیت نکن
    فقط اول زندگی به شوهرت نشون بده که چقدر حرفش واست مهمه و دوستش داری
    چون مردها به این جور چیزها اهمیت میدند

35. کاربران زیر از rezzaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    9

آهاااان من فکر کردم منظورتون همکارا یا همکلاسیاییه که هرروز میبینیدشون و مجازی هم با هم در ارتباطید ...

خب این که مشکلی نیست اگه نمیبینیدشون تو گروه اعلام کنید ازدواج کردید و دیگه این خط دست شما نیست ، آرزوی موفقیت برای همه و بای ...

به همین راحتی نیازی نیست شما توضیحی بهشون بدید اونا هم همه درک میکنن دلیل کات شدنتون رو .
    من درسم تموم شده این دوستان و آقایونی که میگمم اکثرا همکلاسیهای دوران تحصیلمن که الان هر کی واسه خودش یه طرف داره به زندگیش میرسه...محیط کاریمم بدون تعصب خاصی بدون آقا بوده ...درحال حاضر یکی دو فعالیت اجتماعی مختلط دارم که با این آقا مطرح کردم و ایشون گفتن منم با شما تو این فعالیتا شرکت می کنم...منم قبول کردم و خودشونم ادامه دادن اصلا شکاک و بددل نیستم فقط آدم احساسی ای هستم و دوست دارم هرجا خانومم هست منم کنارش باشم....!(همین حرفای دور از تعصبش منو آروم می کنه.)

37. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    میزان امتیاز
    9

حالا زیادم حساس نباش
    الان مهمترین فرد تو زندگیت شوهر ایندته
    لازم نیست نسبت به بقیه اینقدر حساس باشی
    مطمئن باش همه اینو درک میکنند
    پس اینقدر خودتو تو سختی ننداز و اذیت نکن
    فقط اول زندگی به شوهرت نشون بده که چقدر حرفش واست مهمه و دوستش داری
    چون مردها به این جور چیزها اهمیت میدند
    بله حق با شماست...برام دعا کنین بهترین تصمیمو بگیرم در حال حاضر چون از این آقا خوشم اومده می ترسم نتونم درست تصمیم بگیرم...

38. کاربران زیر از atrin1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    8

بله حق با شماست...برام دعا کنین بهترین تصمیمو بگیرم در حال حاضر چون از این آقا خوشم اومده می ترسم نتونم درست تصمیم بگیرم...
    دعا سرجای خود
    ولی یادت باشه یه ازدواج موفق 50 درصدش به خودتمون بستگی داره
    اینکه چطوری عشق رو بعد ازدواج به وجود بیاریم
    و چطوری ازش مراقبت کنیم
    عشق همچون یه گلیه که زود خراب میشه
    باید خیلی مراقب باشیم
    هم شما هم همسرت
    ولی یادت باشه تو زندگیت همیشه اولویتت همسرت باشه
    اگه دیدی واقعا دلش نمیخاد جایی بری بهتره که بگی باشه به خاطر تو نمیرم
    یعنی بهش ثابت کن حرفش واست مهمه
    شوهرت هم همینطور باید به حرفت گوش بده
    و ثابت کنه که تو مهمی نه هیچ کس دیگه

40. کاربران زیر از rezzaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیز
    با توجه به شخصیت و منش طرف مقابلتون و نحوه برخوردشون باید تصمیم بگیرید که بعدا خدایی نکرده دچار مشکل نشید به نظر من این نوع روابط تا جایی که ضرورتی نداره رو باید قبل از ازدواج قطعشون کرد نمیخوام بگم حتما مشکلی دارن ولی خب معمولا مردها این نوع روابط رو زیاد درست نمیدونن حالا تا اونجایی که ضروری نیست رو میتونید حذف کنید بقیه هم به خاطر شغلتون یا کار مهم دیگه ای باشه مشکلی نداره به هر حال شما دارین متاهل و متعهد میشید و اون شرایط مجردی رو دیگه ندارین و باید بیشتر وقتتون رو برای همسرتون بذارین اینجوری سر خودتونم خلوتتر میشه و اینکه همسرتونم خیلی خوشحال میشه که بهش اهمیت میدین و این چیزارو رعایت می کنین.. تا جایی که بتونید حذفشون کنید خیلی خوبه که بعدها همسرتونم دچار مشکل نشه با این موضوع و خیال خودتونم راحت تر هست نحوه قطع ارتباط ها هم اگه دوستانتون متوجه بشن شما به خاطر ازدواج و تعهد جدیدتون نمیتونید رابطه رو حفظ کنید معمولا همه این رو درک میکنن خیلی محترمانه بهشون بگید این موضوع رو
    ولی همه این ها بازم بستگی به دید شما داره که چجوری کنار بیاین
    یکی از آشناهای ما ازدواج کردن دختره قبلا با پسرای اقوامشون خیلی صمیمی و دوستانه بودن البته توی محیط خونواده به قول خودش مثل خواهر برادر بودن با هم ولی بعد ازدواجش همسرش خیلییییییییی حساس شده بود میگفت حتی قبول نمیکنه من باهاشون دست بدم در حالیکه اونا مثل برادرام هستن و از بچگی با هم بودیم ولی خب ایشون پذیرفته بود و میگفت محترمانه گفتم همسرم حساسه رو این موضوع و من دیگه نمیتونم مثل قبل با شماها صمیمی باشم و یا دست دادن و این قضایا...
    آدم توی مجردی یه شرایطی رو داره و توی متاهلی هم یه شرایط دیگه به هرحال وقتی کسی ازدواج می کنه یه سری چیزارو ازدست میده و یه سری دیگه رو بدست میاره، ازدواج وقتی برای شخص موفق هست که چیزایی که توی متاهلی بدست میاره بیشتر باشه نسبت به چیزایی که از دست داده...
    موفق باشید.

42. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28563
    تشکـر
    8
    میزان امتیاز
    8

خصوصی سوال پرسیده بودی ولی چون صندوقت پره همینجا جوابتونو میدم
    شروع رو میتونی با سلام حالتون خوبه یا
    سلام شبتون بخیر شروع کنی
    بعدشم استرس نداشته باش و یکمی راحت باش البته یکمی
    بعدشم هرچی میتونی تو این مدت باهاش حرف بزن و اشنا شو خجالت نکش
    چون اشنا شدن خیلی مهمه
    حتی ممکنه با حرف زدن به این نتیجه برسی که به درد هم نمیخورید
    ولی بازم تاکید میکنم مراقب باش وابستش نشی
    چون اگه عاشقش بشی یا وابستش بشی دیگه هرچی هم عیب داشته باشه نمیبینی و خودتو میندازی تو جهنم
    خیلیا تو این چاه افتادند
    تو مراقب باش که نیفتی
    پس کاملا کنترل شده برو جلو اکی؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد