نمایش نتایج: از 1 به 45 از 45

موضوع: ازدواج ؟ یا جدایی؟

4448
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    تشکر شده 42 بار در 30 پست
    میزان امتیاز
    9

ازدواج ؟ یا جدایی؟

سلام به همه عزیزان
    چندین ماه پیش طلاق گرفتم و از لحاظ روحی بسیار اشفته بودم , کم کم زمان گذشت پیش مشاور رفتم و ... تا کمی بهتر شدم, اما باز بسیار اسیب پذیر بودم تا اینکه با اقایی اشنا شدم که واقعا مثل فرشته اومد تو زندگیم و از همه لحاظ کمک و ساپورتم کرد, این اقا ادعا دارن که برای اولین بار تو زندگیشون عاشق شدن و اصرار به ازدواج,البته به حسشون هیچ شکی ندارم بارها و بارها ثابت کردن الانم میگن کل زندگیش رو به نامم میزنه به محض اینکه اجازه بدم و هزار تا تضمین مالی و غیر مالی حاضرم بدم برای خوشبختیت حالا, مشکل اینجاست که 1 این اقا 17 سال از من بزرگترن 2 بچه دارن که با مادر زندگی میکنه شهرستان هستن(سه سال هست که به دلیل عدم تفاهم جدا شدن) و این مسائل به نظرم خیلی فاجعه میاد ولی خوب از اینهمه عشق خالصانه هم راحت نمیشه گذشت ,ولی از طرفیم میترسم که پشیمون شم
    مشکل دیگه ای که دارم و مربوط به روح و روانمه بدبین شدم فکرای بد توهم های مریضی و اینکه بی نهایت سخت باور شدم و برای همه چیز مدرک میخوام
    خوشحال میشم از نظرات شما عزیزان بهره مند شم🌹

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ازدواج ؟ یا جدایی؟

چحور با هم اشنا شدین ؟؟؟
    برای چی عاشقتون شدن؟؟؟؟
    ؛شما تو این مدت کوتاه از چه طریقی و چه کاری کردید که عاشق شما شدن و عاشق همسر سابقشون که مادر دو بچشون هم بوده نتونستن بشن ؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    چحور با هم اشنا شدین ؟؟؟
    برای چی عاشقتون شدن؟؟؟؟
    ؛شما تو این مدت کوتاه از چه طریقی و چه کاری کردید که عاشق شما شدن و عاشق همسر سابقشون که مادر دو بچشون هم بوده نتونستن بشن ؟
    ازدواجشون اینطور که گفتن و تحقیق کردم سن پایین و سنتی بوده با این تز که علاقه بعد از ازدواج به وجود میاد و تو مدت ازدواج بارها تصمیم به جدایی گرفته میشه که با میانجی گری اطرافیان حل میشه ولی در نهایت با رضایت طرفین جدا میشن,یک بچه دارن و خیلی دوست دارن پسرشونو
    من بعد از جداییم سر کار رفتم و از این طریق با ایشون اشنا شدم , اینکه چرا عاشق من شدن میگن همیشه تو ذهنم همچین تصوری از همسر داشتم و کلا ادم با احساس و شاعر مسلکی هستن در کل خدا عالمه که چقدر احساس و حرفای ایشون واقعیه ولی ازونجایی که من بینهایت بدبین شدم به ادما حس میکنم این که اعتمادم جلب شده میتونه دلیل بر صحت گفته هاشون باشه

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

سلام

دوست عزیزم لطفا احساسی تصمیم نگیرید . شما یکبار تجربه ی زندگیه ناموفق داشتید حداقل برای بار دوم منطقی تر تصمیم بگیرید .

حتما اینو متوجه شدید که عشق و عاشقی فقط روزای اوله آشناییه ، شما الان میگید این آقا 17 سال از شما بزرگتره ، این اصلا منطقی و عاقلانه نیست که خودتون هم اینو میدونید .

گفتید بچه داره که با مادر زندگی میکنن شهرستان ?! چی شده که بچه رو داده به مادرشون ?!

از کجا میدونید عشقش خالصانست ؟

شما مدتیه جدا شدید ، از تنهایی خسته هستید ، اگه از یه نفر محبت ببینید زود جذبش میشید ، ولی حواستونو بدید تو چاه نیفتید .

بیشتر احساساتتون رو کنترل کنیدو منطقی قضیه رو نگاه کنید اونوقت شرایطشون رو دوباره مرور کنید .

تو یکی از تاپیکاتون گفتید 25 سالتونه ( نمیدونم مال چه مدت پیشه ) این آقا الان باید 42 سالش باشه ، یه دختر جوون با یه مرد مسن ،

10 سال دیگه شما 35 سالت میشه و این آقا 50 رو رد کرده

شما اول جوونی و پر انرژی بودن ولی اون آقا جوونیشو کرده

درمورد تفاوتهای جنسی هم چیزی نمیگم که خودتون میدونیدو بارها اینجا گفته شده .

پس بخاطر احساسات زودگذر الان که شمارو تحت تاثیر خودش قرار داده ، فرصت دوباره ی زندگی رو از خودتون نگیرید .
    ویرایش توسط love : 05-05-2016 در ساعت 05:51 PM

5. 4 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Butterf نمایش پست ها
    ازدواجشون اینطور که گفتن و تحقیق کردم سن پایین و سنتی بوده با این تز که علاقه بعد از ازدواج به وجود میاد و تو مدت ازدواج بارها تصمیم به جدایی گرفته میشه که با میانجی گری اطرافیان حل میشه ولی در نهایت با رضایت طرفین جدا میشن,یک بچه دارن و خیلی دوست دارن پسرشونو
    من بعد از جداییم سر کار رفتم و از این طریق با ایشون اشنا شدم , اینکه چرا عاشق من شدن میگن همیشه تو ذهنم همچین تصوری از همسر داشتم و کلا ادم با احساس و شاعر مسلکی هستن در کل خدا عالمه که چقدر احساس و حرفای ایشون واقعیه ولی ازونجایی که من بینهایت بدبین شدم به ادما حس میکنم این که اعتمادم جلب شده میتونه دلیل بر صحت گفته هاشون باشه
    تو پست اولتون گفتید دو بچه ، ولی ظاهرا اینجا گفتید یک بچه .

آهان 2 منظورتون مورد 2 بود .

درکل منطقی تصمیم بگیرید .

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نه عزیزم 1 بچه دارن ,داشتم مشکلات این اقارو میگفتم گفتم 1. 17 سال بزرگترن 2. بچه دارن ,منظورم این بود که این مشکل دوم هست نه تعداد بچه ها

8. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط love نمایش پست ها
    تو پست اولتون گفتید دو بچه ، ولی ظاهرا اینجا گفتید یک بچه .

آهان 2 منظورتون مورد 2 بود .

درکل منطقی تصمیم بگیرید .
    نه عزیزم 1 بچه دارن , داشتم مشکلات این اقارو میگفتم گفتم 1. 17 سال بزرگترن 2. بچه دارن, منظورم این بود که این مشکل دوم هست نه تعداد بچه ها

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

سلام

دوست عزیزم لطفا احساسی تصمیم نگیرید . شما یکبار تجربه ی زندگیه ناموفق داشتید حداقل برای بار دوم منطقی تر تصمیم بگیرید .

حتما اینو متوجه شدید که عشق و عاشقی فقط روزای اوله آشناییه ، شما الان میگید این آقا 17 سال از شما بزرگتره ، این اصلا منطقی و عاقلانه نیست که خودتون هم اینو میدونید .

گفتید بچه داره که با مادر زندگی میکنن شهرستان ?! چی شده که بچه رو داده به مادرشون ?!

از کجا میدونید عشقش خالصانست ؟

شما مدتیه جدا شدید ، از تنهایی خسته هستید ، اگه از یه نفر محبت ببینید زود جذبش میشید ، ولی حواستونو بدید تو چاه نیفتید .

بیشتر احساساتتون رو کنترل کنیدو منطقی قضیه رو نگاه کنید اونوقت شرایطشون رو دوباره مرور کنید .

تو یکی از تاپیکاتون گفتید 25 سالتونه ( نمیدونم مال چه مدت پیشه ) این آقا الان باید 42 سالش باشه ، یه دختر جوون با یه مرد مسن ،

10 سال دیگه شما 35 سالت میشه و این آقا 50 رو رد کرده

شما اول جوونی و پر انرژی بودن ولی اون آقا جوونیشو کرده

درمورد تفاوتهای جنسی هم چیزی نمیگم که خودتون میدونیدو بارها اینجا گفته شده .

پس بخاطر احساسات زودگذر الان که شمارو تحت تاثیر خودش قرار داده ، فرصت دوباره ی زندگی رو از خودتون نگیرید .
    بله من 25 سالمه و ایشون 42، البته ظاهری نشون نمیده ولی خوب خیلی زیاده ,اخه میدونید این اقا رفتن به همه خانواده و دوستان منو گفتن الانم میگن این میسه شکست دوم من اگه بری
    از طرفیم اومدو اونقدر خوبی و محبت کرد که منو نجات داد یه جورایی از کابوسی که درش بودم میگم الان خیلی بی انصافی اگه ولش کنم ..
    پس به نظر شما شانسی نیست برای یک زندگی موفق؟
    ممنون از جواب و وقتی که گذاشتید

11. 2 کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

درضمن بیشتر ایشون وابسته هستن تا من ,دوسشون دارم اما میتونم بگذرم ایشون میگن نمیتونن بگذرن ,منظورم اینه که اینجوری نیست که از شدت علاقه و وابستگی عقلم از کار افتاده باشه

13. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

عجولانه تصمیم نگیرین
    حتما به همراه این اقا بصورت حضوری به مشاور مراجعه کنین تا به ارزیابی دقیق شخصیت ایشون بپردازن و بهتر بتونن شما را برای گرفتن بهترین تصمیم یاری بدن.

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    عجولانه تصمیم نگیرین
    حتما به همراه این اقا بصورت حضوری به مشاور مراجعه کنین تا به ارزیابی دقیق شخصیت ایشون بپردازن و بهتر بتونن شما را برای گرفتن بهترین تصمیم یاری بدن.
    باشه مرسی عزیزم🌹

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    میزان امتیاز
    14

بله من 25 سالمه و ایشون 42، البته ظاهری نشون نمیده ولی خوب خیلی زیاده ,اخه میدونید این اقا رفتن به همه خانواده و دوستان منو گفتن الانم میگن این میسه شکست دوم من اگه بری
    از طرفیم اومدو اونقدر خوبی و محبت کرد که منو نجات داد یه جورایی از کابوسی که درش بودم میگم الان خیلی بی انصافی اگه ولش کنم ..
    پس به نظر شما شانسی نیست برای یک زندگی موفق؟
    ممنون از جواب و وقتی که گذاشتید������������ ������
    ببینید شما تو شرایط بحرانی بودید از نظر روحی آشفته بودید یه نفر اومد تو زندگیتون که با حرفای قشنگشو محبتاش باعث شد شما مشکلاتتو فراموش کنی و دوباره حال روحیت خوب بشه .

هرکس دیگه هم جای این آقا میومد با شرایطی بدتر و غیر منطقی تر از این آقا ، شما جذبش میشدی و بهش علاقه پیدا میکردی ولی این دلیل بر خوب بودن شرایط نیست .

شما الان وابستش شدی ، عاشقش شدی نمیبینی واقعیتارو ، یعنی داری میبینیاااا ولی واست بی ارزشن

بعد چندسال که تو زندگی رفتید ، آتیشه این عشق خاموش شد اونوقت میبینی ای وای ، نمیتونی بسازی با این اختلاف سنی ، با این اختلافه روحیات .

بهتره حتما پیش مشاور بریدو شرایطتو بهش بگی .

درمورد اینکه میگی نامردیه ولش کنم

خیالت راحت باشه نامردی نیست

هرچقدر تو استفاده کردی ازین رابطه تا به الان اون آقا بیشتر استفاده کرده و از بودن با شما لذت برده ، پس نگران اون نباش و دلت واسش نسوزه .

از اول نباید این رابطه که منطقی نبود شکل میگرفت ولی حالا که گرفته بخاطر یه دلسوزی یا میگید بی انصافیه ولش کنم زندگیه خودتون رو تباه نکنید .

باهاش صحبت کنید بگید این رابطه منطقی نیست ، اختلاف سنی زیاده ، شاید بعدها نتونیم باهاش کنار بیایم بهتره این رابطه تموم بشه .

خوبه که میگید میتونید بگذرید ازش . بازم میگم نگران این آقا نباش بعد شما میره عاشق یکی دیگه میشه و به قول خودش این شکست دومشم فراموشش میشه .

17. کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

ببینید شما تو شرایط بحرانی بودید از نظر روحی آشفته بودید یه نفر اومد تو زندگیتون که با حرفای قشنگشو محبتاش باعث شد شما مشکلاتتو فراموش کنی و دوباره حال روحیت خوب بشه .

هرکس دیگه هم جای این آقا میومد با شرایطی بدتر و غیر منطقی تر از این آقا ، شما جذبش میشدی و بهش علاقه پیدا میکردی ولی این دلیل بر خوب بودن شرایط نیست .

شما الان وابستش شدی ، عاشقش شدی نمیبینی واقعیتارو ، یعنی داری میبینیاااا ولی واست بی ارزشن

بعد چندسال که تو زندگی رفتید ، آتیشه این عشق خاموش شد اونوقت میبینی ای وای ، نمیتونی بسازی با این اختلاف سنی ، با این اختلافه روحیات .

بهتره حتما پیش مشاور بریدو شرایطتو بهش بگی .

درمورد اینکه میگی نامردیه ولش کنم

خیالت راحت باشه نامردی نیست

هرچقدر تو استفاده کردی ازین رابطه تا به الان اون آقا بیشتر استفاده کرده و از بودن با شما لذت برده ، پس نگران اون نباش و دلت واسش نسوزه .

از اول نباید این رابطه که منطقی نبود شکل میگرفت ولی حالا که گرفته بخاطر یه دلسوزی یا میگید بی انصافیه ولش کنم زندگیه خودتون رو تباه نکنید .

باهاش صحبت کنید بگید این رابطه منطقی نیست ، اختلاف سنی زیاده ، شاید بعدها نتونیم باهاش کنار بیایم بهتره این رابطه تموم بشه .

خوبه که میگید میتونید بگذرید ازش . بازم میگم نگران این آقا نباش بعد شما میره عاشق یکی دیگه میشه و به قول خودش این شکست دومشم فراموشش میشه .
    باشه عزیزم ممنون از وقتی که گذاشتی حتما مشاور حضوری هم میرم به زودی

19. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

خب از اینکه اشناییتون مجازی نیست بازجای فکر داره وگرنه حتی جای فکر هم نداشت !
    اولا شما باید صبر کنید فعلاااا تا زمانی که زندگی قبلیاتون و حواشی و حوادث و تلخی و شیرینیشو کامل هضم نکردید و به ارامش کامل نرسیدین اقدام به ازدواج نکنید ...البته شما نفرمودین که سنتون چقدره ..

تلبته بهتره که افراد مطلقه با کسی که شرایط خودشون رو داره ازدواج کنند تا درک شرایط همدیگه براشون راحت تر باشه .
    شما هم به خودتون فرصت بدین تا بهتر به شناخت در مورد این اقا برسید ..
    نظر شخصی من اینه که بهشون اجازه ندید از لحاظ عاطفی بهتون نزدیک بشه ..چون امکان وابسته شدن شما میره و باعث میشه جلوی تصمیم عاقلانه شما گرفته بشه و احساسی تصمیم بگیرید .

پس با رعایت فاصله ؛به خودتون فرصت بدین با منطق به شناخت برسید نه احساس .چون همکارتون هستند در شرایط مختلف ایشون رو مورد ارزیابی قرار بدی و زمان بگزارید برای این مسیله .

باز نظر شخصیم اینه که راجع به همسر قبلی و زندگی قبلیشون تحقیق کنید و دلیل جداییشون رو بصورت مخفیانه متوحه بشید .

راجع به خودشون و خانوادشون هم حتما تحقیق کنید .از افراد خانوادتون برای این امر کمک بگیرید .

ازدواج دوم باید بسیار محتاطانه تر از ازدواج اول صورت بگیره .

و در اخر قبل ازازدواج از مشاوره های ازدواج کمک بگیرید و با دادن ازمون های شخصیت و ازدواج مطمین بشید که به درد هم میخورید و میتونید با هم زیر یک سقف زندگی کنید .ا

21. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

خب از اینکه اشناییتون مجازی نیست بازجای فکر داره وگرنه حتی جای فکر هم نداشت !
    اولا شما باید صبر کنید فعلاااا تا زمانی که زندگی قبلیاتون و حواشی و حوادث و تلخی و شیرینیشو کامل هضم نکردید و به ارامش کامل نرسیدین اقدام به ازدواج نکنید ...البته شما نفرمودین که سنتون چقدره ..

تلبته بهتره که افراد مطلقه با کسی که شرایط خودشون رو داره ازدواج کنند تا درک شرایط همدیگه براشون راحت تر باشه .
    شما هم به خودتون فرصت بدین تا بهتر به شناخت در مورد این اقا برسید ..
    نظر شخصی من اینه که بهشون اجازه ندید از لحاظ عاطفی بهتون نزدیک بشه ..چون امکان وابسته شدن شما میره و باعث میشه جلوی تصمیم عاقلانه شما گرفته بشه و احساسی تصمیم بگیرید .

پس با رعایت فاصله ؛به خودتون فرصت بدین با منطق به شناخت برسید نه احساس .چون همکارتون هستند در شرایط مختلف ایشون رو مورد ارزیابی قرار بدی و زمان بگزارید برای این مسیله .

باز نظر شخصیم اینه که راجع به همسر قبلی و زندگی قبلیشون تحقیق کنید و دلیل جداییشون رو بصورت مخفیانه متوحه بشید .

راجع به خودشون و خانوادشون هم حتما تحقیق کنید .از افراد خانوادتون برای این امر کمک بگیرید .

ازدواج دوم باید بسیار محتاطانه تر از ازدواج اول صورت بگیره .

و در اخر قبل ازازدواج از مشاوره های ازدواج کمک بگیرید و با دادن ازمون های شخصیت و ازدواج مطمین بشید که به درد هم میخورید و میتونید با هم زیر یک سقف زندگی کنید .ا
    غزل جان اول ممنون از پاسخت و وقتی که گذاشتی
    من 25 سالمه,در مورد اینکه وابستگی عاطفی پیش نیاد باید بگم که اومده بیشتر از طرف ایشون , اونقدر تو این مدت کوتاه محبت و لطف های بزرگ کرده که مادر من که میگفت یک درصد با ایشون بخوای بمونی اسمتم نمیارم الان نظرش جلب شده, از طرف دیگه همسر سابقم دیوونم کرده رو پافشاری به برگشت خودش و خانوادش دوست دارم بفهمه کسی تو زندگیمه تا اونم بره دنبال زندگیش,
    راجب تحقیق هم که فرمودید ایشون مدیر یکی از دوستان صمیمیم بود که 12 سال دوستیمون قدمت داره و من از طریق این دوستم به این شرکت رفتم و دوست من متولد 66 هست و 5 سال این شرکت کار میکنه حرفاشو راجع به گذشتش تایید کرده از چند طریق دیگه هم تحقیق کردم
    چیزی که دوست دارم بدونم اینه که با وجود اختلاف سن 17 سال و بچه این رابطه اصلا شانسی داره ؟ یا محکوم به جداییه؟ حالا چه الان چه 1 سال دیگه, من اصلا دیگه حوصله ندارم وقت الکی صرف کسی کنم ,با همسر سابق 7 سال عمرمو گذاشتم دوستی نامزدی و ازدواج و بیشترین ناراحتیم از عمریه که حروم شد..

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

دوست من
    من حس میکنم شما دنبال امید میگردی برای ادامه دادن این مسیر و رسیدن به مقصدی که در رویاهات داری

و این امیدی و میخوای از راه منطق به دست بیاری و نظریات دیگران و جویا شدی (یعنی دیگران در موقعیت شما باشن چیکار میکنن ؟؟؟؟)
    تمام نظریاتیم که دوستان دادن تجربیات و احساسات شخصی بود تقریبا (یکیش خودم که اولش ذکر کردم )‌

اما نه ما نه مشاور و نه حتی خدا
    نمیتونیم تضمین کنیم که شما ازدواجت شکست میخوره یا به سرانجام خوبی میرسه ....
    واقعا نمیتونیم
    فقط حدس و پیش بینی که اونم بازم تحت تاثیر رفتار خود شماست

یعنی من وقتی میخونم که شما نسبت به این تفاوت سنی آشفته شدی نتیجه میگیرم که این آشفتگی تا وقتی که حل نشه ادامه دار میشه و سرانجام ازدواج شما هم تحت تاثیرش آشفته میشه...

میبینید ؟
    پس مسئله اصلی سن این آقا یا وضعیت همسر و بچه اشون نیست
    مسئله اصلی نحوه واکنش و تعامل شما با این متغیر هاست

یعنی شما چه احساسی راجب این متغیر سن دارید ؟

شخصی میگه برای من ملاک سنی اهمیتی نداره (همونطور که این مرد همچین نظری دارن )
    شخصی میگه من حتما باید هم سن خودم ازدواج کنم
    و .....شخصی......

جالبیش اینجاست که تمام این نظرات چالش پذیرن و میشه از دیدگاه های مختلف زیر سوال برد

میبینید ؟

درضمن توجه داشته باشید که گاهی وقتا همین بدبینی ها یا بهتره بگم سردرگمی هاست که مسیر زندگی رو به سمت دره هدایت میکنه
    یعنی شما میگی من از سر درد بدم میاد و ازش میترسیم همین احساس باعث میشه سردرد بگیرید

درسته اختلافات و سو تفاهم ها زندگی رو نابود میکنن اما توی همه زندگی ها هستن ....هم افراد نقطه مشترکات و تضاد هایی دارن ....
    بازهم در آخر نحوه واکنش زوج که سرانجام این سوتفاهم رو معلوم میکنه ....

لپ مطلب شما باید ی مدت بشینی تنها فکر کنی (یا تنها پیش مشاور فکر کنید )
    تا جواب این سوال که آمادگی و توانایی مقابله با حوادث و مسائلی که ممکنه با این اختلاف سن به وجود بیان رو دارید یا نه ؟

(از منم میشونید از هر کسی نظر نگیرید راجب این موضوع چون بازهم اون کسی که قرار با این متغیر ها سروکله بزنه خود شماید نه اون اشخاص )‌
    ویرایش توسط Reepaa : 05-05-2016 در ساعت 07:40 PM
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    میزان امتیاز
    10

غزل جان اول ممنون از پاسخت و وقتی که گذاشتی
    من 25 سالمه,در مورد اینکه وابستگی عاطفی پیش نیاد باید بگم که اومده بیشتر از طرف ایشون , اونقدر تو این مدت کوتاه محبت و لطف های بزرگ کرده که مادر من که میگفت یک درصد با ایشون بخوای بمونی اسمتم نمیارم الان نظرش جلب شده, از طرف دیگه همسر سابقم دیوونم کرده رو پافشاری به برگشت خودش و خانوادش دوست دارم بفهمه کسی تو زندگیمه تا اونم بره دنبال زندگیش,
    راجب تحقیق هم که فرمودید ایشون مدیر یکی از دوستان صمیمیم بود که 12 سال دوستیمون قدمت داره و من از طریق این دوستم به این شرکت رفتم و دوست من متولد 66 هست و 5 سال این شرکت کار میکنه حرفاشو راجع به گذشتش تایید کرده از چند طریق دیگه هم تحقیق کردم
    چیزی که دوست دارم بدونم اینه که با وجود اختلاف سن 17 سال و بچه این رابطه اصلا شانسی داره ؟ یا محکوم به جداییه؟ حالا چه الان چه 1 سال دیگه, من اصلا دیگه حوصله ندارم وقت الکی صرف کسی کنم ,با همسر سابق 7 سال عمرمو گذاشتم دوستی نامزدی و ازدواج و بیشترین ناراحتیم از عمریه که حروم شد..

بهرحال عزیزم ایشون با ازدواج با شما خوشحال تر میشن ...یک مرد مطلقه و بچه دار با خانمی بدون بچه که 17 سال از خودش جوونتره وشرایطش رو درک میکنه ازدواج میکنه ..پس ارزشش رو داره الان بخواد عاشق بازی در بیاره و برای داشتن این رابطه تلاش کنه ....

پس شما فکراتون رو خوب بکنید و ببینید میتونین این اخالاف سنی رو بپذیرید یا نه ؟
    خیلی ببخشید ولی هر خانمی یک سری فانتزی ها با مرد زندگیش داره که باید ببینه اونها مربوط به سن همسرس هم میشه یا نه ..ایشون رو در هر شرایط برای خودتون تصور کنید و ببینید میپذیرید یا نه ؟امروزش رو ببینید فرداش رو ببینید ...پدر شدنشون رو در اینده تون ...

همه اینهارو تصور کنید ...هیچکس نمیتونه بجای شما فکر کنه ...چون شما قراره باهاشون زندگی کنید نه کس دیگه ...
    شمام خصوصیات شخصیتی منحصر به هودتون رو دارید پس باید خودتون فکر کنید ...ثقبل از همه اینهان گفتم اول کلی تحقیق و مشاوره و ...هم نیاز دارید ...

این مسیله و تایپیک فقط در نورد ست بود که مطرح کردید وگرنه در موارد دیگه باید با دید بازتر و منطقی تر و مشورت تصمیم گیری کنید .
    ویرایش توسط ghazal1 : 05-05-2016 در ساعت 07:53 PM

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Reepaa نمایش پست ها
    دوست من
    من حس میکنم شما دنبال امید میگردی برای ادامه دادن این مسیر و رسیدن به مقصدی که در رویاهات داری

و این امیدی و میخوای از راه منطق به دست بیاری و نظریات دیگران و جویا شدی (یعنی دیگران در موقعیت شما باشن چیکار میکنن ؟؟؟؟)
    تمام نظریاتیم که دوستان دادن تجربیات و احساسات شخصی بود تقریبا (یکیش خودم که اولش ذکر کردم )‌

اما نه ما نه مشاور و نه حتی خدا
    نمیتونیم تضمین کنیم که شما ازدواجت شکست میخوره یا به سرانجام خوبی میرسه ....
    واقعا نمیتونیم
    فقط حدس و پیش بینی که اونم بازم تحت تاثیر رفتار خود شماست

یعنی من وقتی میخونم که شما نسبت به این تفاوت سنی آشفته شدی نتیجه میگیرم که این آشفتگی تا وقتی که حل نشه ادامه دار میشه و سرانجام ازدواج شما هم تحت تاثیرش آشفته میشه...

میبینید ؟
    پس مسئله اصلی سن این آقا یا وضعیت همسر و بچه اشون نیست
    مسئله اصلی نحوه واکنش و تعامل شما با این متغیر هاست

یعنی شما چه احساسی راجب این متغیر سن دارید ؟

شخصی میگه برای من ملاک سنی اهمیتی نداره (همونطور که این مرد همچین نظری دارن )
    شخصی میگه من حتما باید هم سن خودم ازدواج کنم
    و .....شخصی......

جالبیش اینجاست که تمام این نظرات چالش پذیرن و میشه از دیدگاه های مختلف زیر سوال برد

میبینید ؟

درضمن توجه داشته باشید که گاهی وقتا همین بدبینی ها یا بهتره بگم سردرگمی هاست که مسیر زندگی رو به سمت دره هدایت میکنه
    یعنی شما میگی من از سر درد بدم میاد و ازش میترسیم همین احساس باعث میشه سردرد بگیرید

درسته اختلافات و سو تفاهم ها زندگی رو نابود میکنن اما توی همه زندگی ها هستن ....هم افراد نقطه مشترکات و تضاد هایی دارن ....
    بازهم در آخر نحوه واکنش زوج که سرانجام این سوتفاهم رو معلوم میکنه ....

لپ مطلب شما باید ی مدت بشینی تنها فکر کنی (یا تنها پیش مشاور فکر کنید )
    تا جواب این سوال که آمادگی و توانایی مقابله با حوادث و مسائلی که ممکنه با این اختلاف سن به وجود بیان رو دارید یا نه ؟

(از منم میشونید از هر کسی نظر نگیرید راجب این موضوع چون بازهم اون کسی که قرار با این متغیر ها سروکله بزنه خود شماید نه اون اشخاص )‌
    ممنون از پاسختون
    دقیقا همینطوره سردرگم شدم و از طرفی بعد از سالها به ارامش نسبی رسیدم با این ادم از طرفیم با خودم که دودوتا چهارتا میکنم میبینم خوب مشکل کم نیست و خوب گفتم اینجا مشکل و مطرح کنم و امیدوار بودم از لحاظ اماری حداقل امیدی باشه... خیلی فکر کردم و هنوز به نتیجه ای نرسیدم کلا ازدواج دوم خیلی سخته ادم باید دقت کنه بعد همچین انتخاب پرریسکی منو میترسونه
    یکی از بستگان اقایی رو معرفی کردن بهم با شرایط عالی خلبان و سیتیزن کانادا و ظاهر خوب و.. چشم بسته رد کردم چون محبت های این اقا به دلم میشینه اما این اقا رو هم نمیتونم انتخاب کنم به خاطر اختلافا
    چشم عزیزم بیشتر به مسائلی که گفتید فکر میکنم ممنونم

26. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

بهرحال عزیزم ایشون با ازدواج با شما خوشحال تر میشن ...یک مرد مطلقه و بچه دار با خانمی بدون بچه که 17 سال از خودش جوونتره وشرایطش رو درک میکنه ازدواج میکنه ..پس ارزشش رو داره الان بخواد عاشق بازی در بیاره و برای داشتن این رتبطه تلاش کنه ....

پش ما فکراتون رو خوب بکنید و ببینید میتونین این اخالاف سنی رو بپذیرید یا نه ؟
    خیلی ببخشید ولی هر خانمی یک سری فانتزی ها با مرد زندگیش داره که باید ببینه اونها مربوط به سن همسرس هم میشه یا نه ..ایشون رو در هر شرایط برای خودتون تصور کنید و ببینید میپذیرید یا نه ؟امروزش رو ببینید فرداش رو ببینید ...پدر شدن
    من کلا از اول بی نهایت اخلاق گرا بودم الانم همینطورم ,اما تو زندگی اول چوبشو خورم چون اخلاق ادم ها ممکنه خیلی عوض بشه البته خودمم عصبیم و بی نهایت حساسو زودرنج هر کسی نمیتونه کنار بیاد,راجع به فانتزی ها هم همیشه تو تصورم یک مرد محکم و تکیه گاه و عاشق بوده ولی دروغ چرا حرف مردمم برام مهمه , متاسفانه بستگان من خیلی اهل دخالت و نظر دادنن شاید بیشتر از بقیه خانواده ها,میگم حالا میگن ببین چقدر درمونده ازدواج بود که با مردی انقدر بزرگتر ازدواج کرد درصورتی که خدا شاهده من کلا خیلی کمتر از بقیه خانم ها ازدواج و دوست دارم اما شانسمه متاسفانه هم همسر اول رو این مسئله سماجت کرد الانم این اقا اصرار دارن و جواب میخوان و جواب مثبت میخوان...

27. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

وستان هم چی گفتند !!

ولی نمی دونم عشق چی تعریف می کنید خو یک مرد 40ساله عاشق خانوم 25 ساله که از لحاظ تو بهترین حالتت جسمانی و طروات جوونی هست و می تونه همه نیاز های روحی و .. غیره اون رفع کنه حالا اندام و قیافه خوب هم داشته باشه که دو چندان میشه این علاقه!!!کمتر مرد سر زبون داری بخواهد این موقعیت از دست بده!!

ولی زندگی یکی دو روز نیست و انسان نمی دونه چقدر زنده هست ولی یکم فکر اینکه بعد 20سال شما 45 سالته و این اقا 67 سالشه!! خودتون قضاوت کنید
    ویرایش توسط omidd : 05-05-2016 در ساعت 08:07 PM

28. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    وستان هم چی گفتند !!

ولی نمی دونم عشق چی تعریف می کنید خو یک مرد 40ساله عاشق خانوم 25 ساله که از لحاظ تو بهترین حالتت جسمانی و طروات جوونی هست و می تونه همه نیاز های روحی و .. غیره اون رفع کنه حالا اندام و قیافه خوب هم داشته باشه که دو چندان میشه این علاقه!!!کمتر مرد سر زبون داری بخواهد این موقعیت از دست بده!!

ولی زندگی ************ و دو روز نیست و انسان نمی دونه چقدر زنده هست ولی یکم فکر اینکه بعد 20سال شما 45 سالته و این اقا 67 سالشه!! خودتون قضاوت کنید
    امید جان ممنون از پاسخ, پس نظر شما منفیه رو این رابطه,البته بگم فاکتور های دیگش مثبته تا اینجا جز این دو مورد که البته کمم نیست این مسائل, شما به عنوان یک اقا فکر میکنید احساسش برای فاکتورهای ظاهریه؟؟؟؟ اخه منطقیه؟ اعلام کرده به خانوادم و خانوادش که کل زندگیشو میندازه پشت قباله , و خیلی کارهای دیگه که برام کرده و... منظورم فقط مالی نیست البته,منظورم اینهکه منطقی نیست فقط برای زیبایی یا جوونی باشه...

30. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

امید جان ممنون از پاسخ, پس نظر شما منفیه رو این رابطه,البته بگم فاکتور های دیگش مثبته تا اینجا جز این دو مورد که البته کمم نیست این مسائل, شما به عنوان یک اقا فکر میکنید احساسش برای فاکتورهای ظاهریه؟؟؟؟ اخه منطقیه؟ اعلام کرده به خانوادم و خانوادش که کل زندگیشو میندازه پشت قباله , و خیلی کارهای دیگه که برام کرده و... منظورم فقط مالی نیست البته,منظورم اینهکه منطقی نیست فقط برای زیبایی یا جوونی باشه...
    زنده باشی ، حرف تا عمل خیلی فاصله هست .

خب به نظر شما عاشق چی می تونه بشه تو مدت کم !!! نگاه کنید اخلاق یک فاکتور ولی ظاهر و زیبای که به دل طرف می نشینه و باعث جذب میشه فاکتور کمی هم نیست .

خب شما برای به دست اوردن چیز های گران قیمت باید بیشتر خرج کنید تا بتونید خلا پر کنید. مطمین باشید سر سنگین نبودید و زودتر احساسی میشدید و وارد روابط احساسی میشدید نهایت شما در حد دوستی و صیغه کردن می خواست.(البته قضاوت نمی کنم در مورد اون اقا و نمی دونم چه مسلک و مرامی داره)

اگر هم عشق واقعی هم باشه ، ایشون الان شاداب و طراوات داره بعد 10 سال میشه 57 سال و شما 35 سالته اوج جوونی شما مسله کوچکی نیست اصلا. بیشتر کار شما فداکاری خواهد بود برا یک عشق یک طرفه و شاید شما از نظر مالی بهره ببرید ولی اوج جوونیت یکم با مشکل مواجه میشید.

31. کاربران زیر از omidd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

زنده باشی ، حرف تا عمل خیلی فاصله هست .

خب به نظر شما عاشق چی می تونه بشه تو مدت کم !!! نگاه کنید اخلاق یک فاکتور ولی ظاهر و زیبای که به دل طرف می نشینه و باعث جذب میشه فاکتور کمی هم نیست .

خب شما برای به دست اوردن چیز های گران قیمت باید بیشتر خرج کنید تا بتونید خلا پر کنید. مطمین باشید سر سنگین نبودید و زودتر احساسی میشدید و وارد روابط احساسی میشدید نهایت شما در حد دوستی و صیغه کردن می خواست.(البته قضاوت نمی کنم در مورد اون اقا و نمی دونم چه مسلک و مرامی داره)

اگر هم عشق واقعی هم باشه ، ایشون الان شاداب و طراوات داره بعد 10 سال میشه 57 سال و شما 35 سالته اوج جوونی شما مسله کوچکی نیست اصلا. بیشتر کار شما فداکاری خواهد بود برا یک عشق یک طرفه و شاید شما از نظر مالی بهره ببرید ولی اوج جوونیت یکم با مشکل مواجه میشید.
    خوب حق با شماست مسئله کوچکی نیست هر چقدرم کلنجار برم این اختلاف سن به چشم میاد ,اخه میدونید اختلاف ظاهری زیادی هم داریم اما چون اصلا این مسئله برام مهم نیست جزو مشکلات ننوشتم اما همین اختلاف باعث شده یه جورایی اختلاف سنمون بیشتر نشون بده, حالا من سوالم اینه که بر فرص این عشق واقعی باشه مردی که هر کاری حاضر باشه بکنه برای من هر کاری و ثابت کنه از لحاظ های دیگه موجه باشه با این اختلاف سن و بچه ازدواج چند درصد اشتباهه

33. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

خوب حق با شماست مسئله کوچکی نیست هر چقدرم کلنجار برم این اختلاف سن به چشم میاد ,اخه میدونید اختلاف ظاهری زیادی هم داریم اما چون اصلا این مسئله برام مهم نیست جزو مشکلات ننوشتم اما همین اختلاف باعث شده یه جورایی اختلاف سنمون بیشتر نشون بده, حالا من سوالم اینه که بر فرص این عشق واقعی باشه مردی که هر کاری حاضر باشه بکنه برای من هر کاری و ثابت کنه از لحاظ های دیگه موجه باشه با این اختلاف سن و بچه ازدواج چند درصد اشتباهه
    اگر علاقه بهش نداشته باشید و عاشقش نباشید صد در صد اشتباهه .

عمر انسا نها معلوم نیست و جز خدا هیچکس نمی دونه ٰ ولی زندگی با کسی که زودتر از شما پیر میشه اشتباهه. چون ممکنه اوج جوونیت دومین شکست تحمل بشی با این فرق که بچه دار شما هم با ابهام روبرو هست.

اگر عاشقش باشید و علاقه داشته باشید ارزش داره ولی گفتین از نظر ظاهر فرق دارید بعد ازدواج بیشتر جلو می کنه به خصوص از شوهر ثابق ات بهتر نباشه.

اگر شوهر ثابق ات می خواهد برگرده اگر راهی داشته باشه به اون فکر کنید.

34. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

اگر علاقه بهش نداشته باشید و عاشقش نباشید صد در صد اشتباهه .

عمر انسا نها معلوم نیست و جز خدا هیچکس نمی دونه ٰ ولی زندگی با کسی که زودتر از شما پیر میشه اشتباهه. چون ممکنه اوج جوونیت دومین شکست تحمل بشی با این فرق که بچه دار شما هم با ابهام روبرو هست.

اگر عاشقش باشید و علاقه داشته باشید ارزش داره ولی گفتین از نظر ظاهر فرق دارید بعد ازدواج بیشتر جلو می کنه به خصوص از شوهر ثابق ات بهتر نباشه.

اگر شوهر ثابق ات می خواهد برگرده اگر راهی داشته باشه به اون فکر کنید.
    شوهر سابقم که حاضرم بمیرم و برنگردم ,کلا ازدواج و دوست ندارم زیاد تو این مدت موردایی معرفی شدن هم خوب هم بد اما چشم بسته رد کردم الانم این اقا خیلی پافشاری دارن که دارم به این مسئله فکر میکنم ,در هر صورت ممنون از جواب و وقتی که گذاشتید در نهایت فکر میکنم با توجه به همه صحبت ها و اینکه علاقه مند شدم به ایشون تا حدودی, مشاوره ازدواج بتونه از سردرگمی نجاتم بده, بازم ممنون

35. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    میزان امتیاز
    0

اره حتما پیش مشاوربرید !! علاقه مند !! با دلبستگی و وابستگی اشتباه نگرید فقط. بعضی مرد ها خوب بلدند حرف بزنند و وابستگی ایجاد کنند !!

موفق باشید.

37. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

عزیز به اختصار پاسخ میدم خدمتتون
    اگر خودتان کمتر از شش ماهه که جدا شدید و وارد این رابطه شدید حتما اشتباهه
    اگر شما هر دو بالای 35 سال بودید این اختلاف سنی مشکلی نبود ولی با توجه به سن وسال شما حتما هست
    اگر مسئله رو جدی گرفتید حتما بهتره از همسر قبلی ایشون دلیل و یا دلایل طلاق را جویا شوید نه تنها به حرف ایشون قناعت کنید
    البته خیلی از بانوان جوان و آقایان جوان در ازای ثروت و قدرت به همسری مردان و زنان مسن تر از خود در میایند
    ولی خوب این رابهتره بدانند که عشقی در کار نیست و مطلب فقط و فقط خرید و فروشه و گاهی هم آسیبهای دوران کودکی که وارد بحثش نمیشم
    موفق باشید
    سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

38. 3 کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

عزیز به اختصار پاسخ میدم خدمتتون
    اگر خودتان کمتر از شش ماهه که جدا شدید و وارد این رابطه شدید حتما اشتباهه
    اگر شما هر دو بالای 35 سال بودید این اختلاف سنی مشکلی نبود ولی با توجه به سن وسال شما حتما هست
    اگر مسئله رو جدی گرفتید حتما بهتره از همسر قبلی ایشون دلیل و یا دلایل طلاق را جویا شوید نه تنها به حرف ایشون قناعت کنید
    البته خیلی از بانوان جوان و آقایان جوان در ازای ثروت و قدرت به همسری مردان و زنان مسن تر از خود در میایند
    ولی خوب این رابهتره بدانند که عشقی در کار نیست و مطلب فقط و فقط خرید و فروشه و گاهی هم آسیبهای دوران کودکی که وارد بحثش نمیشم
    موفق باشید
    سپاس
    دکتر
    لازمه بدونید که این اقا وضع مالی انچنانی ای ندارند تقریبا معمولی رو به خوبیه رفاه نسبی در حدی که خیلی از اقایون تو این سن هستند ولی خوب این کم و زیادا برای من مهم نیست من حس میکنم با توجه به گذشته و دوران کودکی و‌نوجوونیم اسیب های اون دوره بیشتر در مورد من صدق میکنه,بیشتر از 6 ماه از جداییم میگذره, در هر صورت ممنون از پاسخون

40. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

خوب اینهم یک پرچم منفی قرمز دیگه چون اگه پولدار بودند به قول معروف باز یک حرفی!!!!؟؟

نه عزیز بهتره بگذرید و از مشاور خانمی کمک بگیرید جهت دادن مشاوره و آگاهی بیشتر

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

41. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    خوب اینهم یک پرچم منفی قرمز دیگه چون اگه پولدار بودند به قول معروف باز یک حرفی!!!!؟؟

نه عزیز بهتره بگذرید و از مشاور خانمی کمک بگیرید جهت دادن مشاوره و آگاهی بیشتر

سپاس
    دکتر
    سپاس از شما

42. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

بعنوان یه پسر با توجه به گذشته این آقا که جدا شده حس بدی دارم فکر میکنم ازدواج با این آقا اشتباهه. هم سنش خیلی بالاست، هم اینکه کسی که هرچی بگی بش بگه چشم و همه جوره هرچی بگی هیچ مخالفت نکنه شک نکن شیشه خورده داره اگه اینقدر عرضه داشت که کل زندگیشو به نامت کنه زن اولش را از دست نمیداد. نمیدونم چند سالته ولی با این اختلاف سنی و بچه که گفتی بنظرم تو حیفی ، خودتو و احساستو حروم این آدم نکن. الان میدونم چه حسی داری تشنه عشق و محبتی ولی این کارو نکن. سادگی نکن. مطمئن باش میتونست بره دنبال کسی که شرایط خودشو داشته باشه یا چند سال کوچک تر باشه نه 17 سال پیش خودش گفته دختر جوون هم بهتره از زن اولمه هم خودم تربیتش میکنم. با این اختلاف سنی نه تو اونو میفهمی نه اون تو را. الان نگاه نکن قربون صدقت میره فردا میفهمی من چی میگم.

43. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام عزیزم

اول اینکه بگم شما اشتباه کردید برای رفع تنهایی به کس دیگه ای پناه اوردی خود به خود وابستگی میاره !!

تو همش 25 سال سن داری خیلی خیلییی موقعیت های بهتر میتونی داشته باشی

تو الان و درنظر نگیر اینده رو ببین این اقا فوووقش تا سه چهارسال دیگه بتونه این شادابی رو داشته باشه بعدش 50سالش شد دیگه اصلا نداره نمیتونه تورو درک کنه از نظر ظاهر شکسته میشه تو فقط جنبه احساسیش درنظر نگیر ایشون فقط از نظر عاطفی شاید بتونه الان تامینت کنه اولا بعد ازدواج این حس فروکش میشه. دوما با توجه به سن ایشون ممکن چند سال بعد دیگه همین عشق و عاشقی که الان میبینی نمیبینی

تو الان تو اوج جونیی هستی ولی ایشون نه دیگه داره دوران میانسالی هم پشت سر میذاره.

و اینکه. دومی دوتا بچه بزرگ داره. شما سنت کمه. تجربه مادر شدن نداری ممکن بچه هاش الان باهات بد بشن بعدش خودت بچه دار شدی مطمعن باش یه اختلاف هایی به وجود میاد اگه بچه هاش کوچیک بودن یه چیزی میشد یکم باهاش خو گرفت

اصلا از هرجنبه نگاه کنی ایشون به درد شما نمیخورن فقط از جنبه عاطفی که اونم قبل ازدواج انقد اوج داره بعدش فروکش میشه

شما یه بار تجربه طلاق داشتید و حداقل تا یکسال نباید به ازدواج دیگه ای فکر کنید

مطمعن باش موقعیت های بهتری گیرت میاد

عاقلانه رفتار کن

ویرایش توسط پریماه. : 05-07-2016 در ساعت 12:12 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

45. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام عزیزم

اول اینکه بگم شما اشتباه کردید برای رفع تنهایی به کس دیگه ای پناه اوردی خود به خود وابستگی میاره !!

تو همش 25 سال سن داری خیلی خیلییی موقعیت های بهتر میتونی داشته باشی

تو الان و درنظر نگیر اینده رو ببین این اقا فوووقش تا سه چهارسال دیگه بتونه این شادابی رو داشته باشه بعدش 50سالش شد دیگه اصلا نداره نمیتونه تورو درک کنه از نظر ظاهر شکسته میشه تو فقط جنبه احساسیش درنظر نگیر ایشون فقط از نظر عاطفی شاید بتونه الان تامینت کنه اولا بعد ازدواج این حس فروکش میشه. دوما با توجه به سن ایشون ممکن چند سال بعد دیگه همین عشق و عاشقی که الان میبینی نمیبینی

تو الان تو اوج جونیی هستی ولی ایشون نه دیگه داره دوران میانسالی هم پشت سر میذاره.

و اینکه. دومی دوتا بچه بزرگ داره. شما سنت کمه. تجربه مادر شدن نداری ممکن بچه هاش الان باهات بد بشن بعدش خودت بچه دار شدی مطمعن باش یه اختلاف هایی به وجود میاد اگه بچه هاش کوچیک بودن یه چیزی میشد یکم باهاش خو گرفت

اصلا از هرجنبه نگاه کنی ایشون به درد شما نمیخورن فقط از جنبه عاطفی که اونم قبل ازدواج انقد اوج داره بعدش فروکش میشه

شما یه بار تجربه طلاق داشتید و حداقل تا یکسال نباید به ازدواج دیگه ای فکر کنید

مطمعن باش موقعیت های بهتری گیرت میاد

عاقلانه رفتار کن

پریماه جان ممنون از پاسخ عزیزم,میدونم که میتونم با بهتر از این ادم باشم و دیگه اینکه واقعا من قصد ازدواج نداشتم اما این اقا انقدر پافشاری کردن که مجبور شدم به فکر کردن, راستش من عادت کردم بخاطر دیگران از خودم بگذرم الان هم وقتی میبینم این اقا انقدر وابسته هستن و علاقه مند شدن و حساب کردن رو بودنم واقعا میترسم خداروخوش نیاد ,اخه وقتی حالم بد بود و ساپورت می شدم از جانب ایشون خیلی رفتارم باهاشون خوب بود و خب میگم شاید خلاف اخلاق باشه الان که به اصطلاح سرپا شدم ولشون کنم... نمیدونم (

46. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad313 نمایش پست ها
    بعنوان یه پسر با توجه به گذشته این آقا که جدا شده حس بدی دارم فکر میکنم ازدواج با این آقا اشتباهه. هم سنش خیلی بالاست، هم اینکه کسی که هرچی بگی بش بگه چشم و همه جوره هرچی بگی هیچ مخالفت نکنه شک نکن شیشه خورده داره اگه اینقدر عرضه داشت که کل زندگیشو به نامت کنه زن اولش را از دست نمیداد. نمیدونم چند سالته ولی با این اختلاف سنی و بچه که گفتی بنظرم تو حیفی ، خودتو و احساستو حروم این آدم نکن. الان میدونم چه حسی داری تشنه عشق و محبتی ولی این کارو نکن. سادگی نکن. مطمئن باش میتونست بره دنبال کسی که شرایط خودشو داشته باشه یا چند سال کوچک تر باشه نه 17 سال پیش خودش گفته دختر جوون هم بهتره از زن اولمه هم خودم تربیتش میکنم. با این اختلاف سنی نه تو اونو میفهمی نه اون تو را. الان نگاه نکن قربون صدقت میره فردا میفهمی من چی میگم.
    محمد جان, ممنون از پاسخ, راستش من 25 سالمه ولی کلا ازین مدل تیپ های شخصیتی هستم که طرفمو بگیرم تو مشتم و اونجور که میخوام عادتش بدم به همین خاطر این فرضیه که این اقا گفته باشن سننش کمه تربیتش کنم کاملا منتفیه , و دیگه اینکه اگه هر چی میگم قبول میکنه احساس زیادشه که من به عنوان بدبین ترین ادم که بیماری شک داره باور کردم احساسشو, میمونه سن زیاد و بچه که مشکل سازه و چیزی که برام سواله اینه که ایا این رابطه در فرض صداقت این اقا با وجود این 2مشکل بزرگ هیچ شانسی داره یا نه...

47. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

شما چند ماه پیش بعد از طلاقتون مشکل افسردگی داشتید البته به گفته خودتون .

بدون شک هر کسی هم به جز این آقا سر راه شما قرار میگرفت قطعا شما به چشم یک منجی بهش نگاه میکردید .

17 سل اختلاف سنی نسبت به سن کنونی شما خیلی زیاده .

شاید دو نفر بالای 50 سال بتونن با این اختلاف با هم زندگی کنند ولی شما الان 25 سالتونه واین آقا وارد میان سالی شدن .

متاسفانه الان هر دوی شما با توجه به شرایطی که قبلا داشتید به سمت هم متمایل شدید .

گذشت زمان همه چیز رو حل میکنه .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

49. 2 کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

50. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    شما چند ماه پیش بعد از طلاقتون مشکل افسردگی داشتید البته به گفته خودتون .

بدون شک هر کسی هم به جز این آقا سر راه شما قرار میگرفت قطعا شما به چشم یک منجی بهش نگاه میکردید .

17 سل اختلاف سنی نسبت به سن کنونی شما خیلی زیاده .

شاید دو نفر بالای 50 سال بتونن با این اختلاف با هم زندگی کنند ولی شما الان 25 سالتونه واین آقا وارد میان سالی شدن .

متاسفانه الان هر دوی شما با توجه به شرایطی که قبلا داشتید به سمت هم متمایل شدید .

گذشت زمان همه چیز رو حل میکنه .
    من الانم حس نمیکنم از لحاظ روحی سالم باشم ,با نشاط هستم و اشتیاقم به زندگی برگشته ولی بدبینی مزمن گرفتم و وسواس فکری و توهم مریضی و... ولی خب این اقا با تمام نا متعادلی های من صبورانه کنار میاد درسته 17 سال فاصله سنی زیاده و تقریبا 100 درصد دوستان نظرشون روی جدایی بود,میمونه عذاب وجدان شدید این کار که امیدوارم تحملش در توانم باشه ,متاسفانه من ناخواسته یک مورچه هم بکشم از عذاب وجدان تا چند روز افسرده هستم,خود ازاری مزمن... امیدوارم بتونم تصمیم درست و عملی کنم,ممنون عزیزم

51. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

محمد جان, ممنون از پاسخ, راستش من 25 سالمه ولی کلا ازین مدل تیپ های شخصیتی هستم که طرفمو بگیرم تو مشتم و اونجور که میخوام عادتش بدم به همین خاطر این فرضیه که این اقا گفته باشن سننش کمه تربیتش کنم کاملا منتفیه , و دیگه اینکه اگه هر چی میگم قبول میکنه احساس زیادشه که من به عنوان بدبین ترین ادم که بیماری شک داره باور کردم احساسشو, میمونه سن زیاد و بچه که مشکل سازه و چیزی که برام سواله اینه که ایا این رابطه در فرض صداقت این اقا با وجود این 2مشکل بزرگ هیچ شانسی داره یا نه...
    ببین من منظورم اینه که اون آقا اینطور فکر میکنه که میتونه شما را باب میل خودش کنه و دقیقا شما همچین آدمی نیستید و از همینجا تفاوت دیدگاهها شروع میشه، اختلاف سنی خیلییییییییییی مهمه اونم در این حد، با این حرفهایی که میگی فکر میکنم 70 درصد تصمیمت رو گرفتی ولی من نظر خودم گفتم این ازدواج عاقبت خوبی نداره اگرچه شروعش با عشق و عاشقی باشه این نظر منه. نهایتا زندگی شماست و مختاری هر تصمیمی دوست داری بگیری ولی خواهش میکنم احساسی تصمیم نگیر، دلم میسوزه و گناه داره و... را بریز دور کاملا.

52. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

ببین من منظورم اینه که اون آقا اینطور فکر میکنه که میتونه شما را باب میل خودش کنه و دقیقا شما همچین آدمی نیستید و از همینجا تفاوت دیدگاهها شروع میشه، اختلاف سنی خیلییییییییییی مهمه اونم در این حد، با این حرفهایی که میگی فکر میکنم 70 درصد تصمیمت رو گرفتی ولی من نظر خودم گفتم این ازدواج عاقبت خوبی نداره اگرچه شروعش با عشق و عاشقی باشه این نظر منه. نهایتا زندگی شماست و مختاری هر تصمیمی دوست داری بگیری ولی خواهش میکنم احساسی تصمیم نگیر، دلم میسوزه و گناه داره و... را بریز دور کاملا.
    حتی یک درصد هم تصمیم نگرفته بودم ,اما خوب خوشحالم که موضوع رو اینجا مطرح کردم ممنون از شما و سایر دوستان تقریبا صد درصد نظر همه منفی بود و به نظرم کاملا مشخص شد درست و غلط ماجرا ,می مونه کنار اومدن با خودم و وجدانم...

53. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

54. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

می مونه کنار اومدن با خودم و وجدانم...
    وجدانت راحت باشه تو که تعهدی به اون نداری مگه شما مسئول زندگی اونی شما یه مدت برای آشنایی گذاشتی حقته که بگی آره یا بگی نه. اگرم پاپیچت شد که چرا آخه و زبون ریخت بگو اختلاف سنی مون خیلی زیاده و من به این نتیجه رسیدم که نمیتونم با این قضیه به هیچ وجه کنار بیام . والسلام

55. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

56. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

وجدانت راحت باشه تو که تعهدی به اون نداری مگه شما مسئول زندگی اونی شما یه مدت برای آشنایی گذاشتی حقته که بگی آره یا بگی نه. اگرم پاپیچت شد که چرا آخه و زبون ریخت بگو اختلاف سنی مون خیلی زیاده و من به این نتیجه رسیدم که نمیتونم با این قضیه به هیچ وجه کنار بیام . والسلام
    اخه یکی دو بار که این حرف هارو زدم ,حرف های خطرناک زد مثل اینکه من بدون تو زنده نمی مونمو , تنها دلیل زندگیمی نباشی ال میشه و... میدونید اگه سنش کم بود اصلا جدی نمی گرفتم ولی خب این حرف ها با این سن و سال... چیزی بشه تا اخر عمر نمی تونم خودمو ببخشم ,برای همین میگم با وجدانم کنار باید بیام...

57. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

عزیزم خیلی احساساتی هستی خدا کنه یکی نصیبت بشه که عملا قدر احساستو بدونه، اصلا جدی نگیر هیچکس از این قضیه نمرده، اینا حرفای قشنگ قبل وصاله، عاقل باش و منطقی، اتفاقا چون با این سنش حرف جوونای بیست ساله را میزنه باید بهش شک کنی من که ندیدمش با این حرفت که گفتی دیگه یقین پیدا کردم که طرف بدرد نمیخوره.

58. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

عزیزم خیلی احساساتی هستی خدا کنه یکی نصیبت بشه که عملا قدر احساستو بدونه، اصلا جدی نگیر هیچکس از این قضیه نمرده، اینا حرفای قشنگ قبل وصاله، عاقل باش و منطقی، اتفاقا چون با این سنش حرف جوونای بیست ساله را میزنه باید بهش شک کنی من که ندیدمش با این حرفت که گفتی دیگه یقین پیدا کردم که طرف بدرد نمیخوره.
    بیشتر از احساساتی بودن مشکلم اینه که بدبینم و به اتفاقای منفی فکر میکنم که وای اگه اینجوری چه اونجوری شه.. و این وای اگه ها کلا زندگیمو تحت تاثیر قرار دادن ,در هر صورت ممنون عزیز از راهنماییتون������

60. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

برای زندگی خودت یه کم اما و اگر کنی خیلی بد نیست ولی برای زندگی اون طرف ذهنت رو آزاد کن و خودتو آزار نده، اگه صلاح دوستی یه مشاوره حضوری بدرد بخور هم برو.

62. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23059
    تشکـر
    5
    میزان امتیاز
    9

برای زندگی خودت یه کم اما و اگر کنی خیلی بد نیست ولی برای زندگی اون طرف ذهنت رو آزاد کن و خودتو آزار نده، اگه صلاح دوستی یه مشاوره حضوری بدرد بخور هم برو.
    باشه جانم ,تو برنامم هست حتما برم, بازم ممنون

63. کاربران زیر از Butterf بابت این پست مفید تشکر کرده اند

64. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

باشه جانم ,تو برنامم هست حتما برم, بازم ممنون������
    خواهش میکنم. به آیندت امیدوار باش. امید بذر هویت ماست.

65. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)