مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 54

موضوع: ازدواج با مرد متاهل

1. Top | #21

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34731
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.11
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ازدواج با مرد متاهل

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    حالا من چندتا سئوال از حضور شما دارم
    چرا تا الان ایشون در این چهار سال خانمشون رو طلاق ندادند؟اگر آنقدر که میفرمایید به شما و زندگی با شما علاقمند هستند.
    چرا در این چهارسال با شما ازدواج نکردند؟جز اینکه از شما اصرار بر ازدواج بوده و از اون آقا انکار؟با توجه به شناخت نسبی که از خانم ها داریم اول هر رابطه ای که واسشون مهمه به ازدواج فکر میکنند.
    اون آقا اعتماد به نفس از دست رفته در زندگیش رو در کنار شما بدست آورده و حالا داره واسه زندگی خودش مایه میذاره.من جنس خودم رو خوب میشناسم.
    شما دخترها چرا آنقدر ساده اید.اون پولهایش رو داره خرج یکی دیگه میکنه، اعتبار اجتماعی ازدواجش واسه یکی دیگه است ،اسم یکی دیگه توی شناسنامش خشک شده فقط تخلیه بار روحی روانی و کلامی و جنسیش واسه شماست.
    من رو ببخشید صریح صحبت میکنم ولی همانطور که هیچ زنی در پاساژها و مغازه ها نامهربان نیس هیچ مردی هم در رختخواب نامهربان نیست.من فقط ماندم چطور وجدانش راضی شده به این شکل با زندگی شما و خودش بازی کنه.
    شما هرگذشته ای هم داشته باشی نباید به این شکل بخواهی آیندت رو بنا کنی باورکن تهش ناکامی و انزجاره.
    من کاری به زندگی اون آقا و خانمش ندارم اگرعاقل بودن نمیذاشتن زندگیشون به این مسخره بازی ها بکشه اون هم بعد از اینهمه سال...فقط میگم شما خودت رو از دست چنین مردی نجات بده.
    امیدوارم بهترین و درست ترین تصمیم رو بگیرید
    طلاق ندادن چون يه بچه داره و اون زن كسيو نداره نسبت بهش تعهد داره و دلش ميسوزه براش
    تو اين چهار سال به من گفتن صبر كن كه مسئلمون بازگو بشه تو خونه چون به هر حال هر زني ديگه اي هم باشه مقاومت ميكنه
    منم چون دوسش دارم صبر كردم كه موقعيت جور بشه
    همه به من ميگن اين آقا رو ترك كن ولي با دلم چكار كنم ؟
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #22

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    30886
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.14
    تشکـر
    989
    تشکر شده 1,464 بار در 834 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط سميراحميد نمایش پست ها
    طلاق ندادن چون يه بچه داره و اون زن كسيو نداره نسبت بهش تعهد داره و دلش ميسوزه براش
    تو اين چهار سال به من گفتن صبر كن كه مسئلمون بازگو بشه تو خونه چون به هر حال هر زني ديگه اي هم باشه مقاومت ميكنه
    منم چون دوسش دارم صبر كردم كه موقعيت جور بشه
    همه به من ميگن اين آقا رو ترك كن ولي با دلم چكار كنم ؟

شما صبر کزدی چند سال موقعیت جور شد؟
    چند سال دیگه میخواهید صبرکنید؟ زندگی خودتون رو نجات بدید. چیزی که هست پسر مجرد وبا موقعیت های خوب. درسته بعضی از مردهای متاهل نسبت به پسرهای مجرد راحت تر پا میدن و بیشتر خرج میکنند و چون پایشان گیره مشکل ساز نمیشن اما به چه قیمتی؟ به قیمت اینکه شما جوانی و روح و احساست رو نابود کنی؟
    واسه مرد یکی دیگه داری میجنگی که چی بشه مگر شما پسمانده خور زنهای دیگه هستی.
    اگر نظر من رو بخواهید شما بخاطر این چهارسال زمانی که گذاشتی با این آقا صریح و جدی صحبت کن که تکلیف شما رو روشن کنند.
    خواستگارهای شما رو رد کردند که شما سنتون بالا بره دیگه مجبور بشید به ایشون با هر شرایطی بچسبید.ضمنا اگر همسر این آقا بقول شما ول باشه یا هرچیزی میتونه واسه شما خطرناک هم باشه.ارزشش رو داره؟
    شما با ایشون اتمام حجت کن که بیاد با شما ازدواج کنه بگو زنش رو هم نمیخواد طلاق بده.ببین قبول میکنه؟ همچین آدم ترسویی که نتوانسته زندگیش رو جمع کنه و یه دختر رو وارد بازی های خودش کرده مطمئن باش جا میزنه.
    نیست نشان زندگی
    تا نرسد نشان تو

3. Top | #23

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34360
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.52
    تشکـر
    42
    تشکر شده 51 بار در 40 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

همه7 جواب ها از سره احساساته و منطقی توش نیست.
    یه مدت رابطه رو به خفا ببرید و کم کم بعد از آرام شدن همسر شون
    باهاشون صحبت بشه.

در پناه یکی که همیشه هست

4. Top | #24

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    خدای من... این روزها بیشتر حواست به من باشد...میگویند بزرگترین شکست از دست دادن ایمان است...حواست باشد که من شکست نخورم... من هنوز هم تورا به نام قاضی الحاجات میخوانم... خدای خوب من...! برای دلم امن یجیب بخوان...!
    شماره عضويت
    31215
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.28
    تشکـر
    1,105
    تشکر شده 1,079 بار در 580 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    3

باسلام و خسته نباشيد
    من مدت 4 سال هست كه با يه مرد متاهل رابطه دارم .ايشون به دليل مشكلات زندگيش به سمت من جذب شدن ازجمله نداشتن رابطه عاطفي با همسر، درك نكردن ، روابط اجتماعي يعني قطع رابطه با همه ، رابطه جنسي( 3 سال هست كه خانمش يائسه شده و از وظايف زناشويي هم سرباز ميزده )، از خونه و آشپزي فراري بودن يعني دائما تو خيابونها پرسه زدن و كلا از آشپزي بدش ميومده و.....
    رابطه ما اول به صورت دوستانه بود ولي به مرور زمان با صحبت كردن و پيدا كردن نقاط مشترك به رابطه عاطفي تبديل شد و ايشون هميشه ميگفتن كه دوست داره باهام ازدواج كنه ولي بايد صبر كنم و اميد ميداد بهم
    و اينكه اين خانم كلا هيچ كاري هم براي اين آقا نميكرده حتي شستن لباساش و اتو كردن هم به عهده خودش بوده
    با وجود اينكه 4 سال ما باهم رابطه داشتيم اين خانم بس ك حواسش به خودش بود اصلا نفهميد در صورتي كه زنها خيلي تيزن و زود تشخيص ميدن
    تو اين فاصله من هم خاستگارايي داشتم ولي هم خودم به اين آقاي علاقمند بودم و هم اون آقا يعني دوتاييمون نميتونستيم به هيچ عنوان از هم جدا بشيم چندين بار هم سعي كرديم كه بخاطر بلاتكليفي اينكارو كنيم ولي نشد
    تا اينكه آقا تصميم گرفتن كه موضوع رو تو خونه مطرح كنن و تكليف من مشخص بشه و با هم ازدواج كنيم . اون خانم اول پذيرفت ولي بعد از دوهفته روزگار رو به اين آقاي سياه كر دن و دائما در حال غر زدن و دعوا كه به هيچ عنوان نميذارم كه ازدواج كني حالا ما مونديم كه چكار كنيم
    كسي كه اگه شوهرش تا دوهفته هم مسافرت ميرفت يه زنگ نميزد كه حتي حالشو بپرسه ببينه زندس يا نه الان دائم در حال چك كردنشه و ...
    الان من موندم و يه زندگي تباه شده
    و اون آقا هم ميگه اگه تو توي زندگي من نباشي نابود ميشم
    دوتا زندگي
    اون كه راضي نميشه و مني كه نميتونم ازش جدا بشم
    اون خانمم ميگه من كوتاه نميام درسته من مشكلاتي داشتم ولي دليل نميشه كه بري زن بگيري
    در ضمن اين آقا خيلي حساس هستن و طاقت اينكه آرامشش گرفته بشه رو نداره چون دائما در حال دعوا هستن
    ميگه كلافه شدم نميدونم چكار كنم
    دنبال يه راه حليم براي ازدواج
    از طرفي اين آقا يه دختر 21 ساله داره واسه همين نميخواد زنشو طلاق بده و از منم نميتونه بگذره
    لطفا راهنماييمون كنيد چكار كنيم
    در ضمن اين خانم سنش از آقا بيشتره
    از اول هم آقا مجبور به اين ازدواج شده
    كلمات كليدي : ازداوج، متاهل، همسر دوم
    سلام عزیزم.

ببین الان تو شدیدا تحت تأثیر احساسات آتشینت هستی٬ ممکنه بگی نه منطقی همه جوانب رو سنجیدی!

اما توی چنین شرایطی بدون اینکه خودت آگاه باشی حتی جنس منطقت هم فرق داره و در خفا تابع احساساتته!

با توجه به اینکه گفتی ایشون یک دختر بیست ساله دارن قطعا باید سنشون بالای چهل سال باشه.

ببین یک مرد توی این سن رفتاراش کاملا پخته و عاقلانه س٬ مسیر زندگی واسش روشنه ٬ هدفش مشخصه میدونه از زندگی چی میخواد وبرای کارهایی که قراره انجام بده برنامه ریزی داره!

تا اینجا قبول داری؟

حالا با این اوصاف شما اومدی از استیصال و درموندگی مردی که الان باید تکلیفش با خودش و زندگیش مشخص باشه صحبت میکنی و میخوای توی شرایط نا به سامانی که توش دست و پا میزنه و نمیدونه چیکار کنه باهاش ازدواج کنی!

به نظر خودت میتونی اطمینان کنی که تکیه گاه محکمی برات باشه؟

اگه زندگی ایشون در بدترین شرایط ممکن هم بوده باشه قطعا میتونست یک تصمیم مشخص بگیره!
    ممکن بود تصمیم سخت و ناخوشایندی هم باشه ولی قطعا میتونست تکلیف خودشو روشن کنه.

ایشون نتونسته زندگی که بیست سال توش بوده رو مدیریت کنه و در واقع با آشنایی و ارتباط با شما از مشکلاتش فرار کرده و نمیدونه یا شایدم میترسه اقدامی انجام بده!

به نظرت میتونه روحیه قدرتمندی برای شروع یک زندگی جدید از اول با همه مشکلات و مسائل سر راهش داشته باشه!؟

حالا همه اینا یک طرف:
    فرض میکنیم شما با ایشون ازدواج کردی٬قطعا نمیخوای تا زمانی که از خانومشون جدا نشده ازدواج کنین!

اگه بخوای با وجود اون خانوم با این آقا ازدواج کنی که با وجود روحیاتی که از این خانوم گفتی شک نکن یک روز هم زندگی راحت نداری٬ حتی اگه به احتمال یک درصد راحتتون هم بزاره اون زندگی که شوهرت رو با یک نفر دیگه حتی اگه شده فقط توی شناسنامه شریک باشی ٬زندگی گرم و موفقی از توش در نمیاد!

اگر هم خانوم راضی به طلاق بشه٬ به نظر خودت بعدش چند درصد احتمال داره بذاره خوب و خوش زندگی کنین؟!

حالا اگه به طرق مختلف ازش فاصله بگیرین و دسترسیش به زندگیتون رو کاهش بدین٬ دخترشو که قطعا تحت تأثیر مادرش هست رو نمیتونی به خونت راه ندی یا انتظار داشته باشی با دیدن ناراحتی مادرش خوشحالی شما با پدرشو تماشا کنه و چیزی نگه!

در کل از هر طرف که بری انقد مشکل و پیچ و خم سر راهته که درصد موفقیت این ازدواج رو خیلی خیلی میاره پایین!

بیشتر و منطقی تر فکر کن.
    ویرایش توسط رامونا : 04-10-2017 در ساعت 01:45 PM

5. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. Top | #25

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34731
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.11
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط من 87 نمایش پست ها
    به فرض که ایشون بهترین مرد دنیا باشه. همه چی تموم. عاشق شما. عاشقی که میگه نمیتونه حتی یک روز بدون شما باشه. اگر همه اینا درست باشه، باز هم ایشون متاهل هستند دختر بیست ساله دارند، احتمالا با شما هم اختلاف سنی زیادی دارند، شما واقعا میخواین با اینجور مردی زندگی کنید؟ اینکه خانم ایشون خوبه یا بده به شما مربوط نیست. شما که نباید تاوان مشکلات زندگی این آقا رو بدید.

از خودت بیشتر بگو. چند سالته؟ تحصیلاتت چقدره؟ از خونوادت بگو.

اگر بدترین شرایط رو داشته باشی، یعنی یه دختر زشت و بد هیکل و درس نخونده باشه، یا یه خونواده با وضعیت اقتصادی و اجتماعی خیلی افتضاح هم داشته باشی، اگر سنت بالا رفته و هنوز مجرد هستین، هیچ کدوم ازینا دلیل نمیشه برید با یک آقای متاهل ازدواج کنید. آدم تا آخر عمرش تنها بمونه ولی وارد زندگی یه آدم متاهل نشه.

حالا ما هر چقدر هم راه درست رو بهتون نشون بدیم، بازم شما میخواید با این آقا بمونید. چون چهارسال کنار هم بودید. وابستگی و دل بستن به مردی که زن و بچه داره. شما الان افتادید توی یه چاله، با ازدواج کردن با ایشون میفتید توی چاه.
    شک نکن که با این ازدواج آینده خیلی بدی در انتظارته.
    ايشون 49 سالشه و من 39
    ليسانس كامپيوترم
    نه زشتم نه بد هيكل و وضعيت اقتصادي خودمم خوبه و خانوادمم هيچ مشكلي ندارن
    ولي فقط عاشقش هستم و مرد زندگيم هست و نميتونم به غير از اون فكر كنم
    آره ميخوام باهاش بمونم واسه همين راهكار ميخوام

7. Top | #26

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34731
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.11
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط من 87 نمایش پست ها
    شما نمیتونید خانم ایشون و دخترشون رو از زندگی ایشون حذف کنید.
    هر چقدر هم عاشق هم باشید از هم پاشوندن خونواده ایشون نهایت نامردی شماست.
    هیچ فکر کردید که اون دختر بیست ساله هم حق و حقوقی داره. اونم دلش میخواد پدر و مادرش کنار هم باشن. خونواده این دختر که تنها پناهگاهشه از بین میره.
    این کار شما نشون میده که انسان خودخواهی هستید و به حقوق دیگران توجه نمیکنید.
    حاضرید زندگی اون دختر خانم و مادرش رو نابود کنید ولی خودتون با اون آقا یه زندگی جدید و در نهایت خوشبختی رو شروع کنید.
    چرا همش ميگيد من زندگي ديگران رو نابود كردم در صورتي كه اصلا اينطور نيست
    من كاري به اونها ندارم
    اتفاقا اونا هيچكدومشون با اين آقا رابطه خوبي نداشتن
    حتي اون دختر هيچ وقت با پدرش خوب نبوده يعني اصلا بهش محل نميذاشته كه حالا بخواد ضربه بخوره
    بعدشم من نخواستم كه از هم جداشون كنم
    من ميخوام اونا باشن منم باشم

8. Top | #27

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34360
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.52
    تشکـر
    42
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

هر دو خانواده اگر از هم بپاشه یعنی خانواده دو نفری شما و آقا و خانواده آقا و فرزند و همسر اول هرد به ضرره و پایان به هر رابطه ای از سوی مرد(چه شما و چه همسر اول) زندگی دیگری رو تحت تاثیر قرار میده و اینجوری بگم پایان یک زندگی مرد برابره با پایان هر دو زندگی
    بهتره که آرامش رو با رفتار درست و منطقی به هر دو زندگی برگردونید و احساسات کنترل بشه و یا در خفا باشه تا بعد...

در پناه یکی که همیشه هست

9. Top | #28

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34731
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.11
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadebr نمایش پست ها
    همه7 جواب ها از سره احساساته و منطقی توش نیست.
    یه مدت رابطه رو به خفا ببرید و کم کم بعد از آرام شدن همسر شون
    باهاشون صحبت بشه.

در پناه یکی که همیشه هست
    منم ميخوام با مشكلم منطقي برخورد بشه
    اينجا همه ميان فقط ميگن كارت اشتباهه اشتباهه
    اره خودمم ميدونم اشتباه بوده از اول
    ولي الان به اينجا كشيده شده و من نمي تونم از دوست داشتنم دست بكشم همونطور كه اون نميتونه
    و اين يه عشقه و علاقه دوطرفس
    بعضي ها فكر ميكنن همه تقصير گردن نفر دومي هست كه وارد زندگي ميشه
    در صورتي كه اشتباهه
    چرا از يه بعد ديگه به قضيه نگاه نميكنيد
    اينكه چرا مردا ميرن به اين سمت و سو
    چرا نميگيد تقصير خودتونه

10. کاربران زیر از سميراحميد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #29

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34731
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.11
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadebr نمایش پست ها
    هر دو خانواده اگر از هم بپاشه یعنی خانواده دو نفری شما و آقا و خانواده آقا و فرزند و همسر اول هرد به ضرره و پایان به هر رابطه ای از سوی مرد(چه شما و چه همسر اول) زندگی دیگری رو تحت تاثیر قرار میده و اینجوری بگم پایان یک زندگی مرد برابره با پایان هر دو زندگی
    بهتره که آرامش رو با رفتار درست و منطقی به هر دو زندگی برگردونید و احساسات کنترل بشه و یا در خفا باشه تا بعد...

در پناه یکی که همیشه هست
    دقيقا همينه اون آقا هم اينو ميگه كه اگه تو توي زندگي من نباشي من نابود ميشم
    و حتي اينو به زنش گفته ولي اون انقد خودخواه هست كه گفته عيب نداره كه نابود بشي فقط اونو بايد ترك كني يعني براش فقط خودش مهمه نه شوهرش مثل هميشه
    در خفا هم نميشه ديگه
    چون ديگه اون زن دائم در حال چك كردنشه و اعتمادي ديگه نداره كه بخوايم به روابط در خفا ادامه بديم

12. Top | #30

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34360
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.52
    تشکـر
    42
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

منم ميخوام با مشكلم منطقي برخورد بشه
    اينجا همه ميان فقط ميگن كارت اشتباهه اشتباهه
    اره خودمم ميدونم اشتباه بوده از اول
    ولي الان به اينجا كشيده شده و من نمي تونم از دوست داشتنم دست بكشم همونطور كه اون نميتونه
    و اين يه عشقه و علاقه دوطرفس
    بعضي ها فكر ميكنن همه تقصير گردن نفر دومي هست كه وارد زندگي ميشه
    در صورتي كه اشتباهه
    چرا از يه بعد ديگه به قضيه نگاه نميكنيد
    اينكه چرا مردا ميرن به اين سمت و سو
    چرا نميگيد تقصير خودتونه
    خوب مشکل مشورت خواستن از همه این ایراد بزرگ رو داره که هرکی نظر شخصی میده
    یکی خودش همسره اوله و شمارو سرزنش میکنه چون خودش بد ضربه خورده
    یکی درک درستی نداره و اصلا ازدواج نکرده و میاد از روی احساسات یه نظر میده.
    بدونه اینکه بدونه درون شما چه خبره و چه احساسی از وضع موجود دارید.
    خوب اینم از ایرادات مشورت گرفتن های جمعی در مورد مشکلات خصوصیه شما باید صبور و بردبار باشید و ببینید کی بهترین راه حل رو میده و نیازی نیست به برخی حرف ها اهمیت بدید چون کسی شمارو درک نمیکنه و احساسات قالب خودشون رو بیان می کنند.
    یه دلیل که میگن مشکلات بین همسرتون رو بیرون از خونه نبرید همینه.
    قربونش برم الان طلاق شده نقل سره زبون تا مشکلی پیش میاد
    بدبخت برو طلاق بگیر مهریتم بزار اجرا پدرشو در بیار
    انگار نه انگار بحث زندگی و یتیمی بچه و خورد شدن یک زن و مرد وسطه.
    با همسرتون هم مشورت کنید

در پناه یکی که همیشه هست

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

ازدواج الشخصية,  ازدواجية المعايير,  ازدواج موقت,  ازدواجية الشخصية,  ازدواجية,  ازدواج,  ازدواج الرؤية,  ازدواج الرؤية المؤقت,  ازدواجية النظر,  ازدواجية العمل,  ازدواج با حیوانات,  ازدواج با دختر روسی,  ازدواج با دختر بزرگتر,  ازدواج باران و شهیاد,  ازدواج با خواهر زن,  ازدواج با زن مطلقه,  ازدواج با خواهر,  ازدواج با مرد مطلقه,  ازدواج با جن,  ازدواج بازیگران ایرانی باهم,  قطع رابطه عربستان با ایران,  قطع رابطه با دوست پسر,  قطع رابطه با جیبوتی,  قطع رابطه فلسطین,  قطع رابطه کشورها با ایران,  قطع رابطه ایران وعربستان,  قطع رابطه دختر پسر,  قطع رابطه با دوست دختر,  قطع رابطه با خانواده شوهر,  قطع رابطه,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)