نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: ازدواج فامیلی

992
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28184
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج فامیلی

سلام.من دختری ۲۰ساله هستم.بیش ازیک سال پیش خاستگاری ازفامیلم داشتم که درواقع به اجبارخانواده پذیرفتمش و یه مدت باهم رابطه تلفنی برای شناخت داشتیم.اون پسر رفتارخوبی بامن نداشت ومن فهمیدم همزمان بدنبال دخترای دیگه هم هست.بااینکه خیلی ها بخاطراون بامن دشمن شدندولی من اونو ردکردم.ضربه سختی بخاطراین مساله خوردم.الان چندماه میشه که باپسری اشنا شدم که طبق تحقیقات پسرخوبی هست و رفتارخوبی هم بامن داره.ازلحاظ فرهنگی هم باهم تفاوت خاصی نداریم.خانوادم میدونن که من باهاش درارتباطم وتصمیممون ازدواجه امامیشه گفت مخالف هستندفقط به دلیل غریبه بودن اون پسرهرچندکه مثلا تهدیدم نکردند وموبایلمو نگرفتن اما میگن که مخالفن.لطفا راهنمایی کنیدکه چجوری متقاعدشون کنم که راضی باشن؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : ازدواج فامیلی

سلام
    بهشون بگین از نظر علم پزشکی میگن بهتره ک از ازدواج فامیلی دوری کنیم
    بگو دلم نمیخواد با فامیل ازدواج کنم ک اگه خدایی نکرده اختلافی پیش اومد روابط فامیلی هم خدشه دار بشه.
    شما خوشبختی من براتون مهمه یا سنت غلط خانوادگی مون؟
    شما درمورد اون پسر تحقیق کنین و ی دلیل منطقی برای رد کردنش بیارین یا دلیل اینکه غریبه هست.

یا علی مدد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظر من این طرز فکر که فامیل از خودمونه و بهتر میشناسیمش کاملا اشتباهه.

چیزایی که ما از فامیلمون میدونیم یه سری چیزای کلی هستش که هر غریبه ای هم با تحقیقات و نامزدی بدون عقد و رفت و آمد میتونه بهش برسه.

چیزی که مهمه خصوصیات اخلاقی و رفتاری در شرایط مختلف طی زندگی مشترکه!
    که اونم تا قبل از شروع زندگی مشترک نمیشه صد در صد ازش مطمئن شد و فقط میشه حدودی تخمین زد٬حالا میخواد فامیل باشه یا غریبه!

حتی در مورد فامیل هر چقدم که نزدیک باشه باید تحقیقات کرد و در رفتاراش دقیق شد تا بشه نظر دقیق تر داد.

در کل در هر دو مورد با وجود رابطه های چندین و چند ساله یا بدون داشتن ذره ای آشنایی قبلی یا با انجام تمام کارهای لازم برای شناخت بیشتر بازم نمیشه قطعی گفت که کدوم طرف تو زندگی بهتر از آب در میاد!
    به قول قدیمیا ازدواج یه هندونه در بسته س!

حالا تا اینجا که بین وصلت با فامیل یا غریبه هیچ کدوم به اون یکی برتری نداره و مساوی هستن؛

اما در یک مورد وصلت با غریبه یه مزیت هم داره؛

اونم اینه که واقعا بعد از ازدواج دخالتها و حاشیه های زندگی خییییییلی کمتر میشه نسبت به ازدواجهای فامیلی!

چون دو طرف غریبه هستن کسی نیس که حرف ببره و بیاره و یک کلاغ چهل کلاغ بشه توی دو تا خونواده!

شما هم همینا رو به خونوادتون بگین٬ انشاءالله که بهترین تصمیمو بگیرید.

4. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28184
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

درسته منم خودم بیشتربخاطر همین حرفاودخالتای فامیلی ازازدواج فامیلی بدم میاد.اما خانوادم میگن توتوفامیل خاستگارخوب داری واحمقانست برا غریبه بشی.ولی واقعا من فکرمیکنم کسی که انتخاب کردم کاملا هم فکروهم درک خودمه

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23156
    تشکـر
    593
    تشکر شده 396 بار در 211 پست
    میزان امتیاز
    9

با نظر رامونا کاملا موافقم ، صرف اینکه طرف فامیل باشه نمیشه گفت که شناخت کافی ازش داریم ، به خصوص که زندگی های فعلی شهری بسیار بسیار پیچیده شده و پدر مادر سر از کار بچه هاشون در نمیارن ، دیگه دیگران که بماند ! حالا قبلا به خاطر کوچیک بودن شهرها (یا همین الان توی شهرای خیلی کوچیک یا روستا ، همه از هم دیگه خبر دارن ) خب این ایده بدی نبود ، بالاخره شناخت ها از هم بیشتر بود ولی الان دیگه اینجوری نیست ...

ازون ظرف ازدواج فامیلی احتمال مشکلات ژنتیکی هنگام تولد بچه بیشتره .

باز از یه منظر دیگه هم ازدواج فامیلی چون ماشالا فامیلهای ایرانی بسیار فوضول تشریف دارن و اکثر کاراشون و رسم و رسوم مزخرفشون از چشم و هم چشمیه و حسادت و ... هستش ، دخالتها و موش دووندن ها توی ازدواج توش بیشتره و باعث بد دلی و شک و ... میشه و باعث فشار روحی به زوجین میشه .

و مهمتر از همه اگر روزی خواستید خدای نکرده به هر دلیلی جدا بشید ، اگر طرف غریبه باشه راحت تر میتونید جدا بشید ، همونجور که ازدواج های فامیلی زیادی را من خودم به شخصه دیدم (و دارم میبینم ) که واقعا زوجین از هم متنفرن ولی به خاطر فامیل و به هم نخوردن روابط فامیلی دارن با زجر و کاملا زوری با هم زندگی میکنن !

در آخر شما باید ببینید اولویت هاتون چی هستش ، اگه دنبال احترام و توجه هستید خب این کیس جدید که پیدا کردید را سفت بچسبید ، باور کنید زمونه اونقدری بد شده که چه دختر و چه پسر خوب که به درد ازدواج بخوره ممکنه توی کل زندگی آدم بیشتر از یه مورد به پستش نخوره ... شناختتون را از ایشون بیشتر کنید و ببینید با اولویت هاتون سازگا هستن یا نه ... پدر و مادرتون اگه که ببینن ایشون آدم درستی هستن گارد کمتری میگیرن (هر چند اگه با ایشون ازدواج کنید و به یه مشکلات کوچیکی بر بخورید ، ممکنه (!) بخوان موفقیت اون افراد فامیلتون که تا اون موقع ازدواج کردنو توی سرتون بکوبن -بستگی به پدر مادرتون داره البته ، ولی بعضا این اتفاق میفته به هر دلیلی- فکر اینجاهاش را هم بکنید )
    امضای ایشان
    There is a charm about the forbidden that makes it unspeakably desirable

-Mark Twain

7. کاربران زیر از ehsan1966 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد