نمایش نتایج: از 1 به 29 از 29

موضوع: ...ازدواج 2 تک فرزند...

1913
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

...ازدواج 2 تک فرزند...

سلام قبلنا تقریبا یکسال پیش تایپیکی زده بودم با عنوان ازدواج با تک فرزند من خودم تک فرزندم و به خاطر دلایلی که در ادامه میگیم دوست دارم همسرمم تک فرزند باشه چیزی که فکرمو حسابی مشغول کرده دوگانگی بوده بین مشاور و افراد عادی درباره ازدواجم با تک فرزند تو عید حدود 200 تا مهمون داشتیم وقتی میگفتن به بابا مامانم پسرتون را دوماد نمیکنید وقتی اونا میگفتن دنبال تک فرزند هستش تقریبا همه مخالف بودن و میگفتن کسی که خودش تک فرزنده نباید با تک فرزند ازدواج کنه به دلایلی مثل بچه هاتون خاله عمو ندارن .زیادی تنها میشید و ..... از اونور حدودا 5.6 ماه پیش که با یه مشاور حضوری صحبت کردم و دلایلمو گفتم از نظر او تماما قانع کننده بود و موافق ازدواج تک فرزندی بود من به شدت گیج شدم از یه طرف اقوامم نظرشون مخالفه از یه طرف مشاور موافقه نظر شما چیه من چه کنم ؟

اینا دلایلمه که ساعتها سبک سنگینش کردم و روش فکر کردم :

1 :من تک فرزند نسبت به کسایی که چند تا خواهر برادر هستن در رابطه با پدر و مادر داری و خدمت به پدر مادر وظیفم زمین تا آسمون از کسایی که خواهر برادر دارن بیشتره نظر من اینه کسی که تک باشه خودشم این وظیفه را داره پس بهتر میتونم باهاش مچ بشم تو این زمینه

2 : شاید اشتباه باشه این دلیلم ازدواج 2 تا تک فرزند با هم میتونه یه جورایی آینده مالی بچشون و آینده مالی زندگیشون بیشتر تضمین کنه البته روزی دست خداست که شک ندارم بهش

3 :بدون رودرواسی تک فرزندا یه اخلاقای خاصی دارن لوس ترن از این نظر هم بهتر با هم مچ میشن 2 تا تک

4 :از نظر عاطفی 2 تا تک فرزند نزدیک ترن به هم

5:نحوه زندگی 2 تا تک فرزند تو خونه پدر مادر بیشتر شبیه به کسایی هستش که چند تا خواهر برادرن منظورم از نظر تجملات و امکاناته .از این جهت نیز میتونن رفتارهای خاصی بروز بدن که وقتی 2 تا تک باشن بهتر به هم میخورن

6 : شاید این حرف اشتباه باشه اما حس میکنم اگه برم تو یه خانواده ای که زنم خواهر برادر داشته باشه من احساس غربت بکنم چون خواهر برادری ندارم

7 : در آینده میترسم از اینکه بچه من عمه و عمو نداره جلوش خجالت زده بشم در صورت اینکه همسرم تک نباشه و بچم خاله و دایی داشته باشه .ولی اگه هردو تک باشیم این مورد به وجود نمیاد.

8 : نظر خودم اینه شایدم اشتباه باشه اما میگم تک فرزند بودن یه امتیاز خیلی مثبته بعد اگه من با دختری ازدواج کنم که تک نباشه احساس این بهم دست میده که حقم خورده شده یا مثلا زنم جاری نداره چرا من باید برادرزن یا باجناق داشته باشم

9 :میترسم در صورت ازدواج با یکی که چند تا خواهر برادر داشته باشه و رفتن تو اون خانواده من به خاطر سبک زندگیم و طرز تربیتم به عنوان یه تک فرزندناخواسته رفتارهایی داشته باشم که باعث بشه از نظر اونا چیز جالبی نباشه و قابل قبول نباشه یا شخصیتم پایین بیاد ولی 2 تا تک این مشکل هم برطرف میشه چون مثل همن

10 : من همیشه خونمون خلوت بوده و تنها بودم ترس دارم از اینکه برم تو خانواده ای که شلوغ باشن که مثلا زنم خواهر برادر داشته باشه نتونم با شلوغی کنار بیام

11 : خیلی ها میگن ازدواج 2 تا تک فرزند باعث میشه که هردو خانواده چون یه اولاد بیشتر ندارن نظارت خیلی بالایی داشته باشن رو زندگی بچشون .به نظر من این مشکل هم کاملا حل شده است چون خودم همیشه اهل مشورت بودم چه اشکالی داره پدرزن و مادر زنم تو کارها و تو سبک زندگی بهمون مشورت بدن؟ و همچنین پدر مادر خودم البته دخالت نه مشورت مثلا فلان کاری را میخوایم بکنیم مادر زنم بگه من نظرم اینه بنا بر تجربم فلان کارو اینطوری انجام بدید چه اشکالی داره؟ چون اصلا ذره ای دوماد بازی ندارم کاملا با این قضیه کنار اومدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : ...ازدواج 2 تک فرزند...

منم فکر میکنم تک فرزندا بهتره با تک فرزند ازدواج کنن به خاطر همونی که گفتید که به شدت لوسو عزیز نازی هسن و پدرومادرشون چون زیادی بهشون توجه کردن و هر چی گفتن براشون تهیه کردن به شدت خودشیفته هسن و واقعا زندگی با یک تک فرزند خیلی سخته ( این مشکل بیشتر برای اونی هست که تک فرزند نبوده ) ولی دو تک فرزند اخلاقشون بیشتر شبیه همه
    حالا مشکل اینجاست که معمولا خانواده هایی که تک فرزند دارن خیلی کمه میخوای چکار کنی!!!!!

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25379
    تشکـر
    49
    تشکر شده 37 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.چند تا تاپیک گذشتتون رو ی نگاه انداختم.نظرمو بی رو دربایستی میخوام بگم.نمیدونم درسته یا غلت.اما فقط نظر شخصی منه.

اقای سام تو ویژگی های همسر ایده ال ات رو روی ی کاغذ بنویس.حالا هر چندتا ک هست و بعدش منتظر شو تا وارد زندگیت بشه.در طی این مدت هم ب شغل و تحصیل و زندگی و... خودت برس.

تو میخوای ازدواج بکنی نه اقوامت .ن خاله ن عمو ون مادر بزرگت.اونا هرکدوم سلیقه خودشونو میگن اما هیچ دلیلی نداره ک این موارد تو زندگیتو تاثیر بذاره.هیچ دلیلی نداره.

با ایده ال ات ازدواج کن.ن هر دختری ک دیگران مد نظرشونه.اینجوری اون دخترو دیگران دوست دارن نه تو.و این ک ب زور نمیشه کسی رو دوست داشت.

بذار عشق وارد زندگیت بشه وخودش پیدا بشه.

فکر میکنم رک صحبت کردن خیلی بهتره.وقتی در حایل حرفها گفته بشه ممکنه برداشت های متفاوتی ازش بشه.اما اینجوری ب نظرم خیلی بهتره
    امیدوارم ک خوش بخت بشی.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

این نظرمو بعد خوندن نقل قول نکنید که پاک کنم .

ما هم چندین تک فرزند در فامیل داریم ولی اونایی که ازدواج کردن با تک فرزند نبوده ..

دختر خاله من خاستگارهای تک فرزند داشت که یکیش بسیاااارسمج بود ...از خانواده اشرافی و .... سااالهااا پیش....
    خالم به شدت مخالف بود فقط بخاطر تنهایی خودشون خصوصا فرزنداشون در اینده .
    دخترخالن با پسری از خانواده پرجمعیت هزدواج کرد ...فامیلشون بود ...فرزند اخر بود ...کاملا با فکر و منطق خالم این ازدواج صورت گرفت ...

گفت اولا پسر اخره و تمرکز روش نیست و توقعات ازش کمتره ...دوما پسر شادی هست و دخترم رو از تنهایی تک بودنش در میاره ...و اما مورد اخر ..به علت پر جنعیت بودن کندنش از خانواده بدون کشمکش انجام میشه ...
    15 سال از ازدواجشون میگزره و خوشبخت ترین هستن ...مردی شاد که جبران تمام کمبودهای همسرش رو کرد ...دخترخالم با وارد شدن به جمعشون انگار چنرین خواهر برادر داشت ....و شوهرش کاملا در اختیار و خدمت خانواده خالم بود بدون اینکه پدرمادرش ناراحت باشن ..
    چون اونها کاملا درک کردن که خانواده خالم همین یک فرزند رو دارن پس بزار با اونها خوش باشه ماهم خوشبختی پسرمون رو میخوایم دیگه ....

اینارو قبلا بهتون گفتم اقا سام!
    ولی هیچ کار خدا بی ححکمت نیست ..چون خالم و شوهر خالم چند ستل بعد ازدواجشون حدود 5..6 سال ...هردوشون در کمال ناباوری فوت شدن ..

حالا فکر کن چقدرررر دخترش تنها میشد اگر فقط و فقط دارو ندارش همسرش بود ...الان خانواده همسرش برای بچه هاشون جونشونو میدن تا کمبودی حس نکنن ...

خالم همه اینهارو میدونست و پیش بینی میکرد ...

پس دو تا فرد تنها نباید با هم ازدواج کنن ..
    من همه دلایلم رو در قالب داستان گفتم ..
    وقتی دو تا تنها باشن خانوادههر دوطرف ازشون توقع دارن ..مادر پسر توقع داره که تک پسرش همیشه با اونها باشه و مادر تک دخترم همین انتظارو داره ...

تک ها باید با کسی ازدواج کنن که حضورش در خانواده خودش با توقع همراه نباشه تا راحت بتونن به سمت خانواده همسرش که تک هست برن و البته با اشتیاق و علاقه ...

توی عید مراسم ازدواج دو تا تک فرزند رو داشتیم ...
    وای که چقدر از ایندشون نگرانیم ...چون از تمام رفتارهای دو تا مادر مشخص بود چقدر به بچشون وابسته هستن ...دختره با پدر مادرش میره خونه نامزدش و پسره هم همینطور ...چون هیچکدوم تحمل دوری بچشونو ندارن ..

خسته شدم از نوشتن ه

5. کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

دااش اونی که می خواهی زندگی کنی تک باشه!!

خب شعاری خوبی بود؟؟؟

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26414
    تشکـر
    18
    تشکر شده 12 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام آقا سام
    ببخشید ولی دلایلت برای خودت خیلی مهم هستن ولی در اصل خیلی هم سفت و سخت نیستند
    میدونی چرا؟
    چون من خودم تک فرزندم..
    اینی که میگی وظیفه در برابر پدر و مادر صد در صد قبول دارم چون وظیفه من تازه سخت تره چون پدرم چند سالیه که فوت کرده و مادرم تنها ست و برای همین به راحتی نمیتونم ازدواج کنم و به همین خاطر اگه بخوای با کسی که تک فرزنده ازدواج کنی مطمئن باش خانواده همون هم همین انتظار رو ازش دارن پس اونم نمیتونه پدر ومادرش رو تنها بزاره...این یک
    دو ،این که میگی لوسن من اصلا اینطور فکر نمیکنم فقط چون خواهرو برادری نداشتیم که تو سر و کله هم بزنیم تا پوستمون کلفت شه یه کم زود رنجیم اینم دیگه وقتی دو تا تک باشیم مطمئنا اگه از دست هم دلخور شیم دیگه چجوری با هم اشتی کنیم هیچ کدوم منت اون یکی رو نمیکشه .... به عبارتی لوس مگه نه!!!
    سه، ما باید ، یعنی من خودم به شخصه دلم میخواد وارد یه خانواده شلوغ بشم تا بشینم و به دعواهاشون بخندم...
    چون اکثر اوقات تنهاییم مگه نه!!

8. کاربران زیر از masoomd بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

بچه ها نظراتتون را ویرایش را حذف نکنید فردا میام جوابتون را میدم
    خونه اینترنت ندارم از شرکت آنلاین میشم الانم جلسه دارم دانشگاه باید برم زود

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    منم فکر میکنم تک فرزندا بهتره با تک فرزند ازدواج کنن به خاطر همونی که گفتید که به شدت لوسو عزیز نازی هسن و پدرومادرشون چون زیادی بهشون توجه کردن و هر چی گفتن براشون تهیه کردن به شدت خودشیفته هسن و واقعا زندگی با یک تک فرزند خیلی سخته ( این مشکل بیشتر برای اونی هست که تک فرزند نبوده ) ولی دو تک فرزند اخلاقشون بیشتر شبیه همه
    حالا مشکل اینجاست که معمولا خانواده هایی که تک فرزند دارن خیلی کمه میخوای چکار کنی!!!!!

خود شیفته از نظر شما چجوری معنی میشه؟

بگردیم پیدا میشه

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط دخترک تنها نمایش پست ها
    سلام.چند تا تاپیک گذشتتون رو ی نگاه انداختم.نظرمو بی رو دربایستی میخوام بگم.نمیدونم درسته یا غلت.اما فقط نظر شخصی منه.

اقای سام تو ویژگی های همسر ایده ال ات رو روی ی کاغذ بنویس.حالا هر چندتا ک هست و بعدش منتظر شو تا وارد زندگیت بشه.در طی این مدت هم ب شغل و تحصیل و زندگی و... خودت برس.

تو میخوای ازدواج بکنی نه اقوامت .ن خاله ن عمو ون مادر بزرگت.اونا هرکدوم سلیقه خودشونو میگن اما هیچ دلیلی نداره ک این موارد تو زندگیتو تاثیر بذاره.هیچ دلیلی نداره.

با ایده ال ات ازدواج کن.ن هر دختری ک دیگران مد نظرشونه.اینجوری اون دخترو دیگران دوست دارن نه تو.و این ک ب زور نمیشه کسی رو دوست داشت.

بذار عشق وارد زندگیت بشه وخودش پیدا بشه.

فکر میکنم رک صحبت کردن خیلی بهتره.وقتی در حایل حرفها گفته بشه ممکنه برداشت های متفاوتی ازش بشه.اما اینجوری ب نظرم خیلی بهتره
    امیدوارم ک خوش بخت بشی.
    منتظر شم تا وارد زندگیم شه؟؟؟ یکم شعاری نیس این جمله به نظرتون؟؟یعنی همینطور دست رو دست بزارم و سنم بالا بره؟ دختر که نیستم بشینم تو خونه خواستگار واسم بیاد

چیز خاصی مد نظرم نیست چیزای عمومی هستش اینا :

تک فرزند باشه.خوش اخلاق باشه ( شدیدا مهم) .از نظر وضع مالی هم کفو باشیم.از نظر خانوادگی و تحصیلات پدر مادرامون هم کفو باشیم.پاک باشه.عروس بازی نداشته باشه.ذاتش خوب باشه.اهل گردش و تفریح باشه.اگه مثل من عشق سینما و تئاتر باشه خیلی عالیه.از نظر دینی متوسط باشه مثل خودم.اصیل باشه.

اینا شرایط خیلی تخیلی هستش آیا؟

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    این نظرمو بعد خوندن نقل قول نکنید که پاک کنم .

ما هم چندین تک فرزند در فامیل داریم ولی اونایی که ازدواج کردن با تک فرزند نبوده ..

دختر خاله من خاستگارهای تک فرزند داشت که یکیش بسیاااارسمج بود ...از خانواده اشرافی و .... سااالهااا پیش....
    خالم به شدت مخالف بود فقط بخاطر تنهایی خودشون خصوصا فرزنداشون در اینده .
    دخترخالن با پسری از خانواده پرجمعیت هزدواج کرد ...فامیلشون بود ...فرزند اخر بود ...کاملا با فکر و منطق خالم این ازدواج صورت گرفت ...

گفت اولا پسر اخره و تمرکز روش نیست و توقعات ازش کمتره ...دوما پسر شادی هست و دخترم رو از تنهایی تک بودنش در میاره ...و اما مورد اخر ..به علت پر جنعیت بودن کندنش از خانواده بدون کشمکش انجام میشه ...
    15 سال از ازدواجشون میگزره و خوشبخت ترین هستن ...مردی شاد که جبران تمام کمبودهای همسرش رو کرد ...دخترخالم با وارد شدن به جمعشون انگار چنرین خواهر برادر داشت ....و شوهرش کاملا در اختیار و خدمت خانواده خالم بود بدون اینکه پدرمادرش ناراحت باشن ..
    چون اونها کاملا درک کردن که خانواده خالم همین یک فرزند رو دارن پس بزار با اونها خوش باشه ماهم خوشبختی پسرمون رو میخوایم دیگه ....

اینارو قبلا بهتون گفتم اقا سام!
    ولی هیچ کار خدا بی ححکمت نیست ..چون خالم و شوهر خالم چند ستل بعد ازدواجشون حدود 5..6 سال ...هردوشون در کمال ناباوری فوت شدن ..

حالا فکر کن چقدرررر دخترش تنها میشد اگر فقط و فقط دارو ندارش همسرش بود ...الان خانواده همسرش برای بچه هاشون جونشونو میدن تا کمبودی حس نکنن ...

خالم همه اینهارو میدونست و پیش بینی میکرد ...

پس دو تا فرد تنها نباید با هم ازدواج کنن ..
    من همه دلایلم رو در قالب داستان گفتم ..
    وقتی دو تا تنها باشن خانوادههر دوطرف ازشون توقع دارن ..مادر پسر توقع داره که تک پسرش همیشه با اونها باشه و مادر تک دخترم همین انتظارو داره ...

تک ها باید با کسی ازدواج کنن که حضورش در خانواده خودش با توقع همراه نباشه تا راحت بتونن به سمت خانواده همسرش که تک هست برن و البته با اشتیاق و علاقه ...

توی عید مراسم ازدواج دو تا تک فرزند رو داشتیم ...
    وای که چقدر از ایندشون نگرانیم ...چون از تمام رفتارهای دو تا مادر مشخص بود چقدر به بچشون وابسته هستن ...دختره با پدر مادرش میره خونه نامزدش و پسره هم همینطور ...چون هیچکدوم تحمل دوری بچشونو ندارن ..

خسته شدم از نوشتن ه
    ممنونم بابت ماجرای خالت ولی یه سوال چه تضمینیه همه مثل خانواده شوهر دختر خالت باشن؟؟؟ چه تضمینیه دختر خواهر برادر داری که بعدا میرم خواستگاریش بعدا بتونه وظیفه پدر مادر داری منو درک کنه؟؟ بزار من داستان را عوض کنم دختر خالت ازدواج میکرد و بعد خانواده شوهره و شوهره درکش نمیکردن شوهره هی بهش میگفتم چقد خونه مامان بابات میری چقد زنگشون میزنی ببین من هفته ای یه بار بیشتر نمیرم خونه مامان بابام اونوقت چی میشد؟؟؟ یا خانواده شوهره به خاطر تک فرزندی عروسیون به چشم یه موجود لوس مامانی به عروسشون نگاه میکردن چه اتفاقی قرار بود بیوفته؟

از ازدواج اون 2 تا تک فرزند بیشتر واسم بگو مادرا چه رفتارایی نشون میدادن ازدواج سطحش چجوری بود ؟
    پسره با پدر مادرش میره دختره با پدر مادرش خب چرا مثبت نگاه نکنیم که این 2 تا خانواده با هم به معنای واقعی مچ شدن من یکی از بهترین آرزوهامه که پدر مادر همسرم با پدر مادر من مچ بشن خیلی عالیه آدم سفر میخواد بره 6 نفری با هم بره هرشب خونه هم بریم با پدر مادرامون گردش بریم چرا باید بد باشه آخه؟؟؟

البته این هیچوقت جای خلوت زن و شوهر را نمیگیره ها منظورم این نیست همیشه باهامون باشن ها

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط omidd نمایش پست ها
    دااش اونی که می خواهی زندگی کنی تک باشه!!

خب شعاری خوبی بود؟؟؟
    متوجه منظورت نشدم

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

[QUOTE=masoomd;172433]سلام آقا سام
    ببخشید ولی دلایلت برای خودت خیلی مهم هستن ولی در اصل خیلی هم سفت و سخت نیستند
    میدونی چرا؟
    چون من خودم تک فرزندم..
    اینی که میگی وظیفه در برابر پدر و مادر صد در صد قبول دارم چون وظیفه من تازه سخت تره چون پدرم چند سالیه که فوت کرده و مادرم تنها ست و برای همین به راحتی نمیتونم ازدواج کنم و به همین خاطر اگه بخوای با کسی که تک فرزنده ازدواج کنی مطمئن باش خانواده همون هم همین انتظار رو ازش دارن پس اونم نمیتونه پدر ومادرش رو تنها بزاره...این یک
    دو ،این که میگی لوسن من اصلا اینطور فکر نمیکنم فقط چون خواهرو برادری نداشتیم که تو سر و کله هم بزنیم تا پوستمون کلفت شه یه کم زود رنجیم اینم دیگه وقتی دو تا تک باشیم مطمئنا اگه از دست هم دلخور شیم دیگه چجوری با هم اشتی کنیم هیچ کدوم منت اون یکی رو نمیکشه .... به عبارتی لوس مگه نه!!!
    سه، ما باید ، یعنی من خودم به شخصه دلم میخواد وارد یه خانواده شلوغ بشم تا بشینم و به دعواهاشون بخندم...
    چون اکثر اوقات تنهاییم مگه نه!!
    [/QUOTE

1 : اصلا شکی ندارم و قبل اینکه اصلا فکر ازدواج باشم این مسئله را با خودم کاملا حل کردم که من اگه یه دختر تک فرزند بگیرم وظیفم 2 برابر میشه چون در کنار وظایفم در قبال پدر مادرم در قبال پدر مادر همسرمم وظیفه دارم چه اشکالی داره که به پدر مادر همسرمم مثل یه پسر خدمت کنم؟؟؟

2 :من لوس نیستم ولی زود رنج هستم ولی لوس نیستم

3 : از نظر من تک فرزند بودن یه حسن هستش پس چرا نباید استفاده کرد ازش؟

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    تشکر شده 227 بار در 159 پست
    میزان امتیاز
    9

آخه کی گفته تو باید ازدواج کنی؟
    تو باید نسلت منقرض شه جامعه از شرت راحت بشه

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

برو عامو نمیخوام باهات کل کل کنم جنبه نداری باز توهین میکنی

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    برو عامو نمیخوام باهات کل کل کنم جنبه نداری باز توهین میکنی

توهین نکن تا توهین نشنوی

18. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر شاد نمایش پست ها
    توهین نکن تا توهین نشنوی
    معنی شادولک را بهت گفتم که

19. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    میزان امتیاز
    9

معنی شادولک را بهت گفتم که
    اونکه اسمته

20. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام قبلنا تقریبا یکسال پیش تایپیکی زده بودم با عنوان ازدواج با تک فرزند من خودم تک فرزندم و به خاطر دلایلی که در ادامه میگیم دوست دارم همسرمم تک فرزند باشه چیزی که فکرمو حسابی مشغول کرده دوگانگی بوده بین مشاور و افراد عادی درباره ازدواجم با تک فرزند تو عید حدود 200 تا مهمون داشتیم وقتی میگفتن به بابا مامانم پسرتون را دوماد نمیکنید وقتی اونا میگفتن دنبال تک فرزند هستش تقریبا همه مخالف بودن و میگفتن کسی که خودش تک فرزنده نباید با تک فرزند ازدواج کنه به دلایلی مثل بچه هاتون خاله عمو ندارن .زیادی تنها میشید و ..... از اونور حدودا 5.6 ماه پیش که با یه مشاور حضوری صحبت کردم و دلایلمو گفتم از نظر او تماما قانع کننده بود و موافق ازدواج تک فرزندی بود من به شدت گیج شدم از یه طرف اقوامم نظرشون مخالفه از یه طرف مشاور موافقه نظر شما چیه من چه کنم ؟

اینا دلایلمه که ساعتها سبک سنگینش کردم و روش فکر کردم :

1 :من تک فرزند نسبت به کسایی که چند تا خواهر برادر هستن در رابطه با پدر و مادر داری و خدمت به پدر مادر وظیفم زمین تا آسمون از کسایی که خواهر برادر دارن بیشتره نظر من اینه کسی که تک باشه خودشم این وظیفه را داره پس بهتر میتونم باهاش مچ بشم تو این زمینه

2 : شاید اشتباه باشه این دلیلم ازدواج 2 تا تک فرزند با هم میتونه یه جورایی آینده مالی بچشون و آینده مالی زندگیشون بیشتر تضمین کنه البته روزی دست خداست که شک ندارم بهش

3 :بدون رودرواسی تک فرزندا یه اخلاقای خاصی دارن لوس ترن از این نظر هم بهتر با هم مچ میشن 2 تا تک

4 :از نظر عاطفی 2 تا تک فرزند نزدیک ترن به هم

5:نحوه زندگی 2 تا تک فرزند تو خونه پدر مادر بیشتر شبیه به کسایی هستش که چند تا خواهر برادرن منظورم از نظر تجملات و امکاناته .از این جهت نیز میتونن رفتارهای خاصی بروز بدن که وقتی 2 تا تک باشن بهتر به هم میخورن

6 : شاید این حرف اشتباه باشه اما حس میکنم اگه برم تو یه خانواده ای که زنم خواهر برادر داشته باشه من احساس غربت بکنم چون خواهر برادری ندارم

7 : در آینده میترسم از اینکه بچه من عمه و عمو نداره جلوش خجالت زده بشم در صورت اینکه همسرم تک نباشه و بچم خاله و دایی داشته باشه .ولی اگه هردو تک باشیم این مورد به وجود نمیاد.

8 : نظر خودم اینه شایدم اشتباه باشه اما میگم تک فرزند بودن یه امتیاز خیلی مثبته بعد اگه من با دختری ازدواج کنم که تک نباشه احساس این بهم دست میده که حقم خورده شده یا مثلا زنم جاری نداره چرا من باید برادرزن یا باجناق داشته باشم

9 :میترسم در صورت ازدواج با یکی که چند تا خواهر برادر داشته باشه و رفتن تو اون خانواده من به خاطر سبک زندگیم و طرز تربیتم به عنوان یه تک فرزندناخواسته رفتارهایی داشته باشم که باعث بشه از نظر اونا چیز جالبی نباشه و قابل قبول نباشه یا شخصیتم پایین بیاد ولی 2 تا تک این مشکل هم برطرف میشه چون مثل همن

10 : من همیشه خونمون خلوت بوده و تنها بودم ترس دارم از اینکه برم تو خانواده ای که شلوغ باشن که مثلا زنم خواهر برادر داشته باشه نتونم با شلوغی کنار بیام

11 : خیلی ها میگن ازدواج 2 تا تک فرزند باعث میشه که هردو خانواده چون یه اولاد بیشتر ندارن نظارت خیلی بالایی داشته باشن رو زندگی بچشون .به نظر من این مشکل هم کاملا حل شده است چون خودم همیشه اهل مشورت بودم چه اشکالی داره پدرزن و مادر زنم تو کارها و تو سبک زندگی بهمون مشورت بدن؟ و همچنین پدر مادر خودم البته دخالت نه مشورت مثلا فلان کاری را میخوایم بکنیم مادر زنم بگه من نظرم اینه بنا بر تجربم فلان کارو اینطوری انجام بدید چه اشکالی داره؟ چون اصلا ذره ای دوماد بازی ندارم کاملا با این قضیه کنار اومدم
    فقط با مورد 2 موافقم
    همه ی مورد هاتون نسبین
    مثلن مورد یک من خانواده هایی رو دیدم که تعداد فرزندهاشون زیاد بوده اما یکیشون بهشون میرسیده و احساس مسئولیت میکرده
    در کل بخوام بگم زیادن و برای هر موردتون یک مثال نقض دارم هر حکمی هم که مثال نقض داشته باشه باطل میشه
    توی موقعیت قرار بگیرید میتونه موقعیتی باشه که دختر تک فرزند نباشه و نگرانی های شما به وجود نیاد همه ی اینا ربط به شخصیت خود دختر که میتونید با صحبت کردن و رفت و آمد با اونا در کل با تعامل با خود دختر و خانواده ش و رفتن پیش یه مشاور قبل از ازدواج خوب نگرانیتون رو حل کنید
    پس کلی نتیجه گیری نکنید و مورد هایی که خوب هستند و رو با این تفکر نپرونید

21. کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط misseli vrn نمایش پست ها
    فقط با مورد 2 موافقم
    همه ی مورد هاتون نسبین
    مثلن مورد یک من خانواده هایی رو دیدم که تعداد فرزندهاشون زیاد بوده اما یکیشون بهشون میرسیده و احساس مسئولیت میکرده
    در کل بخوام بگم زیادن و برای هر موردتون یک مثال نقض دارم هر حکمی هم که مثال نقض داشته باشه باطل میشه
    توی موقعیت قرار بگیرید میتونه موقعیتی باشه که دختر تک فرزند نباشه و نگرانی های شما به وجود نیاد همه ی اینا ربط به شخصیت خود دختر که میتونید با صحبت کردن و رفت و آمد با اونا در کل با تعامل با خود دختر و خانواده ش و رفتن پیش یه مشاور قبل از ازدواج خوب نگرانیتون رو حل کنید
    پس کلی نتیجه گیری نکنید و مورد هایی که خوب هستند و رو با این تفکر نپرونید

مثالهای نقضتون را بیارید لطفا

23. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

مثالهای نقضتون را بیارید لطفا
    اگر بخوام مورد مورد برا هر کدومشون مثال بیارم باید بشینم رمان بنویسم این نگرانی های شما ممکنه وجود داشته باشه ممکنم هست وجود نداشته باشه همش بستگی به شرایط داره
    این طوری که دارید پیش میرید دارید خودتونو وابسته به یک سری قانون میکنید درصورتی توی زندگی این طور نیست
    به نظر من موقعیت های خوبتون رو وابسته به یکسری قانون پیش نبرید میتونید بعد از انتخاب شرایط رو بسنجید احتمالش هست شرایطی باشه که نگرانی های شما رو برطرف کنه

24. کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

اگر بخوام مورد مورد برا هر کدومشون مثال بیارم باید بشینم رمان بنویسم این نگرانی های شما ممکنه وجود داشته باشه ممکنم هست وجود نداشته باشه همش بستگی به شرایط داره
    این طوری که دارید پیش میرید دارید خودتونو وابسته به یک سری قانون میکنید درصورتی توی زندگی این طور نیست
    به نظر من موقعیت های خوبتون رو وابسته به یکسری قانون پیش نبرید میتونید بعد از انتخاب شرایط رو بسنجید احتمالش هست شرایطی باشه که نگرانی های شما رو برطرف کنه
    چرا توی زندگی اینطوری نیست؟

26. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

چرا توی زندگی اینطوری نیست؟
    چون زندگی همش بر اساس قاعده و قانون نیست برای مثال امکان داره شما یک صبح که از خواب بیدار میشی گرسنه ات نباشه فرداش گرسنه ات باشه حالا اگر ما بیاییم یه قانونی بذاریم نه همیشه ما باید فرض کنیم که شما گرسنته و همیشه باید مجبورت کنیم صبحانه بخوری

27. کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

قوانینی که من گذاشتم کدوما بود به نظرت

29. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

قوانینی که من گذاشتم کدوما بود به نظرت
    شما برای خودت فرض کرده بودی بعدشم نتیجه گیری کرده بودیم من نمیگم فرض و حکمت اشتباه بود میگم از همون اول برای این جور موارد نباید فرض و حکم در نظر گرفت همه چیم بستگی به شرایط داره امکان داره فرض شما اتفاق بیافته امکانم داره خلافش اتفاق بیافته

30. کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

شما برای خودت فرض کرده بودی بعدشم نتیجه گیری کرده بودیم من نمیگم فرض و حکمت اشتباه بود میگم از همون اول برای این جور موارد نباید فرض و حکم در نظر گرفت همه چیم بستگی به شرایط داره امکان داره فرض شما اتفاق بیافته امکانم داره خلافش اتفاق بیافته
    ولی باید تو ازدواج محکم قدم برداشت مرحله به مرحله با برنامه ریزی دقیق

32. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    میزان امتیاز
    9

ولی باید تو ازدواج محکم قدم برداشت مرحله به مرحله با برنامه ریزی دقیق
    درسته باید با چشم باز حرکت کرد کسی منکرش نمیشه اما به عقیده ی من نباید یه شرایط خاصی و در نظر بگیریم تمام حرفم اینه که احتمال داره طرف شما تک فرزند نباشه و نگرانی های شما هم براش وارد نباشه همین
    چون هیچ چیزیو نمیشه قطعی گفت
    هر کسی مسئول زندگی خودشه و بهتر صلاحه خودشو میدونه منم فقط نظرمو بیان کردم میتونه مورد قبول واقع بشه میتونه هم نشه
    ویرایش توسط miss eli vrn : 04-19-2016 در ساعت 12:53 PM

33. 2 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

ممنون مورد قبول واقع شد تشکر

35. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

من با توجه به اینکه یکسری از دوستای من که تک فرزند بودن یکسری خصوصیات اخلاقی دیدم که من براساس اون اخلاقیات گفتم این افراد بسیار خودشیفته هسن به دلیل اینکه پدرومادرشون همه ی نیازهاشونو تامین کردید (همه ی پدرومادر ها اینکارو انجام میدن ولی در رابطه با تک فرزند ها این حالت بسیار شدیدتره و تقریبا پدرومادرشون چه وضع مالی بالایی داشته باشن چه پایین به تمام خواسته های فرزندشون عمل میکنن و این باعث میشه اون شخص چون هر چیزی که خواسته سریع مهیا بشه دیگه یک حس غرور در اون ها ایجاد بشه که دیگه حاظر نیسن حرف مخالف بشنون یعنی در مقابل حرف مخالف حرفشون سریع عکس العمل نشون میدن و طاقت کوچیکترین مخالفتی ندارن چون تقریبا همیشه پدرمادرهاشون اون ها رو تایید میکردن به شدت لوس شدن و همچنین به شدت وابسته به پدرومادرشون. همچین یه جور توقع و انتظار بالایی از همه دارن و روحیه ریاست طلبی میشه دراون ها دیده شد. البته این اشخاص به شدت احساساتی هسن و اگه فرض عاشق بشن و جواب رد بشنون ممکنه سالیان سال ضربه روحی خیلی شدیدی بخورن . تقریبا این خصوصیات شبیه فرزندان اول هم صدق میکنه ولی در مورد تک فرزندا با شدت خیلی بیشتری وجود داره نمیدونم تا چه حد این خصوصیاتی که گفتم در مورد شما هم صادق هست یا نه چون من شما رو نمیشناسم ولی این رو در چند مورد از دوستان خودم که تک فرزند بودن دیدم . البته یه جایی در همین سایت خوندم این افراد با فرزندان کوچکتر خانواده بهتر میتونن خوشبخت بشن چون فرزندان اخر تقریبا یک روحیه شاد و سرزنده تری دارن و کم توقع تر هسن و میتونن مکمل این افراد باشن یا اینکه فکر میکنید با تک فرزند ازدواج کنید شما رو بهتر درک میکنن بازم این امکانش هست که گزینه خوبی باشن البته بازم نمیشه قانون کلی تعیین کرد.

37. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

من خودشیفته نیستم اصلا .ولی زود رنج هستم.توقع بالایی ندارم ولی توقع دارم در مقابل کارای خوبی که انجام میدم کار خوب واسم انجام بدن مثل همه آدما

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد