نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: با بی توجهی پدر و افسردگی مادر چه کنیم؟

1678
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38873
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با بی توجهی پدر و افسردگی مادر چه کنیم؟

سلام دختری ۱۷ ساله هستم و از وقتی به دنیا اومدم یه روز خانوادم رو دور هم خوشحال ندیدم پدرم همیشه نسبت به اعضای خونوادم بی اهمیت بوده و هست و مادرمم کلا به شدت افسرده هس مادرم اصلا علاقه نداره به گردش بره و بی دلیل خسته میشه من آدم اجتماعی هستم تازه مادرم خودش لیسانس روانشناسی داره ولی تا به حال به هیچ دردی نخورده تو خونه اصلا با کسی حرف نمیزنه و دوست نداره با من وقت بگذرونه اصلا دست به سیاه و سفید نمیزنه و فقط یا ظرف میشوره یا غذا میپزه نصف روز رو پای تلوزیون میشینه و یا دزاز میکشه و همین دوتا و ووقتی میگم بریم گردش میگه همیشه در حال گردشیم ولی اینطوری نیست با ماشین میریم بیرون یه دور میزنیم اونم آهنگ کسل و خسته کننده میزاره و هرچه قدر بهش میگم آهنگو عوض نمیکنه تازه وقتی برمیگردیم خونه میگه رفتیم بیرون خسته شدم
    متاسفانه منم فقط یه برادر ۷ سال بزرگتر از خودم دارم که الان در حین خدمت سربازی هست و ازوقتی رفته بیشتر تنها شدم و کسی نیست که به افسردگی مادرم کمک کنه به خودشم چندبار به صورت مستقیم و غیر مستقیم گفتم افسرده هست ولی قبول نداره و حتی پدر و داداشمو تشویق میکنه که منو بزنن لطفا راهنمایی کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14313
    تشکـر
    18
    تشکر شده 70 بار در 55 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : با بی توجهی پدر و افسردگی مادر چه کنیم؟

مشکل شما رو درک میکنم به وضعیت موجود شکر کنید هستند کسایی که شرایط خیلی بدتری دارن پدر و مادر معتادو....................شکر
    یه دوره ببینید زبان و.........................و به خودتون امید بدین تموم میشه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط panatel نمایش پست ها
    مشکل شما رو درک میکنم به وضعیت موجود شکر کنید هستند کسایی که شرایط خیلی بدتری دارن پدر و مادر معتادو....................شکر
    یه دوره ببینید زبان و.........................و به خودتون امید بدین تموم میشه
    سلام دوست گرامی
    محض اطلاع خودتون، این سبک از نظر دادن هیچ جایگاهی در مشاوره نداره. اینکه بیای بگی وضعیت بدتر از تو هم هست برو خدارو شکر کن بسیار ناپسند و غیر اصولیه.

4. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط lilijkji@gmail.com نمایش پست ها
    سلام دختری ۱۷ ساله هستم و از وقتی به دنیا اومدم یه روز خانوادم رو دور هم خوشحال ندیدم پدرم همیشه نسبت به اعضای خونوادم بی اهمیت بوده و هست و مادرمم کلا به شدت افسرده هس مادرم اصلا علاقه نداره به گردش بره و بی دلیل خسته میشه من آدم اجتماعی هستم تازه مادرم خودش لیسانس روانشناسی داره ولی تا به حال به هیچ دردی نخورده تو خونه اصلا با کسی حرف نمیزنه و دوست نداره با من وقت بگذرونه اصلا دست به سیاه و سفید نمیزنه و فقط یا ظرف میشوره یا غذا میپزه نصف روز رو پای تلوزیون میشینه و یا دزاز میکشه و همین دوتا و ووقتی میگم بریم گردش میگه همیشه در حال گردشیم ولی اینطوری نیست با ماشین میریم بیرون یه دور میزنیم اونم آهنگ کسل و خسته کننده میزاره و هرچه قدر بهش میگم آهنگو عوض نمیکنه تازه وقتی برمیگردیم خونه میگه رفتیم بیرون خسته شدم
    متاسفانه منم فقط یه برادر ۷ سال بزرگتر از خودم دارم که الان در حین خدمت سربازی هست و ازوقتی رفته بیشتر تنها شدم و کسی نیست که به افسردگی مادرم کمک کنه به خودشم چندبار به صورت مستقیم و غیر مستقیم گفتم افسرده هست ولی قبول نداره و حتی پدر و داداشمو تشویق میکنه که منو بزنن لطفا راهنمایی کنید.
    سلام دوست گرامی
    شما نوجوان هستید و طبیعیه که انرژی و حوصله زیادی داشته باشید، با این حال شرایط فعلی خونه این شکلیه و متاسفانه کار زیادی از دست شما بر نمیاد. عوضش سعی کنید خوانواده رو راضی کنید شما بتونید در کلاسی جایی ثبت نام کنید و با دختر خاله دختر عمه در ارتباط باشید و با اونا برید بیرون. هم زمان حواستون باشه که کاری نکنید بهتون حساس بشن و اوضاع بدتر بشه.
    همچنین شما می تونید با مادرتون از در دوستی وارد بشین.
    مثلا مامان شما هم سن من بودی به چی فکر میکردی چیکارا میکردی بیرون میرفتی و.....
    اگر هم کسی تو فامیل هست که با مادرتون صمیمی باشه و از همه مهم تر فهمیده و عاقل، باهاش صحبت کنید که مادرتون افسرده هستند اما نره بگه شما گفتی، عوضش خودش بگه که پاشو بریم دکتر مثلاً.

اما یه نکته مهم تر هست، شما در این سن بهتره انرژی تون رو روی درس بزارید و آینده خودتون رو بسازید، کافیه این مدت بیشتر تمرکزنون رو درس باشه در آینده می تونید سال ها به ماجراجویی و تفریح و گردش بپردازید. مهم اینه که اولویت رو درس بزارید در کنارش تفریح و سرگرمی و گردش هم داشته باشید.

شاد باشید.

6. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14313
    تشکـر
    18
    تشکر شده 70 بار در 55 پست
    میزان امتیاز
    10

من نه روانشناسم نه روانشناسا و پزشکا رو قبول دارم وقت ثبت نام توی سایت از من مدرک روانشناسی نخواستن
    به عنوان یه ادم ادی نظر دادم
    دل داری دادم

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط panatel نمایش پست ها
    من نه روانشناسم نه روانشناسا و پزشکا رو قبول دارم وقت ثبت نام توی سایت از من مدرک روانشناسی نخواستن
    به عنوان یه ادم ادی نظر دادم
    دل داری دادم
    دوست من
    در حس نیت شما شکی ندارم، اما علم ثابت کرده که این شیوه هیچ مفید نیست و برخلاف چیزی که تصور می کنید، فقط حال طرف مقابل رو بدتر میکنه. گاهی مداخله نکردن بهترین کاریه که میشه کرد.
    ممنون از توجه تون و خوشحالم که تا این حد منطقی برخورد می کنید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)