نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: بد دهن بودن همسرم

1022
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16465
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بد دهن بودن همسرم

سلام من دختری 25ساله هستم که 4ماهه نامزدم اما متاسفانه نامزدم خیلی بددهنه سر کوچکترین بحثی که میکنیم شروع میکنه به فحش دادن که این موضوع منو خیلی
    ناراحت میکنه به مادرش هم گفتم میگه از پسر من بعیده نمیدونم چیکار کنم الان 2روز که قهریم البته سر یک سری رسم و رسومات ازدواج هم با هم بحث داریم که با هم دعوامون میشه وجدیدا من هروقت میرم خونشون خانوادش شروع میکنن به تیکه انداختن راجع به همین رسم و رسومات ازدواج در کل همه ی اینا منو آزار میده مخصوصا بد دهن بودن همسرم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بد دهن بودن همسرم

درود درمورد همسرتون بیشتر توضیح بدید و فرهنگ خونوادش کارشون؟ شغلشون؟ سابقه بیماری؟
    ونوعرفتار واخلاقش با بقیه چطوره ؟فقط درمورد خاصی بحثتون میشه ؟
    بهتره ارامشتون روحفظ کنید ودرکمال ارامش دونفری دراین مورد حرف بزنید و مشاوره حضوری هم فراموش نشه وحریم خصوصیتون رو حفظ کنید

وبه خونواده ها کشیده نشه اولا دروهله اول با سیاست های زنانه خودت حلش کن دلیل فحاشی و پرخاش روپیدا کنید و روی اون نقطه ضعف ودلیل این امر کار کنید برطرفش کنید
    چون خبررسانی وگله بی مورد ومقابله مثل باعث لج میشه و یا دخالت دادن شخص ثالث به حریمتون استقلال و بنیان فکریرو تحت الشعاع قرار میده وبدتر ازهم سرد وفاصله ویک تنش ایجاد میشه
    مورد سوالی ابهامی بود درخدمتتونم یاحق

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Shah pari نمایش پست ها
    سلام من دختری 25ساله هستم که 4ماهه نامزدم اما متاسفانه نامزدم خیلی بددهنه سر کوچکترین بحثی که میکنیم شروع میکنه به فحش دادن که این موضوع منو خیلی
    ناراحت میکنه به مادرش هم گفتم میگه از پسر من بعیده نمیدونم چیکار کنم الان 2روز که قهریم البته سر یک سری رسم و رسومات ازدواج هم با هم بحث داریم که با هم دعوامون میشه وجدیدا من هروقت میرم خونشون خانوادش شروع میکنن به تیکه انداختن راجع به همین رسم و رسومات ازدواج در کل همه ی اینا منو آزار میده مخصوصا بد دهن بودن همسرم
    چیزی که شما باید بدونید اینه که این اخلاق همسرتون دایمی هست
    پس اگر فکر میکنید ایشون میتونه در آینده تغییر کنه سخت در اشتباهید
    در مورد رسم و رسومات هم اگر به توافق رسیدید پس نباید مشکلی باشه

به هر حال دوره نامزدی دوره شناخته ولی اگر بتونید بدون وابسته شدن در موردش منطقی باشید و درست انتخاب کنید
    اولین و مهم‌ترین اشتباهی که بیشتر افراد به آن دچار می‌شوند این است که وقتی می‌خواهند به همسرشان بفهمانند فلان عمل و یا رفتارش درست نیست، سعی می‌کنند وی را تغییر دهند؛ برای همین در این کار شکست می‌خورند. مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که دست از تلاش برای تغییر و اصلاح همسرتان بردارید؛ به عبارت دیگر بهتر است این واقعیت را بپذیرید که تنها یک چیز در دنیا تحت کنترل شماست و آن «خودتان» هستید؛ اینکه چگونه فکر می‌کنید، چگونه عمل می‌کنید و حتی چگونه احساس می‌کنید. همسر من در چه مواقعی عصبانی می‌شود و به احتمال زیاد بددهنی می‌کند؟

بهتر است بدانید که ما با هر کسی ازدواج کنیم، آن فرد قطعاً ویژگی‌هایی خواهد داشت که از دید ما دوست داشتنی نیست. تنها کاری که از دست ما برمی آید این است که آن ویژگی‌ها را بشناسیم و در صدد کنار آمدن با آن‌ها و مدیریت شرایط باشیم. یادتان باشد منظور از کنار آمدن، تایید آن رفتار نیست، بلکه منظور پذیرش آن رفتار و سعی در هماهنگ شدن با مسئله است؛ به نحوی که کمترین آسیب و بیشترین بهره نصیب همه اعضای خانواده شود. به طور مثال ممکن است وقتی همسرتان با بی‌پولی، ترافیک، مشکلات کاری و... روبه رو می‌شود، عصبانی شود؛ در چنین شرایطی بهتر است که عوامل ایجاد کننده عصبانیت را بشناسید و رفتار خودتان را طوری تنظیم کنید که اولا از عواملی که باعث بروز تنش می‌شود، پیشگیری شود و ثانیا در شرایط بروز تنش، زمینه کاهش آن را فراهم کنید.

از خودتان بپرسید سهم من در به وجود آمدن شرایط عصبانیت و بددهنی همسرم چقدر است؟ درواقع چه چیزهایی را رعایت نمی‌کنید که موجب درگیری بیشتر می‌شود؟ مثلاً نابلدی در نحوه گفت‌و‌گو، ادامه دادن بحث در مواقع پرهیجان، انتقاد غیر منصفانه و...؟

در همه تعارض‌ها معمولاً هر دو نفر سهمی دارند. پس بهتر است سهم خود را در ایجاد تعارض بشناسید و در صدد کم کردن آن باشید.
    این را بدانید که وقتی فردی مثل «دیگ زودپز» جوش می‌آورد و سوت می‌زند (بددهنی می‌کند) بهتر است فقط شعله را کاهش دهید؛ گاهی با سکوت، گاهی همدلی و یا حتی عذرخواهی؛ نه اینکه در صدد دفاع از خود برآیید، بحث را ادامه دهید و مدام ایراد بگیرید.

تشخیص دهید که ویژگی‌های مثبت واقعی همسرتان کدام است؟ چند بار این ویژگی‌ها را با همسرتان در میان گذاشته و از وی قدردانی کرده‌اید؟ «نگاه شکرگزارانه به زندگی، به انسان آرامش پایدار می‌دهد». همواره نعمت‌هایی در اطراف ما وجود دارد که به خاطر تکراری شدن، از دید ما پنهان می‌ماند. نگاه به موهبت‌ها به انسان سعه صدر می‌دهد و باعث می‌شود در مواقع عصبانیت، قدرت بیشتری برای مدیریت شرایط داشته باشید.

این ویژگی‌ها را با همسر و فرزندانتان درمیان بگذارید تا فرهنگ قدردانی در خانواده شما گسترش یابد. همسرتان در شرایطی که عصبانی می‌شود، چه انتظاری از شما دارد؟ بهتراست خیلی شفاف از وی بپرسید که در این شرایط، دوست دارد شما چه کاری انجام دهید. در این گفت‌و‌گو سعی کنید که اطلاعات دقیقی به دست آورید؛ مثلا «منو عصبانی نکن» مبهم است و بهتر است به طور مثال بگوید که «وقتی از خانواده‌ات طرفداری می‌کنی، عصبی می‌شوم و اگر چیزی نگویی من هم ادامه نمی‌دهم».

بهتر است در این گفت‌و‌گو فقط شنونده بوده و در صدد کسب اطلاعات بیشتر باشید. فرزندانتان از شما چه چیزهایی می‌آموزند؟ بگذارید فرزندان دلبندتان از شما مدیریت شرایط بحرانی، انعطاف پذیری و صبوری را یاد بگیرند. این ویژگی‌ها در آینده می‌تواند زندگی آن‌ها را نیز نجات دهد
    ویرایش توسط Bita moein : 05-20-2015 در ساعت 12:32 PM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16465
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنمایتون همسرم 30سالشه و مغازه ی خدمات کامپیوتری داره وضع مالیشون هم زیاد خوب نیست معمولی هستن اخلاق های دیگش خوبه مثلا زیاد به من گیر
    نمیده که کجا رفتی چیکار کردی اما وقتی بحثمون میشه شروع میکنه به فحش دادن بحثمون بیشتر سر پول و تیکه هایی که مادر و خواهرش به من میندازنه که البته من سعی میکنم اکثرا چیزی نگم راضیم خودم حرص بخورم اما شوهرم ناراحت نشه من میخوام کمکم کنید که من چیکار کنم که این فحش دادنشو ترک کنه رفتارشم با خوانوادش جلوی من خوبه بهشون احترام میزاره اما وقتی من نیستم نمیدونم چطوره

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16465
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

در ضمن پدر من میخواد به خوانواده ی همسرم پیشنهاد بده که یه مقداری ما پول بذاریم یه مقداری اونا که واسه ما خونه بخرن و سند خونه به اسم منو همسرم باشه و یه جهیزیه جزىی هم بابام بده وقتی به همسرم گفتم گفت نمى خواد این پیشنهاد رو بدین بابام قبول نمیکنه پول نداره بابام خونه واسمون رهن میکنه تو هم جهازتو بیار به نظر
    شما پدرم باهاشون صحبت کنه در این باره یا نه

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16465
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

میشه همین جا بهم پیام بدین و کمکم کنین ممنون میشم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد