نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ترس از اسیب زدن به دیگران و سکته کردن اون ها

1126
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32273
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ترس از اسیب زدن به دیگران و سکته کردن اون ها

سلام،من19 سالمه و یک پشت کنکوری ام موندم امسال که پزشکی بیارم که اصلا نتونستم درس بخونم که می گم دلیلش رو.من بیماری اختلال اضراب فراگیر دارم و امسال 4 جلسه پیش روانشناس رفتم و تا حالا دو جلسه هم پیش روانپزشک رفتم و بهم 5 نوع دارو داده و تا مه گذشته روزی 8تا قرص می خوردم ولی الان شده 3تاومن اصلا نمی تونم تمرکز کنم و کلی وقتمو از دست دادم یکسال از عمرم رو. توی این یکسال کلی فکر داشتم که مدت ها ذهنم رو به خودشون مشغول کرده بودند و به هرکی از جمله روانشناس بیرون گفتم گفتن فکرات مزاحمه ولی مسئله این که من نمی تونم فکر مزاحم رو از غیر مزاحم تشخیص بدم.من این بیماری رو از سال دوم دبیرستان دارم یعنی حدود 5 سال پیش سر یک اتفاق کوچیک که توی مدرسه افتاد و برخورد بدی که از جانب مدیر مدرسه باهام شد بیمار شدم و امسال ردیگه به اوجش رسید و رفتم پیگیری کردم. خسته شدم از بس فکر کردمممکنه کاری بکنم که یه نفری از دست من ناراحت بشه و سکته کنه من می خوام از شما بپرسم اگه ادم یه کارکوچیک انجام بده و یه طفی غیر منطقی عصابنی بشه یا اصلا بیماری داشته باشه و سکته کنه ایا من مقصرم ؟اینجوری باشه به یکی می گی تو باید ترسید من اصولا ادم بی ازاری با همه خوبم پسر مهربونی ام ولی این فکرا رو هم دارم خسته شدم الکی رفتم توی اینترنت انواع قتل رو خوندم خسته شدم از این که بترسم یکی به من کار داشته باشه خسته شدم از این که بخوام از عکس العمل دیگران بترسم .طبق چیزایی که من خوندم به این می گن اضطرایب اجتماعی . به خدا اگه دو ماه مثل پارسالم خونده بودم الان پزشکی میاووردم ولی الان همون رتبه پارسالمم رو هم نمیارم.لطفا راهنمایی ام کنید این چه مرضیه من هرکاری می کنم می ترسم نکنه طرف سکتهه کنه بمیره ینی این قدر ادما مسخره اند ینی این قدر دنیا مسخره است؟
    لطفا کمکم کنید باود کنید شما اخرین نفری هستید که باهاش حرف می زنم اگه بازم حل نشه خودمو می کشم.یک ساله این فکر تو ذهنمه ولی مقاومت کردم اخر این هفته کنکور دارم که مسلما خراب می کنم بعدش خودمو می کشم .لطفا کمکم کنید چند سال به خصوص امسال از هرکی بگی ترسیدم از پلیس قاضی دوست غریب اشنا
    شما ببین توی جامعه ملت ملت قرض دارن بدهی دارن چک دارن فشار اقتصادی این همه دعواهای خانوادگی خیابانی فامیلی این عصبانیت هاییی که تو خیابون و رانندگی و سر کلاس و مدرسه معلم از دانش اموز دلنش اموز از معلم و هزارتا چیز دیگه .چرا بقیه اینجوری فکر نمی کنن بقیه عصبانی می شن پس چرا کسی از این که یه نفر سکته کنه نمی ترسه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : ترس از اسیب زدن به دیگران و سکته کردن اون ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bagheri نمایش پست ها
    سلام،من19 سالمه و یک پشت کنکوری ام موندم امسال که پزشکی بیارم که اصلا نتونستم درس بخونم که می گم دلیلش رو.من بیماری اختلال اضراب فراگیر دارم و امسال 4 جلسه پیش روانشناس رفتم و تا حالا دو جلسه هم پیش روانپزشک رفتم و بهم 5 نوع دارو داده و تا مه گذشته روزی 8تا قرص می خوردم ولی الان شده 3تاومن اصلا نمی تونم تمرکز کنم و کلی وقتمو از دست دادم یکسال از عمرم رو. توی این یکسال کلی فکر داشتم که مدت ها ذهنم رو به خودشون مشغول کرده بودند و به هرکی از جمله روانشناس بیرون گفتم گفتن فکرات مزاحمه ولی مسئله این که من نمی تونم فکر مزاحم رو از غیر مزاحم تشخیص بدم.من این بیماری رو از سال دوم دبیرستان دارم یعنی حدود 5 سال پیش سر یک اتفاق کوچیک که توی مدرسه افتاد و برخورد بدی که از جانب مدیر مدرسه باهام شد بیمار شدم و امسال ردیگه به اوجش رسید و رفتم پیگیری کردم. خسته شدم از بس فکر کردمممکنه کاری بکنم که یه نفری از دست من ناراحت بشه و سکته کنه من می خوام از شما بپرسم اگه ادم یه کارکوچیک انجام بده و یه طفی غیر منطقی عصابنی بشه یا اصلا بیماری داشته باشه و سکته کنه ایا من مقصرم ؟اینجوری باشه به یکی می گی تو باید ترسید من اصولا ادم بی ازاری با همه خوبم پسر مهربونی ام ولی این فکرا رو هم دارم خسته شدم الکی رفتم توی اینترنت انواع قتل رو خوندم خسته شدم از این که بترسم یکی به من کار داشته باشه خسته شدم از این که بخوام از عکس العمل دیگران بترسم .طبق چیزایی که من خوندم به این می گن اضطرایب اجتماعی . به خدا اگه دو ماه مثل پارسالم خونده بودم الان پزشکی میاووردم ولی الان همون رتبه پارسالمم رو هم نمیارم.لطفا راهنمایی ام کنید این چه مرضیه من هرکاری می کنم می ترسم نکنه طرف سکتهه کنه بمیره ینی این قدر ادما مسخره اند ینی این قدر دنیا مسخره است؟
    لطفا کمکم کنید باود کنید شما اخرین نفری هستید که باهاش حرف می زنم اگه بازم حل نشه خودمو می کشم.یک ساله این فکر تو ذهنمه ولی مقاومت کردم اخر این هفته کنکور دارم که مسلما خراب می کنم بعدش خودمو می کشم .لطفا کمکم کنید چند سال به خصوص امسال از هرکی بگی ترسیدم از پلیس قاضی دوست غریب اشنا
    شما ببین توی جامعه ملت ملت قرض دارن بدهی دارن چک دارن فشار اقتصادی این همه دعواهای خانوادگی خیابانی فامیلی این عصبانیت هاییی که تو خیابون و رانندگی و سر کلاس و مدرسه معلم از دانش اموز دلنش اموز از معلم و هزارتا چیز دیگه .چرا بقیه اینجوری فکر نمی کنن بقیه عصبانی می شن پس چرا کسی از این که یه نفر سکته کنه نمی ترسه؟
    سلام

مطلب تو را خواندم عزیز, لطفا به چند سوال با دقت پاسخ بده:

جنسیت شما! البته احتمالا آقا هستید؟

تعداد خواهران و برادرانت و اگر داری فاصله سنی بینتان؟

سابقه اختلال و بیماری روانی در خانواده؟

بر چه مبنایی تشخیص gad داده اند؟

در زمان خوردن داروها حالتان چطور بود؟ خوب بودید؟

لطفا حادثه ای که منجر به این اختلال شده را شرح دهید؟

جدا از افکاری مربوط به آسیب, افکار مزاحم دیگری نیز دارید؟

جدا از افکار مزاحم دیگر چه چیز اذیتتان میکند؟

وزن و قد؟

خوابتان چطوره ؟؟ خواب میبینید؟ کابوس؟

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ترس از اسیب زدن به دیگران و سکته کردن اون ها

هرکسی سطح متفاوتی از اضطراب دارد و فکرهایی می توانند باعث رنجش و عذاب افراد مضطرب شودیکی از این افکار عذاب آور نگرانی از آسیب زدن به خود و دیگران است. من قبلا با یه سری سوالات که توش ازم می پرسید آیا احساس خودکشی و یا آسیب زدن به خود را کرده اید؟داشتم اون وقت فکر می کردم که چرا من باید این فکرها رو تنها داشته باشم. درحقیقت افرادی که از اضطراب رنج می برند با یکسری از این فکرها روبرو می شوند و البته هیچ قصد و نیت خاصی هم برای آن ندارند بلکه این افکار ساخته و پرداخته ذهن افراد است. در این مواقع فرد بیشتر از این فکرها احساس رنج و عذاب دارد که چرا همچین فکری برای او پیش آمده است

زمان روبرو شدن با افکار آسیب رساندن به خود و دیگران تنها فرد دچار اضطراب می شود چون هیچ قصدی برای آن ندارد و فرد تنها برای این فکر خود را بیشتر می خورد. یه مورد معمول که برای والدین با وسواس فکری اتفاق می افتد( توی اینترنت و آنهم با جستجو خارجی پیدا می شود) این است که به فرزندانشان اسیب برسانند و این فکر باعث ناراحتی بسیار آنها می شود
    خوب این افکار عذاب آور خاص حالت ماندگاری زیادی می توانند پیدا کنند اگر ما به آنها عکس العمل زیادی نشان دهیم. من می خواهم همه را مطمئن کنم که این افکار هیچ جای نگرانی ندارند چون ساخته و پرداخته تصورات ذهنی افراد هستند.

دیشب همچین فکری برام اومد که یه اتفاق ناگوار برام می خواد اتفاق بیافتد بلافاصله با فکره همکاری می کردم و حسابی بزرگش می کردم و داشتم اون تصور رو خودم هدایتش می کردم در این بین کوچکترین حسی برام پیش نمی اومد. زمانی که ذهن شما به صورت خودکار می تواند برای شما تصورات ذهنی درست کند شما هم می توانید خودتان این تصورات ذهنی را هدایت و بسط دهید آیا می دانید یه بازیگر و کارگردان معرف مثل ودی آلن چطوریی از این تصورات استفاده می کند و فیلم های جذاب و اثرگذار را درست می کند. ذهن دنیای پیچیده ای دارد نوع نگاه و استفاده ما از آن تصورات ذهنی متفاوت است می توانید این تصورات ذهنی را بسیار جدی بگیرید و از آن مضطرب و ناراحت شوید و یا به آن افکار تنها به عنوان یک تصویر ذهنی ببینید و عکس العمل زیادی هم به آن نشان ندهید

در این مورد حتما " با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)