نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تغییر رفتار بعد از ازدواج

1096
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24930
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تغییر رفتار بعد از ازدواج

با سلام من 25 سالمه مدت 5 سال با دختری ارتباط دارم این رابطه با پیشنهاد این خانوم و واسطه شروع شد اولش هردومون به نیت دوستی که ميدونم کار اشتباهی بود شروع کردیم بعد از مدتی تصمیم گرفتیم به نیت ازدواج ادامه بدیم، من اوایل شرایط ازدواج رو نداشتم به همین خاطر تصمیم گرفتیم صبر کنیم تا شرایط ازدواج که یکی از اونها کارم بود فراهم بشه، در حال حاضر من شرایط ازدواج رو دارم اما یک سری ترس هایی دارم که ممکنه روزی در زندگی مشترک با این خانوم دچار مشکل بشم.
    حالا میخوام از ترسی که دارم بگم :
    در مدتی که تصميم گرفتیم صبر کنیم تا شرایط ازدواج فراهم بشه مسائلی رو متوجه شدم که تکرار مجدد اونها در زندگی مشترک من رو خیلی مضطرب میکنه، در این مدت متوجه شدم که این خانوم بعضی مسائل رو رعایت نمیکنه بارها از ایشون خواهش کردم که این رفتارها با من و خانوادم سازگار نیست از جمله اینکه با دوستانش به کافه میرفت و قلیون میکشید هر وقت اراده میکرد میتونست با دوستانش بیرون بره حتی با خواهرش و دوست پسر خواهرش تحت عنوان تفریح بیرون میرفت بارها به همین دلیل تصمیم گرفتم این رابطه رو پایان بدم اما بخاطر علاقه یا راحتر بگم وابستگی نتونستم.
    هر دفعه که با هم سر این مسائل بحث میکردم با وجود اختلاف نظر قانعش میکردم که این رفتارها رو کنار بذاره اما بعد از مدتی مجدد تکرار میشد
    خانواده این خانوم از جمله مادرش در جریان رابطه ما بود اما واکنشی نشان نمیداد و همیشه برای من جای سوال بود که چرا مانع این رابطه نمیشه چون در خانواده من این این مسئله رو درست نمیدونن.
    حالا بعد از گذشت این چند سال به نقطه ای رسیدم که باید تصمیم بگیرم، با وجود اینکه دوباره قول داده رفتار گذشته رو تکرار نکنه هنوز هم ترس در وجودم هست که در زندگی مشترک با این خانوم با گذشت زمان رفتارهای گذشته تکرار بشه، نمیدونم این قول و قرارهای امروز از روی احساسات باشه و با کوچکترین سختی سراغ آزادیهای گذشته بره
    آیا ازدواج با شخصی که بنا دارید رفتار و دیدگاهش رو تغيير بديد درسته؟
    آیا این تغییر پایدار هست یا احساساتی که در حال حاضر وجود داره باعث شده این تغییر رو بپذیره؟
    لطفا در صورت امکان راهنماييم کنید من به هیچ عنوان نمیخوام زندگی خودم و این خانوم در آینده خراب بشه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23752
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تغییر رفتار بعد از ازدواج

من مشاور نیستم. ولی میتونم بگم کمی صبر کن و سریع تصمیم نگیر. میتونی یه مدت به خودت فرصت بدی و با طرف مقابل راجع به همین رفتاراش رو در رو و بدون هیچ خجالتی حرف بزنی وبگی که واقعا این رفتارهارو دوست نداری و نمیخوای تکرار بشه. و اگر اون خانم به شما واقعا علاقه داشته باشه حاضره کمار بزاره. و شما اگر دیدید توی این فرصت تغییر کنه بدونید که میتونید روش حساب کنید ولی اگر مجددا تکرار کرد بدونید که این رفتار به عادت تبدیل شده و ممکنه بعد ها تو زندگی زناشویی هم تکرار کنه. اینهمه سال صبر داشتی میتونی باز هم صبر کنی اما نه صبری که فرصت های خوبت رو بخاطر کسی که هنوز بعد پنج سال درست نشناختیش از دست بدی
    موفق باشی

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24680
    تشکـر
    7
    تشکر شده 17 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    0

با توجه به مدت زمان زیاد دوستی و وابستگی ای که دارید پایان دادن به این رابطه از نظر روحی تبعاتی مثل تبعات طلاق رو براتون داره شما اختلاف فرهنگی با هم دارید رک باهاشون صحبت کنید وگرنه مطمئن باشید کسی که تو این چند سال به حرفاتون گوش نداده و تغییر نداده تو رفتاراش تو زندگی مشترک هم همین آدمه!

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام به هیچ وجه فکر نکنید که میتونید طرف مقابلتون رو تغییر بدین و به هیچ وجه وارد رابطه ای نشید که در اون یک طرف میخواد طرف مقابلو تغییر بده، یه نکته ای که روانشناس ها میگن اینه که شما با همین آدم با همین ویژگی هاش ازدواج میکنید نه به امید تغییر این آدم
    پس خودتون رو با این حرفا گول نزنید در حالی که به عینه دیدین با چند بار تذکر هم این خانوم رفتارش رو کنار نذاشته

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)