نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: تنبیه بدنی کودک

1114
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35450
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تنبیه بدنی کودک

با سلام.من دختر 3ساله ای دارم که بسیار باهوش و پرجنب و جوش است.بعد از 2سال نیمگی دخترم شروع به کار کردم و دخترم پیش مادرم می ماند.من در کل آدم عصبی هستم ولی این عصبانیتم را به هیچ کس غیر از پدر و مادرم بروز نمی دادم.تا اینکه به دخترم هم بروز دادم.از همان بدو تولدش گهگاهی سرش داد می زدم که کم کم تبدیل به زدن های جزئی روی دست شد ولی نه پیش کسی غیر از خودمون دوتا.ولی رفته رفته زدن های من بیشتر شد و جلوی همسرم پدر و مادرم و حتی غریبه ها هم او را می زنم.من مثلا فوق لیسانس دارم شرایط کاریم هم اصلا سخت و استرس زا نیست.هر بار که او را می زنم بلافاصله پشیمان می شوم و از او عذر خواهی می کنم ولی حس خجالت از خودم و عذاب وجدان همواره با من است.می خواهم این کار را ترک کنم تصمیم می گیرم و شروع می کنم ولی وقتی در یک شرایطی قرار می گیرم که مثلا بیخودی گریه و بدقلقی می کند نمی توانم خودم را کنترل کنم و دوباره ناخودآگاه او را می زنم.خواهش می کنم بفرمائید چگونه باید این کار را ترک کنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35450
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تنبیه بدنی کودک

کی قراره به من جواب بده؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام کافیه در زمانی که عصبانی هستید به آینده دخترتون فک کنید

وقتی بفهمید این پشت دست زدنه قراره چه آینده وحشتناکی از نظر روحی واسه دخترتون بسازه خودتون انجام نمیدید

4. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.

به سایت مشاور خوش اومدین٬
    اینجا تعدادی مشاور حضور دارن و تعداد زیادی کاربر عادی هستن که جواب شما رو میدن.
    فقط باید یه کم صبور باشین.

خوبه که متوجه اشتباهتون هستین و میخواین این عادت رو ترک کنید٬

به این فکر کنین که تنبیه بدنی چه عواقب بدی میتونه برای فرزند دلبندتون داشته باشه.

کتک زدن اعتماد بنفس کودک رو شدیدا میاره پایین و پرخاشگرش میکنه٬ ممکنه باعث ناسازگاریش در سالهای بعد بشه و پدر و مادرش رو عاصی کنه٬ گاهی هم ممکنه باعث ترس و منزوی شدنش بشه!

حتما دیدین کودکانی که زیاد جیغ میکشن٬ هر درخواستی داشته باشن با داد و فریاد میگن یا دوستاشونو کتک میزنن اینها نتیجه خشم فروخورده ای هست که کودک لحظه کتک خوردن از والدینش احساس میکنه!

یا بچه هایی که شدیدا به والدین وابسته هستن٬ ترس از حضور در اجتماع دارن٬ از دیگران میترسن و زمان حرف زدن باهاشون بغض دارن...

اینها نتیجه همه سرخوردگی کودک و اعتماد بنفسی هست که ازش گرفته شده!

و مطمئنا مادر دلسوزی چون شما که به فکر اصلاح این رفتار هست چنین چیزی رو نمیخواد!

به جاش از روشهای تنبیه صحیح که نتیجه خیلی مفیدی هم داره میتونین استفاده کنین.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    شک نکنید تنبیه شما اثرش رو در بچه تون نشون میده حالا یا با کمبود اعتماد بنفس یا با کمبود عزت نفس و....
    توصیه من اینه پیش یه روانپزشک برید تا برای اینکه روی خشمتون کنترل بیشتری داشته باشید یک دوره دارو برای شما تجویز کنن.
    اینو سرسری نگیرید حتما بهش عمل کننید من تاثیرشو رو خیلیا دیدم.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط مامان آنیسا نمایش پست ها
    با سلام.من دختر 3ساله ای دارم که بسیار باهوش و پرجنب و جوش است.بعد از 2سال نیمگی دخترم شروع به کار کردم و دخترم پیش مادرم می ماند.من در کل آدم عصبی هستم ولی این عصبانیتم را به هیچ کس غیر از پدر و مادرم بروز نمی دادم.تا اینکه به دخترم هم بروز دادم.از همان بدو تولدش گهگاهی سرش داد می زدم که کم کم تبدیل به زدن های جزئی روی دست شد ولی نه پیش کسی غیر از خودمون دوتا.ولی رفته رفته زدن های من بیشتر شد و جلوی همسرم پدر و مادرم و حتی غریبه ها هم او را می زنم.من مثلا فوق لیسانس دارم شرایط کاریم هم اصلا سخت و استرس زا نیست.هر بار که او را می زنم بلافاصله پشیمان می شوم و از او عذر خواهی می کنم ولی حس خجالت از خودم و عذاب وجدان همواره با من است.می خواهم این کار را ترک کنم تصمیم می گیرم و شروع می کنم ولی وقتی در یک شرایطی قرار می گیرم که مثلا بیخودی گریه و بدقلقی می کند نمی توانم خودم را کنترل کنم و دوباره ناخودآگاه او را می زنم.خواهش می کنم بفرمائید چگونه باید این کار را ترک کنم.

تا بیشتر از این گند به زندگی کودکتان نزدید پیش روانشناس برید و ریشه مشکلتون رو پیدا کنید و اونو درمان کنید

معمولا نیاز به چند جلسه روان درمانی داره

با خوندن کتاب و مقاله و خود درمانی این چیزا حل نمیشه و زمانی بخودتون میاین که دیر شده
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد