مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 29

موضوع: خودکشی،تنفر،بی حوصلگی

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    1
    تشکر شده 21 بار در 12 پست
    سیستم عامل و مرورگر

......

.........
    ویرایش توسط _Fateme : 05-03-2018 در ساعت 02:31 PM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از _Fateme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.51
    تشکـر
    2,651
    تشکر شده 1,260 بار در 818 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : خودکشی،تنفر،بی حوصلگی

سلام

این چیزایی که میگید الان مشکل خیلی از افراد هست یعنی ناراحت بودن در تنهایی، ناراحت بودن در جمع، خواب نامنظم، انگیزه نداشتن، بیماریهای جسمی و غیره.

دلیل بیماریها معمولاً به تغذیه افراد مربوط میشه. یعنی اگه آدم ندونه چه غذایی براش مفیده و چه غذایی مضر و همچنین پرخوری کنه امکان مریض شدنش زیاده. برای همه این بیماریها در طب سنتی درمان یا حداقل کنترل بیماری وجود داره. مثلا روزه و گرسنگی یکی از بهترین روشهای درمان هست. متابولیسم بدن به شکلیه که وقتی گرسنه باشه سلولهای زاید(سرطانی) رو میخوره و از بین میبره. به فرموده امام علی(ع):« دو چیز یک جا جمع نمیشوند، گرسنگی و بیماری ». پس دلیل اکثر بیماریها شناخت نداشتن خودمون نسبت به بدنمونه. مردم اگه میخوان مریض نشن باید تغذیه و سبک زندگیشونو بر اساس طب سنتی و اسلامی تنظیم کنن.

شما ویژگیهای منفی خودتون رو گفتین.
    آیا تا حالا به ویژگیهای مثبت خودتون فکر کردین؟
    تا حالا فکر کردین چه عاملی میتونه به شما شوق زندگی کردن بده؟
    چه عاملی میتونه مجبور به کار کردنتون کنه؟
    جواب این سوالها رو هم برای خودتون پیدا کنید تا به شناخت کاملتری از خودتون برسید و بتونید تغییر کنید.
    مثلا من خودم اگه کسی پیشم باشه، کسی مثل رئیس یا دوست یا همسر، اینجوری کارامو زودتر و بهتر انجام میدم اما وقتی تنهام بی اراده میشم، یعنی باید یه اجبار برای انجام کارها داشته باشم، با این شناخت از خودم باید موقعیتی رو فراهم کنم که این اجبار پیش بیاد.
    شما هم خودتون رو بشناسید و طبق شناخت از خودتون رفتار کنید تا از حالت بی انگیزگی خارج بشید.

همین مطالب مختصری که توی این پست برای شما نوشتم رو اگه وقتی 17 سالم بود میدونستم مسیر زندگیم کلی تغییر میکرد.
    ویرایش توسط تجربه : 04-29-2018 در ساعت 06:26 PM

4. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    1
    سیستم عامل و مرورگر

ممنونم.

5. 2 کاربران زیر از _Fateme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. Top | #4

دلنوشته کاربر
    همیشه با خودمان مهربان باشیم
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.85
    تشکـر
    1,224
    تشکر شده 992 بار در 591 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

نقل قول نوشته اصلی توسط _Fateme نمایش پست ها
    سلام دخترم17سالمه راستش من هیچ تمایلی ب زندگی کردن ندارم هیچ علاقه ای به انجام کاری ندارم ترجیح میدم دراز بکشم برم تو گوشیم یابرم بیرون، شب بشه بخابم(البته سیستم خوابیدنمم اینجوریه که عصر7میخابم تا12بعد دیگه کلا بیدارم) هیچ چیزی برام قشنگ و جذاب نیست که بخاد نیروی برانگیزاننده ای باشه برای ادامه این روند مزخرف زنده بودن،از اکثر آدما متنفرم حتی خواهرام که قبلا خیلی دوسشون داشتم و ب بقیه هم حس خاصی ندارم تو یه شهر دیگه دور از خانواده م زندگی میکنم تنها اتاق خونه یه خانم مسنو اجاره کردم، یه پدر کارگر بی فکر یه مادر بی سواد 4تا خواهر(ک همشون ازدواج کردنو هرکس ب فکر زندگی خودش) دو تا برادر(هرچند کلمه برادر لایقشون نیست)یکی از داداشام معتاده اون یکی هم داداش دومیم ک ک چجوری بگم تا مرز تجاوز بم پیش رفت کلا خاطره های اینجوری زیاد داشتم (کاش یکی بود گوش میداد هی میگفتم هی میگفتم هی میگفتم ولی خب هروقت خاستم حرف بزنم گفتن دنبال جلب توجهه بخدا دیگ خسته شدم)
    کلا از بچگی زندگیم همین جوری بود
    خودارضاییی ک از بچگی یادگرفتم وقتی حتی نمیدونستم چی هست تا الان که خیلی کم انجامش میدم(یجورایی برای تخلیه ی خودم، میدونم الان فکر میکنید حالت بی ارادگی و بی حوصلگیم بخاطر عوارض خودارضاییه ولی بنظرم فقط درصد خیلی خیلی کمش بخاطر اون میتونه باشه) تقریبا از شهریور تا حالا اوضاعم یکم نسبت ب قبل بدتر شده
    یه روانشناسم رفتم ولی اصلا تاثیری نداشت همون چیزهای مزخرف ک تو هرسایتی نوشته شده رو میگفت گذشته گذشته حالو دریاب ورزش کن بخند(گفتش ک باید برم پیش روانپزشک تا قرص تجویز کنه ولی خب دیگه نه پولشو داشتم برم نه علاقه ای به قرص خوردن)
    درسته گذشته دیگ نیست منم نباید بخاطرش عزاداری کنم ولی رمق وعلاقه ای برای "حال"نیست ک بگم اره قبلا هرچی بوده بیخیال حالمو میسازم
    ولی خب ساختن!زندگی کردن ک چی اخه میخایم اخرش ب چی برسیم(قرب الهی خخ!) یا اینکه رسیدن ب احساس رضایت خودمون از زندگی ولی خب رضایت و خرسندی من با مردن تعبیر میشه
    دیگه اینکه درسته اتفاق هایی ک افتاد امکان داشت برای هرکسی بیفته ولی من دیگه ن میتونم گذشته رو فراموش کنم نه میتونم خودمو ببخشم نه با آدمها کنار بیام حالت گیجی همیشگی ن خوبم ن میتونم توضیح بدم چ مرگمه
    هروقت خواستم بایکی (خواهرام)حرف بزنم فقط گفتن خودت داری بزرگش میکنی تو منفی نگری و اینکه اینا اقتضای سنت هست
    میدونم احمقانست یه بار خودکشی کردم خیلی خوب بود قرص یه چند روز بیهوش بودمو..کاش میشد دائمی بود ب هرحال عاالی بود(کاری ب مذهب ندارم ک گناهه و فلان ولی خب بنظرم از لحاظ عقلانی خیلی چیز منطقی ایه،اراده و اختیاری ک ب هرکس داده شد!خخ)
    قبلا(دوره ی راهنمایی)کلاس زبانم کل انگیزه م بود صبحا ب شوق زبان وریاضی خوندن بیدار میشدم ولی حالا چی حتی حوصله ی انجام کارهای عادی روزمره رو ندارم(الان یازدهمم تو رشته ی بهیاری نهم ک تموم شد امتحان دادم درسته نفر اول شدم ولی اصلا ب این رشته علاقه نداشتم فقط خواستم از خونمون فرار کرده باشم هرچند تنها زندگی کردن واقعا سخته نوبت اولم19/97 اینارو میگم ک متوجه بشید چ موجودیم وگرنه کاری ب تعریف کردنو این خزعبلات ندارم
    ولی خب مشکل اینجاس ک من بانمره ی خوب یا با اول شدن هیچ وقت خوشحال نمیشم!فقط اگ بم بگن فردا میمیری شیرینی پخش میکنم!
    باید اضاف کنم ک گهگاهی سیگار میکشم ن اعتیاد فقط تمایل. اعتیادو فقط ب گوشیم دارم خخ!
    برای از بین بردن یه عادت بد یه عادت خوب لازمه درست ولی خب من ب کی ب چی دلخوش کنم؟
    شاید حق با بقیه باشه که همه ی اینا تلقینه
    ینی میشه یه تلقین ب خودکشی منجربشه!!!خخ
    معذرت میخام طولانی شد
    ممنون میشم یه چیزی بگید
    ولی خب همین ک حرفامومیزنم خوبه
    گاهی وقتا ب خودم میگم ک مهم نیست
    و میزنم ب بند بیخیالی بیخیالی نسبت ب ادما ب خاطره هام ب درسام ب سلامتیم وقتی علاقه ای برای انجام کارای نرمالی ک هرشخصی انجام میده نباشه وقت آزادایجاد شده تو رو میکشونه ب انجام هرکاری! کاش میشد تموم بشه..
    بنظرم افسردگی ی ناراحتی مزمن نیست یه خشم سرکوب شده س
    و روانشناسی رشته ی جالبیه خخخ
    در آخر اگر راهکارایی مثل تعیین هدف برنامه ریزی اوردن آرامش تو زندگی با یاد خدا راهکارند باید بگم
    هدف برام هیچ معنایی نداره(12سال درس بخونم،4سال دانشگاه پرستاری، بعدش هم کار کنم تا وقتی که بمیرم واقعاا مزخرفه)
    برنامه ریزی(کلا نمیتونم کارای تکراری انجام بدم ینی نمیتونم خودمو ملزم کنم هرروز 14تا16بخابم دو ساعت درس بخونم نیم ساعت استراحت خخخ انگار ربات فک کنم اینام ی اختلال روانی دیگم باشه تنوع طلبی و کمال گرایی واضاف کنم که قبلا برون گرا بودم
    مورد سوم هم ارامش خدایی درسته من خدا رو دوست دارم ولی خدام یکم منطقی تر برخورد میکرد، خدایی خارج از درکم چرا خدای عظیم کودک معلول ذهنیو اورد چرا ام اس چرا سرطان بیماریهای با علتهای نامعلوم مگ همه چیز دست خدا نیست پس چرا سرطان خاله م خوب نشششدددد چرا دختر داییم تو7سالگی ای ال اس داره (لابد تاوان گناهای اطرافیانش بوده دیگ!!!یا شایدم خدا خواسته با وجود اینا ب ما بفهمونه چقدررر خوشبختیم که سالمیم ولی مگه اونا حق زندگی نداشتن همونجوری که مرگ حقه!!!
    درسته من کسی نیستم ک این چرت و پرتارو میگم کاش درست آموزش دیده بودیم و کاش خیب چیزارو برامون روشن میکردن
    اگر اهانتی ب عقاید شما شده عذر میخام میدونم بد حرف زدم!
    ممنونم....
    کاش همه چی درست ک ن فقط تموم میشد
    سلام
    اول خوش آمدید به سایت مشاور.
    از صحبتهایت فهمیدم دختر باهوشی هستید شده تا حالا یک بار بنشینی به اتفاقات مثبت زندگیت فکر کنی؟من الان دو برابر شما سن دارم ولی هنوز از شما خیلی امیدوارترم خوشبختی یک بسته نیست که به شما هدیه بدهند خوشبختی در دیدتان نسبت به زندگیست شما وقتی 20 دقیقه صبح ورزش می کنید جریان خون شما بیشتر شده و ناخودآگاه احساس بهتری نسبت به قبل پیدا می کنید پس بهتر هست حال خوب داشته باشی یا بد؟ این خودت هستی که می توانی به خودت انگیزه بدهید پس از همین حالا شروع کن به کارهایی که حالت را بهتر کند دنبال علایقت برو ببین این خود تویی که همه چیز تغییر میدهی پس بخواه تا بهترینها نصیبت شود.
    ویرایش توسط سعید62 : 04-29-2018 در ساعت 07:21 PM

7. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.00
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    سیستم عامل و مرورگر

تواین زمینه خوردن قرص های روان پزشک تاثیر نداره
    اول از همه رویه برگه بنویس امید بزن به دیوار تا همیشه ببینی
    شاید فک کنی چرته ولی امتحان کن
    زندگی ادم دفتر نقاشی که شکل توش داره تو باید رنگ کنی
    تو می تونی بامداد مشکی رنگ کنی که زشت و تیره بشه یا با رنگ های روشن رنگ امیزیش کنی
    خودکوشی یعنی این دفتر رو نابودکنی
    sara mousavi

9. کاربران زیر از Sara بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.36
    تشکـر
    7,808
    تشکر شده 8,003 بار در 3,624 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

سلام دخترم17سالمه راستش من هیچ تمایلی ب زندگی کردن ندارم هیچ علاقه ای به انجام کاری ندارم ترجیح میدم دراز بکشم برم تو گوشیم یابرم بیرون، شب بشه بخابم
    سلام فاطمه خانم به سایت مشاور خوش اومدی

از جناب تجربه ممنونم که منو به پست شما دعوت کرد!

من پستت رو کامل خوندم و یه چیزایی ازت دستگیرم شد

ولی خب واسه اینکه بتونم بهتر راهنماییت کنم چنتا سوال ازت داشتم، ممنون میشم پاسخ بدی!

میشه بهم بگی این حالت های بی انگیزگی، حس تنفر و ... از کی شروع شد؟

تو این مدتی که این احساسات رو داشتی هیچوقت شده خیلی ناگهانی احساس شادی کنی؟ یه احساس غیرمنطقی که فک کنی خیلی قوی هستی یا خیلی نیروی خاصی داری؟

گفتی تو یه شهر دیگه زندگی میکنی..درسته؟ علتشو میشه بهم بگی؟ و اینکه چطوری خرج اون مکان رو میدی؟

نوشتی که معدلت خوب میشه و خب این خیلی نکته ی مثبت و خوبی هستش! این احساسات منفیت هیچوقت روی درست تاثیر داشته؟

در مورد برادرت که گفتی تا تجاوز هم پیش رفته بود خانوادت هم چیزی میدونن؟

ممنون میشم با نقل قول پاسخ بدی که متوجه جوابهات بشم.
    دوستانی که لطف میکنید و در پست کاربران نظر میذارید،

یه مسئله رو فراموش نکنید،

کسانی که برای مشاوره به این سایت مراجعه میکنند به اندازه کافی حالشون نامناسب هست

پس تو حرفهاتون این نکته رو لحاظ کنید که :

حال پریشان به آرامش نیاز دارد نه سرزنش!

11. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    1
    سیستم عامل و مرورگر

سلام خ ممنونم ک جواب دادید
    تقریبا از تابستون شروع شد
    احساس شادی ناگهانی؟اره شده
    تاثیر روی درسم ک قطعا گذاشته کلا همه چیزو سرسری میگیرم
    هنرستان بهیاری فقط تو دو تا از شهرای استان وجود داره
    خرج اینجام خواهرم(پرستاره)از این جنبه مشکلی ندارم
    دررابطه با اون موضوع خانواده م اطلاعی ندارند

13. Top | #8

دلنوشته کاربر
    همیشه با خودمان مهربان باشیم
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.85
    تشکـر
    1,224
    تشکر شده 992 بار در 591 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام فاطمه خانم به سایت مشاور خوش اومدی

از جناب تجربه ممنونم که منو به پست شما دعوت کرد!

من پستت رو کامل خوندم و یه چیزایی ازت دستگیرم شد

ولی خب واسه اینکه بتونم بهتر راهنماییت کنم چنتا سوال ازت داشتم، ممنون میشم پاسخ بدی!

میشه بهم بگی این حالت های بی انگیزگی، حس تنفر و ... از کی شروع شد؟

تو این مدتی که این احساسات رو داشتی هیچوقت شده خیلی ناگهانی احساس شادی کنی؟ یه احساس غیرمنطقی که فک کنی خیلی قوی هستی یا خیلی نیروی خاصی داری؟

گفتی تو یه شهر دیگه زندگی میکنی..درسته؟ علتشو میشه بهم بگی؟ و اینکه چطوری خرج اون مکان رو میدی؟

نوشتی که معدلت خوب میشه و خب این خیلی نکته ی مثبت و خوبی هستش! این احساسات منفیت هیچوقت روی درست تاثیر داشته؟

در مورد برادرت که گفتی تا تجاوز هم پیش رفته بود خانوادت هم چیزی میدونن؟

ممنون میشم با نقل قول پاسخ بدی که متوجه جوابهات بشم.
    سلام
    فاطمه خانم جوابتان را در پست زیر داده اند.

14. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.36
    تشکـر
    7,808
    تشکر شده 8,003 بار در 3,624 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sepasgozar

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    فاطمه خانم جوابتان را در پست زیر داده اند.
    ممنون آقا سعید

ممنون از جوابهات عزیزم
    قبل از تابستون هم احساسای این شکلی داشتی؟ مثلا وقتی بچه‌تر بودی شده بود این احساسای ناامیدی رو داشته باشی؟
    میشه بهم بگی وقتی اون احساس شادی ناگهانی بهت دست میداد چه کارایی میکردی؟
    خودت نخاستی به خانوادت در مورد برادرت چیزی بگی؟
    گفتی خانوادت میگفتن تو مشکلات رو خیلی بزرگ میکنی درسته؟ خودشون هیچوقت از اون وضعیت گلایه نداشتن؟ مثلا از اعتیاد برادرت؟ یا از بی فکری پدرت؟
    وقتی خودکشی کردی واکنششون چی بود؟
    من این سوالا رو میپرسم واسه اینکه بهتر بتونم بشناسمت و به تبع اون راهکار بهتری بهت بگم. ممنون که حوصله میکنی
    ویرایش توسط رزمریم : 04-29-2018 در ساعت 11:35 PM
    دوستانی که لطف میکنید و در پست کاربران نظر میذارید،

یه مسئله رو فراموش نکنید،

کسانی که برای مشاوره به این سایت مراجعه میکنند به اندازه کافی حالشون نامناسب هست

پس تو حرفهاتون این نکته رو لحاظ کنید که :

حال پریشان به آرامش نیاز دارد نه سرزنش!

15. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.53
    تشکـر
    29
    تشکر شده 43 بار در 34 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badjens

مشکلات شمارو بخوایم درصد بندی کنیم به نظرم اینجوری میشه که: ۱۰٪ نارضایتی از گذشته و انسان هایی که انتظارات شمارو برآورده نکردن / ۵۰٪ مشغول به تحصیل در رشته ای که تمام استعداد های شما رو پاسخگو نیست و شمارو ارضا نمیکنه / ۲۰٪ تغذیه نامناسب که باعث بلغم شده/ ۲۰٪ عدم ارتباط موثر با دیگران (تنهایی)
    خب... اول تغذیه: به نظر میاد شما علایم بلغمی شدن رو دارید... یه مدت ماست و برنج نخورید و غذای نونی مصرف کنید، گرمی بخورید. آب جوش و عرق نعنا و نبات، چایی با دارچین و زنجبیل، و غیره... این باعث میشه از حالت کرخت بودن بیاید بیرون
    تحصیل؛ هنرستان میره برا کاردانی و از جزییاتش خبر ندارم ولی دبیرستان اینجوری بود که مثلا دیپلم ریاضی داشتی ولی میتونستی پزشکی هم کنکور بدی، اگر برا شما هم اینطوریه همین رشته رو بخون ولی دانشگاه یه رشته ای که مدرکش برات مهمه رو ادامه بده... اگر رشته ی خاصی مد نظرت نیست سرچ کن تست شخصیت mbti بعد از آزمون ببین چه رشته هایی بهت پیشنهاد میده، اونی که مدرکش مهمه رو انتخاب کن و اونایی که فنی حرفه ای یاد میده و مدرکش مهم نیست رو بیخیال شو
    اگرم نمیشه کنکور رشته ی دیگه ای داد یه جوری از الان رشته ت رو عوض کن
    گذشته: فرض‌میگیریم خانواده ت به شدت مهربون بودن و هواتم داشتن... الان چه چیزایی داشتی؟ چقدر تو زندگیت فرق میکرد؟ تفاوتش چقدر میخاست تو زندگیت تاثیر بذاره؟ من که اگر پدر مادرم مولتی تیلیاردر هم بودن بازم همین میشدم... با خودت صادق باش
    تنهایی: آدما قرار نیست صد در صد مثل ما فکر کنن... یکی با همون جوکایی که تو میخندی میخنده ولی با چیزایی که تو گریه میکنی گریه نمیکنه... این تفاوت آدمهاست... باید مشخص کنی رابطه ت با هر کسی در چه حیطه ایه و انتظار بیشتری ازش نداشته باشی
    .
    بازم خودت میدونی... خواستی خودکشی کنی یه سر به پیج بهادر ترکیبی بزن... گزینه های خوبی معرفی میکنه

16. کاربران زیر از heh_heh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    1
    سیستم عامل و مرورگر

[quote=رزمریم;265417]ممنون آقا سعید

ممنون از جوابهات عزیزم
    قبل از تابستون هم احساسای این شکلی داشتی؟ مثلا وقتی بچه‌تر بودی شده بود این احساسای ناامیدی رو داشته باشی؟بله داشتم ولی مثل الان انقدر دوام نداشت
    میشه بهم بگی وقتی اون احساس شادی ناگهانی بهت دست میداد چه کارایی میکردی؟ "شادی ناگهانی؛ یه احساس لحظه ای گذرا، بنظرم چیز مهمی نبود میتونم بگم کار خاصی انجام نمیدادم
    خودت نخاستی به خانوادت در مورد برادرت چیزی بگی؟ "بله خودم نخواستم"
    گفتی خانوادت میگفتن تو مشکلات رو خیلی بزرگ میکنی درسته؟ "بله" خودشون هیچوقت از اون وضعیت گلایه نداشتن؟ مثلا از اعتیاد برادرت؟ یا از بی فکری پدرت؟ "آره خب داشتن"
    وقتی خودکشی کردی واکنششون چی بود؟ "چندبار باهام صحبت کردن به نتیجه ای نرسیدن و همون نصیحتهای همیشگی و حرفای تکراری"
    من این سوالا رو میپرسم واسه اینکه بهتر بتونم بشناسمت و به تبع اون راهکار بهتری بهت بگم. "ایرادی نداره فقط من بلد نیستم پیامارو فوروارد کنم"
    "ممنونم"

18. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.14
    تشکـر
    22
    تشکر شده 39 بار در 17 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام فاطمه جان
    حس میکنم ذهن پرسرعتی داری. منو یاد دوره نوجوونی خودم انداختی با پست اولت. باید بهت بگم این ذهن و درگیری ها از بین نمیره و اگر در مسیر درست هدایتش نکنی (مثلا صرف علمی که بهت لذت و خوشحالی بده مثل همون ریاضی خوندن) هر روز تورو عزلت نشین تر و درگیرتر میکنه (الزما هم بد نیستا خانم فکور و پیچیده ای میشی در آینده که هرکسی لیاقت هم صحبتی و عرضه درکشو نداره ) ولی خب ما نمیخوایم تنها یا ناراحت باشی. قراره زندگی کنی شاد باشی و دنبال چیزهایی که دوست داری.
    دختر خوب میتونی برامون زندگی ایده آلت رو بنویسی؟ هرچی که دوست داری تو زندگیت باشه حتی به نظر تخیلی اشکالی نداره. فقط به ما بگو چی دوست داری مثلا دوست داری کجا زندگی کنی؟ چه جوری زندگی کنی؟ اتاقت خونه ت چه شکلی باشه؟ دوست داشتی چه رشته ای میخوندی و چه شغلی در آینده به دست میاوردی؟ دوست داری در چه شرایطی و در چه سنی عاشق بشی؟ طرفت چه مشخصاتی داشته باشه؟ شغل آینده ایده آلت کجا باشه چه شکلی باشه برامون توصیفش کن؟ آیا کار بزرگی دوست داری برای این دنیا انجام بدی؟ اگه آره اون چیه؟ تفریح مورد علاقه ت (صرف نظر از اینکه الان پولشو داری یا نه) هرچیزی که دوست داری و کلا زندگی ایده آلت رو برامون بگو.

19. کاربران زیر از خورشید خاموش بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.42
    تشکـر
    562
    تشکر شده 2,896 بار در 1,606 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام خیلی خوشحالم که این پست را الان زدی چون تو مرحله ای هستی که به راحتی میتونی تغییر کنی

خیلی از این مواردی که گفتی منم حس کردم تو زندگی نوجوانیم ولی یکروز رسیدم به ته خط و نخواستم اون آدم بی مصرف سابق باشم

پس تو کامپیوترم یه فایل ایجاد کردم به اسم برنامه های سالانه و واسه خودم هدفگذاری کردم که در طول یکسال چه کارهایی میخوام انجام بدم و این شد شروع زندگی با برنامه من که الان خیلی ازش راضیم وقتی مقایسش میکنم به گذشتم

اگه میخوای به ته چاه نری همین الان استپش کن و به اهدافت فکر کن

21. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    1
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط خورشید خاموش نمایش پست ها
    سلام فاطمه جان
    حس میکنم ذهن پرسرعتی داری. منو یاد دوره نوجوونی خودم انداختی با پست اولت. باید بهت بگم این ذهن و درگیری ها از بین نمیره و اگر در مسیر درست هدایتش نکنی (مثلا صرف علمی که بهت لذت و خوشحالی بده مثل همون ریاضی خوندن) هر روز تورو عزلت نشین تر و درگیرتر میکنه (الزما هم بد نیستا خانم فکور و پیچیده ای میشی در آینده که هرکسی لیاقت هم صحبتی و عرضه درکشو نداره ) ولی خب ما نمیخوایم تنها یا ناراحت باشی. قراره زندگی کنی شاد باشی و دنبال چیزهایی که دوست داری.
    دختر خوب میتونی برامون زندگی ایده آلت رو بنویسی؟ هرچی که دوست داری تو زندگیت باشه حتی به نظر تخیلی اشکالی نداره. فقط به ما بگو چی دوست داری مثلا دوست داری کجا زندگی کنی؟ چه جوری زندگی کنی؟ اتاقت خونه ت چه شکلی باشه؟ دوست داشتی چه رشته ای میخوندی و چه شغلی در آینده به دست میاوردی؟ دوست داری در چه شرایطی و در چه سنی عاشق بشی؟ طرفت چه مشخصاتی داشته باشه؟ شغل آینده ایده آلت کجا باشه چه شکلی باشه برامون توصیفش کن؟ آیا کار بزرگی دوست داری برای این دنیا انجام بدی؟ اگه آره اون چیه؟ تفریح مورد علاقه ت (صرف نظر از اینکه الان پولشو داری یا نه) هرچیزی که دوست داری و کلا زندگی ایده آلت رو برامون بگو.
    سلام ممنون ک وقت گذاشتید
    زندگی ایده آلم
    قبلا دوست داشتم مترجم باشم و باآدمای متفاوتی ارتباط برقرار کنم برای همین از کلاس4ابتدایی رفتم کلاس زبان (6ماه هست کلاس زبان تشکیل نمیشه وهمین ک نمیرم اونجا میتونه یکی از دلایل افسردگیم باشه) شغل آینده ای که دوست داشتم مهندسی و مترجمی
    رشته ای ک چیزای پیچیده داشته باشه و پرچالش همین
    اینکه عاشق چجور ادمی هم میشدم ی پسر باقیافه ی نرمال و شخصیت برون گرا که خونواده نداشته باشه کارهای عادی و تکراری هم انجام نده ینی مثل بقیه ی مردم نباشه یکی که لازم نباشه چیزیو ازش مخفی کنی و وقتی کنارش احساس معذب بودن نکنی ک بتونی کنارش خودت باشی ن بایه ماسک مزخرف من عالیم
    سنش هم قطعا تو این دوران نباشه چون الان حتی خودمم نمیتونم تحمل کنم چ برسه ب پسر مردم
    ولی خب من ک عاشق شدم نمیدونم اسمشو چی بذارم ب هرحال یه پسر فلسطینی (پن فرند) شبیه همون ویژگی هایی ک گفتم، هیچ وقت نمیتونم از نزدیک ببنیمش و نمیتونمم ارتباطمو باهاش قطع کنم وتو فکر یکی دیگه باشم خخ(زجر عاطفی)
    علایق و اوقات فراغت اینکه اتاقم چجوری باشه یا زندگی ایده آلم اینکه شرایط خونواده م بهتر بشه
    یا اینکه برم همون رشته ای که قبلا دوست داشتم
    اینا اون چیزایین ک من سال95دوست داشتم ن الان
    الان هیچ کدومشون خوشحالم نمیکنن و برام اهمیتی نداره ک اتفاق بیفتن یانه
    مثلا قبلا شهربازیو دوست داشتم ولی الان ن
    دوست داشتم ب بقیه کمک کنم چ مالی چ عاطفی(شاید فقط بخاطراینکه خودم تو این شرایط بودم دوست نداشتم یکی دیگه هم مثل من باشه)
    برای بچه های ابجیام اسباب بازی بخرم
    کتابای مستورو محموددولت آبادیو معینو بخونم تو اینترنت مقاله های انگلیسی کوتاهو خلاصه کنم بگم،
    قبلا دوست داشتم برم مشهدسرزمین موج های ابی خخ تابستون جور شد رفتم همونجوری ک دوست داشتم باهواپیما ولی خب فقط لحظه شماری میکردم زودتر تموم بشه برگردم خونه(خونه مجردیم)و تنهایی بگذرونم
    شما گفتید علایقمو بگم تا بتونم بفهمم کی هستم وچی میخام تا یه انگیزه باشه برای رسیدن ب هدفم(هدفی ک وجود نداره!!؟)
    میدونم خیلی کلیشه ایه ولی خب من نسبت ب همشون دلسردم
    هیچ علاقه ای ب چیزایی (یا اشخاصی) ک قبلا دوست داشتم ندارم؛ بنظرم خیلی مسخرن
    بازم طولانی شد'(

23. کاربران زیر از _Fateme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    1
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام خیلی خوشحالم که این پست را الان زدی چون تو مرحله ای هستی که به راحتی میتونی تغییر کنی

خیلی از این مواردی که گفتی منم حس کردم تو زندگی نوجوانیم ولی یکروز رسیدم به ته خط و نخواستم اون آدم بی مصرف سابق باشم

پس تو کامپیوترم یه فایل ایجاد کردم به اسم برنامه های سالانه و واسه خودم هدفگذاری کردم که در طول یکسال چه کارهایی میخوام انجام بدم و این شد شروع زندگی با برنامه من که الان خیلی ازش راضیم وقتی مقایسش میکنم به گذشتم

اگه میخوای به ته چاه نری همین الان استپش کن و به اهدافت فکر کن
    ممنون بابت کمکتون🌹

25. کاربران زیر از _Fateme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    1
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    ممنون آقا سعید

ممنون از جوابهات عزیزم
    قبل از تابستون هم احساسای این شکلی داشتی؟ مثلا وقتی بچه‌تر بودی شده بود این احساسای ناامیدی رو داشته باشی؟
    گفتی خانوادت میگفتن تو مشکلات رو خیلی بزرگ میکنی درسته؟ خودشون هیچوقت از اون وضعیت گلایه نداشتن؟ مثلا از اعتیاد برادرت؟ یا از بی فکری پدرت؟
    من این سوالا رو میپرسم واسه اینکه بهتر بتونم بشناسمت و به تبع اون راهکار بهتری بهت بگم. ممنون که حوصله میکنی

ممنون از جوابهات عزیزم
    قبل از تابستون هم احساسای این شکلی داشتی؟ مثلا وقتی بچه‌تر بودی شده بود این احساسای ناامیدی رو داشته باشی؟ """بله داشتم ولی مثل الان انقدر دوام نداشت"""
    میشه بهم بگی وقتی اون احساس شادی ناگهانی بهت دست میداد چه کارایی میکردی؟ """"شادی ناگهانی؛ یه احساس لحظه ای گذرا، بنظرم چیز مهمی نبود میتونم بگم کار خاصی انجام نمیدادم"""
    خودت نخاستی به خانوادت در مورد برادرت چیزی بگی؟ """بله خودم نخواستم"""
    گفتی خانوادت میگفتن تو مشکلات رو خیلی بزرگ میکنی درسته؟ ""بله""
    خودشون هیچوقت از اون وضعیت گلایه نداشتن؟ مثلا از اعتیاد برادرت؟ یا از بی فکری پدرت؟" "آره خب داشتن""
    وقتی خودکشی کردی واکنششون چی بود؟ """چندبار باهام صحبت کردن به نتیجه ای نرسیدن و همون نصیحتهای همیشگی و حرفای تکراری"""
    من این سوالا رو میپرسم واسه اینکه بهتر بتونم بشناسمت و به تبع اون راهکار بهتری بهت بگم. """ایرادی نداره فقط من بلد نیستم پیامارو فوروارد کنم"""
    ""ممنونم""

27. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    1
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    مشکلات شمارو بخوایم درصد بندی کنیم به نظرم اینجوری میشه که: ۱۰٪ نارضایتی از گذشته و انسان هایی که انتظارات شمارو برآورده نکردن / ۵۰٪ مشغول به تحصیل در رشته ای که تمام استعداد های شما رو پاسخگو نیست و شمارو ارضا نمیکنه / ۲۰٪ تغذیه نامناسب که باعث بلغم شده/ ۲۰٪ عدم ارتباط موثر با دیگران (تنهایی)
    خب... اول تغذیه: به نظر میاد شما علایم بلغمی شدن رو دارید... یه مدت ماست و برنج نخورید و غذای نونی مصرف کنید، گرمی بخورید. آب جوش و عرق نعنا و نبات، چایی با دارچین و زنجبیل، و غیره... این باعث میشه از حالت کرخت بودن بیاید بیرون
    تحصیل؛ هنرستان میره برا کاردانی و از جزییاتش خبر ندارم ولی دبیرستان اینجوری بود که مثلا دیپلم ریاضی داشتی ولی میتونستی پزشکی هم کنکور بدی، اگر برا شما هم اینطوریه همین رشته رو بخون ولی دانشگاه یه رشته ای که مدرکش برات مهمه رو ادامه بده... اگر رشته ی خاصی مد نظرت نیست سرچ کن تست شخصیت mbti بعد از آزمون ببین چه رشته هایی بهت پیشنهاد میده، اونی که مدرکش مهمه رو انتخاب کن و اونایی که فنی حرفه ای یاد میده و مدرکش مهم نیست رو بیخیال شو
    اگرم نمیشه کنکور رشته ی دیگه ای داد یه جوری از الان رشته ت رو عوض کن
    گذشته: فرض‌میگیریم خانواده ت به شدت مهربون بودن و هواتم داشتن... الان چه چیزایی داشتی؟ چقدر تو زندگیت فرق میکرد؟ تفاوتش چقدر میخاست تو زندگیت تاثیر بذاره؟ من که اگر پدر مادرم مولتی تیلیاردر هم بودن بازم همین میشدم... با خودت صادق باش
    تنهایی: آدما قرار نیست صد در صد مثل ما فکر کنن... یکی با همون جوکایی که تو میخندی میخنده ولی با چیزایی که تو گریه میکنی گریه نمیکنه... این تفاوت آدمهاست... باید مشخص کنی رابطه ت با هر کسی در چه حیطه ایه و انتظار بیشتری ازش نداشته باشی
    .
    بازم خودت میدونی... خواستی خودکشی کنی یه سر به پیج بهادر ترکیبی بزن... گزینه های خوبی معرفی میکنه
    مرسی🌷

28. کاربران زیر از _Fateme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. Top | #18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    1
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    اول خوش آمدید به سایت مشاور.
    از صحبتهایت فهمیدم دختر باهوشی هستید شده تا حالا یک بار بنشینی به اتفاقات مثبت زندگیت فکر کنی؟من الان دو برابر شما سن دارم ولی هنوز از شما خیلی امیدوارترم خوشبختی یک بسته نیست که به شما هدیه بدهند خوشبختی در دیدتان نسبت به زندگیست شما وقتی 20 دقیقه صبح ورزش می کنید جریان خون شما بیشتر شده و ناخودآگاه احساس بهتری نسبت به قبل پیدا می کنید پس بهتر هست حال خوب داشته باشی یا بد؟ این خودت هستی که می توانی به خودت انگیزه بدهید پس از همین حالا شروع کن به کارهایی که حالت را بهتر کند دنبال علایقت برو ببین این خود تویی که همه چیز تغییر میدهی پس بخواه تا بهترینها نصیبت شود.
    ممنون

30. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.32
    تشکـر
    1
    سیستم عامل و مرورگر

[quote=رزمریم;265417]ممنون آقا سعید

ممنون از جوابهات عزیزم
    من این سوالا رو میپرسم واسه اینکه بهتر بتونم بشناسمت و به تبع اون راهکار بهتری بهت بگم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sara نمایش پست ها
    تواین زمینه خوردن قرص های روان پزشک تاثیر نداره
    اول از همه رویه برگه بنویس امید بزن به دیوار تا همیشه ببینی
    شاید فک کنی چرته ولی امتحان کن
    زندگی ادم دفتر نقاشی که شکل توش داره تو باید رنگ کنی
    تو می تونی بامداد مشکی رنگ کنی که زشت و تیره بشه یا با رنگ های روشن رنگ امیزیش کنی
    خودکوشی یعنی این دفتر رو نابودکنی
    ممنون عزیز

31. Top | #20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.14
    تشکـر
    22
    تشکر شده 39 بار در 17 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام ممنون ک وقت گذاشتید
    زندگی ایده آلم
    قبلا دوست داشتم مترجم باشم و باآدمای متفاوتی ارتباط برقرار کنم برای همین از کلاس4ابتدایی رفتم کلاس زبان (6ماه هست کلاس زبان تشکیل نمیشه وهمین ک نمیرم اونجا میتونه یکی از دلایل افسردگیم باشه) شغل آینده ای که دوست داشتم مهندسی و مترجمی
    رشته ای ک چیزای پیچیده داشته باشه و پرچالش همین
    اینکه عاشق چجور ادمی هم میشدم ی پسر باقیافه ی نرمال و شخصیت برون گرا که خونواده نداشته باشه کارهای عادی و تکراری هم انجام نده ینی مثل بقیه ی مردم نباشه یکی که لازم نباشه چیزیو ازش مخفی کنی و وقتی کنارش احساس معذب بودن نکنی ک بتونی کنارش خودت باشی ن بایه ماسک مزخرف من عالیم
    سنش هم قطعا تو این دوران نباشه چون الان حتی خودمم نمیتونم تحمل کنم چ برسه ب پسر مردم
    ولی خب من ک عاشق شدم نمیدونم اسمشو چی بذارم ب هرحال یه پسر فلسطینی (پن فرند) شبیه همون ویژگی هایی ک گفتم، هیچ وقت نمیتونم از نزدیک ببنیمش و نمیتونمم ارتباطمو باهاش قطع کنم وتو فکر یکی دیگه باشم خخ(زجر عاطفی)
    علایق و اوقات فراغت اینکه اتاقم چجوری باشه یا زندگی ایده آلم اینکه شرایط خونواده م بهتر بشه
    یا اینکه برم همون رشته ای که قبلا دوست داشتم
    اینا اون چیزایین ک من سال95دوست داشتم ن الان
    الان هیچ کدومشون خوشحالم نمیکنن و برام اهمیتی نداره ک اتفاق بیفتن یانه
    مثلا قبلا شهربازیو دوست داشتم ولی الان ن
    دوست داشتم ب بقیه کمک کنم چ مالی چ عاطفی(شاید فقط بخاطراینکه خودم تو این شرایط بودم دوست نداشتم یکی دیگه هم مثل من باشه)
    برای بچه های ابجیام اسباب بازی بخرم
    کتابای مستورو محموددولت آبادیو معینو بخونم تو اینترنت مقاله های انگلیسی کوتاهو خلاصه کنم بگم،
    قبلا دوست داشتم برم مشهدسرزمین موج های ابی خخ تابستون جور شد رفتم همونجوری ک دوست داشتم باهواپیما ولی خب فقط لحظه شماری میکردم زودتر تموم بشه برگردم خونه(خونه مجردیم)و تنهایی بگذرونم
    شما گفتید علایقمو بگم تا بتونم بفهمم کی هستم وچی میخام تا یه انگیزه باشه برای رسیدن ب هدفم(هدفی ک وجود نداره!!؟)
    میدونم خیلی کلیشه ایه ولی خب من نسبت ب همشون دلسردم
    هیچ علاقه ای ب چیزایی (یا اشخاصی) ک قبلا دوست داشتم ندارم؛ بنظرم خیلی مسخرن
    بازم طولانی شد'(
    سلام مجدد خدمت فاطمه خانم نازنین
    شرمنده عزیزم طول کشید پستتو بیام جواب بدم.
    اول اینکه هیچ اشکالی نداره طولانی بنویس اصلا هرچی دلت میخواد بنویس مشاوره یعنی همین دیگه هرچی که تو دلت هست باید بتونی راحت بگی
    کلاس زبانت چرا تشکیل نمیشه؟ خب برو جای دیگه اصلا چه اشکالی داره؟ زبان فرار هست حیفه تو که این همه سال با علاقه دنبالش کردی ولش کنی. اگر هم هیچ جور نمیتونی کلاس بری حداقل خودت دنبال و پیگیرش باش ولش نکن بهرحال.
    این پسر فلسطینی جریانش چیه عزیزم؟ چند وقت در تماس بودین؟ چی شد که بهم خورد رابطه تون؟ چند وقته بهم خورده؟ آیا مربوط به همین دورانیه که این حس های آزاردهنده رو پیدا کردی یا فکر میکنی ربطی نداره به اون قطع رابطه؟
    این چیزهایی که میگی قبلا و تا سال 95 دوست داشتی رو الان یعنی اصلا دوست نداری؟ الان یعنی بتونی به کسی کمک کنی خوشحال نمیشی؟ اگر یه بچه گربه کثیف و گرسنه کنار خیابون دنبالت کنه بهش غذا میدی؟ اینکار بهت چه حسی میده الان؟ کادو دادن به بچه های خواهرات چی هنوز اینکارو میکنی؟ چه حسی بهت میده اگه خوشحالت نمیکنه؟ یا نه ترک کردی و تو فکرت میگی اینا دیگه خوشحالت نمیکنه وفایده ای نداره؟ ببین تمام صحبت ما راجع به الان و حسی که تو این لحظه داری هست اینکه در گذشته چطوری بوده رو هم بگو ولی الان رو هم کامل برامون توضیح بده
    چرا مشهد رفته بودی خوش نگذشت؟ اتفاق خاصی افتاد؟ اونطوری که دوست داشتی نبود؟ به چی فکر کردی تو سفر که نتونستی به قدر کافی لذت ببری؟
    دوست داری کارهای پیچیده و احتمالا کمی سخت انجام بدی چندتا کار که میتونی در شرایط کنونی انجام بدی و تورو به چالش بکشونه بهمون بگو. (هرچیزی میتونه باشه حتی خیلی ساده سودوکو حل کردن)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)