نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: دوست همجنس گرا

4692
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15893
    تشکـر
    7
    تشکر شده 11 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست همجنس گرا

من دختری 24 ساله هستم.10سال پیش با دختری دوست شدم.رابطه خیلی صمیمی و نزدیکی باهم پیدا کردیم،بدون هم آبم نمیخوردیم. بعد ازمدتی فهمیدم اون از لحاظ روحی کاملا پسره و به من به چشم ناموس نگاه میکنه. هردومون احساساتی نسبت بهم داشتیم. من مخالفت میکردم که اینجوری درست نیست و نباید باشه ولی هردفعه دعوامون میشد.خیلی سعی کردم ازین فکرا درش بیارم ولی نشد البته خودشم میخاست ولی نمیتونست و دست خودش نبود. رابطمون خیلی نزدیک و به اصطلاح عاشقانه شد...
    چندمدت پیش باهم بحثمون شد و من گفتم رابطه ما به این شکل صحیح نیست و من فقط تورو به چشم یه دختر میبینم و بس.واسش خیلی سخت بود اینو بشنوه چون منو به چشم شریک زندگیش میدید. حالش خیلی بد شد.
    همش میگه چرا من 10 سال روتو اینجوری فک کردم و در اشتباه بودم. اون حتی نمیتونه ببینه کسی به من نگاه کنه. من هیچوقت تاحالا بهش نگفتم با ازدواج کردنت مشکل دارم.الان که میگم ندارم میگه منو نابود کردی، کشتی، این چه عشقیه توداری که منو میدی به یکی دیگه...
    خیلی نگرانشم؛ حالش خیلی بده. دلم میخاد کمکش کنم و ازین وضع دربیاد و زندگی کنه ... اما اون میگه من بمیرمم تو از تصمیمت کوتاه نمیای و هیشکی حقیقت وجود منو نمیخاد حتی تو.
    بنظر شما چیکار کنم ؟؟؟؟؟

2. کاربران زیر از دوراهی و ... بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14259
    تشکـر
    41
    تشکر شده 37 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دوست همجنس گرا

حتما باید بره پیش روانشناس . و اگه واقعا مشکل داشته باشه تغییر جنسیت رو برای همین مواقع گذاشتن .

4. کاربران زیر از tandiss بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15893
    تشکـر
    7
    تشکر شده 11 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز. ممنون از راهنماییتون
    ولی اون نمیخاد تغییر جنسیت بده؛ بخاطر خانوادش و آبروش.
    منم بهش گفتم حداقل واسه آرامش خودت اینکارو بکن ولی میگه نه.
    راستش دکتر تایید کرده که این یه نوع تغییره که موقع جنینی در شکم مادر رخ میده... واسش آزمایش نوشته که مشکل دقیق و تشخیص بدن ولی نرفته هنوز

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12502
    تشکـر
    2
    تشکر شده 17 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام ببخشید رابطه در جه حدی بوده ارتباط فیزیکی هم با هم داشتید که ای طوری وابسته شده

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15893
    تشکـر
    7
    تشکر شده 11 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. آره ولی نه اونطوری که فکر میکنید
    حداقل دو یا سه سالم هست که اصلا اتفاقی بینمون نیفتاده. اینم که میگم بوده شاید به تعداد انگشای دستم نرسه. دوتامون نخواستیم چیزی بینمون باشه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12502
    تشکـر
    2
    تشکر شده 17 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام بهترین راه حل اینه که ارتباططون به تدریج باهاش کم کنید نه یک دفعه بهش توضییح بدید که ای رابطه به نفع هیچ کدومتون نیست راستی دلیل ازدواج نکردنتون تا این سن چیه خواستگار نداشتید یا به خاطر دوستتون بوده

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15942
    تشکـر
    13
    تشکر شده 9 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط دوراهی و ... نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. ممنون از راهنماییتون
    ولی اون نمیخاد تغییر جنسیت بده؛ بخاطر خانوادش و آبروش.
    منم بهش گفتم حداقل واسه آرامش خودت اینکارو بکن ولی میگه نه.
    راستش دکتر تایید کرده که این یه نوع تغییره که موقع جنینی در شکم مادر رخ میده... واسش آزمایش نوشته که مشکل دقیق و تشخیص بدن ولی نرفته هنوز
    سلام
    سال قبل حدود 300 نفر در تهارن تغییر جنسیت دادند!
    ترس نداره.این روش خیلی بهتره.از دادگاه حکم می گیرد و بعد تغییر جنسیت می دهد.
    شما دو راه بیشتر ندارید:
    1-یا ایشان تغییر جنسیت بدهد و پسر شود
    2- شما کاملا دوستی و روابطتون را با ایشان کلا قطع کنید و به سرتون نزنه بهش پیام بدهید و یا ببینیدش و بهاش قرار بگذارید
    یکدفعه تمامش کنید!

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

درود درپست استارتر دقت کنید دوستان قید کردن دوست 10 ساله ایشون وبسیار صمییمی هستند و قصد کمک دارند و نگرانشونن نه برای مصون ماندن خود قطع رابطه کنند چون اینگونه افراد نیاز به کمک دارند وهرظان دچار اسیبهای روانی فردی اجتماعی براشون مکنه رخ بده .
    هرچیزی راه حل داره همونطور شما عنوان کردید نظرات رو ولی کلی عرض کنم
    خواهر گرامی اولا بهترین گزینه مشاور حضوری هست و تستهای روانشناسی و.. که تحت درمان قرار بگیرند تنها تمایل ومیل ب جنس مخالف رو نمششه گفت برو تغییر جنسیت بده این امردارای یک سری شرایط وضوابط خاصه خواهشا تاپیکها روبه چالش نکشید شما دوست عزیز هم همه نظرات روتااخر دنبال کن واز بینجوابیه ها بهترین مشاوره رو عملی کنید .
    دوستتون شدیدا نیاز به کمک داره درسته ازنظر دینی حرام هست این عمل ولی ازنظر پزشکی بنگریم این امر یک نوع بیماری روانی محسوب میشه تداخل ژنتیکی هست .یکی از آقار سو دراین افراد وابستگی های افراطی، ضعیف شدن اراده و محدود شدن قدرت انتخاب است زیرا افراد وابسته در تصمیم گیری های خود نیز به دیگران وابسته می شوند و نمی توانند به موقع و به نحو صحیح تصمیم بگیرند.

یکی از مهمترین نیازهای انسان، نیازهای عاطفی است. انسان از بدو تولد تا پایان عمر باید عواطفش ارضا شود و الا دچار مشکل می شود. نیاز به محبت ورزیدن به دیگران و مورد محبت دیگران واقع شدن دقیقا یک نیاز عاطفی است. این نیاز در طی مراحل مختلف رشد و در مراحل گوناگون زندگی شکل های مختلفی پیدا می کند و در هر دوره ای به گونه ای متناسب با آن زمان باید ارضا شود. در دوره نوزادی از طریق والدین به خصوص مادر با بوسیدن نوزاد، در آغوش گرفتن او و نگاه های محبت آمیز مادر به او و با چسباندن او به خود نیاز کودک ارضا می شود. در این دوره تأمین نیازهای عاطفی کودک به اندازه نیازهای فیزیولوژیکی مانند آب و غذا و پوشاک برای رشد نوزاد ضرورت دارد. در دوره کودکی تأمین این نیاز توسط اعضای خانواده و همه کسانی که به نحوی با کودک ارتباط دارند تأمین می شود. در دوره نوجوانی از طریق دوستان و گروه همسالان و در دوره جوانی از طریق دوستان، خویشاوندان و همسر به این نیاز پاسخ داده می شود. روان شناسان علت وابستگی انسانها را به یکدیگر همین نیازهای عاطفی می دانند. اگر این نیازها از همان اول به طور صحیح و به موقع تأمین شود نوزاد، کودک و نوجوان وابستگی ایمن پیدا می کند و الا وابستگی ناایمن و مرضی در او شکل می گیرد یعنی در عین حال که به دیگران وابسته است ولی احساس امنیت کافی نیز نمی کند و مستعد انواع اختلالات روانی مانند بیماری های اضطرابی، افسردگی و... می شود و دیر یا زود به دامن یکی از این بیماری های روانی فرو می غلتند. گفتنی است اساس و پایه دوستی ها در سن نوجوانی و جوانی که با جذبه و شور زیادی همراه است، غالبا بر مبنای عواطف و احساسات شکل می گیرد و نه بر اساس منطق و عقل. مقدمه این دوستی ممکن است جاذبیت یک فرد از نظر ظاهری یا شخصیتی یا پاره ای از صفات اخلاقی باشد که او را برای فرد دیگر دوستداشتنی می سازد که توانسته در روح و روان او تأثیر عمیقی بگذارد و خلأ عاطفی اش را به وسیله آن پر کند. ماهیت این دوستی گرچه در ابتدا دوستانه، پاک و بی شائبه است، ولی امکان آلوده شدن آن به مسایل دیگر وجود دارد. زمانی که این علاقه به اوج خود می رسد، آنها را دچار سرگردانی می کند که اکنون چه باید بکنند. این سرگردانی ممکن است با بعضی آثار مخرب دیگری همراه شود.
    روانشناسان معتقدند احساس تعلق و وابستگی به دیگران از اساسی ترین نیازهای فردی است و بر رشد روانی جسمی و اجتماعی فرد تأثیر می گذارد. در واقع دوستان برای فرد تكیه گاهی هستند كه به او احساس امنیت می دهند. همسالان حكم درمانگران قابل اعتماد و سرمشقهای رفتاری را برای یكدیگر دارند. این كنشهای متقابل با دوستان باعث می شود كه آنها احساسات و عقاید یكدیگر را هر چه بیشتر درك كنند و در برابر آن حساس باشند.[۱]
    مرحله اجرائی، مرحله ای است كه جوان می خواهد بهترین و ارزشمند ترین چیزی كه دارد به دوست صمیمی خود هدیه كند و این یكی از ویژگی های مهم این مرحله است كه اریكسون یكی از روانشناسان غرب، آن را مرحله صمیمت نام گذاری كرده است. جوان تمام هم و غم اش و فكر و اندیشه اش ، دوستی است كه برای او ارزش و اهمیت قائل است به همین جهت است كه روابط دوستانه اش بسیار زیاد است. بنابراین چنین حالتی در این دوران چندان غیرطبیعی نیست.
    لازم به ذکر است جوانانی که از روحیه عاطفی بیشتری برخوردارند و اجتماعی تر و خونگرم هستند تحت تأثیر احساسات و عواطف دیگران بیشتر واقع می شوند.
    علاقه و وابستگى به دوستان تا وقتى كه موجب اخلال در برنامه زندگى و كارى انسان، مزاحمت با حقوق والدین، مشغولیت ذهن و ضعف اراده و عدم اعتماد به نفس و ضعف ایمان نگردد اشكالى ندارد، بلكه اگر در راستاى اصلاح و قوّت بخشیدن به این امور باشد بسیار خوب و مفید خواهد بود، البته بهترین سیاست در این مسائل، میانه‏‌روى است و زیاده‌‏روى و افراط در آن موجب به وجود آمدن مشكلات ذكر شده خواهد گشت، در نتیجه اگر بخواهید در این مسأله در حد اعتدال رفتار نمایید درباره مشكلات آن فكر كنید و سعى كنید خود را قانع كنید كه افراط در این زمینه به ضرر روح و سلامت روان شما است. علاوه بر این كه افراط در این گونه دوستى‌‏ها گاهى اثر عكس مى‌‏گذارد و روابط دوست با انسان به جاى گرمى به سردى مى‏‌گراید. زیرا افراط شما موجب به وجود آمدن توقع زیادتان مى‌‏گردد و ممكن است او نتواند در حدّ توقّعتان شما را راضى نماید.
    علت دیگر دوستی های افراطی نیاز جنسی است که هم پایه های زیستی دارد و هم جنبه روانی، لذا میل به جنس مخالف شدت پیدا می کند و گاهی اوقات نیز به دلایل گوناگونی ممکن است در قالب همجنس خواهی ظاهر شود. بنابراین علت این وابستگی ها در واقع نیازهایی است که انسان دارد اما سؤال اینجاست که اگر علت آنها نیازهای واقعی زیستی و روان شناختی است چرا تبدیل به اختلال رفتاری و انحراف می شود؟ علل این انحرافات رفتاری بسیار زیاد است و هر فردی ممکن است به دلایل خاصی دچار این انحرافات شود.
    گاهی خانواده ها وظیفه خود را به دلیل عدم آگاهی یا اهمال کاری درست انجام نداده اند، گاهی اوقات دوستان ناباب، گاهی رسانه های جمعی و تبلیغات فرهنگی و الگوسازی های غلط، تقلیدهای کورکورانه، بالا رفتن سن ازدواج، اختلاط دختر و پسر در دانشگاه ها، نداشتن الگوهای مطلوب، جهل و ناآگاهی از پیامد انحرافات رفتاری، افراط و تفریط ها، ضعف ایمان و بی توجهی به آموزه های دینی، کم رنگ شدن ارزش های اخلاقی و معنوی و ده ها عامل دیگر می توان برشمرد که می توانند علل این مشکلات رفتاری بین نوجوانان و جوانان باشند. اما از نظر شرعی حکم این وابستگی ها چیست و حد و حدود آن چه مقدار است؟

از نظر شرعی دوستی با جنس موافق و محبت ورزیدن به یکدیگر اشکالی ندارد اما اگر تبدیل به لذات شهوی و جنسی شود در هر مرتبه ای که باشد اعم از نگاه کردن، بوسیدن و تماس بدنی، همه حرام است و باید به جوانان تذکر داده شود تا حدود شرعی را در اینگونه ارتباطات دوستانه مراعات کنند و برای پیشگیری باید قبل از این که اینگونه وابستگی ها به انحراف جنسی و رفتاری تبدیل شود نکات زیر را رعایت نمود:
    - از نگاه های تند و خیره شدن به اندام یکدیگر خودداری گردد زیرا همجنس بودن مجوزی برای نگاه های شهوت آلود نیست.
    - در محیط هایی كه با هم هستند حتی الامکان باید از پوشش مناسب استفاده کرد و از نیمه عریان شدن در مقابل دیگران اجتناب کرد.
    - اجتناب از خوابیدن کنار هم و زیر یک پتو.
    - اجتناب از گفتگوها درباره مسائل جنسی.
    همچنین تذکر این نکته ضروری است که افراط در اینگونه وابستگی ها به زندگی آینده آنها به صورت جدی آسیب می رساند زیرا با هزینه کردن عواطف بیش از حد معمول با دوستان، باعث می شود در آینده نتوانند روابط عاطفی وجنسی مطلوبی با همسر خود داشته باشند زیرا هر انسانی دارای یک منبع محدودی از انرژی روانی است و همین طور که توانایی جسمانی او محدود است انرژی های روانی او نیز محدود است بنابراین باید این انرژی ها را به موقع، به تدریج و با احتیاط هزینه کرد.
    یکی دیگر از آسیب های خطرناک وابستگی های افراطی، ضعیف شدن اراده و محدود شدن قدرت انتخاب است زیرا افراد وابسته در تصمیم گیری های خود نیز به دیگران وابسته می شوند و نمی توانند به موقع و به نحو صحیح تصمیم بگیرند.همیشه موفق باشید!

برای هرگونه مشاوره درخدمتم درتاپیکم ممکنه به چالش کشیده بشه تمایل داشتید براتون جوابتون روایمیل یا پیام خصوصی میکنم خواره

11. کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15893
    تشکـر
    7
    تشکر شده 11 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

از همتون بابت راهنماییاتون ممنونم. ولی همکنطور که. دوستمون گفتن من میخوام بهش کمک کنم تا مشکلش حل بشه وگرنه. من خودم کنار اومدم که این رابطه درست نیست و باید معمولی باشه.
    مشاوره هم رفته ولی اصلا نمیتونه قبول کنه که باید کنار بیاد. و ما از اول اشتباهی راهو اومدیم. بهمنم نمیگه تو اشتباه میکنی فقط میگه نمیدونم بعداز 10سال چطور باید زندگی کنم و ادامه بدم...
    حالا خودم میخام برم پیش مشاور شاید کارساز باشه

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15893
    تشکـر
    7
    تشکر شده 11 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا1371 نمایش پست ها
    سلام بهترین راه حل اینه که ارتباططون به تدریج باهاش کم کنید نه یک دفعه بهش توضییح بدید که ای رابطه به نفع هیچ کدومتون نیست راستی دلیل ازدواج نکردنتون تا این سن چیه خواستگار نداشتید یا به خاطر دوستتون بوده
    من میخام حتما بهش کمک کنم. چون هر چی نباشه منم تو این ارتباط دخیل بودم...
    خودم قصد ازدواج نداشتم؛ ولی خب هردفعه هم که موردی پیش می آمده من خیلی نگران روحیه اون بودم. که چیکار میکنه و چه واکنشی داره. اون حتی از عروسی رفتنم بدش میاد ...

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16010
    تشکـر
    4
    تشکر شده 29 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست خوبم اول از همه به شما توصیه میکنم که هر چه زودتر رابطتون را با این دختر قطع کنید به اینجور افراد حتی همجنس باز هم نمیگویند چون بدتر از انها هستند اسم بیماری اینجور افراد ترانس است ومشکلشون هم حل نمیشه حتی اگر به یک روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنند در بعضی از کشورها این جور افراد را با جراحی تغییر جنسیت میدند.اینو برای اطلاع گفتم.

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

ایشون به احتمال زیاد ترنس هستن.
    ترنس یک نوع اختلال هویت هست که قالب انسان با روحیات و خلقیات درونیش نمی خونه.

برای مثال همین دوستتون قالب یک دختر را دارد اما از درون هویت پسرانه دارند .این اشخاص تا زمانی که عمل تغییر جنسیت نکنند به آرامش نمی رسند.

برای این که ایشون رو مطلع کنید از این اختلال کتاب برزخ تن رو بهش معرفی کنید تا بخونه.

کتاب «برزخ تن» در واقع خاطرات یک جراح از بیماران دوجنسی( دو هویتی) است که چگونه بعد از جراحی سلامتی روحی و روانی خود را بازیافته‌اند و چگونه با روحیه‌ای سالم در اجتماع و خانواده ابراز وجود می‌کنند.

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15893
    تشکـر
    7
    تشکر شده 11 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان.
    رفتم همون مشاوری که دفعه قبل دوستم رفته بود. گفتم چیکار کنم... گفت همه حالاتی که ایشون دارن تلقینیه و اطرافیان تقویتش کردن و هیچ نشانه ای از دوجنسیتی و این چیزا نداره.
    بهم گفته یه سری کارا رو نکنم و رفتارمو عوض کنم تا از طریق من مشکلش حل شه.
    از همتون بابت راهنمایی و کمکاتون ممنونم.واسم دعا کنید بتونم کمکش کنم...

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

براتون ارزوی موفقیت دارم خب منم هم همینو گفتم دوست عزیز -جهت هرگونه مشاوره ومشکل درخدمتتونیم وظیفه بود . یاحق

18. کاربران زیر از Dr . Security بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)