نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل خانواده و همسر

873
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21135
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy مشکل خانواده و همسر

سلام
    مدت 6 ماه مي باشد كه عقد كردم و در آستانه عروسي مي باشم. متاسفانه سر مسائل برگزاري مراسم ازدواج اختلافاتي بين خانواده پيش آمده. از آنجايي كه نامزدم پدر ندارد و از نظر مالي هم جز قشر ضعيف هستن اول توافق كرديم كه يك مراسم خيلي كوچيك در حد مهموني بگيريم. اما بعد از مدتي خانواده من اعلام كردن كه 100 تا مهمون ميخوان دعوت كنند. از انجايي كه قبلا توافق شده بود و نامزدم رفت كه با پدرم صحبت كند تا او را متقاعد كند كه اينكار به صلاح نيست. اما متاسفانه پاي حرفهاي زيادي وسط باز شد و پدرم با نامزدم دعوا كردن. نامزدم هم به منزل ما آمد تا مرا با خود ببرد. بدون هيچگونه مراسم و جهيزيه اي! من نيز از آنجايي كه اخلاق پدرم را مي دانستم حق را تا حدودي به نامزدم دادم. و با او رفتم. او تا يك هفته اجازه نداد كه من به خانه برگردم و چون ميدانستم كه خيلي عصبانيه و اگر من بروم ممكن است يا يك بلايي سر خودش يا من و يا پدرم بياورد. براي همين تا وقتي كه آرام بشود تصميم گرفتم كه منزل آنها بمانم. از طرفي تمام خانواده من از من دلگير شدن كه تو به خاطر يه آدمي كه تازه از گرد راه رسيده به ما پشت كردي. اين دعوا يك هفته طول كشيد و حرفهاي زيادي وسط آمد. پدرم رفت پيش دايي همسرم، به عنوان بزرگتروتا مي توانسته پشت سر همسرم و خانوادش بد گفته بود و به او گفته بود كه طلاق دخترم ازش بگير. همسرم هم پيش شوهر خواهرم رفت و بدگويي خانوده من را كرد. اما از آنجايي كه مراسم عروسي خواهرم بود و دايي همسرم واسطه شد موقتا صلح برقرار شد. اما الان نامزدم تصميم گرفته كه يه عروسي خوب و با آبرو بگيرد. حتي اگر زير بدهكاري برود. باز خانواده من مخالفت مي كنن و مي گن ما نميخوايم حرف شما بشه. بايد حرف ما بشه و خلاصه هر كسي ذوست داره حرف خودش بشه. بابام هم توي اين چند روز تا تونست از همسرم بدگويي كرد و ميخواد من را راضي كنه كه ازش طلاق بگيرم در صورتي كه من هيچ بدي از نامزدم نديدم و كاملا ازش راضيم و مراسم سنگين و پر خرج هم چون ميدونم توانايي ماليش و نداره ازش نميخوام. ولي الان موندم ديگه خانوادم ازم ناراحتن كه به حرفشون نميكنم . نامزدم به شدت اعصابش بهم ريخته و داغون شده. من دارم ديوونه ميشم. داره زندگيم سر مسايل بي ارزش نابود ميشه. چي كار كنم. مقصر كيه . از كي كمك بخوام.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21119
    تشکـر
    252
    تشکر شده 188 بار در 121 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : ديگه دارم ديوونه ميشم

متاسفانه بیشتر وقتا خانواده ها آتیش بیار معرکه می شن.
    اگه شما واقعا فکر می کنید که نامزد شما همسر مناسبی براتون میشه سعی کن صلح رو بین خانواده و نامزت برقرار کنی و بعدش ازدواج کنی هیییییچ وقت نذار خانوادت ازت ناراحت بشن چون مطمعن باش پشتیبان اول و آخرت خانوادت هستند و هیچ وقت پل پشت سرت رو خراب نکن. تو باید همیشه فکر ایندتم باشی ممکنه یه چیزایی پیش بیاد که به کمک خانواده نیاز پیدا کنی پس باید اونا رو راضی به این کار کنی حتما. از بزرگ تر های فامیل بخواه که پا درمیونی کنن شاید بشه یه جوری این صلح رو برقرار کرد

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    امضای ایشان

تنها کسی که با من درست رفتار می کند، خیاط من است
    که هربار اندازه های جدیدم را می گیرد. بقیه به همان اندازه های قبلی چسبیده اند
    و توقع دارند من خودم را با آنها جور کنم.

جرج برنارد شاو

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سلام

متاسفم از آنچه که خواندم البته حتما حرکت خانواده شما غلط بوده و پاسخ همسر شما نامناسب! ولی اگر مطلب خودتان را دوباره با کمی بی طرفی بخوانید متوجه میشید که یک مشت کودک سر مسائل

ساده مثل اسباب بازی به جان هم افتاده اند!!!!!؟؟

شما به تنهایی نمیتوانید کاری انجام دهید فقط و فقط سعی در حفظ آرامش خود داشته باشید و از یک مشاور خانواده کمک بگیرید برای صحبت با همسرتان و پدر و.........

در صورتی که مذهبی هستید از پیش نماز محل نیز میتوانید مدد بجوئید.

موفق باشید.

سپاس

dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20630
    تشکـر
    281
    تشکر شده 216 بار در 131 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    از شماور کمک بخواه مشاوره حضوری یا با شماره تماس های این سایت تماس بگیر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد