نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: رابطه دوست پسر دوست دختری

1723
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37688
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

رابطه دوست پسر دوست دختری

ما ۹ سال هست دوستیم و خیلی صمیمی هستیم از هر نظری.به شدت به هم علاقه مندیم و وابسته.۲۷ و ۳۱ ساله هستیم.نمیتونیم برای آینده تصمیم بگیریم.خودم که دختر هستم ترس از ازدواج و مسئولیت دارم .اون هم مخالف هست.اما به دلیل شرایط زندگی و عرف جامعه و کلا الان به نقطه ای رسیدیم که فکر میکنم باید یه تصمیمی بگیریم و تعهداتی بهم بدیم.و برنامه ریزی کنیم برای زندگیمون بر اساس واقعیت.اما نه میتونیم رابطه رو جدی تر کنیم نه اینکه جدا شیم.حتی نمیدونیم نیاز هست که به راونشناس مراجعه کنیم یا مشاوره خانواده یا هرچی! فقط میدونیم یه عالم باید روشن کنه مارو.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : رابطه دوست پسر دوست دختری

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahzzz نمایش پست ها
    ما ۹ سال هست دوستیم و خیلی صمیمی هستیم از هر نظری.به شدت به هم علاقه مندیم و وابسته.۲۷ و ۳۱ ساله هستیم.نمیتونیم برای آینده تصمیم بگیریم.خودم که دختر هستم ترس از ازدواج و مسئولیت دارم .اون هم مخالف هست.اما به دلیل شرایط زندگی و عرف جامعه و کلا الان به نقطه ای رسیدیم که فکر میکنم باید یه تصمیمی بگیریم و تعهداتی بهم بدیم.و برنامه ریزی کنیم برای زندگیمون بر اساس واقعیت.اما نه میتونیم رابطه رو جدی تر کنیم نه اینکه جدا شیم.حتی نمیدونیم نیاز هست که به راونشناس مراجعه کنیم یا مشاوره خانواده یا هرچی! فقط میدونیم یه عالم باید روشن کنه مارو.
    سلام دوست عزیز
    به سایت مشاور خوش اومدین
    خب این رابطه طولانی به قول خودتون بایستی سرانجامش رو مشخص کنین و حتی اینکه چرا نمیشه جدی ترش کنین هم یکسری دلایل داره که وقتی مشخص بشه بهتر میتونین تصمیم بگیرین
    یه راهکار این هست که برنامه‌ی شخصیتون رو برای آینده مشخص کنین و ببینین چقدر با ایشون مطابقت داره
    و برای راهنمایی بهتر هم میتونین از مراکز مشاور و روانشناسی کمک بگیرین خودشون شما رو به متخصص مربوطه ارجاع میدن

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahzzz نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    شما باید ابتدا برگردید به پس زمینه ذهنی تون، ببینید آیا در اطرافتون ازدواج های ناموفقی بوده؟ ازدواجی که به طلاق یا خیانت و یا دوهمسری و سردی و ... منجر شده باشه. این مدل ازدواج ها باعث میشه که زندگی افراد دیگر به خصوص مجردها را تحت تاثیر قرار بگیره. باید اینو بدونید که شما که 9 سال یک رابطه بدون تعهد محضری رو تونستید با موفقیت ادامه بدید پس قطعا با حالت ازدواجشم میتونید ادامه بدید.
    یک مشکل دیگه ممکنه فداکاری های بیش از حدی باشه که شما از پدر و مادراتون دیدید. زنان و مردانی که به خاطر ازدواج اوضاعشون بدتر شده و همیشه گفتن که اگر ازدواج نکرده بودند حتما ادم های موفق تری می شدند. اینم بدونید که یک انتخاب خوب نه تنها جلوی پیشرفت شما رو بگیره بلکه میتونه باعث آرامش و شادی شما و پیشرفت روز افزون شما بشه.
    در قدم اخر میتونید مزایای یک ازدواج خوب رو برای خودتون بنویسید تا ببینید که ازدواج اونقدرام ترسناک نیست. ازدواجی که برپایه همدلی و همیاری باشه. هرگز نباید من و تو یا فداکاری من یا فداکاری تو داخلش وجود داشته باشید.
    در پایان یک سری کلاس های مشاوره خود شناسی و اصول رفتار متقابل رو میتونید شرکت کنید تا انشالا زندگی موفق تری داشته باشید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام
    این ترس تو سن شما نباید جوری باشه که نخواید ازدواج کنید
    یعنی اگه دلیل خاصی نداشته باشه عادی نیست...
    علاقه وقتی باشه باعث میشه تلاش و کوشش برای ساختن یه زندگی زیاد شه
    یادمه شوهر من همیشه از ازدواج کردن فراری بود
    منو که دید کلا نظرش عوض شد
    منم همینطورم.
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)