مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

موضوع: راهنمایی برای یادگیری برنامه نویسی

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    31387
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

راهنمایی برای یادگیری برنامه نویسی

سلام. من سال چهارم دبیرستان رو با رشته ریاضی فیزیک تموم کردم . راستش من علاقه مند به یادگیری زبان برنامه نویسی و خود برنامه نویسی هستم ولی چیز خاصی ازش نمیدونم و نمیدونم واسه اینکه از پایه شروع کنم باید چه کتاب هایی رو مطالعه کنم . ممنون میشم راهنماییم کنید.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6495
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.21
    تشکـر
    435
    تشکر شده 235 بار در 123 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : راهنمایی برای یادگیری برنامه نویسی

برای شروع خیلی بهتره که به یک آموزشگاه برید، تا از تجربیات دیگران و اساتید استفاده کنید. این طوری مسیر پیشرفت هم سریعتره. ولی اگر موقعیتش نیست. خودتون هم می تونید یاد بگیرید اما باید پشتکار زیادی داشته باشید.

کتابها و جزوه های زیادی تو اینترنت و کتابفروشی ها هست. که با جستجوی می تونید پیدا کنید. حالا من تخصصم این رشته نیست که بتونم کتاب خاصی رو معرفی کنم. اما خودم هم دنبالش هستم. و کلیاتی رو تا حدودی می دونم.

با توجه به اینکه زبان برنامه نویسی گسترده تر شده، مهمترین تصمیم اینه که تو کدوم زمینه ی برنامه نویسی، علاقه و نظر دارید که وارد بشید. و برای همین هم باید با فضاهای مورد استفاده برنامه نویسی که هرکدوم شامل زبان های خاص خودش هست، آشنا بشید و با توجه به علاقتون وارد اون زمینه از برنامه نویسی بشید، مثل موبایل، وب، و ..

این لینک رو بهتون پیشنهاد می کنم:
    Aftabgardan - کدام زبان برنامه‌ نویسی را یاد بگیریم؟ (راهنمای انتخاب زبان برنامه نویسی)

3. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    28867
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.37
    تشکـر
    59
    تشکر شده 154 بار در 89 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

سلام

تو اولین گام باید الگوریتم و فلوچارت رو خوب یاد بگیری

یه سرچ تو گوگل بزنی واست میاره

یه کتابی هم جعفر نژاد قمی تحت همین عنوان داره از اونم میتونید استفاده کنید

بعدش برای یادگیری اصول و مبانی برنامه نویسی (مفاهیمی مثل if, for , while , آرایه , رشته و توابع , کلاسها و ....)میتونی با زبان C++ شروع کنی برنامه نویسها میگن اگه اصول و مفهوم رو با این

زبان یاد بگیری بعدا هر زبانی رو به راحتی میتونی یاد بگیری. بعدش همونطور که دوستمون گفتند شاخه ای که میخوای برنامه نویسی کنی مثلا وب رو انتخاب میکنی و یه زبان تخصصی واسه خودت

انتخاب میکنی و اون رو یار میگیری.

میتونی هم بعد از اینکه الگوریتم و فلوچارت یاد گرفتی مستقیما بری و زبانی که دوست داری و انتخاب کردی رو یاد بگیری

به دانشجویان کامپیوتر در دانشگاه هم به همین ترتیب آموزش داده میشه

یه نکته یاد گیری برنامه نویسی صبر و پشتکار زیادی میخواد همون مرحله اول یادگیری الگوریتم و C++ خودش حداقل حدودا ۶ ماه زمان میبره
    ویرایش توسط moeinvk : 06-25-2017 در ساعت 09:55 AM

4. 2 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #4

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    32510
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.28
    تشکـر
    112
    تشکر شده 36 بار در 27 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    منم دقیقا شرایط شما رو دارم
    راهنمایی گرفتم و گفتن که اگه میخواین برین سمت برنامه نویسی وب که

Html , css
    خیلی سادست با کمی تمربن یاد میگیرید ولی یک پایه ای از این دو زبان یادبگیرین بعد برین‌ سراغ فریمورک معروف bootstrap که طراحی رو خیلی سریع میکنه و راحت همچنین قالب از اول ریسپانسیو میشه

ولی برای یادگیری جاوا اسکریپت و کتابخانه معروفش jquery میشه خودتون یاد بگیرین ولی سخته میتونین پکیج از سطح وب خریداری کنین و یادبگیرین .

میرسیم سراغ php ... والا اگه قصدتون درامده که باید در طراحی وب و php یک رزومه قوی داشته باشید و در شرکتی استخدام بشین‌ولی درامد کسب کردن در وب به تنهایی خیلی سخته و معمولا کسانی‌هم که پروژه های بزرگ دارند میسپارن به شرکت ها

به نظرم بعد یادگیری php حتما برین سراغ فریمورک لاراول که برنامه‌نویسی php فوق العاده اسون میشه و خیلی امن و پرسرعت

چون الان اکثر اگهی های استخدام طراح وب مینویسن گرایش فریمورک‌لاراول و اگه یادش بگیرید یه برگ برنده دستتونه ...

اگه‌میخواین درامد کسب کنین به‌نظرم برین سراغ اندروید

چون شما‌ ایده داشته باشید و با کمی‌تبلیغات میتونین درامد فوق العاده ای از بازار داشته باشین

اگه قصد برنامه نویسی اندروید basic4android رو شروع کنین چون هم سادست هم یادگیریش لذت بخشه
    ولی اگه اول کار برین سراغ اندروید استودیو یا ایکلیپس که نیاز به یادگیری زبان مادر java داره قطعا سردرگم میشین و دلزده از برنامه نویسی

چون جاوا زبان‌فوق العاده سختیه.
    سایت هایی مثل همیارو وردپرس و سون لرن خیلی آموزش های خوبی دارن و توصیه میکنم ازشون بخرین حتما و من به زودی میخرم از آموزش هاشون.

6. کاربران زیر از abolfazl-fth بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #5

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    چه بگویم؟
    شماره عضويت
    19479
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.28
    تشکـر
    256
    تشکر شده 138 بار در 90 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    3

من فوق لیسانس کامپیوتر از یکی از دانشگاه‌های بزرگ ایران را دارم، اگر واقعا به برنامه نویسی علاقه دارید تلاش کنید در یکی از دانشگاه های تهران قبول بشید،‌بهترین کار این هست
    چیست آنچه ما را زنده نگه می دارد؟
    چیست آنچه وا می داردمان به تحمل؟
    امید دوست داشتن یا دوست داشته شدن…

8. کاربران زیر از LLVM بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #6

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    چه بگویم؟
    شماره عضويت
    19479
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.28
    تشکـر
    256
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl-fth نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    منم دقیقا شرایط شما رو دارم
    راهنمایی گرفتم و گفتن که اگه میخواین برین سمت برنامه نویسی وب که

Html , css
    خیلی سادست با کمی تمربن یاد میگیرید ولی یک پایه ای از این دو زبان یادبگیرین بعد برین‌ سراغ فریمورک معروف bootstrap که طراحی رو خیلی سریع میکنه و راحت همچنین قالب از اول ریسپانسیو میشه

ولی برای یادگیری جاوا اسکریپت و کتابخانه معروفش jquery میشه خودتون یاد بگیرین ولی سخته میتونین پکیج از سطح وب خریداری کنین و یادبگیرین .

میرسیم سراغ php ... والا اگه قصدتون درامده که باید در طراحی وب و php یک رزومه قوی داشته باشید و در شرکتی استخدام بشین‌ولی درامد کسب کردن در وب به تنهایی خیلی سخته و معمولا کسانی‌هم که پروژه های بزرگ دارند میسپارن به شرکت ها

به نظرم بعد یادگیری php حتما برین سراغ فریمورک لاراول که برنامه‌نویسی php فوق العاده اسون میشه و خیلی امن و پرسرعت

چون الان اکثر اگهی های استخدام طراح وب مینویسن گرایش فریمورک‌لاراول و اگه یادش بگیرید یه برگ برنده دستتونه ...

اگه‌میخواین درامد کسب کنین به‌نظرم برین سراغ اندروید

چون شما‌ ایده داشته باشید و با کمی‌تبلیغات میتونین درامد فوق العاده ای از بازار داشته باشین

اگه قصد برنامه نویسی اندروید basic4android رو شروع کنین چون هم سادست هم یادگیریش لذت بخشه
    ولی اگه اول کار برین سراغ اندروید استودیو یا ایکلیپس که نیاز به یادگیری زبان مادر java داره قطعا سردرگم میشین و دلزده از برنامه نویسی

چون جاوا زبان‌فوق العاده سختیه.
    سایت هایی مثل همیارو وردپرس و سون لرن خیلی آموزش های خوبی دارن و توصیه میکنم ازشون بخرین حتما و من به زودی میخرم از آموزش هاشون.
    من خودم توی شرکتی که کار میکنم با همین مسائل سر کار دارم،‌منتهی یه مسئله ای که وجود داره،‌صرفا یاد گرفتن اینا از شما یه مهندس کامپیوتر نمیسازه و دونستن این تکنولوژی ها به تنهایی باعث نمیشه که شرکت ها شما رو استخدام کنن.

10. Top | #7

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    23562
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.17
    تشکـر
    139
    تشکر شده 106 بار در 49 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

ابتدا باید دید شما چگونه یا چطوری به این رشته علاقه مند شدید؟

چون متاسفانه/متاسفانه اکثر افرادی که به این رشته تمایل پیدا کردن با این نیت که " کار آسان/درآمد " بالا وارد این رشته شدن و بعد از وارغ التحصیل پشیمان شده و به جمع بیکاران این رشته افزوده شده اند
    وَاسْتَفْزِزْ مَنِ اسْتَطَعْتَ مِنْهُمْ بِصَوْتِكَ وَأَجْلِبْ عَلَيْهِمْ بِخَيْلِكَ وَرَجِلِكَ وَشَارِكْهُمْ فِي الْأَمْوَالِ وَالْأَوْلَادِ وَعِدْهُمْ وَمَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَانُ إِلَّا غُرُورًا
    هر که را توانستي با آواز خود تحريک کن و به لغزش افکن، و با جمله لشکر سوار و پياده‌ات بر آنها بتاز و در اموال و اولاد هم با ايشان شريک شو و به آنها وعده (هاي دروغ و فريبنده) بده، و (اي بندگان بدانيد که) وعده شيطان چيزي جز غرور و فريب نخواهد بود.
    (سوره اسراء آيه 64)

11. Top | #8

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    چه بگویم؟
    شماره عضويت
    19479
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.28
    تشکـر
    256
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط easypeasy نمایش پست ها
    سلام
    اگه ساکن تهران هستید توی کلاس های مجتمع فنی تهران ثبت نام کنید
    مدرکشون در حد دانشگاه تهران و شریف و ... قبول دارن چه تو ایران چه توی کشورهای دیگه
    آدرس سایتشون
    http://mft.info/
    این حرف شما که میگید در حد دانشگاه تهران و شریف قبول دارن یه چیزی در حد جک هست، ولی میتونه مفید باشه این کلاس‌ها، هر چند باز من تاکید میکنم راه ورود به برنامه نویسی، بهترینش انتخاب رشته کامپیوتر در دروره کارشناسی هست و لاغیر( خیلی معدود هستن افرادی که از رشته های دیگه وارد شدن)

12. Top | #9

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    28867
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.37
    تشکـر
    59
    تشکر شده 154 بار در 89 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط LLVM نمایش پست ها
    من فوق لیسانس کامپیوتر از یکی از دانشگاه‌های بزرگ ایران را دارم، اگر واقعا به برنامه نویسی علاقه دارید تلاش کنید در یکی از دانشگاه های تهران قبول بشید،‌بهترین کار این هست
    درود

مهندس منم مثل شما دانشگاه رشته کامپیوتر و آکادمیک درس خوندم ولی هممون خوب میدونیم تنها جایی که به ما مهارت و مخصوصا برنامه نویسی یاد نمیدن همون دانشگاه هستش.

نهایتش شریف هستش دیگه که اونم واقعا آکادمیک یاد میده و نهایتش از بقیه دانشگاهها بهتره ولی از دانشگاه برنامه نویس بیرون نمیای برفرضم یاد بدن وقتی میشه تو ۶ ماه با کلاس رفتن پیش یه

استاد خبره همون مسیر رو رفت چرا لقمه رو دوره سرش بپیچونه و واسه یه برنامه نویسی ۴ سال دانشگاه مباحث غیر مرتبط دانشگاه رو تحمل کنه.

الان سه تا از دوستان من با یه کلاس اصولی برنامه نویسی رو یاد گرفتند و الان تازه دانشجوی کاردانی هستند و یه ایده استارت آپی قشنگ رو راه انداختند و به فاز اجرایی و تجاری رسوندند
    (یه سری به سایت زودفروت – خرید اینترنتی میوه و تره بار در مشهد بزنید)

اکثر متخصصان بزرگ حوزه IT دنیا مثل بیل گیتس و استیو جابز و ... اصلا تحصیلات دانشگاهی نداشتند

صرف دانشگاه رفتن (حتی دانشگاه های مطرح تهران ) هیشکی رو برنامه نویس نکرده

13. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #10

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    23562
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.17
    تشکـر
    139
    تشکر شده 106 بار در 49 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط LLVM نمایش پست ها
    حتما لازم نیست در دانشگاه تهران قبول بشید
    من یه شخصی در هنرستان کامپیوتر درس خواند بعد در دانشگاه های بدون کنکور شرکت کرد یه مدرک لیسانس گرفت
    یک ویروس نوشت که هیچ کدام از آنتی ویروس ها قابل شناسایی نبود
    در مسابقات طراحی نرم افزار در سال(یادم نیست ولی 90- 93 بود ) جهانی مدال طلا آوورد

یا چرا راه دور بریم همین بهروز آیس خودمون تو دانشگاه آزاد رودهن مدرک گرفته
    الان یه غول هکره جهانیه !
    وَاسْتَفْزِزْ مَنِ اسْتَطَعْتَ مِنْهُمْ بِصَوْتِكَ وَأَجْلِبْ عَلَيْهِمْ بِخَيْلِكَ وَرَجِلِكَ وَشَارِكْهُمْ فِي الْأَمْوَالِ وَالْأَوْلَادِ وَعِدْهُمْ وَمَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَانُ إِلَّا غُرُورًا
    هر که را توانستي با آواز خود تحريک کن و به لغزش افکن، و با جمله لشکر سوار و پياده‌ات بر آنها بتاز و در اموال و اولاد هم با ايشان شريک شو و به آنها وعده (هاي دروغ و فريبنده) بده، و (اي بندگان بدانيد که) وعده شيطان چيزي جز غرور و فريب نخواهد بود.
    (سوره اسراء آيه 64)

15. 3 کاربران زیر از pesarbahal بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)