نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: عشق در نگاه اول درست یا غلط؟

1019
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

عشق در نگاه اول درست یا غلط؟

سلام به همگی
    راستش کم کم دارم نزدیک میشم به سن ازدواج، بیست و هفت سالم تموم شده، کوچکتر که بودم یکی دو مورد پیش اومد که با یه نگاه عاشق شدم ولی چون شرایطش نبود و سنم کمتر بود چند روز افسردگی میگرفتمو و همه چی تموم میشد، الان خانوادم دختر یکی از دوستان خونوادگیمون رو پیشنهاد دادن، چندین بار دیدمش از نزدیک اما تو نگاه اول هیچ کشش و جذابیتی برام نداشت و علاقش به دلم نیفتاد ولی یه سری خوبیا داره مثلا خانواده خوبی داره که خیلی مهمه یا اینکه دختر چشم و دل پاکیه و بقول معروف آفتاب و مهتاب ندیده هست که اینم خیلی مهمه ولی میگم تو نگاه اول مهرش به دلم نیفتاد، هرچند خوشگلی خودشم داره ولی خب نتونستم قدم پیش بذارم، حالا سوالم اینه بنظرتون برا ازدواج آدم باید تو نگاه اول دلشو ببازه یا نه اینا داستانه و علاقه کم کم شکل میگیره؟ خودم همیشه فکر میکردم باید تو نگاه اول عاشق شد ولی الان به دو راهی رسیدم.
    ویرایش توسط Mohammad313 : 08-12-2016 در ساعت 07:58 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : عشق در نگاه اول درست یا غلط؟

آره درسته ولی مختص یه نفر نیست.

ممکنه یه ظاهر خاصو دو نفر داشته باشن(شبیه هم باشن) اما یکی اخلاقش خوب باشه و اون یکی اخلاقش بد.

3. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام ربطی به نگاه اول نداره

اولین شرط شروع رابطه تو دل هم نشستن هرچند ایشون از نظر خودتون زیبا باشن ولی مهرش تو دل شما ننشسته البته بخشی از دل نشسته شدن رفت و امد و هم صحبت شدن ولی خب باید یه ریشه اولی زده باشه یا نه

عشق تو نگاه اول اصلا اعتقاد ندارم ولی ممکن بار اول خوشت بیاد
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

5. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    سلام ربطی به نگاه اول نداره

اولین شرط شروع رابطه تو دل هم نشستن هرچند ایشون از نظر خودتون زیبا باشن ولی مهرش تو دل شما ننشسته البته بخشی از دل نشسته شدن رفت و امد و هم صحبت شدن ولی خب باید یه ریشه اولی زده باشه یا نه

عشق تو نگاه اول اصلا اعتقاد ندارم ولی ممکن بار اول خوشت بیاد
    دقیقا مشکل من همینه که ریشه اول زده نشده از طرفی هم میگم شاید با یه مدت رفت و آمد ریشه بزنه، ولی نمیدونم با این اوصاف اقدام برای رفت و آمد درسته یا نه؟ خونواده هامون بیست ساله همو میشناسن میترسم یه مدت باهاش رفت و آمد کنم و بازم ازش خوشم نیاد و رفاقت بیست سالمون به هم بخوره شایدم چون از بچگی میشناسمش برام جدید نیست که به دلم نیفتاده. چهار سال از خودم کوچکتره، نزدیک سی سانتم قدش کوتاهتره. تنها چیزی که دو دلم کرده همین پاک بودنشه که صد در صد بهش مطمئنم و خانواده خوبش.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

سلام

به نظر من اون به دل نشستن اولیه بهتره بوجود بیاد ، اگر با دیدار اول کششی بهش پیدا نکردید یا الان میگید بهش کششی ندارید یکی دو دیدار دیگه داشته باشید و ایندفه به چشم کیس ازدواج بهش نگاه کنید شاید تا الان فقط یه دوست خانوادگی بودن .

اینکه نگرانید دوستیه چندسالتون از بین بره اگه طبق گفته ی خودتون خانواده ی منطقی و موجهی باشن اینو میدونن که امکان داره دو نفر شرایط همو نپذیرن یا معیاراشون با هم جور در نیاد و این دوستیه بیست ساله دلیل نمیشه که دختر و پسر دو خانواده حتما معیاراشون با هم یکی باشه و با هم ازدواج کنن .

شما حق انتخاب دارید همینطور که این دختر حقه انتخاب داره و امکان داشت قضیه برعکس میشد و شما خواهان بودی و اون معیاراشو در شما نمیدید یا به دلش نمینشستید اونوقت جواب رد میداد به خواستگاریتون .

پس حق انتخاب دارید .

یا اینکه اگه به دلتون ننشست یه بهونه بیارید که فلان شرایط رو نمیتونم بپذیرم یا یه بهونه ی دیگه .

یه بعد از زندگی احساسه که باید تغذیه و ارضا بشه ، همش منطق نیست پس غافل نشید ازش و خودتون رو فدای دوستیه خانوادگی نکنید .
    ویرایش توسط love : 08-12-2016 در ساعت 08:10 PM

8. 2 کاربران زیر از love بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام . نگران سن ازدواج نباشید.به نظرم به دل نشستن اولیه خیلی مهم هست چه بسا به قول خودتون خیلی هم طرف ممکنه زیبا باشه ولی به دل اون شخص نشینه .این به نظرم مهم میتونه باشه البته ملاک های دیگر هم مطرحه اما این مسئله هم مهمه.من خودم برام مهمه طرفم به دلم بشینه چون بعدا ممکنه با مشکل مواجهه بشم.اما ملاک های دیگه در اولویت هستند اول پاکی طرف هست تا مطمئن بشید اولین و اخرین فردی هستید که همسرتون عشقش را با شما شریک میشه دوم شخصیت طرف (که شامل اخلاق،ادب و..)سوم معیار های ظاهری هست اونم نه ظاهر یک ارم بی عیب و نقص در حدی که به دل طرف بشینه.چهارم تطابق فرهنگی هست این اولویت بندی از نظر شخصی من هست اما اگر طرف همه ی این ویژگی ها رو تمام و کمال داشت اما ظاهرش برام معمولی بود رد نمیکنم .
    ویرایش توسط saba95 : 08-12-2016 در ساعت 08:20 PM

10. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    10

من به شخصه به عشق و علاقه خیلی برام مهمه
    اما به عشق در نگاه اول اعتقادی ندارم چرا که نمیشه اسمش رو عشق گذاشت بیشتر به هیجانات دوره ایی که به قول خودتون بعد از یه دوره افسردگی فراموش میشه شبیه هست نه عشق
    عشقی عشق واقعی هست که هیچ وقت کم رنگ نشه برامون عاشق وجود اون شخص شده باشیم
    شما از کجا میدونید شاید با یه مدت تعامل با اون دختر خانم زیر نظر خانواده هاتون اون حس و علاقه بینتون به وجود نیاد یا بیاد تا وقتی باهاش آشنا نشده باشید نمیشه نظر قطعی راجع به احساساتتون بدید
    این نکته را هم در نظر داشته باشید امکان داره در دید همه و خودمون فردی برای ما کامل باشه اما اون حس کشش و علاقه رو بهش نداشته باشیم معمولا توی همچین شرایطی اطرافیان میگن برند زیر یه سقف درست میشه در صورتی دارند صورت مسئله رو پاک میکنند و اسم این دیگه نمیشه علاقه
    در نهایت بهترین کسی که میتونه این حس رو ارزیابی کنه و تصمیم گیرنده باشه خود شمایی..
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

12. 2 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

من به عشق در نگاه اول اعتقاد دارم ولی این عشق به تنهایی نمیتونه ضامن خوشبختی باشه واگر زمانی که فرد از یکی خوشش بیاد بتونه بر احساساتش مسلط بشه و سعی کنه براساس شناخت و عقل تصمیم بگیره اونموقع میشه به این انتخاب اطمینان کرد
    ولی احتمالشم هست که فردی همون اول تو دلش نره ولی بعد از صحبت ها و شناخت تفکرات و عقاید طرف مقابلش کم کم ازاون طرف خوشش بیاد و گاهی هم ممکنه حتی بعد از ازدواج هم از طرف خوشش نیاد .
    پس همه ی اینا احتمال هست رخ بده و هیچ وقت نمیشه خوشبختی آینده رو پیش بینی کرد .
    ولی اینکه گفتین سن ازدواجتون داره بالا میره دلیل خوبی برای ازدواج نیست چرا که هدف از ازدواج رسیدن به تکامله واینکه با شخصی زندگی کنید که در کنارش به آرامش برسید حالا در چه سنی با این شخص آشنا بشید مهم نیست مهم اینه که انتخاب درستی داشته باشید (البته نه زیاد وسواسی و نه اینکه صرفا به عشق اکتفا کنید وعجولانه تصمیم بگیرین)
    دومین مورد اینکه گفتین این دختر خانم چشم دل پاکه و یا خانواده خوبی داره تضمین کننده خوشبختی شما نیست چرا که ممکنه عقایدشون با ظاهرشون خیلی متفاوت باشه و مهم اینه که چقدر با هم تفاهم دارید و همو درک میکنید
    در رابطه با این مورد به نظرم اگر فقط به اینکه که صرفا تو دلتون نرفته اکتفا کنید ممکنه بعدا پشیمون بشید و همیشه این علامت سوال براتون باشه که آیا با این شخص خوشبخت میشدم یا نه پس بهتره ببینید تا چه اندازه طرز تفکر و اعتقادات و... شبیه هم هست و آیا احتمال داره به مرور با شناختشون ازش خوشت بیاد یا نه . من فکرمیکنم اعتقادات و درک متقابل نقش موثری در ایجاد عشق و تداومش داره ولی اینکه قبلا ایشونو میشناختین و یه جور روابط خانوادگی دارین تا حدی ازشون شناخت دارید و به قول خودتون بیست ساله دیدینش پس تصمیم گرفتن براتون راحتره تا شخصی که اصلا ندیدین و نمیشناسین .
    (من مثالی میزنم برای خودم خاستگاری اومد که به دلم ننشسته بود ولی مذهبی و حافظ قران بودن به گونه ای که حتی استادهای دانشگاه به شدت از ایشون تعریف میکردن ولی خب تو دله من نرفته بود و همش دودل بودم که به خاطر مذهبی بودنش پا روی دلم بزارم یا نه . اما تصمیم گرفتم از عقایدشون باخبر بشم و متوجه شدم اصلا عقایدشون با من جور نیست وازینکه با شناخت و دلیل ردشون کردم خیلی راضیم و هیچ وقت پشیمون نیسم چون میدونم با ایشون خوشبخت نمیشدم )
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

14. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    میزان امتیاز
    11

بچه ها از همتون ممنونم که برام وقت گذاشتید.

16. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

انگار دیر اومدن!!

عشق در نگاه اول عشق به ظاهر طرف میشه دیگه که قیافه و اندام طرف یهوی دل ادم می بره!! حالا ممکنه خوب یا بد باشه اونم به باطن و رفتار و طرز فکر طرف ربط داره....

بر عکس اش هم هست از نظر اخلاقی و رفتاری و... خوب باشه ولی از نظر ظاهر پسند نباشه بازم بد هستش....

فکر کنم بهتر ادم ظاهر طرف اش به دل که نشست در مورد اش تحقیق کنه باطن اش هم باهاش جور بود موضوع جدی بگیره و براش هزینه کنه...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)