نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: مخالفت پدر دختر و شرایط عجیب

1977
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27587
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت پدر دختر و شرایط عجیب

با سلام پسری هستم ۲۹ ساله. حدود ۳ ماه پیش به خواستگاری دختری که خواهرم معرفی کرده بود رفتم در جلسه ی اول با دیدن سادگی دختر و خانواده ی او جذب آنها شدم. دختر خانم در حال تحصیل در مقطع ارشد می باشد. من هم لیسانس مکانیک و شاغل و از نظر داشتن خانه و ماشین و خانواه ی خوب در وضعیت خوبی قرار دارم. پس از جلسه ی اول و تایید خانوده و خود دختر خانم و خانوداه دختر خانم کار به جلسه ی دوم کشید. در جلسه ی دوم که خصوصی با خود دختر صحبت کردم هم او جذب من شد و هم من جذب او شدم.لازم به ذکر هستم ادمی هستم با اعتقادات مناسب دینی.. خلاصه پس از جلسه ی دوم اقدام به تحقیق کردن و پس مدتی که با انها تماس گرفتیم گفتند بسیار بسیار راضی هستن و دخترشون هم بسیار رضایت دارد ولی تا یک ماهی که تا عید مانده صبر کنیم تا فامیلهاشون که مخالف بودن هم راضی کنند. در این مدت دختر خانم با گیر اوردن شماره ی من با من تماس گرفت با گفت که با این وصلت بسیار موافق میباشد ولی پدرش کمی مخالف شده. خلاصه پس از عید تماس گرفتیم ولی حواب گوشی رو ندادند(مادر دختر جواب گوشیشو نداد). دختر خانم به من گفت پدرش کمی دلایل مسخره داره. خلاصه یکبار هم با دختر بیرون رفتم و بیشتر جذب هم شدیم تا اینکه یک شب دختر خانم به من گفت با پدرش صحبت کرده و پدرش خیلی مخالف شده است ولی دلایلش رو به من نگفت و او هم به وسیله پدرش کمی متقاعد شده و نمیتونه بی رضایت پدرش ازدواج کنه. خلاصه با پیگیری و اصرار من او شماره پدرش رو داد تا باهاش تماس بگیرم و خودم راضیش کنم.. من هم مسئله رو با خانوادم در میان گذاشته و پدرم به آژانسی که پدر دختر توی اون کار میکرد مراجعه کرده و پدر دختر خیلی تحویل گرفت و گفت که با پدرم تماس میگیره و باز هم تماسی نگرفت.. ولی خانواده من اصلا از وضعیت جواب ندادن انها ناراحت نشدن . خلاصه با توجه به اینکه خانواده دختر در اهواز تنها هستن و تنها اشنای انها صاحبخانه انها میباشد و این صاحبخانه فرد مورد اعتماد انها نیز میباشد و همچنین همکار شرکتی من می باشد.من به این فرد مراجعه کردم و او با دیدن من گفت که کاملا پشت من است. لازم به ذکر است پس ج ندادن پدر دختر خانواده ی من یکبار سرزده رفتن که خانواده گفتند پدر دختر به خاطر مخالفت عمو دختر نیز مخالف شده ولی دختر و مادر دختر و برادرهای دختر کاملا راضی هستند. خلاصه اشنای انها را که واسطه کردم گفت حتما مراجعه میکند و انها را راضی میکند. لازم به ذکر است دختر خانم بسیار بسیار به پدر و نادر و خوهر من تیز علاقه مند شده. با اصرار من دختر بیان کرد که پدرش به قد من ایراد گرفته و میگه دوست دارم دامادم قد بلند باشد در صورتی که روز اول چنین چیزی مد نظرش نبوده و الان هم روش نمیشه دلیلش رو به خانوادم بگه. با مراجعه ی ان فرد واسطه چند روز پیش به من گفت که پدر دختر الان جوابش منفی هست ولی گفت جواب قطعی منفی را به من نداده و با توجه به اینکه دخترش توی فامیل همزمان با من کلی خواستگار داشته و همه را رد کرده و میترسه توی این وضعیت با بله گفتن به من که غریب هستم حرف حدیثی پشتش باشد این نظر را دارد همچنین قد من را نیز مطرح کرد که با توجه به صحبتهای واسطه مشخص شد اینقدرا هم مسئله ی بزرگی نیست و پدر گفته نظرش را داده ولی در اخر دخترش میخواهد با من زندگی کند نه اون. لازم به ذکر هست دختر خانم از من کوتاه تر است و به من می آید. خلاصه دختر خانم به من گفت پدرش باز مخالفت کرده و باز هم دلیل قد را به واسطه گفته. و به من گفته دو ماه صبر کنم تا کمی زمان بگذره و امتحاناش هم بره و ذهنش آزاد بشه. به واسطه هم همین رو گفت. واسطه هم به من گفت مهدی کمی صبر کن و توی این مدت به خواهرت بگو خیلی با او صمیمی شود تا دختر کاملا مطمئن شود. دختر هم به خواهرم گفت من را کاملا تایید کرده ولی با توجه به مرگ تک خواهرش توی تصادف چند سال پیش نمیتواند با اصرار خانواده اش را اذیت کند.. خلاصه من خواهرم رو به اون لینک کردم و خودم میخواهم این دو ماه فقط دعا کنم. در ضمن دختر بدلیل ترس از وابستگی ارتباطش رو با من کمتر کرده.. خلاصه من کاملا گیج شدم. چکار کنم. دختر خیلی اصرار داره پس این دو ماه خودم با پدرش تنها صحبت کنم.. واسطه هم کاملا امیدوام کرد و منم قسمش دادم که الکی امیدوارم نکن و او گفت که مهدی صبر کن من بهت میگم یچی میدونم و خود دختر خم به واسطه هم گفت کنی صبر کن زمان بگذره.. خواهش دارم راهنماییم کنین خیلیییییی گیج شدم...این دو ماه صبر کنم؟ بعدش چکار کنم؟ با دختر ارتباط داشته باشم؟ اخه کمتر میل به ارتباط داره و از اینکه کاملا مایل به ازدواجه مطمئنم و خودش به همه گفته.. کاملا روشنم کنین. ممنون. یادم رفت بگم پدر دختر خیلی از خانواده من و من خوشش میاد و بخصوص پدرم و دلیل جواب ندادن به گوشیش رو خجالت از پدرم و بزرگی پدرم بیان کرده....

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مخالفت پدر دختر و شرایط عجیب

بهتره در این مورد بزرگتر شما یعنی پدرتون با ایشون صحبت کنن
    اگه دلیل منطقی داشت که منصرف بشید اگهه دلیل منطقی نداشت حل مساله رو به خود دخترخانم واگذار کنید چراکه ایشون هم بخشی از قضیه هستند و اگر واقعا شمارو بخواد میتونه راضیشون کنه...

من فکر میکنم جز پدر کسه دیگه ای هم مخالفه چون بعید بنظر میرسه که همه ی خانواده راضی و پدر مخالف باشه ولی بقیه نتونن روش اثر بذارن

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26338
    تشکـر
    2,454
    تشکر شده 2,159 بار در 1,087 پست
    میزان امتیاز
    11

شاید خواستگار دیگه ای داره که وقت خواستن ولی دختر به شما علاقه داره و حریف باباش نمیشه، عموش چکاره هست که مخالفه؟ شاید پسر داره و داستان عقد پسر عمو دختر عمو را تو آسمون بستن و از این حرفا مشکل درست کرده، بهر حال این وسط مخالف اصلی پدر دختر هست بنظرم با بابای خودت دو نفری برید با پدر دختر توی یه فضای صمیمی اما جدی صحبت کنید و از علاقه ای که به هم دارید بگید و پدرتون ویژگی های خوبتون را بلد کنه و ازش بخواید بدون هیچ ملاحظه ای دلیل اصلی مخالفتش را بگه تا تکلیف خودتون را بدونید چون اگه خواستگار دیگه داشته باشه بعد دو ماه معلوم نیس چی میشه اگه خواهرتون باش رفیقه ازش بخواید زیر زبون دختر را بکشه که پای کس دیگه ای وسطه یا نه، اگر هم به هیچ طریقی راضی نشد پدرش بیخیال بشید، جواب رد توی خواستگاری طبیعیه و نظر والدین مهمه خیلی وابسته نشید و موضوع را بغرنج نکنید.

4. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27587
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من که کامل توضیح دادم. و مطمئنم بقیه راضی هستن. پدرم صحبت کرده ولی خب جواب درستی نداده و برادرش یعنی عموی دختر رو بهانه کرده در حالی دختر و واسطه حرف دیگه ای میزنن....

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27587
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اخه دلم گیره واقعا و پدرش هم مدام از ما تعریف میکنه. دختر هم به همه گفته با فامیل ازدواج نمیکنه به هیچ وجه.....

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

شاید. امدن تحقیق. و یه چیزایی فهمیدن شک افتاده تو دلشون.
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27587
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نه دختر خانم و واسطه گفتن کاملا راضی هستن از تحقیقشون...

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

منم میگم شاید یه خاستگار دیگه داره میخواد راجب اونم بفهمه

یا شایدم فکر این یکی بهتر از شما بیاد

چون دیدم خانواده ای که خاستگار میاد پدر خانواده میشینه تو فامیل میگه که شاید بهتر گیر امد:/ :/
    ویرایش توسط پریماه. : 04-16-2016 در ساعت 07:14 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

خب دو ماه که مهلت خواستن بهشون فرصت بدید اگر هم نمیخان رابطه داشته باشن اصرار نکنید
    بلاخره دو ماهه صبر کنید تا ببینید چی میشه

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

صبر کنید .

الخیر فی ما وقع ...

به نظر من حتما مصلحتی بوده که تا الان موضوع ازدواج شما به این,شکل پیش رفته .

صبر کنید وبه همراه واسطه وپدر ومادرتون دوباره مراجعه کنید .

در حضور هم دلیل مخالفتشون رو بشنوید .

به نظر من هم دلایل مخالفتشون قد ویا مخالفت عمو نیست .

چون برای خانواده شما احترام قایلند اینجور رفتار می کنند .هر بار یه دلیلی میارن .

اگر خانواده وبه خصوص پدر راضی نباشن مشکلات زیادی برای ازدواج پیش رو دارید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

12. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27587
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مرسی از توجه شما.. اخه بحث اینه که اونا حتی یه جواب نه قطعی ندادن. حتی پدرش به واسطه هم نگفت نه قطعی... نه گفتن که بی احترامی نیست .. خودم هم گیج شدم...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد