نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: مشاوره تحصیلی

1045
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31065
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاوره تحصیلی

سلام بچه ها. من امسال انتخاب رشته داشتم و طبق هدایت تحصیلی باید می رفتم ریاضی ولی اومدم تجربی با امتیازات بالا(من توی مدارس تیزهوشان درس میخونم) الان نمیدونم کار درستی انجام دادم یا نه. من خودم علاقه بیشتر به ریاضی داشتم ولی گفتن تو اینده اصلا کار برای رشته ریاضی نیست و کمه. البته من به تجربی هم علاقه دارم. به نظرتون من کار درستی انجام دادم؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    تشکر شده 470 بار در 269 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : مشاوره تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad2016 نمایش پست ها
    سلام بچه ها. من امسال انتخاب رشته داشتم و طبق هدایت تحصیلی باید می رفتم ریاضی ولی اومدم تجربی با امتیازات بالا(من توی مدارس تیزهوشان درس میخونم) الان نمیدونم کار درستی انجام دادم یا نه. من خودم علاقه بیشتر به ریاضی داشتم ولی گفتن تو اینده اصلا کار برای رشته ریاضی نیست و کمه. البته من به تجربی هم علاقه دارم. به نظرتون من کار درستی انجام دادم؟؟
    تجربی پزشک نشی یا رشته های مربوط به اون... واسه بقیه کار نیست...

ریاضی اگه دانشگاه خوب قبول بشی که یک دانش آموز خوب مثل شما اگه تلاش کنه به راحتی می تونه دانشگاه خوب قبول بشه... خیلی خوبه

فک کنم نیاز کشور به ریاضی بیشتر باشه تا تجربی... مخصوصا الآن که تعدا داوطلبین کنکور رشته ریاضی از تعداد ظرفیت کمتر شده

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31065
    تشکـر
    1
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آقا محسن گل نمایش پست ها
    تجربی پزشک نشی یا رشته های مربوط به اون... واسه بقیه کار نیست...

ریاضی اگه دانشگاه خوب قبول بشی که یک دانش آموز خوب مثل شما اگه تلاش کنه به راحتی می تونه دانشگاه خوب قبول بشه... خیلی خوبه

فک کنم نیاز کشور به ریاضی بیشتر باشه تا تجربی... مخصوصا الآن که تعدا داوطلبین کنکور رشته ریاضی از تعداد ظرفیت کمتر شده
    یعنی انتخابم غلط بود؟؟

4. کاربران زیر از Ahmad2016 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

یعنی انتخابم غلط بود؟؟
    نه.... من آینده شما نیستم که بگم درست بود یا غلط...

خودت با توجه به علاقه و توانایی که داری باید تصمیم بگیری...

ببین به ریاضی علاقه داری یا تجربی اگه فرقی نمی کنه خب ...

ببین توایاییات در تجربی به اندازه ای هست که بتونی پزشکی یا رشته های مربوط به اون قبول بشی یا نه (که باید در آزمون هایی مثل قلم چی یا ... شرکت کنی و خودتو بسنجی...)

همچنین اگه به این سوالات جواب بدید من شاید بتونم راهنماییتون کنم... در کدوم شهر زندگی می کنید؟ معدلتون در دوران ابتدایی و راهنمایی چطور بوده و همچنین دبیرستان؟ راهنمایی هم تیزهوشان بودید؟ معدلت در اول دبیرستان چند بوده و چه حد درس می خوندی که همچین معدلی آوردی... (روزانه درس می خوندی و چقدر؟ یا هر وقت امتحان داشتی درس می خوندی؟)

و همچنین ببین در ریاضی تواناییات به اندازه ای هست که دانشگاه خوب (شریف- امیرکبیر- تهران- خواجه نصیر- بهشتی) قبول شی یا نه... تو این رشته مورد علاقت (مهندسی برق، نفت، یا هر چیز دیگه)

سال دوم دبیرستان بری رشته تجربی اگه پشیمون بشی راحت تر از یه فردی که ریاضی خونده و میخواد بیاد تجربی می تونی بری ریاضی... ینی درسای ریاضی زیاد با شما فرق نداره... اما شما زیست دارید که اونا ندارند....

حتی اگه سوم دبیرستان بری...

البته بگم شرایط فعلی اینطوره که رقابت تو رشته ریاضی کم شده و رقابت در رشته تجربی خیلی زیاد شده...

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30544
    تشکـر
    498
    میزان امتیاز
    8

برو تو سایت قلم چی به نشانی کانون فرهنگی آموزش قلم چی - Kanoon Farhangi Amoozesh Ghalamchi بعد اونجا برو تو قسمت رتبه های کنکور 95 درصد 100 نفر اول منطقه خودتو ببین که تو کنکور چه درصدایی زدن و رتبه زیر صد منطقه خودشون شدن... اگه ببینی متوجه میشی که بچه های ریاضی خیلی ضعیف تر از بچه های تجربی بودن و رقابت بینشون خیلی کم بود

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31098
    تشکـر
    49
    تشکر شده 124 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    8

اگه با علاقه بخونین به نظر من انتخاب درستی کردین تجربی رشته ای هست که هم میتونی جایی استخدام بشی هم میتونی خودت شروع به کار بکنی الانم که گرایش پرستاری بیشترین فرصت شغلی رو داره با انگیزه وعلاقه درستون ادامه بدین با داشتن هدف به هرجایی ميشه رسید

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32118
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خدانگهدار بابا
    ویرایش توسط hisamios : 04-27-2020 در ساعت 03:59 AM

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

بیشترین درآمد بین تحصیل کرده ها پزشکها دارند پس اگه این توان در خودت می بینی در پزشکی قبول بشی برو تجربی ولی اگه نه پس بهتر بری رشته ای که علاقه ات بهش بیشتر است

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    تشکر شده 103 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط hisamios نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت شما
    ---
    ابتدا معرفی کنم:
    من ----- متولد مرداد 1370 هستم. ساکن کرج و دانش آموزسابق و البته نه چندان موفق سمپاد (تیزهوشان).
    دانشجوی انصرافی مهندسی مکانیک دانشگاه بوعلی سینای همدان و پس از همه این ها به خدمت سربازی رفتم و حال دانشجوی مدیریت دانشگاه پیام نور هستم، کلاس حل تمرین برگزار می کنم. از استاد توصیه نامه دارم و .... یعنی حال خوبی دارم
    حالا دیگر اهداف منظم کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی دارم. تلاشم اندکب کم ولی مقبول است (بود) و به نتایجی که می خواهم دست پیدا می کنم.
    ---
    حالا مشکل چیست؟
    مشکل دقیقا این است که به مقداری هل نیاز داریم چرا که دیگر اهدافم کشش لازم را ندارند و تا حدودی منفعل شده ام. حال انجام هیچ کاری را ندارم. راستش دیگر چیزی را عمیقا نمی خواهم. خیلی وقت است شاد نبوده ام و یادم نمی آید آخرین خنده جدی ام برای چه زمانی بوده! دیگر انرژی آن را ندارم که خودم هدف و نقشه راه تعیین کنم، خودم برنامه ریزی کنم، خودم اجرا کنم و باز به خودم گزارش بدهم و رفع عیب کنم. باشد تعیین هدفش با من، اجرا هم که باید با خودم باشد، این هم قبول، ولی جدا به یک نفر نیاز دارم که مرا هل بدهد، برایم مسیر تعین کند و اطمینان دهد از حصول هدفم، راه های موثر تلاش کردن را به من بیاموزاند و آخر به او گزارش عملکرد بدهم و رفع عیب کند.

---
    درخواست من:
    در این راستا از شما تقاضا دارم که با توجه به شرایط ذکر شده اگر مشاور حاذقی میشناسید، در صورت امکان معرفی بفرمایید.
    ---
    در آخر تشکر میکنم از وقتی که برای خوانش این متن اختصاص دادید و همچنین حسن توجه شما
    با احترام
    sadri.masih @ gmail.com
    سلام. منم حس و حال شما رو دارم... به راه حلی رسیدین به منم بگین...

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30309
    تشکـر
    60
    تشکر شده 103 بار در 87 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    بیشترین درآمد بین تحصیل کرده ها پزشکها دارند پس اگه این توان در خودت می بینی در پزشکی قبول بشی برو تجربی ولی اگه نه پس بهتر بری رشته ای که علاقه ات بهش بیشتر است
    آخه الان پزشکی هم دیگ تقریبا اشباع شده... اگ پزشکی هم میخواد بخونه باید اونقدر علاقه داشته باشه که تخصص بگیره حداقل

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)