نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل عادات ناپسند کودک

2281
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31296
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل عادات ناپسند کودک

با سلام
    مادر دو فرزند هستم.دخترم 15 و پسرم 5 ساله هستند.برنامه خواب پسرم از دوران نوزادی بسیار نامرتب و آزار دهنده بود و خیلی به سختی مرتب شد.تا حدود سه سالگی کنارش بودم و با لالایی و شعر و قصه می خوابید.از سه سالگی بعد برایش توضیح دادم که باید خودش بخوابد و بعداز این که برایش کتاب می خواندم اتاقش را ترک می کردم.بعد از مدت کوتاهی متوجه شدم که قبل از این که بخوابد روی شکم خودش رو تکان می دهد و خودش را به تشک می مالد و خیس عرق می شود و بعد خوابش می برد.با مطالعه نظر کارشناسان روانشناس و مشورت با یکی از اساتید سعی کردم تا وقتی خیلی خسته نیست به تخت نرود و خشونت به خرج ندادم و فقط به او گفتم این کار خیلی بدی است.اگر این کار را نمی کرد تشویقش می کردم.ولی به مرور بدتر شده و تا الان که دوره پیش دبستانی است همچنان به این کار ادامه می دهد.
    نا گفته نماند اوایل که این کارش را دیدم مدتی پیشش می نشستم ودستش را می گرفتم تا خوابش ببرد ولی باز که به حال خودش گذاشتم دیدم فرقی نکرده.در بیداری هم زیاد خودش را به مبل و صندلی و حتی به من می کشد و ازین کار لذت می برد.من واقعا ازین بابت درمانده شده ام و چون خانواده ای مذهبی هستیم خیلی عذاب می کشم.
    خواهش می کنم مرا راهنمایی بفرمایید تا از این مشکل بزرگ نجات پیدا کنم و بتوانم پسرم را هم از این عادت زشت نجات بدهم.بی نهایت سپاسگزارم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    24045
    تشکـر
    990
    تشکر شده 1,812 بار در 718 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکل عادات ناپسند کودک

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط طیبه هاشمی نمایش پست ها
    با سلام
    مادر دو فرزند هستم.دخترم 15 و پسرم 5 ساله هستند.برنامه خواب پسرم از دوران نوزادی بسیار نامرتب و آزار دهنده بود و خیلی به سختی مرتب شد.تا حدود سه سالگی کنارش بودم و با لالایی و شعر و قصه می خوابید.از سه سالگی بعد برایش توضیح دادم که باید خودش بخوابد و بعداز این که برایش کتاب می خواندم اتاقش را ترک می کردم.بعد از مدت کوتاهی متوجه شدم که قبل از این که بخوابد روی شکم خودش رو تکان می دهد و خودش را به تشک می مالد و خیس عرق می شود و بعد خوابش می برد.با مطالعه نظر کارشناسان روانشناس و مشورت با یکی از اساتید سعی کردم تا وقتی خیلی خسته نیست به تخت نرود و خشونت به خرج ندادم و فقط به او گفتم این کار خیلی بدی است.اگر این کار را نمی کرد تشویقش می کردم.ولی به مرور بدتر شده و تا الان که دوره پیش دبستانی است همچنان به این کار ادامه می دهد.
    نا گفته نماند اوایل که این کارش را دیدم مدتی پیشش می نشستم ودستش را می گرفتم تا خوابش ببرد ولی باز که به حال خودش گذاشتم دیدم فرقی نکرده.در بیداری هم زیاد خودش را به مبل و صندلی و حتی به من می کشد و ازین کار لذت می برد.من واقعا ازین بابت درمانده شده ام و چون خانواده ای مذهبی هستیم خیلی عذاب می کشم.
    خواهش می کنم مرا راهنمایی بفرمایید تا از این مشکل بزرگ نجات پیدا کنم و بتوانم پسرم را هم از این عادت زشت نجات بدهم.بی نهایت سپاسگزارم
    سلام

متاسفم عزیز ولی روش برخورد شما از اول با کودکتان غلط بوده در اتاقش خوابیدن و......... !!!!

این نوع گردش و سریکول و رشد جنسی از لحاظ علمی کاملا شناخته شده است که از لبها شروع به مدفوع منتقل و سپس در ناحیه حنسی تمرکز پیدا میکنه و حالا عوامل تربیتی و اضطراب و استرس و خارش

و بیماریهای غددی و........ که خارج از این وقت و مقال است

کوتاه سخن

اصلا بهش نگین کارت بده و یا نه و یا دعواش کنین و یا دستاشو بگیرین و یا بچه بد

حواسش رو به چیز دیگری پرت کنین و یا بهش کاری رو محول کنین مثلا چیزی رو براتون بیاره و یا باهاش بازی کنین

بدنتون رو بهش نمالین

این کار در کودکان استمنا نیست بلکه شناخت جنسیه

حتما فرزندتان رارا به نزد یکی از همکاران روانشناس بالینی کودکان ببرید جهت ریشه یابی و درمان

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

4. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31146
    تشکـر
    595
    تشکر شده 552 بار در 347 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

متاسفم عزیز ولی روش برخورد شما از اول با کودکتان غلط بوده در اتاقش خوابیدن و......... !!!!

این نوع گردش و سریکول و رشد جنسی از لحاظ علمی کاملا شناخته شده است که از لبها شروع به مدفوع منتقل و سپس در ناحیه حنسی تمرکز پیدا میکنه و حالا عوامل تربیتی و اضطراب و استرس و خارش

و بیماریهای غددی و........ که خارج از این وقت و مقال است

کوتاه سخن

اصلا بهش نگین کارت بده و یا نه و یا دعواش کنین و یا دستاشو بگیرین و یا بچه بد

حواسش رو به چیز دیگری پرت کنین و یا بهش کاری رو محول کنین مثلا چیزی رو براتون بیاره و یا باهاش بازی کنین

بدنتون رو بهش نمالین

این کار در کودکان استمنا نیست بلکه شناخت جنسیه

حتما فرزندتان رارا به نزد یکی از همکاران روانشناس بالینی کودکان ببرید جهت ریشه یابی و درمان

سپاس

دکتر

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31296
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

از راهنمایی شما سپاسگزارم.
    البته من هیچ وقت در اتاقش و کنارش نخوابیدم و از نوزادی در تخت خودش می خوابیده.فقط تا زمانی که خوابش می برد کنار تختش می نشستم.
    امیدوارم بتوانم در اولین فرصت او را پیش روانشناس ببرم.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    42339
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط طیبه هاشمی نمایش پست ها
    با سلام
    با سلام
    نشانه های خودارضایی در کودکان ریشه ی اضطرابی دارد و به منظور لذت جنسی نیست
    جهت درمان اضطراب به رواننشاس بالینی مراجعه بفرمایید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)