نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: معیارهای ازدواج

1779
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    تشکر شده 145 بار در 98 پست
    میزان امتیاز
    10

Question معیارهای ازدواج

لطفا بخونید
    سلام به همه ی کاربران ،
    عزیزان من با توجه به مشکلات خانم ها و آقایونی که اینجا میخونم گاهی واقعا تعجب میکنم از اینکه چه در سن کم و چه در سن های بالا ازدواج هایی صورت گرفته که از همسران خود احساس نارضایتی میکنن،

در صورتی که موقعه ی انتخاب و جواب بله دادن این ما هستیم که عاشق اون آقا و یا خانم شدیم و برای یک عمر انتخابشون کردیم حالا چی میشه که بعد از ازدواج همه ی این عشق و علاقه یا به نفرت تبدیل میشه یا حسرت گذشته یا عصبانیت مدام از همسر؟ گله مندی و غر و دعواهای مکرر؟
    خب دلایلی برای بوجود آمدن همه ی این مسائل هست مثل:
    حسادت : مقایسه کردن همسرمون با مردهای دیگر یا با زن های دیگر ،در صورتی که هیچوقت نباید از ظاهر زندگی دیگران قضاوت کرد که من در همین سایت بارها و بارها شاهد تاکید خانم ها به این موضوع بودم ، یا حسادت به زندگیشون از نظر مالی ،

تغییر در توقعات: قبل از ازدواج خانم ها به آقایون این اعتماد و میدن که ما با کم و زیذت میسازیم و زندگی رو از صفر شروع میکنیم ولی در عمل پس از تحمل 2 سال حداکثر که زودتر دیده میشه پشیمون میشن و آستانه ی تحملشون به پایان میرسه و شروع به تجدید خاطرات گذشته میکنن، یا آقایون قبل از ازدواج توقع دارند که همسرشون شاغل باشه اما دست رو دختر میذارن که شاغل نیست و بعد از ازدواج هم شاید این توان و درخودش نبینه که بیرون از منزل کار کنه و آقا نسبت به این عمل همسرش عصبانی میشه و در مقابلش موضع میگیره و شاید در برآورده کردن نیاز های همسرش و زندگیش هم طبق برنامه ریزیش پیش نره و شروع به لجبازی کنه .

دخالت خانواده ها : که دگ همه با این موضوع کاملا آشنایی دارند ، چیزی که مهم هست اینکه به خانواده ها این اطمینان و بدیم که در تصمیمات زندگی مون نه دچار اشتباه میشیم که نگرانمون باشند و نه برامون خوشاینده که دیگران برامون تصمیم بگیرند و از نظراتشون به عنوان راهنمایی حتما استفاده میکنیم.
    و اینکه خودمون اولین قدم رو برای انگیزه ی دخالت در خانواده ها ایجاد نکنیم ، یعنی وقتی شما با کسی درد و دل میکنید و بعد انتظار دارید طرف هیچ حرف یا راهنمایی در مورد اون موضوع به شما نداشته باشه اشتباه محضه، پس درد و دل کردن و ایرادهای همسر و گفتن کاملا اشتباهه .
    وخیلی دلایل دیگه که همه واقف هستند.

حالا چیزی که برای من تعجب برانگیز شده اینکه ازدواج ما طبق معیار هامون داره پیش میره؟
    یا از رو احساس و عادت؟

اگه از رو منطق هست چرا از همسرانمون ناراضی هستیم؟
    لطفا این تاپیک رو جایی بدونید برای اظهار نظرات پسر هاو دختران مجرد که معیار هاشون و برای ازدواج بدونیم و خانم و آقایون متاهل که کدوم یکی از راه ها رو در انتخاب همسر بکار بردن ،
    چه کسانی راضی هستند از پیش برد راه کار و معیار انتخاب همسر و چه کسانی راضی نیستند؟
    فکر میکنم مفید باشه لطفا همکاری کنید تا بتونیم از تجربیات مفید هم استفاده کنیم.
    امضای ایشان
    تجربه بهترین درس است ، هرچند حق التدریس آن گران باشد . . .

2. 4 کاربران زیر از (تبسم) بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19503
    تشکـر
    48
    تشکر شده 227 بار در 159 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : معیارهای ازدواج

خیلی طولانی بود نشد بخونم.
    ایکاش نکات مهمشو طبقه بندی می کردین

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر شاد نمایش پست ها
    خیلی طولانی بود نشد بخونم.
    ایکاش نکات مهمشو طبقه بندی می کردین
    عزیزم قسمت آخر و بخون. سوال و .
    امضای ایشان

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    تاپیک خوبیه همونطور که گفتید مقوله ای که خیلی در حال حاضر افراد درگیریشن وبیشتر تو تاپیکا عنوان شده
    در مورد سوالت ازدواج از روی معیار همسر اینده است یا از روی حسادت وعادت
    بنظرمم ازدواج های که به شکست انجامیده از روی حسادت وچشم هم چشمی وفقط بگه اره ازدواج کرده صورت گرفته و شاید معیار زندگی اش فقط بخاطر مسایل سطحی بوده واینکه از اول صادق نبودن
    اینکه معیار همسر اینده درک متقابل باشه ایمان باشه وهم کفوی تو همه موارد باشه
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    تایپیک خوبیه عزیزم مرسی
    میدونی اول که با خاستگارت صحبت میکنی راجبع معیارات ...فرد مقابلت ، تفکرش رو بهت میگه
    اما اینو باید بدونی همه ادمها مثل تفکرشون عمل نمی کنند
    مثلا ما هممون دوست نداریم حسود باشیم اما گاهی شاید این حس بهمون دست بده
    ما هممون از دروغ بدمون میاد اما شاید گاهی بگیمش این معنیش این نیست دروغ رو دوست داریم معنیش اینه
    نمیتونم به اونچه که تو ذهنمون اسمش رو گذاشتیم خوب عمل کنیم
    ماها میدونم خوب چیه بد چیه مهم اینه که گاهی نمیتونیم خوب عمل کنیم

اینهایی که گفتی جزو مسائل مهم نارضایتی هاست هزاران مورد دیگه هم هست

توصیه من به شما مجردها اینه
    اگر دارید با خاستگارتون صحبت میکنید برای اینده فقط به گفتگو بسنده نکنید
    به عملش نگاه کنید
    خیلی جالبه بدونید اول اشنایی من با همسرم اون همش از چیزهایی که دوست داشت میگفت از معیاراش
    احترام به خانواده صداقت و ازینجور چیزها
    ولی من چیز زیادی ازش نپرسیدم چون میخاستم تو رفتارش ببینم
    حدود 7-8 ماه اشنایی ما طول کشید هرچیزی که برام مهم بود رو قرارش دادم توی موقعیتش
    مثلا رفتارش توی جمع خانواده اینکه رو قولهاش هست یا نه و....

توصیه من اینه هر ادمی مانند افکارش عمل نمیکنه برای انتخاب همسر روی اعمالش دقیق بشید نه حرفهاش
    ویرایش توسط سمیراه : 10-06-2015 در ساعت 03:54 PM
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

7. 2 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط mahestey نمایش پست ها
    سلام
    تاپیک خوبیه همونطور که گفتید مقوله ای که خیلی در حال حاضر افراد درگیریشن وبیشتر تو تاپیکا عنوان شده
    در مورد سوالت ازدواج از روی معیار همسر اینده است یا از روی حسادت وعادت
    بنظرمم ازدواج های که به شکست انجامیده از روی حسادت وچشم هم چشمی وفقط بگه اره ازدواج کرده صورت گرفته و شاید معیار زندگی اش فقط بخاطر مسایل سطحی بوده واینکه از اول صادق نبودن
    اینکه معیار همسر اینده درک متقابل باشه ایمان باشه وهم کفوی تو همه موارد باشه
    ممنون عزیزم.
    دقیقا من هم موافقم.
    "همه میتونن ازدواج کنن مهم اینکه کی ازدواج موفقی داشته باشه و در نتیجه خانواده ی سالمی تشکیل بده و فرزندان سالم و با احترامی رو تحویل جامعه بده"
    امضای ایشان

9. کاربران زیر از (تبسم) بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها
    سلام
    تایپیک خوبیه عزیزم مرسی
    میدونی اول که با خاستگارت صحبت میکنی راجبع معیارات ...فرد مقابلت ، تفکرش رو بهت میگه
    اما اینو باید بدونی همه ادمها مثل تفکرشون عمل نمی کنند
    مثلا ما هممون دوست نداریم حسود باشیم اما گاهی شاید این حس بهمون دست بده
    ما هممون از دروغ بدمون میاد اما شاید گاهی بگیمش این معنیش این نیست دروغ رو دوست داریم معنیش اینه
    نمیتونم به اونچه که تو ذهنمون اسمش رو گذاشتیم خوب عمل کنیم
    ماها میدونم خوب چیه بد چیه مهم اینه که گاهی نمیتونیم خوب عمل کنیم

اینهایی که گفتی جزو مسائل مهم نارضایتی هاست هزاران مورد دیگه هم هست

توصیه من به شما مجردها اینه
    اگر دارید با خاستگارتون صحبت میکنید برای اینده فقط به گفتگو بسنده نکنید
    به عملش نگاه کنید
    خیلی جالبه بدونید اول اشنایی من با همسرم اون همش از چیزهایی که دوست داشت میگفت از معیاراش
    احترام به خانواده صداقت و ازینجور چیزها
    ولی من چیز زیادی ازش نپرسیدم چون میخاستم تو رفتارش ببینم
    حدود 7-8 ماه اشنایی ما طول کشید هرچیزی که برام مهم بود رو قرارش دادم توی موقعیتش
    مثلا رفتارش توی جمع خانواده اینکه رو قولهاش هست یا نه و....

توصیه من اینه هر ادمی مانند افکارش عمل نمیکنه برای انتخاب همسر روی اعمالش دقیق بشید نه حرفهاش
    از شما هم ممنون که تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار دادین .
    در مورد ازدواج تجربه خیلی به درد مجرد ها میخوره.
    خوشبخت باشی
    امضای ایشان

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    10

انتخاب همسر

از مشورت خانواده ها در انتخابتان استفاده کنید. نظر دوستان صادق و خیرخواهتان را بپرسید و اگر لازم بود نزد مشاور ازدواج بروید تا مطمئن شوید انتخاب درستی داشته اید.
    خانم ها دوست دارند فکر کنند که فقط یک مرد بی عیب و نقص و با کمال برایشان وجود دارد که تقدیر او را رقم می زند و آقایان فکر می کنند که می توانند چندین زن را ملاقات کنند و از بین آشنایی های متعدد یکی را انتخاب کنند. ولی تأهل به معنای واقعی این است که شریکی مناسبی در زندگی پیدا کنیم.

این ازدواج است که امتیازاتی به فرد می دهد از جمله هم صحبتی، شانه ای برای گریستن و خالی کردن بار غم و بازویی برای حمایت و امنیت یافتن در پناه آن و رفع نیازهای جسمانی.

برای انتخاب همسر آینده خود، ابتدا باید او را ملاقات کنید. امکان ملاقات در دانشکده دوران تحصیل، محل کار، معرفی از طریق دوستانتان، اماکن عمومی و ... حاصل می گردد. بهترین مکان مناسب جایی است که شما بتوانید با افراد مشابه خودتان برخورد کنید. کسی که طبق خواسته های شما باشد.

چند مسأله زیر را جدی بگیرید

1 - انتخاب یک خویشاوند و دوست خانوادگی نزدیک به عنوان نامزد احتمالی
    شما و خانواده هایتان سالهاست که همدیگر را می شناسید و از نقاط ضعف و قوت هم اطلاع دارید. و این شروعی قابل اعتماد و امن است و بستگی به خود شما دارد که آیا این نوع ازدواج را دوست دارید یا نه.

2 - آشنایی و ازدواج دو همکار
    به هم علاقه مند شدن دو همکار در محیط کار باید تا زمان اعلام نامزدی مخفی بماند تا مشکلاتی پیش نیاید و در شما احساس شرمندگی و گناه روی ندهد و این موقعی ارزشمند است که به پیوند مستحکم بیانجامد.

3 - همدیگر را خوب بشناسید
    با چند معاشرت کوتاه دست به ازدواج نزنید، چون این معاشرت های کوتاه از نظر بعد احساسی بر شما تأثیر می گذارد و این مسأله می تواند مانع شناخت دو نفر از یکدیگر می شود.

4 - مراقب سن باشید
    هر چقدر مسن تر شوید بیشتر نگران موفقیت رابطه ها هستید و سخت تر کسی پیدا می شود، پس مواظب بالا رفتن سن خود باشید و برای انتخاب شریک زندگی تان، وسواس گونه رفتار نکنید. به جای آن ایده آل ها و شرایط مناسب خود را بررسی کرده و در صورتی که طرف مقابل بیشتر شرایط را داشت، به او پیشنهاد ازدواج دهید.

5 - به عقل خودتان اتکا نکنید
    از مشورت خانواده ها در انتخابتان استفاده کنید. نظر دوستان صادق و خیرخواهتان را بپرسید و اگر لازم بود نزد مشاور ازدواج بروید تا مطمئن شوید انتخاب درستی داشته اید.

6 - در رابطه تان دقت کنید
    حرف زدنتان همراه با فکر و آگاهی باشد ولی گفت و گو های مهم را نباید در یک جشن تولد یا سینما از مسافت دور یا پای تلفن بیان کنید بلکه باید در رفت و آمدهای خانوادگی یا ملاقات های دوران خواستگاری بیان کنید.

7 - شیفته نشوید
    در روزهای اولی که احساس می کنید همسر مورد نظر را انتخاب کرده اید، ممکن است آنقدر شیفته باشید که خیلی از ایرادهای او را نبینید. این دوران، وقت عمل کردن و نهایی کردن قول و قرارهای ازدواج نیست. به جای آن به خودتان فرصت دهید تا طرف مقابل را بشناسید و او را به شکل واقعی ببینید.
    امضای ایشان

12. 2 کاربران زیر از (تبسم) بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21053
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام . سریع میرم سر اصل موضوع.من یه خاسگار دارم که اصلا ازش خوشم نمیا.هر بهونه ای هم میارم میگه ملاک نیست. اعصابمو خورد کرده. من میگم شما ترک هسی من فارسم(البته نمیگم ترکا بد هسن یا هرچی به بعضیا بر نخوره)اما چیکا کنم عاغا من خوشم نمیا.بعدم 8 سال اختلاف سنی داریم بعد بدتر از همه اینکه هم خیلی لاغره هم قدش کوتاهه. اینجوری بگم که هیکل من بزرگ تر ازونه. و من حالم ازین وضع بهم میخوره.خلاصه که موندم که چی بگم؟ اگ بگم ترکی بهش برمیخوره بگم فلان برمیخوره .تنها تنها تنها مزیتی که این اقا دارن پول دارن.همین.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!خب بابا به کی بگم من پول نمیخوام.خوااااااااااااااا اااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااهش میکنم بگید من چطوری ردش کنم؟

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4490
    تشکـر
    83
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط faeeze نمایش پست ها
    سلام . سریع میرم سر اصل موضوع.من یه خاسگار دارم که اصلا ازش خوشم نمیا.هر بهونه ای هم میارم میگه ملاک نیست. اعصابمو خورد کرده. من میگم شما ترک هسی من فارسم(البته نمیگم ترکا بد هسن یا هرچی به بعضیا بر نخوره)اما چیکا کنم عاغا من خوشم نمیا.بعدم 8 سال اختلاف سنی داریم بعد بدتر از همه اینکه هم خیلی لاغره هم قدش کوتاهه. اینجوری بگم که هیکل من بزرگ تر ازونه. و من حالم ازین وضع بهم میخوره.خلاصه که موندم که چی بگم؟ اگ بگم ترکی بهش برمیخوره بگم فلان برمیخوره .تنها تنها تنها مزیتی که این اقا دارن پول دارن.همین.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!خب بابا به کی بگم من پول نمیخوام.خوااااااااااااااا اااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااهش میکنم بگید من چطوری ردش کنم؟

دوست عزیز برای مطرح کردن مشکلاتتون باید پست جدا میذاشتید.
    در ضمن برای رد کردن خاستگارتون شما نباید جواب بدین فکر میکنم تو این مرحله خونواده ها هستن که در ارتباطن. بسپرید به بزرگترتون.
    امضای ایشان

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21053
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط (تبسم) نمایش پست ها
    دوست عزیز برای مطرح کردن مشکلاتتون باید پست جدا میذاشتید.
    در ضمن برای رد کردن خاستگارتون شما نباید جواب بدین فکر میکنم تو این مرحله خونواده ها هستن که در ارتباطن. بسپرید به بزرگترتون.
    من واقعا از شما معذرت می خوام.دیگه تکرار نمیشه.ممنون موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)