نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: مقایسه کردن

1601
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35320
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مقایسه کردن

سلام...من یه مدت عاشق یه آقایی شدم ولی نتونستم بهش برسم چون فهمیدم نامزد داره.. از وقتی این موضوع رو فهمیدم زندگیم زیر و رو شده. اعتماد به نفسم اومده پایین و همش کارم شده چک کردن عکسای نامزدش و مقایسه کردن خودم با اون...اگرچه همه میگن چهره ى معمولی ایی داره اما من هم از نظر ظاهر هم از نظر شخصیت و وضع مالی و همه چی اونو بهتر از خودم میبینم.. الان مدت ها گذشته و دیگه من از حال و هوای اون عشق و علاقه م هم بیرون اومدم اما چون اعتماد به نفسم کم شده , مقایسه کردن برام تبدیل به عادت شده و همیشه خودمو با دیگران مقایسه میکنم و اونارو بهتر میبینم. ...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : مقایسه کردن

نقل قول نوشته اصلی توسط hanieh_tj نمایش پست ها
    سلام...من یه مدت عاشق یه آقایی شدم ولی نتونستم بهش برسم چون فهمیدم نامزد داره.. از وقتی این موضوع رو فهمیدم زندگیم زیر و رو شده. اعتماد به نفسم اومده پایین و همش کارم شده چک کردن عکسای نامزدش و مقایسه کردن خودم با اون...اگرچه همه میگن چهره ى معمولی ایی داره اما من هم از نظر ظاهر هم از نظر شخصیت و وضع مالی و همه چی اونو بهتر از خودم میبینم.. الان مدت ها گذشته و دیگه من از حال و هوای اون عشق و علاقه م هم بیرون اومدم اما چون اعتماد به نفسم کم شده , مقایسه کردن برام تبدیل به عادت شده و همیشه خودمو با دیگران مقایسه میکنم و اونارو بهتر میبینم. ...
    سلام

مطلب شما را خواندم عزیز, حتما به یکی از همکاران خانم حاذق ما در شهر خود جهت شناخت انسان امروز,حرمت نفس و عزت نفس و ازدواج امروز و... رجوع کنید.

در ضمن کتب خود شناسی علمی نه اکاذیب در این مورد میتونه خیلی کمک کننده باشه.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35407
    تشکـر
    8
    تشکر شده 17 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام فک میکنم منم تا حدودی اینطوری هستم دائما درحال مقایسه خودم بادیگران وحتی مقایسه دیگران هستم شاید چون یکم کمالگرا هستم اینجوریه
    ولی به نظر من تنها چیزی که تونسته کمکم کته توجه به نقاط مثبت خودم(یعنی داشته هام)بوده اینجوری بیشتر خداروهم شاکر میشی

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32059
    تشکـر
    44
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام همه مطلبو خوندم

بگم

هیچ خودتو مقایسه نکن با کسی

چون چیزایی که تو داری اون نداره و اونم چیزایی داره که تو نداری

هر پنج انگشت مثل هم نیستن

مثلا من خودمو با یه فرضا مولتی میلیاردر مقایسه کنم:

من ورزش کارم و سالم

اون مشروب خوره داغون

من دنبال ناموس مردم نیستم

اون دنبال چشم چرونی هوس

من عشق و عشق میدونم

ولی اون عشق رو توی پول تخت میدونه

من ماشین میلیاردی ندارم عوضش دلخوشی و سلامتی و آبرو دارم

ولی اون ماشین میلیاردی داره و دلخوشی لحظه و پول (تا وقتی پول داری همه چی داری ولی بزار پول نداشته باشه ببین کی محل میزاره)

این مقایسه من بود با یه پسر میلیاردی

این مقایسه رو الان گفتم بگم

هر فردی خوبی ها بدی ها و داشته ها و نداشته های خودشو داره که دیگران در حسرت هستن

مثلا دخترا اونو بخاطر پول میخوان عشقشون میشه پول

ولی من پول ندارم دانشجو هستم پدرم میلیاردر نیست

حداقل خیالم راحته الان اون کسی که عاشقشم و عاشق منه و عشقمون واقعیه منم دارم بخاطر ایندمون هرجونی میکنم سر شغل دولتی برم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanninja نمایش پست ها

مثلا من خودمو با یه فرضا مولتی میلیاردر مقایسه کنم:

من ورزش کارم و سالم

اون مشروب خوره داغون

من دنبال ناموس مردم نیستم

اون دنبال چشم چرونی هوس

من عشق و عشق میدونم

ولی اون عشق رو توی پول تخت میدونه

من ماشین میلیاردی ندارم عوضش دلخوشی و سلامتی و آبرو دارم

ولی اون ماشین میلیاردی داره و دلخوشی لحظه و پول (تا وقتی پول داری همه چی داری ولی بزار پول نداشته باشه ببین کی محل میزاره)

این مقایسه من بود با یه پسر میلیاردی

این مقایسه رو الان گفتم بگم

هر فردی خوبی ها بدی ها و داشته ها و نداشته های خودشو داره که دیگران در حسرت هستن

مثلا دخترا اونو بخاطر پول میخوان عشقشون میشه پول

ولی من پول ندارم دانشجو هستم پدرم میلیاردر نیست

حداقل خیالم راحته الان اون کسی که عاشقشم و عاشق منه و عشقمون واقعیه منم دارم بخاطر ایندمون هرجونی میکنم سر شغل دولتی برم
    موافق مقایسه کردن نیستم

اما این مقایسه ای که در مثالتان انجام دادید اشتباه است

فکر می کنید کسایی که میلیاردرن ورزشکار و سالم نیستن ؟ و دیگر مثالهایتان همراه با اشکاله
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام بر شما

کوتاه خدمتتون عرض می کنم :

هیچگاه ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خود مقایسه نکنید.

از صمیم قلبم برایتان دنیایی سرشار از آرامش و شادی آرزو می کنم.
    ویرایش توسط AmirAli65 : 06-22-2017 در ساعت 02:53 AM

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

نمیدونم چقدر حرفم درسته و میتونه به شما کمک کنه چون من مشاور نیستم و در این زمینه تخصص ندارم

ولی فک میکنم اگر خودم بودم وارد شدن یه نفر تو زندگیم و یک عشق جایگزین (البته عشق واقعی و نه صرفا جایگزین نفر قبلی) که واقعا من رو دوست داشته باشه و بهم محبت کنه و ازم تعریف کنه این حس رو از بین میبرد

آدم وقتی بدون کسی منتظرشه و کسی رو داشته باشه که بدون واسه اون مهمه وجود خودشم واسه خودش عزیز میکنه

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32059
    تشکـر
    44
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    موافق مقایسه کردن نیستم

اما این مقایسه ای که در مثالتان انجام دادید اشتباه است

فکر می کنید کسایی که میلیاردرن ورزشکار و سالم نیستن ؟ و دیگر مثالهایتان همراه با اشکاله
    نمیدونم من منظورمو بد رسوندم یا بد متوجه شدید

من خودمو با یه فرد میلیاردر با اون شرایط مقایسه کردم

کم ادم سالم پیدا میشه پول داشته باشه و از راه درست استفاده کنه پولاشو

خیلیا از این پولا برای هوس و خوش گذرانی استفاده میکنن چون یکی دوتا نمونه بارز دیدم

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32059
    تشکـر
    44
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود
    بزگوار با نظرتان مخالفم حرفها تان شعاری بود

شعاری نبودش

من خودمو با یه شخص میلیاردر که همه چی داره و کاملا باهام سلام و علیک داره مقایسه کردم

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanninja نمایش پست ها
    نمیدونم من منظورمو بد رسوندم یا بد متوجه شدید

من خودمو با یه فرد میلیاردر با اون شرایط مقایسه کردم

کم ادم سالم پیدا میشه پول داشته باشه و از راه درست استفاده کنه پولاشو

خیلیا از این پولا برای هوس و خوش گذرانی استفاده میکنن چون یکی دوتا نمونه بارز دیدم

نکاتی به شما دوست عزیز و استارتر

هر آدمی اون جوری که دوست داره زندگی می کنه ( البته اگه تواناییشو داشته باشه)

شما هر چی پولدارتر باشی قدرت و تواناییت بیشتر میشه برای کار ، برای ازدواج ، برای تفریح ، برای کار خیر و ...

حالا یکی دوست داره مشروب بخوره اگه پولدار باشه میره جنس خوب می خره اگه بی پول باشه میره الکل رو با آب میوه میکس می کنه می خوره
    یکی که مریض میشه اگه پول داشته باشه میره بیمارستان خصوصی که رسیدگیشون خوبه اما اگه همون آدم اگه بی پول باشه میره....

و اگه از یه حدی کمتر پول داشته باشی تو زندگی به مشکل و سختی می خوری

به نظرم اگه برای یادگیری یا انتخاب بین دو چیز مقایسه انجام بشه مفیده وگرنه اینکه کسی دائم بگه فلانی اینو داره من ندارم و ... عمرتو تباه کرده.انسان چشم رو هم بذاره میبینه پیر شده و به زندگیش که نگاه کنه میبینه به ناله و غرغر و حسرت گذشته

نکته دیگه اینکه شما وقتی خودت داری مقایسه میکنی نمی تونی به بقیه بگی مقایسه نکنن بلکه فقط می تونی بگی مقایسه اشتباه نکنن که این هم درست نیست

از قدیم گفتن دست بالای دست بسیار است پس اگر کسی به مقایسه کردن عادت کنه هرچه قدر هم آدم توانمندی باشه بالاخره کسایی رو پیدا خواهد کرد که درمعیارهایی ازش برتر باشن این باعث اذیت شدن فرد میشه

به نظرم دید درست به زندگی اینه که اول نگاه واقع بینانه به خودمون داشته باشیم بعد خودمون رو در همین حالت ( با وجود ضعفها ) قبول داشته باشیم ( =دوست داشته باشیم ) بعد ببینیم نیاز و خواستمون چیه بعد ببینیم چقدر می تونیم برآوردش کنیم و جهت زندگی مون رو به اون سمت ببریم.

من به خودم میگم
    به من چه که دیگری چه کار میکنه و چی داره هر فردی تو شرایط متفاوتی نسبت به من بزرگ شده و تجربیات متفاوتی نسبت به من داشته دوستهای متفاوتی داشته ، مدرسه متفاوتی می رفته ، تربیت متفاوتی داشته اصلا قد و هیکلش و ظاهر و تعدادبرادر خواهر و درآمد و ..... با من متفاوته حالا رو چه حساب و منطقی این آدم رو باید با خودم مقایسه کنم و از مقایسه ام احساس خوشحالی یا ناراحتی کنم.

مقایسه آدمها کارغیر منطقی است

من در ناخودآگاهم این طور است که کسی رو با خودم مقایسه نمیکنم (اگر هست در حد کمیست )مگر اینکه قرار باشه چیز جدیدی ازش یاد بگیرم
    ویرایش توسط آرش67 : 06-23-2017 در ساعت 12:05 AM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)