نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: ميخوام طلاق بگيرم

1852
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ميخوام طلاق بگيرم

سلام من ٤ ساله ازدواج كردم يه دختر ٢ ساله دارم با شوهرم كاملا سنتي ازدواج كردم هيچ شناختي ازش نداشتم از لحاظ مالي موقعيت خوبي داره خانواده متوملي هم داره يعني هركس از بيرون ببينه ميگه بهترين زندگي رو دارم اما واقعا دارم عذاب ميكشم من فوق ليسانس حقوق دارم و وكيل بودم ولي احازه نداد برم سركار منم قبول كردم اجازه ادامه تحصيلم نداد اصلا بدون اجازش هيچ كاري نميكنم يعني نميذاره با بيرون رفتنم مشكل داره با لباس پوشيدنم با همه چيزم با اين كه من كاملا مطابق ميلش زندگي ميكنم حتي تو غذا خوردن خودشو خيلي بالا ميدونه منو تحقير ميكنه شديدا فحاشه و چند بارم كتكم زده به شدت سرم منت ميذاره خيلي به من و دخترم بي توجهه هيچ پولي به من نميده ميگه هرچي ميخواي به خودم بگو همه استقلال و اعتماد به نفسم از بين رفته فقط خودشو كارش براش مهمه به شدت خودخواهه و تحت هيچ شرايطي برنامه هاشو به خاطر ما عوض نميكنه همه زندگي به ميل و خواست خودشه من هيچ ارزشي براش ندارم تا بهش اعتراض ميكنم ميگه تو خوشي زده زير دلت ناراحتي برو خونه بابات تو اين دوسال كه بچه دار شديم كوچكترين كمك و همراهي به من نكرده خودم يكه و تنها وقتيم كمك ميخواستم دعوا راه مينداخت كه من خستم نميتوني برو پرستار براش ميگيرم همه ندگيمو برا خانوادش تعريف ميكنه اصلا با هم تفاهم نداريم تو هيچي اصلا با خانوادش راحت نيست
    بهخدا انقد مشكل دارم كه اگه بخوام بگم هزار صفحه ميشه ديگه افسرده شدم دايم تو خونه با دخترم تنهام دارم به طلاق فكر ميكنم نميدونمچيكار كنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : ميخوام طلاق بگيرم

همه اینارو گفتید ولی از همسرتون بود

به نظرتون خودتون چه عیوبی دارید؟

چون تجربه ثابت کرده تو یه زندگی که به مشکل میخوره قرار نیست یه نفر دیو باشه یه نفر فرشته

قطعا هردو دیو گونه هستن

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

قبل از طلاق از خود این سوالاتو بپرسید و سعی کنید به آنها منطقی پاسخ دهید

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

1-چرا می‌خواهم طلاق بگیرم؟
    تصمیم به طلاق معمولاً منشایی دارد و از ضعف ارتباطی میان زوجین ناشی می‌شود. در این شرایط بهتر است ابتدا به دلیلی که باعث شده به طلاق بیاندیشید فکرکنید و با گفت‌وگو با همسرتان سعی کنید مسئله را باز کرده و به یک راه حل برسید. در شرایطی که توانایی برقراری ارتباط صحیح را ندارید می‌توانید از یک مشاور کمک بگیرید تا این مسئله را حل کند.

2-آیا می‌توانم هنوز با همسرم حرف بزنم و به صحبت‌هایش گوش دهم؟
    بسیاری از زوجینی که تصمیم به طلاق می‌گیرند افرادی هستند که تمایلی به شنیدن حرف‌های طرف مقابلشان ندارند و با لجبازی مرتب حرف خود را تکرار می‌کنند و نمی‌خواهند با دیدگاه طرف مقابل آشنا شده و او را درک کنند. سعی کنید در یک رابطه کمی منطقی‌تر برخورد کنید. به نوبت حرف بزنید و با قرار دادن خود به جای دیگری سعی کنید تا حدی او را درک کنید.

3-آیا در زندگی مشترکم خوشبختم؟
    تمام افراد مجرد زندگی خود را برحسب شرایط کاری و شخصی‌شان برنامه ریزی می‌کنند اما با ازدواج، برای رسیدن به خوشبختی در زندگی مشترک تلاش می‌کنند. زوج‌هایی که احساس می‌کنند در زندگی فردی خوشبخت‌تر از زمانی بوده‌اندکه مزدوج شده‌اند منطقی است که به فکر جدایی باشند.

4-عاشق همسرم هستم؟
    دوست داشتن را با میل جنسی به همسر اشتباه نگیرید. اگر از همسرتان احساس انزجار ندارید یعنی هنوز می‌توان با گفت‌وگو مسئله را حل کرد.

5-از هم طلاق عاطفی گرفته‌اید؟
    برخی از زوج‌ها 10 یا 20 سال است که زیر یک سقف با هم زندگی می‌کنند اما علناً دیگر ارتباطی میان آنها نیست و هر یک سمت و سوی زندگی خود را یافته‌اند. در این شرایط دیگر طلاق رخ داده است. اما اگر یکی از زوجین هنوز در زندگی به ثبات روحی نرسیده یعنی می‌توان با گفت و گو مسئله را رفع کرد.

6- آیا می‌توانید از پس مسائل مالی به تنهایی برآیید؟
    آیا می‌توانید به تنهایی از پس هزینه‌های زندگی برآیید؟ در صورتی که جواب مثبت است می‌توانید طلاق بگیرید اما اگر این طور نیست بهتر است با همسرتان به توافق برسید.

7-می‌توانید با خیانت کنار بیایید؟
    گاه خیانت همسر زمینه‌ساز طلاق است. بر خلف آنچه همگان فکر می‌کنند که خیانت سبب نابودی رابطه همسران می‌شود گاه این رفتار اشتباه می‌تواند به یاد یک نفر بیاندازد که تا چه حد از از دست دادن همسرش واهمه دارد و سبب نزدیکی بیشتر زوجین به هم شود.

8-لازم است به خاطر فرزندانم تحمل کنم؟
    برخی زوج‌ها برای طلاق مصمم هستند اما به خاطر فرزندان‌شان به زندگی ادامه می‌دهند. این کار اشتباه است. آسیب ناشی از مشاجرات مکرر زوج می‌تواند سبب جراحاتی بر روان کودک شود که جبران‌ناپذیر است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها

قطعا هردو دیو گونه هستن
    این حرفتون قضاوت خیلی تندی بود!

6. 2 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    این حرفتون قضاوت خیلی تندی بود!
    من قضاوت نکردم ولی اینم باور ندارم وقتی یه زندگی به مشکل برمیخوره فقط یه طرف مقصر باشن

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

من قضاوت نکردم ولی اینم باور ندارم وقتی یه زندگی به مشکل برمیخوره فقط یه طرف مقصر باشن
    بله درسته گاهی ناراحتیها و مشکلات زناشویی ٬بعد از تشکیل زندگی با کوتاهی هر دو طرف و عدم رفع عیوبشون و دامن زندن به اونهاست که ایجاد میشه!
    در این صورت هر دو نفر در خراب شدن زندگیشون مقصرن!

اما همیشه اینطور نیست٬ گاهی پیش میاد یک طرف زن یا مرد فرقی نمیکنه؛ تربیت صحیحی نداشته و عادات و رفتارهای غلط سالهای طولانی تجردشو وارد زندگی مشترک میکنه!
    این ربطی به بد بودن یا کوتاهی طرف مقابل نداره!
    شاید بگید اون طرفی که خوب هست با تغییر و سعی و تلاش خودش اگه بخواد میتونه شرایط رو تغییر بده!
    اما در زندگی مشترک اگه یک نفر خودشو کنار بکشه اون یک نفر دیگه نمیتونه به تنهایی بار سختیهای زندگی رو به دوش بکشه بدون اینکه زمین نخوره!
    اون شخص حداقل باید ذره ای خواستار تغییر باشه تا بشه شرایط رو عوض کرد!

9. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط سنا سميعي نمایش پست ها
    سلام من ٤ ساله ازدواج كردم يه دختر ٢ ساله دارم با شوهرم كاملا سنتي ازدواج كردم هيچ شناختي ازش نداشتم از لحاظ مالي موقعيت خوبي داره خانواده متوملي هم داره يعني هركس از بيرون ببينه ميگه بهترين زندگي رو دارم اما واقعا دارم عذاب ميكشم من فوق ليسانس حقوق دارم و وكيل بودم ولي احازه نداد برم سركار منم قبول كردم اجازه ادامه تحصيلم نداد اصلا بدون اجازش هيچ كاري نميكنم يعني نميذاره با بيرون رفتنم مشكل داره با لباس پوشيدنم با همه چيزم با اين كه من كاملا مطابق ميلش زندگي ميكنم حتي تو غذا خوردن خودشو خيلي بالا ميدونه منو تحقير ميكنه شديدا فحاشه و چند بارم كتكم زده به شدت سرم منت ميذاره خيلي به من و دخترم بي توجهه هيچ پولي به من نميده ميگه هرچي ميخواي به خودم بگو همه استقلال و اعتماد به نفسم از بين رفته فقط خودشو كارش براش مهمه به شدت خودخواهه و تحت هيچ شرايطي برنامه هاشو به خاطر ما عوض نميكنه همه زندگي به ميل و خواست خودشه من هيچ ارزشي براش ندارم تا بهش اعتراض ميكنم ميگه تو خوشي زده زير دلت ناراحتي برو خونه بابات تو اين دوسال كه بچه دار شديم كوچكترين كمك و همراهي به من نكرده خودم يكه و تنها وقتيم كمك ميخواستم دعوا راه مينداخت كه من خستم نميتوني برو پرستار براش ميگيرم همه ندگيمو برا خانوادش تعريف ميكنه اصلا با هم تفاهم نداريم تو هيچي اصلا با خانوادش راحت نيست
    بهخدا انقد مشكل دارم كه اگه بخوام بگم هزار صفحه ميشه ديگه افسرده شدم دايم تو خونه با دخترم تنهام دارم به طلاق فكر ميكنم نميدونمچيكار كنم
    سلام.

شما اگه تصمیم خودتونو گرفته باشین هیچ کس نمیتونه نظرتونو تغییر بده.

اما قبلش به آینده فرزندتون بیشتر فکر کنین و حتما با مراجعه حضوری به مشاور از درستی کاری که میخواید انجام بدین مطمئن بشین.

چون قطعا با یک یا دو صفحه توضیح نمیشه برای ادامه یا اتمام چهار سال زندگی نظر داد٬اینجا کسی به شما نمیگه طلاق بگیرید یا نه؛ همه فقط راهنماییتون میکنن.

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    بله درسته گاهی ناراحتیها و مشکلات زناشویی ٬بعد از تشکیل زندگی با کوتاهی هر دو طرف و عدم رفع عیوبشون و دامن زندن به اونهاست که ایجاد میشه!
    در این صورت هر دو نفر در خراب شدن زندگیشون مقصرن!

اما همیشه اینطور نیست٬ گاهی پیش میاد یک طرف زن یا مرد فرقی نمیکنه؛ تربیت صحیحی نداشته و عادات و رفتارهای غلط سالهای طولانی تجردشو وارد زندگی مشترک میکنه!
    این ربطی به بد بودن یا کوتاهی طرف مقابل نداره!
    شاید بگید اون طرفی که خوب هست با تغییر و سعی و تلاش خودش اگه بخواد میتونه شرایط رو تغییر بده!
    اما در زندگی مشترک اگه یک نفر خودشو کنار بکشه اون یک نفر دیگه نمیتونه به تنهایی بار سختیهای زندگی رو به دوش بکشه بدون اینکه زمین نخوره!
    اون شخص حداقل باید ذره ای خواستار تغییر باشه تا بشه شرایط رو عوض کرد!
    اتفاقا همیشه اینطوری هست

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

همه اینارو گفتید ولی از همسرتون بود

به نظرتون خودتون چه عیوبی دارید؟

چون تجربه ثابت کرده تو یه زندگی که به مشکل میخوره قرار نیست یه نفر دیو باشه یه نفر فرشته

قطعا هردو دیو گونه هستن
    عیب این خانم این بوده به همسرش زیادی میدون داده و همسرش قدرت گرفته و از قدرتش سواستفاده میکنه

13. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

شما که دانشگاه رفته بودید و شغل داشتید چرا اینجوری ازدواج کردید؟

خوب کاملا مشخصه روش زندگی که شما داشتید با نحوه ازدواجتون جور درنمیاد

در نتیجه اگه مشکلی نبود باید تعجب میکردین

یه قضیه دیگه اینه بدون توجه به اخلاق شوهرتون، صرفاً به خاطر پولش باهاش ازدواج کردین که اینم درست نبوده و مشخصه مشکل پیش میاد

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نه اصلا نميگم من فرشته ام اما خدا شاهده كه چقدر در مورد همه چيز كوتاه اومدم بالاخره منم ادمم تو اين همه دعوا منم جوابشو دادم حرفايي كه تو دلم بوده هوچند نه كامل ولي بهش گفتم اما اون هيچ اهميتي واسه من و نظرم و افكارم قابل نيست تو هيچ زمينه اي با من مشورت نميكنه رسما شدم يه مترسك كه فقط بايد اطاعت كنم خيلي هم اهل بچه دار شدنه مطمينم چندتا بچه هم رو دستم ميذاره كه ديگه اون موقع هيچ كاري نميتونم بكنم به خانوادم اجازه كوچكترين دخالتي نميده و اگه باهاش حرف بزنن منو بيچاره ميكنه من خيلي مشكل دارم...

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نه واقعا اينطور نيست من موقعيتاي پولدارتر ازين هم داشتم اما بيشتر به اين خاطر كه سابقه بدي نداشت و كسي از بديش نميگفت بهش اطمينان كردم تازه شكاك و متعصبم هست

17. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

نه واقعا اينطور نيست من موقعيتاي پولدارتر ازين هم داشتم اما بيشتر به اين خاطر كه سابقه بدي نداشت و كسي از بديش نميگفت بهش اطمينان كردم تازه شكاك و متعصبم هست
    سلام. سن شما و همسرتون چقدر هست؟

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام. سن شما و همسرتون چقدر هست؟
    من ٢٨ شوهرم ٣٦ هفت سال تقريبا اختلاف سن داريم

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام

اول بگم اگه بخواید نظر کاربرا رو تو تصمیمتون خیلی تاثیر بدین اشتباه هست

به نظر من ببینید آیا همسرتون می خواد شما به زندگی با اون ادامه بدید یا نه

یک مقدار هزینه و فایده را بسنجید مشکلاتی که برایتان پیش خواهد آمد در دوحالت را بررسی کنید از نظر اقتصادی و احساسی و ...

مشاور ازدواج به دلیل تجربه و فاصله ای که از زندگی شما داره می تونه تو این قسمت به شما کمک کنه یعنی بگه اگه رابطتون رو ادامه بدید مثلا 5 سال دیگه در چه جاهایی قرار خواهید گرفت و همین طور اگه ادامه ندید چه مسائلی روبرو خواهید شد

نظر خانوادتون چیه؟
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

20. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    با سلام

اول بگم اگه بخواید نظر کاربرا رو تو تصمیمتون خیلی تاثیر بدین اشتباه هست

به نظر من ببینید آیا همسرتون می خواد شما به زندگی با اون ادامه بدید یا نه

یک مقدار هزینه و فایده را بسنجید مشکلاتی که برایتان پیش خواهد آمد در دوحالت را بررسی کنید از نظر اقتصادی و احساسی و ...

مشاور ازدواج به دلیل تجربه و فاصله ای که از زندگی شما داره می تونه تو این قسمت به شما کمک کنه یعنی بگه اگه رابطتون رو ادامه بدید مثلا 5 سال دیگه در چه جاهایی قرار خواهید گرفت و همین طور اگه ادامه ندید چه مسائلی روبرو خواهید شد

نظر خانوادتون چیه؟
    خانوادم موافقن فقط مانع دخترمه كه مرددمون كرده

21. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

خانوادم موافقن فقط مانع دخترمه كه مرددمون كرده
    نظر همسرتون چیه ؟ ایشون اگه جدی بهشون بگید چی میگن

این طور که روانشناسا میگن فرزند در هر حال آسیب مییبینه و ممکنه تو زندگی مشترک آسیبی که می بینه بیشتر از حالت طلاق باشه
    ویرایش توسط آرش67 : 05-02-2017 در ساعت 02:18 PM
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

22. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    نظر همسرتون چیه ؟ ایشون اگه جدی بهشون بگید چی میگن

این طور که روانشناسا میگن فرزند در هر حال آسیب مییبینه و ممکنه تو زندگی مشترک آسیبی که می بینه بیشتر از حالت طلاق باشه
    خيلي مغروره حتي اگه دلشم نخواد وقتي من بگم طلاق ميكه باشه من ترسم از اينه كه دخترمو نده بهم

23. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    9

خيلي مغروره حتي اگه دلشم نخواد وقتي من بگم طلاق ميكه باشه من ترسم از اينه كه دخترمو نده بهم
    اگه فقط مشکلتون اینه با کمک مشاور بررسی کنید اگه به زندگی مشترک ادامه بدین با توجه به دعواها و گرفتاریهایی که در طول زندگی به وجود میاد دخترتون چه آسیبهایی میبینه و اگه جدا بشین حتی اگه با شما نباشه چه اتفاقی میفته شاید دومی بهتره و شما دچار خودخواهی شدین نه فداکاری

به نظرم برای تصمیم به این مهمی ارزش داره هزینه کنین و وقت بزارین برین مشاور خانواده تا بتونین درست انتخاب کنین
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد