نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: نمی دانم با دوستم چطور رفتار کنم؟!

1151
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2438
    تشکـر
    138
    تشکر شده 101 بار در 68 پست
    میزان امتیاز
    11

Question نمی دانم با دوستم چطور رفتار کنم؟!

سلام بر همه ی دوستان و اهالی سایت مشاور... پس از مدت ها برگشتم و امیدوارم که حال همگی خوب باشه.
    من در دوره تحصیل دوره فوق لیسانس دوستی دارم که خیلی هم دختر خوبی هست و حدود یک ترم از اشنایی ما میگذره. اول درمورد یه مساله ای بگم دوست من یک چشمش مصنوعیه (اصلا در موردش تا حالا حرف نزدیم) چرا که فکر کردم شاید اگه من اشاره ای بکنم ناراحت بشه و به همین دلیل اجازه دادم تا اگه خودش هروقت راحت باشه درموردش بگه ، که تا حالا حرفی نزده...فقط یبار گفت که من عمل چشم داشتم چون چشمم ضعیف بود و عینکی بودم از طرفی به همین دلیل این دوست من اعتمادبنفس پایینی داره و خود کم بینی داره و اگه جایی افراد زیادی باشند ازونجا بدش میاد و ترجیح میده اونجا رو ترک کنیم. و من هم ادمی هستم که دوس دارم اجتماعی باشم و از انرژی آدمهای دیگه لذت میبرم و استفاده می کنم و به همین دلیل هم کم کم ارتباط ما داره به مشاجره می کشه. درحالیکه اوایل خیلی بهتر بود.
    خیلی مسایل رو کش میده.مثلا من میگم بریم خرید؟ اون میگه نریم و من خسته ام. من هم میگم باشه مشکلی نیس بعداا میریم. حالا این موضوع رو بقدری تکرار می کنه و کش میده که یعنی من ناراحت نشم درحالیکه من ناراحت نیستم و بیشتر این تکرارش سوهان روحم میشه و اذیتم میکنه.گویا نگرانه که من ناراحت شم !
    خلاصه من هی حرص میخورم.
    این رو بگم در اوایل ارتباط دوستیمون یکبار به خاطر یک پروژه تحقیقاتی باید به محروم ترین نقطه شهر می رفتیم و پرسشنامه پر میکردیم.و من بخاطر این قضیه خیلی خوشحال و هیجانزده بودم و هی می گفتم به به چقدر خوبه که میریم خوش میگذره ولی اون می گفت خیلی سخته میدونم که قراره کلی حرف بشنویم از مردا و این چیزا، منم اخرش کمی عصبی شدم گفتم بابا اگه قراره همش انرژی منفی بدیم که اگه نریم بهتره کار خراب میشه.بعدش پروژه خوب پیش میرفت تا یک جاهایی تا اینکه اواسط کار یخورده مشاجره با چند نفر غریبه پیش اومد که دوستم گفت دیدی گفتم مشکل پیش میاد؟؟ منم خیلی تعجب و بالطبع ناراحت شدم. بعد از اتمام روز گفتم من ازت ناراحت شدم امروز ، طوری رفتار کردی که گویا نمی خوای کاریمون جلو بره و ... از اون به بعد دوستم هی در پایان سایر روزها میپرسید از من ناراحت شدی؟منم با تعجب می گفتم نه! دیگه اون اتفاق تموم شد! چرا باید ناراحت بشم. یعنی چند ماه گذشته فکر کنید بازم میپرسه. منم اعصابم خورد میشه بخدا نمی دونم چیکار کنم.
    لطفا بهم بگید من چطور رفتار کنم کجای کارم اشکال داره ؟دوستیمو کم کنم؟زیاد کنم؟ایا اون وسواس داره؟ایا من که حساسم باید اقدام به رفع این حساسیتم بکنم؟کلا اعصابم خورد شده بابت این موضوع.
    ممنون میشم راهنماییم کنید .
    روزتون بسیار زیبا :*

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : نمی دانم با دوستم چطور رفتار کنم؟!

سلام
    همونطور که گفتید دوستون خود کم بینی و اعتماد به نفس پایینی داره
    بنظرم دوستی اتونو بخاطر اینکه شما با ایشون کمی متفاوتید ایشون درونگران وتنهایی رودوس دارن وشما اجتماعی هستید کم کنید
    باهاش صحبت کنید اگه واقعا باهاش صمیمی هستید وبگید این رفتارت ناراحتم میکنه نه خودت
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2438
    تشکـر
    138
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mahestey نمایش پست ها
    سلام
    همونطور که گفتید دوستون خود کم بینی و اعتماد به نفس پایینی داره
    بنظرم دوستی اتونو بخاطر اینکه شما با ایشون کمی متفاوتید ایشون درونگران وتنهایی رودوس دارن وشما اجتماعی هستید کم کنید
    باهاش صحبت کنید اگه واقعا باهاش صمیمی هستید وبگید این رفتارت ناراحتم میکنه نه خودت
    سلام دوست عزیزم، مرسی که جواب دادین، اخه من دلم نمیاد بخاطر همچین مسایلی دوستیمون کم شه ، احساس میکنم نامردیه، دوس دارم بهش کمک کنم بهش اعتمادبنفس بدم ، ولی گاهی انرژی خودم کم میشه و کم میارم نیاز به یه دوستی هم دارم که کمی سطح انرژِیش از من بیشتر باشه .... من خودم هم از اینکه یه ارتباطی رو از دست بدم ناراحت میشم یه دوره ای روم اثر بد میذاره . برا همین فقط میخوام ببینم چطوری برخورد کنم باهاش...باز هم ممنونم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

خواهش میکنم
    فکر نمیکنید این حستون بیشتر ترحمه تا کمک
    دوستون تمایلی به کمکتون داره
    خب میتونید از مشاور کمک بگیرید واینکه دوستی اتونو خیلی کم کنید نه اینکه کلا کاتش کنید تا خودتون هم کلافه نشید
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2438
    تشکـر
    138
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mahestey نمایش پست ها
    خواهش میکنم
    فکر نمیکنید این حستون بیشتر ترحمه تا کمک
    دوستون تمایلی به کمکتون داره
    خب میتونید از مشاور کمک بگیرید واینکه دوستی اتونو خیلی کم کنید نه اینکه کلا کاتش کنید تا خودتون هم کلافه نشید
    خب نه ترحم نیست ، من ذاتا و درونا این حس حمایت رو در خودم دارم نه اینکه دلم بسوزه. اگه اون حس میکرد دلم میسوزه بهش مطمئنا قبل از من دوستیمون رو کم میکرد! فکر می کنم حق با شماست باید به یه مشاور اساسی رجوع کنم.

6. کاربران زیر از لادن بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)