نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: همسرم سیگار می کشد

1423
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33701
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

همسرم سیگار می کشد

من و همسرم 7 سال است که ازدواج کردیم. زندگیمان با عشق شروع نشد و هیچ وقت حس نکردم عشق و علاقه ای به من دارد با وجود اینکه از لحاظ مالی و مسافرت و ... چیزی در زندگی برایم کم نگذاشته. نزدیک دو سال است که متوجه شدم سیگار می کشد. اوایل خستگی راه را بهانه می کرد و چون هر روز مسیر زیادی را از محل کارش که در شهر دیگری است تا منزل رانندگی می کند و کارش هم از صبح تا شب هست قابل قبول بود. این را هم بگویم که هیچ وقت علنی و داخل منزل سیگار نمی کشد. اما من سعی می کردم از راه های مختلف مثل اینکه غذای خیلی عالی برایش فراهم کنم یا اینکه تا به منزل می رسد چای و میوه و فضای گرم و مرتبی در خانه آماده کنم تا به شوق رسیدن به منزل توی راه سیگار نکشد. اوایل به ندرت و در حد یک یا دوبار در هفته سیگار می کشید البته از من پنهان می کرد. اما حالا با اینکه من باردار هستم و می داند که چقدر از افراد سیگاری و سیگار متنفرم اما هر روز سیگار می کشد. دیگر نمی توانم تحمل کنم. من راه های مختلفی را امتحان کردم. تشویق، تنبیه، قهر و ... اما از هیچ کدام نتیجه نگرفتم. وقتی می گویم تو چطور می خواهی پدر این بچه باشی می گوید من با سیگار کشیدنم هیچ ضرری به بچه نمی رسانم و داخل منزل سیگار نمی کشم. می گویم من از سیگار متنفرم و من از تو می خواهم که نکشی چرا که موجب تنفر من از تو و دوریمان می شود. او می گوید که برایش اصلا مهم نیست من چه احساسی دارم. باید بگویم که نه در خانواده ما و نه در خانواده همسرم هیچ کس سیگاری نیست. همسرم هم دکتر است و استاد دانشگاه است. اما همیشه توی زندگی احساس کردم من را دوست ندارد و فکر می کند دوست داشتن فقط در خرید کردن و یخچال و فریزر را پر کردن است. وقتی می گویم دوست ندارم سیگار بکشی می گوید بیخود دوست نداری زنان دیگر با شوهر معتاد زندگی می کنند و خوشحال هم هستند. در این مدت اصلا اجازه ندادم خانواده خودم و همسرم بدانند که او سیگار می کشد و امیدوار بودم خودمان آن را حل کنیم. از طرفی هیچوقت نخواستم مشکلم را جاییی باز کنم. خواهش می کنم کمکم کنید. این قضیه برایم خیلی مهم است. خواهش می کنم نگویید که به روی خودم نیاورم چون این قضیه برایم خیلی مهم است.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,401 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    15

پاسخ : همسرم سیگار می کشد

به همسرتون بگید تو اینقدر کوچیک نیستی که وجهه خودتو در حد یه معتاد پایین بیاری

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33431
    تشکـر
    176
    تشکر شده 98 بار در 78 پست
    میزان امتیاز
    8

ترک سیگار خیلی سخته خیلی ها ترک میکنن ولی دوباره شروع میکنن معمولا آدمایی که سیگار میکشن یه خلا تو زندگیشون هست فکر کنید ببینید خلا زندگی همسر شما چیه و اونو برطرف کنید سعی کنید بیشتر بهش محبت کنید تا اینکه بهش گیر بدید چون نتیجه عکس میده شما الان باردار هستید و قهر کردن و غصه خوردن واستون خوب نیست ایشون نمیتونن یکباره سیگارو ترک کنن باید کم کم ترکش کنه بهش بگو باید کمش کنی وقتی کمش کرد اونوقت میتونی ازش بخوای ترک کنه بهتره با یه مشاور وقت بگیری و ازش راهکار بگیری چون آقایون تا خودشون نخوان سیگارو ترک نمیکنن

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

به نظرم یه بار بدون قضاوت و صمیمانه و دوستانه پای حرفاش بشینید و ببینین چه چیزی باعث شده که برن سمت سیگار
    مرد ها معمولا وقتی سراغ سیگار میرن که یه خلعی تو زندگیشون داشته باشن یا شاید دلایل دیگه ای واسش داشته باشن
    یا وقتی غصه ی یه چیزی رو میخورن
    یا وقتی نتونن موقعیت رو تغییر بدن
    ریشه یابی کنید
    بهشون بگین که درسته سیگار کشیدنشون پیش شما نیست و بهتون آسیب نمیرسونه
    اما سلامتیشون برای شما مهمه و نمیخواید آسیب به خودشون بزنن
    بهشون زمان بدین
    شاید مسئله ای هست که شما ازش بی خبر باشین
    سعی کنین کانون خونواده رو گرم نگه دارین
    مهربون باشین بهش لبخند بزنین
    ابراز علاقه کنین
    و بگین که این کار در شان شما نیست و دود سیگار باعث دوری شما و فرزندتون از ایشون میشه
    یه راهی پیدا کنین که بتونه روشون اثر بذاره یه مثال براتون میزنم
    دایی من بزرگ خونواده ی مادری ام هستن و شغلشون سیاسی هست
    چند سال پیش یه مدت سیگار میکشیدن
    البته ریشه اش برمیگرده به زمانی که پدربزرگم بر اثر یه سانحه ی ناگهانی و دلخراش تصادف از دنیا میرن
    و اقوام و اطرافیان وقتی دیدن داییم خیلی داره آسیب میبینه بهش سیگار توصیه کردن که کمتر غصه بخوره
    البته نه توی خونه و نه جلوی چشم کسی
    هر موقع خونه ی ما میومدن میرفت تو حیاط بعد که تموم شد برمیگشت یا جای دیگه هم اینطوری
    البته فکر کنم روزی یه نخ بود یا شایدم کمتر
    تو خونه خودشون هم هیچوقت نمیکشید
    فقط بیرون
    همسرش و بقیه که میدونستن هر چی میگفتن گوش نمیداد
    تا اینکه یه روز مادربزرگم وقتی داشتن با هم حرف میزدن
    گفته بود عزیزم پسرای مردم که هم سن و سال تو هستن رو میبینم همه رنگی به رخ دارن و زیاد به خودشون میرسن
    ولی تورو که نگاه میکنم شدی نی قلیون از بس سیگار میکشی و همیشه لاغری و رنگتبه خاطر دود سیگار به زردی میره

البته از لحاظ ظاهری و لباس پوشیدن خیلی به خودشون میرسن ولی مادرزبزرگم منظورش لاغری بوده و بیشتر کنایه بوده
    حرف مادربزرگم اونقدر روش تاثیر گذاشته بود که از اون روز گفته بود اگه مرد باشم دیگه هیچوقت سیگار نمیکشم
    چون من رو با یه نی قلیون یکی کردی
    دیگه از اون موقع به بعد ترکش کرد و هیچوقت نکشیده.
    هر کسی یه راه نفوذی داره که برای تغییر دادنش باید اون رو پیدا کرد
    اول ریشه یابی کنید ببینید علت چی هست بعد هم از راه خودش حلش کنین.
    ان شاالله ترک کنن.
    در مورد عشق و علاقه ی زندگیتون هم به نظرم باز باید دونست علت و ریشه این موضوع چی هست
    آدم ها فقط به لوازم زندگی نیاز ندارن اون ها آسایش زندگی هستن
    و آدم به آرامش هم خیلی بیشتر نیاز داره
    آرامش هم چند تا مسیر برای بدست آوردنش هست
    روانشناس ها میگن که آرامش هر کسی دست خودشه و نباید شرایط بیرونی باعث بشن آدم آرامشش رو از دست بده و یه چیز درونی هست
    اما خب عشق و علاقه تو زندگی مشترک خیلی میتونه به آدم آرامش بده و به خصوص زن
    خداوند خودش میگه ازدواج باعث آرامش میشه
    در این مورد هم باهاشون حرف بزنید و اگه لازم شد مشاوره برید که دقیق بتونید حل کنید این موضوع رو.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)