مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 43

موضوع: دوچرخه سواری بانوان جایز است

1. Top | #21

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.22
    تشکـر
    9,971
    تشکر شده 12,795 بار در 6,491 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : دوچرخه سواری بانوان جایز است

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    من از دید یک زن قضاوتی نمیتونم بکنم ، همچنین بقیه آقایون .

اما به عنوان یک مرد از دید خودم وقتی ببینم یک زن یک عمل تحریک آمیز انجام میده بیشتر شرمم میشه ، و اگه اون فرد اون عمل رو ترک کنه احساس نمیکنم به من توهین کرده ، به نظر من شخصیتش رو بالاتر برده .

در مورد مراجع هم اگه نظری میدن باب سلیقه و احساس نیست ، منبع ش قرآن و نظر اهل بیته .

تو قران خیلی چیزا نیومده که انجام دادنش درست ، دلیل نمیشه چون تو قرآن نیومده انجام بدیم ، مثلاً حتماً باید تو قرآن بیاد که کراک و شیشه ، هروین ، قلیان و ... حرامه ، اما مراجع باتوجه به علم دینی روز اینو به ما میگن ، یکی از ویژگی ما شیعه ها همینه که دین رو به روز اجرا کنیم .
    این قیاس هایی که میکنی خیلی الکی خودمون میدونیم در این مورد ( دوچرخه سواری) تفسیر به رای شده مثلا رانندگی. زنان برای مرد های ما تحریک امیز نیست ولی همین رانندگی رو مراجع عربستان تحریم کردن دوچرخه سواری هم همین

واقعا دوچرخه سواری تحریک امیز ؟؟؟!!

من اخوندی رو سراغ دارم که بنده خدا میگفت لیوانی که از دست زن بگیری حرام چون گرمای دست زن روی لیوان مونده و باعث تحریک مرد میشه

تو خیلی چیز ها باید به عقل و شعور مراجعه کنیم

تو هرچیزی قلو و افراط صحیح نیست خود احادیث ماهم به این اشاره داره که اسلام دین حد وسط و افراط و تفریط نداره

امام صادق هم میفرماید دوطایفه کمر دین مرا شکستند یکی عالم فاسد و دیگری جاهل مقدس ماب که متاسفانه دسته دوم همین کسایی هستند که این احکام را جاری میکنند ...
    ویرایش توسط پریماه. : 08-31-2016 در ساعت 12:48 AM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #22

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    خوشبتختی یعنی فقط عشق به خدا ...
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    4.10
    تشکـر
    17,917
    تشکر شده 9,247 بار در 3,107 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    این قیاس هایی که میکنی خیلی الکی خودمون میدونیم در این مورد ( دوچرخه سواری) تفسیر به رای شده مثلا رانندگی. زنان برای مرد های ما تحریک امیز نیست ولی همین رانندگی رو مراجع عربستان تحریم کردن دوچرخه سواری هم همین

من اخوندی رو سراغ دارم که بنده خدا میگفت لیوانی که از دست زن بگیری حرام چون گرمای دست زن روی لیوان مونده و باعث تحریک مرد میشه

تو هرچیزی قلو و افراط صحیح نیست خود احادیث ماهم به این اشاره داره که اسلام دین حد وسط و افراط و تفریط نداره

امام صادق هم میفرماید دوطایفه کمر دین مرا شکستند یکی عالم فاسد و دیگری جاهل مقدس ماب که متاسفانه دسته دوم همین کسایی هستند که این احکام را جاری میکنند ...
    خب ما و عربستان دینمون همچین یکی نیست ، پس مثال بجا نیست .

در مورد آخوند ها هم بله ، باید بگم که همه شون درست نیستن ، و بعضی شون منحرفی ، افراطی ، تفریطی هستن که رد شدن حتی اعتبار تقلید ازشون گرفته شده ، میتونم نام ببرم ، مثلاً افراطی فرقه شیرازی قمه زنی رو خوب میدونه ، یا یک عده دیگه که مثل مسیحی ها میگفتن باید دین و سیاست جدا بشه ...

خود امام هم سفارش کردن که ما بعد انقلاب باید این مواظب این دیندار هامون باشیم ، و این به این معنی که شما برداشت کردین نیست ، به اون منحرف ها ، سکولارم ها جدای دین از سیاست که دین رو یک چیز شخصی میدونن ، استاد های که دین رو نمیشناسن و ... بوده

درسته که عقل و شعور ما باید هدایت گر ما باشه ، اما وقتی مرجع دینی ما عملی رو نهی میکنه دلیلش هم مادیه هم معنوی ، و ما به خاطر خدا باید اون عمل رو ترک کنیم ،

مثلاً میگن گوشت خوک حرامه یک عده دانشمند گفتن احتملاً به خاطر این میکروب است که با پختن نمیمیره ، حالا یک عده میگن با فلان دارو میتونیم اونو بکشیم ، آیا بعد از بین رفتن اون میکروب گوشت خوک حلال میشه ، نه .

یا یه عده میگن مشروب خوردن مارو مست نمیکنه ، نمیدونم الکل تا چند درصد اصلاً روی من تاثیر نداره ، وقتی یک چیز در عموم حرام شد برای همه حرامه ، به قول امام علی شما یک قطره شراب رو در دریا هم حل کنی بخوری بازم حرامه .

اسلام یعنی تسلیم خدا شدن ، وقتی ما حاضر نیستیم برای یک خوشی و یا از یک خواسته نفسانی به خاطر خدا بگذریم و یعنی هنوز مونده تا اسلام رو بفهمیم .

در مورد اینم که گفتی آیا واقعاً دوچرخه سواری تحریک آمیزه ، از طرف خودم میگم آره ، شاید یک دختر ظاهرش مشکلی نداشته باشه ، اما وقتی سوار دوچرخه میشه و حرکت میکنه تحریک آمیز میشه .

یک روز رفته بودیم مشهد ، یک دختره دوچرخه سوار اومد از کنار ما رد شد ، داخل ماشین ما که زنو مرد همه بهش خیره شده بودن ، وقتی بیرون رو نگاه کردم وقتی دختر از ایستگاه اتوبوس رد شد زن و مرد همه سرا تا وقتی که دختره رفت و تو افق گم شد با چشم نگاه میکردن .

تحریک شدن هم به این معنی نیست که حتماً باید درجه آنچنانی داشته باشه ، همین که باعث میشه چشم نامحرم اینطور بشه یعنی تحریک .

4. Top | #23

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    آزادی به این معنا نیست که هر کاری که دلت خواست انجام دهی، بلکه بدین معناست که مجبور نباشی آن کاری را انجام دهی که دلت نمی خواهد …!
    شماره عضويت
    27925
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.41
    تشکـر
    1,902
    تشکر شده 1,972 بار در 972 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

بازم ممنون پریما جان اصلا به نظرم غرق شدن زیاد باعث گمراهیه.یه قربانیش خود داداش منه.داداشم اصلا تو فاز این چیزا نبود ولی یه معلم دینی نادون داره که هر جلسه میاد راجب اینکه کدوم قسمت بدن زن تحریک امیزه مدام حرف میزنه .فکر میکنه اگر اینارو نگه توی دینش کوتاهی کرده!!!!از اون موقع داداشم دائم فکرش درگیره!!خدا رو شکر که حرفاشو به من میگه وگرنه معلوم نبود کنجکاویش ممکن بود باعث دردسر بشه!!اینا افت ذهن مردم هسن به مردم تلقین های مضر میکنن!!
    ویرایش توسط saba95 : 08-31-2016 در ساعت 01:15 AM

5. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. Top | #24

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.22
    تشکـر
    9,971
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

خب ما و عربستان دینمون همچین یکی نیست ، پس مثال بجا نیست .

در مورد آخوند ها هم بله ، باید بگم که همه شون درست نیستن ، و بعضی شون منحرفی ، افراطی ، تفریطی هستن که رد شدن حتی اعتبار تقلید ازشون گرفته شده ، میتونم نام ببرم ، مثلاً افراطی فرقه شیرازی قمه زنی رو خوب میدونه ، یا یک عده دیگه که مثل مسیحی ها میگفتن باید دین و سیاست جدا بشه ...

خود امام هم سفارش کردن که ما بعد انقلاب باید این مواظب این دیندار هامون باشیم ، و این به این معنی که شما برداشت کردین نیست ، به اون منحرف ها ، سکولارم ها جدای دین از سیاست که دین رو یک چیز شخصی میدونن ، استاد های که دین رو نمیشناسن و ... بوده

درسته که عقل و شعور ما باید هدایت گر ما باشه ، اما وقتی مرجع دینی ما عملی رو نهی میکنه دلیلش هم مادیه هم معنوی ، و ما به خاطر خدا باید اون عمل رو ترک کنیم ،

مثلاً میگن گوشت خوک حرامه یک عده دانشمند گفتن احتملاً به خاطر این میکروب است که با پختن نمیمیره ، حالا یک عده میگن با فلان دارو میتونیم اونو بکشیم ، آیا بعد از بین رفتن اون میکروب گوشت خوک حلال میشه ، نه .

یا یه عده میگن مشروب خوردن مارو مست نمیکنه ، نمیدونم الکل تا چند درصد اصلاً روی من تاثیر نداره ، وقتی یک چیز در عموم حرام شد برای همه حرامه ، به قول امام علی شما یک قطره شراب رو در دریا هم حل کنی بخوری بازم حرامه .

اسلام یعنی تسلیم خدا شدن ، وقتی ما حاضر نیستیم برای یک خوشی و یا از یک خواسته نفسانی به خاطر خدا بگذریم و یعنی هنوز مونده تا اسلام رو بفهمیم .

در مورد اینم که گفتی آیا واقعاً دوچرخه سواری تحریک آمیزه ، از طرف خودم میگم آره ، شاید یک دختر ظاهرش مشکلی نداشته باشه ، اما وقتی سوار دوچرخه میشه و حرکت میکنه تحریک آمیز میشه .

یک روز رفته بودیم مشهد ، یک دختره دوچرخه سوار اومد از کنار ما رد شد ، داخل ماشین ما که زنو مرد همه بهش خیره شده بودن ، وقتی بیرون رو نگاه کردم وقتی دختر از ایستگاه اتوبوس رد شد زن و مرد همه سرا تا وقتی که دختره رفت و تو افق گم شد با چشم نگاه میکردن .

تحریک شدن هم به این معنی نیست که حتماً باید درجه آنچنانی داشته باشه ، همین که باعث میشه چشم نامحرم اینطور بشه یعنی تحریک .
    دینمون یکی دینمون یکی نیست یعنی چی ؟!! اول که همممه. هم خودشون و به حق میدونن کشور های مسلمون دیگه هم نسبت به ما این دید و دارن که ما افراط گریم و به حق نیستیم

بعدشم اون دختر دوچرخه سوار به این دلیل باعث جلب توجه شده که یه کار غیر متعارف کرده اگر روزانه هزار نفر دوچرخه سوار زن میدیدی هیچ وقت با یه نفر توجهتون جلب نمیشد بعضی چیز هارو به زور تو مخ میکنن که تحریک امیز واگرنه اینطور نیست مگر اینکه ذهن خیلی بیمار باشه

خیلی چیز ها خیلی مراجع حرام اعلامش کردن که با مرور زمان و پیشرفت فکر و فرهنگ متوجه شدن کار اشتباهی بود و رای برگردوند شد ....

تسلیم خدا شدن نه تسلیم رای یه انسان ممکن الخطا که امروز یه دستور میده فردا یه دستور دیگه.

درضمن تحریک شدن به معنی جلب توجه چیزی شدن نیست دقیقا به معنی. تهیج شدنه
    ویرایش توسط پریماه. : 08-31-2016 در ساعت 01:31 AM

7. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #25

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    خوشبتختی یعنی فقط عشق به خدا ...
    شماره عضويت
    6691
    عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    ميانگين پست در روز
    4.10
    تشکـر
    17,917
    تشکر شده 9,247 بار در 3,107 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    8

اول که همه خودشون و به حق میدونن کشور های مسلمون دیگه هم نسبت به ما این دید و دارن که ما افراط گریم و به حق نیستیم

بعدشم اون دختر دوچرخه سوار به این دلیل باعث جلب توجه شده که یه کار غیر متعارف کرده اگر روزانه هزار نفر دوچرخه سوار زن میدیدی هیچ وقت با یه نفر توجهتون جلب نمیشد بعضی چیز هارو به زور تو مخ میکنن که تحریک امیز واگرنه اینطور نیست مگر اینکه ذهن خیلی بیمار باشه

خیلی چیز ها خیلی مراجع حرام اعلامش کردن که با مرور زمان و پیشرفت فکر و فرهنگ متوجه شدن کار اشتباهی بود و رای برگردوند شد ....

تسلیم خدا شدن نه تسلیم رای یه انسان ممکن الخطا که امروز یه دستور میده فردا یه دستور دیگه.
    اگه شما حق رو به کشور های دیگه میدن اختیار خودتونه ، اما مراجع حکمی را بی دلیل ندادن و با توجه به روز میدن .

اگه شما میخوای فقط طبق نظر 1400 سال پیش ، پیش برین خودتون میدونین .

و اگه فکر میکنید با دوچرخه سواری همه قبح این کار ریخته میشه ، بله ، زمان جاهلی عراب هم زنده به گور کردن دختران یک چیز طبیعی بود ، یا الان در اروپا هم بی حجابی یک چیز طبیعیه ، اما تحریک شدن هنوز سر جای خودش هست .

اون زمان هم خیلی ها همین نظر رو در مورد حضرت محمد هم داشتن و تسلیم اسلام نشدن ، مثلاً میگفتن چون فرشته جبرئیل وحی میکنه قبول نداریم ، ما میکایل رو قبول داریم ، این جبریل دستور هاش سخته و ...

شما هم وقتی مراجع رو قبول نداری بحث در مورد احکام بی مورده .

یارو میگه حاج آقا نماز با کفش میشه خوند ؟ حاج آقا میگه : نه ، با کفش نمیشه نماز خوند . بعد میگه من که خوندم شد .

خب اگه شما میگی اشکال نداره خب انجام بده ، بحثی نداره

9. Top | #26

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.22
    تشکـر
    9,971
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

اگه شما حق رو به کشور های دیگه میدن اختیار خودتونه ، اما مراجع حکمی را بی دلیل ندادن و با توجه به روز میدن .

اگه شما میخوای فقط طبق نظر 1400 سال پیش ، پیش بیرن خودتون میدونین .

اون زمان هم خیلی ها همین نظر رو در مورد حضرت محمد هم داشتن و تسلیم اسلام نشدن ، مثلاً میگفتن چون فرشته جبرئیل وحی میکنه قبول نداریم ، ما میکایل رو قبول داریم ، این جبریل دستور هاش سخته و ...

شما هم وقتی مراجع رو قبول نداری بحث در مورد احکام بی مورده .

یارو میگه حاج آقا نماز با کفش میشه خوند ؟ حاج آقا میگه : نه ، با کفش نمیشه نماز خوند . بعد میگه من که خوندم شد .

خب اگه شما میگی اشکال نداره خب انجام بده ، بحثی نداره
    اخه باهوش استاد لامتعصب منم که دارم همین و میگم

میگم که حکم 1400 سال پیش برای الان نیست باید احکام تازه صادر کرد

حکم های محکم و اولیه که قابل تغییر نیستن را کاری ندارم

ولی احکام ثانویه باید به روز باشه نه تفسیر به رای نه سلیقه ای

درضمن من حق به عقلم میدم نه به کشور دیگه
    فقط گفتم همونطور که ما این دید و به اونا داریم اونا هم همین دید و به ما دارن و همه حق با خودشون میدن ....

اره بحث دیگه ای نداریم

صدرصد که عقل من میگه دوچرخه سواری مشکلی نداره وقتی با پوشش عرف باشه وانجامش هم میدم ...

10. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #27

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    25992
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.78
    تشکـر
    1,537
    تشکر شده 1,246 بار در 595 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

نظر شخصی خودمو میگم من خودم دوچرخه دارم ولی اینکه بخوام هر موقع هر روز برم دوچرخه سواری اصلا نمیتونم بلکه فقط یا زمان هایی که هیچ مردی نباشه مثلا صبح زود یا مکان هایی که رفت و امد مردم نباشه مثلا جاهای خیلی خلوت اونم حتما باید بابام باشه وگرنه تنهایی و در حضور مردا بیشتر به خوده دختر اسیب میرسونه و در ضمن جلب توجه میکنه .

شهرهای دیگه رو نمیدونم ولی تو شیرازم هیچ وقت هیچکسو به جرم اینکه دوچرخه سواری میکنه نگرفتن .
    مسافرکوچکی هستم در جستجوی ستاره ای که از آن من است

دل سپرده ام به رنگ آبی دریا

خاطراتم را ولی همه جا با خود خواهم برد

12. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #28

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    25992
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.78
    تشکـر
    1,537
    تشکر شده 1,246 بار در 595 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    2

مشکل اینجاست که ما نمیخوایم قبول کنیم که مردا اینجوری افریده شدن نمیتونیم تغییرش بدیم کلن مرد وقتی یه حرکت و رفتار تحریک آمیز رو میبینه نمیتونه خودشو کنترل کنه و ناخودگاه ممکنه به اون سمت کشیده بشه حالا اگر اون شخص مومن باشه و با ایمان سعی میکنه اصلا نگاه نکنه و هرجور شده و خودشو از گناه حفظ کنه ولی پسری که ایمانش سست باشه و اوایل بلوغش باشه ممکنه به سمت اون مسله کشیده بشه و زمینه گناه در اون ایجاد بشه . این احکام خدا هم فقط و فقط به خاطر خودمونه چون خدا خودش جنس مرد و زن رو اینگونه افریده و اگرم حکمی میاد ازینکه مثلا زنی حجاب داشته باشه و مردی نگاشو کنترل کنه به خاطر اینه که هر دونفر از گناه مصون نگه داشته بشن و جانشون در معرض خطر قرار نگیره. اگر گفته میشه که خانم در مکان هایی که رفت و امد زیاده دوچرخه سواری نکنن و یا خانما لباس تحریک امیز نپوشن این توهین به جنس مرد نیست بلکه به خاطر اینه که خلفت زنو مرد اینگونه بوده و باید برای حفظ عفت و در امون موندن از گناه خودمونو در معرض گناه قرار ندیم
    مسافرکوچکی هستم در جستجوی ستاره ای که از آن من است

دل سپرده ام به رنگ آبی دریا

خاطراتم را ولی همه جا با خود خواهم برد

14. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #29

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    آزادی به این معنا نیست که هر کاری که دلت خواست انجام دهی، بلکه بدین معناست که مجبور نباشی آن کاری را انجام دهی که دلت نمی خواهد …!
    شماره عضويت
    27925
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.41
    تشکـر
    1,902
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    نظر شخصی خودمو میگم من خودم دوچرخه دارم ولی اینکه بخوام هر موقع هر روز برم دوچرخه سواری اصلا نمیتونم بلکه فقط یا زمان هایی که هیچ مردی نباشه مثلا صبح زود یا مکان هایی که رفت و امد مردم نباشه مثلا جاهای خیلی خلوت اونم حتما باید بابام باشه وگرنه تنهایی و در حضور مردا بیشتر به خوده دختر اسیب میرسونه و در ضمن جلب توجه میکنه .

شهرهای دیگه رو نمیدونم ولی تو شیرازم هیچ وقت هیچکسو به جرم اینکه دوچرخه سواری میکنه نگرفتن .
    ببخشید خانم الی. پستم رو ویرایش کردم.
    ویرایش توسط saba95 : 08-31-2016 در ساعت 02:11 PM

16. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #30

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    27925
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.41
    تشکـر
    1,902
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

خیلیایه چیز ها رو از بچکی مثل مته تو ذهن ما کردن و این تو ذهن ما جا افتاده از بچگی ترسوندن که گناه کنی خدا تو رو توی اتیش جهنم میسوزانه.از ابتدایی در مدارس دخترانه میگن بی حجابی باعث میشه اون دنیا از مو اویزون بشی .ایا میشه با این تصویر برداری به قلب ادم رو به خدا نزدیک کرد؟اگر ثواب کنی بهشت میری پس مردم در تلاش هسن برای خوردن بهترین غذا در بهشت و داشتن حوریان و اون تصور رویایی ثواب کنن!!اما این اموزش ها واقعا درسته؟؟!!هدف همینه؟!
    علاقه ی جنس های مخالف به هم همیشه هست .اما چیزی که با مته از اول حتی تو ذهن برادر خود من کردن اینه مرد باید سریع با کوچک ترین چیزی تحریک بشه.
    من به تلقین خیلی اعتقاد دارم . حتی تلقین را خیلی وقت ها عامل موفقیت خودم میدونم .میل جنسی طبیعیه و هست اما این چیزای عجیب که مرد با انها تحریک میشه
    همش میتونه یا تلقین باشه یا بیماری!!استاد دانش خانواده مون میگفت یه پسربه من میگه من وقتی میبینم خانم ها توی خیابون از شیر اب میخورن تحریک میشم!میترسم امار این مردا بالا بره وحدس میزنم بعدا مردن خانم ها از تشنگی رو جهاد اعلام کنن.
    ویرایش توسط saba95 : 08-31-2016 در ساعت 02:34 PM

18. 5 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)