نمایش نتایج: از 1 به 43 از 43

موضوع: دوچرخه سواری بانوان جایز است

3078
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

دوچرخه سواری بانوان جایز است

دفتر رهبری: دوچرخه سواری زنان جایز است

اواخر زمستان سال گذشته طرح «سه‌شنبه‌های پاک» در خاستگاه اولیه‌اش یعنی کرمانشاه و شهرهای غربی کشور کلید خورد؛ طرحی که هدفش جلب مشارکت‌های مردمی برای کاهش آلودگی هوای کشور بود.

به گزارش نامه نیوز، روزنامه وقایع اتفاقیه نوشت:

ایده‌پردازان سه‌شنبه‌های پاک، می‌خواستند مردم یک روز در هفته را بدون خودرو از خانه‌هایشان بیرون بیایند و به جای استفاده از وسایل نقلیه آلاینده از وسایل مکانیکی مانند دوچرخه استفاده کنند. این طرح از همان ابتدا با حمایت‌های نهادهای دولتی مختلف هم روبه‌رو بود و تشویق شرکت‌کننده‌ها در این طرح چنان بالا گرفت که کم‌کم سر و کله «سه‌شنبه‌های پاک» در شهرهای مختلف پیدا شد و حتی خود مسئولان دولتی هم گاهی در این طرح شرکت کردند؛ نمونه‌اش شهردار اصفهان که تصویرش هنگامی که با دوچرخه به محل کارش می‌رفت در رسانه‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شد.
    ماجرا به همین خوبی و خوشی ادامه داشت تا اینکه وقتی مردم مریوان اعم از زن و مرد در حال دوچرخه‌سواری بودند تا آنها هم جزئی از این طرح کشوری باشند، نیروی انتظامی وارد عمل شد و از دوچرخه‌سواری زنان جلوگیری کرد. این اتفاق که گفته می‌شد بازداشت‌هایی هم درپی داشته است موجب شد خبر ممانعت نیروی انتظامی از دوچرخه‌سواری زنان در کنار «سه‌شنبه‌های پاک» جایش را در صدر خبرها باز کند و به این طرح شکل و شمایل دیگری هم بدهد و برخی از مردم با سوار شدن به دوچرخه نسبت به سلیقه‌ای‌عمل‌کردن مسئولان با مقوله دوچرخه‌سواری زنان اعتراض کنند تا جایی که سه‌شنبه گذشته نمونه این اقدام را در تهران هم دیدیم.
    عده‌ای زن و مرد جوان که هم «سه‌شنبه پاک» را یادآوری می‌کردند و هم حق زنان را برای دوچرخه‌سواری؛ آنها کاغذی هم روی دوچرخه‌هایشان چسبانده بودند که تصویر مقام‌معظم‌رهبری روی آن دیده می‌شد که در کنارش به نقل از ایشان نوشته شده بود: «دوچرخه‌سواری بانوان هم شرعی است هم قانونی.» البته نگاه منفی به مقوله دوچرخه‌سواری زنان ماجرای تازه‌ای نیست و درست از همان وقتی که شهرداری تهران اعلام کرد می‌خواهد زمینه را برای دوچرخه‌سواری مردم فراهم کند و این تصمیم را با درست‌کردن مسیرهای دوچرخه‌سواری در سطح شهر و همچنین ساخت کانکس‌های اجاره دوچرخه در مکان‌های مختلف عملی کرد، همان موقع مسئولان ارائه دوچرخه به مردم اعلام می‌کردند از دادن دوچرخه به بانوان معذور هستند؛ البته وقتی مسئولان مختلف شهرداری حرف از زمینه‌سازی برای دوچرخه‌سواری می‌زدند از کلمه شهروندان استفاده می‌کردند اما احتمالا به صورت پیش‌فرض، پذیرفته بودند زنان قرار نیست در این طرح مشارکت داده شوند.
    جالب این است که وقتی یکی از رسانه‌ها همان اوایل کار از یکی از مسئولان شرکت پارسا، مجری پروژه دوچرخه‌های شهری، پرسید چرا به خانم‌ها دوچرخه داده نمی‌شود، او گفت: «چون بحث خانه‌های دوچرخه بحث تفریحی نیست بلکه برای کارمندهاست که می‌خواهند سر کار بروند و فعلا برای خانم‌ها خدمات ارائه نمی‌کند.». سه، چهار سالی از این بحث‌ها می‌گذرد و درحالی‌که کانکس‌های نارنجی شهرداری سر جایشان هستند بحث بر سر دوچرخه‌سواری زنان بالا گرفته است؛ البته گزارشی از برخورد نیروهای انتظامی با زنان دوچرخه‌سواری که دیروز در خیابان ولی‌عصر(عج) تهران سه‌شنبه‌های پاک را یادآوری کرده بودند، وجود ندارد ولی اعتراض به این اقدام در برخی رسانه‌های تندرو دیده می‌شود، بنابراین بد نیست به نظر قانون و شرع درباره دوچرخه‌سواری زنان توجه کنیم.

شرع و قانون چه می‌گوید؟

طبق ماده «2» قانون مجازات اسلامی، هر فعل یا ترک فعلی که برای آن مجازات تعیین شده باشد، جرم محسوب می‌شود و هیچ قانونی مبنی‌بر ممنوعیت دوچرخه‌سواری بانوان وجود ندارد. همچنین نظریه شماره۷/۵۱۵۲ مورخ 5/۶/79 اداره حقوقی قوه‌قضائیه دراین‌باره آورده است: «با توجه به اصل قانونی‌بودن جرایم و مجازات‌ها، چون جهت استفاده از کراوات، دوچرخه‌سواری دختران در خیابان‌های اصلی و نحوه اصلاح موی سر پسران در قوانین موضوعه و مدونه مجازاتی درنظر گرفته نشده است، لذا اعمال مذکور، قانونا جرم تلقی نمی‌شود.»
    از‌سوی‌دیگر محمدرضا محمودی، معاون وقت عمرانی استاندار تهران، در سال ۹۱ بعد از بالاگرفتن بحث‌ها درباره دوچرخه‌سواری زنان گفته بود: «طبق بررسی‌های ما از نظر قانونی هیچ‌گونه ممنوعیتی برای استفاده بانوان از دوچرخه وجود نداد و به‌همین‌دلیل نمی‌توان صرفا به ‌دلیل دوچرخه‌سواری با زنان برخورد کرد.»
    درباره نظر مراجع معظم تقلید درزمینه دوچرخه‌سواری زنان هم حرف‌وحدیث‌های زیادی وجود دارد و افراد، بسته به نظر و سلیقه خودشان نقل‌قول‌های مختلفی می‌کنند، درحالی‌که شماره تماس دفتر مراجع به‌راحتی قابل دسترس است و می‌توان بدون واسطه، نظر آنها را درباره هر موضوعی از نماینده‌هایشان پرسید.
    پاسخگوی دفتر مقام‌معظم‌رهبری در پاسخ به پرسش «وقایع‌اتفاقیه» درباره حکم دوچرخه‌سواری زنان بالغ می‌گوید: «نظر حضرت آقا درباره سواری به‌طور کلی یکی است. ایشان درباره دوچرخه‌سواری، موتورسواری و... می‌فرمایند در صورتی که به‌گونه‌ای نباشد که جلب نظر نامحرم شود یا مفسده‌ای به آن مترتب نباشد جایز است، بنابراین باید شخص توجه کند که در چه شرایطی اقدام به دوچرخه‌سواری می‌کند و این کار چه صورتی دارد. اگر نکات گفته‌شده رعایت شود، جایز است.»
    نماینده دفتر آیت‌الله مکارم‌شیرازی هم به همان پرسش، این‌طور پاسخ می‌دهد: «از نظر آیت‌الله مکارم‌شیرازی، دوچرخه‌سواری فی نفسه ایرادی ندارد و جایز است اما بر مؤمن واجب است از خطر و مفسده احتمالی بپرهیزد، بنابراین اگر کسی احساس کند در صورت دوچرخه‌سواری یا هر کار دیگری ضرری به او وارد می‌شود یا احتمال رخ‌دادن گناه بالاست باید خودداری کند و در غیر‌این‌صورت دوچرخه‌سواری جایز است.»

محدودیتی برای زنان وجود ندارد

وقتی خبر برخورد با دوچرخه سواران زن مریوانی منتشر شد، خیلی‌ها موضع گرفتند از جمله منصور مرادی، نماینده مردم مریوان، در مجلس شورای اسلامی که در گفت‌وگو با «وقت ‌ایران» گفت: «بهتر است من دراین‌باره حرف نزنم تا موضوع ختم ‌به ‌خیر شود. من هم شنیده‌ام با زنان مریوانی برخورد شده اما این برخورد آن‌قدر که رسانه‌ها آن را بزرگ می‌کنند، نبوده‌ است.
    در آخرین خبری که از این ماجرا دارم، شورای شهر مریوان برای تسهیل دوچرخه‌سواری زنان، قسمتی از پارک بانوان این شهر را به‌ پیست دوچرخه‌سواری اختصاص داده‌است.» او به اعتراض زنان نسبت به ممنوعیت دوچرخه‌سواری هم اشاره می‌کند و می‌گوید: «من شایعاتی شنیده‌ام که برخی به امام‌جمعه مریوان نسبت داده‌اند که ایشان دوچرخه‌سواری زنان را حرام اعلام کرده‌اند اما واقعیت این نیست، امام‌جمعه مریوان در خطبه‌های اخیر خود دوچرخه‌سواری را حرام ندانسته و فقط به حجاب زنان دوچرخه‌سوار اعتراض کرده‌اند.»
    وقتی از مرادی پرسیده شد که آیا پوشش جدیدی برای دوچرخه‌سواری زنان وجود دارد، پاسخ داد: «خیر، حجاب زنان دوچرخه‌سوار حجاب خاصی نیست بلکه باید عرف جامعه امروز برای پوشش زنان در آن رعایت شود؛ اگر این حدود رعایت شود هیچ محدودیتی برای زنان وجود ندارد.»

امضای ایشان

2. 7 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : دوچرخه سواری بانوان جایز است

هیچ وقت مشکلی نبوده
    ولی یه گروه های همیشه مخالف درصحنه هستند

ممنون نغمه جون
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

4. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    9

من خودم شخصا رفتم از پلیس محله مون پرسیدم گفت نمیگیریم دخترای دوچرخه سوار رو و خلاف قانون نیست
    اما به قول پری یه سری نخاله ریختن که بخوان موش بدوونن
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

6. 5 کاربران زیر از miss eli vrn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

وقتی رهبرم دیگه موافقت کرده... چرا گشت ارشاد و نیرو انتظامی هنوز اینقدر سر این مسئله گیر میدن؟
    من خیلی دوست دارم اینقدر حیفم میاد نمیذارن
    اصفهان برای طرح سه شنبه پاک بعضی خیابونا رو میبندن که ماشین نیاد فقط با دوچرخه رفت و آمد بشه،
    ولی سر همون خیابونا مامور وایساده خانومای دوچرخه سوار رو میگیرن!
    یباره بگن سه شنبه پاک خانوما کلا نیان تو خیابون دیگه
    امضای ایشان

8. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    تشکر شده 847 بار در 477 پست
    میزان امتیاز
    9

ممنون نغمه بانو بابت این تاپیک
    من خودم خیلی دوس دارم دوچرخه سواریو
    امضای ایشان
    براي سرفه ي گلدان ها، گلي نمانده خودت گل باش...

10. 4 کاربران زیر از yasamanH بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    وقتی رهبرم دیگه موافقت کرده... چرا گشت ارشاد و نیرو انتظامی هنوز اینقدر سر این مسئله گیر میدن؟
    من خیلی دوست دارم اینقدر حیفم میاد نمیذارن
    اصفهان برای طرح سه شنبه پاک بعضی خیابونا رو میبندن که ماشین نیاد فقط با دوچرخه رفت و آمد بشه،
    ولی سر همون خیابونا مامور وایساده خانومای دوچرخه سوار رو میگیرن!
    یباره بگن سه شنبه پاک خانوما کلا نیان تو خیابون دیگه
    بگیرن همون موقع جلوشون زنگ بزن دفتر رهبری
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

12. 4 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    بگیرن همون موقع جلوشون زنگ بزن دفتر رهبری
    عاشقتتتتتتتتتم پریماه
    امضای ایشان

14. کاربران زیر از yasamanH بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام ، ممنون از مطالب .

حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی):

دوچرخه‌سواری برای دختران و بانوان در مجامع عمومی و در منظر نامحرم موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع و منافی با عفت بانوان است و لازم است ترک شود و در صورتی که در منظر نامحرم نباشد فی نفسه اشکال ندارد.

حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):

این کارها در محیط های مخصوص بانوان اشکالی ندارد. مشروط بر اینکه سبب ضرر و زیانی نگردد.
    خود دوچرخه سواری فکر نکنم مشکلی داشته باشه ، بیشتر اون پوشش دوچرخه سواریه که مشکل داره و نباید در عموم تحریک آمیز باشه ...

لباس های که برای دوچرخه سواری پوشیده میشه معمولاً حجاب خوبی نداره ، برای همین فکر کنم گیر میدن . البته پیاده ها خراب تر هستن .

لباس های مخصوص دوچرخه سواری که فکر کنم ار نظر شرعی حتی برای مرد هم اشکال داره .

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    میزان امتیاز
    12

برای ارشاد فرق نداره حجاب چجوری باشه، کلا هر مدل دوچرخه سوار خانوم ببینن میگیرن، کرایه دادن دوچرخه شهری به خانوما هم کلا ممنوعه
    من تا حالا ندیدم خانومی با لباس مخصوص دوچرخه سواری که چسبونه بیاد خیابون، هرکی هر مدل همیشه هست همونطورم سوار دوچرخه میشه دیگه
    مثل خانومایی که تصویرشون عکس بالا هست که به نظرم حجابشون برای دوچرخه اوکیه
    کسی اگه بخواد بدحجاب باشه و جلب توجه کنه نیاز به دوچرخه نداره! همینطوری هم میتونه
    امضای ایشان

17. 4 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

کرایه دادن دوچرخه شهری به خانوما هم کلا ممنوعه
    من تا حالا ندیدم خانومی با لباس مخصوص دوچرخه سواری که چسبونه بیاد خیابون
    اره منم ندیدم تاحالا کسی بپوشه
    ولی نغمه جون پارکی که ما میریم تو شهرمون دوچرخه به خانم ها. کرایه میدن تازه دچرخه ها خانم ها و اقایون جدا .....
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

19. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

من کرجم و شبها غروبها با همسرم دوچرخه سواری میکنیم

تاحالا نشده نیروهای انتظامی گیر بدن اصلا نمیدونستم محدودیت هست برای خانومها
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

21. 3 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

برای ارشاد فرق نداره حجاب چجوری باشه، کلا هر مدل دوچرخه سوار خانوم ببینن میگیرن، کرایه دادن دوچرخه شهری به خانوما هم کلا ممنوعه
    من تا حالا ندیدم خانومی با لباس مخصوص دوچرخه سواری که چسبونه بیاد خیابون، هرکی هر مدل همیشه هست همونطورم سوار دوچرخه میشه دیگه
    کسی اگه بخواد بدحجاب باشه و جلب توجه کنه نیاز به دوچرخه نداره! همینطوری هم میتونه
    اگه برای همه ممنوع کردن دیگه باید از مسئولینش بپرسین چرا این کارو میکنن ، شهر ما که ممنوع نیست .

نظر منم در مورد لباس برای کسی بود که حکم شرعی براش مهمه ، وگرنه هم زن هم مرد تو شهر ما با ظاهر نامناسب سوار دوچرخه دیده میشن که فکر نکنم جایز باشه .

23. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

موافقم ، پس میشه گفت حجاب در دوچرخه سواری فرقی نداره !

و با گفته رهبری پس دوچرخه سواری در عمومی که نامحرم هست همچنین هم جایز نیست و باید ترک بشه ! اما دوچرخه سواری اگه در جای که نامحرم نباشه اشکال نداره !

پس رهبری با دوچرخه سواری زن رو در عموم جایز ندانسته ، به هر حال هر کس نظر شرعی براش مهمه بهتره خودش بره احکامش رو بپرسه !

بازم نظر مراجع رو میزارم :

حکم شرعی دوچرخه سواری در ملا عام را از دیدگاه مراجع تقلید ؛

حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی):
    دوچرخه‌سواری برای دختران و بانوان در مجامع عمومی و در منظر نامحرم موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع و منافی با عفت بانوان است و لازم است ترک شود و در صورتی که در منظر نامحرم نباشد فی نفسه اشکال ندارد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):
    این کارها در محیط های مخصوص بانوان اشکالی ندارد. مشروط بر اینکه سبب ضرر و زیانی نگردد.

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):
    دوچرخه سواری برای بانوان در منظر نامحرم حتی اگر با حجاب شرعی باشد دور از شخصیت زن مسلمان و متدینه است.

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    موافقم ، پس میشه گفت حجاب در دوچرخه سواری فرقی نداره !

و با گفته رهبری پس دوچرخه سواری در عمومی که نامحرم هست همچنین هم جایز نیست و باید ترک بشه ! اما دوچرخه سواری اگه در جای که نامحرم نباشه اشکال نداره !

پس رهبری با دوچرخه سواری زن رو در عموم جایز ندانسته ، به هر حال هر کس نظر شرعی براش مهمه بهتره خودش بره احکامش رو بپرسه !

بازم نظر مراجع رو میزارم :

حکم شرعی دوچرخه سواری در ملا عام را از دیدگاه مراجع تقلید ؛

حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی):

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (مد ظله العالی):
    دوچرخه سواری برای بانوان در منظر نامحرم حتی اگر با حجاب شرعی باشد دور از شخصیت زن مسلمان و متدینه است.

به نظر من خیلی از این احکام حلال و حرامی که در مورد خانم ها میگن بیشتر توهین به قشر اقایون هست
    معذرت میخوام توهین نباشه انگار که مرد هارو فقط پاین تنه میبینن که منتظرن با یک حرکت یا لباس تحریک میشن

خیلی از این فرامین من دراوردی سلیقه ای است مثلا فلان شخص با دچرخه سواری تحریک میشه پس حرام اعلامش میکنه

فلان کس تحریک نمیشه حلال اعلامش میکنه
    کاری هم ندارن که تو قران گفته باشه یا نه فقط تفسیر به رای میشه و باید فردای قیامت پاسخوگوی خدا باشن

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

26. 5 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

به نظر من خیلی از این احکام حلال و حرامی که در مورد خانم ها میگن بیشتر توهین به قشر اقایون هست
    معذرت میخوام توهین نباشه انگار که مرد هارو فقط پاین تنه میبینن که منتظرن با یک حرکت یا لباس تحریک میشن

خیلی از این فرامین من دراوردی سلیقه ای است مثلا فلان شخص با دچرخه سواری تحریک میشه پس حرام اعلامش میکنه

کاری هم ندارن که تو قران گفته باشه یا نه فقط تفسیر به رای میشه و باید فردای قیامت پاسخوگوی خدا باشن

من از دید یک زن قضاوتی نمیتونم بکنم ، همچنین بقیه آقایون .

اما به عنوان یک مرد از دید خودم وقتی ببینم یک زن یک عمل تحریک آمیز انجام میده بیشتر شرمم میشه ، و اگه اون فرد اون عمل رو ترک کنه احساس نمیکنم به من توهین کرده ، به نظر من شخصیتش رو بالاتر برده .

در مورد مراجع هم اگه نظری میدن باب سلیقه و احساس نیست ، منبع ش قرآن و نظر اهل بیته .

تو قران خیلی چیزا نیومده که انجام دادنش درست ، دلیل نمیشه چون تو قرآن نیومده انجام بدیم ، مثلاً حتماً باید تو قرآن بیاد که کراک و شیشه ، هروین ، قلیان و ... حرامه ، اما مراجع باتوجه به علم دینی روز اینو به ما میگن ، یکی از ویژگی ما شیعه ها همینه که دین رو به روز اجرا کنیم .

28. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

فقط خون ملت رو میکنن تو شیشه.
    خوب شد خدا میل جنسی رو در انسان قرار داد که بشه ملعبه ای برای دست خشکه مقدس ها و از خدا مومن تر ها.
    وگرنه بیچاره ها به چی گیر می دادن. خفه میشدن از راحت بودن مردم.

29. 2 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

30. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

فردا چهارشنبه ست
    ویرایش توسط omidd : 08-30-2016 در ساعت 08:45 PM

31. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون پریماجان نظرت کاملا درسته اقایون با این حرفا بیشتر به خودشون توهین میکنن من قبول دارم خانم ها نباید پوشش جلف داشته باشن و باعث گناه بشه اما الان واقعا شورشو در اوردن و ایرادای بنی اسرائیلی که هدفش محدود کردن زن و حیوان جلوه دادن اقایونه میگیرن. خدایی توی قم اکثرا با چادر هستیم پوشش مناسبی هم داریم ولی جدیدا اگر کسی مزیت طبیعی داشته باشه هم بهش گیر میدن من پوسم سفیده و لبام طبیعی قرمزه هر موقع میرم حرم سر این مسئله کلی بحث داریم و همیشه هم معذرت خواهی میکنن ولی دوباره که میرم همون اش و همون کاسه!!!میگم من همونم که قبلا اومدم!!!یادته؟؟!!یا من با این که حجابم کم و کسری نداره ولی تو اتوبوس تو خیابون زنا مثل قاتلا به ادم نگاه میکنن و میان ایرادای مسخره میگیرن مثل رنگ کفشت جلب توجه میکنه حتی یه زنه از اینا که در ملا عام ابروی ادمو میبرن امر به معروف میکنن میگفت عزیزم تو خودت پوست سفیده چرا دیگه ضدافتاب میزنی؟اینقدر اخه احمق و کوتاه فکر که تصورشون به این راه نمیره که من برای سلامت پوستم میزنم.ینی لعنت به این جاهلیت لعنت ...به قول تو اینا مردا رو در همین حد میبینن و همش زن ها رو مایه ی گمراهی میدونن در صورتی که اغلب مردا این چیزا رو بهونه برای هیز بودنشون کردن وگرنه مردای عرب باید با وجود حجاب فوق العاده زن هاشون پاکیزه ترین مردای ی کره ی خاکی باشن در صورتی که پست ترینن.
    ویرایش توسط saba95 : 08-30-2016 در ساعت 11:08 PM

32. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

الان بزرگترین مشکل من که تا مطرح میکنم همه نصبت مخالفت با دین و ..به ادم میدن همینه که یه باورای احمقانه که هیچ منطقی نداره جا افتاده و باعث محدودیت شده مثل همین دوچرخه سواری.من مطمئنم اگر با دوچرخه برم دانشگاه زنده برنمیگردم از غیبت و امر به معروف زن ها گرفته تا نگاه از هدقه بیرون زده مردا. درسته منطق میگه هیچ اشکالی برای دوچرخه سواری بانوان نیس اما جامعه ی ما هنوز فرهنگ بپذیرشش رو نداره و مردم نمیخوان خودشون و تفکراتشونو تغییر بدن.

34. 4 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

متاسفانه نمیشه عوام الناسو تغییر داد.

چاره ای نیست.

الکی میگن دوچرخه سواری گناهه، از خداشونه یه خانمی دوچرخه سواری کنه، وایسن زُل بزنن بهش.

من که یه پسرم، قبل از همه این حرفا، ترجیح میدم چشمها و نگاه خودمو کنترل کنم.

دختری که دوچرخه سواری میکنه، دشمن نیست، از خودمونه، چرا با نگاههای هوس آلود زجرش بدیم؟

خوب البته اونم بهتره پوشش مناسب داشته باشه و هر چی میخواد دوچرخه سواری کنه.

قضیه کاملاً دوطرفه است.
    ویرایش توسط Experience : 08-31-2016 در ساعت 03:22 PM

36. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

من از دید یک زن قضاوتی نمیتونم بکنم ، همچنین بقیه آقایون .

اما به عنوان یک مرد از دید خودم وقتی ببینم یک زن یک عمل تحریک آمیز انجام میده بیشتر شرمم میشه ، و اگه اون فرد اون عمل رو ترک کنه احساس نمیکنم به من توهین کرده ، به نظر من شخصیتش رو بالاتر برده .

در مورد مراجع هم اگه نظری میدن باب سلیقه و احساس نیست ، منبع ش قرآن و نظر اهل بیته .

تو قران خیلی چیزا نیومده که انجام دادنش درست ، دلیل نمیشه چون تو قرآن نیومده انجام بدیم ، مثلاً حتماً باید تو قرآن بیاد که کراک و شیشه ، هروین ، قلیان و ... حرامه ، اما مراجع باتوجه به علم دینی روز اینو به ما میگن ، یکی از ویژگی ما شیعه ها همینه که دین رو به روز اجرا کنیم .
    این قیاس هایی که میکنی خیلی الکی خودمون میدونیم در این مورد ( دوچرخه سواری) تفسیر به رای شده مثلا رانندگی. زنان برای مرد های ما تحریک امیز نیست ولی همین رانندگی رو مراجع عربستان تحریم کردن دوچرخه سواری هم همین

واقعا دوچرخه سواری تحریک امیز ؟؟؟!!

من اخوندی رو سراغ دارم که بنده خدا میگفت لیوانی که از دست زن بگیری حرام چون گرمای دست زن روی لیوان مونده و باعث تحریک مرد میشه

تو خیلی چیز ها باید به عقل و شعور مراجعه کنیم

تو هرچیزی قلو و افراط صحیح نیست خود احادیث ماهم به این اشاره داره که اسلام دین حد وسط و افراط و تفریط نداره

امام صادق هم میفرماید دوطایفه کمر دین مرا شکستند یکی عالم فاسد و دیگری جاهل مقدس ماب که متاسفانه دسته دوم همین کسایی هستند که این احکام را جاری میکنند ...
    ویرایش توسط پریماه. : 08-31-2016 در ساعت 01:18 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

38. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

39. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

این قیاس هایی که میکنی خیلی الکی خودمون میدونیم در این مورد ( دوچرخه سواری) تفسیر به رای شده مثلا رانندگی. زنان برای مرد های ما تحریک امیز نیست ولی همین رانندگی رو مراجع عربستان تحریم کردن دوچرخه سواری هم همین

من اخوندی رو سراغ دارم که بنده خدا میگفت لیوانی که از دست زن بگیری حرام چون گرمای دست زن روی لیوان مونده و باعث تحریک مرد میشه

تو هرچیزی قلو و افراط صحیح نیست خود احادیث ماهم به این اشاره داره که اسلام دین حد وسط و افراط و تفریط نداره

امام صادق هم میفرماید دوطایفه کمر دین مرا شکستند یکی عالم فاسد و دیگری جاهل مقدس ماب که متاسفانه دسته دوم همین کسایی هستند که این احکام را جاری میکنند ...
    خب ما و عربستان دینمون همچین یکی نیست ، پس مثال بجا نیست .

در مورد آخوند ها هم بله ، باید بگم که همه شون درست نیستن ، و بعضی شون منحرفی ، افراطی ، تفریطی هستن که رد شدن حتی اعتبار تقلید ازشون گرفته شده ، میتونم نام ببرم ، مثلاً افراطی فرقه شیرازی قمه زنی رو خوب میدونه ، یا یک عده دیگه که مثل مسیحی ها میگفتن باید دین و سیاست جدا بشه ...

خود امام هم سفارش کردن که ما بعد انقلاب باید این مواظب این دیندار هامون باشیم ، و این به این معنی که شما برداشت کردین نیست ، به اون منحرف ها ، سکولارم ها جدای دین از سیاست که دین رو یک چیز شخصی میدونن ، استاد های که دین رو نمیشناسن و ... بوده

درسته که عقل و شعور ما باید هدایت گر ما باشه ، اما وقتی مرجع دینی ما عملی رو نهی میکنه دلیلش هم مادیه هم معنوی ، و ما به خاطر خدا باید اون عمل رو ترک کنیم ،

مثلاً میگن گوشت خوک حرامه یک عده دانشمند گفتن احتملاً به خاطر این میکروب است که با پختن نمیمیره ، حالا یک عده میگن با فلان دارو میتونیم اونو بکشیم ، آیا بعد از بین رفتن اون میکروب گوشت خوک حلال میشه ، نه .

یا یه عده میگن مشروب خوردن مارو مست نمیکنه ، نمیدونم الکل تا چند درصد اصلاً روی من تاثیر نداره ، وقتی یک چیز در عموم حرام شد برای همه حرامه ، به قول امام علی شما یک قطره شراب رو در دریا هم حل کنی بخوری بازم حرامه .

اسلام یعنی تسلیم خدا شدن ، وقتی ما حاضر نیستیم برای یک خوشی و یا از یک خواسته نفسانی به خاطر خدا بگذریم و یعنی هنوز مونده تا اسلام رو بفهمیم .

در مورد اینم که گفتی آیا واقعاً دوچرخه سواری تحریک آمیزه ، از طرف خودم میگم آره ، شاید یک دختر ظاهرش مشکلی نداشته باشه ، اما وقتی سوار دوچرخه میشه و حرکت میکنه تحریک آمیز میشه .

یک روز رفته بودیم مشهد ، یک دختره دوچرخه سوار اومد از کنار ما رد شد ، داخل ماشین ما که زنو مرد همه بهش خیره شده بودن ، وقتی بیرون رو نگاه کردم وقتی دختر از ایستگاه اتوبوس رد شد زن و مرد همه سرا تا وقتی که دختره رفت و تو افق گم شد با چشم نگاه میکردن .

تحریک شدن هم به این معنی نیست که حتماً باید درجه آنچنانی داشته باشه ، همین که باعث میشه چشم نامحرم اینطور بشه یعنی تحریک .

40. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

بازم ممنون پریما جان اصلا به نظرم غرق شدن زیاد باعث گمراهیه.یه قربانیش خود داداش منه.داداشم اصلا تو فاز این چیزا نبود ولی یه معلم دینی نادون داره که هر جلسه میاد راجب اینکه کدوم قسمت بدن زن تحریک امیزه مدام حرف میزنه .فکر میکنه اگر اینارو نگه توی دینش کوتاهی کرده!!!!از اون موقع داداشم دائم فکرش درگیره!!خدا رو شکر که حرفاشو به من میگه وگرنه معلوم نبود کنجکاویش ممکن بود باعث دردسر بشه!!اینا افت ذهن مردم هسن به مردم تلقین های مضر میکنن!!
    ویرایش توسط saba95 : 08-31-2016 در ساعت 01:45 AM

41. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

خب ما و عربستان دینمون همچین یکی نیست ، پس مثال بجا نیست .

در مورد آخوند ها هم بله ، باید بگم که همه شون درست نیستن ، و بعضی شون منحرفی ، افراطی ، تفریطی هستن که رد شدن حتی اعتبار تقلید ازشون گرفته شده ، میتونم نام ببرم ، مثلاً افراطی فرقه شیرازی قمه زنی رو خوب میدونه ، یا یک عده دیگه که مثل مسیحی ها میگفتن باید دین و سیاست جدا بشه ...

خود امام هم سفارش کردن که ما بعد انقلاب باید این مواظب این دیندار هامون باشیم ، و این به این معنی که شما برداشت کردین نیست ، به اون منحرف ها ، سکولارم ها جدای دین از سیاست که دین رو یک چیز شخصی میدونن ، استاد های که دین رو نمیشناسن و ... بوده

درسته که عقل و شعور ما باید هدایت گر ما باشه ، اما وقتی مرجع دینی ما عملی رو نهی میکنه دلیلش هم مادیه هم معنوی ، و ما به خاطر خدا باید اون عمل رو ترک کنیم ،

مثلاً میگن گوشت خوک حرامه یک عده دانشمند گفتن احتملاً به خاطر این میکروب است که با پختن نمیمیره ، حالا یک عده میگن با فلان دارو میتونیم اونو بکشیم ، آیا بعد از بین رفتن اون میکروب گوشت خوک حلال میشه ، نه .

یا یه عده میگن مشروب خوردن مارو مست نمیکنه ، نمیدونم الکل تا چند درصد اصلاً روی من تاثیر نداره ، وقتی یک چیز در عموم حرام شد برای همه حرامه ، به قول امام علی شما یک قطره شراب رو در دریا هم حل کنی بخوری بازم حرامه .

اسلام یعنی تسلیم خدا شدن ، وقتی ما حاضر نیستیم برای یک خوشی و یا از یک خواسته نفسانی به خاطر خدا بگذریم و یعنی هنوز مونده تا اسلام رو بفهمیم .

در مورد اینم که گفتی آیا واقعاً دوچرخه سواری تحریک آمیزه ، از طرف خودم میگم آره ، شاید یک دختر ظاهرش مشکلی نداشته باشه ، اما وقتی سوار دوچرخه میشه و حرکت میکنه تحریک آمیز میشه .

یک روز رفته بودیم مشهد ، یک دختره دوچرخه سوار اومد از کنار ما رد شد ، داخل ماشین ما که زنو مرد همه بهش خیره شده بودن ، وقتی بیرون رو نگاه کردم وقتی دختر از ایستگاه اتوبوس رد شد زن و مرد همه سرا تا وقتی که دختره رفت و تو افق گم شد با چشم نگاه میکردن .

تحریک شدن هم به این معنی نیست که حتماً باید درجه آنچنانی داشته باشه ، همین که باعث میشه چشم نامحرم اینطور بشه یعنی تحریک .
    دینمون یکی دینمون یکی نیست یعنی چی ؟!! اول که همممه. هم خودشون و به حق میدونن کشور های مسلمون دیگه هم نسبت به ما این دید و دارن که ما افراط گریم و به حق نیستیم

بعدشم اون دختر دوچرخه سوار به این دلیل باعث جلب توجه شده که یه کار غیر متعارف کرده اگر روزانه هزار نفر دوچرخه سوار زن میدیدی هیچ وقت با یه نفر توجهتون جلب نمیشد بعضی چیز هارو به زور تو مخ میکنن که تحریک امیز واگرنه اینطور نیست مگر اینکه ذهن خیلی بیمار باشه

خیلی چیز ها خیلی مراجع حرام اعلامش کردن که با مرور زمان و پیشرفت فکر و فرهنگ متوجه شدن کار اشتباهی بود و رای برگردوند شد ....

تسلیم خدا شدن نه تسلیم رای یه انسان ممکن الخطا که امروز یه دستور میده فردا یه دستور دیگه.

درضمن تحریک شدن به معنی جلب توجه چیزی شدن نیست دقیقا به معنی. تهیج شدنه
    ویرایش توسط پریماه. : 08-31-2016 در ساعت 02:01 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

43. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

44. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

اول که همه خودشون و به حق میدونن کشور های مسلمون دیگه هم نسبت به ما این دید و دارن که ما افراط گریم و به حق نیستیم

بعدشم اون دختر دوچرخه سوار به این دلیل باعث جلب توجه شده که یه کار غیر متعارف کرده اگر روزانه هزار نفر دوچرخه سوار زن میدیدی هیچ وقت با یه نفر توجهتون جلب نمیشد بعضی چیز هارو به زور تو مخ میکنن که تحریک امیز واگرنه اینطور نیست مگر اینکه ذهن خیلی بیمار باشه

خیلی چیز ها خیلی مراجع حرام اعلامش کردن که با مرور زمان و پیشرفت فکر و فرهنگ متوجه شدن کار اشتباهی بود و رای برگردوند شد ....

تسلیم خدا شدن نه تسلیم رای یه انسان ممکن الخطا که امروز یه دستور میده فردا یه دستور دیگه.
    اگه شما حق رو به کشور های دیگه میدن اختیار خودتونه ، اما مراجع حکمی را بی دلیل ندادن و با توجه به روز میدن .

اگه شما میخوای فقط طبق نظر 1400 سال پیش ، پیش برین خودتون میدونین .

و اگه فکر میکنید با دوچرخه سواری همه قبح این کار ریخته میشه ، بله ، زمان جاهلی عراب هم زنده به گور کردن دختران یک چیز طبیعی بود ، یا الان در اروپا هم بی حجابی یک چیز طبیعیه ، اما تحریک شدن هنوز سر جای خودش هست .

اون زمان هم خیلی ها همین نظر رو در مورد حضرت محمد هم داشتن و تسلیم اسلام نشدن ، مثلاً میگفتن چون فرشته جبرئیل وحی میکنه قبول نداریم ، ما میکایل رو قبول داریم ، این جبریل دستور هاش سخته و ...

شما هم وقتی مراجع رو قبول نداری بحث در مورد احکام بی مورده .

یارو میگه حاج آقا نماز با کفش میشه خوند ؟ حاج آقا میگه : نه ، با کفش نمیشه نماز خوند . بعد میگه من که خوندم شد .

خب اگه شما میگی اشکال نداره خب انجام بده ، بحثی نداره

45. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اگه شما حق رو به کشور های دیگه میدن اختیار خودتونه ، اما مراجع حکمی را بی دلیل ندادن و با توجه به روز میدن .

اگه شما میخوای فقط طبق نظر 1400 سال پیش ، پیش بیرن خودتون میدونین .

اون زمان هم خیلی ها همین نظر رو در مورد حضرت محمد هم داشتن و تسلیم اسلام نشدن ، مثلاً میگفتن چون فرشته جبرئیل وحی میکنه قبول نداریم ، ما میکایل رو قبول داریم ، این جبریل دستور هاش سخته و ...

شما هم وقتی مراجع رو قبول نداری بحث در مورد احکام بی مورده .

یارو میگه حاج آقا نماز با کفش میشه خوند ؟ حاج آقا میگه : نه ، با کفش نمیشه نماز خوند . بعد میگه من که خوندم شد .

خب اگه شما میگی اشکال نداره خب انجام بده ، بحثی نداره
    اخه باهوش استاد لامتعصب منم که دارم همین و میگم

میگم که حکم 1400 سال پیش برای الان نیست باید احکام تازه صادر کرد

حکم های محکم و اولیه که قابل تغییر نیستن را کاری ندارم

ولی احکام ثانویه باید به روز باشه نه تفسیر به رای نه سلیقه ای

درضمن من حق به عقلم میدم نه به کشور دیگه
    فقط گفتم همونطور که ما این دید و به اونا داریم اونا هم همین دید و به ما دارن و همه حق با خودشون میدن ....

اره بحث دیگه ای نداریم

صدرصد که عقل من میگه دوچرخه سواری مشکلی نداره وقتی با پوشش عرف باشه وانجامش هم میدم ...

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

46. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

نظر شخصی خودمو میگم من خودم دوچرخه دارم ولی اینکه بخوام هر موقع هر روز برم دوچرخه سواری اصلا نمیتونم بلکه فقط یا زمان هایی که هیچ مردی نباشه مثلا صبح زود یا مکان هایی که رفت و امد مردم نباشه مثلا جاهای خیلی خلوت اونم حتما باید بابام باشه وگرنه تنهایی و در حضور مردا بیشتر به خوده دختر اسیب میرسونه و در ضمن جلب توجه میکنه .

شهرهای دیگه رو نمیدونم ولی تو شیرازم هیچ وقت هیچکسو به جرم اینکه دوچرخه سواری میکنه نگرفتن .
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

48. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

مشکل اینجاست که ما نمیخوایم قبول کنیم که مردا اینجوری افریده شدن نمیتونیم تغییرش بدیم کلن مرد وقتی یه حرکت و رفتار تحریک آمیز رو میبینه نمیتونه خودشو کنترل کنه و ناخودگاه ممکنه به اون سمت کشیده بشه حالا اگر اون شخص مومن باشه و با ایمان سعی میکنه اصلا نگاه نکنه و هرجور شده و خودشو از گناه حفظ کنه ولی پسری که ایمانش سست باشه و اوایل بلوغش باشه ممکنه به سمت اون مسله کشیده بشه و زمینه گناه در اون ایجاد بشه . این احکام خدا هم فقط و فقط به خاطر خودمونه چون خدا خودش جنس مرد و زن رو اینگونه افریده و اگرم حکمی میاد ازینکه مثلا زنی حجاب داشته باشه و مردی نگاشو کنترل کنه به خاطر اینه که هر دونفر از گناه مصون نگه داشته بشن و جانشون در معرض خطر قرار نگیره. اگر گفته میشه که خانم در مکان هایی که رفت و امد زیاده دوچرخه سواری نکنن و یا خانما لباس تحریک امیز نپوشن این توهین به جنس مرد نیست بلکه به خاطر اینه که خلفت زنو مرد اینگونه بوده و باید برای حفظ عفت و در امون موندن از گناه خودمونو در معرض گناه قرار ندیم
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

50. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    نظر شخصی خودمو میگم من خودم دوچرخه دارم ولی اینکه بخوام هر موقع هر روز برم دوچرخه سواری اصلا نمیتونم بلکه فقط یا زمان هایی که هیچ مردی نباشه مثلا صبح زود یا مکان هایی که رفت و امد مردم نباشه مثلا جاهای خیلی خلوت اونم حتما باید بابام باشه وگرنه تنهایی و در حضور مردا بیشتر به خوده دختر اسیب میرسونه و در ضمن جلب توجه میکنه .

شهرهای دیگه رو نمیدونم ولی تو شیرازم هیچ وقت هیچکسو به جرم اینکه دوچرخه سواری میکنه نگرفتن .
    ببخشید خانم الی. پستم رو ویرایش کردم.
    ویرایش توسط saba95 : 08-31-2016 در ساعت 02:41 PM

52. 3 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

53. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    میزان امتیاز
    0

خیلیایه چیز ها رو از بچکی مثل مته تو ذهن ما کردن و این تو ذهن ما جا افتاده از بچگی ترسوندن که گناه کنی خدا تو رو توی اتیش جهنم میسوزانه.از ابتدایی در مدارس دخترانه میگن بی حجابی باعث میشه اون دنیا از مو اویزون بشی .ایا میشه با این تصویر برداری به قلب ادم رو به خدا نزدیک کرد؟اگر ثواب کنی بهشت میری پس مردم در تلاش هسن برای خوردن بهترین غذا در بهشت و داشتن حوریان و اون تصور رویایی ثواب کنن!!اما این اموزش ها واقعا درسته؟؟!!هدف همینه؟!
    علاقه ی جنس های مخالف به هم همیشه هست .اما چیزی که با مته از اول حتی تو ذهن برادر خود من کردن اینه مرد باید سریع با کوچک ترین چیزی تحریک بشه.
    من به تلقین خیلی اعتقاد دارم . حتی تلقین را خیلی وقت ها عامل موفقیت خودم میدونم .میل جنسی طبیعیه و هست اما این چیزای عجیب که مرد با انها تحریک میشه
    همش میتونه یا تلقین باشه یا بیماری!!استاد دانش خانواده مون میگفت یه پسربه من میگه من وقتی میبینم خانم ها توی خیابون از شیر اب میخورن تحریک میشم!میترسم امار این مردا بالا بره وحدس میزنم بعدا مردن خانم ها از تشنگی رو جهاد اعلام کنن.
    ویرایش توسط saba95 : 08-31-2016 در ساعت 03:04 PM

54. 5 کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

55. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

اوه اوه چه حرامی را رهبری حلال کرد

فردا هستش که یه مش کاسه داغتر آش دم دفتر رهبری تحصن کنن و شعار بدن

56. 2 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    اوه اوه چه حرامی را رهبری حلال کرد

فردا هستش که یه مش کاسه داغتر آش دم دفتر رهبری تحصن کنن و شعار بدن

دیونه از اولش که حرام نبود ذهنیت که تو ذهن مردم کردن که حرام ولی نبود و نیست
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

58. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

از دید این جماعت اصن وجود زن تو جامعه حرامه حالا دیگه چه برسه دوچرخه سواری هم بکنه سر کارم بره اوه اوه رانندگی هم بکنه

زن فقط باید کنج خونه بشینه هی بچه پس بندازه

60. 5 کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

پس من باید افتخار کنم به اینکه توی شهری زندگی میکنم که بزرگترین و باکلاس ترین پیست دوچرخه سواری رو داره و هر ساعت از شبانه روز میتونم با امنیت و کمال احترام و ارامش از دوجرخه سواری لذت ببرم !
    اونقدر فرهنگ دوچرخه سواری جا افتاده که هرگز و هرگز شاهد صحنه تیکه پروندن ؛تمسخر یا هر چیز دیگه ای از سمت دوچرخه سوارهای اقا یا گروه های پیاده روی به بانوان نبودم !

همیشه هم برنامه های گروهی مختلط ومتتنوع و حرفه ایه زیادی هم در اینرابطه گزاشته میشه که میشه با ارامش و روحیه ی عالی ورزشکاری شرکت کرد !

حتی پلیس ترافیک هم خودم شاهد احترام خاصی که میزارن بودم .

اینجا منع دوچرخه سواری برای ما ؛یعنی گرفتن لذت زندگی از ما .
    امیدوارم هرگز اتفاق نیفته !

62. 4 کاربران زیر از ghazal1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

اونایی که با دیدن دوچرخه سواری یه خانم، یا بدحجاب بودنش، زود تحریک میشن مشکل از خودشونه.

البته تحریک بودنه که فک کنم باید باشه در آدم سالم ولی باید کنترل کردنشو یاد گرفت.

اونایی که از تحریک شدن ناراحت میشن، کنترل کردنشو یاد نگرفتن.

64. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

65. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    9

چقدر بحث الکی میکنین
    با دیدن دوچرخه سواری خانما تحریک میشین، خب برای زین دوچرخه ها پشتی درست کنن که پاهای خانما دیده نشه، کسی هم تحریک نشه.
    والا به خدا.
    حالا اصلا کی گفته مردهای ایرانی اینقدر تحریک پذیرن!!!!!
    این علما چی فکر کردن خدایی.

66. 4 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

67. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    چقدر بحث الکی میکنین
    با دیدن دوچرخه سواری خانما تحریک میشین، خب برای زین دوچرخه ها پشتی درست کنن که پاهای خانما دیده نشه، کسی هم تحریک نشه.
    والا به خدا.
    حالا اصلا کی گفته مردهای ایرانی اینقدر تحریک پذیرن!!!!!
    این علما چی فکر کردن خدایی.

واااایییی چقد خندیدم فکرش و کن دور تا دور خانم ها بسازن سوار دوچرخه بشن

تحریک شدن تو ذات همه هست ولی اینجور که معلوم همه لذت ها تحریک میکنه ادمو حیون به اون حیونیش همه چی تحریکش نمیشه .. واقعا خنده داره
    و اینکه یک درصد فکر نمیکنن کسی که با دوچرخه خانم ها تحریک میشه بیمار هست نه اینکه عیب از دوچرخه خانم هاست! اگر اینجور برای هر سرگرمی یکی دونفر پیدا شن تحریک شن و برای همش بخوان فتوا من درآوردی از خودشون در بیارن مثل عرب ها که رانندگی و حرام اعلام کردن برا خانم ها نتیجه میشه خانم ها تو خونه بشینن و تمام .....

مثل اون اخوند که میاد میگه وقتی خانمی سر جاش بلند میشه اقایون نباید بشینن چون تحریک پذیر پس درنتیجه حرام اعلام میشه چون خود اقا اینجور تحریک میشه ....

و به همین روال:/

میدونی چیه تو جامعه ما برا اینکه مثلا فلانی از دوچرخه سواری خانم ها خوشش نمیاد الکی گیر میدن به حجاب چون میدونن با اسم حجاب امدن میتونن دهن خیلی هارو. الکی الکی ببندن درواقع یه جور نقطه ضعف گرفتن دست

کلا تو جامعه ما هرچیزی عیب باشه اخرش میرسه به حجاب خانم ها قشنگ دارن سر همه شیر میمالن که فکرشون جای دیگه درز نکنه
    ویرایش توسط پریماه. : 08-31-2016 در ساعت 06:25 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

68. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

69. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

حالا اگه یه خانم پیاده یا دوچرخه سوار حجاب مناسب نداشت، آقایون باید از هوش برن؟

70. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    میزان امتیاز
    9

من یه سری متون تاریخی رو خوندم. حجابی که پیامبر فرمودن اصلا این چادر و پوشیه نیست. (من خودم چادری ام، حالا فردا نیاین بگین این نفوذیه داره چیزای بد یادمون میده. تو جامعه رواج میده. بندازینش بیرون!!!!!)
    اون اعراب بی حیای وحشی که خونه هاشون در و پیکر نداشته و وقتی با زنهاشون رابطه داشتن، اصغر و بچه محل ها هم وایساده بودن از تو کوچه فیض میبردن، زنهاشونم لخت و عور تو خیابون میچرخیدن و معلوم نبود کی به کیه و کدوم زن مال کدوم مرده. و کدوم بچه مال کدوم قبیله س.
    تو اون سگ دونی. پیامبر که نمیتونسته یهو بیاد بگه هر مردی فقط یدونه زن بگیره، زن ها هم همه چادر و مقنعه و پوشیه و ساق دست و جوراب پشمی و... بپوشن. ارایش و زیور الات هم تعطیل.
    که اگه میگفت همون عربهای وحشی می خوردنش!!!!!
    خدا هم تو قرآن فرموده کسی فراتر از وسعش تکلیف نمیشه.
    پس پیامبر اعراب رو به چهار زن محدود میکنه که یهو غم باد نگیرن و اوقات فراغتشون به بطالت نگذره. (که الان همه گیر دادن چرا خدا گفته مردها چهارتا زن بگیرن؟ حالا هی بگو اولا خدا اعراب هوسران رو محدود کرده. که اگه شما میرفتی 1400 سال قبل و نظر اعراب اون زمان رو میپرسیدی همه شون با گریه میگفتن چرا یهو اینقدر کمش کردن!!!
    دوما در ادامه آیه خدا فرموده اگر بتونین عدالت را رعایت کنید که نمیتوانید. منتها بعضیا از روی غرض و مرض، "نمیتوانید" آخرش رو حذف میکنن)

آیه حجاب هم والا نگفته خانما رو اسب ( یا همون دوچرخه امروزه) نشینن که مردها تحریک نشن. فقط گفته گردن و برجستگی سینه شون رو بپوشونن. که تازه همین هم واسه اعراب اون زمان خیلی زیاد بوده.

حالا در طول تاریخ گروهی از جاندارن به نام "از خدا مومن تران" هی بند و تبصره بستن بهش و به اسم اسلام و حرمت زن، هی خانم ها رو محدود تر کردن. همین گروه هم هستن که زمان ظهور امان زمان (عج) به جرم مرتد بودن و اوردن اسلام دروغین، به روی ایشون شمشیر میکشن. چون تصور میکنن امام زمان (عج) زیادی اسلام رو ساده گرفته!!!!
    یعنی دقیقا کاری که با حضرت علی (ع) کردن. گروهی که توطئه به شهادت رسوندن ایشون رو داشتن، از مومن ترین های زمان خودشون بودن که مردم رو اسمشون قسم میخوردن.

اسلام ساده تر از چیزیه که ما فکر میکنیم. خود مردم به خودشون سخت میگیرن. والا خدا هم اینقدر سخت نگرفته که بنده خدا سخت میگیره به ملت.
    همه میدونن خوب چیه بد چیه. همون موقع هم که داریم کاری انجام میدیم همگی ته دلمون میدونیم واقعا کار بدیه یا نه. وجدانمون قلقلکه رو میده ولی بستگی داره گوش بدیم یا نه.

پس واقعا لازم نیست کسی بیاد خوبی و بدی رو بهمون یاد بده.

الان هم مساله دوچرخه سواری و کنسرت مشهد و امثالهم همه ش خزعبلاته. زمان عروسی حضرت زهرا (س) دف میزدن و خانمها کل میکشیدن. اگه ساز و اواز بد بود، همون موقع گشت ارشاد میریخت وسط عروسی همه رو قلع و قم میکرد!!!
    میخوان همه رو بندازن به جون هم. وگرنه وقتی خود پیامبر فرموده به فرزندانتان (چه دختر چه پسر) شنا و تیراندازی و سوارکاری یاد بدین.
    مسلما اون زمان نفرمودن مردها از سوارکاری خانمها تحریک میشن، پس خانمها سوار اسب نشن!!!!

الانم ملت از دین گریزون شدن، واسه همینه که فراتر از ظرفیتشون بهشون تکلیف میکنن. همش اینکارو نکن اونکارو بکن. بدون هیچ دلیل و منطقی. همش تهدید میشی به اتش جهنم!!!!
    ویرایش توسط talieh : 09-02-2016 در ساعت 03:34 AM

72. 4 کاربران زیر از talieh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    19153
    تشکـر
    1,726
    تشکر شده 5,759 بار در 1,860 پست
    میزان امتیاز
    12

هنرمندان و بازیگران در کمپین سه شنبه های بدون خودرو

شهره‌ سلطانی در حمایت از طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو تصویری از خود سوار بر دوچرخه منتشر کرد.بازیگر سینما و تلویزیون همراه با میترا حجار،

سیدعلی صالحی و بهزاد خداویسی برای دوچرخه سواری در سه‌شنبه‌های بدون خودرو به پارک لاله رفته است.
    سلطانی در این رابطه نوشت: «امروز

پارك لاله با دوستان در حمايت از حركت و كمپين زيبای سه شنبه‌های بدون خودرو. البته من به خاطر آسيب‌ديدگی شديد دستم كه يك ماهه درگير

هستم نتونستم با رفقا ركاب بزنم ولی رفتم كه حمايت كنم. به اميد داشتن شهری تميز و دور از آلودگی.»

دوچرخه سواری هنرمندان در پارک لاله

حمایت هنرمندان از کمپین سه‌شنبه های بدون خودرو
    امضای ایشان
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

74. 2 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

75. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    میزان امتیاز
    16

اینم نظر کارشناس برای کسانی که دنبال نظر دینی هستن .

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما همراه بزرگوار

از نظر شرعی، طبق فتوای اغلب مراجع عظام، دوچرخه سواری به خودی خود مشکلی ندارد، مگر اینکه موجب مفسده ای شود.

(در این مورد می توانید در انجمن فقه و احکام شرعی هم سوال بفرمایید)

اما امام صادق علیه‌السلام از قول پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلّم نقل می‌کنند: که حضرت از سوار شدن زنان بر زین نهی کرده‌اند.۱

در طول تاریخ نیز می بینیم که همواره شیوه و روش مسلمانان این بوده که در مسافرت ها،‌ بانوان بر کجاوه سوار می شدند و نه بر زین حیوانات؛ و به نظر می رسد که اینکار برای رعایت احترام، و حفظ حیاء در آنان بوده است.

اصولا حفظ حیاء در اسلام بسیار سفارش شده، خصوصا در مورد بانوان.

امام صادق علیه السلام فرمودند: «اَلحَياءُ عَشَرَةُ أَجزاءٍ تِسعَةٌ فِى النِّساءِ و َواحِدٌ فِى الرِّجالِ؛ حيا ده جز دارد، نه جزء آن در زنان است و يك جزء در مردان» ۲

و پیامبر گرامی اسلام نیز فرمودند: «ایمان پیکری است برهنه، که لباسش حیاست.» ۳

در اخلاق اسلامی نیز واژه های حیا و عفت، معمولا در کنار هم به کار رفته و در انجام اعمال صالح، مکمل یکدیگرند.

حیا انسان را به سمت عفت و پاکدامنی سوق داده و موجبات پرهیز از گناه را در انسان فراهم می آورد.

در روایتی از رسول گرامی اسلام نقل می کنند که فرمود «الحياء لا يأتي إلّا بخير؛ از حيا جز نيكى نمى آيد.» ۴

بنابراین دوچرخه سواری اگر در جمع بانوان باشد، قاعدتا مشکلی ندارد اما در مجامع عمومی، با توجه به اینکه در این حالت امکان داشتن پوشش مناسبی وجود ندارد، به نظر نمی رسد که موافق با حیا باشد.

در پناه حق باشید.

۱. وسایل الشیعه ج۲۰ ص۱۷۸
    ۲. من لایحضر الفقیه، ج۳ ، ص۴۶۸
    ۳. مشکاة الانوار، ح۱۳۹۱
    ۴. نهج الفصاحة ص۴۵۳ ، ح۱۴۲۷

76. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

77. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها

شهره‌ سلطانی در حمایت از طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو تصویری از خود سوار بر دوچرخه منتشر کرد.بازیگر سینما و تلویزیون همراه با میترا حجار،

سیدعلی صالحی و بهزاد خداویسی برای دوچرخه سواری در سه‌شنبه‌های بدون خودرو به پارک لاله رفته است.

پارك لاله با دوستان در حمايت از حركت و كمپين زيبای سه شنبه‌های بدون خودرو. البته من به خاطر آسيب‌ديدگی شديد دستم كه يك ماهه درگير

هستم نتونستم با رفقا ركاب بزنم ولی رفتم كه حمايت كنم. به اميد داشتن شهری تميز و دور از آلودگی.»

خیلی هم عالی

به امید اینکه خیلی ها پی به طرز تفکر اشتباهشون ببرن و با چسباندن اسم پیامبر و خدا و دین و مذهب از. مردم سو استفاده نکن (دست رو نقطه ضعف. مردم گذاشتن) برای تفسیر به رای خودشون. و طرز تفکر غلط و عرف غلط تو جامعه. راه نندازن
    ..دین ما خیلی راحت تر از اون چیزی که یه مشت از خدا مومن تر بیان فتوا تفسیر به رای بدن و بدتر ملت و از دین زده کنند ...

ممنون سمیرا جون
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

78. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

79. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیراه نمایش پست ها

میترا حجار
    امضای ایشان

80. 2 کاربران زیر از yasamanH بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)