مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 20 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 223

موضوع: چادر یک تکه پارچه نیست

1. Top | #191

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    لذت موفقیت در همان پیمودن مسیر است
    شماره عضويت
    23370
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.55
    تشکـر
    43
    تشکر شده 190 بار در 128 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    2

پاسخ : چادر یک تکه پارچه نیست

در مورد خجاب و چادر باید عرض کنم خدمت شما که
    حجاب یعنی حیا و شرم و دوری از هرگونه جلب توجه
    حالا این جلب توجه ممکنه هرچیزی باشه مثلا یه پسر که میره باشگاه بدنسازی و بدنشو میاره بیرون که از این راه دو تا مخ بزنه این یعنی بی حجابی
    یا کسی که
    چادر سرش میکنه ولی ارایش غلیط هم زیرش یعنی بدحجابی
    یا کسی که با لودگی و شیطنت با جنس مخالف حرف میزنه که جلبش کنه میشه بدحجابی
    نهایتا هرکاری که باعث بشه که جنس مخالف رو به سمت خودت جلب کنی یعنی بدحجابی که هم از سمت اقایون میشه انتظارشو داشت و هم خانم ها
    خیلی از کسانی که مانتو میپوشند من دیدم نه ارایش میکنند و نه لباسی میپوشنند که جلب توجه کنه این یعنی اینکه اینها با حجابترین افراد هستند
    و همچنین چادریهایی که ارایش نمیکنند و لباسای زیر چادر با رنگای جیر نمی پوشند اینم میشه حجاب
    پس دوستان اینو یادتون باشه که
    حجاب باید تو دل باشه نه اینکه با پوشیدن یه چادر بگیم بعله ایشون با حجابه یا با حجاب نیست....
    حقیقت اینه که ماها خیلی ظاهر بین هستیم حالا چه در برخورد با بقیه و چه در خاستگاری و ازدواج همیشه به ظاهر توجه میکنیم و اخرش هم کتکشو میخوریم
    نهایتا چیزی که مهمه درون انسان هاست که در بیرون تجلی پیدا میکنه
    پس اگه یک نفر لباسهایی که جلب توجه بکنه نپوشه....ارایش نکنه ... لباس تنگ نپوشه ...یعنی با حجابه و قصد جلب توجه جنس مخالف نداشته باشه میشه با حجاب
    این میشه یه معیار واسه ما
    نه اینکه معیار ما بشه چادر یا مانتو
    ارزوی توفیق برای همه دوستان
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    برای تشکرکردن به جای زدن پست میتوانید از دکمه ستاره زیر عکس کاربری استفاده کنید.

2. 5 کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #192

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    من هستم و سکوت غم انگیزی که به آن عشق میگویند...
    شماره عضويت
    8023
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.25
    تشکـر
    4,727
    تشکر شده 2,190 بار در 812 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    4

پســـــــــر خانوم!
    این اَبرو نبود
    که برداشتی
    آبرو بود!دست زدن به ابروها اُبُهت مردانه را از بین می‌برد

شازده کوچولو گُفت

گُلِ مَن گاهی بَداَخلاق و کَم

حوصِله و مَغرور بود

اَما ماندَنی بود این بودَنَش بود که او را تَبدیل به گل مَن کَرده بود
    I

4. 4 کاربران زیر از pari@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #193

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    تنها راهی كه به شكست می انجامد، تلاش نكردن است.
    شماره عضويت
    8109
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.28
    تشکـر
    2,870
    تشکر شده 3,816 بار در 1,233 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    ShadOsarhal
    میزان امتیاز
    5

تمام رنگ های دنیا رو سیاه می شوند
    وقتی سیاهی چادرم؛
    قد علم می کند
    چه خوب می دانستند قدیمی تر ها:
    ‏”‏ بالاتر از سیاهی رنگی نیست ”
    بانو!..دختری که در پس پرده حجاب مخفی می شود
    ممکن است در زمین گمنام باشد،
    اما مطمئنم در آسمان مشهور است

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

6. 2 کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #194

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    8109
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.28
    تشکـر
    2,870
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    ShadOsarhal
    میزان امتیاز
    5

آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

8. 3 کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #195

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    16953
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.82
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI.ENG نمایش پست ها
    در مورد خجاب و چادر باید عرض کنم خدمت شما که
    حجاب یعنی حیا و شرم و دوری از هرگونه جلب توجه
    حالا این جلب توجه ممکنه هرچیزی باشه مثلا یه پسر که میره باشگاه بدنسازی و بدنشو میاره بیرون که از این راه دو تا مخ بزنه این یعنی بی حجابی
    یا کسی که
    چادر سرش میکنه ولی ارایش غلیط هم زیرش یعنی بدحجابی
    یا کسی که با لودگی و شیطنت با جنس مخالف حرف میزنه که جلبش کنه میشه بدحجابی
    نهایتا هرکاری که باعث بشه که جنس مخالف رو به سمت خودت جلب کنی یعنی بدحجابی که هم از سمت اقایون میشه انتظارشو داشت و هم خانم ها
    خیلی از کسانی که مانتو میپوشند من دیدم نه ارایش میکنند و نه لباسی میپوشنند که جلب توجه کنه این یعنی اینکه اینها با حجابترین افراد هستند
    و همچنین چادریهایی که ارایش نمیکنند و لباسای زیر چادر با رنگای جیر نمی پوشند اینم میشه حجاب
    پس دوستان اینو یادتون باشه که
    حجاب باید تو دل باشه نه اینکه با پوشیدن یه چادر بگیم بعله ایشون با حجابه یا با حجاب نیست....
    حقیقت اینه که ماها خیلی ظاهر بین هستیم حالا چه در برخورد با بقیه و چه در خاستگاری و ازدواج همیشه به ظاهر توجه میکنیم و اخرش هم کتکشو میخوریم
    نهایتا چیزی که مهمه درون انسان هاست که در بیرون تجلی پیدا میکنه
    پس اگه یک نفر لباسهایی که جلب توجه بکنه نپوشه....ارایش نکنه ... لباس تنگ نپوشه ...یعنی با حجابه و قصد جلب توجه جنس مخالف نداشته باشه میشه با حجاب
    این میشه یه معیار واسه ما
    نه اینکه معیار ما بشه چادر یا مانتو
    ارزوی توفیق برای همه دوستان
    شما درست میفرمایین و دید قشنگی دارین
    اما حدود حجاب صراحتا در احادیث ما ذکر شده
    اونی که شما می فرمایین اسمش حیاست
    که نه هر با حیایی لزوما حجابش کامله و نه هر کس که حجابش کامله لزوما با حیاست

ولی من فکر میکنم بحث سر حجاب ظاهریه نه حیا

10. 3 کاربران زیر از fatemeh.74 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #196

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.55
    تشکـر
    9,897
    تشکر شده 12,716 بار در 6,454 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

.. پیامبر اکرم) صلی الله علیه و آله و سلم )می‌فرمایند: «البسوا البیاض فانه الطیب و اطهر و اکفنوا فیه موتاکم؛ جامه سفید بپوشید که آن نیکوترین و پاکیزه‌ترین رنگهاست

🌱
    گاندی میگوید : بهترین و بدترین آدمها را در بین دینداران دیدم؛

بهترین آنها کسانی بودند که میخواستند خودشان به بهشت بروند و چقدر بی آلایش و پاک بودند، سرشان به کار خودشان بود، بی آزار بودند و بهترین مشوق من به دین بودند.

و بدترین آنها کسانی بودند که؛ میخواستند غیر از خودشان بقیه را هم به بهشت ببرند.
    چقدر وحشتناک بود برخورد با آنها ! تظاهر و ریا !!!
    خشونت و‌توحش در بین آنها موج میزد.

12. 5 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #197

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    16953
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.82
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

در روانشناسی رنگ‌ها، همان گونه که نوع رنگ در ایجاد گرسنگی، سیری، خشم و آرامش تأثیر مستقیم دارد، در شعله‌ور شدن غرایز جنسی نیز دخالت مستقیم دارد. رنگ سیاه باعث کاهش شهوت است؛ چنان که امام صادق ـ علیه‌السلام ـ در این زمینه خطاب به «حنّان بن سُدَیر» که نعلین سیاه پوشیده بود، فرمودند: «آیا نمی‌دانی رنگ سیاه مایه تقلیل شهوت است». (وسایل الشیعه، شیخ حر عاملی، ج 3، ص 386)

در روایتی از امام صادق ـ علیه‌السلام ـ آمده است که فرمودند: «لباس سیاه مکروه است مگر در خَف، عمامه و عبا» (وسایل الشیعه، شیخ حرّ عاملی، ج 8، ص 382) و خف نوعی کفش چرمی است.

در روان‏شناسی رنگ‏ها می‏خوانیم که رنگ سیاه نمایان‏گر مرز مطلق است.[7] لذا کسی که رنگ سیاه می‏پوشد، می‏خواهد نشان دهد که مرزی را ایجاد کرده است . اما این که این مرز برای چیست، در موقعیت‏های مختلف ممکن، است متفاوت باشد. گاه لباس سیاه را در ماتم و عزا می‏پوشند، برای آن که نشان دهند بین آن‏ها و عزیزشان فاصله افتاده و مرز زندگی آن‏ها را از هم جداکرده است. اما گاهی هم سیاه می‏پوشند، نه برای عزا و ماتم بلکه برای مشخص کردن مرزها و حریم‏های اجتماعی که حجاب یک خانم مسلمان با چادر سیاه از این دسته است.

از نظر روانی نیز وقتی انسان پارچه‏ی سیاهی را می‏بیند، دیگر چندان رغبتی به نگاه کردن پیدا نمی‏کند و خود به خود نظر را بر می‏گرداند. نگاه به رنگ‏های روشن چشم را باز و رغبت مشاهده و تمرکز بر دیدن را دو چندان می‏کند، به عبارت دیگر از دیدگاه روان‏شناسی رنگ‏ها، نگاه به رنگ‏های تیره، به ویژه رنگ سیاه که بی رنگی مطلق است، تقریبا تمام رغبت‏ها را از بین می‏برد .

14. 3 کاربران زیر از fatemeh.74 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #198

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    لذت موفقیت در همان پیمودن مسیر است
    شماره عضويت
    23370
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.55
    تشکـر
    43
    تشکر شده 190 بار در 128 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh.74 نمایش پست ها
    شما درست میفرمایین و دید قشنگی دارین
    اما حدود حجاب صراحتا در احادیث ما ذکر شده
    اونی که شما می فرمایین اسمش حیاست
    که نه هر با حیایی لزوما حجابش کامله و نه هر کس که حجابش کامله لزوما با حیاست

ولی من فکر میکنم بحث سر حجاب ظاهریه نه حیا
    دوست گلم
    اونی که مانتو ساده میپوشه بازم حجابش کامله
    و از نظر احادیث هیچ گونه مشکلی نداره
    چونکه
    تو احادیث ذکر شده بدن خودتونو به صورت کامل تا مچ دست و پاها تا مچ پا بپوشانید
    خب پس هرکسی هم که مانتو میپوشه حجابش کامله و اینکه فکر میکنید با چادر حجاب کامل میشه کاملا اشتباه هست
    در ضمن اینکه
    حجاب ظاهری رو بررسی کنیم کاری است بس عبث
    چون که گفتم بهتره حجاب واقعی رو بررسی کنیم چه بسا افرادی که به قول شما چادر سرشون میکنند و حجاب کامل دارند
    ولی همیشه چادرشون بازه و زیرش یه مانتو جیر و تنگ قرمز رنگ با کلی ارایش غلیط دارند و این درسته یعنی؟
    سعی کنید بصیرت داشته باشید دوستانم
    از ظاهر دست بردارید تا اینکه در هر دو عالم به رستگاری برسید
    آرزوی موفقیت و بصیرت برای همه شما
    برای تشکرکردن به جای زدن پست میتوانید از دکمه ستاره زیر عکس کاربری استفاده کنید.

16. 3 کاربران زیر از ALI.ENG بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. Top | #199

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    8109
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.28
    تشکـر
    2,870
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    ShadOsarhal
    میزان امتیاز
    5

حجاب باید در چه حدی باشد تاخداوند از ما راضی باشد؟من چادری نیستم ولی آرایش نمی کنم و تا جایی که حواسم باشد نمیگذارم موهایم بیرون بیاید و لباس تنگ نمی پوشم ولی بعضی مواقع عذاب وجدان میگیرم که چادر نمی پوشم ازطرفی پوشیدن چادر برایم سخت دچاردودلی شدید هستم چکار کنم؟

آنچه بر زن لازم است این که در برخورد با نامحرم زمینه فساد را فراهم نکند و لباسش انگشت‌نما و لباس شهرت نباشد، حال پوشش او چادر باشد یا چیز دیگر، فرقی نمی‌کند(ستار هدایت خواه‌، زیور عفاف‌، پاسخ به اشکالات و شبهات بر حجاب اسلامی‌، ص 255 و 256) بنابراین‌ هر لباسی که دارای 3 ملاک زیر باشد مصداق حجاب اسلامی است .( همان‌، ص 195.)1.تمام اعضای بدن‌، از فرق سر تا ناخن پا را بپوشاند. (به جز دستها تا مچ و گردی صورت اگر زینت نداشته باشند.)2.تمام برجستگی های بدن زن را بپوشاند به طوری که حجم بدن او مشخص نباشد.یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُۆْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُۆْذَیْنَ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً ( آیه 59 سوره احزاب )ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مۆمنان بگو: جلبابها [ روسری های بلند ] خود را بر خویش فروافکنند ، این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است ( و اگر تا کنون خطا و کوتاهی از آنها سر زده توبه کنند ) خداوند همواره آمرزنده رحیم است.3.توجه نامحرم را به خود جلب نکند و تحریک‌آمیز هم نباشد.پس با توجه به این مطالب‌ حجاب اسلامی تنها در چادر خلاصه نمی‌شود. اما به عقیده ما چادر بهترین و کاملترین نوع حجاب است‌.خواهر گرامی حجاب اسلامی یا مانتوی بلند و مقنعه در صورتی کامل است که‌:مانتو برجستگی های بدن را بپوشاند، آستین آن بقدری گشاد نباشد که بالاتر از مچ را نمایان سازد. گریبان آن به گونه‌ای نباشد که زینتها و لباسهای زیر را آشکار نماید، رنگ و مدل آن توجه نامحرمان را به خود جلب نکند، مقنعه‌ای که می‌پوشد ساتر موها، تمام گردن‌، زیر چانه و سینه او باشد. علاوه بر آن جورابهایی بپوشد که رنگ پا را نمایان نکند. و نیز کفشی هم بپوشد که رنگ و صدای آن توجه نامحرم را به خود جلب نکند. لذا اگر لباسهای او خصوصیات فوق را داشته باشد مصداق حجاب اسلامی است‌.( همان‌، ص 197)حقیقت آن است کهوقتی زن پوشیده و با وقار از خانه بیرون رود و جانب عفاف و پاک دامنی را رعایت کند، فاسدان و مزاحمان جرأت هتک حیثیت او را در خود نمی‏یابند. بیمار دلانی که در پی شکار می‏گردند، فرد دارای حریم را شکاری مناسب نمی‏بینند. در روایات آمده است: «المرأه ریحانه؛( وسائل الشیعه، ج 14، ص 120)
    احکامی از اسلام که جنبه فردی و اعتقادی دارد و ماهیت و فلسفه ان بر ایمان و اعتقادت فردی است و اساس اثر بخشی ان بر خود سازی است، با اجبار تحقق نخواهد یافت و تنها راه تحقق واقعی این احکام ، انسان سازی بر اساس معرفت و شناخت است
    زن همچون ریحانه یا شاخه گلی ظریف است.» بی‏تردید اگر باغبان او را پاس ندارد، از دید و دست گلچین مصون نمی‏ماند. قرآن کریم، زنان ایده آل را که در بهشت جای دارند، به مروارید محجوب و پوشیده در صدف تشبیه می‏کند: «کأَمْثالِ اللُّۆْلُۆِ الْمَکنُونِ.»( سوره واقعه: 23)
    افزون بر این، گاه آن‏ها را به جواهرات اصیلی چون یاقوت و مرجان که جواهر فروشان در پوششی ویژه قرار می‏دهند تا همچون جواهرات بَدَلی به آسانی در دسترس این و آن قرار نگیرند و ارزش و قدرشان کاستی نپذیرد، تشبیه می‏کند.( گستره عفاف به گستردگی زندگی، حمیده عامری، کتاب زنان، شورای فرهنگی اجتماعی زنان، ش 12، ص 117)پوشش و حجابی که اسلام مطرح می کند به سبب حفظ ارزش و کرامت زن است، برای حفظ و تحکیم روابط زن و مرد است ، برای مصون ماندن زنان و مردان و دختران و پسران از گناه است ، برای برقراری روابط درست بین زن و مرد است ، برای جلوگیری از بازیچه شدن زنان و دختران است، برای جلوگیری از فساد مردان است، برای حفظ ارزش های انسانی و اسلامی است ، برای حفظ نظام طبیعی حاکم بر جهان است و از همه مهمتر سعادت و کمال دنیوی و اخروی زنان و مردان است.
    وقتی زن پوشیده و با وقار از خانه بیرون رود و جانب عفاف و پاک دامنی را رعایت کند، فاسدان و مزاحمان جرأت هتک حیثیت او را در خود نمی‏یابند. بیمار دلانی که در پی شکار می‏گردند، فرد دارای حریم را شکاری مناسب نمی‏بینند
    سخن آخر

اگر امروز حاکمان جوامع اسلامی بی توجه به مسائل امروز جوانان، احکام ناب اسلامی را با بی فکری و لجاجت و ساده لوحانه با زور و اجبار، به ظاهر پیاده می کنند، اگر امروز جوان شیعه و جوانان اسلامی به سادگی از احکام ناب اسلامی می گذرند، اگر امروز در پی آزاد شدن از قید و بند حجاب هستند، اگر امروز باید حدود حجاب با زور و اجبار تعیین شود، اگر زنان و دختران امروز الگویی امروزی ندارند، اگر زنان و دختران بین حکم اسلام و مسائل امروز منافات می بینند، اگر امروز به زور نیروی نظامی حد و حدود پوشش و حجاب کنترل می شود، اگر امروز مادر و دختر با دو پوشش و حجاب متفاوت و متناقض در اجتماع ظاهر می شوند ، بدانید که از اسلام و حقیقت اسلام دور شده اید و بی شک یکی از عوامل آن اصرار بر اجرای احکام اعتقادی و معرفتی با زور و اجبار است.با کمی تامل و دقت به این نتیجه خواهید رسید که احکامی از اسلام که جنبه فردی و اعتقادی دارد و ماهیت و فلسفه آن بر ایمان و اعتقادت فردی است و اساس اثر بخشی آن بر خود سازی است، با اجبار تحقق نخواهد یافت و تنها راه تحقق واقعی این احکام، انسان سازی بر اساس معرفت و شناخت است.

18. 4 کاربران زیر از mahastey بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. Top | #200

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    6159
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    13.55
    تشکـر
    9,897
    تشکر شده 12,716 بار در 6,454 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Badhal
    میزان امتیاز
    16

حالو کلاس لباس برامون گذاشتن چه مدلی و با چه رنگی

🌱
    گاندی میگوید : بهترین و بدترین آدمها را در بین دینداران دیدم؛

بهترین آنها کسانی بودند که میخواستند خودشان به بهشت بروند و چقدر بی آلایش و پاک بودند، سرشان به کار خودشان بود، بی آزار بودند و بهترین مشوق من به دین بودند.

و بدترین آنها کسانی بودند که؛ میخواستند غیر از خودشان بقیه را هم به بهشت ببرند.
    چقدر وحشتناک بود برخورد با آنها ! تظاهر و ریا !!!
    خشونت و‌توحش در بین آنها موج میزد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)