مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 68

موضوع: دلایل ازدواج نکردن

1. Top | #11

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    26338
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.52
    تشکـر
    2,424
    تشکر شده 2,122 بار در 1,068 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

پاسخ : دلایل ازدواج نکردن

نقل قول نوشته اصلی توسط من خاص نمایش پست ها
    ای کاش ها هیچ دردی رو درمون نمیکنند
    وضعیت مجموعه ی افراد داره منحرف میشه به جاهایی که نمیخوایم
    مردم میگن جامعه اما من میگم مجموعه ی افراد تا روی حرکت های فردی تاکید کرده باشم
    اونی که داره پیش خودش از وضعیت جامعه ابراز ناراحتی میکنه تا زمانی که عملی برای بهبود مجموعه ی افراد انجام نده کار مهمی انجام نداده
    هم من و هم بقیه خوب میدونیم هیچکی از شرایط الان راضی نیست
    همه منتظرن وضعیت درست بشه اما هیچکدومشون هم قدمی برنمیدارند
    چکار میشه کرد؟ مشکل کشور ما ریشه ای هست درست شدنش حداقل صد سال زمان میبره، من نوعی هر چقدر هم تلاش کنم و توی انجمن ها و ان جی او ها مشارکت کنم به هیچ جا نمیرسم، من توی دانشگاه آدم فعالی بودم به اندازه خودم برا بهبود شرایط قدم برداشتم ولی هر چی سن بالاتر میره نگاه ایده آلی به سمت واقع گرایی پیش میره، ما دهه شصتیا نسل سوخته ایم. چه قدمی میشه برداشت؟ اینجا هر نقدی کنی هر حرفی بزنی از هر چی گلایه کنی متهم به خیلی چیزایی میشی که هیچ وقت نیستی و نبودی. کسایی که قدم برداشتن را داریم میبینیم حال و روزشون رو، با همه این حرفا معتقدم نباید از حرکت ایستاد شاید به ما وصال نده ولی برا زندگی آیندگان باید قدم برداشت هر چند کوچک.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. کاربران زیر از Mohammad313 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #12

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    "خداوندا شبم را روز گردان/ چو روزم بر جهان پیروز گردان"
    شماره عضويت
    17587
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.23
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,428 بار در 771 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad313 نمایش پست ها
    چکار میشه کرد؟ مشکل کشور ما ریشه ای هست درست شدنش حداقل صد سال زمان میبره، من نوعی هر چقدر هم تلاش کنم و توی انجمن ها و ان جی او ها مشارکت کنم به هیچ جا نمیرسم، من توی دانشگاه آدم فعالی بودم به اندازه خودم برا بهبود شرایط قدم برداشتم ولی هر چی سن بالاتر میره نگاه ایده آلی به سمت واقع گرایی پیش میره، ما دهه شصتیا نسل سوخته ایم. چه قدمی میشه برداشت؟ اینجا هر نقدی کنی هر حرفی بزنی از هر چی گلایه کنی متهم به خیلی چیزایی میشی که هیچ وقت نیستی و نبودی. کسایی که قدم برداشتن را داریم میبینیم حال و روزشون رو، با همه این حرفا معتقدم نباید از حرکت ایستاد شاید به ما وصال نده ولی برا زندگی آیندگان باید قدم برداشت هر چند کوچک.
    صدسال زمان نمیبره اگه همه همکاری کنند
    من هم آدم واقع بینی هسنم ولی واقع گرایی و واقع بینی به این نیست که برای ایده ال بودن جامعه تلاش نکنم
    من وقتی یه قدم برمیدارم بقیه هم جراتش رو پیدا میکنند و قدم برمیدارن
    نقش افراد خیلی در جامعه مهمه...خیلییییی
    ویرایش توسط مرسانا 19 : 06-27-2016 در ساعت 12:49 PM
    من دیگه سایت نمیام...
    ببخشید که خصوصی ها رو نمیتونم جواب بدم
    آجی هایی که اذیتتون کنم حلال کنید
    خدانگهدار

4. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #13

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    16666
    عنوان کاربر
    کاربر محروم
    ميانگين پست در روز
    0.17
    تشکـر
    32
    تشکر شده 115 بار در 69 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

تو جامعه الان پول حرف اول رو میزنه.پول داشته باشی هر جا بری خواستگاری قبولت میکنند چون خانواده دختر فکر میکنند دخترشون در رفاه باشه خوشبختره.بقیه معیارها بعد پول قرار میگیره.
    حتی اگه خود دختره واسش مهم نباشه هیچ خانواده ای حاضر نمیشه دخترشو به پسری بده که نه خونه داره نه ماشین و ماهی یک تومن درامد داشته باشه.
    عامل اصلی عدم ازدواج،بیکاری و بی پولی و توقع زیاد خانواده ها و دختراست.

6. 2 کاربران زیر از سعید 24 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #14

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    17587
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.23
    تشکـر
    480
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

"پسری از مادرش پرسید:

چگونه می توانم برای خودم زنی لایق پیدا کنم؟
    مادر پاسخ داد:

نگران پیدا کردن زن لایق نباش ؛

روی مردی لایق شدن تمرکز کن .... "

من دیگه سایت نمیام...
    خدانگهدار

8. 5 کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #15

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    17587
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.23
    تشکـر
    480
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید 24 نمایش پست ها
    تو جامعه الان پول حرف اول رو میزنه.پول داشته باشی هر جا بری خواستگاری قبولت میکنند چون خانواده دختر فکر میکنند دخترشون در رفاه باشه خوشبختره.بقیه معیارها بعد پول قرار میگیره.
    حتی اگه خود دختره واسش مهم نباشه هیچ خانواده ای حاضر نمیشه دخترشو به پسری بده که نه خونه داره نه ماشین و ماهی یک تومن درامد داشته باشه.
    عامل اصلی عدم ازدواج،بیکاری و بی پولی و توقع زیاد خانواده ها و دختراست.
    کسی که بیکار است، چگونه ازدواج کند؟

كسي كه نه پول داره، نه خونه، نه ماشين، نه كار، چطوري ازدواج كنه؟! راستي پارتي هم نداره؟! دوم اگه ازدواج كرد زندگيش چقدر دووم مياره؟

خوشحاليم از اينكه مخاطبمان فردي علاقه مند به بيشتر دانستن و آگاهانه عمل كردن است؛ از حسن اعتماد شما به اين مركز به خود مي باليم و اميدواريم راهنماي خوبي براي شما باشيم.
    پرسشگر گرامي؛ توانايي اقتصادي مرد يكي از شرايطي است كه بايد پسر براي ازدواج احراز كند، يعني بتواند اقتصاد يك زندگي مشترك را به طور معمولي تامين كند. اما منظور از توانايي اقتصادي چيست؟ اينكه فرد در بدو ازدواج داراي شغل باشد؟ داراي مسكن و ماشين باشد و ... آيا منظور اين هاست؟ مطالبي كه در ادامه خواهد آمد، به تبيين اين موضوع مي پردازد.
    *** وظيفه تأمين نيازهاي مادي خانواده به عهده مرد است، پس مي‏ بايست توانايي اقتصادي قابل قبولي داشته باشد؛ يعني به حد و مرحله ‏اي رسيده باشد كه بتواند يك زندگي دو نفره را از نظر اقتصادي تأمين كند. نكته مهم در اين مورد اينجاست كه توانايي اقتصادي بالفعل مراد نيست بلكه توانايي اقتصادي بالقوه منظور است. يعني فردي باشد كه اهل كار و تلاش است و مي‏ تواند نيازهاي منزل را در آينده تأمين كند و لو اينكه در حال حاضر شغل و پس‏ اندازي نداشته باشد. اين را نيز بايد مورد توجه قرار دادكه كمتر جواني در اوايل زندگي مشترك با مشكلات مادي مواجه نيست ولي مهم اين است كه اهل تلاش و فعاليت و كار باشد و با كمك والدين و همكاري آنان تا فراهم شدن شرايط مطلوب، زندگي مشترك خود را اداره كند.
    برخي افراد فقر و نداشتن شغل مناسب را بهانه مي كنند و زير بار ازدواج نمي روند. قرآن كريم اين طرز تفكر و فرهنگ را 1400 سال پيش، پيش بيني و آن را غلط دانسته و با صراحت اعلام مي دارد هركس پا به عرصه ازدواج و خانواده بگذارد خداوند وضع اقتصادي او را نيز دگرگون مي كند :
    «و أنكحوا الأيمي منكم والصلحين من عبادكم و اما يكم ان يكونوا فقراء يغنهم الله من فضله والله واسع عليم» (سوره مباركه نور/ آيه شريفه 32)
    و مردان و زنان بي همسر را همسر دهيد، و همچنين غلامان و كنيزاني را كه صلاحيت ازدواج دارند و اگر نيازمند و فقير باشند خداوند از فضلش آنان را بي نياز خواهد ساخت و خداوند گشايش دهنده و داناست.
    در اين آيه شريفه يك واژه وجود دارد كه خيلي دقيق است و آن واژه فضل است. فضل يعني اضافي. براي درك اين حقيقت خوب است نسبت به موضوع روزي و رزق دقت كنيد. درست است كه ما كار مي كنيم يا حتي ممكن است كاري فعلا نداشته باشيم، ولي غني و بي نياز نمودن و رزق دادن كار خدا است و خودش وسايلي فراهم مي كند كه انسان به همه چيز مي رسد و بي نياز مي شود. ترسيدن در اين امور و محاسبات افراطي كردن از ضعف ايمان است. كسي كه ايمان دارد از چيزي نمي ترسد و كسي كه به قدرت خدا توكل مي كند، بسيار شجاعانه و با آرامش عمل مي كند و موفق هم مي شود. همه ما همين طور عمل كرده ايم و موفق هم شده ايم. اين تجربه مسلمي است كه اكثر مردم دارند. اشتباهي كه برخي از جوانان مرتكب مي شوند اين است كه فكر مي كنند براي ازدواج همه چيز بايد آماده باشد و بعد اقدام كنند. بهترين شغل با درآمد مناسب، مسكن مستقل، ماشين و ... ؛ كافي است نگاهي به اطرافيان و دوستان و آشناياني كه ازدواج كرده اند بينداريد. آيا همه آن ها موقع ازدواج شغل داشتند؟ خانه و ماشين داشتند؟ مسلما مي بينيد اينگونه نبوده است. اكثر قريب به اتفاق افراد، دارايي هاي خودشان را بعد از ازدواج بدست آورده اند. حتي همين الان بسياري از افراد هستند كه سال ها از ازدواجشان گذشته ولي نه مسكن مستقل دارند ( اجاره نشين هستند) و نه ماشين، ولي زندگي بسيار خوب و زيبايي دارند. علاوه بر اينكه مسكن مستقل و ماشين از ضروريات زندگي نيست.
    پرسشگر گرامي؛ عالم، عالم تدریج است و موفقيت هم در هر زمينه اي پله پله و به تدريج شكل مي گيرد. شما اگر بخواهيد داراي مسكن مستقل، ماشين مناسب، شغل و حقوق بالا و ... باشيد و بعد ازدواج كنيد ممكن است به هيچ كدام از آن ها نرسيد، اما اگر پس از داشتن شرايط نسبي ازدواج (به همراه كمك خانواده و ...) اقدام به ازدواج كنيد، هم تلاشتان را بيشتر خواهيد كرد و هم عنايت خدا (همانطور كه گفته شد) در زمينه اقتصادي به افرادي كه ازدواج كرده اند بيشتر است.
    *** گفتيد «در صورت ازدواج اين زندگي ها چقدر دوام دارد؟». اين را بدانيد كه بسياري از خانواده ها از لحاظ اقتصادي تأمينند ولي زندگي هايشان دوامي ندارد. چرا؟ چون هنگام انتخاب شريك زندگي خود، چشم هايشان را بستند و ناآگاهانه دست به انتخاب زدند. آسايش هميشه آرامش نمي آورد. دوام هر زندگي بسته به اعتقادات و باورهاي طرفين و نوع نگاهشان به زندگي مشترك است. همسر و همراه واقعي كسي است كه تمام مشكلات زندگي را به جان بخرد و در اين راه قوت قلبي براي همسرش باشد و شكيبايي ورزد، نه اينكه مدام بر طبل ناسازگاري و گله از وضعيت موجود بكوبد. اگر زن و مرد ازصبر و تحمل كمي در برابر مشكلات زندگي برخوردار باشند، ممكن است مشكل هاي حاد اقتصادي باعث تزلزل در زندگي شود. اگر شما هنگام ازدواج، آگاهانه همسري را انتخاب كنيد كه ملاك هاي يك همسر خوب را دارا باشد و هنگام خواستگاري وضعيت موجود خود را در كمال صداقت براي طرف مقابل تشريح كنيد و خواسته ها و انتظارات يكديگر را متوجه شويد و بر اساس آن ، عاقلانه تصميم بگيريد، اين مسائل گذرا، هيچ خللي در زندگي مشتركتان ايجاد نخواهد كرد.

نویسنده : علی حسینعلی پور

مجموعه سايت هاي پرسمان دانشجويي وابسته به اداره مشاوره نهاد رهبري در دانشگاه ها

من دیگه سایت نمیام...
    خدانگهدار

10. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #16

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    17587
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.23
    تشکـر
    480
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

من یه پیشنهاد دارم کسایی که همکاری میکنند اعلام کنند لطفا

من میخوام روی این قضیه کار کنم...برای همین این تاپیک رو زدم
    پیشنهاد من اینه که هرکدوم از شما یکی از موانع ازدواج کردن رو قید کنید و فقط خودتون درموردش توضیح بدید و اون موردی رو که میخواید بگید با مورد های بقیه متفاوت باشه
    مثلا یکی درمورد مشکل مالی...یکی مساله مذهبی...یکی سخت گیری و......(تکراری نباشه موضوعتون)

این پیشنهاد من بود...چون اینجوری من هم بهتر میتونم به نتیجه میرسم و زودتر کارم رو شروع میکنم چون قبلش باید چندتا کتاب بخونم و کار داره...ممکنه طول بکشه...دیگه صاحب نظرید
    ویرایش توسط مرسانا 19 : 06-27-2016 در ساعت 01:20 PM
    من دیگه سایت نمیام...
    خدانگهدار

12. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #17

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    27944
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.27
    تشکـر
    2,311
    تشکر شده 1,055 بار در 660 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

دخترها و پسرهارو روهم حساب کردید بیشتر از صد شد...
    نه ببینید مثلاً یه جایی گفته:«عدم باور پسران به برکت زندگی پس از ازدواج ۸۰ درصد، مهریه‌های سنگین ۵۸ درصد، توجه به زیبایی و ظواهر ۷۵ درصد».

خوب اگه 80 درصد رو به عدم باور پسران به برکت زندگی پس از ازدواج اختصاص بدیم، فقط 20 درصد برای موارد دیگه میمونه.
    در حالی که در ادامه 58 درصد به مهریه‌های سنگین و 75 درصد به توجه به زیبایی و ظواهر اختصاص داده.

14. کاربران زیر از تجربه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. Top | #18

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    شماره عضويت
    17587
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.23
    تشکـر
    480
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    نه ببینید مثلاً یه جایی گفته:«عدم باور پسران به برکت زندگی پس از ازدواج ۸۰ درصد، مهریه‌های سنگین ۵۸ درصد، توجه به زیبایی و ظواهر ۷۵ درصد».

خوب اگه 80 درصد رو به عدم باور پسران به برکت زندگی پس از ازدواج اختصاص بدیم، فقط 20 درصد برای موارد دیگه میمونه.
    در حالی که در ادامه 58 درصد به مهریه‌های سنگین و 75 درصد به توجه به زیبایی و ظواهر اختصاص داده.
    نه ببینید ممکنه هرفردی چندتا عامل مانع ازدواجش بشه...اینجوریاست
    ویرایش توسط مرسانا 19 : 06-27-2016 در ساعت 02:27 PM
    من دیگه سایت نمیام...
    خدانگهدار

16. Top | #19

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    27944
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.27
    تشکـر
    2,311
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

صدسال زمان نمیبره اگه همه همکاری کنند
    من هم آدم واقع بینی هسنم ولی واقع گرایی و واقع بینی به این نیست که برای ایده ال بودن جامعه تلاش نکنم
    من وقتی یه قدم برمیدارم بقیه هم جراتش رو پیدا میکنند و قدم برمیدارن
    نقش افراد خیلی در جامعه مهمه...خیلییییی
    ولی من فکر میکنم خود مردم همین وضعیتو ترجیح میدن.

17. Top | #20

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    27944
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    3.27
    تشکـر
    2,311
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    3

کسی که بیکار است، چگونه ازدواج کند؟

كسي كه نه پول داره، نه خونه، نه ماشين، نه كار، چطوري ازدواج كنه؟! راستي پارتي هم نداره؟! دوم اگه ازدواج كرد زندگيش چقدر دووم مياره؟

خوشحاليم از اينكه مخاطبمان فردي علاقه مند به بيشتر دانستن و آگاهانه عمل كردن است؛ از حسن اعتماد شما به اين مركز به خود مي باليم و اميدواريم راهنماي خوبي براي شما باشيم..
    .
    .
    این حرفا فقط در حد حرف زدن و شعار دادنه.

حتی اون پاسخ دهنده هم در عمل توجهی به این حرفا نمیکنه.

از نظر من خانواده ها بزرگترین مشکل هستن با توقعات بیجاشون.

خانواده ها با تشریفات و تجملات جامعه رو به سمت این وضع هلش دادن.
    ویرایش توسط تجربه : 06-27-2016 در ساعت 02:57 PM

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

دلایل سرگیجه,  دلایل ریزش مو,  دلایل عقب افتادن پریود,  دلایل خارش مقعدی,  دلایل خارش بدن,  دلایل ورم پا,  دلایل زود انزالی,  دلایل پریود نشدن,  دلایل خون دماغ شدن,  دلایل بوی بد دهان,  دلایل ازدواج های متعدد پیامبر,  دلایل ازدواج ناموفق,  دلایل ازدواج خدیجه با پیامبر,  دلایل ازدواج نکردن جوانان,  دلایل ازدواج نکردن پسران,  دلایل ازدواج موقت,  دلایل ازدواج مردان,  دلایل ازدواج دیر هنگام,  دلایل ازدواج نکردن حضرت معصومه,  دلایل ازدواج نکردن مهرانه مهین ترابی,  فراموشی,  فراموشم کن,  فراموش كردن رمز اينستاگرام,  فراموشم نکن,  فراموش كردن عشق,  فراموش كردن پسورد اپل ايدي,  فراموش کردم بابک جهانبخش,  فراموشی عشق,  فراموشت میکنم,  فراموش كردن پسورد اينستاگرام,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)