مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 26 از 26

موضوع: روز اول مهر چه احساسی داری ؟

1. Top | #21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.70
    تشکـر
    1,051
    تشکر شده 1,567 بار در 890 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : روز اول مهر چه احساسی داری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    یکی دو بار از این جامدادی ها داشتم ولی به این پیشرفتگی نبود

دو تا در بیشتر نداشت یکی واسه مداد و خودکار و یکی برای پاک کن و سرکن

سه تا در داشتن. یکی همین دو تا در یکی هم پشت جامدادی که جای خط کش کوچک و نقاله و پرگار بود
    اون تیکه اضافه جای پاک کن هایی بود که جوهر پاک کن میگفتیم
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    نیست نشان زندگی
    تا نرسد نشان تو

2. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.99
    تشکـر
    46
    تشکر شده 118 بار در 91 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Khoonsard

سلام یادش بخیر،خیلی حس خوبی داشتم کلاس اول بودم،کلا اول مهر برای من یعنی تجربه کردن یه حس خوب یه حس جدید،استرس و ...خیلی خوبه خیلییی

4. Top | #23

دلنوشته کاربر
    خدای من... این روزها بیشتر حواست به من باشد...میگویند بزرگترین شکست از دست دادن ایمان است...حواست باشد که من شکست نخورم... من هنوز هم تورا به نام قاضی الحاجات میخوانم... خدای خوب من...! برای دلم امن یجیب بخوان...!
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.08
    تشکـر
    1,217
    تشکر شده 1,188 بار در 644 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    روزهای اول مهر رو خیلی دوست داشتم هنوز هم اون حس سابق رو دارم
    اولین روزی که مدرسه رفتم با محیط آشنا بودم. چون مادرم مدیر دبستان پسرانه بودن و توی مدرسه یه مهد بود برای فرزندان مدیر و معلم ها که من و خواهرم ساعت هایی رو که مادرم در مدرسه بودن آنجا توی مهد بودیم.وقتی مدرسه رفتم همان دبستان رو تا کلاس پنجم بودم
    اما خیلی خوب بود چون مادر آنجا بود زنگ های تفریح همیشه میرفتم توی دفتر مدرسه پیش مادر و خوراکی های خوشمزه واسم میگرفت و ماچم میکرد
    اما نمیگذاشت خیلی بهش بچسبم میگفت مادر اینقدر به من نچسب بچه ها میبینند مادرهایشان نبست ناراحت میشن. ولی من هی میچسبیدم اون هم میگفت کلاست شروع شد بچه برو سر کلاس
    یادآوریش حالم رو خوب کرد خیلی دوران شیرینی بود خوش گذشت
    هعععععععععععی روزگار...

یاد کلاس دوم خودم افتادم که دختر معلممون هم کلاسیمون بود٬ مادرش جلوی ما توجه خاصی بهش نمیکرد٬

اما زنگای تفریح همیشه تو دفتر پیش مامانش بود ٬ همه معلما دوسش داشتن و بهش توجه ویژه میکردن!

یا مواقعی که به مناسبتهای مختلف معلما بچه هاشونو میاوردن مدرسه انقد حال و هواشون به نظر من با ماها فرق داشت که اون موقع همیشه دوس داشتم مادر منم معلم میبود.

5. Top | #24

دلنوشته کاربر
    خدای من... این روزها بیشتر حواست به من باشد...میگویند بزرگترین شکست از دست دادن ایمان است...حواست باشد که من شکست نخورم... من هنوز هم تورا به نام قاضی الحاجات میخوانم... خدای خوب من...! برای دلم امن یجیب بخوان...!
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.08
    تشکـر
    1,217
    تشکر شده 1,188 بار در 644 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    از این جامدادی ها داشتیم کی یادش میاد

چقد کلاس داشت این جامدادیا اون زمون

من قرمزشو داشتم روش عکس میکی موس بود.

6. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    2.70
    تشکـر
    1,051
    تشکر شده 1,567 بار در 890 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    هعععععععععععی روزگار...

یاد کلاس دوم خودم افتادم که دختر معلممون هم کلاسیمون بود٬ مادرش جلوی ما توجه خاصی بهش نمیکرد٬

اما زنگای تفریح همیشه تو دفتر پیش مامانش بود ٬ همه معلما دوسش داشتن و بهش توجه ویژه میکردن!

یا مواقعی که به مناسبتهای مختلف معلما بچه هاشونو میاوردن مدرسه انقد حال و هواشون به نظر من با ماها فرق داشت که اون موقع همیشه دوس داشتم مادر منم معلم میبود.
    بله خیلی کیف داشت مادرم رو در طول روز همیشه می دیدم اما در حضور بچه های مدرسه به من توجه خاص نداشتن همان رفتاری که با بقیه داشتن با منم همان برخورد رو انجام میدادن تازه خیلی اوقات به من بیشتر سخت میگرفتن شاید نمیخواستن بچه ها فکر کنند تبعیض قائل میشن
    ولی معلم ها به بچه های همدیگه خیلی توجه میکردن گاهی جایزه و ناهار و محبت هایی به این شکل داشتند
    نیست نشان زندگی
    تا نرسد نشان تو

8. کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.20
    تشکـر
    448
    تشکر شده 241 بار در 127 پست
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    واقعا چقدر این دو تا جمله دردناکن!

دقیقا منم هیچ خاطره دلنشین عمیقی نه تنها از اول مهر ٬ که از دوران تحصیلم نداشتم.

واقعا مسئولین ما باید از وجدان درد سر بزارن به کوه و بیابون که باعث شدن تا با سیاستهای اشتباهشون سالهای عمر یک کودک که توی این مسیر نوجوان میشه و به جوانی میرسه به این شکل و با این حجم از ترس و ناامیدی و ناآگاهی سپری بشه!

خالی از لطف نیست بخشی از یادداشت یکی از اساتید و پژوهشگران توسعه که به مناسبت اول مهر منتشر شده رو اینجا قرار بدم؛
    ........................

آی معلم‌های عزیز، ما می‌دانیم که شما در این زنگ زدگی بی تقصیرید شما هم در دام یک نظام بی تدبیر زنگ زده، گرفتار شدید و زنگ زدید، اما شما مراقب کودکان ما باشید مبادا آنان زنگ بزنند. باور کنید مشق شب شیوه ای زنگ زده است، باور کنید املا مغز کودکان ما را زنگ زده می‌کند، باور کنید ارزیابی کودکان بر اساس نمره، سمی است که شخصیتکودکان ما را زنگ نمی‌زند بلکه متلاشی می‌کند، باور کنید رقابت‌هایی که بر سر نمره ایجاد می‌کنید از ترکش‌های جنگی مخرب‌تر است. لطف کنید دیگر به کودکان ما درس ندهید.

ما چهل سال است بخش اعظم جوانانمان را درس دادیم و به دانشگاه فرستادیم، اما همه چیز بدتر شد. تصادفات رانندگی‌مان بیشتر شد، ضایعات نان‌مان بیشتر شد، آلودگی‌ هوای‌‌مان بیشتر شد، شکاف طبقاتی مان بیشتر شد، پرونده‌های دادگستری‌مان بیشتر شد، تعداد زندانیان‌مان بیشتر شد و مهاجرت نخبگانمان بیشتر شد. پس دیگر دست از درس دادن بردارید. آموزش کودکان ما ساده است ما دیگر به دانشمند نیازی نداریم ما اکنون دچار کمبود مفرط آدم‌های توانمند هستیم.

پس لطفاً به کودکان ما فقط زندگی کردن را یاد بدهید. به آن‌ها گفت‌وگو کردن را، تخیل را، خلاقیت را، مدارا را، صبر را، گذشت را، دوستی با طبیعت را، دوست داشتن حیوان را، لذت بردن از برگ درخت را، دویدن و بازی کردن را، شاد بودن را، از موسیقی لذت بردن را، آواز خواندن را، بوییدن گل را، سکوت کردن را، شنیدن و گوش دادن را، اعتماد کردن را، دوست داشتن را، راست گفتن را و راست بودن را بیاموزید.

باور کنید اگر بچه‌های ما ندانند که فلان سلسله پادشاهی کی آمد و کی رفت، و ندانند که حاصل ضرب ۱۱۴ در ۱۱۴ چه می شود و ندانند ... هیچ چیزی از خلقت کم نمی‌شود؛ اما اگر آن‌ها زندگی کردن را و عشق ورزیدن را و عزت نفس را و تاب آوری را تمرین نکنند، زندگی شان خالیِ خالی خواهد بود و بعد برای پر کردن جای این خالی‌ها، خیلی به خودشان و دیگران و طبیعت خسارت خواهند زد.

لطفاً برای بچه‌های ما شعر بخوانید، به آن‌ها موسیقی بیاموزید، بگذارید با هم آواز بخوانند، اجازه بدهید همه با هم فقط یک نقاشی بکشند تا همکاری را بیاموزند، بگذارید وقتی خوابشان می آید بخوابند و وقتی مغزشان نمی‌کشد یاد نگیرند. لطفاً بچگی را از کودکان ما نگیرید. اجازه بدهید خودشان ایمان بیاورند، دین را در مغز آنان تزریق نکنید، فرصت ایمان آزادنه و آگاهانه را از آنان نگیرید، زبان‌شان را برای نقد آزاد بگذارید، آنان را از وحشت آنچه شما مقدس می‌پندارید به لکنت زبان نیندازید. بگذارید خودشان باشند و از اکنون نفاق را و ریا را در آنها نهادینه نکنید.

اکنون که شما و ما و فرزندان ما همگی اسیر یک نظام آموزشی فرسوده هستیم، دستکم هوای هم را داشته باشیم، نداشته‌ها و تنگناها و غم‌ها و عقده‌های خود را به کلاس‌ها نبرید. ترا به خدا در کلاس‌های‌تان خدایی کنید نه ناخدایی. شاید خدا به شما و ما رحم کند و از این زندان‌ خودساخته رهایمان سازد.
    خیلی متن زیباییه

10. کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)