مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 13 از 14 نخستنخست 1234567891011121314 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 132

موضوع: گلچیـنی از بهـترین قسمت های کتـابی که خوانـده ایم

1. Top | #121

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    این روزها کسی به خودش زحمت نمی دهد یک نفر را کشف کند! زیبایی هایش را بیرون بکشد ... تلخی هایش را صبر کند آدم های امروز دوستی های کنسروی می خواهند : یک کنسرو که فقط درش را باز کنند بعد یک نفر شیرین و مهربان از تویش بپرد بیرون و هی لبخند بزندو بگویدحق با توست...
    شماره عضويت
    19153
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    3.27
    تشکـر
    1,657
    تشکر شده 5,538 بار در 1,781 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : گلچیـنی از بهـترین قسمت های کتـابی که خوانـده ایم

پیش از این هم زئوس مرا با میرا کردن تنبیه کرده بود (بله، پیش از این هم دو بار دیگر این اتفاق افتاده بود) که دست کم بخش عظیمی از نیروی ایزدی¬ام را در اختیار داشتم و امیدوارم که اکنون نیز اوضاع این چنین باشد.

مستقیم ایستادم.

به این امید که مایک و کید تحت تأثیر زیبایی و آرامش ایزدی من قرار بگیرند که شاید اصلاً آن ویژگی¬ها از من گرفته شده بود.

گفتم: «من آپولو هستم. شما زمینی¬ها سه گزینه دارین.
    به من احترام بذارین، فرار کنین یا نابود بشین.»
    می¬خواستم صدایم در کوچه طنین انداز شود، برج¬های نیویورک را بلرزاند، به آسمان برسد و بارانی ویرانگر بر زمین ببارد.
    اما هیچ یک از این اتفاقات روی نداد.
    تنها پسرک مو سرخ با صدای بلندتری خندید.

"پیشگوی پنهان"
    بازگشت به دنیای پرسی جکسون

ویرایش توسط سمیراه : 01-04-2017 در ساعت 09:13 AM
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

2. 2 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. Top | #122

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    این روزها کسی به خودش زحمت نمی دهد یک نفر را کشف کند! زیبایی هایش را بیرون بکشد ... تلخی هایش را صبر کند آدم های امروز دوستی های کنسروی می خواهند : یک کنسرو که فقط درش را باز کنند بعد یک نفر شیرین و مهربان از تویش بپرد بیرون و هی لبخند بزندو بگویدحق با توست...
    شماره عضويت
    19153
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    3.27
    تشکـر
    1,657
    تشکر شده 5,538 بار در 1,781 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Ashegh
    میزان امتیاز
    6

سام از همسر زیبایش صاحب کودکی بسیار زیبا میشود ولی تمام موی سر و مژگان وبدن او چون برف سفید بود. سام از ترس سرزنش مردم کودک خود را به کوه البرز برد. جایی که سیمرغ لانه داشت گذاشت. شاید سیمرغ کودک را بخورد . ولی به فرمان خدا ،سیمرغ آن طفل را مثل جوجه های خود بزرگ کرد.
    سالها گذشت ، کودک بزرگ شد با نشانی فراوان از پدر. سام در خواب دید مردی بر اسبی تازی نشسته ، از سوی سرزمین هندوستان به سوی او می آید ومژده داد که فرزند تو زنده است.
    سام پس از نیایش با گروهی به سوی کوه البرز رفت . سیمرغ از فراز کوه سام و گروه را دید ودانست که در پی کودک آمده اند. سیمرغ نزد جوان بازگشت و داستان کودکی او را برایش تعریف کرد و گفت اکنون سام پهلوان،سرافرازترین مرد جهان به جستجوی تو آمده. جوان چون سخنان سیمرغ را شنید غمگین شد. اشک از دیدگان فرو ریخت. وبه زبان سیمرغ پاسخ داد . زیرا با انسانی هم کلام نشده بود. سیمرغ گفت: امروز نام تو را دستان نهادم. این را بدان که هرگز تو را تنها نخواهم گذارد و تو را به پادشاهی می رسانم. من دل به تو بسته ام برای آنکه همیشه با تو باشم تعدادی از پر خود را به تو میدهم تا اگر زمانی سختی پیش آمد از پرهای من یکی را به آتش افکنی ،در همان زمان نزد تو خواهم آمد. سیمرغ دل دستان را رام کرد و او را بر پشت گرفت ونزدیک سام بر زمین نشست.

قبای پهلوانی آوردند وجوان پوشید و از کوه به زیر آمدند. وهمه باهم راهی ایرانشهر وبه دیدن منوچهر رفتند.
    منوچهر فرمانی نوشت که تمامی کابل و سرزمین هند تا دریای سند از زابلستان تا کنار رود همه از آن جهان پهلوان سام باشد. سام همراه فرزندش دستان (زال) بعد از نیایش روانه سرزمین خود شدند.
    در زابلستان سام تاج وتخت و کلید گنج را به زال سپردو بعد از نصیحت فرزند،خود به فرمان منوچهر شاهنگاه ایران برای جنگ با دیوان و دشمنان به گرگساران و مازندران رفت. روزگار گذشت تا روزی زال جوان آهنگ سیر و سفر وشکار کرد.
    مهراب شاه کابل ،مردی خردمند ودلیر ،از نژاد ضحاک و باجگزار سام شاه زابلستان بود ودختری بسیار زیبا به نام رودابه داشت. زال و رودابه ندیده عاشق همدیگر شدند ولی نژاد رودابه مشکل وصلتشان بود. بعد از مدتها نامه نگاری بین زال و سام وحتی آماده شدن سام برای جنگ با مهراب، بالاخره زال به دیدار منوچهر رفته و بعد از آزمایش او توسط موبدان، منوچهر با این مصلت موافقت میکند. سام نیز که فرزند را به کام دل خویش دید پادشاهی وتخت وتاج زابلستان را به زال سپرد.

شاهنامه
    داستان دوازدهم
    سام و زال
    آیا دوست دارید برای

صلح جهانی کاری انجام دهید ؟

به خانه بروید و به خانواده تان
    عشق بورزید

4. 2 کاربران زیر از سمیراه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. Top | #123

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.86
    تشکـر
    7,381
    تشکر شده 7,405 بار در 3,240 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    9

سکوت مرگ از راه رسید و وزش باد متوقف شد. الیاس دیگر فریادهای بیرون از خانه و یا صدای زبانه های آتشی را که خانهء همسایه را میسوزاند، نمیشنید؛فقط صدای سکوت را میشنید و تقریبا میتوانست شدت آن را لمس کند.

آنگاه الیاس پسر را از خود دور کرد، جامه اش را درید، رو به آسمان کرد و با تمام قدرت فریاد برآورد و گفت : ای یهوه، خدای من! به خاطر رضای تو اسرائیل را ترک کردم و نتوانستم مانند دیگر پیامبرانی که آنجا ماندند خونم را به پای تو بریزم. دوستانم مرا بزدل و دشمنانم مرا خائن نامیدند.

به خاطر رضای تو بود که فقط از آنچه کلاغ ها برایم می آوردند، میخوردم و از صحرا به قصد صرفه، جایی که ساکنانش آن را اکبر مینامیدند، به راه افتادم. به راهنمایی تو بود که با زنی ملاقات کردم؛ با راهنمایی تو بود که قلبم آموخت عاشقش باشم. اما در هیچ لحظه ای رسالت حقیقی ام را فراموش نکردم. در طی تمام روزهایی که در اینجا بودم، برای ترک این شهر آماده بودم.

اکبر زیبا ویرانه شده است و زنی که به من اعتماد کرد، اینک زیر آوارهایش قرار دارد. خداوندا کجا مرتکب گناه شدم؟ در چه لحظه ای از آنچه از من میخواستی غفلت کردم؟ اگر از من رضایتمندی، پس چرا مرا از این دنیا نبردی؟ به جای آن، چرا باعث درد و عذاب کسانی شدی که پناهم دادند و دوستم داشتند؟

من از درک حکمت های تو عاجزم. هیچ عدالتی در کارهایت نمیبینم. در تحمل عذابی که به من تحمیل کردی، عاجزم. از زندگی ام دور شو چون من دیگر به ویرانه ها و آتش و خاک تبدیل شده ام.

نوری در میان آتش و اندوه بر الیاس ظاهر شد و فرشته ی خداوند در مقابلش نمایان شد.

الیاس پرسید: چرا اینجایی؟ مگر نمیبینی چه قدر دیر شده است؟؟

(( آمده ام تا بگویم خداوند دعایت را شنید و آن را مستجاب کرد. دیگر نه صدای مرا خواهی شنید و نه به دیدنت خواهم آمد تا روزهای آزمایشت به پایان برسد.))
    ویرایش توسط رزمریم : 05-12-2017 در ساعت 09:31 PM

6. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #124

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.09
    تشکـر
    515
    تشکر شده 284 بار در 212 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها

سکوت مرگ از راه رسید و وزش باد متوقف شد. الیاس دیگر فریادهای بیرون از خانه و یا صدای زبانه های آتشی را که خانهء همسایه را میسوزاند، نمیشنید؛فقط صدای سکوت را میشنید و تقریبا میتوانست شدت آن را لمس کند.

آنگاه الیاس پسر را از خود دور کرد، جامه اش را درید، رو به آسمان کرد و با تمام قدرت فریاد برآورد و گفت : ای یهوه، خدای من! به خاطر رضای تو اسرائیل را ترک کردم و نتوانستم مانند دیگر پیامبرانی که آنجا ماندند خونم را به پای تو بریزم. دوستانم مرا بزدل و دشمنانم مرا خائن نامیدند.

به خاطر رضای تو بود که فقط از آنچه کلاغ ها برایم می آوردند، میخوردم و از صحرا به قصد صرفه، جایی که ساکنانش آن را اکبر مینامیدند، به راه افتادم. به راهنمایی تو بود که با زنی ملاقات کردم؛ با راهنمایی تو بود که قلبم آموخت عاشقش باشم. اما در هیچ لحظه ای رسالت حقیقی ام را فراموش نکردم. در طی تمام روزهایی که در اینجا بودم، برای ترک این شهر آماده بودم.

اکبر زیبا ویرانه شده است و زنی که به من اعتماد کرد، اینک زیر آوارهایش قرار دارد. خداوندا کجا مرتکب گناه شدم؟ در چه لحظه ای از آنچه از من میخواستی غفلت کردم؟ اگر از من رضایتمندی، پس چرا مرا از این دنیا نبردی؟ به جای آن، چرا باعث درد و عذاب کسانی شدی که پناهم دادند و دوستم داشتند؟

من از درک حکمت های تو عاجزم. هیچ عدالتی در کارهایت نمیبینم. در تحمل عذابی که به من تحمیل کردی، عاجزم. از زندگی ام دور شو چون من دیگر به ویرانه ها و آتش و خاک تبدیل شده ام.

نوری در میان آتش و اندوه بر الیاس ظاهر شد و فرشته ی خداوند در مقابلش نمایان شد.

الیاس پرسید: چرا اینجایی؟ مگر نمیبینی چه قدر دیر شده است؟؟

(( آمده ام تا بگویم خداوند دعایت را شنید و آن را مستجاب کرد. دیگر نه صدای مرا خواهی شنید و نه به دیدنت خواهم آمد تا روزهای آزمایشت به پایان برسد.))
    با این کوئیلو حال نکردم
    منطقش جور درنمیاد انگیزش اشتباهی میده
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

8. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #125

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.86
    تشکـر
    7,381
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    با این کوئیلو حال نکردم
    منطقش جور درنمیاد انگیزش اشتباهی میده
    شما که کامل نخوندیش...

من از عمد این قسمتش رو گذاشتم....جایی که از خدا ناامید میشه...

ولی باید تا آخرش بخونید تا بفهمید جریانش چی میشه

10. Top | #126

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.09
    تشکـر
    515
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

شما که کامل نخوندیش...

من از عمد این قسمتش رو گذاشتم....جایی که از خدا ناامید میشه...

ولی باید تا آخرش بخونید تا بفهمید جریانش چی میشه
    ایندو نمیگم دو سه سال پیش دو تاکتاب خوندم ازش اسمش خاطرم نیست یکی درباره دختره تو تیمارستان بود و...
    یکی هم مکتوب (آدمو به اشتبا میندازه) برای من اینجوری بود

11. Top | #127

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.86
    تشکـر
    7,381
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    9

ایندو نمیگم دو سه سال پیش دو تاکتاب خوندم ازش اسمش خاطرم نیست یکی درباره دختره تو تیمارستان بود و...
    یکی هم مکتوب (آدمو به اشتبا میندازه) برای من اینجوری بود
    آها آخه اینو نقل قول کردین من فک کردم همین کتابو میگید

من این دوتایی که گفتین رو نخوندم

ولی کلا تو ایران خیلی مشکل دارن با کوئیلو و میگن عرفان .... تبلیغ میکنه ( اسم عرفانش رو یادم رفته الان ببخشید )

خب من یه فلسفه ای دارم برای خودم...میگم آدم یه چیزیو رو میخونه، دو دوتا چهارتا میکنه...یاقبول میکنه یا قبول نمیکنه

و این کلام امام علی هم هست که فرمودند...نگاه کنید "چه چیزی" میگوید...نه اینکه "چه کسی" میگوید..

من کلا سه تا کتاب از پائولو خوندم...کیمیاگر، کوه پنجم و فرشته ی نگهبان

دوتای اولی رو هرکدوم سه بار خوندم چون فوق العاده بودن...ولی کتاب سومش رو اصلا دوست نداشتم...جالب نبود برام.

مهم اینکه یه چیزی از کتاب بگیری که به دردت بخوره...

حتی همین که شما میگی به اشتباه میندازه خودش یه درسه...یعنی شما میفهمید که فلان چیز که داره میگه اشتباهه پس سراغش نمیرید.

کلا مطالعه خیلی خوب است...لزومی هم نداریم هرچی میخونیم بهش معتقد باشیم حتی ممکنه مخالف باشیم..مهم اینکه بخونیم و بدونیم

12. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. Top | #128

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.09
    تشکـر
    515
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

و این کلام امام علی هم هست که فرمودند...نگاه کنید "چه چیزی" میگوید...نه اینکه "چه کسی" میگوید...
    یه چیز بی ربط به موضوع اصلی و هم سخن امام علی ( منظور امام علی چیز دیگس)

من خودم یه چیزی که یه خورده می خوام جدی بخونم نگاه می کنم که کی داره چون تو معنی و مفهوم کلی تفاوت می کنه

مثلا یه خسیس بگه فلان چیز گرونه تا یه آدم عادی بگه فلان چیز گرونه در ظاهر یک جملس ولی در واقع دو حقیقت جداست مثال دیگه تو سیاست یه راستی بیاد انتقاد کنه تا یه چپی بیاد همون انتقاد رو بگه مشخصا با دو واقعیت مختلف روبروییم

14. Top | #129

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    8192
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    4.86
    تشکـر
    7,381
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Bitafavot
    میزان امتیاز
    9

یه چیز بی ربط به موضوع اصلی و هم سخن امام علی ( منظور امام علی چیز دیگس)

من خودم یه چیزی که یه خورده می خوام جدی بخونم نگاه می کنم که کی داره چون تو معنی و مفهوم کلی تفاوت می کنه

مثلا یه خسیس بگه فلان چیز گرونه تا یه آدم عادی بگه فلان چیز گرونه در ظاهر یک جملس ولی در واقع دو حقیقت جداست مثال دیگه تو سیاست یه راستی بیاد انتقاد کنه تا یه چپی بیاد همون انتقاد رو بگه مشخصا با دو واقعیت مختلف روبروییم
    الان اگه شما دقت کنین حرف شما خیلی بی ربط تر هست

این چیزی که شما میگید هیچ ربطی به حدیث نداره

منظور من استفاده از حرفای مفید بود...حالا از ذهن و دهن هرکسی که میخواد باشه

اگه چیزی مفیده باید ازش بهره برد...نه اینکه بگیم چون فلانی تو غرب اینو گفته پس گناهه به حرفش گوش بدیم!!!!

حدیث رو هم به این خاطر گفتم که اگر پائولو آدم درستی نیست دلیل نمیشه حرفی که میزنه نادرست باشه!!!!

که متاسفانه کلا شما تو یه فاز دیگه ای...خیلی ببخشید انگار چپکی میخونین!!!

15. Top | #130

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    34700
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    6.09
    تشکـر
    515
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    1

منظور من استفاده از حرفای مفید بود...حالا از ذهن و دهن هرکسی که میخواد باشه
    بی ربط بودن به موضوع اصلی که اول خودم گفتم

اگه به سابقه افراد و دیدگاه های کلیشون توجه نکنی درنهایت یه ذهن به همریخته و افکاری پر از تناقض درونی خواهی داشت
    ویرایش توسط آرش67 : 05-13-2017 در ساعت 01:17 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

جملات زیبا از کتاب های معروف

جملات برگزیده کتاب ها

متن های زیبا از کتاب های معروف

تکه هایی از کتابهای معروف

جملات زیبا از کتابهای معروف دنیا

قسمت هایی از کتاب های معروف

برشی از کتابهای معروف

قسمت هایی از کتاب

جملات زیبا از کتاب شازده کوچولو

گزیده هایی از کتابهای معروف

بهترین قسمت های کتاب شازده کوچولوجملاتی از کتاب های معروفقسمت های زیبای کتاب شازده کوچولوتکه هایی از کتابجملات زیبای کتاب شازده کوچولوقسمت هایی از کتاب شازده کوچولوقسمت های زیبا از کتاب هامتن هایی از کتاب شازده کوچولوبهترین قسمت های رمانجمله های زیبا از کتاب های معروفقسمت های زیبای کتابهاقسمتهای زیبای کتابهابهترین قسمت کتاب شازده کوچولومتن های شازده کوچولومتن از کتاب های معروفبرش هایی از کتابگزیده ای از کتاب های معروفقسمتهایی از کتاب های معروفقسمت هایی زیبا از کتاب شازده کوچولومتنهای زیبا از کتابهای معروفقسمت های قشنگ کتاب شازده کوچولومتن هایی از کتابهای معروفتیکه کتابمتن هایی از کتاببهترین قسمت های کتاب

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

گلچینی از بهترین آهنگهای شادمهر,  گلچینی,  گلچینی از بهترین آهنگ ها,  گلچینی از اهنگ های شاد,  گلچینی از بهترین مداحی ها,  گلچینی از آهنگ های قدیمی,  گلچینی از اشعار مولانا,  گلچینی از بهترینهای هایده,  گلچینی از تاریخ,  گلچینی از آهنگ های جدید,  گلچینی از بهترین آهنگهای شادمهر,  گلچینی از بهترین آهنگ ها,  گلچینی از اهنگ های شاد,  گلچینی از بهترین مداحی ها,  گلچینی از بهترین آهنگ های قدیمی,  گلچینی از آهنگ های شاد قدیمی,  گلچینی از آهنگ های قدیمی,  گلچینی از بهترین دابسمش های ایرانی,  گلچینی از اشعار مولانا,  گلچینی از بهترینهای هایده,  moshaverfa,  moshaver,  moshaverinia,  moshaverinia alireza,  moshaverparsiteb,  moshavere,  moshaveran,  moshaverin,  moshaver41,  moshavereparsiteb,  قدرات,  قدرة قادر,  قدرت في الداخل,  قدرة الله,  قدرتنا,  قدرت كاراي,  قدرت ازاى,  قدرت تبعد,  قدرت خلاص,  قدرت نیوز,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)