نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ادامه تحصیل یا کار ؟

1297
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

ادامه تحصیل یا کار ؟

سلام به همه دوستان
    من بیست سالمه ..کاردانی نرم افزار از دانشگاه دولتی دارم ...رتبه چهل کنکور کاردانی شدم...و کاردانیمو سر دوسال تموم کردم اما به دلیل اینکه تو شهرما کارشناسی دولتی نرم افزار نبود و هم بخاطر اینکه قصد ازدواج با شخصی رو داشتم ، و مشکلات مالی ....ادامه تحصیل ندادم...و دنبال کار گشتم تا اینکه فهمیدم در مورد ازدواج با اون شخص اشتباه کردم و اصلا در شان من نیست و رابطمو باهاش تموم کردم.
    تصمیم گرفتم که تا مهر سال بعد برم سرکار و کنکور بدم و از مهر سال 96 انشالله برم دانشگاه ....تا اینکه با یه شرکت اشنا شدم و مدیرشون من رو تایید کردن باوجود اینکه خیلی سختگیر هستن و من بلاخره استخدام شدم ...و کارمندای اون شرکت خیلی بمن میگن که شانس اوردی و اینجا رو از دست نده...الان من نمیدونم که کنکور شرکت کنم و برم ادامه تحصیل بدم یا اینکه همینجا بمونم و کار کنم ؟
    از یه طرف میگم که برم دانشگاه و کار هم میکنم مثل خیلیا و درسمو تا کارشناسی ارشد و یا حتی بیشتر ادامه میدم ... و شاید بتونم دانشگاه صنعتی شریف یا دانشگاه صنعتی اصفهان درس بخونم و برا خودم کسی بشم............
    از طرفی دیگه میترسم که بعد از دانشگاه رفتن و ادامه تحصیل بفهم که اشتباه کردم و اصلا کار پیدا نکنم و برگردم سر خونه ی اولم و به خودم بگم ای کاش کارمو ول نکرده بودم...و اصلا هم دانشگاه های خوب قبول نشم و بعدا از گرفتن مدارک بالا حتی دکترا باز ببینم که بیکارم ...و کار در شانم نباشه...
    لطفا راهنمایی کنید که آیا برام دانشگاه رفتن بهتره یا کار کردن ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ادامه تحصیل یا کار ؟

با شرایطی که امروز در جامعه کاری ما وجود داره بهتره این کار رو با جدیت ادامه بدید و

قابلیت خودتون رو در این مسیر اثبات کنید ... وقتی بتونید اعتماد مدیر و مجموعه رو بدست بیارید

مسلما" در آینده میتونید در کنار کارتون ادامه تحصیل بدید و مرتبه خودتون رو ارتقاء بدید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh18121375 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من بیست سالمه ..کاردانی نرم افزار از دانشگاه دولتی دارم ...رتبه چهل کنکور کاردانی شدم...و کاردانیمو سر دوسال تموم کردم اما به دلیل اینکه تو شهرما کارشناسی دولتی نرم افزار نبود و هم بخاطر اینکه قصد ازدواج با شخصی رو داشتم ، و مشکلات مالی ....ادامه تحصیل ندادم...و دنبال کار گشتم تا اینکه فهمیدم در مورد ازدواج با اون شخص اشتباه کردم و اصلا در شان من نیست و رابطمو باهاش تموم کردم.
    تصمیم گرفتم که تا مهر سال بعد برم سرکار و کنکور بدم و از مهر سال 96 انشالله برم دانشگاه ....تا اینکه با یه شرکت اشنا شدم و مدیرشون من رو تایید کردن باوجود اینکه خیلی سختگیر هستن و من بلاخره استخدام شدم ...و کارمندای اون شرکت خیلی بمن میگن که شانس اوردی و اینجا رو از دست نده...الان من نمیدونم که کنکور شرکت کنم و برم ادامه تحصیل بدم یا اینکه همینجا بمونم و کار کنم ؟
    از یه طرف میگم که برم دانشگاه و کار هم میکنم مثل خیلیا و درسمو تا کارشناسی ارشد و یا حتی بیشتر ادامه میدم ... و شاید بتونم دانشگاه صنعتی شریف یا دانشگاه صنعتی اصفهان درس بخونم و برا خودم کسی بشم............
    از طرفی دیگه میترسم که بعد از دانشگاه رفتن و ادامه تحصیل بفهم که اشتباه کردم و اصلا کار پیدا نکنم و برگردم سر خونه ی اولم و به خودم بگم ای کاش کارمو ول نکرده بودم...و اصلا هم دانشگاه های خوب قبول نشم و بعدا از گرفتن مدارک بالا حتی دکترا باز ببینم که بیکارم ...و کار در شانم نباشه...
    لطفا راهنمایی کنید که آیا برام دانشگاه رفتن بهتره یا کار کردن ؟

سلام. دوست عزیز پیشنهاد میکنم کتاب کار استارتری ها رو بخوانید و این وورک شاپ ها رو دانلود کنید و گوش کنید
    احتمالا" خیلی واستون تاثبرگذار باشه بدون سرمایه و امکانات خاصی موفق شدند

رزرو

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

ضمنا" برای ایجاد یک شغل مناسب ابندا باید لنگرگاه های شغلی تون رو بشناسید یعنی بدانید چه نوع شغلی مناسب شماست.

لینک آزمون شناسایی لنگرگاه شغلی رو واستون میگذارم انتخاب شغل | آزمون لنگرگاه‌های مسیر شغلی

بعد از آزمون دو تا نمودار برای شما ترسیم میکنه تا گرایش شما مشخص بشه .الان به عنوان نمونه این نمودار آزمون من هست

در ادامه هم آزمون رو برای شما تفسیر میکنند و توضیحات کامل رو مینویسند
    تست P & T رو هم انجام بدید. نوع روحیاتتون رو برای شغلی مناسب میتونید تشخیص بدید
    موفق باشید

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34502
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من 24 سالمه و مدرک مهندسی نرم افزار دارم و برنامه نویسی هم بلدم ولی دوست دارم درس بخونم ولی نمیدونم که رشته خودمو ادامه بدم یا اینکه کنکور تجربی برا پزشکی شرکت کنم واقعا گیج موندم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi2619 نمایش پست ها
    سلام من 24 سالمه و مدرک مهندسی نرم افزار دارم و برنامه نویسی هم بلدم ولی دوست دارم درس بخونم ولی نمیدونم که رشته خودمو ادامه بدم یا اینکه کنکور تجربی برا پزشکی شرکت کنم واقعا گیج موندم

راهی و ادامه بدید که بهش علاقه دارید و در ضمن توانایی ادامه دادن هم داشته باشید
    به هر حال دل شما به سمتی گرایش داره پس مدتی رو خوب فکر کنید و به نتیجه مطلبو برسید

عوامل تاثیرگذار در تصمیم‌گیرینوع مشکل، نقش اساسی در تصمیم‌گیری دارد. مشکلات کوچک‌تر معمولا راحت‌تر حل می‌شود. چون تصمیم‌گیری در مورد آنها آسان‌تر است اما مشکلات پیچیده‌تر به لحاظ نیازی که به اطلاعات تخصصی دارند و بعدهای مختلفی از زندگی فرد را در بردارد با روند کند تصمیم‌گیری مواجه می‌شوند.
    «تصمیماتی که انسان‌ها می‌گیرند از عوامل گوناگونی متاثرند که تعدادی از آنها مربوط به خود شخص است. مانند احساسات، هیجانات، آگاهی، اطلاعات، ادراکات و ارزش‌های موردقبول ما و برخی نیز از خارج بر ما تاثیر می‌گذارند که شامل زمان، دوستان، آرزوهای والدین، بخت و اقبال، رسانه‌ها، مذهب، تبلیغات، فرهنگ و بالاخره شرایط اجتماعی جاری هستند.»

● رابطه تصمیم‌گیری با احساسات
    «باتوجه به اینکه گاهی احساسات مانع از تصمیم‌گیری صحیح می‌شود و در برخی اوقات ما انسان‌ها بی‌نهایت احساسی می‌شویم، بسیار مشکل است که بتوانیم یک تصمیم چندجانبه بگیریم و این آگاهی‌های تصمیم‌گیرنده است که در این فرآیند تاثیرگذار است؛ چرا که می‌تواند تا حدی از بروز احساسات جلوگیری کند. البته سطح آگاهی و نوع ارزش‌ها از شخصی به شخصی دیگر متفاوت است .همچنین ادراکات نیز به‌عنوان یک عامل تاثیرگذار در تصمیمات به شمار می‌رود که شامل تعصبات و تعابیر شخصی از یک موقعیت هستند که ممکن است آن چیزی که برای یک شخص جذاب و دلربا به‌نظر می‌رسد، برای فرد دیگری جذابیتی نداشته باشد.»

● خصوصیات یک تصمیم‌گیری موثر
    دو تیپ شخصیتی را در امر تصمیم‌گیری موثر می‌داند که شامل اشخاص مبتکر و منفعل است.
    «اشخاص مبتکر، ارزش‌ها را بررسی و براساس آنها تصمیم‌گیری می‌کنند و تفاوت آنها با افراد منفعل این است که این دسته افراد اجازه می‌دهند که مقتضیات، شرایط و محیط مسوولیت‌های آنان را کنترل کند و احساس نمی‌کنند که باید تصمیمات‌شان را خودشان کنترل کنند و گاهی اوقات به اموری مانند قضا و قدر تمسک می‌جویند؛ از آنجایی که در تصمیم‌گیری هر تلاشی در جهت انتخاب‌کردن، بهترین گزینه است، گاهی اوقات راه‌حل کاملی وجود ندارد بنابراین تصمیم‌گیرنده باید انعطاف‌پذیر باشد» وی می‌افزاید: «توانایی پذیرفتن مسوولیت‌ها پیامد یک تصمیم‌گیری شخصی برای تصمیم‌گیرنده ضروری است و اشخاص باید اهمیت عواقب تصمیم‌گیری را بدانند چرا که باید تصمیمی اتخاذ کنند که نتیجه آن واقعا اهمیت دارد. باید متذکر شد که توانایی تمرکزکردن برای یک تصمیم‌گیرنده بسیار مهم است. بعضی از اشخاص آنقدر در تصمیمات غیرمنطقی و بی‌اهمیت غرق می‌شوند که فعالیت روزانه‌شان را برای تصمیماتی که دارای اولویت و اهمیت بیشتری هستند به تاخیر می‌اندازند.»

● ابزار تصمیم‌‌گیری صحیح
    در امر تصمیم‌‌گیری از ۱۶ ابزار وجود دارد که یاری‌کننده فرد تصمیم‌گیرنده هستند:
    ۱)‌ ارزیابی اولیه: تصمیم‌‌گیری با مرحله ارزیابی شروع می‌شود و در طی این مرحله اطلاعات درخور جمع‌آوری می‌شود. بدون داشتن اطلاعات. اتخاذ تصمیم درست کاری بس دشوار است و باعث می‌شود که فرد راه را به خطا برود بنابراین برای مسایل و مشکلات بزرگ در درجه اول فرد باید اطلاعات راجع به مساله یا مشکل یا موقعیت را از منابع ممکن و در دسترس انتخاب کند که این ارزیابی می‌تواند از طریق کتاب، موسسات مشاوره، دوستان، والدین و تجربیات اشخاص خبره و کارکشته باشند.
    ۲) تحلیل: در مرحله تحلیل، تصمیم‌گیرنده باید ضرورت گرفتن یک تصمیم را نشان بدهد. یعنی از خود بپرسد که چرا چنین تصمیمی گرفته است؛ چرا که گاهی اوقات تصمیم‌گیری واجب نیست و اوضاع خود به خود بهبود می‌یابد و ممکن است که یک انتخاب هیچ سودی نداشته باشد. تصمیم‌گیرنده در هنگام تجزیه و تحلیل برای گرفتن یک تصمیم باید راه‌حل‌های متعددی را در نظر بگیرد و حتی راه‌حل ایجاد کند. همچنین شرایط مطلوب و نامطلوب را نیز باید در نظر آورد. به‌عنوان مثال در زمینه انتخاب همسر، فرد باید گزینه‌های فرهنگ، اعتقادات، ارزش‌ها، باورها حتی عقاید مذهبی فرد مقابل را تحلیل کند. علاوه بر آن تصمیم‌گیرنده احتمالات و ریسک شخصی را نیز باید در نظر گیرد که شاید به پیامدهای ناخوشایندی منتهی شود.
    ۳) شناسایی پیامدها: اولین گام در یک سفر این است که بدانید به کجا می‌خواهید بروید. همیشه مهم است که در تصمیم‌گیری مقصد مطلوب یا هدف به طور شفاف شناسایی شود. در نظر گرفتن نتیجه، همیشه شما را در انتخاب‌هایتان راهنمایی می‌کند و جهت تصمیم‌تان را به شما نشان می‌دهد. هر فردی باید پیامدهای مثبت و منفی هر انتخاب را در نظر داشته باشد و از پیامدهای منفی آن چشم‌پوشی نکند. افراد باید خود تصمیم بگیرند و بیاموزند که با عواقب آن زندگی کنند.
    اغلب مردم آن چیزی را که واقعا اهمیت دارد فدای رسیدن به چیزی می‌کنند که اهمیت حقیقی ندارد. آگاهی از پیامدهای نهایی هر انتخاب گاهی اوقات افراد را به موقع مطلع می‌کند تا تصمیمات نادرست خود را بلافاصله تغییر دهند و تصمیمات صحیحی اتخاذ کنند.
    ۴) نقشه: این نقشه مختص فرد تصمیم‌گیرنده است که باید بهترین راه‌حل‌ها یا ترکیبی از راه‌حل‌های مرتبط با هم را در نظر بگیرد. اولویت‌ها را انتخاب کند تا به نتیجه مطلوب برسد. اگر اجازه بدهیم که دیگران راه‌حل‌ها را به ما نشان بدهند مهارت تصمیم‌گیری ما رشد نمی‌کند.
    ۵) به‌کارگیری: در این مرحله، شخص تصمیماتی را که اتخاذ کرده به اجرا می‌گذارد.
    ۶)‌ ارزیابی نهایی: نتایج یک تصمیم باید ارزیابی شود که آیا کفه فواید سنگین‌تر از مضرات است یا نه. در این مرحله است که تمامی راه‌حل‌ها و نتایج نشان داده و بررسی می‌شود تا مشخص شود که کدام انتخاب بهترین انتخاب خواهد بود

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)