نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: استرس درسی

1042
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14759
    تشکـر
    136
    تشکر شده 108 بار در 51 پست
    میزان امتیاز
    10

استرس درسی

سلام به همه ی دوستان
    من امتحانام شروع شده
    معدل ترم قبلم مم زیاد جالب نشد
    نمی دونم مشکل از خوندنمه یا از چیزای دیگه ....
    هر چی هست باهاش مشکل دارم
    جدیدا به این نظر رسیدم که معدل 17 - با 19 چه فرقی میکنه
    سال اول دبیرستانم و دقیقا نمیدونم باید چی کار کنم
    الانم امدم که بگم شاید کسی راه حلی بده من مشکلم حل شه
    فردا م امتحان شیمیی دارم اگه میشه کسی نظری چیزی داره بگه لطفا!!
    برای لرزشمم خدا رو شکر داره کمتر میشه ولی ب جاش نوگ انگشتای پام و دستم سرد میشن
    ولی در حالت کلی بدن گرمه

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : استرس درسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mitra1379 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان
    من امتحانام شروع شده
    معدل ترم قبلم مم زیاد جالب نشد
    نمی دونم مشکل از خوندنمه یا از چیزای دیگه ....
    هر چی هست باهاش مشکل دارم
    جدیدا به این نظر رسیدم که معدل 17 - با 19 چه فرقی میکنه
    سال اول دبیرستانم و دقیقا نمیدونم باید چی کار کنم
    الانم امدم که بگم شاید کسی راه حلی بده من مشکلم حل شه
    فردا م امتحان شیمیی دارم اگه میشه کسی نظری چیزی داره بگه لطفا!!
    برای لرزشمم خدا رو شکر داره کمتر میشه ولی ب جاش نوگ انگشتای پام و دستم سرد میشن
    ولی در حالت کلی بدن گرمه

با فرا رسيدن فصل امتحانات ، استرس بر ذهن و جان دانشجويان سنگيني مي کند؛ هر چند فصل امتحانات زمان گذراندن يک تجربه آرامش بخش نيست ، اما با اين حال نه تنها مي توانيد از تبعات و اثرات منفي آن بکاهيد، بلکه حتي مي توانيد از استرس براي کسب نتايج بهتر کمک بگيريد.
    هر چند شايد کمي عجيب به نظر برسد، اما به خاطر داشته باشيد که استرس هميشه چيز بدي نيست.
    در واقع يک ميزان حداکثري مطلوب استرس وجود دارد که هر چه به اين سطح از استرس نزديکتر شويد، عملکرد شما بهتر مي شود. استرس بيش از حد در فصل امتحانات دقيقا مانند هر عامل ديگري که مانع تمرکز بر پرسشها مي شود عمل مي کند و باعث مي شود مطالبي را که ياد گرفته ايد فراموش کنيد. اين روند مي تواند از طريق سر درد، حالت تهوع ، تب و لرز يا گرفتگي عضلات اتفاق بيفتد که در هر حال نتيجه اي جز عملکرد ضعيف و نمرات پايين در پي نخواهد داشت.
    پرسش اساسي اين است که چگونه مي توان استرس را به شکلي مديريت کرد که با حداکثر ميزان مطلوب آن نتايج بهتري به دست آورد؟

با برنامه ريزي قبلي مطالعه کنيد

بيشتر دانشجويان مي دانند که خواندن و حفظکردن مطالب در شب پيش از امتحان ، هيچ گاه مانند مطالعه برنامه ريزي شده در طول ماههاي گذشته ثمربخش نيست ؛ اما با دانستن اين موضوع ، بيشتر دانشجويان به انجام اين کار مبادرت مي کنند. از همين الان به مواد درسي که بايد براي امتحان بخوانيد فکر کنيد و به برنامه اي که طبق ، آن دست کم چند هفته زودتر از امتحان به مطالعه اين جزوات و کتابها اقدام کنيد. يک جدول زمانبندي براي کار آماده کنيد و براساس آن پيش برويد. فهرستي از مطالبي که بايد براي امتحان آماده شود تهيه و با مطالعه هر قسمت و بخش آن را علامت گذاري کنيد. از تکنيک هاي متفاوت مطالعه استفاده و عملکرد خود را در هر روش مطالعه اي بررسي کنيد تا بتوانيد مناسب ترين روش را برگزينيد.

به اندازه کافي بخوابيد

در فصل امتحانات به دليل افزايش ساعات مطالعه و خستگي ناشي از آن ، بدن نيازمند خواب و استراحت کافي است.
    خواب همچنين در تجديد قواي ذهني و آماده کردن آن براي يادگيري بيشتر ضروري است.
    پس چنانچه نتايج امتحانات برايتان مهم است.
    به خواب خود به اندازه کافي اهميت بدهيد و با توجه به کار روزانه ، ميزان خستگي و شرايط جسمي خود به اندازه کافي بخوابيد. بکوشيد شب امتحان زودتر بخوابيد حتي اگر ساعت امتحان بعدازظهر باشد.

تغذيه مناسب داشته باشيد

در فصل امتحانات شايد بيش از هر زمان ديگري ، تغذيه در موفقيت شما نقش دارد. چنانچه به اندازه کافي مواد مغذي و ضروري به سلولهاي خاکستري مغز نرسد ذهن ما نمي تواند با حداکثر توان خود به يادگيري بپردازد. چنانچه تحت رژيمهاي درماني قرار داريد، در موقع امتحانات خود را مقيد به رعايت کامل رژيم غذايي نکنيد و مطمئن شويد به اندازه کافي ميوه و سبزي تازه و غلات کامل مصرف مي کنيد. توجه داشته باشيد چنانچه به اندازه کافي از اين مواد غذايي استفاده نمي کنيد با مکملهاي مولتي ويتامين کمبود آنها را جبران کنيد. چنانچه در حين غذا خوردن نيز مطالعه مي کنيد، بکوشيد از غذاهاي آماده سالم و مغذي استفاده کنيد. يک تا 2ساعت پيش از رفتن به جلسه امتحان يک غذاي کربوهيدرات دار کامل بخوريد تا از افت قند خون در طول جلسه جلوگيري شود.

تحرك داشته باشيد

با نزديک تر شدن روز امتحان ، حبس کردن خود در اتاق يا تکان نخوردن از کتابخانه براي ساعات طولاني روش آساني براي مطالعه است ؛ اما وقتي ما براي ساعات طولاني هيچ تحرکي نداريم مغز ما نيز دچار رخوت و سکو.ن مي شود. اگر مي خواهيد تمام آن چيزي را که مي خوانيد به ياد بسپاريد، حتما ورزش حتي به اندازه بسيار کم ، مانند قدم زدن به مدت چند دقيقه را فراموش نکنيد. چنانچه در طول مطالعه علايم استرس را در وجودتان حس کرديد، بکوشيد تمرين هاي ورزشي سنگين تري را انجام دهيد تا انرژي هاي منفي به اين ترتيب دفع شوند.

تمرين هاي آرامش بخش را فراموش نکنيد

روشهاي آرامش بخش (ريلکسيشن ) متفاوتي وجود دارند که مي توانيد با توجه به شرايط و علايق خود از آنها کمک بگيريد. مديتيشن ، گوش دادن به موسيقي ملايم ، يوگا، تائي چي ، حمام آب داغ يا آب سرد، يادداشت و خاطره نويسي و قدم زدن در پارک يا محيطهاي باز و سبز طبيعت از جمله روشهايي هستند که مي توانند استفاده شوند.

شروع آرامش با نفس کشيدن

هم پيش از امتحان و هم در طول امتحان ، اکسيژن يار و ياور شماست.
    نفس عميق کشيدن روش آرامش بخشي است که مي توانيد پيش از امتحان و همچنين در طول جلسه به طور مداوم از آن استفاده کنيد. وقتي تحت فشار هستيد، به صورت طبيعي تنفس شما سريع تر و درنتيجه سطحي تر مي شود. اجازه ندهيد چنين اتفاقي بيفتد. بکوشيد نفسهايتان آرام تر و عميق تر شود. با اين کار شاهد پايان فشار و شروع آرامشي در وجود خود خواهيد بود و ذهنتان با انجام اين کار شفاف و آرام تر خواهد شد.

لزوم مشاوره

بيشتر موسسات آموزشي مراکزي براي مشاوره دارند. در استفاده از آنها به خود ترديد راه ندهيد. استفاده از اين مراکز حق شماست.
    چنانچه مايل به استفاده از اين مراکز نيستيد يا موسسه آموزشي شما چنين مرکزي ندارد، بکوشيد با متخصصي در امور مديريت استرس مشاوره کنيد. آنها تخصص لازم را در اين زمينه دارند و آماده کمک به شما هستند؛ کمکي که بدون مشاوره با اين مراکز يا افراد در دسترس شما نيست.

پس این حالت شما به خاطر استرسیه که از امتحان دارید ... پس برای زندگی و تحصیلات خودتون هدفی مشخص قرار بدید

تا مجبور بشید بر این اساس برنامه ریزی کنید و از این سرگردانی و نگرانی خارج بشید

این حالت های شما هم به همین خاطر استرس دوران امتحانه ... و بعد از دوران امتحان از بین میره

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)