مشاور
تبلیغات مشاور

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 24

موضوع: استرس کنکور

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    تشکر شده 25 بار در 16 پست
    سیستم عامل و مرورگر

استرس کنکور

سلام .... من چند روز دیگه کنکور دارم استرسم قبلا خیلی بالا بود الان خیلی بیشتر شده اونقدر که تپش قلب زیاده و کامل حس میکنم فشار هم خیلی میافته اکثرا طوری هست که بدنم سسته و بی حالم.... امروز از استرس و فشار کل بدنم داشت میلرزید. خواهشا اگه پیشنهادی دارید بهم بگید انجام بدم. خودم چیزی به ذهنم نمیرسه. ولی با این شرایط و استرس برم سر جلسه کنکور اوضاع بدم میشه. دو ساعت خواستم بخوابم از استرس نتونستم شبا هم نمیتونم بخوابم با این که خستم خوابم نمیبره از استرس و تپش قلب .کل بدن داره میلرزه وحالت تهوع دارم. نمیخوام به پزشک مراجعه کنم چون احتمالا قرصایی که میخوان بدن مربوط میشه به مغز و اینا و ریسکه خودش.

هر کی هر چی به ذهنش میاد بگه راه حلی هست بگه. ممنون
    پ .ن: ss75 هستم پسووردم یادم رفته.
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : استرس کنکور

اقا سعید اون فیزیک مکانیک رو بذار زمین ببین میتونی راه حلی بگی ؟ حالم اینطوری شده مثل این شکلکا

هر چی تکتیک چیزی میدونین بگین فقط این استرس کم بشه... تنفس عمیق و اینا به کار نمیاد.
    ویرایش توسط Neurosurgeon : 06-24-2018 در ساعت 08:31 PM

3. Top | #3

دلنوشته کاربر
    همیشه با خودمان مهربان باشیم
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.93
    تشکـر
    1,875
    تشکر شده 1,424 بار در 805 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

نقل قول نوشته اصلی توسط qwrqrt نمایش پست ها
    سلام .... من چند روز دیگه کنکور دارم استرسم قبلا خیلی بالا بود الان خیلی بیشتر شده اونقدر که تپش قلب زیاده و کامل حس میکنم فشار هم خیلی میافته اکثرا طوری هست که بدنم سسته و بی حالم.... امروز از استرس و فشار کل بدنم داشت میلرزید. خواهشا اگه پیشنهادی دارید بهم بگید انجام بدم. خودم چیزی به ذهنم نمیرسه. ولی با این شرایط و استرس برم سر جلسه کنکور اوضاع بدم میشه. دو ساعت خواستم بخوابم از استرس نتونستم شبا هم نمیتونم بخوابم با این که خستم خوابم نمیبره از استرس و تپش قلب .کل بدن داره میلرزه وحالت تهوع دارم. نمیخوام به پزشک مراجعه کنم چون احتمالا قرصایی که میخوان بدن مربوط میشه به مغز و اینا و ریسکه خودش.

سلام
    من شب قبل کنکور با دوستان رفتم فوتبال بازی کردم
    من از شما بیشتر توقع داشتم ناسلامتی مردی. مرد نباید که بترسد یک آقا محسن بود عین تو پارسال ما را کچل کرد تا پزشکی قبول شد هی می گفت براش دعا کنیم.
    تازه سال پیششم یکی دگه کنکور پزشکی داد قبول شد
    آمار مراجعین به سایت مشاور کنکور پزشکی و قبولسشون صدرصد است حالا خیالت تخت قبولی. فقط مثل قبلی دگه بعد کنکور نری حاجی حاجی مکه.
    دگه سر به سایت نزنی.

4. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    من از شما بیشتر توقع داشتم ناسلامتی مردی. مرد نباید که بترسد یک آقا محسن بود عین تو پارسال ما را کچل کرد تا پزشکی قبول شد هی می گفت براش دعا کنیم.
    آمار مراجعین به سایت مشاور کنکور پزشکی و قبولسشون صدرصد است حالا خیالت تخت قبولی. فقط مثل قبلی دگه بعد کنکور نری حاجی حاجی مکه.
    دگه سر به سایت نزنی.
    سلام اقا سعید
    بحث مردانگی من واقعا این چند سال اونقدر سختی کشیدم دیگه از مردانگی رد شده خودم رو تیکه تیکه کردم به معنای واقعی.. استرس دست خودم نیست. به نوعی حس اشفته بودن دارم. این استرسی که هست یه شبه نبوده. بحث چند سال هست.
    بحث بازی خیلی خوب بود چرا به فکر خودم نرسیده بود . اتفاقا همین الانش یه بازی مد نظرم هست یه بازی که سبکش یجوری هست رومانتیک و عاشقانه هست و بسیار بسیار ارام کننده maxpayne2 برم بنصبم 3-4 ساعت باید هر روز بازی کنم اوضاع بهتر میشه چاره ای نیست

5. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.72
    تشکـر
    2,985
    تشکر شده 1,468 بار در 962 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام

خونتو باید رقیق کنی تا مشکلت حل شه.

عسل، خرما، انگور، انار زیاد بخور.

عطر یا گلاب گل محمدی استشمام کن تا مغزت گرم بشه، این جلوی ریزش مو رو هم میگیره و در عین حال نباید با مواد شیمیایی موهاتو بشوری چه شامپو چه هر مواد دیگه ای.

6. Top | #6

عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    6.03
    تشکـر
    4,197
    تشکر شده 10,127 بار در 5,065 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

داشتن کمی استرس برای داوطلب طبیعی است و می تواند خلاقیت را در داوطلب ایجاد کند و به زندگی او نظم دهد و موجب افزایش کارایی در زندگی او شود .

استرس مفید، عشق با فرزانگی برای یادگیری، پیمودن و روشنگری است و بنابراین داوطلبان باید با عشق و علاقه درس بخوانند.
    نه به خاطر ارزش های خاصی که جامعه برای آن قایل است . همین یک نکته برای رفع استرس کافی نیست؟
    اصولا امتحان بدون اضطراب و استرس غیرطبیعی است.

وجود اندکی اضطراب میزان یادگیری و دقت برای پاسخگویی به سوالات را بیشتر می کند.
    اضطراب هنگامی نگران کننده است که در عملکرد فرد تاثیر منفی داشته باشد.
    که البته مرز بین اضطراب طبیعی و غیرطبیعی باید شناسایی و درصدد رفع آن برآمد .
    در برخی از افراد اضطراب به صورت علایم جسمی نظیر شکم درد و سردرد تظاهر می کند.
    که گاهی بهافت تحصیلی منجر می شود.
    برای رفع این اضطراب باید قبل از امتحان از روشهایی نظیر relaxitionاستفاده کرد.
    روش هایی که در آن، فرد کلیه عضلات را شل کرده و با کشیدن نفس عمیق به حالت آرامش می رسد .

۳) توصیه شماره :۳ معتاد نشوید !
    درباره این که داوطلبان نباید از داروهای خواب آور یا آرام بخش استفاده کنند، احتمالا نباید خیلی توضیح داد.
    متخصصان می گویند به جز استامینوفن ساده، آن هم در صورت سردرد، هیچ داروی دیگری نباید مصرف کرد.

اگر داوطلبان کنکور احساس استرس شدیدی دارند، می توانند ۱ تا ۲ لیوان "جوشانده لیمو عمانی"، "گل گاو زبان" و "سنبل الطیب" مصرف کنند .

داوطلبان کنکور در دو روز پایانی از وارد کردن فشار و استرس به خود خودداری و برنامه غذایی متعادلی را رعایت کنند.
    توجه به تغذیه مناسب و داشتن تحرک، موجب کاهش استرس و افزایش شادابی در داوطلبان کنکور می شود .

۴) توصیه شماره :۴ لبنیات بخورید، اگر می توانید
    برای کاهش استرس، به داوطلبان کنکور توصیه می شود از مصرف لبنیات غافل نشوند.
    به ویژه خوردن یک لیوان شیر ولرم قبل از خواب شبانه می تواند در برقراری آرامش نقش بسزایی داشته باشد.
    نکته اینجاست که خیلی از داوطلبان کنکور (وهمین طور غیر داوطلبان کنکور) به وعده غذایی صبحانه اهمیتی نمی دهند،.
    در صورتی که نخوردن صبحانه، حتی می تواند باعث ایجاد عوارضی مثل افت قند خون، سستی و بی حالی، عصبانیت.
    بی حوصلگی، افسردگی و عدم انگیزه مطالعه و در نتیجه همه این ها، افزایش میزان استرس فرد شود .
    البته استفاده از لبنیات، نظر همه متخصصان نیست. چراکه اضطراب باعث به هم ریختن سیستم گوارشی می شود .
    و به همین دلیل به افرادی که تجربه های ناخوشایندی با شیر داشته اند، توصیه می شود یک روز قبل از آزمون شیر نخورند .
    ۵) توصیه شماره :۵ مرور دروس هم حدی دارد !
    داوطلبان کنکور در روزهای پایانی از مرور مطالب خوانده شده خودداری کنند، و داوطلبان با تست زنی دانسته های خود را محک بزنند.
    داوطلبان کنکور با فعالیت بدنی به خود آرامش بدهند و داوطلبان در روزهای پایانی نیم ساعت از وقت خود را به ورزش هایی همچون پیاده روی.
    نرمش و یا شنا اختصاص دهند و در این روزها هیچ وعده غذایی را از برنامه خود حذف نکنند .

۶) توصیه شماره :۶ تنظیم ساعت بیولوژیک
    حالات بدنی برحسب عادت در ساعات مختلف متفاوت است. کسی که عادت دارد بعدازظهرها دو ساعت بخوابد.
    اگر یک روز برای خوابیدن فرصت پیدا نکند، احساس خمودگی و کسالت می کند.
    کسی که عادت دارد در ساعات معینی مطالعه کند، در صورتی که بخواهد به اجبار این ساعات را تغییر دهد.
    نتیجه کمتری از مطالعه اش خواهد گرفت.
    به همین ترتیب ما به تجربه در ساعات متفاوت، عادات مختلفی پیدا کرده و بدن خود را با این شرایط تطبیق می دهیم .
    داوطلبان در روز کنکور حتماً باید سر ساعت معینی از خواب بیدار شوند.
    تا بتوانند مسیر محل س************ت- محل آزمون را طی کنند و سر جلسه حاضر شوند.
    اگر در روزهای پایانی تا ساعات دیروقت شب برای درس خواندن بیدار بمانند.
    صبح دیر بلند شوند، هر موقع که خواستند صبحانه بخورند و خلاصه برنامه ثابت.
    و یکنواختی منطبق با شرایط روز کنکور نداشته باشند، روز کنکور دچار مشکل می شوند .

۷) توصیه شماره :۷ شادابی تان را حفظ کنید
    آرامش با شادابی ارتباط مستقیم دارد.
    آن قدر حجم کار خود را زیاد نکنید و آن قدر به خود سخت نگیرید که هرچه به کنکور نزدیک تر شوید، خستگی و بی حوصلگی شما را فراگیرد.
    باید آن قدر سرحال و شاداب باشید که وقتی به روز کنکور می رسید با روحیه ای آماده سر جلسه آماده شوید.
    برای سرحالی و شادابی، رعایت چند نکته لازم است : اول نظم که درباره آن صحبت شد.
    دوم ورزش و نرمش که حتماً باید هر روز انجام شود. هر قدر که برایتان امکان پذیر است، بخصوص اول صبح، حرکات ورزشی انجام دهید.
    این توصیه را برای روزکنکور هم فراموش نکنید.
    سوم تغذیه مناسب است که درباره آن همین کنارها مفصل صحبت شده .
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

7. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    سیستم عامل و مرورگر

سلام
    دگه سر به سایت نزنی.
    اقا سعید نوچ نوچ نوچ.. چند تا گیم و بیرون رفتن و اینارو امتحان کردم هیچکدوم کارگشا نبود که نبود. فقط 2 تا پروپانولول خوردم که اونم باز اثر نمیکنه چون قبلا میخوردم ولی اثر نمیکرد. تنها راه که میمونه=طب سنتی این اخرین راهی هست که به ذهنم میرسه. این رو میگم چون سال قبل به خاطر استرس بی دقتی زیاد بود خب منم که تجربه خوبی از استرس ندارم.

9. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    سلام

خونتو باید رقیق کنی تا مشکلت حل شه.

عسل، خرما، انگور، انار زیاد بخور.

عطر یا گلاب گل محمدی استشمام کن تا مغزت گرم بشه، این جلوی ریزش مو رو هم میگیره و در عین حال نباید با مواد شیمیایی موهاتو بشوری چه شامپو چه هر مواد دیگه ای.
    نظرت راجب "بخور" چیه؟ من یه مدت برای سردرد استفاده میکردم ولی راجب استرس نمیدونم. خب قرص خودش شیمیایی هست و منم تجربه خوبی از قرص بازیا ندارم(اضافه وزن و حالت خواب الودگی که قبلا به خاطر قرصا داشتم) راه حل دیگه ای ذهنت میرسه؟
    ویرایش توسط Neurosurgeon : 06-25-2018 در ساعت 12:11 PM

10. Top | #9

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.93
    تشکـر
    1,875
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

اقا سعید نوچ نوچ نوچ.. چند تا گیم و بیرون رفتن و اینارو امتحان کردم هیچکدوم کارگشا نبود که نبود. فقط 2 تا پروپانولول خوردم که اونم باز اثر نمیکنه چون قبلا میخوردم ولی اثر نمیکرد. تنها راه که میمونه=طب سنتی این اخرین راهی هست که به ذهنم میرسه. این رو میگم چون سال قبل به خاطر استرس بی دقتی زیاد بود خب منم که تجربه خوبی از استرس ندارم.
    سلام
    آقا فرخ همه موارد را کامل توضیح دادند دیگر نکنه ای نماند که من بگویم همانطور که جناب فرخ گفتند شب ها عرق سنبل طیب یا دم کرده گل گاو زبان نوش جان کنید تا هم آرام شوید و هم خواب خوبی داشته باشید.

11. Top | #10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    سیستم عامل و مرورگر

سلام
    آقا فرخ همه موارد را کامل توضیح دادند دیگر نکنه ای نماند که من بگویم همانطور که جناب فرخ گفتند شب ها عرق سنبل طیب یا دم کرده گل گاو زبان نوش جان کنید تا هم آرام شوید و هم خواب خوبی داشته باشید.
    امتحان میکنم ... هر دو تا رو استفاده میکنم ببینم چی میشه. ممنون از شما.

12. Top | #11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.72
    تشکـر
    2,985
    سیستم عامل و مرورگر

نظرت راجب "بخور" چیه؟ من یه مدت برای سردرد استفاده میکردم ولی راجب استرس نمیدونم. خب قرص خودش شیمیایی هست و منم تجربه خوبی از قرص بازیا ندارم(اضافه وزن و حالت خواب الودگی که قبلا به خاطر قرصا داشتم) راه حل دیگه ای ذهنت میرسه؟
    بخور همون تاثیر عطر رو داره(مغز رو گرم میکنه) اگه از گیاهی مثل اسطخدوس استفاده کنی یا از همون گل محمدی.

خب راه حل همیناست و باید هر روز انجام بشه تا تاثیر کنه(حداقل 40 روز).

راه حل دیگه حجامت هست که ذهن رو سبک میکنه و آرامش میده.

13. Top | #12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها
    بخور همون تاثیر عطر رو داره(مغز رو گرم میکنه) اگه از گیاهی مثل اسطخدوس استفاده کنی یا از همون گل محمدی.

خب راه حل همیناست و باید هر روز انجام بشه تا تاثیر کنه(حداقل 40 روز).

راه حل دیگه حجامت هست که ذهن رو سبک میکنه و آرامش میده.
    الر اغریماسین ارکاداش ... یای دا ایشلدرم استرس چوخ چوخدی(نیه کی دیبسن که 40 گون ایشلدم کنکورا دا 3-4 گون قالیر) ... اما ایندی بولار کی دیبسن اولاری ایشلدیم بو ایکی اوش گونی گوروم ن اولار. ساغول.

14. Top | #13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.72
    تشکـر
    2,985
    سیستم عامل و مرورگر

الر اغریماسین ارکاداش ... یای دا ایشلدرم استرس چوخ چوخدی(نیه کی دیبسن که 40 گون ایشلدم کنکورا دا 3-4 گون قالیر) ... اما ایندی بولار کی دیبسن اولاری ایشلدیم بو ایکی اوش گونی گوروم ن اولار. ساغول.
    الله ساخلاسین

15. Top | #14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    سیستم عامل و مرورگر

سلام ممنونم از همگی بابت پيشنهاد هایی که دادید ،راستش چیزایی که گفتيد من استفاده کردم امروز ،یه حالت عجیبی داشتم و دارم ( برای من عجیبه ولی برآي یک آدم معمولی با زندگی عادی معموليه ) ،این که احساس میکردم خیلی آرامم و دست ها و پاها و کلا بدنم آرام شده. در مورد استرس مطالعه متاسفانه کم بود کتابی بود خوندم و فهمیدم که استرس من از gas رد شده ،یعنی از هشدار عمومی و مقاومت رد شده و رسیده به مرحله ی s خستگی شديد( بدون مقاومت بدن ) ،برای همین هست میگفتم دست خودم نیست .
    یه بخش این قضیه استرس برميگرده به فکرايي که از خودم دارم و داشتم ( تاکید زیاد روی ارزشهام-توجه به اینکه دیگران چه فکر میکنن -احساس میکنم خیلی سخت گرفتم و خیلی ایده آل ها برای خودم درست کردم ) وسواس فکری ،افسردگی،فشار زیاد ،اینا ترکیبی باعث شدن استرس سطحش خیلی بالا بره ،
    برنامه اصليم همون طور که فکرش رو میکردم و دست نگه داشته بودم براش : درمان این موارد و رسیدگی بیشتر به سلامت جسمی - ذهنی هست و دوباره ساختن فکر ها به صورت مناسب نه چیزی که باعث استرس و این موارد بشه )

تصمیم گرفتم درست بعده کنکور به مشاور مراجعه کنم و این مشکلات رو حل کنیم ،درمان دارویی هم ایشون تشخیص میدن .قصد دارم ایم دم کردنی ها و .... رو یه سال ادامه بدم تا دوباره ریکاوری بشه.
    برآي یکی دو ساعت بدن اونقدر آرام بود که حس و حال چند سال پیش بهم دست داد نمیدونم کی ولی زمانی که از همه لحاظ همه چی عالی بود . وقتی این موارد برطرف میشه مطمئنم اوضاع خیلی به نفعم میشه چون این حالت رو قبلا داشتم و بهترین دوران بود .ممنون
    ویرایش توسط Neurosurgeon : 06-25-2018 در ساعت 06:55 PM

16. Top | #15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    2.55
    تشکـر
    2,464
    تشکر شده 1,466 بار در 1,054 پست
    سیستم عامل و مرورگر

سلام آقا سجاد
    آخر تاپیک متوجه شدم شمایین
    شرایطتون رو کاملا درک می کنم، زودتر فرصت نکردم براتون پست بذارم
    ببینین همه ی کنکوری ها یه استرس آزمون رو دارن
    حالا بعضی ها کمتر بعضی ها بیشتر
    سعی کنید کنترلش کنید و به چیزای منفی فکر نکنید اصلا
    خودتون رو از همین الان یه برنده بدونید چون میدونید با جون و دل تلاش کردید پس برنده هستید
    همه ی تلاشتون رو برای آزمون بذارید و با اعتماد به نفس سوالارو جواب بدید
    تمام مدت رو توکلتون به خدا باشه و مطمئن باشید خداوند تلاش شما رو مد نظر داره
    با یاد خدا دل ها آروم میشه
    سوره ی ناس و آیت الکرسی رو هر روز بخونید

روزها هم اگه میتونید یادداشت ها و خلاصه ها رو بخونید
    اون تاریخ ادبیات ها هم یه مرور داشته باشید بد نیست
    اصلا هم نترسید چون مطمئن باشید اونقدر براتون مرور شده اطلاعات همش تو ذهنتونه
    فقط باید آروم باشید و به راحتی بکشید بیرون اطلاعات رو و تحلیل درست انجام بدید

منم یه زمان مثل شما خیلی استرس داشتم و بعدها فهمیدم واقعا حماقته
    درسته آزمون مهمی هستش ولی بعدها تو زندگی یاد میگیرید چیزای مهمتری هم هست
    و اینو یادتون باشه من دارم این رو از تجربه ی زندگی چند ساله ام بهتون میگم
    هیچ چیزی تاکید می کنم هیچ چیزی توی دنیا ارزش این رو نداره که شما به خاطرش آرامش خودتون رو سلب کنید
    نه کنکور و نه هیچ چیز دیگه
    چون آدم فرصت های زندگی زیادی داره

من سال ها برای درس خوندن تلاش کردم، از این بچه مثبتای درس خون که بعضی وقت ها وقت تفریح رو از خودم می گرفتم و مدام کتاب دستم بود
    اون موقع ها هم فکر نمیکرم شرایط اینجوری بشه واقعا
    فکر کردم برم دانشگاه مدرک بگیرم حلوا حلوام میکنن
    اون همه سال شاگرد ممتاز شدم کلی لوح تقدیر و هدیه گرفتم
    خدا میدونه چقدر اشک ها ریختم به خاطر چند صدم یا چند نمره
    چه شب هایی رو تا دیر وقت بیدار موندم
    و چه صبح هایی که با اذان یا قبل اذان بیدار میشدم و درس میخوندم
    ولی خدایی ارزش اون همه سخت گرفتن رو نداشت

میدونم درس مهمه و کنکور هم مهم هستش
    ولی همیشه سعی کنید مثبت اندیش باشید و با خیال آسوده به کاری که انجام میدید مسلط باشید
    شما همه ی تلاشتونو بگنید بقیه اش رو هم بسپارید دست خدا
    دل اگه جای ایمان باشه نگرانی توش جایی نداره
    به خدا به خودتون و و توانایی هاتون ایمان داشته باشید
    ان شاالله چند وقت دیگه با خبرهای خوش بیاید موفقیتتونو بهمون خبر بدید.
    بمب انرژی باشید و همیشه سرافراز.
    از صمیم قلب براتون بهترین ها رو براتون آرزو می کنم.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 06-26-2018 در ساعت 01:33 AM

17. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. Top | #16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام آقا سجاد
    آخر تاپیک متوجه شدم شمایین
    شرایطتون رو کاملا درک می کنم، زودتر فرصت نکردم براتون پست بذارم
    ببینین همه ی کنکوری ها یه استرس آزمون رو دارن
    حالا بعضی ها کمتر بعضی ها بیشتر
    سعی کنید کنترلش کنید و به چیزای منفی فکر نکنید اصلا
    خودتون رو از همین الان یه برنده بدونید چون میدونید با جون و دل تلاش کردید پس برنده هستید
    همه ی تلاشتون رو برای آزمون بذارید و با اعتماد به نفس سوالارو جواب بدید
    تمام مدت رو توکلتون به خدا باشه و مطمئن باشید خداوند تلاش شما رو مد نظر داره
    با یاد خدا دل ها آروم میشه
    سوره ی ناس و آیت الکرسی رو هر روز بخونید

روزها هم اگه میتونید یادداشت ها و خلاصه ها رو بخونید
    اون تاریخ ادبیات ها هم یه مرور داشته باشید بد نیست
    اصلا هم نترسید چون مطمئن باشید اونقدر براتون مرور شده اطلاعات همش تو ذهنتونه
    فقط باید آروم باشید و به راحتی بکشید بیرون اطلاعات رو و تحلیل درست انجام بدید

منم یه زمان مثل شما خیلی استرس داشتم و بعدها فهمیدم واقعا حماقته
    درسته آزمون مهمی هستش ولی بعدها تو زندگی یاد میگیرید چیزای مهمتری هم هست
    و اینو یادتون باشه من دارم این رو از تجربه ی زندگی چند ساله ام بهتون میگم
    هیچ چیزی تاکید می کنم هیچ چیزی توی دنیا ارزش این رو نداره که شما به خاطرش آرامش خودتون رو سلب کنید
    نه کنکور و نه هیچ چیز دیگه
    چون آدم فرصت های زندگی زیادی داره

من سال ها برای درس خوندن تلاش کردم، از این بچه مثبتای درس خون که بعضی وقت ها وقت تفریح رو از خودم می گرفتم و مدام کتاب دستم بود
    اون موقع ها هم فکر نمیکرم شرایط اینجوری بشه واقعا
    فکر کردم برم دانشگاه مدرک بگیرم حلوا حلوام میکنن
    اون همه سال شاگرد ممتاز شدم کلی لوح تقدیر و هدیه گرفتم
    خدا میدونه چقدر اشک ها ریختم به خاطر چند صدم یا چند نمره
    چه شب هایی رو تا دیر وقت بیدار موندم
    و چه صبح هایی که با اذان یا قبل اذان بیدار میشدم و درس میخوندم
    ولی خدایی ارزش اون همه سخت گرفتن رو نداشت

میدونم درس مهمه و کنکور هم مهم هستش
    ولی همیشه سعی کنید مثبت اندیش باشید و با خیال آسوده به کاری که انجام میدید مسلط باشید
    شما همه ی تلاشتونو بگنید بقیه اش رو هم بسپارید دست خدا
    دل اگه جای ایمان باشه نگرانی توش جایی نداره
    به خدا به خودتون و و توانایی هاتون ایمان داشته باشید
    ان شاالله چند وقت دیگه با خبرهای خوش بیاید موفقیتتونو بهمون خبر بدید.
    بمب انرژی باشید و همیشه سرافراز.
    از صمیم قلب براتون بهترین ها رو براتون آرزو می کنم.

ممنون یلدا خانم. دقیقا به خاطر انرژی ای که میدین و امیدواری و راهکاری که میدین شما رو به موضوع دعوت کردم. مرسی.

یلدا خانم اصل قضیه اینی هست که میخوام بگم. در حقیقت این دومین باری هست که این فکر به ذهنم میرسه.

دلیل اصلی این حالت من(استرس-تنش های ذهنی و بیقراری و...) در چند خط اینا میشه:
    1.ایده ال های زیاد و سخت گیری های زیاد به خودم.
    2.بیشتر از حد توانایی هام خواستن و به شکل وسواس گونه به این موارد فکر کردن
    3.احساس اینکه باید همیشه هر جایی اول باشم.
    4.احساس اینکه همیشه در جنگ هستم و باید هر جا میرم موفق باشم. یه اصطلاحی هست به این میگن کمال طلبی موفقیت یا اضطراب موفقیت و این خودش باعث شروع تنش ها و مشکلات دیگه میشه
    5.وسواس فکری شدیدی که به خاطر این موارد راه افتاده.

به نظرم من با وجود این موارد بالا در حقیقت به جای اینکه یک قدم به جلو گام بردارم یک قدم یا چند قدم به عقب قدم برداشتم.

اصل قضیه اینه که باید از زندگی لذت برد و همراه باهاش به موفقیت و چیزایی که میخوایم برسیم نه این که خودمون رو بکشیم و اخر سر هم به چیزایی که میخوایم نرسیم(شاید به خاطر فکرای غلطی که وجود داره)

خب اولین چیزی که به ذهنم میرسه انجام بدم اینه که یه تغییر اساسی تو زندگی ایجاد کنم.
    یه منحنی هست تو بحث فشار مناسب کاری و بازدهی.
    یه منحنی هست مثل همین کوه هایی که تو نقاشی کشیدیم.
    فشار کم باعث خستگی میشه و فشار زیاد باعث استرس و اضطراب شدید میشه. میانه ی این منحنی فشار مناسبی هست که باید وجود داشته باشه.

من این مورد رو نمیدونستم و میگفتم باید فشار زیاد باشه یعنی انتهای منحنی. برای همین وضعیت الان اینه.
    در اصل باید با توجه به موقعیتی که هست خودمون رو فشار مناسب رو ایجاد کنیم. شاید مثلا برای یه ورزشکار دوومیدانی انتهای منحنی باشه ولی برای یه شخصی که محصل هست مثل من میانه این منحنی بهترین حالت هست.
    میانه منحنی میگه: ساعت مطالعه دور و بر 8 ساعت +تفریح هایی که باید وجود داشته باشند.
    این رو صرفا به عنوان مثال گفتم.

خب الان میگم گذشته گذشته. تابستون رو میخوام اختصاص بدم به کلا رفرش افکار ذهنی که دارم کلا انتظارات و کمال گرایی ها باید کنار گذاشته بشه.
    یه جای خوبی پیدا کردم برای شروع این کار.... یه کارافرین هست برادرم بهم معرفی کرده. یه خرده از چیزایی که گفته بود رو شنیدم خوشم اومد. کلا ذهن دوباره ساخته میشه.
    این حس کمال طلبی که از اول همیشه باید بهترین بود باید از بین بره. برنامه خاصی داره.

من بتونم به روال عادی برگردم خیلی خیلی خیلی خوب میشه

ممنون از شما.

عادی زندگی کنم فردی عادی باشم و زندگی هم کنم و تفریح هم کنم و استرس موفقیت کمتر داشته باشم و با تلاش قابل قبول (نه رویایی) به موفقیت میتونم برسم و این خودش عادت میشه یه عادت خوب.

یک بار روانشناسی رو حضوری دیدم. برام خیلی جالب بود. راستش اولین باری بود که شخصی رو میدیدم که هیچ گونه اضظرابی نداشت. تا الان هر کی رو دیدم حداقلی از اضطراب رو داشت.
    منو به فکر فرو بود که چرا یکی این همه استرس داره یکی دیگه نه؟؟ خب همه تو یه جامعه هستیم و نسبتا با میانگین همون فشار جامعه(تقریبا). به این نتیجه رسیدم همه چیز تو ذهن ما هست. استرس نگرانی هر چیز دیگه ای ناشی از ذهنیت ما هست.

من به این فکر کردم که چرا تو مواقع خاصی استرس دارم؟
    به این نتیجه رسیدم که ذهنیتم اشتباه بوده و هست.
    برای همین هست که همیشه به خودم و بقیه میگم کلید اصلی رفع همه مشکلات اینچنینی تو ذهن ماست.
    لازمه این امر اینه که بیام کلا ذهن رو از اول دوباره بسازم بدون ایده ال های انچنانی.

دلیل اصلی اینکه هر جا میرم استرس هم هست اینه که همیشه انتظار دارم به بهترین نحو ممکن حضور داشته باشم.دوست دارم همه توجه ها به من باشه.

احساس میکنم اینطوری خیلی بیشتر از زندگی لذت میبرم و خیلی فکر ازاد میشه و میتونم مثل یه ادم عادی زندگی کنم.(این چیزی که هست به خاطر ذهنیت هایی که هست واقعا نمیشه گفت زندگی خوب-چون فکرای خوبی وجود ندارن به نظرم.)

خب من یه سال درگیر مجازی و اینا بودم. دوست داشتم اعضای انجمن رو حضوری میدیدم تا اینجا تو مجازی. راستش من اصلا اهل مجازی نیستم و خواستم باهاش خو بگیرم ولی اصلا نمیتونم.تابستون همونطور که قبلا گفتم میخوام زندگی رو از مجازی ببرم به سمت واقعیت از مجازی بیام بیرون. این مدت کافی بود.
    میدونین... الان که این فکرا به ذهنم میان خیلی خوشحالم. نه مثل این چند سال اخیر که ذهنیت هام پر از ایده ال ها و ارزش های ثابت بود. به نظرم میشه و میتونم از این به بعد زندگی واقعی داشته باشم و از همه مهمتر موفقیت های خیلی زیادی داشته باشم ولی به طور عادی نه افراطی با این فکرای مسموم.

قصد دارم تابستون پیش یک روانشناس با تجربه و حرف ای برم و ازمون های مختلف روانشناسی روانشناختی رو بدم و مطمعنم خیلی مشکلات دارم و احتمالا اختلالات متنوع و جور و اجور. اول بتونم این موارد رو برطرف کنم خیلی خوب میشه به یه سطح خوبی از سلامت فکری و جسمی میرسم.

این فکرا اصلا اصلا خوب نیستن و باید عوض بشن.بهترین بودن...... این هم باید حذف بشه.
    خانم @ghm
    از شما هم ممنونم. ایده کتاب خوندن خیلی به دردم خورد. کتابا رو میخوندم و یه حس خاصی بهم میداد. یه حس که خیلی برام اشنا بود یه ارام کننده بوده و هست انگار.به این فکر کردم که من وقتی که این حس رو داشتم(قبلا) چرا اونطوری بودم؟ بعده کلی فکر به این نتیجه رسیدم که این فکرایی که تو ذهنم ایجاد کردم و میگفتم درسته درسته(به صورت افراطی) همشون اشتباه بودن و منشا این مشکلات شدن.
    ارام بودن و ارام شدن با انجام دادن کارای عادی و بدون استرس موفقیت.
    به نظر خودم این کتاب خوندن خیلی ارامش میده.مدتی که درگیر کنکور بودم هیچ تفریح خاصی نتونستم بکنم و هیچ کتابی رو خوب نتونستم بخونم و تلنبار شدن که یه روزی بعده کنکور بخونمشون.
    من که میگم این همه کتاب خوندن رو دوست دارم و دوست دارم بنویسم(با این کامنتا و متنا احتمالا دیدید) چرا که نه یه نویسنده هم بشم؟ کتاب های مختلف بنویسم ذهن ازاد تر بشه ذهنیت های جدید هم پیدا کنم؟خوب میشه.

ممنون بابت انرژی و امیدوارم این که هر مشکلی که پیش اومد بتونین با درایت و ذهنیت خوب حلش کنین.

19. 3 کاربران زیر از Neurosurgeon بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. Top | #17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    سیستم عامل و مرورگر

حس خیلی خوبی پیدا کردم از وقتی تونستم منشا این مشکلات رو پیدا کنم. و خیلی ارام شدم. خب من فهمیدم که این راهی که میگفتم درسته درسته اشتباه بوده. و خیلی خوشحالم خیلی خیلی بابت این که جا برای پیشرفت خیلی هست

21. 3 کاربران زیر از Neurosurgeon بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. Top | #18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.40
    تشکـر
    7
    سیستم عامل و مرورگر

من مطمعنم موفق میشم پسر چون بله این راه درست هست که پیدا کردم : عادی بودن نه سوپر استار بودن.

23. 3 کاربران زیر از Neurosurgeon بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. Top | #19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.19
    تشکـر
    472
    تشکر شده 264 بار در 141 پست
    سیستم عامل و مرورگر

واووو.. خداییش من چیزای خوبی از این متنت یاد گرفتم و یا شاید یه یادآوری بزرگ شد برام.. ممنون

25. Top | #20

دلنوشته کاربر
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    ميانگين پست در روز
    1.93
    تشکـر
    1,875
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

سلام

امروز و فردا را فقط به صورت تفریحی بخوان که ذهنت هم آرام شود و هم آماده.
    قبل از امتحان حتما چندتا نفس عمیق بکش و آیه الکرسی را بخوان.
    هدف این هست که خوب امتحان بدهی
    هدف نتیجه نیست بلکه فکرت سر جلسه مثل خونه باشه

26. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)