مشاور
تبلیغات مشاور

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: اضطراب شدید به علت امتحان در کودک

1. Top | #1

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33077
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

اضطراب شدید به علت امتحان در کودک

سلام پسرم کلاس سوم ابتدایی هست همیشه اظطراب و استرس شدید برای امتحان داره حتی روزهایی هم که امتحان نداره چند بار گریه می کنه داخل خونه که باهاش کار می کنم خیلی خوبه ولی سر امتحان معمولا نمی تونه درست جواب بده یا اصلا چیزی نمی نویسه که میگه بلد نبودم یا متوجه منظورش نشدم ولی همون سوال رو بعدا تو خونه کاملا درست حل می کنه برای همه درس هاش هم اینطوریه بیشتر دوست داره شفاهی باشه اگر بدونه شفاهی هست کمتر مشکل داره قبلا می گفت وقت کم میارم که معلمشون همکاری کردند و بهشون بیشتر وقت میده ولی همچنان مشکل داره من هیچ وقت دعواش نکردم برای نمره هاش ولی خودش میگه اگه کم بشم خجالت می کشم واقعا نمی دونم باید چیکارش کنم به نظر شما می تونم تحت نظر پزشک بهش قرص آرام بخش بدم ؟
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    3710
    عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    6.78
    تشکـر
    4,051
    تشکر شده 9,611 بار در 4,733 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : اضطراب شدید به علت امتحان در کودک

بسیاری از کودکان‌در مورد امتحان نگرانی دارند و اضطراب امتحان ممکن است به علت افزایش امتحاناتی که با استانداردهای مدارس آمریکا ارتباط دارد در‌حال افزایش باشد. دانش آموزان موفق‌در موقعیت های پر استرس اغلب اضطراب را به خوبی مدیریت و از راهبردهای خودنظمی استفاده میکنند.
    اگرچه‌در هر محیط امتحانات سخت می‌تواند برای بعضی از دنش آموزان استرس زا باشد اما آنهایی که نگرش های منفی دارند و آنهایی که موقعیت را تهدید کننده ارزیابی میکنند در امتحان خوب عمل نمی‌کنند.
    علاوه بر این نارضایتی مکرر یا مداوم نوعی تنبیه بعد از شکست است و یکی از پیش آیندهای متداول اضطراب امتحان می‌باشد.

اضطراب امتحان با مهارت های ضعیف مطالعه سازماندهی ضعیف ، ترس از شکست و مشکل‌در فهم موضوع اصلی ارتباط دارد. چندین دلیل ممکن برای اضطرابریاضی ذکر کرده اند که شامل موارد زیر میشود :

• نبود کافی‌در معرض تجارب آموزشی ای که باعث ارتقاء نگرش مثبت میشود.
    • والدینی که اضطراب ریاضی را تجربه کرده اند.
    • شیوه های آموزشی ضعیف
    • تکرار خیلی زیاد
    • کمبود کاربرد ریاضی در زندگی روزمره
    • باورهای فرهنگی خاص

خودگویی اطمینان بخش همانند (( نگران نباش)) یا (( بیشتر تلاش کن)) راهبردهایی هستند که به بعضی از کودکان در‌کنترل اضطرابی که‌در حین امتحان مداخله میکند کمک میکند.
    وقتی که یک دانش آموز تجارب زیادی در مسایل خاصی دارد باورهای ویژه – موقعیت که رشد یافته اند انتظار عملکرد فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
    از سویی دیگر اگر فرد تجارب خاصی‌در یک موقعیت خاص نداشته باشد ارزیابی ها ممکن است بر پایه ی خوش بینی یا بدبینی عمومی فرد صورت بگیرد. مثلا باورهای دانش آموزان درباره ی ریاضیات ، همان طوری که به تجارب اولیه‌در زمینه ریاضیات رابطه دارد ، به باورهای والدین درباره ریاضی ، فرهنگ خانوادگی ، و شرایط کلاسی موجود هم بستگی دارد.
    بعضی از دانش آموزان معتقدند که پسران‌در ریاضی بهتر عمل میکنند ، یا خودشان (( استعداد ریاضی )) ندارند ، یا آنها ناتوانی‌در یادگیری ریاضیات دارند.
    در‌ سال‌های دبیرستان دختران نسبت به پسران اضطراب ریاضی بیشتری از خود نشان می‌دهند. آنها چندان از ریاضیات لذت نمی‌برند و نسبت به پسران‌در عملکرد ریاضی بیشتر احساس خجالت میکنند. کیت و ریمر دریافتند که اضطراب ریاضی (( سیالیت ریاضی )) را به ویژه‌در دانش آموزان بزرگتر تحت تاثیر قرار می‌دهد.
    اکثرا دانش آموزانی که عقیده دارند میتوانند پیشرفت کنند عملکرد خوبی دارند. حتی آنهایی که‌در مورد توانایی خود غلو میکنند نسبت به آنهایی که واقع بین هستند در سطح بالاتری عمل میکنند.
    غلو کردن‌در مورد توانایی میتواند به عنوان یک راهبرد خودتنظیمی‌در نظر گرفته شود و دانش آموزانی که عقیده دارند توانا هستند زمان رو به رو شدن با استرسهیجانات منفی را کم برآورد میکنند.
    باورهایی درباره شایستگی فرد در تنظیم هیجانات توجه و رفتارش هم میتواند باعث بدتر شدن وضع شود و هم میتواند عملکرد مدرسه را تسهیل نماید. اگر دانش آموزان بر این عقیده باشند که آنها تحت کنترل نیستند زمانی که وارد دبیرستان می‌شوند هیجان منفی و استرس های مدرسه ای بیشتری را تجربه میکنند.
    عقاید خودتنظیمی ناسازگارانه دانش آموزان را در برابر فشارهای تحصیلی و هیجانی‌در طی گذر از یک دوره ی تحصیلی آسیب پذیر می‌سازد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22689558
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

3. Top | #3

نمایش مشخصات کاربری
    دلنوشته کاربر
    دلم از دنیا گرفته ... غم من مهتاب نداره
    شماره عضويت
    27671
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    1.18
    تشکـر
    792
    تشکر شده 553 بار در 374 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Sarbezir
    میزان امتیاز
    2

به بچتون بفهمونین که برا این چیزا اینقدره واکنش نشون نده
    چون وقتی بزرگ بشه مطمئنا ، با مشکلات حادی مواجه میشه
    قدر دان دانشته هایتان باشید نمیتوانید باور کنید که چه بسیار ادم هایی که به داشتن آنها ارزو مندند

طراح وب ، سئو ، اندروید ، تبلیغات سوالات کامپیوتری و فناوری خود را خصوصی کنید در خدمت شما هستم

4. Top | #4

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    31895
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.56
    تشکـر
    30
    تشکر شده 93 بار در 72 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Movafagh
    میزان امتیاز
    0

یه مدت تو خونه ازش امتحان بگیرید فضای امتحان رو تو خونه ایجاد کنید باهاش کار کنید اگر میشد با معلمش صحبت کنید و کم و بیش تو بعضی از امتحانات کنار فرزندتون باشید اما نه همیشه بعضا کنارش باشید آرومش کنید و ازش نتیجه امتحاناتشو نپرسید. احتمالا خودتون باعث شدید اضطراب بگیره اینقدر که والدین میخوان همیشه بچه شون بهترین نمره رو بگیره و اگر اینطور نشه چه اتفاقی میوفته!!!!! ازش نپرسید امتحانش رو چطور داده ولی دورادور حواستون باشه. امیدوارم خوب بشه ولی بهتر شما هم نگران نباشید و این نگرانی رو به فرزندتون منتقل نکنید. کنارش باشید دوستانه. و مشکلش رو با معلمش درمیون بذارید. و به بهانه های مختلف تو جلسات امتحان برید پیشش

5. Top | #5

نمایش مشخصات کاربری
    شماره عضويت
    33077
    عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.01
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    میزان امتیاز
    0

ممنون از همگی که وقت گذاشتین
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل

اضطرابات النوم,  اضطراب ثنائي القطب,  اضطراب الشخصية الحدية,  اضطراب,  اضطراب الهلع,  اضطراب الانية,  اضطراب وجداني ثنائي القطب,  اضطراب الهرمونات,  اضطراب الدورة الشهرية,  اضطراب القلق,  اضطراب شدید,  اضطراب شدید دارم,  اضطراب شدید درمان,  اضطراب شدید در کودکان,  اضطراب شدید در بارداری,  اضطراب شدید و وسواس,  اضطراب شدید و درمان,  اضطراب شدید امتحان,  اضطراب شدید در خواب,  اضطراب شدید نشانه چیست,  اضطراب امتحان در کودکان,  اضطراب امتحان در کودکان دبستانی,  استرس امتحان در کودکان,  کاهش اضطراب امتحان در کودکان,  استرس شدید,  استرس شدید دارم,  استرس شدید در بارداری,  استرس شدید در دوران بارداری,  استرس شدید دارم چیکار کنم,  استرس شدید درمان,  استرس شدید باعث چه میشود,  استرس شدید در اوایل بارداری,  استرس شدید چیست,  استرس شدید در نوجوانان,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)