نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: بحث آزاد : مشکلات با سیستم دانشگاهی و افت تحصیلی

932
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30555
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بحث آزاد : مشکلات با سیستم دانشگاهی و افت تحصیلی

سلام دوستان من دانشجوی یه دانشگاه دولتی ترم 6 هستم.تا حالا دو ترم مشروطی داشتم.با رتبه حدود 5000 سهمیه2 توی این دانشگاه قبول شدم.از وقتی وارد دانشگاه شدم احساس می کنم این رفت و آمدهای من بیهوده است و هیچ سودی برام نداره.مثلا هر ترم هفته اول و آخر ترم هیچ کلاسی تشکیل نمیشه یکی دو هفته دانشجوها وسط ترم تعطیل می کنن .در مجموع از 16 هفته آموزشی شاید 10 هفته مفید باشه.حالا میخوام چند مورد رو که باعث شده از دانشگاه زده شم رو براتون بگم و مشورت کنم:
    1-مثلا این ترم یه استاد داشتیم سه هفته اول رو کلا کلاس نیومد.هفته اول که کلا هیچکس نمیره .هفته دوم و سومم ما رفتیم سر کلاس و اون نیومد.هفته چهارم دوباره رفتیم کلاس که چون روز بین التعطیلین بود هشت نفر بیشتر نیومده بودن و استاد هم اومد نیم ساعته یه حرفایی زد و رفت.از این ور اون ور پرسیدم گفتن این استاده کلا کسی رو نمیندازه و سر کلاسش نرو.خلاصه یکی دو هفته رو نرفتم و تا آخر ترم یکی در میون می رفتم سر کلاسش ولی هرموقع هم می رفتم جای ساعت 8 .8/30-9میومد سر کلاس.شما جای من باشید اگه یه بار ساعت پنج و نیم صبح از خواب بیدار شید و این اتفاق بیفته هفته بعد میرید سر کلاس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2-یه استاد دیگه داشتیم درس زبان تخصصی.از 50 نفر کلاسش تقریبا20 نفر سر کلاس میومدن(بقیه هم دانشگاه بودن ولی چون میدونستن استاد سر کلاس حضورغیاب نمیکنه نمیومدن)این استاد یه متن انگلیسی درباره روند پیشرفت و برنامه ریزی برای تولید باتری های لیتیوم یون ماشین در کشور آمریکا (این چه ربطی به رشته مکانیک داره نمیدونم)میاورد سر کلاس هر کس یه جمله میخوند ترجمه می کرد و همین طور نفر بعدی هرکس هم که نوبتش می رسید یا یکی باید بیدارش می کرد یا بهش نشون میداد کدوم خط رو بخونه.یادمه اخرین جلسه نصف وقت کلاس گذشته بود که یکی از دانشجوها گفت میشه امروز میشه زود تعطیل کنید که استاده از خدا خواسته گفت باشه همین الان پاشید برید(این یعنی این کلاس بود و نبودش برای هیچکس فایده نداره)
    3-باز یه استاد دیگه داشتیم که کلاسش ساعت هشت و نیم شروع میشد.اول ترم به بچه ها گفت که صبح ها ساعت 9 بیاید از اون طرف دیرتر میریم.ولی خدا وکیلی نشد یه بار این زودتر از ساعت ده سر کلاس باشه.چند باری که رفتم سر کلاسش موقع تدریس استاد هر موقع نگاه می کردم یکی تو چرت بود،یکی با گوشیش بازی می کرد و یکی هی میرفت بیرون میومد و کلا کلاس برای همه تحمل ناپذیر بود.این درسم حذف کردم به امید ترم بعد.
    این سه نمونه از اساتید و دروسی بود که من داشتم.و توی همه درس ها چشمم به این میخوره که کلاس برای هیچکس اهمیت نداره استاد که کلاس رو تعطیل می کنه دانشجو ها عین زنجیرپاره کرده ها فرار می کنن.آخر هم نمره ای که پایان ترم به دانشجو داده میشه یه نمره ای هست حاصل از تقلب،چاپلوسی،وکلا یه نمره بدون مبنا و کیلویی.
    حالا الان من وسط امتحاناتم.دو تا امتحان اولم رو خراب کردم و بعدی ها شاید یکم بهترشه ولی یه حسی میگه سومین مشروطیم و اخراج شدنم از دانشگاه این ترم رقم میخوره.
    من روی این خیلی فکر کردم ولی تا حالا به نتیجه ای نرسیدم.دست و دلم به درس خوندن نمیره با این که واقعا چیزای ساده ایه.حاضرم هر کاری به جز درس خوندن انجام بدم.میخوام راهنماییم کنید و بگید به نظرتون چطور میتونم اوضاع رو بهتر کنم و بنظرتون حرف هایی که در مورد سیستم دانشگاه ها زدم تا چه حد درسته؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30555
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکلات با سیستم دانشگاهی و افت تحصیلی و مشروطی(دانشجوها حتما جواب بدن.ممنون)

ضمنا من یه چیز که یادم رفت بگم من خودم مدرس هستم (یه سری دوره های المپیاد)وقتی سر کلاس احساس می کنم یه دانش آموز درس براش جذابیت نداره یا گوش نمیده فکر می کنم چجوری جذبش کنم.روی روش تدریسم برای دوره بعدی کار می کنم و به نظر خودم هم هر دوره ای که برگزار می کنم نسبت به دوره قبلی بهتر شده.اما توی دانشگاه این خبرا نیست یه سیستم کیلویی و بی اساس.از روش تدریس گرفته تا نمره دهی.چون من رشته ام مکانیکه کارای نقشه کشی مکانیکی هم انجام میدم(بیرون از دانشگاه)اما به دانشجوهای دور و ورم که نگاه می کنم هیچکدومشون دنبال این کارا نیستن و این موضوعات باعث عذابم شده

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : مشکلات با سیستم دانشگاهی و افت تحصیلی و مشروطی(دانشجوها حتما جواب بدن.ممنون)

سلام

خب آقا شما چیکار داری به بقیه... راه خودتو برو
    دوتا کتاب بذار همیشه تو کیفت هرموقع استاد دیر اومد کتاب بخون
    سطخ آموزش پایینه ، خودت مهارت هاتو ارتقا بده
    همینه دیگه سیستم داغونه، حالا بخوای حرص بخوری چیزی درست میشه؟!

اگه تواناییش رو در خودت میبینی بشو یه استاد درست حسابی که حرفای به درد بخور میزنه و دانشجو رو جذب درس خوندن میکنه،
    دور بعدی دور نسل ماست، به اندازه کافی غر زدیم الان وقت عمله، اگه همه واقعا بخوان میشه آروم آروم درستش کرد

ولی اگه فک میکنی نمیشه و تغییر دادن اوضاع به این راحتی نیستا و این حرفا...
    پس اقدام کن برای اپلای خارج کشور، برو تو یه سیستم استاندارد درست حسابی تحصیل کن

به هرحال مشروط شدن بحثش از مشکل نظام آموزشی یه ذره مجزاست، دانشجوی خوب خودش برا خودش انگیزه میسازه ،
    بی بخاری بقیه و سطح پایین نظام آموزشی دلیل موجهی برای مشروط شدن نیست
    امضای ایشان

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30555
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من صبح ها ساعت 5و نیم از خواب پا میشم و تو اون شلوغی خودمو میرسونم دانشگاه .شما جای من باشی و ببینی روزی 5 ساعت فقط صرف رفت و آمدت میشه بعد استاد و دانشجو واسه کلاس ارزش قائل نیستن و وقتت داره تلف میشه چیکار میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    تشکر شده 113 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط amir111 نمایش پست ها
    سلام دوستان من دانشجوی یه دانشگاه دولتی ترم 6 هستم.تا حالا دو ترم مشروطی داشتم.با رتبه حدود 5000 سهمیه2 توی این دانشگاه قبول شدم.از وقتی وارد دانشگاه شدم احساس می کنم این رفت و آمدهای من بیهوده است و هیچ سودی برام نداره.مثلا هر ترم هفته اول و آخر ترم هیچ کلاسی تشکیل نمیشه یکی دو هفته دانشجوها وسط ترم تعطیل می کنن .در مجموع از 16 هفته آموزشی شاید 10 هفته مفید باشه.حالا میخوام چند مورد رو که باعث شده از دانشگاه زده شم رو براتون بگم و مشورت کنم:
    1-مثلا این ترم یه استاد داشتیم سه هفته اول رو کلا کلاس نیومد.هفته اول که کلا هیچکس نمیره .هفته دوم و سومم ما رفتیم سر کلاس و اون نیومد.هفته چهارم دوباره رفتیم کلاس که چون روز بین التعطیلین بود هشت نفر بیشتر نیومده بودن و استاد هم اومد نیم ساعته یه حرفایی زد و رفت.از این ور اون ور پرسیدم گفتن این استاده کلا کسی رو نمیندازه و سر کلاسش نرو.خلاصه یکی دو هفته رو نرفتم و تا آخر ترم یکی در میون می رفتم سر کلاسش ولی هرموقع هم می رفتم جای ساعت 8 .8/30-9میومد سر کلاس.شما جای من باشید اگه یه بار ساعت پنج و نیم صبح از خواب بیدار شید و این اتفاق بیفته هفته بعد میرید سر کلاس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    2-یه استاد دیگه داشتیم درس زبان تخصصی.از 50 نفر کلاسش تقریبا20 نفر سر کلاس میومدن(بقیه هم دانشگاه بودن ولی چون میدونستن استاد سر کلاس حضورغیاب نمیکنه نمیومدن)این استاد یه متن انگلیسی درباره روند پیشرفت و برنامه ریزی برای تولید باتری های لیتیوم یون ماشین در کشور آمریکا (این چه ربطی به رشته مکانیک داره نمیدونم)میاورد سر کلاس هر کس یه جمله میخوند ترجمه می کرد و همین طور نفر بعدی هرکس هم که نوبتش می رسید یا یکی باید بیدارش می کرد یا بهش نشون میداد کدوم خط رو بخونه.یادمه اخرین جلسه نصف وقت کلاس گذشته بود که یکی از دانشجوها گفت میشه امروز میشه زود تعطیل کنید که استاده از خدا خواسته گفت باشه همین الان پاشید برید(این یعنی این کلاس بود و نبودش برای هیچکس فایده نداره)
    3-باز یه استاد دیگه داشتیم که کلاسش ساعت هشت و نیم شروع میشد.اول ترم به بچه ها گفت که صبح ها ساعت 9 بیاید از اون طرف دیرتر میریم.ولی خدا وکیلی نشد یه بار این زودتر از ساعت ده سر کلاس باشه.چند باری که رفتم سر کلاسش موقع تدریس استاد هر موقع نگاه می کردم یکی تو چرت بود،یکی با گوشیش بازی می کرد و یکی هی میرفت بیرون میومد و کلا کلاس برای همه تحمل ناپذیر بود.این درسم حذف کردم به امید ترم بعد.
    این سه نمونه از اساتید و دروسی بود که من داشتم.و توی همه درس ها چشمم به این میخوره که کلاس برای هیچکس اهمیت نداره استاد که کلاس رو تعطیل می کنه دانشجو ها عین زنجیرپاره کرده ها فرار می کنن.آخر هم نمره ای که پایان ترم به دانشجو داده میشه یه نمره ای هست حاصل از تقلب،چاپلوسی،وکلا یه نمره بدون مبنا و کیلویی.
    حالا الان من وسط امتحاناتم.دو تا امتحان اولم رو خراب کردم و بعدی ها شاید یکم بهترشه ولی یه حسی میگه سومین مشروطیم و اخراج شدنم از دانشگاه این ترم رقم میخوره.
    من روی این خیلی فکر کردم ولی تا حالا به نتیجه ای نرسیدم.دست و دلم به درس خوندن نمیره با این که واقعا چیزای ساده ایه.حاضرم هر کاری به جز درس خوندن انجام بدم.میخوام راهنماییم کنید و بگید به نظرتون چطور میتونم اوضاع رو بهتر کنم و بنظرتون حرف هایی که در مورد سیستم دانشگاه ها زدم تا چه حد درسته؟
    سلام شما درس خودت را بخون به کسی کار نداشته باش .

بهت حق میدم و کاملا درک میکنم چون خودم چند ترم اول خیلی اشتیاق داشتم ولی ترم اخر دپرس شدم و دیگه بزور خودم را کشوندم تا تموم کنم و این نظام اموزشی اشتباه شور اشتیاق من را کشت .

شما کار خودت را ادامه بده و سعی کن برای مقاطع بالاتر دانشگاههای بهتری قبول بشی که سطح علمی بالاتری داشته باشه . من خودمم دولتی بودم ولی هر دانشگاه دولتی هم خوب نیست.

دانشگاههایی مثل شریف و تهران و ... خیلی خوبن و اینا ارزش درس خوندن دارن بقیه ی دانشگهها مثل یک شوخی مسخره میمونن با اساتید بیسواد که هیچی جز تکرار مضخرفات خودشون را بلد نیستن.

متاسفانه خیلی دروس هم غیرکاربردی و مضخرفن .

اگر تونستی برو خارج ایران ارزش درس خوندن نداره و وقت تلف کردنه .

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30190
    تشکـر
    137
    تشکر شده 113 بار در 71 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط amir111 نمایش پست ها
    من صبح ها ساعت 5و نیم از خواب پا میشم و تو اون شلوغی خودمو میرسونم دانشگاه .شما جای من باشی و ببینی روزی 5 ساعت فقط صرف رفت و آمدت میشه بعد استاد و دانشجو واسه کلاس ارزش قائل نیستن و وقتت داره تلف میشه چیکار میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    شما که تا اینجاش اومدی بقیشم بخون تموم کن . اشتباهت اینه که دانشگاه راه دور رفتی دقیقا مثل خودم . منم پوستم کنده شد خیلی اذیت شدم مثل جهنم شده بود برام .

منم 5 صبح میرفتم اون جهنم و واقعا الان یادش افتادم حالم بد شد خیلی سخت بود خدا را شکر تموم شد.

تموم کن یا انتقالی بگیر یا انصراف بده برو جای دیگه تطبیق واحد بده .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)