نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بی انگیزگی درس خوندن

1102
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12562
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بی انگیزگی درس خوندن

سلام.من دانش اموز سوم تجربی هستم و ازمون نهایی برام خیلی اهمیت داره.اینو هم میدونم.عملکردم اول سال خوب بود امافکر میکنم بخاطر رنج هایی هست که کشیدم کلا بیخیال درس شدم.دیگه سر کلاس هم گوش نمیدم.انگیزم خیلی کمه.اصلا حوصله درس خوندن رو ندارم.لطفا راهنمایی کنین.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بی انگیزگی بی حوصلگی خستگی و بی خیال شدن از درس

نقل قول نوشته اصلی توسط ارمین77 نمایش پست ها
    سلام.من دانش اموز سوم تجربی هستم و ازمون نهایی برام خیلی اهمیت داره.اینو هم میدونم.عملکردم اول سال خوب بود امافکر میکنم بخاطر رنج هایی هست که کشیدم کلا بیخیال درس شدم.دیگه سر کلاس هم گوش نمیدم.انگیزم خیلی کمه.اصلا حوصله درس خوندن رو ندارم.لطفا راهنمایی کنین.
    دوست عزیز وقتی خودتون میدونید این حالت شما به چه دلیلی هست پس باید برای حل وفصلش کاری کرد

چون با این کلی گویی به نتیجه ای نمیرسید

پس بهتره در این مورد با مشاور مشورت کنید و لااقل هم که مشاوره تلفنی انجام بدید

http://forum.moshaver.co/f116/%D8%A2...B4%DA%A9-6827/
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : بی انگیزگی درس خوندن

نقل قول نوشته اصلی توسط ارمین77 نمایش پست ها

مطلب زیرو مطالعه کنید برای ایجاد انگیزه در شما میتونه راهکارهایی رو ارائه کنه ...

ولی منم توصیه میکنم برای رسیدن به ارامش ذهنی که در تحصیلاتتون بسیار مهمه با مشاور مشورت کنید..

۱- با تقویت جسم و ایجاد انگیزه واعتماد به نفس عالی، انرژی را در وجود خویش احساس کنید. رسیدن به اهداف شخصی را زمانبندی کنید و یک به یک آغاز نمایید و تا به یک هدف بطورکامل نرسیده اید هدف بعدی را شروع نکنید.
    ۲- اگربه خود وعده­هایی داده­اید زود عمل کنید که اگر عمل به وعده در مورد خویش را یاد بگیرید، مهم انگارید و بها دهید، حتما عمل به وعده در وجودتان ملکه می­شود و به عینیت می­رسد.
    ۳- تا آنجا که می­توانید آنچه را بدست آورده­اید و یا انجام می­دهید به صورت اقدام از سوی شخص خویش به زبان آورید و از اینکه می­توانید آنچه در درون دارید به زبان آورید خود را تشویق کنید و این احساس بودن و وجود داشتن، احساس تازه­ای است که هزاران امید و حرکت ایجاد می­کند و شما را در برابر آنچه انجام می­دهید کاملا متمرکز مینماید.
    ۴- هر کسی در کاری که می­کند با توجه به تواناییها می­تواند بهترین باشد. تصور کنید روز سردی را در صحرا تجربه میکنید، در حالیکه قطعات کوچک چوب خشک را جمع کرده و خودتان بتنهایی، آنرا آتش می­زنید و از اینکه حاصل تلاش فردی شما ایجاد گرما و حرارت است احساس خوبی خواهید داشت. حال اگر وجود خویش را با تربیت و تلاش بتوانید حرارت بخشید، از گرمای صمیمیت و مهربانی وجودتان همگان به دورتان جمع می­گردند و احساس موفق بودن را که احساس بدست آوردنی است، حس خواهید کرد.
    ۵- از طبیعت، ورزش و امکانات سالم دیگر به نحو احسن بهره­ بگیرید.
    ۶- از شوخی و طنز به بهترین صورت استفاده کنید.
    ۷- مردم گرا باشید. انسانها را دوست داشته باشید و برای آنها کاری انجام دهید.
    ۸- خستگی امر طبیعی هر تلاشی است، ولی اگر زود خسته می­شوید وانرژی از دست می­دهید:

الف) هر روز یک هدف را در نظر بگیرید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.
    ب) زمانبندی داشته باشید و کارها را به اتمام برسانید.
    ج) هیچ کاری را به فردا موکول نکنید.

۹- اشتباهات خود را یادداشت کنید و با بررسی کردن، از آن درس بگیرید و برای جلوگیری از تکرار آنها تلاش نمایید.
    ۹- در انجام کارها لزومی ندارد با الگوهای طبیعی بدن و عادات شخصی خویش مبارزه کنیم. برنامه­ریزی بهتر است بر اساس عادات و توانائیهای طبیعی ما باشد.
    ۱۰-خود را آنگونه که هستیم بپذیریم و گاهی خلوت و تنهایی را برای اندیشیدن، انتخاب کنیم.
    ۱۱-و بالاخره باید یاد بگیریم شکرگزار باشیم. افرادی که شکرگزار نیستید شکایت میکنند و شکایت عادتی است که انسان را به طرف عدم رضایت و در نهایت افسردگی هدایت می­نماید.
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

5. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)