نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: بی حوصلگی در درس خواندن

1374
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13646
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بی حوصلگی در درس خواندن

سلام.
    رشته ام ریاضی فیزیکه. سال دوم. ترم قبل خیلی درس می خوندم. تو کلاس هم شاگرد دوم شدم. تو هیچ آزمونی هم شرکت نمی کنم. فقط یه بار امتحان پیشرفت تحصیلی دادم که تو مدرسه اول و تو شهر 18 ام شدم.
    از ترم دوم درس خوندنم خیلی بیشتر شد. اما الآن یکی دو هفته که به زور سمت کتاب می رم. روزی ده، دوازده ساعت درس به یکی دو ساعت کاهش یافت.
    یه جورایی نا امید شدم. من خیلی بیشتر از خودم انتظار داشتم.
    الآن باید چه کار کنم؟؟؟؟ تورو خدا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خیلی درس می خوندم.. اما حالا اصلا حوصله ندارم!!!!!

ببینید به نظر من بهترین کار این هستش که شما برنامهریزی کنید.البته قدم اول مشخص کردن هدف هستش.بهعنوان مثال هدف شما قبول شدن در رشته برق دانشگاه تهران هستش.این هدفتونو هر روز به خودتون گوشزد کنین.یا روی یه کاغذ بنویسید و در معرض دید قراربدید.این کار موجب میشه تا شما با دیدن هدف و یادآوریش انگیزتون چندین برابر باشه.بعد از مشخص دن هدف برای خودتون برنامه ریزی کنین.بهترین روش به نظر من برای برنامه ریزی مکتوب کردن برنامه هستش چون باعث میشه شما نسبت به برنامه متعهد تر شده و نسبت به انجامش بیشتر خودتون رو موظف بدونین.چون الان تو این وضعیت هستین تایم مطالعاتیتونو کوتاه در نظر بگیرین مثلا هر 45 دقیقه مطالعه و بعد 15 دقیقه استراحت.آخر هر هفته خودتونو با یه هدیه ی کوچیک برای انجام برنامه تشویق کنین تا انگیزه ی بیشتری واسه هفته ی بعد داشته باشین.و مدام به این فکر کنین که امسال و دو سال آینده سال سرنوشت سازتون هست و نباید این لحظات رو از دست بدین که یه روزی از ای کاش گفتن استفاده کنین.موفق باشین...

3. کاربران زیر از parisalvs بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13646
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پریسا خانوم واسه راهنماییتون تشکر می کنم. حتما این راه رو امتحان می کنم.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13645
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم.مطمئن باشین جواب میده من خودم امتحان کردم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بی حوصلگی در درس خواندن

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa kh نمایش پست ها
    سلام.
    رشته ام ریاضی فیزیکه. سال دوم. ترم قبل خیلی درس می خوندم. تو کلاس هم شاگرد دوم شدم. تو هیچ آزمونی هم شرکت نمی کنم. فقط یه بار امتحان پیشرفت تحصیلی دادم که تو مدرسه اول و تو شهر 18 ام شدم.
    از ترم دوم درس خوندنم خیلی بیشتر شد. اما الآن یکی دو هفته که به زور سمت کتاب می رم. روزی ده، دوازده ساعت درس به یکی دو ساعت کاهش یافت.
    یه جورایی نا امید شدم. من خیلی بیشتر از خودم انتظار داشتم.
    الآن باید چه کار کنم؟؟؟؟ تورو خدا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!

1- بايد با برنامه درس بخوانيد. داشتن برنامه، سبب اميدواري و پيشرفت سريع‌تر و در نتيجه تقويت انگیزه مي‌شود.

2- روش‌هاي مطالعه‌ی درست و اصولي را فرابگيريد؛ برخي اوقات، درست مطالعه نكردن، باعث بي‌حوصلگي نسبت به درس مي‌شود.

3- از يكنواختي در روش مطالعه و زندگي اجتناب كنيد و تنوعي در زندگي خود بدهيد. براي خود مقرراتي در درس خواندن يا تفريح كردن در نظر بگيريد و در برابر خود، قاطع و منصف باشيد.

4- از تلقين اين فكر كه «من حس درس خواندن ندارم» يا «من حال و حوصله‌ی مطالعه و درس خواندن ندارم» اجتناب كنيد.

5- ليستي از توانمندي‌هاي خود را تهيه كرده و روزي دو يا سه بار با صداي بلند آن را بخوانيد. مثلاً بگويید: «من شخص بااستعدادي هستم و من ... هستم.»

6- براي درس خواندن خود هدف‌هاي كوتاه‌مدت در نظر بگيريد و در صورت رسيدن به آن هدف، پاداش و در غير اين صورت خود را تنبيه كنيد.
    (مثلاً اگر فردا برنامه‌ي خود را به موقع انجام دادم، حق دارم نيم‌ساعت از اينترنت استفاده كنم. اگر 3 روز متوالي از برنامه‌ام عقب ماندم، يك هفته حق استفاده از اينترنت را نخواهم داشت.)

7- براي كسب انرژي لازم براي رسيدن به هدف بايد انگيزه‌ی قوي داشته باشيد. انگيزه وقتي قوي مي‌شود
    كه دروني و خودجوش باشد نه بيروني و با زور؛ يعني شما باید معتقد به ادامه‌ی تحصيل باشيد، نسبت به مطالعه، سطح سواد، موقعيت اجتماعي و... احساس نياز كنيد،
    از خواندن مطالب مورد علاقه‌ی خود لذت ببريد و نسبت به عملكرد خود احساس رضايت داشته باشيد.

8- وقتي موفقيتي به دست مي‌آوريد، حتی اگر كوچك باشد، معتقد باشيد كه آن در نتيجه‌ی سعي و تلاش شما بوده، نه شانس و اتفاق.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)