نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: تردید در ادامه تحصیل

2220
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8997
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

تردید در ادامه تحصیل

34 سال دارم .با دو تا بچه.از بس دیدم همه رفتن فوق گرفتن برا فوق خواندم تا امسال دولتی قبول شدم.البته باید هر هفته مسیر 5ساعته یزد -اصفهان را بروم و برگردم.یک شب هم دور از خانواده.تا اواسط ابان کلاسهایم را رفتم با مشقت فراوان.تا اینکه یک شب که بلیط داشتم دامنه درگیری با مادرشوهرم سر یه موضوع دیگه باعث شد با شوهرم هم قهر کردم وخانه پدرم رفتم.روحیهام خیلی داغون شد والبته فردایش به خانهام برگشتم اما دیگر تصمیم به حذف ترم و انصراف گرفتم.میترسم بعد ها پشیمان شوم!البته میدانم که فوق لیسانس اصلا بدردم نمیخوره از لحاظ کار و درامد امااز لحاظ اجتماعی ...راهنماییم کنید

2. 2 کاربران زیر از امیرفرزاد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : تردید در ادامه تحصیل

درس خوندن چیز خوبیه و به قول یکی از استادامون شاید شما رو به کاری که میخواید نرسونه ولی اگه عاقل باشیدو همه چیزو با دید وسیع ببینید میتونه شعور و معرفتتون رو هم بالا ببره

سوء تفاهم نشه نمیگم کسانی که تحصیل نکردن ادمای بیشعوری هستنا گفتم که بالاتر میبره که بازم بستگی به طرفش داره

من ادم دیدم که اعتیاد به مواد مخدر داشته ولی شعورش خیلی بیشتر از یه دکتر ارتوپد بوده(اینا رو دیدم که دارم میگم)

بله درس خوندن خوبه و برای کسی که دنبال موفقیت باشه و به درسی که میخونه عشق داشته باشته هیچ چیزی نمیتونه باعث موفقیتش بشه

ولی خب الان شما که دو تا کوچولوی شیرینو دوست داشتنی دارید و تربیت اونا تو جامعه امروزی و نشون دادن راه درست از غلط.واقعا چیز مهمتریه تا درس خوندنتون

به خصوص وقتی که همسرتون هم احتمالا شاغل هستنو خونه نیستن.بچه ها تو سنه کم خیلی به محبت و علاقه پدر و مادرشون احتیاج دارن.پس شما این موهبتو

ازشون نگیرید

اگه درس خوندنتون باعث بروز مشکل و اینکه از همسرتون و فرزندانتون غافل نباشید نمیشه خیلی هم خوب هستو به قول معروف ز گهواره تا گور دانش بجوی

اما اگه نه من نظرم اینه که شما واجبو بچسبس تا مستحبو.الان هم که واجب همسرو فرزندان هستن

بابام میگه تا هرجا که میتونی بپرو درستو بخون چون دیگه بعد ازدواج وقت استفاده از تحصیلات و تجربیاتیه که به دست اوردی نه ادامه تحصیلات چون حتی اگه بخوای هم بخونی

فکرت انقدر جاهای مختلفی درگیر هست که نمیتونی تمرکز کنی

در هر حال اینا نظرات شخصیه من بود شما میتونید نظر منو قبول نکنید

موفق باشید

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرفرزاد نمایش پست ها
    34 سال دارم .با دو تا بچه.از بس دیدم همه رفتن فوق گرفتن برا فوق خواندم تا امسال دولتی قبول شدم.البته باید هر هفته مسیر 5ساعته یزد -اصفهان را بروم و برگردم.یک شب هم دور از خانواده.تا اواسط ابان کلاسهایم را رفتم با مشقت فراوان.تا اینکه یک شب که بلیط داشتم دامنه درگیری با مادرشوهرم سر یه موضوع دیگه باعث شد با شوهرم هم قهر کردم وخانه پدرم رفتم.روحیهام خیلی داغون شد والبته فردایش به خانهام برگشتم اما دیگر تصمیم به حذف ترم و انصراف گرفتم.میترسم بعد ها پشیمان شوم!البته میدانم که فوق لیسانس اصلا بدردم نمیخوره از لحاظ کار و درامد امااز لحاظ اجتماعی ...راهنماییم کنید
    خب عزیزم ادامه تحصیل خیلی خوبه ولی با شرایطی که الان وجود داره شما میتونید

در دانشگاه محل زندگی و یا دوره های پیام نور و یا دانشگاه های مجازی ثبت نام کنید ...

هر چند وقتی تصمیم به ادامه تحصیل میگیرید ، همسرتون هم موافقت کرده اند و

شما نباید با مشکلی که واستون پیش میاد سریع رای به انصراف بدید
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7919
    تشکـر
    128
    تشکر شده 112 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    10

از بس دیدم همه رفتن فوق گرفتن برا فوق خواندم
    مگه شما براي ديگران درس مي خونيد، در هر حال تصميم بگيريد و تكليف را با خودتون كاملا روشن كنيد چون كه بلاتكليفي و معلق بودن بيشتر آدم و درگير احساسات بد و متناقض مي كنه

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6562
    تشکـر
    199
    تشکر شده 288 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

درسته که با چنین شرایطی درس خوندن واقعاً کار سختیه، اما به هر حال شما برای قبولی زحمت کشیدین، اگه بچه هاتون به خاطر دوریتون اذیت و ناراحت نمیشن، بهتره کمی تحمل کنید، شما فقط دو سه ترم باید دانشگاه برید، وقتی به پایان نامه برسید دیگه نیازی به دانشگاه رفتن نیست، فقط گاه گداری باید سری به دانشگاه و کتابخونه بزنید و بقیه کارا رو توی خونه هم میتونید انجام بدید، به نظر من که حیفه زحماتتون رو به هدر بدید.

7. کاربران زیر از mahsa_bestgirl87 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3678
    تشکـر
    13
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

شما اینقدر همت داشتیم که تونستید با وجود 2 تا بچه سراسری قبول شید. پس اصلا ناامید نشید ، حیفه ! بنظر من ادامه تحصیل رو حتما بدید اما اگه واستون مقدوره شهر خودتون ، حتی آزاد یا پیام نور

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    فعلا تصمیم به انصراف نگیرید ی ترم مرخصی بگیرید به هر حال ازاین ستون تا اون ستون فرجی هست,یعنی تا اون موقع شاید شرایط بهتر بشه براتون

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10408
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام . من خانومی 20 ساله هستم . متاهل و یه دختر سه ماهه دارم ..
    رشته تحصیلی م حسابداریه و الان ترم 5 ام .. اصلا به رشتم علاقه ندارم .. خصوصا اینکه الان به درس های تخصصی رسیدم و میبینم که اصلا علاقه ی به خوندنشون ندارم . و از طرفی تازه بچه دار شدم و نمیخوام به خاطر بچه از تحصیلات دست بکشم .. و روحیه ی هنری دارم و به عکاسی و کارای هنری خیلی علاقمندم
    نمیدونم الان باید چیکار کنم از طرفی 5 ترم خوندم و هم هزینه و قتمو گذاشتم نمیدونم ولش کنم و ادامه ندم و برم سراغ رشته ی دیگه یا نه بخونم و تمومش کنم با اینکه اصلا به حسابداری علاقه ندارم..
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین تا تصمیم در مورد آیندم بگیرم

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط 291072 نمایش پست ها
    سلام . من خانومی 20 ساله هستم . متاهل و یه دختر سه ماهه دارم ..
    رشته تحصیلی م حسابداریه و الان ترم 5 ام .. اصلا به رشتم علاقه ندارم .. خصوصا اینکه الان به درس های تخصصی رسیدم و میبینم که اصلا علاقه ی به خوندنشون ندارم . و از طرفی تازه بچه دار شدم و نمیخوام به خاطر بچه از تحصیلات دست بکشم .. و روحیه ی هنری دارم و به عکاسی و کارای هنری خیلی علاقمندم
    نمیدونم الان باید چیکار کنم از طرفی 5 ترم خوندم و هم هزینه و قتمو گذاشتم نمیدونم ولش کنم و ادامه ندم و برم سراغ رشته ی دیگه یا نه بخونم و تمومش کنم با اینکه اصلا به حسابداری علاقه ندارم..
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنین تا تصمیم در مورد آیندم بگیرم
    سلام دوست عزیز
    حالا ک تا الان زحمت کشیدین اگه نصف واحدهای کل تون را پاس کردین برین دانشگاه و مدرک فوق دیپلم تان را بگیرید و انصراف بدین ک پول و زحمت تان هدر نرفته باشه و برای کار هنری هم میتوانید به کلاس های آموزشی بروید و یاد بگیرید وبعد میرین آموزشگاه فنی حرفه ای و امتحان میدهید و مدرک آن هنری ک دوست دارین هم میگیرین و هم خودتان میتوانید بعدش آموزشگاه بزنید هم تو آموزشگاه دیگه سریع کار میگیرین.
    موفق و موید باشید

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10472
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با عرض

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10472
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با عرض سلام و خسته نباشید به شما
    من 21 سالمه پسر هستم دانشگاه پیام نور درس میخونم و الان ترم 4 هستم تا ترم 3 حدود 32 واحد از درسامو پاس کردم رشته ام مهندسی نرم افزار چند روز پیش به این نتیجه رسیدم که تا فوق دیپلم درسمو ادامه بدم و بعدش برم خدمت سربازی چون با وضع موجود الان تو مملکت یه کم نسبت به کار پیدا کردن با مدرک مایوس شدم درسمم نمیشه بگی خوبه متوسط به پایین یه مقدار ....وقتی اینو با خانوادم مطرح کردم نظرشون اینه که تا فوق بخونم بعد برم خدمت و بیام دنبال یه کاری حالا هر چی که شد رو بگیرم برای بعد خدمتم فعلا هیچ هدفی ندارم از اون طرف وقتی با دوستان نزدیکم مشورت میکنم میگن کارت اشتباه بمون لیسانس بگیر بعد برو خدمت من خودمم نظرم اینه که برم خدمت و بیام با افراد ی هم مشورت کردم که تو 5 نفر 2 نفر میگن درستو بخون بعد برو خدمت 3 نفر باقی مونده هم میگن برو خدمت بهتره توی دو راهی خیلی سختی قرار گرفتم اگه میشه یه مقدار راهنماییم کنید تا تصمیم گیری برام سون تر بشه ازتون ممنونم.

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan m نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید به شما
    من 21 سالمه پسر هستم دانشگاه پیام نور درس میخونم و الان ترم 4 هستم تا ترم 3 حدود 32 واحد از درسامو پاس کردم رشته ام مهندسی نرم افزار چند روز پیش به این نتیجه رسیدم که تا فوق دیپلم درسمو ادامه بدم و بعدش برم خدمت سربازی چون با وضع موجود الان تو مملکت یه کم نسبت به کار پیدا کردن با مدرک مایوس شدم درسمم نمیشه بگی خوبه متوسط به پایین یه مقدار ....وقتی اینو با خانوادم مطرح کردم نظرشون اینه که تا فوق بخونم بعد برم خدمت و بیام دنبال یه کاری حالا هر چی که شد رو بگیرم برای بعد خدمتم فعلا هیچ هدفی ندارم از اون طرف وقتی با دوستان نزدیکم مشورت میکنم میگن کارت اشتباه بمون لیسانس بگیر بعد برو خدمت من خودمم نظرم اینه که برم خدمت و بیام با افراد ی هم مشورت کردم که تو 5 نفر 2 نفر میگن درستو بخون بعد برو خدمت 3 نفر باقی مونده هم میگن برو خدمت بهتره توی دو راهی خیلی سختی قرار گرفتم اگه میشه یه مقدار راهنماییم کنید تا تصمیم گیری برام سون تر بشه ازتون ممنونم.
    سلام اگه به امید کار گرفتن این رشته را داری میخونی همون فوق را بگیر و برو سربازی چون واقعا کار نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)