مشاور
تبلیغات مشاور

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: دانشگاه برم یا نه؟

1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.25
    تشکـر
    118
    تشکر شده 36 بار در 27 پست
    سیستم عامل و مرورگر

دانشگاه برم یا نه؟

سلام وقتتون بخیر
    من امسال کنکور دادم و رتبم 22 هزار اومد.
    انتخاب رشته نکردم و خواستم برای سال دیگه بخونم.
    تا ساعت 12 شب فردا مهلت انتخاب رشته برای تکمیل ظرفیت هست.
    من نیشابور هستم و دانشگاه دولتی نیشابور 4 رشته برق و آمار رو ریاضیات و فیزیک داره.
    من به نرم افزار و سخت افزار علاقه دارم.
    وضعیت مالی ما متوسط هست.
    به نظر شما اگر تو شهر خودمون بمونم و برق بخونم و بعد همزمان برم کار آموزی تو یه مغازه ای یا این که آموزش های کد نویسی رو تو خونه یا یه کارگاه دوره ببینم بهتره ، یا این که سال دیگه بخونم و برم رشته نرم افزار تو یه شهر بزرگ تر از نیشابور؟
    در واقع من اون آموزش های کدنویسی و طراحی و کارآموزی رو چه اگر نیشابور باشم و چه شهر دیگه ای باید بگذرونم ، چون تو دانشگاه اون چیزی که لازمه برای کار رو یاد نمیدن.
    در اصل دلیل من برای رفتن به رشته برق توی نیشابور این بود که توی شهر خودمون باشم و هم هزینه هام کمتر هست و هم اگر بخوام جایی کار کنم یا دوره ببینم مشکل زیادی نباشه نسبت به این که برم یه شهر غریب.
    ممنونم ازتون
    برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید.

2. Top | #2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.07
    تشکـر
    5
    تشکر شده 9 بار در 9 پست
    سیستم عامل و مرورگر

پاسخ : دانشگاه برم یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl-fth نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    من نیشابور هستم و دانشگاه دولتی نیشابور 4 رشته برق و آمار رو ریاضیات و فیزیک داره.
    وضعیت مالی ما متوسط هست.
    به نظر شما اگر تو شهر خودمون بمونم و برق بخونم و بعد همزمان برم کار آموزی تو یه مغازه ای یا این که آموزش های کد نویسی رو تو خونه یا یه کارگاه دوره ببینم بهتره ، یا این که سال دیگه بخونم و برم رشته نرم افزار تو یه شهر بزرگ تر از نیشابور؟
    در واقع من اون آموزش های کدنویسی و طراحی و کارآموزی رو چه اگر نیشابور باشم و چه شهر دیگه ای باید بگذرونم ، چون تو دانشگاه اون چیزی که لازمه برای کار رو یاد نمیدن.
    در اصل دلیل من برای رفتن به رشته برق توی نیشابور این بود که توی شهر خودمون باشم و هم هزینه هام کمتر هست و هم اگر بخوام جایی کار کنم یا دوره ببینم مشکل زیادی نباشه نسبت به این که برم یه شهر غریب.
    ممنونم ازتون

سلام
    بهتون پیشنهاد میکنم اگر امکان تحصیل تو دانشگاه شهر خودتو و کنار خانواده برات فراهم هست به هیچ وجه به دوری از خانواده و یه شهر دیگه و دانشگاه دیگه فکر نکن!
    همونطور هم که خودت گفتی تصور نکن تو دانشگاه بالاتر مثلا تو دانشگاههای تهران چیز خاصی به ادم یاد میدن! من خودم دانش اموخته یکی از بهترین دانشگاههای ایرانم ولی هر چی بلدم خودم خوندم و یاد گرفتم!
    دوری از خانواده به جز هزینه های رفت و امد و اقامت و ... خیلی اثرات بد دیگه هم داره که تو دراز مدت تاثیرش رو میذاره .. تنها خوبیش مستقل شدن و قوی شدن هست که به نظرم اصلا ارزش نداره!
    من اگر به گذشته برگردم هیچوقت حاضر نخواهم شد از خانوادم جدا بشم به خاطر درس خوندن!
    کمااینکه خواهرم که امسال رتبه خیلی خوبی اورد و میتونست دانشگاه تهران قبول بشه ولی با مشورت من نظرش عوض شد و همون دانشگاه شهر خودمون رفت رشته مورد علاقه ش رو خوند... شب به جای اینکه بره خوابگاه و سختیاش رو تحمل کنه خیلی راحت میاد خونه و به درس و تفریح و زندگیش میرسه روحیه ش هم از من خیلی بهتره چون کنار خانوادس .
    دانشگاه شهر خودت بمون.
    همونجا درس بخون
    کنار خانوادت باش که بهترین منبع روحیه و ارامش روانی هستند.
    همونجا هم کار کن..
    عمر خیلی با ارزش تر از اونی هست که بخوای بخاطر یه دانشگاه یکسالت رو هدر بدی!
    موفق باشی.

3. کاربران زیر از diba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. Top | #3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.25
    تشکـر
    118
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط diba95 نمایش پست ها
    سلام
    بهتون پیشنهاد میکنم اگر امکان تحصیل تو دانشگاه شهر خودتو و کنار خانواده برات فراهم هست به هیچ وجه به دوری از خانواده و یه شهر دیگه و دانشگاه دیگه فکر نکن!
    همونطور هم که خودت گفتی تصور نکن تو دانشگاه بالاتر مثلا تو دانشگاههای تهران چیز خاصی به ادم یاد میدن! من خودم دانش اموخته یکی از بهترین دانشگاههای ایرانم ولی هر چی بلدم خودم خوندم و یاد گرفتم!
    دوری از خانواده به جز هزینه های رفت و امد و اقامت و ... خیلی اثرات بد دیگه هم داره که تو دراز مدت تاثیرش رو میذاره .. تنها خوبیش مستقل شدن و قوی شدن هست که به نظرم اصلا ارزش نداره!
    من اگر به گذشته برگردم هیچوقت حاضر نخواهم شد از خانوادم جدا بشم به خاطر درس خوندن!
    کمااینکه خواهرم که امسال رتبه خیلی خوبی اورد و میتونست دانشگاه تهران قبول بشه ولی با مشورت من نظرش عوض شد و همون دانشگاه شهر خودمون رفت رشته مورد علاقه ش رو خوند... شب به جای اینکه بره خوابگاه و سختیاش رو تحمل کنه خیلی راحت میاد خونه و به درس و تفریح و زندگیش میرسه روحیه ش هم از من خیلی بهتره چون کنار خانوادس .
    دانشگاه شهر خودت بمون.
    همونجا درس بخون
    کنار خانوادت باش که بهترین منبع روحیه و ارامش روانی هستند.
    همونجا هم کار کن..
    عمر خیلی با ارزش تر از اونی هست که بخوای بخاطر یه دانشگاه یکسالت رو هدر بدی!
    موفق باشی.
    ممنون از پیامتون
    شهر ما همون 4 رشته ای که گفتم دولتیش داره اما آزاد همه رشته ها رو داره.
    به نظر شما مشکلی پیش میاد که من برق بخونم و در کنارش به علاقه خودم ینی نرم افزار برسم و اون آموزش ها رو تو خونه یا یه گارگاهی یاد بگیرم و تو همین زمینه کار کنم؟
    ممنونم

5. Top | #4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.07
    تشکـر
    5
    تشکر شده 9 بار در 9 پست
    سیستم عامل و مرورگر

ممنون از پیامتون
    شهر ما همون 4 رشته ای که گفتم دولتیش داره اما آزاد همه رشته ها رو داره.
    به نظر شما مشکلی پیش میاد که من برق بخونم و در کنارش به علاقه خودم ینی نرم افزار برسم و اون آموزش ها رو تو خونه یا یه گارگاهی یاد بگیرم و تو همین زمینه کار کنم؟
    ممنونم

اینکه برید رشته برق رو بخونید و در کنارش به رشته مورد علاقتون بپردازید بستگی به خودتون داره که ایا واقعا به رشته برق هم علاقه دارید یا از سر اجبار میخواید بخونید.
    اگر به این رشته علاقه نداشته باشید رسما عمرتون رو هدر دادید.
    سوال دیگه اینکه چه تضمینی برای خودتون دارید که سال دیگه در رشته نرم افزار یک دانشگاه دولتی خوب پذیرفته بشید؟

6. کاربران زیر از diba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. Top | #5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.20
    تشکـر
    809
    تشکر شده 358 بار در 156 پست
    سیستم عامل و مرورگر

ضمن عرض سلام و احترام
    قبلا هم در این مورد باهات در تاپیک دیگه ای صحبت کرده بودم...
    میگی انتخاب رشته نکردی و میخوای بخونی برای سال دیگه...میگم سال دیگه که هیچ...حتی یه روز دیگه رو هم از دست نده...
    حتی یه روز از زندگیت رو...چه برسه به اینکه بخوای یک سال از زندگیت رو صرف فقط خوندن برای یک رشته کنی که نتیجشم معلوم نیست
    از عمرت و نیروی جوانیت بهترین استفاده رو ببر...به فکر هنر و رشته ای باش که سریعا تو بازار کار جواب بده و تمرکزت رو بزار روی همون...
    انقدر فکرت رو درگیر دانشگاه نکن...5 سال وقت گذاشتن توی بازار و اوستا شدن توی رشته ای خیلی بهتر از دکترا گرفتن تو یه دانشگاهه معتبره
    حالا مثال زدم 5 سال...منتها بستگی به آدمش و استعدادش و تمرکز و تلاشی که میکنه داره...بعنوان کسیکه یه عمر توی بازار کار بوده و هم تو
    تحصیل و هم کار بهترین بوده دارم اینو بهت میگم.نزدیک خونوادت بمون و همزمان هم کار کن هم رشته ای رو انتخاب کن که نزدیک به هنرت باشه
    و بعدها که توی اون بهترین شدی هم متوقف نشو...ادامه بده و برو سراغ یکی دیگه...اونوقت به میانسالی که رسیدی میبینی یه آدم همه فن حریفی
    هرچند من از بچگی شروع کردم و تو میخوای از 19 سالگی شروع کنی.اما به هیچ عنوان دیر نیست و با اراده ی محکم تو 30 سالگی یه آدم کاملا موفقی
    سلامت و سربلند باشی...
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

8. کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. Top | #6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.16
    تشکـر
    43
    تشکر شده 14 بار در 12 پست
    سیستم عامل و مرورگر

رشته برق گرایش الکترونیک به نرم افزار نزدیکه .در واقع مهندس الکترونیک تقریبا باید یک مهندس نرم افزارم باشه
    ولی اگر برق دوست نداری فقط عمرت تلف میکنی

10. کاربران زیر از فرهاد تنها بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. Top | #7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.25
    تشکـر
    118
    سیستم عامل و مرورگر

نقل قول نوشته اصلی توسط diba95 نمایش پست ها
    اینکه برید رشته برق رو بخونید و در کنارش به رشته مورد علاقتون بپردازید بستگی به خودتون داره که ایا واقعا به رشته برق هم علاقه دارید یا از سر اجبار میخواید بخونید.
    اگر به این رشته علاقه نداشته باشید رسما عمرتون رو هدر دادید.
    سوال دیگه اینکه چه تضمینی برای خودتون دارید که سال دیگه در رشته نرم افزار یک دانشگاه دولتی خوب پذیرفته بشید؟
    بله
    برق رو دوست دارم و مشکلی نیست
    اما بیشتر نرم افزار رو دوست دارم و میخوام که برق بخونم و درکنارش نرم افزار رو ادامه بدم.
    این سوال اصلیم بود که بفهمم خوبه یا نه
    ممنونم

12. Top | #8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.07
    تشکـر
    5
    تشکر شده 9 بار در 9 پست
    سیستم عامل و مرورگر

بله
    برق رو دوست دارم و مشکلی نیست
    اما بیشتر نرم افزار رو دوست دارم و میخوام که برق بخونم و درکنارش نرم افزار رو ادامه بدم.
    این سوال اصلیم بود که بفهمم خوبه یا نه
    ممنونم

خب پس اگر برق رو دوست دارید و بتونید کنارش خودتون نرم افزار رو بخونید و کار کنید که عالیه.
    و این فقط اراده و توانایی خودتون رو طلب میکنه.

13. کاربران زیر از diba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. Top | #9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    ميانگين پست در روز
    0.25
    تشکـر
    118
    سیستم عامل و مرورگر

ممنون ازتون

15. Top | #10

عنوان کاربر
    مدیر کل
    ميانگين پست در روز
    6.67
    تشکـر
    4,084
    تشکر شده 9,716 بار در 4,795 پست
    سیستم عامل و مرورگر
    حالت من
    Relax

سلام وقتتون بخیر
    وضعیت مالی ما متوسط هست.
    ممنونم ازتون

تردید در دانشگاه و کار
    مسلما نظراتی که خودتون در متن گفتید باب میل و علاقه شماست و میتونید در این مسیر موفق بشید

در ضمن باید بدونید تحصیلات دانشگاهی با بازارکار تفاوت داره و شما باید در کنار تحصیل در شهرتون کاراموزی هم انجام بدید

بعد از اتمام درس میتونید از دوره های کارآموزی فنی و حرفه ای هم استفاده کنید

در این صورت میتونید مطمئن باشید در مسیر انتخابی به موفقیت خواهید رسید
    از پاسخ به سوالات در پیام خصوصی معذورم.
    سوال‌تون رو یک‌بار و با عنوان مناسب در تاپیک مرتبط مطرح کنید و منتظر پاسخ بمانید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدید کنندگان با جستجو های زیر این صفحه را پیدا کرده اند

مشاوره, روانشناسی,مشاوره جنسی ,مشاوره کودک, مشاوره خانواده,روانشناس ,روانپزشک, مشاور خانواده

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

جستجوهای مرتبط در گوگل
دانشگاه تهران,  دانشگاه فرهنگیان,  دانشگاه اصفهان,  دانشگاه آزاد کرج,  دانشگاه علمی کاربردی,  دانشگاه شیراز,  دانشگاه آزاد,  دانشگاه پیام نور,  دانشگاه تربیت مدرس,  دانشگاه ازاد,  دانشگاه برمن,  دانشگاه برم یا نرم,  دانشگاه برمینگام,  دانشگاه برمینگهام,  دانشگاه برمینگهام انگلستان,  رشته های دانشگاه برمن,  کدوم دانشگاه برم,  سایت دانشگاه برمن,  تحصیل در دانشگاه برمن,  میخوام برم دانشگاه,  مالی ئیمە,  مالیزیا,  مالی ئێمە,  مالینا,  مالی,  مالیکی,  مالی خلق,  مالیسا,  مالی درۆزنەکان,  مالی عاریفان,  مشکل,  مشکل پہیلیاں,  مشکل گیتی,  مشکل گشا,  مشکل clash royale,  مشکلات زندگی در گرجستان,  مشکل وقت کی دعا,  مشکل الفاظ کے معنی,  مشکلیں اتنی پڑیں,  مشکل اسنپ چت,  

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)