نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: دو راهی انتخاب رشته و بازار کار

789
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19343
    تشکـر
    13
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

دو راهی انتخاب رشته و بازار کار

با سلام من 23 سالمه و دانشجوی ترم آخر رشته ی آمار متاسفانه به دلیل عدم شناخت کافی نسبت به این رشته وارد دانشگاه شدم و با بی علاقگی و سردی که نسبت به خوندن درس داشتم معدلم حدود 12.5 هست . الان یه سوال مهم دارم و یک مشکل بزرگ سر راهمه اولا رشته ی آمار متاسفانه خیلی بازار کار مناسبی نداره مگر اینکه بخوای خودت کار آزاد انجام بثی باهاش مثلا انجام پروژه های دانشجویی در سطح محدود به چند نرم افزار خاص و اینکه نهاد های دولتی هم متاسفانه برای شرکت در آزمون استخدامی شرط معدل های بالا لحاظ میکنن که با معدل من همخونی نداره . مگر بعضی از نهاد ها مثل شغلهای نظامی اون هم بعضی هاش فقط .
    الان تو این سایت گشتم یه سری از افراد میگن طرف بدون خوندن ارشد بره سربازی بهتره یه سری میگن ارشد بخونه بعد بره بهتره ..
    من خودم میدونم که اگه بعد از پایان دوره کارشناسی برم سربازی یه خوبی هایی داره و اگه برم ارشد بگیرم یه خوبی های دیگه ای .
    اگه بعد از کارشناسی برم سربازی خوب برای انجام کار های دولتی و استخدامی ها موقعیت بهتری دارم ولی از یه طرف معدلم متاسفانه پایینه و الان اکثر آگهی های استخدام رو که میبینم شرط معدل بالای 15 رو قرار دادن .اما اگه ارشد بخونم دیگه نمیتونم جایی برای کار دولتی پیدا کنم ولیشاید کار خای آزاد بتونم کنارش داشته باشم و در ضمن تو دوره ای که ارشد میخونم سطح مهارتم رو افزایش بدم .و اینکه واسه سربازی رفتن هم با ارشد راحت تره چون کسی که با ارشد میره درجه ستوانی داره ولی لیسانس گروه بانه !!!!
    در ضمن من بگم که اگر ارشد شرکت کنم قصدم رشته ی مدیریت بازرگانی هست .فکر میکنم که این رشته نسبت به آمار آینده ی بهتری داره و پر کاربردتره .و بهتر هم علاقه دارم بهش خلاصه سعی من اینه در درجه اول بتونم یه کار متناسب با رشته ام تو دوره ارشد پیدا کنم حالا کارخای خصوصی ام شد مشکلی نداره البته اینها همه منوط به اینه که ارشد رو بخونم اگر برم سربازی که کلا قضیه فرق میکنه .
    حالا مشکل من اینه که واقعا گیج شدم و نمیدونم آیا اول ارشد رو بگیرم بعد برم سربازی یا اینکه با همین لیسانس و با این معدل 12.5 برم سربازی و دنبال کار باشم ؟ البته اگه کار باشه !!!!!!!!
    به نظرتون ارشد مدیریت بازرگانی میتونه در کسب یه شغل خوب بهم کمک کنه یا نه ؟ البته ارشد رو بعد از گذروندن سربازی هم میتونم شرکت کنم ولی یه عده میگن آدک دلسرد میشه از درس خوندن .با توجه به اینکه به مدرک لیسانس هم درجه گروهبانی میدن و سربازی با درجه پایین خیلی دست و بال آدم رو میبنده فکر نمیکنم بتونم دوران سربازی هم درس بخونم
    حالا با توجه به شرایطی که من دارم به نظرتون بهترین تصمیم چیه ؟ و کدوم کار به نفعمه ؟
    ممنون از پاسخگوییتون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ماندن در دو راهی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehr 89 نمایش پست ها
    با سلام من 23 سالمه و دانشجوی ترم آخر رشته ی آمار متاسفانه به دلیل عدم شناخت کافی نسبت به این رشته وارد دانشگاه شدم و با بی علاقگی و سردی که نسبت به خوندن درس داشتم معدلم حدود 12.5 هست . الان یه سوال مهم دارم و یک مشکل بزرگ سر راهمه اولا رشته ی آمار متاسفانه خیلی بازار کار مناسبی نداره مگر اینکه بخوای خودت کار آزاد انجام بثی باهاش مثلا انجام پروژه های دانشجویی در سطح محدود به چند نرم افزار خاص و اینکه نهاد های دولتی هم متاسفانه برای شرکت در آزمون استخدامی شرط معدل های بالا لحاظ میکنن که با معدل من همخونی نداره . مگر بعضی از نهاد ها مثل شغلهای نظامی اون هم بعضی هاش فقط .
    الان تو این سایت گشتم یه سری از افراد میگن طرف بدون خوندن ارشد بره سربازی بهتره یه سری میگن ارشد بخونه بعد بره بهتره ..
    من خودم میدونم که اگه بعد از پایان دوره کارشناسی برم سربازی یه خوبی هایی داره و اگه برم ارشد بگیرم یه خوبی های دیگه ای .
    اگه بعد از کارشناسی برم سربازی خوب برای انجام کار های دولتی و استخدامی ها موقعیت بهتری دارم ولی از یه طرف معدلم متاسفانه پایینه و الان اکثر آگهی های استخدام رو که میبینم شرط معدل بالای 15 رو قرار دادن .اما اگه ارشد بخونم دیگه نمیتونم جایی برای کار دولتی پیدا کنم ولیشاید کار خای آزاد بتونم کنارش داشته باشم و در ضمن تو دوره ای که ارشد میخونم سطح مهارتم رو افزایش بدم .و اینکه واسه سربازی رفتن هم با ارشد راحت تره چون کسی که با ارشد میره درجه ستوانی داره ولی لیسانس گروه بانه !!!!
    در ضمن من بگم که اگر ارشد شرکت کنم قصدم رشته ی مدیریت بازرگانی هست .فکر میکنم که این رشته نسبت به آمار آینده ی بهتری داره و پر کاربردتره .و بهتر هم علاقه دارم بهش خلاصه سعی من اینه در درجه اول بتونم یه کار متناسب با رشته ام تو دوره ارشد پیدا کنم حالا کارخای خصوصی ام شد مشکلی نداره البته اینها همه منوط به اینه که ارشد رو بخونم اگر برم سربازی که کلا قضیه فرق میکنه .
    حالا مشکل من اینه که واقعا گیج شدم و نمیدونم آیا اول ارشد رو بگیرم بعد برم سربازی یا اینکه با همین لیسانس و با این معدل 12.5 برم سربازی و دنبال کار باشم ؟ البته اگه کار باشه !!!!!!!!
    به نظرتون ارشد مدیریت بازرگانی میتونه در کسب یه شغل خوب بهم کمک کنه یا نه ؟ البته ارشد رو بعد از گذروندن سربازی هم میتونم شرکت کنم ولی یه عده میگن آدک دلسرد میشه از درس خوندن .با توجه به اینکه به مدرک لیسانس هم درجه گروهبانی میدن و سربازی با درجه پایین خیلی دست و بال آدم رو میبنده فکر نمیکنم بتونم دوران سربازی هم درس بخونم
    حالا با توجه به شرایطی که من دارم به نظرتون بهترین تصمیم چیه ؟ و کدوم کار به نفعمه ؟
    ممنون از پاسخگوییتون

دوست عزیز کاملا" مشخصه تمایل شما به ادامه تحصیله

در مورد اینکه چه رشته ای برای بازار کار خوبه باید بگیم چنین آینده ای برای هیچ رشته ای در ایران وجود نداره

و بازار هیچ رشته ای مشخص نیست ....

شما باید اول از همه با علاقه وارد رشته و مسیری که دوست دارید بشید تا مشکل رشته امار و معول دوباره تکرار نشه

بعد در مورد کار میتونید تصمیم گیری کنید ...

به هر حال شما با این معدل شانس کمی در استخدام دارید ولی با کارشناسی ارشد و معدل بالا شاید بتونید کاری رو پیدا کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    تشکر شده 2,644 بار در 1,053 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : دو راهی انتخاب رشته و بازار کار

سلام شما بهتره اول برید سربازی...
    شغل های نظامی که گفتید نه ارتش نه سپاه نه نیروی انتظامی این معدل نمیخوان..معدل برای سپاه 15 و برای نیرو انتظامی هم 14-15 هست ارتش که اصلا افسری نداره...
    کسایی که کارشناسی دارن اگه حکم مسئولیت بسیج داشته باشن و سپاه پذیرش بشن درجشون ستوانه...
    دوره سربازی اصلا نمیتونید درس بحونید فرقی نداره چ درجه ای باشید
    امضای ایشان
    خداحافظ
    این ایدی دیگه دست من نیست..خصوصی نفرستید..
    اینم از سعید021 ک ب پایان رسید.....

5. کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19343
    تشکـر
    13
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دو راهی انتخاب رشته و بازار کار

آقا سعید خب اینطور که شما میگید حتی شغلهای نظامی ام معدل بالا میخوان ! البته منم خودم دیدم و تعجب کردم .فوق لیسانس هم میگرفتن نیرو انتظامی .
    من بهمن ماه امسال فارغ التحصیلم اگه برم سربازی با توجه به اینکه نمیشه اونجا درس خوند باید یک سال دیگه هم وقت بذارم واسه ارشد .
    سوالی که دارم اینه که اگه من امسال ارشد شرکت کنم و بعد از فارغ اتحصیل شدنم تا زمانی که نتیجه کنکور بیاد و بخوام برم دانشگاه یعنی مهر ماه سال آینده چند ماه وقت هست .میشه تو این چند ماه دفترچه سربازی رو بفرستم و این چند ماه رو سربازی برم و بعد که نتیجه کنکور اومد و قبول شدم دوباره مرخصی تحصیلی بگیرم و برم دانشگاه ؟
    اگه چنین امکانی وجود داره اون چند ماه هم جزو مدت سربازیم به حساب میاد ؟
    بعد آقا سعید فرمودن اول برم سربای بهتره. والا منم خودم اگه معدل درست و حسابی داشتم اصلا به ارشد فکر نمیکردم ولی به نظرتون با معدلم میشه جایی مشغول به کار بشم ؟ الان شما میگی نیرو های نظامی هم حداقل 14 میگیرن !!! یه زمان بود تمام نیرو های نظامی از سیکل تا دیپلم با هر معدلی و هر شرایطی هر روز اسنخدام داشتن .
    من خودم بیشتر ترسم از معدل پایینمه وگرنه اگه بدونم با همین لیسانس میتونم کار گیر بیارم واسه چی برم ارشد؟!!میترسم برم سربازی بعد بیام و هیچ جا هم قبول نکنن منو .متاسفنه بین دانشگاههای مختلف و رشته های مختلف هم تمایز قاعل نیستند مثلا کسی که فارغ التحصیل دانشگاه تهران باشه با معدل 14 با کسی که از یه موسسه غیر انتفاعی کوچیک با کلی ارفاق و ملاحظه معدل14 گرفته برابر هستن !!!!!!!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد