نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: دکترا در ایران؟خارج؟کار؟ازدواج؟

1471
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18388
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

دکترا در ایران؟خارج؟کار؟ازدواج؟

سلام
    من 26 ساله هستم و تا ماه آینده از پایان نامه ی کارشناسی ارشدم دفاع میکنم..برای آینده نمیتونم تصمیم قطعی بگیرم..کار پاره وقت هم دارم الان البته میتونم بطور رسمی هم وارد بازار کار بشم ولی یه سری درگیری های ذهنی مانع میشه...هم به ادامه تحصیل خیلی علاقه دارم و میخوام دکترا قبول بشم..البته این امکان رو دارم خارج از ایران هم دکترا رو بخونم...چند وقتیه که درگیر یه رابطه ی احساسی هم شدم!از طرفی دوست دارم به این خانم پیشنهاد ازدواج بدم و همزمان اینجا هم درس بخونم و هم به زندگی مشترکم برسم...از طرفی فکر خارج رفتن هم یه گزینه س! یه جورایی کاملا سردرگمم!اصلا شاید ازدواج برام زود باشه(ولی این دختر خانم رو واقعا دوستش دارم)...نمیدونم به همراه دکترا خوندن میشه به زندگی متاهلیم هم کامل برسم؟البته بگم که خونه شخصی دارم و از این بابت مشکلی در تامین هزینه های زندگی به اون صورت نخواهم داشت....................خیلی خلاصه سوالم اینه که شما جای من باشید چیکار میکنید؟بیخیال دکترا میشید و ازدواج میکنید؟ بیخیال ازدواج میشید و میرید دنبال درس و دانشگاه؟یا هر دو؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    تشکر شده 249 بار در 171 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : دکترا در ایران؟خارج؟کار؟ازدواج؟

اگر جاي شما بودم:
    براي خوندن دكترا بهمراه اون خانم بعد از ازدواج ميرفتم خارج هم دكترا ميخوندم هم كار و زندگي ميكردم.
    با اين خانم ازدواج ميكردم و وارد بازار كار ميشدم بعد كه موقعيتم تثبيت شد دكترا هم ميخوندم.
    اين دو گزينه هست، البته اگر واقعا براي قصد چيز يادگرفتن ميخواي دكترا بگيري به دكترا خوندن داخل ايران فكر نكن..اگر صرفا قصدت مدرك گرفتن هست خب همينجا بخون.
    من خودم مدرك ارشد دارم و مدتي تو همين افكار بودم براي همين نظر دادم برادر من.
    موفق باشي در اتخاذ تصميم 😉

3. کاربران زیر از sooshiyant بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18388
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مدرک دکترا برام مهم هست چون در زمینه ی کاری خیلی به دردم خواهد خورد...برم خارج باید از صفر شروع کنم چون هیچ تضمینی نیست که اونجا راحت کار پیدا کنم ولی خب شرایط زندگی اونجا گاهی وسوسه کننده س.
    یه مقدار نگرانی اصلی من در مورد اینه که میشه همزمان که متاهل میشم دکترا هم بخونم؟ نمیخوام به هیچکدومش لطمه ای بخوره....چون این دختر خانمی که من انتخاب کردم یه زندگی راحت و بی دغدغه میخواد که البته بهش حق میدم...تا الان بهش پیشنهاد ازدواج ندادم ولی در مورد این مسائل خیلی حرف زدیم.

5. کاربران زیر از gr89 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط gr89 نمایش پست ها
    مدرک دکترا برام مهم هست چون در زمینه ی کاری خیلی به دردم خواهد خورد...برم خارج باید از صفر شروع کنم چون هیچ تضمینی نیست که اونجا راحت کار پیدا کنم ولی خب شرایط زندگی اونجا گاهی وسوسه کننده س.
    یه مقدار نگرانی اصلی من در مورد اینه که میشه همزمان که متاهل میشم دکترا هم بخونم؟ نمیخوام به هیچکدومش لطمه ای بخوره....چون این دختر خانمی که من انتخاب کردم یه زندگی راحت و بی دغدغه میخواد که البته بهش حق میدم...تا الان بهش پیشنهاد ازدواج ندادم ولی در مورد این مسائل خیلی حرف زدیم.
    تو ايران پارتي مهمتر از مدركه..
    بهرحال، نظرم اينه راجبش باهاش صحبت كن و نظرشو بپرس چون زندگي مشتركه و اينكه ما بگيم نه مشكل بهم نميزني يا چرا پر از مشكله اشتباهه، ما نه شما و نه اون خانم رو نميشناسيم..اين برميگرده به شما و اون دختر خانم، هرچيزي بالاخره يه بهايي داره و هر زندگي و موقعيت جديدي قطعا بدون سختي نخواهد بود، اين كنار هم بودن و اعتماد و آرامش بوجود آوردنه كه زندگي رو برامون آسون ميكنه دوست من.

7. کاربران زیر از sooshiyant بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18389
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ، اون دختر خانم از لحاظ تحصیلی مشکلی ندارن؟ بنظرم اگه فرد مناسبی هستن باشون ازدواج کنید و برای دکتراتون باکمی تاخیر از خارج کشور بگیرید
    توی این مدت هم هزینه های زندگی تو خارج رو فراهم کنید

9. کاربران زیر از mohanna بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18388
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohanna نمایش پست ها
    سلام ، اون دختر خانم از لحاظ تحصیلی مشکلی ندارن؟ بنظرم اگه فرد مناسبی هستن باشون ازدواج کنید و برای دکتراتون باکمی تاخیر از خارج کشور بگیرید
    توی این مدت هم هزینه های زندگی تو خارج رو فراهم کنید
    ترم دوم کارشناسی هستن!ینی شش سال فاصله سنی داریم...میدونم اونم دوست داره از ایران بره...یه جورایی همه ی تصمیم ها رو گذاشته به عهده ی من و متاسفانه هیچ مشارکتی در حل این موضوعات نمیکنه...چون یه مقدار از خانواده ی مرفهی هست از زندگی فقط آسایش و راحتی میخواد که بازم میگم من بهش حق میدم و این وظیفه ی منه که لاقل درصدی از آرامشی که توی خونه پدرش داره رو براش فراهم کنم.

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

ترم دوم کارشناسی هستن!ینی شش سال فاصله سنی داریم...میدونم اونم دوست داره از ایران بره...یه جورایی همه ی تصمیم ها رو گذاشته به عهده ی من و متاسفانه هیچ مشارکتی در حل این موضوعات نمیکنه...چون یه مقدار از خانواده ی مرفهی هست از زندگی فقط آسایش و راحتی میخواد که بازم میگم من بهش حق میدم و این وظیفه ی منه که لاقل درصدی از آرامشی که توی خونه پدرش داره رو براش فراهم کنم.
    راه سختي داري
    دختري كه توي خانواده مرفه بوده قطعا سختي نكشيده و برا همين تصميم رو انداخته گردن شما..مراقب باشيد جوري رفتار نكنيد كه باعث اين طرز تفكر بشه كه شما وظيفت كار كردن و پول درآوردنه و اين دختر خانم فقط خرج كردن و خوش بودن و آرامش داشتن..بيشتر فكر كنيد چون اگر همچين ذهنيتي داشته باشه به مشكل ميخوريد...زندگي فراز و نشيب زياد داره.
    بنظرم بصورت جدي راجب اين موضوعات باهاش صحبت كنيد و جوري عمل كنيد كه بفهمن نظر ايشونم مهمه و بايد حتما نظر بده چون زندگي مشترك يعني دو نفره.

12. کاربران زیر از sooshiyant بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18389
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشید ولی سعی کنید به اون دختر خانم بگید که زندگی خارج مشکلاتی هم داره شاید یه روز ناخواسته اتفاقی بیفته و ایشون باید تحمل بالایی برای این اتفاقات اونم خارج از کشور و دور ازخانواده داشته باشن
    رشتتون هم مهمه که آیا تحصیل خارج و داخل چه تفاوتی براش داره؟ آیا خارج از کشور درآمد و فرصت شغلیه خوبی داره؟

14. کاربران زیر از mohanna بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18388
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiyant نمایش پست ها
    راه سختي داري
    دختري كه توي خانواده مرفه بوده قطعا سختي نكشيده و برا همين تصميم رو انداخته گردن شما..مراقب باشيد جوري رفتار نكنيد كه باعث اين طرز تفكر بشه كه شما وظيفت كار كردن و پول درآوردنه و اين دختر خانم فقط خرج كردن و خوش بودن و آرامش داشتن..بيشتر فكر كنيد چون اگر همچين ذهنيتي داشته باشه به مشكل ميخوريد...زندگي فراز و نشيب زياد داره.
    بنظرم بصورت جدي راجب اين موضوعات باهاش صحبت كنيد و جوري عمل كنيد كه بفهمن نظر ايشونم مهمه و بايد حتما نظر بده چون زندگي مشترك يعني دو نفره.
    بله از همین مساله میترسم...منم دوست دارم بیاد بشینه در مورد کل مسائل حرف بزنیم از سختی هاش از خوبی هاش! ولی متاسفانه قبول نمیکنه و میگه تصمیم با خودت.
    حتما باید باهاش کامل صحبت کنم حتی شده حرفی نزنه و فقط گوش کنه!

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16357
    تشکـر
    301
    میزان امتیاز
    9

دکترا در ایران؟خارج؟کار؟ازدواج؟

بله از همین مساله میترسم...منم دوست دارم بیاد بشینه در مورد کل مسائل حرف بزنیم از سختی هاش از خوبی هاش! ولی متاسفانه قبول نمیکنه و میگه تصمیم با خودت.
    حتما باید باهاش کامل صحبت کنم حتی شده حرفی نزنه و فقط گوش کنه!
    ببين باهاش حرف بزن اگر حرفي نزد و نظري نداد توپو بنداز تو زمين اون و كاري كن فكر كنه نظر و تصميم نهايي با اونه و حتما با يه مشاور خوب هم صحبت كن تا بهتر بتوني تصميم بگيري

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18388
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشید ولی سعی کنید به اون دختر خانم بگید که زندگی خارج مشکلاتی هم داره شاید یه روز ناخواسته اتفاقی بیفته و ایشون باید تحمل بالایی برای این اتفاقات اونم خارج از کشور و دور ازخانواده داشته باشن
    رشتتون هم مهمه که آیا تحصیل خارج و داخل چه تفاوتی براش داره؟ آیا خارج از کشور درآمد و فرصت شغلیه خوبی داره؟
    مسلما باید همراهی کنه چون اینجا که کشور خودمه خیلی از پارامترها دست خودم نیس حالا یه کشور دیگه مسلما مخصوصا اون اوایل حتما مشکلات و سختی هایی خواهیم داشت.
    خارج برای رشته م بهتره چون هم آشنای دانشگاهی دارم اونجا هم توی کار خیلی میتونه بهم کمک کنه...البته اینجا هم شایط کاریم بد نیس چون از ترم اول کارشناسی دارم کار میکنم

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18389
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

مسلما باید همراهی کنه چون اینجا که کشور خودمه خیلی از پارامترها دست خودم نیس حالا یه کشور دیگه مسلما مخصوصا اون اوایل حتما مشکلات و سختی هایی خواهیم داشت.
    خارج برای رشته م بهتره چون هم آشنای دانشگاهی دارم اونجا هم توی کار خیلی میتونه بهم کمک کنه...البته اینجا هم شایط کاریم بد نیس چون از ترم اول کارشناسی دارم کار میکنم
    رشتتون چیه؟

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18388
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

رشتتون چیه؟
    عمران

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18388
    تشکـر
    6
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiyant نمایش پست ها
    ببين باهاش حرف بزن اگر حرفي نزد و نظري نداد توپو بنداز تو زمين اون و كاري كن فكر كنه نظر و تصميم نهايي با اونه و حتما با يه مشاور خوب هم صحبت كن تا بهتر بتوني تصميم بگيري
    یه ذره تحت فشار قرار بگیره بیخیال همه چی میشه! این اخلاقش خیلی اذیتم میکنه...چشم حتما با مشاور هم صحبت میکنم

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18389
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

یه ذره تحت فشار قرار بگیره بیخیال همه چی میشه! این اخلاقش خیلی اذیتم میکنه...چشم حتما با مشاور هم صحبت میکنم
    مطمعنید دختری با این اخلاق مناسبه براتون
    اگه ایشون تحمل ندارن همینجا تو شهرتون زندگی کنید اگه اهل شهرستانید به شهر بزرگتر برید ، مثلا تهران یا حتی اصفهان تبریز

22. کاربران زیر از mohanna بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد