نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: راهنمایی در تست زدن

796
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25331
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

راهنمایی در تست زدن

سلام دوستان من چندتا مشکل اساسی دارم لطفا برای حلشون بهم کمک کنید.

1) مدیریت زمان : تو مدیریت زمان خیلی خیلی ضعیف هستم. مثلا امروز که تو قلم چی آزمون داشتیم وقت تمام شده بود و من حتی وقت پیدا نکرده بودم متن بعضی سوالات رو بخونم!
    2) نمیتونم برنامه ریزی کنم!
    3) تو املاء خیلی ضعیف هستم: چه فارسی باشه چه انگلیسی املای حروف خیلی زود یادم میره
    و...
    اگر تو این ضمینه ها منو راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    25235
    تشکـر
    134
    تشکر شده 231 بار در 167 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : راهنمایی در تست زدن

ببشید تسلطتون رو مطالب چقدره وقتی میشینید سر جلسه؟اخه به نظر من ادم هرچقدر تسلط بیش تری داشته باشه هم متن سوالارو زودتر میتونه بخونه هماین که وقتش کم نمیاد زیاد تست بزنید تا عادت کنید
    درمورد املا هم باید بگم بنویسید زیاد بنویسید

3. کاربران زیر از a girl بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : راهنمایی در تست زدن

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.t نمایش پست ها
    سلام دوستان من چندتا مشکل اساسی دارم لطفا برای حلشون بهم کمک کنید.

1) مدیریت زمان : تو مدیریت زمان خیلی خیلی ضعیف هستم. مثلا امروز که تو قلم چی آزمون داشتیم وقت تمام شده بود و من حتی وقت پیدا نکرده بودم متن بعضی سوالات رو بخونم!
    2) نمیتونم برنامه ریزی کنم!
    3) تو املاء خیلی ضعیف هستم: چه فارسی باشه چه انگلیسی املای حروف خیلی زود یادم میره
    و...
    اگر تو این ضمینه ها منو راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم

در زمان تست زدن لازم است به نکات زير توجه شود:
    ۱) با توجه به اينکه در يک درس امتياز و ضريبي که به يک تست ساده تعلق مي گيرد به يک تست در سطح متوسط و مشکل نيز تعلق مي گيرد، در نتيجه لزومي ندارد خود را در بدو امر درگير سوالات مشکل کنيم...

۲) زماني که جهت پاسخگويي به تست تعلق ميگيرد کاملا محدود و استاندارد مي باشد.

۳) هر پاسخ صحيح يک نمره و به هر پاسخ غلط يک سوم نمره منفي تعلق مي گيرد و اگر سوالي بدون پاسخ باشد نمره مثبت يا منفي ندارد. فرمول روبرو مي تواند تاثير نمره منفي را بخوبي نشان بدهد.

۱۰۰ × تعداد پاسخ غلط - ۳ ×تعداد پاسخ صحيح

= نمره هر درس ×۳تعداد کل سوالات

۴) عاقلانه است که خود را درگير سوالات مشکل نکنيد به طوري که بتوانيد ابتدا به سوالات ساده که صد درصد به آن يقين داريد جواب بدهيد و و در مرحله بعد به سوالاتي در سطح متوسط و درمرحله آخر به سوالات مشکل پاسخ بدهيد.

۵) اگر سوالاتي براي شما مشکل باشد بدانيد که براي ديگران نيز مشکل خواهد بود. بنابراين مضطرب نشويد.

۶) بسياري از دواطلبان در جلسه آزمون، اگر با چند سوال دشوار مواجه شوند، دستپاچه مي شوند و نظم ذهني خود را از دست مي دهند و فکر مي کنند که کنکور را از دست داده اند. بنابراين باحالت مضطرب حتي به سوالاتي که بلد نيستند جواب مي دهند و نمره منفي مي گيرند. در صورتي که حتي نفرات برتر کنکور هم قادر به پاسخگويي به تمام سوالات نخواهند بود.

● روش تست زدن چيست؟
    ۱) سوالات را به ترتيبي که در دفترچه کنکور مي بينيد ، پاسخ بدهيد.
    اگر در يک درس تسلط بيشتري داريد ترتيب جواب دادن را تغيير ندهيد.
    اما اگر نگران هستيد که مثلا با پاسخ به سوالات درس خاصي زمان کافي براي پاسخگويي به سوالات درس بعدي را از دست مي دهيد به نکات زير توجه نماييد:

▪ تمام سوالات دفترچه را حداقل يک بار مطالعه کنيد. کساني که يک درس را بطور کامل کنار مي گذارند خواه به اين دليل که آن درس ضريب کمتري دارد يا اين که آن درس را بلد نيستند کاملا اشتباه مي کنند.

▪ برخي از سوالات را بلد نيستيد ولي تشخيص مي دهيد وقت گير هستند، اين گونه سوالات را با علامت ضرب مشخص کنيد و با قاطعيت و خونسردي بطور موقت از آنها عبور کنيد تا درموقع دوره دقت خود را به آنها اختصاص بدهيد.

▪ ممکن است سوالاتي را اصلا بلد نباشيد، اين گونه سوالات را با علامت منفي مشخص کنيد و فورا آنها را رها کنيد.

▪ از هيج سوالي نخوانده رد نشويد زيرا ممکن است پس از چند سوال دشوار چند سوال آسان پيدا کنيد.

▪ شماره تست ها را با شماره آنها در پاسخ نامه مرتب مطابقت بدهيد ، اگر سوالي را اشتباهي در پاسخ نامه با شماره اشتباه علامت بزنيد ممکن است که اين اشتباه به ترتيب شماره تا آخر ادامه پيدا کند.

▪ پس از آن که يک بار تست هاي تمام دروس را مطالعه کرديد به ساعت خود نگاه کنيد و ببيند چقدر از کل زمان کنکور باقي مانده است.
    ▪ توصيه بسيار مهم : تمام صفحات دفترچه سوالات را بخوبي بررسي کنيد و مراقب باشيد که بعضي صفحات با بعضي سوال ها را فراموش نکنيد.

● يک نکته بسيار مهم
    تعدادي از داوطلبان به سوالات در دفترچه پاسخ مي دهند و در پايان جواب ها را در پاسخ ها را در پاسخنامه منتقل مي کنند با اين کار ممکن است وقت تمام شود و فرصت انتقال را پيدا نکنند.
    کوشيدن ، جستن و يافتن و هرگز تسليم نشدن راز موفقيت است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)