نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: رسیدن به سطح ایده ال قبلی

922
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24924
    تشکـر
    10
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

رسیدن به سطح ایده ال قبلی

سلام من قبلا فوق العاده درس خون بودم یعنی تقریبا همه تمرکزم رو درس بود نه اهنگ نه فیلم نه هیچ چیز دیگه و اصلا اذیت نمیشدم از این بابت و راضی بودم دلم میخواد برسم به اون سطح قبلی و دوباره روزی هشت ساعت درس بخونم یا حتی بیش تر اخه به نظرم برای یه دختر بهترین کار برای این که سرگرم شه درس خوندنه و من واقعا درس خوندنو دوس دارم چون ذهنمو به چالش میکشه
    فقط موضوع اینه که هدف دارم انگیزه ندارم میدونم اقتضای سنمه اما راهنمایی میخوام برای برطرف کردنش

2. کاربران زیر از night بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : رسیدن به سطح ایده ال قبلی

نقل قول نوشته اصلی توسط night نمایش پست ها
    سلام من قبلا فوق العاده درس خون بودم یعنی تقریبا همه تمرکزم رو درس بود نه اهنگ نه فیلم نه هیچ چیز دیگه و اصلا اذیت نمیشدم از این بابت و راضی بودم دلم میخواد برسم به اون سطح قبلی و دوباره روزی هشت ساعت درس بخونم یا حتی بیش تر اخه به نظرم برای یه دختر بهترین کار برای این که سرگرم شه درس خوندنه و من واقعا درس خوندنو دوس دارم چون ذهنمو به چالش میکشه
    فقط موضوع اینه که هدف دارم انگیزه ندارم میدونم اقتضای سنمه اما راهنمایی میخوام برای برطرف کردنش
    در کنار درس خوندن باید به تفریح خودتون هم توجه کنید تا از خستگی و روزمرگی در امان باشید

به همین خاطره که از همه چی دلزده شدید و احساس و انگیزه گذشته رو ندارید

1. در فواصل زمانی کوتاه اما پیوسته درس بخوانید.
    ذهن انسان در زمان‌های کوتاه و مکرر بسیار متمرکزتر از زمان‌های طولانی عمل می‌کند. درس خواندن برای مدت‌زمان طولانی نه تنها کسالت‌آور است، بلکه باعث خستگی، ایجاد استرس و گیج شدن می‌شود، درنتیجه قدرت یادگیری را کاهش می‌دهد.

2. با خیالی آسوده استراحت کنید.
    اگر زمان شما اجازه می‌دهد به منظور تجدید قوا، یک روز کامل را به استراحت بگذرانید.

3. وضعیت جسمی خود را در نظر بگیرید.
    در زمان‌هایی که خسته، عصبانی، حواس‌پرت و شتاب‌زده هستید درس نخوانید. زمانی که مغز انسان در حالت آرامش است، مانند یک اسفنج اطلاعات را جذب می‌کند، برعکس زمانی که استرس دارید، تلاش شما برای یادگیری بی‌فایده است؛ زیرا در چنین حالتی مغز، اطلاعات را دفع می‌کند.

4. درس هرروز را همان روز بخوانید.
    زمانی که چیز جدیدی یاد می‌گیرید، سعی کنید در همان روز نکات مهمش را بخوانید. مخصوصاً در مورد درس‌های اختصاصی و مطالب سنگین، مرور و حل کردن چند تمرین، چند ساعت بعد از تدریس بسیار مفید خواهد بود.

5. محیطی مناسب برای درس خواندن فراهم کنید.
    برای مطالعه‌ی مفید داشتن جایی مخصوص این کار ضروری است. بهترین مکان برای مطالعه، میز شخصی و اتاقی جدا از جریان‌های غیر درسی است. بهتر است میز مطالعه در کنج اتاق قرار داشته باشد به طوری که شما رو به دیوار قرار بگیرید. قرار گرفتن در محیطی بسته می‌تواند تا حد زیادی در حفظ تمرکز مؤثر باشد.

6. با برنامه‌ریزی مناسب، درس خواندن را به عادت تبدیل کنید.
    عموماً اگر ساعات مشخصی از روز را برای درس خواندن برنامه‌ریزی کنید، خیلی زود به آن عادت خواهید کرد. یک روش مناسب برای این کار همان پر کردن دفتر برنامه‌ریزی است.

7. ناامیدی دشمن یادگیری است.
    افرادی که دائماً خود را به دلیل کندی در یادگیری سرزنش می‌کنند، حتی اگر پیشرفت مناسبی داشته باشند، همواره در استرس به سر می‌برند. در مقابل افرادی که به خود اطمینان دارند، نتیجه‌ی کارشان بهتر است؛ زیرا این افراد انرژی خود را صرف نگرانی و حساسیت‌های بی‌مورد نمی‌کنند.

8. روش تست زدن
    پس از آن‌که اطمینان نسبی حاصل کردید که درس را یاد گرفته‌اید، پس از گذشت حداقل 24 ساعت به سراغ تست‌ها بروید. حتماً تست‌ها را با نمونه‌سؤالات کنکور‌های سراسری سال‌های گذشته شروع کنید و بعد به سراغ تست‌های تألیفی بروید. از همان ابتدا تست‌ها را در زمان معین بزنید. پس از اتمام، درصد خام خود را محاسبه کنید. البته گاهی درصد پایین در اثر کمبود زمان به وجود می‌آید. اگر اوایل به این موضوع برخوردید، زیاد مهم نیست ولی بعد از چند سری تست زدن نباید وقت کم بیاورید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24924
    تشکـر
    10
    تشکر شده 11 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : رسیدن به سطح ایده ال قبلی

ببخشید من به تازگی متوجه شدم از درس میترسم سرکلاس کمتر اظهار نظر میکنم و وقتی میشینم سر درس بی حوصله میشم چکار باید بکنم؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)