نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: چجوری درس بخونم؟

2125
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    31445
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb چجوری درس بخونم؟

سلام به همه ی شما دوستای نازم...من دریا هستم و شونزده سالمه..امسال وارد پایه دهم شدم(همون دوم دبیرستان خودمون)و به شدت میخوام از امسال شروع کنم برای کنکور و درس بخونم...اما واقعا نمیتونم...نمیدونم انگیزه ندارم...روش مطالعم درست نیست یا یه چیز دیگه....ازتون کمک میخوام...اگه میشه از تجربهاتون برام بگین..اینکه هر درسی رو چطور میخوندین و یا اینکه چطور انگیزه ایجاد میکردین....اگر میشه کتابایی که استفاده میکردین هم بهم معرفی کنین..من الان توی کانون قلم چی ثبت نام کردم به نظرتون تاثیر داره؟ واینکه دبیرام هم کتب خیلی سبز رو پیشنهاد کردن...در هر صورت ممنون میشم کمکم کنید.

2. کاربران زیر از dalyas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24611
    تشکـر
    727
    تشکر شده 634 بار در 364 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : چجوری درس بخونم؟

سلام دریا خانوم

خب اینایی ک گفتی مشکلی نیست

بنظرم زوده واسه کنکور خوندن اونم از همین حالا

چون حسابی خسته و دل زده ت میکنه

تنها کار و بهترین کار واسه شما همین درس خوندنتون هست ک درست درمون بخونین بعدش معدلتون بالا باشه

فعلا شروع به خوندن کنکور نکن چون سال آخر کم میاری و نمیتونی بخونی

شرط اصلی هم سال آخر ، و دقیقا 5 ماه آخر قبل کنکوره

موفق باشی

امضای ایشان
    زندگی تو فقط در خدا خلاصه کن

4. کاربران زیر از nepo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26207
    تشکـر
    1,293
    تشکر شده 666 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    9

اصول برنامه ریزی درس

امور درسی یکی از مهمترین فعالیتهایی است که اهمیت زیادی در سایر جنبه‌‌های زندگی دارد. شما اگر خواهان به دست آوردن موفقیت در زندگی خود باشید، امور درسی یکی از راههای به دست آوردن آن میباشد .

بر این اساس، انجام این فعالیت مهم به نحو احسن، به طوری که نتایج خوب و عالی در بر داشته باشد، اهمیت زیادی پیدا می
    کند. هیچ کاری بدون برنامهریزی، فعالیتی کامل نخواهد بود. به ویژه مسائل درسی و تحصیلی که زمان در آنها مهم است. حالا که شما تصمیم گرفتهاید از تابستان مطالعهی درسهای پایه را برای کنکور سال 90 شروع کنید، بنابراین نیازتان به برنامهای اصولی بیشتر است تا بتوانید به هدف خود در کنکور دست پیدا کنید. البته برنامهریزی، اصولی مشترک دارد که هر داوطلب که نیازمند کسب رتبهی مطلوب است باید آنها را رعایت کنید و البته یادتان باشد که اصل تفاوتهای فردی را در جزئیات رعایت کنید.
    برنامه ریزی شامل مراحل زیر است:الف-برنامهریزی بلندمدت (سالیانه و یا ماهیانه)ب-برنامه ریزی میانمدت (هفتگی)ج-برنامهریزی کوتاهمدت (روزانه)الف-برنامهی کلی (سالیانه و ماهیانه):هدف از تهیهی یک برنامه، ایجاد نظم در مطالعه است. در قدم اول باید تعیین کنید که با کدام برنامهی کلی خود را هماهنگ میکنید. برنامهی مدرسه، آموزشگاه، آزمون آزمایشی و ... یادتان باشد شما باید با یک برنامههماهنگ باشید تا این که دچار دو برنامهگی نشوید. به این ترتیب شما میتوانید با خیال راحت فقط برنامههایی را که در هر هفته تنظیم کردهاید، مطالعه کنید و مطمئن باشید که به همهی سرفصلهای لازم برای کنکور میرسید و به هدف خود در آزمون یعنی قبولی در کنکور دست پیدا میکنید.ب-برنامهریزی میانمدت (هفتگی):تهیه و تنظیم برنامهی جزئی، بر عهدهی شماست و بر اساس برنامهی کلی که دارید باید برنامهی جزئی هر هفته را تنظیم کنید و سپس در ابتدای هر روز آن را تکمیل کنید.ج-برنامه ریزی کوتاهمدت (روزانه):شما بر اساس برنامهی هفتگی خود باید هر روز برنامهای ویژه داشته باشید و در ابتدای هر روز آن را اجرا کنید.فواید برنامهریزی تحصیلی:1.به روشن شدن اهداف کمک میکند. زمانی که فرد اقدام به تهیهی یک برنامهی تحصیلی برای خود میکند، توجه بیشتری به اهداف برنامه مبذول میدارد و این کمک میکند تا شناخت بیشتری از اهداف پیدا کند و آنها را دستهبندی کند. اهداف طولانیمدت و کوتاهمدت را تشخیص دهد و هیچ یک را فدای دیگری نکند.2.از اتلاف وقت جلوگیری میکند، همچون سایر امور زندگی مسائل تحصیلی نیز از لحاظ تنظیم وقت و زمان دارای اهمیّت است. برنامهریزی به فرد کمک خواهد کرد استفادهی مفیدتری از مدت زمانی که در اختیار دارد، کند و از اتلاف وقت خود جلوگیری کند. مسألهی وقت در برخی موارد تحصیلی همچون نزدیکی امتحانات و درحین برنامهریزی برای کنکور اهمیت شایان توجهی دارد. از دست دادن وقت برابر خواهد بود با از دست دادن بسیاری از موفقیتها در آینده.3.از اتلاف انرژی جلوگیری میکند. استفاده از یک برنامهریزی استاندارد و با اصول صحیح علمی به فرد کمک خواهد کرد انرژی و توان ذهنی خود را بیهوده به هدر ندهد. در این نوع برنامهریزیهای استاندارد، عمدتاً روشهای مفیدی مورد استفاده قرار میگیرد که موجب خواهد شد، فرد بیشترین استفاده را از توان ذهنی خود بکند و از اتلاف آن جلوگیری کند.

به یک مثال توجه کنید. در برنامه
    ریزی تحصیلی این یافتهی روانشناسی، اصل در نظر گرفته میشود، بعد از مدتی (حدود 75 تا 90 دقیقه) بعد از شروع مطالعه و یادگیری، منحنی یادگیری بسیار پایین میآید. به طوری که فرد یادگیری خوبی بعد از این زمان نخواهد داشت، مگر این که یک استراحت کوتاهی داشته باشد. با در نظر گرفتن اصولی از این قبیل، فرد برنامهریزی درسی خود را طوری انجام میدهد تا هر75 تا 90 دقیقه، یکبار استراحت کوتاهی داشته باشد تا دوباره با تجدید قوای ذهنی شروع به یادگیری کند.
    اصول صحیح برنامهریزی درسی1. اهداف خود را روشن کنید:برای برنامهریزی در کلیهی امور باید اهداف دقیق و روشنی داشته باشید. این مسأله در برنامهریزی درسی حائز اهمیت فراوانتری است. برای خود روشن کنید اهداف بلندمدت شما، کدامها است؟ اهداف کوتاهمدت شما کدامها هستند؟ مثلاً هدف بلندمدت قبولی در رشتهی حقوق دانشگاه تهران و هدف کوتاهمدت، مطالعهی فلان درس در این هفته.2. اهداف خود را زمانبندی کنید:زمان دقیقی برای هر یک از اهداف کوتاه مدت تعیین کنید. مثلاً تعیین کنید که مطالعهی چه درسی را در چه مدت زمانی به اتمام خواهید رسانید.3. مطالعهی دروس را به صورت موازی انجام دهید:برخی از افراد از شیوهی مطالعهی تکدرسی استفاده میکنند. مثلاً یک هفته برای یک درس. این شیوه موجب خستگی ذهنی و کاهش بازدهی یادگیری در آنها میشود. به جای روش تکدرس از شیوهی موازی استفاده کنید. به این ترتیب که دو یا سه درس را برای مدت زمان معین انتخاب کنید و مطالعه کنید. به این ترتیب خواهید توانست از خستگی ذهنی جلوگیری کنید. هر چقدر تنوع در زمانبندی مطالعهی این دروس بیشتر باشد، به همان اندازه از خستگی ذهنی بیشتر جلوگیری خواهد شد.4. تناسب میان دروس را رعایت کنید:در برنامهریزی برای مطالعهی دروس خود، تناسب، مسألهی مهمی است. به عبارتی تنوع در انتخاب دروس نیز مهم است. انتخاب درسهای فیزیک، شیمی و ریاضی در یک مدت زمان مشترک، کارآیی خوبی نخواهد داشت. همهی آنها با انواع فرمولها سر و کار دارند و این تداخل مطلب را پیش خواهد آورد. بنابراین بهتر است در بین آنها از دروسی مثل ادبیات، معارف و زیستشناسی ویا زبان استفاده کنید.5. استراحت را در برنامهریزی خود فرامش نکنید:در مطالعه، تمام وقت خود مثلاً زمانی که برای کنکور برنامهریزی میکنید، علاوه بر استراحتی که در هر 75 و یا 90 دقیقه یکبار انجام میدهید، در انتهای هر هفته نیز چند ساعت را برای استراحت در فضای بیرون از خانه درنظر بگیرید تا ذهنتان خسته نشود، همچنین نیروی مضاعفی کسب میکنید که در هفتهی آینده کارآیی بیشتری داشته باشید.6. واحدهای مطالعاتی خود را بین 75 تا 90 دقیقه درنظر بگیرید.

در بین واحد
    های مطالعاتی خود حتماً 15 دقیقه استراحت کنید. براساس یک اصل روانشناسی، مطالبی که در ابتدا و انتهای واحد مطالعاتی خوانده میشود، بهتر به یاد آورده میشود. به همین دلیل زمان واحد مطالعاتی شما باید بین 75 تا 90 دقیقه باشد. البته یادتان باشد، واحد مطالعاتی کوتاهتر نیز نظم فکری شما را برهم خواهد زد.
    7. درس هر روز همان روز خوانده شود.

بر اساس اصل روان
    شناسی اگر درسی که یاد میگیرید را در 24 ساعت بعد مرور کنید، 100درصد مطالب یادتان میماند اما اگر آن را مرور نکیند، تا 80درصد آنها را فراموش میکنید. پس دانشآموزان پیشدانشگاهی در برنامهی خود برای هر روز، درسی که مدرسه دارند، نیز باید قرار دهند.
    8. مطالعهی اختیاری و مطالعهی آزاد:

یک برنامه همیشه در حد یک برنامه است. معجزه در اجرای آن است. برای این
    که احتمال اجرای یک برنامه را افزایش دهیم، باید تا حد امکان برنامهی تهیهشده، انعطافپذیر باشد. به همین منظور، در انتهای هر روز، حدود 60 دقیقه را برای جبران عقبماندگیهای روزانه در نظر بگیرید. به این معنی که اگر نتوانستیم طبق هدفگذاریها، مبحث را به اتمام برسانیم، آن را کنار بگذاریم و به سراغ زنگ بعدی میرویم و در انتهای روز، عقبماندگیهای کوچک هر زنگ را کنار هم جبران میکنیم. اما برای جبران زنگهایی که به دلیلهای مختلف، نمیتوانیم آنها را انجام دهیم، باید در انتهای هفته، 2 و یا 3 واحد اختیاری قرار دهیم تا بتوانیم عقبافتادگیهایمان را در آن واحد جبران کنیم.

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23774
    تشکـر
    55
    تشکر شده 78 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    9

بستگی داره که چه رتبه ای میخواین بیارن اگه رابه ی زیر 2000 می خواید از الان نرمال استارت بزنید.
    کلا قلم چی و موسسات آموزشی به هیچ دردی نمی خورن و وقت تلف کردن البته این نظر منه
    کتابای خیلی سبز خیلیم عالیو و مفید هستن.
    روش درس خوندن من اینه که سر کلاس یادمی گیرم اگه هم یاد نگیرم با کتابای خیلی سبز و ویدوهای آموزشی مفهومی
    یاد می گیرم.
    من می خوام سوال و ... رو حفظ کنم همشون سریع می خونم و 50 درصدوشونو یاد می گیرم و دوباره
    یه باره دیگه با سرعت نرمال می خونم تا کامل حفظ بشم
    هیچ وقت کند و آروم مطالعه نکنید
    کتابای درسی که بهش علاقه ندارید و می دونید به دردتون نمیخوره و فقط حفظ کنید
    و یاد نگرید مثلا من دقیقا با درس ادبیات اینکارو می کنم( به من چه ربطی داره که
    منظور شاعر چی بوده و از چه آرایی استفاده شده و...)
    مهم تر از همه اینکه مدرسه نمیرم که 4 تا مطلب یاد بگیریم(توی خونه هم میشه همه ی این کتابا رو
    توی 3 ماه تموم کرد و امتحانش و داد)
    مدرسه میریم که با اجتماع آشنا بشیم مدرسه دقیقا همون اجتماع هست با این
    تفاوت که همه تقریبا همسن هستن

مورد بعدی اینکه
    زیاد سخت و پیچیده حسابش نکنید
    سیستم آموزشی ما به درد هیچی نمی خوره و برای معدلم نخونید

7. 2 کاربران زیر از Mahdipoop بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24611
    تشکـر
    727
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdipoop نمایش پست ها
    بستگی داره که چه رتبه ای میخواین بیارن اگه رابه ی زیر 2000 می خواید از الان نرمال استارت بزنید.
    کلا قلم چی و موسسات آموزشی به هیچ دردی نمی خورن و وقت تلف کردن البته این نظر منه
    کتابای خیلی سبز خیلیم عالیو و مفید هستن.
    روش درس خوندن من اینه که سر کلاس یادمی گیرم اگه هم یاد نگیرم با کتابای خیلی سبز و ویدوهای آموزشی مفهومی
    یاد می گیرم.
    من می خوام سوال و ... رو حفظ کنم همشون سریع می خونم و 50 درصدوشونو یاد می گیرم و دوباره
    یه باره دیگه با سرعت نرمال می خونم تا کامل حفظ بشم
    هیچ وقت کند و آروم مطالعه نکنید
    کتابای درسی که بهش علاقه ندارید و می دونید به دردتون نمیخوره و فقط حفظ کنید
    و یاد نگرید مثلا من دقیقا با درس ادبیات اینکارو می کنم( به من چه ربطی داره که
    منظور شاعر چی بوده و از چه آرایی استفاده شده و...)
    مهم تر از همه اینکه مدرسه نمیرم که 4 تا مطلب یاد بگیریم(توی خونه هم میشه همه ی این کتابا رو
    توی 3 ماه تموم کرد و امتحانش و داد)
    مدرسه میریم که با اجتماع آشنا بشیم مدرسه دقیقا همون اجتماع هست با این
    تفاوت که همه تقریبا همسن هستن

مورد بعدی اینکه
    زیاد سخت و پیچیده حسابش نکنید
    سیستم آموزشی ما به درد هیچی نمی خوره و برای معدلم نخونید
    واسه معدل نخونن؟؟؟
    خب کنکور معدلشون تاثیر داره ، اونوقت چجوری نخونن واسه معدل

دبیرستان هستن همین حالا واسه کنکور بخونن؟؟؟؟

مگه مسابقات المپیک ک میخوان از همین حالا اماده شن

اونوقت نزدیک کنکور ک وا میرن

من اینا رو متوجه نمیشم کلا
    امضای ایشان

9. کاربران زیر از nepo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23774
    تشکـر
    55
    میزان امتیاز
    9

بله یکی از اقوام ما از اول دبیرستان داشت برای کنکور میخوند
    توی مدرسه ی تیرهوشان بود
    اصلا هرچقدر که بگم میخوند باورتون نمیشه
    از صبح تا شب
    برای پزشکی میخوند
    توی کلاسای کنکور و ... هم شرکت می کرد
    و آخرش رتبش شد5000میخوست پزشکی بره ولی نتونست
    بعد
    بله دقیقا جنگه
    قدیم جنگ و مبارزه برای صندلی دانشگاه بود اما
    الان صندلی خالی زیاده
    الان جنگ سر صندلی بهتره هستش
    و مورد بعد معدل
    پول بده نمره بگیر الان تقریبا توی همه ی مدارس هستش
    معلما به اسم کلاس نیمه خصوصی تمام سوالای امتحانات و میدن
    منظورم اصلی منم این بود که فقط برای معدل نخون چون کسی که برای معدل بخونه بعد 1 سال همه ی
    مطالب یادش میره
    و
    مورد بعد به قرن بیست و یکم خوش آمدید

11. 2 کاربران زیر از Mahdipoop بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24611
    تشکـر
    727
    میزان امتیاز
    9

بله یکی از اقوام ما از اول دبیرستان داشت برای کنکور میخوند
    توی مدرسه ی تیرهوشان بود
    اصلا هرچقدر که بگم میخوند باورتون نمیشه
    از صبح تا شب
    برای پزشکی میخوند
    توی کلاسای کنکور و ... هم شرکت می کرد
    و آخرش رتبش شد5000میخوست پزشکی بره ولی نتونست
    بعد
    بله دقیقا جنگه
    قدیم جنگ و مبارزه برای صندلی دانشگاه بود اما
    الان صندلی خالی زیاده
    الان جنگ سر صندلی بهتره هستش
    و مورد بعد معدل
    پول بده نمره بگیر الان تقریبا توی همه ی مدارس هستش
    معلما به اسم کلاس نیمه خصوصی تمام سوالای امتحانات و میدن
    منظورم اصلی منم این بود که فقط برای معدل نخون چون کسی که برای معدل بخونه بعد 1 سال همه ی
    مطالب یادش میره
    و
    مورد بعد به قرن بیست و یکم خوش آمدید
    ممنونم از نوشته های صریح تون

خیلی از مدرسه فاصله گرفتم و از فضای مدارس جدید هم اطلاعی ندارم

ولی اصلا اینو قبول ندارم ک از اول سال دبیرستان بخونن

چون خسته و کسل کننده میشه واسشون

کنکور همون یکسال آرخه

منم رتبه ی یک تجربی و هنر و زبان رو توو رشته همزمان رتبه ی یک شد و همچنین هنر رو رتبه ی دو رقمی زیر 50 شد رو خوندم مطالبشون رو که فقط چند ماه آخر درس خوندن

حالام نفر اول تخصص مغز و اعصاب شدن
    امضای ایشان

13. کاربران زیر از nepo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24611
    تشکـر
    727
    میزان امتیاز
    9

مصاحبه و گفتگو با رستگار رحمانی تنها نفر اول کنکور سراسری تجربی و زبان 88

نفر اول کنکور تجربی: خدمت به کشورم مهمترین هدف من است
    کرمانشاه- نفر اول کنکور تجربی۸۸ با بیان اینکه مهمترین هدف خود را خدمت به مردم بخصوص مردم شهرستان جوانرود قرار داده تاکید کرد: قطعا با حمایت دولتمردان و مسوولان می توانم به هدف بزرگ خدمت به میهن برسم.
    رستگار رحمانی تنها، متولد سال 1368 برگ زرین دیگری بر تاریخ پرافتخار استان کرمانشاه آفرید تا به همگان نشان دهد که کرمانشاه فقط زیربار هجوم تجاوزگران عراقی، افتخارات بسیاری را رقم نزده است بلکه امروز جوانانی چون ” رحمانی تنها ” بر سکوی افتخاراتی خواهند نشست تا حیرت همگان را برانگیزند.
    رحمانی تنها، ساکن شهرستان جوانرود، در منطقه ای محروم زندگی می کند، منطقه ای که شاید خیلی ها به فکرشان هم خطور نمی کند فردی از این دیار بتواند با حداقل امکانات به مرحله ای برسد که رتبه اول رشته تجربی را از آن خود کند.
    و اینک او توانسته است خیل عظیم حریفان را در میدان رقابت کنار بزند و عنوان قهرمان ماراتن کنکور را با تحمل سختیها و مشقات بسیاری به دست آورد.
    رحمانی تنها در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا بااشاره به اهداف بزرگی که برای خدمت به میهن به خصوص مردم دیار جوانرود دارد، می گوید: با توکل به خداوند و دعای خیر مردم می خواهم برای خدمت به مردم شهری که در آن بزرگ شده ام، بسیار تلاش کنم.
    وی با بیان اینکه حمایت و پشتیبانی مسوولان از نخبگان و سرآمدان کنکور دلگرمی و قوت تلاش بیشتر آنها را فراهم می آورد، تصریح کرد: این روند در ایجاد انگیزه برای حضور و تلاش بیشتر نخبگان در جامعه حایز اهمیت است چرا که این افراد با طیب خاطر به فعالیت و ادامه تحصیل می پردازند و بهتر می توانند در شکوفایی جامعه موثر باشند.
    نفر اول کنکور تجربی که هدف خود را انتخاب رشته پزشکی دانشگاه تهران و ادامه تحصیل در این رشته ذکر می کند، در رابطه با نحوه مطالعات و تلاش خود برای کسب این موفقیت بزرگ می گوید: هدف خود را کسب رتبه تک رقمی (حداقل در سطح منطقه) قرار داده بودم و از آنجا که می دانستم کار سختی را پیش رو دارم با برنامه ریزی و بررسی نقاط ضعف و قوت خود برنامه مطالعاتی خود را ادامه دادم .
    وی، حمایت و پشتیبانی خانواده و معلمان خود را با وجود امکانات بسیار کم، عامل مهمی در به دست آوردن این موفقیت می داند و می افزاید: خانواده به خاطر من سختیهای زیادی را تحمل کرد، معلمان شهرستان جوانرود نیز با وجود کمبود وقت و امکانات، تلاشهای فراوانی بدون هیچ چشم داشتی نه تنها برای من بلکه برای دانش آموزان این شهرستان انجام داده و می دهند.
    رحمانی تنها در مورد نحوه مطالعه خود می گوید: از اول بهمن ماه سال گذشته روزی هفت تا هشت ساعت مطالعه داشتم که بعد از ایام عید این میزان مطالعه به روزی هشت تا 10 ساعت رسید و در آستانه کنکور نیز روزی 12 تا 13 ساعت مطالعه داشتم.
    وی می افزاید: اساس کار را بر سه دوره مطالعه دروس پیش دانشگاهی و سال دوم دبیرستان در مرحله اول، دروس پیش دانشگاهی و سال سوم دبیرستان در مرحله دوم و جمع بندی قرار دادم.
    رحمانی تنها استفاده از تست آزمونهای سال گذشته، برخی کتابهای تست زنی معتبر و شرکت در تعدادی آزمون را به همراه برنامه ریزی و تکرار و مرور دروس، رمز موفقیت خود می داند.

امضای ایشان

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23774
    تشکـر
    55
    میزان امتیاز
    9

خواهش می کنم
    زمان شما و زمان ما کلا فرق میکنه
    توی دوران ما لیسانس مثل سیکله و همه دارن.
    منم منظورم این نیست که از اول دبیرستان باید خوند بلکه منظورم ابنه که درسای اول دبیرستان
    و باید جدی و عمقی و... نه سطحی و برای گرفتن نمره
    الان اگه یه نفر کوچکترین کوتاهی و غفلتی توی کارش به خرج بده
    دیگه نمی تونه به اون چیزی که میخواد برسه.
    الان اگه پول و یا مهارت و دانشی نداشته باشی
    به معنای واقعی زندگیتو باختی
    مورد بعد اینکه
    سطح علمی بالاتر رفته و نسبت به دوران شما سخت تره شده

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24611
    تشکـر
    727
    میزان امتیاز
    9

خواهش می کنم
    زمان شما و زمان ما کلا فرق میکنه
    توی دوران ما لیسانس مثل سیکله و همه دارن.
    منم منظورم این نیست که از اول دبیرستان باید خوند بلکه منظورم ابنه که درسای اول دبیرستان
    و باید جدی و عمقی و... نه سطحی و برای گرفتن نمره
    الان اگه یه نفر کوچکترین کوتاهی و غفلتی توی کارش به خرج بده
    دیگه نمی تونه به اون چیزی که میخواد برسه.
    الان اگه پول و یا مهارت و دانشی نداشته باشی
    به معنای واقعی زندگیتو باختی
    مورد بعد اینکه
    سطح علمی بالاتر رفته و نسبت به دوران شما سخت تره شده
    فک نکنم تفاوت سنی زیادی باهم داشته باشیم

همین حالاشم لیسانس مث سیکل

بله سطح علمی متفاوته تا مدرک گرفتن الکی

علم میتونه آدمو به همه جا برسونه اما مدرک نه
    امضای ایشان

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30750
    تشکـر
    1,307
    تشکر شده 391 بار در 213 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط dalyas نمایش پست ها
    سلام به همه ی شما دوستای نازم...من دریا هستم و شونزده سالمه..امسال وارد پایه دهم شدم(همون دوم دبیرستان خودمون)و به شدت میخوام از امسال شروع کنم برای کنکور و درس بخونم...اما واقعا نمیتونم...نمیدونم انگیزه ندارم...روش مطالعم درست نیست یا یه چیز دیگه....ازتون کمک میخوام...اگه میشه از تجربهاتون برام بگین..اینکه هر درسی رو چطور میخوندین و یا اینکه چطور انگیزه ایجاد میکردین....اگر میشه کتابایی که استفاده میکردین هم بهم معرفی کنین..من الان توی کانون قلم چی ثبت نام کردم به نظرتون تاثیر داره؟ واینکه دبیرام هم کتب خیلی سبز رو پیشنهاد کردن...در هر صورت ممنون میشم کمکم کنید.
    خیلی خوب که از الان شروع میکنی اگه برای دانشگاه های نمونه میخوای بخونی به نظرم سوای مطالب درسی ات اگر رشته ات ریاضی یا تجربیه دنبال پیدا کردن راه حل های تستی برو خیلی خیلی بهتر از راه حل های طولانیه کتابه ... اگه برای درس هات خلاصه برداری هم انجام بدی بهترین کار ممکن رو میکنی.
    خیلی زیاد هم تست بزن . الان که مدرسه ای تست های مربوط به یادگیری رو بزن سال اخر با خلاصه بندی ها و نکته برداری هات یه جمع بندی کن و بشین سر تست های سال های گذشته و رو سرعتت شدیدا تمرکز کن که بالا بره چون کنکور بیشتر از یادگیریت سرعت عملت مهمه.
    خیلی هم خودتو خسته نکن آهسته و پیوسته برو به امید خدا موفق میشی.
    امضای ایشان
    حال که انسان اشرف مخلوقات است
    باید در هر گام به یاد داشته باشد که خلیفه خدا بر زمین است
    و طوری رفتار کند که شایسته ی این مقام باشد.
    انسان اگر فقیر شود، به زندان افتد، آماج افترا شود، حتی به اسارت رود،
    باز هم باید مانند خلیفه ای سرافراز، چشم و دل سیر و با قلبی مطمین رفتار کند.

ملت عشق، الیف

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد