نمایش نتایج: از 1 به 19 از 19

موضوع: گرفتن بورسیه دانشگاه خارجی

4405
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

گرفتن بورسیه دانشگاه خارجی

چطوری بورسیه دانشگاه خارج رو بگیرم؟
    در حال حاضر پیش انسانیم.. یه سال کنکور دادم که رتبم از اخر اول شد
    من میخوام خارج ایران ادامه تحصیل بدم چیکار کنم؟الان چطوری بورسیه بیرون رو بگیرم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4589
    تشکـر
    10
    تشکر شده 106 بار در 63 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : نحوه گرفتن بورسیه دانشگاهه خارجی

من یک پسرعمه دارم ک ایشون در انگلستان دکترا میخونن یک بار ازشون پرسیدم چ جوری میشه بورسیه گرفت
    گفت شما اول تو ایران یک رشته دانشگاهی بخون رشته ای که بدونی اونور جذب کردنش راحته بعدش میتونی بعد لیسانست بری تو سایت دانشگاه های معتبر مشخصات اساتید رو بخونی و ب یکی از اساتید درخواست بدی و بهتره به استادی درخواست بدی ک پروژه پژوهشی داشته باشه یعنی دانشگاه ی مبلغی رو دراختیارش گذاشته باشه برای پژوهش ...اما اینی ک شما میگی یعنی میخای بدون مدرک لیسانس بری رو نمیدونم چ جوریه بهتره با ی مشاوره تحصیلی خبره حرف بزنی
    امضای ایشان
    دستمو بگیر....... نذار اشتباه برم

3. 4 کاربران زیر از DELBAR بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

خب ازمون های قلم چی و غیره برای اونایی که ترازشون بالای 8500 هست بورسیه تحصیلی میدن

اما اگر میخوای اول بری دانشگاه بعد بورس بشی برا ارشد باید اولا زبان انگلیسیت خیلی خوب باشه و محاوره ای هم بتونی راحت صحبت کنی

بعد به کمک یکی از دوستات مقاله ای بنویسی و منتشرش کنی یه مقاله توپه توپ

موفق باشی

5. 2 کاربران زیر از Alisbi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

برای بورسیه شدن سه مورد لازمه:
    1. رزومه خوب (مدرک دانشگاه معتبر ایرانی، مقالات اکسپت شده در مجلات و همایش های معتبر، ...)
    2. مدرک معتبر زبان (تافل، ای الس، ...)
    3. لینک شدن با استادی که هم برای پذیرش هم تحصیل اونجا حمایت کنه
    امضای ایشان

7. 4 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9302
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام اگر که میخوای حتما بورس تحصیلی بگیری بهترین کشور مخصوصا تو رشته های انسانی آلمان هسته که شرایتشم اینه که شما در ایران کنکور سراسری بدی و دانشگاه ملی قبول بشی هر رشته بعد هر رشته ای که دوست داری در رابطه با انسانی به یکی از دانشگاه های اونجا درخواست بدی البته باید زبان المانیت در حد b1 یا b2 باشه که بسته به دانشگاه داره و از نظر فرهنگ المانی ها به ایرانی ها نزدیک ترن و اینکه دانشگاه های اونجا غیر از خصوصیاش بدون پول هستند و اگر دانشجو ممتاز باشی بورس میگیری که هزینه زنگیتم میدن که این بورس ها انواعی داره و....موفق باشی

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : گرفتن بورسیه دانشگاه خارجی

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط DELBAR نمایش پست ها
    من یک پسرعمه دارم ک ایشون در انگلستان دکترا میخونن یک بار ازشون پرسیدم چ جوری میشه بورسیه گرفت
    گفت شما اول تو ایران یک رشته دانشگاهی بخون رشته ای که بدونی اونور جذب کردنش راحته بعدش میتونی بعد لیسانست بری تو سایت دانشگاه های معتبر مشخصات اساتید رو بخونی و ب یکی از اساتید درخواست بدی و بهتره به استادی درخواست بدی ک پروژه پژوهشی داشته باشه یعنی دانشگاه ی مبلغی رو دراختیارش گذاشته باشه برای پژوهش ...اما اینی ک شما میگی یعنی میخای بدون مدرک لیسانس بری رو نمیدونم چ جوریه بهتره با ی مشاوره تحصیلی خبره حرف بزنی

من بعداز این که خودمم این در و اوندر زدمو یه تحقیقاتی کردمو پرسجو و سرچ انجام دادم به همین نتیجه رسیدم..!

ولی دوتا مشکل دارم هنوز
    1.فقط ببین من یه مشکل دیگم دارم اون هم این که من نمیخوام برم سربازی بعد برم خارج از کشور.. ایا سربازی امکان خروج از کشور برا ادامه تحصیل رو صلب میکنه؟
    2. از هرکی میپرسم میگه دانشگاه خیلی تایین کنندس.. اینطوری باشه من در مدت کمتر از شیش ماه باید یه رتبه زیر هزار بیارم..منی که پارسال پنجاه هزار اوردم"دوباره دارم کنکور میدم" و دوران پیش دانشگاهی هم غیر حضوری خوندم و کلاسی نرفتمو با معدل 11 12 قبول شدم . تازه سه تا درسمم افتادم که این ماه باید امتحان بدم
    یکیشم عربیه !اون نهایی که ینی کشتارگاهه :| بنظرت دانشگاهی مث پیامنور زمینه همچین پیشرفتی داره؟
    دوستان دیگه هم اگه میدونین بگین بهم

نقل قول نوشته اصلی توسط Alisbi نمایش پست ها
    خب ازمون های قلم چی و غیره برای اونایی که ترازشون بالای 8500 هست بورسیه تحصیلی میدن

اما اگر میخوای اول بری دانشگاه بعد بورس بشی برا ارشد باید اولا زبان انگلیسیت خیلی خوب باشه و محاوره ای هم بتونی راحت صحبت کنی

بعد به کمک یکی از دوستات مقاله ای بنویسی و منتشرش کنی یه مقاله توپه توپ

موفق باشی
    ایول دوستان منم تحقیقاتم همین نتیجه رو داد و تا اینجای کار تکلیفم روشن شد ولی موانعی که بالا شرح دادم دو تا از اصلی ترین مشکلاتم در این مسیره!
    من سه چهار سال همینجا میمونم میخونم و تو این مدت میتونم دو تا زبانم یاد بگیرم از این بابت مشکلی ندارم.. بنظرم حتی تو مقاله نویسی هم مشکلی نخواهم داشت.. میتونم یه رزومه قوی اماده کنم.. چون همین الانش مطالعاته زیادی داشتم و بنظرم دانشم در حد قابل قبولیه و میتونم راحت توفیق داشته باشم در این زمینه (البته تعریف از خود نباشه :دیی )

نقل قول نوشته اصلی توسط naghme نمایش پست ها
    برای بورسیه شدن سه مورد لازمه:
    1. رزومه خوب (مدرک دانشگاه معتبر ایرانی، مقالات اکسپت شده در مجلات و همایش های معتبر، ...)
    2. مدرک معتبر زبان (تافل، ای الس، ...)
    3. لینک شدن با استادی که هم برای پذیرش هم تحصیل اونجا حمایت کنه

1. پس نظر شما اینه که دانشگاه الزاما باید خوب باشه؟ ورای پیام نور؟ اخه من هنوز توجیح نشدم که صرفا دانشگاه چرا باید اینقــــدر نقش داشته باشه!اخه بعضیا خیلی بهم اصرار میکنن که دانشگاهی مث فردوسی رو باید مدد نظر داشته باشی وگرنه کلا تحصیل رو بزاری کنار بهتره و من نمیتونم بفهمم علت این اصرار رو
    2. اینو تا چهار سال دیگه میتونم داشته باشم
    3.در این باره هم اطلاعات چندانی ندارم ولی بنظرم این مرحله ی بعدیه و باید 2 مشکل اولم که مطرح کردم حل بشه..
    یه نگاه بهش میندازی نظرتو بگی

نقل قول نوشته اصلی توسط roya98 نمایش پست ها
    سلام اگر که میخوای حتما بورس تحصیلی بگیری بهترین کشور مخصوصا تو رشته های انسانی آلمان هسته که شرایتشم اینه که شما در ایران کنکور سراسری بدی و دانشگاه ملی قبول بشی هر رشته بعد هر رشته ای که دوست داری در رابطه با انسانی به یکی از دانشگاه های اونجا درخواست بدی البته باید زبان المانیت در حد b1 یا b2 باشه که بسته به دانشگاه داره و از نظر فرهنگ المانی ها به ایرانی ها نزدیک ترن و اینکه دانشگاه های اونجا غیر از خصوصیاش بدون پول هستند و اگر دانشجو ممتاز باشی بورس میگیری که هزینه زنگیتم میدن که این بورس ها انواعی داره و....موفق باشی
    شاید باورت نشه ولی یکی از کشورایی که علاقمندم اون جا باشم،، البته فقط چون جاده هاش محدودیت سرعت نداره :دییی
    میدونی من زبانه انگلیسیم در حده خوبیه همین الانش هم و خیلی علاقمندم که اول این زبان رو که توش زمینه دارم و زبان مهمیم هست یاد بگیرم بعد به فکر یه زبان دیگه باشم.. اگه اینطوری باشه من بهتره صرفا به چندتا کشور معدود که انگلیسی زبانن فک کنم چون یادگیری یه زبان دیگه الان بنظرم کار شاقیه!همین المان انگلیسی قبول نمیکنه؟ البته نمیخوام رویا پردازی کنم من اصلا به اون مرحله نرسیدم که بخوام کشورم رو انتخاب کنم و باید به فکر کنکور باشم ولی چکنیم دیگه فکر ادم منحرف میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوغفار نمایش پست ها
    دقیقا همینطوره من سر جلسه ی کنکور تو بخش ادبیاتش یه بیتی رو حفظ کردم که واقعا به این حرف رسیدم خیلی جالب بودبرام
    بیتش این بود
    حال پخته در نیابد هیچ خام/پس سخن کوتاه باید وسلام

با سپاس از پاسخگوییتون دوستان قسمتی رو که قرمز کردم هم اگه پاسخ بدین کمک بزرگی در تکمیل اطلاعاتم کردین

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

...
    ویرایش توسط MediC : 12-10-2014 در ساعت 08:31 PM دلیل: این پست اشتباه ارسال شد !

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

up
    دوستان یاری کنید

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9596
    تشکـر
    7
    تشکر شده 258 بار در 135 پست
    میزان امتیاز
    10

Post پاسخ : گرفتن بورسیه دانشگاه خارجی

ببخشیدا ، کلا به این حرفا گوش نکن

اول باید پولدار باشی ( اونم خیلی )
    دوم باید تغییر رشته بدی ( چون اونا چیزی به نام انسانی ندارن ) یعنی رشته های انتخابی تو مذهب نباشن ( چیزایی مثل بازرگانی و مدیریت ) مشکلی نداره
    سوم باید پذیرش بگیری ( از طریق یکی از این سایت هایی که انجام میدن ) البته کشورش مهمه مثلا انگلستان ( آپولنیا کالج )
    چهارم باید پاسپورت بگیری ( رفتن به اداره نظام وظیفه و دریافت نامه ) برای گرفتن معافیت تحصیلی 5 - 10 ساله و کامل کردن مدارک و گرفتن پاسپورت
    پنجم گذاشتن وثیقه برای خارج شدن از کشور ( از 30 میلیون تا 100 میلیون ) بستگی به کشور مورد نظر داره ، اگه بری دیگه بر نگردی پولت خورده میشه و گرفتن ویزای تحصیلی از سفارت یک کشور
    شیشم باز کردن یک حساب بانکی خارجی و حواله ی پول در حد 100 هزار دلار سالیانه برای خرج زندگی و تحصیل
    هفتم ، ثبت نام کردن سر وقت در دانشگاه مورد نظر و ادامه ی تحصیل

کلا همینه و همی اینا نیاز به پول زیاد داره

و بورسیه و... همش الکیه ، مگه این که نخه باشی تو کشور جز اولین نفرات کنکور و تحصیلات باشی

که به نظر من نیستی

البته ببخشید ، همین قد میتونستم راهنمایی کنم

به قول قدیمی ها

چو پولدار باشی ، آسان شود کار ها

موفق باشی

14. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

ببخشیدا ، کلا به این حرفا گوش نکن
    چه حرفی؟

اول باید پولدار باشی ( اونم خیلی )
    دوم باید تغییر رشته بدی ( چون اونا چیزی به نام انسانی ندارن ) یعنی رشته های انتخابی تو مذهب نباشن ( چیزایی مثل بازرگانی و مدیریت ) مشکلی نداره
    سوم باید پذیرش بگیری ( از طریق یکی از این سایت هایی که انجام میدن ) البته کشورش مهمه مثلا انگلستان ( آپولنیا کالج )
    1پول کجا بود مشتی پول مول داشتم که تاپیک نمیزدم . تا جایی که مطالعه کردم حدعقل هزینه برای زندگی در اون ور سه تا چهار میلیونه که اگه بورسیه بدن حدعقل نصف میشه این مبلغ
    2اینطور نیست !من که حوزه نمیخونم.. دبیرستانم که نمیخوام اونجا برم.. رشته ی مد نظرمم مطمئن باش تاریخ اسلام نیست !چیزی رو میخونم که بشه روش حساب کرد.. دیدم کسایی رو که حتی از رشته ی هنر تو انگلیس ادامه تحصیل دادن !
    3 جریان این پذیرش چیه؟ بیشتر توضیح بده..

چهارم باید پاسپورت بگیری ( رفتن به اداره نظام وظیفه و دریافت نامه ) برای گرفتن معافیت تحصیلی 5 - 10 ساله و کامل کردن مدارک و گرفتن پاسپورت
    پنجم گذاشتن وثیقه برای خارج شدن از کشور ( از 30 میلیون تا 100 میلیون ) بستگی به کشور مورد نظر داره ، اگه بری دیگه بر نگردی پولت خورده میشه و گرفتن ویزای تحصیلی از سفارت یک کشور
    این در حقیقت پاسخ سوال دوممِ، راجب سربازی
    مطمئنی به این شکله؟ یه جور دیگه باید باهاشون حساب کرد! ای بابا باید افتخارم بکنن که یه نفر نظر اون دانشگاه هارو جلب کرده بعد میان سنگ میندازن جلو پا ادم؟ کار که نشد نداره باید یه راه دیگه ایم باشه

شیشم باز کردن یک حساب بانکی خارجی و حواله ی پول در حد 100 هزار دلار سالیانه برای خرج زندگی و تحصیل
    هفتم ، ثبت نام کردن سر وقت در دانشگاه مورد نظر و ادامه ی تحصیل

کلا همینه و همی اینا نیاز به پول زیاد داره

و بورسیه و... همش الکیه ، مگه این که نخه باشی تو کشور جز اولین نفرات کنکور و تحصیلات باشی
    چرا نخبه هستم ولی نفرات برتر کنکور نه.. )
    راجب وثیقه او اینا یه چیزایی شنیده بودم ولی راجب هزینه هاشو بی فایده بودن رشته و بورسیه خیلی بی منطق بود این حرفا !
    بابا تو نصف منم اطلاعات نداری اصلا به این شکل که میگی نیست
    دیگه خیلی با جزم باوری نظر دادی
    ویرایش توسط MediC : 12-10-2014 در ساعت 09:43 PM

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9596
    تشکـر
    7
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط MediC نمایش پست ها
    چه حرفی؟

1پول کجا بود مشتی پول مول داشتم که تاپیک نمیزدم . تا جایی که مطالعه کردم حدعقل هزینه برای زندگی در اون ور سه تا چهار میلیونه که اگه بورسیه بدن حدعقل نصف میشه این مبلغ
    2اینطور نیست !من که حوزه نمیخونم.. دبیرستانم که نمیخوام اونجا برم.. رشته ی مد نظرمم مطمئن باش تاریخ اسلام نیست !چیزی رو میخونم که بشه روش حساب کرد.. دیدم کسایی رو که حتی از رشته ی هنر تو انگلیس ادامه تحصیل دادن !
    3 جریان این پذیرش چیه؟ بیشتر توضیح بده..

این در حقیقت پاسخ سوال دوممِ، راجب سربازی
    مطمئنی به این شکله؟ یه جور دیگه باید باهاشون حساب کرد! ای بابا باید افتخارم بکنن که یه نفر نظر اون دانشگاه هارو جلب کرده بعد میان سنگ میندازن جلو پا ادم؟ کار که نشد نداره باید یه راه دیگه ایم باشه

چرا نخبه هستم ولی نفرات برتر کنکور نه.. )
    راجب وثیقه او اینا یه چیزایی شنیده بودم ولی راجب هزینه هاشو بی فایده بودن رشته و بورسیه خیلی بی منطق بود این حرفا !
    بابا تو نصف منم اطلاعات نداری اصلا به این شکل که میگی نیست
    دیگه خیلی با جزم باوری نظر دادی
    دوست عزیزم ، پول نداری اصلا کاری نکن

اینکه هزینه اش سه چهار میلیون بیشتر نمیشه ، این مال ( مالزی ، هند ، سنگاپوره )

کشوری مثل ( آلمان ، انگلستان ، فرانسه ، آمریکا ) با سه چهار میلیون بیشتر شبیه توهمه ،، یکم تحقیق کن از منابع معتبر از دکترای مهاجرت ( مثل آقای طاهر کاملی )

نه عباس آقا یا اصغر آقا ( هر کس دیگه ای هر چی بهت گفته چرت گفته )

تو کشورای درجه 1 - برای یک زندگی ایده آل و بدون مشکل باید حداقل 50 هزار دلار خرج کنی در سال و حداکثر 100 هزار دلار - تا یک زندگی ساده و خوب داشته باشی

قوانین کشور ها رو بخون - اون جا مثل ایران نیست که تو خونه بخری هر 15 سال یک بار چی بشه که مالیات بدی
    یا ماشین بخری اصلا مالیات ندی ، جریمه ندی یا چی بشه بخوای ماشینت رو بفروشی بعد بری بدی

عزیزم ، کشور های درجه 1 - حساب و کتاب دارن

خونه وقتی میخری باید سر ماه مالیات بدی ( اگه ندی خونه مصادره میشه ، شوت میشی تو خیابون )
    پول برق ، آب ، گاز ، باید سر ماه پرداخت بشه ( وگرنه مصادره ، تو پارک )
    مالیات ماشین ، سر ماه پرداخت بشه ( مصادره ، پیاده )
    گواهینامه گرفتن ، از نو باید سر کلاس بشینی مال ایران قبول ندارن

بیمه نباشی ، هیچ جا قبولت نمیکنن ، بیمه هم بشی باید سر ماه پولشو بدی وگرنه باطل میشه

و هزاران کوفت و زهر مار دیگه ، اونجا سر ساعت مهلت داری ، وقت به معنای واقعی طلاست

وقتی میگه تا ساعت 12 وقت داری پرداخت کنی ، باید بکنی ، وگرنه باطل

و قطعا همه ی این ها نیاز به پول و درآمد داره
    و قطعا اینجوری نیست که سرت رو بندازی پایین و بگی سلام آمریکا من اومدم ، اونم بگه خوش اومدی عزیزم

هر کسی هر چی بهت گفته دروغ مهضه ،، خودت برو از جاهای معتبر مطالعه کن و تحقیق کن از دکترای مهاجرت سوال کن بعد ببین میرسی به حرفم یا نه
    من که با شما مشکلی ندارم عزیزم

هر رشته ای هم که اون دانشگاه داشته باشه میتونی بری ، کنکور نداره فقط یه سری امتحان میدی و باید رزومه درسی و پرونده ات کامل باشه همراه ترجمه اونا و تایید وزارت آموزش پرورش

و شرط معدل هم دارن ، از 15 به بالا اکثر رشته ها قبول میکنن

و در مورد بورسیه ، بورس معتبر فقط هزینه دانشگاه رو کم یا اصلا رایگان میکنه

ولی دلیل نمیشه که شما هیچ خرجی نداشته باشید

( خونه ، ماشین ، گواهینامه ، بیمه ، مالیات ها ، خوراک ، پوشاک ، قسط ها ، تفریح ، موبایل ، سیمکارت ، هزینه های تلفن و.... )

یه حساب سر انگشتی بکن

کسانی که بورس میگیرن میرن ، حتما از داخل و خارج حمایت میشن
    و یا کار میکنن
    و یا فامیل دارن

و راجب خروج از کشور و وثیقه

سخت ترین کار توی عمرت اگه بخوای انجام بدی همینه

باور نمیکنی ؟ برو یا الله

اول میری پیش سرهنگ ، رییس سازمان نظام وظیفه ی استان خودت

اولین چیزی که میگه ، میگه تو غلط میکنی میخوای بری خارج درس بخونی

حالا تو با هزار تا خواهش و تمنا راضیش میکنه که بله من تضمین میدم بر میگردم

خب حالا نوبت جمع کردن مدارک هست ( هفت هزار خوان رستم )

1 - نامه ی معتبر پذیرش دانشگاه خارجی
    2 - تاییده اصل بودن نامه از سفارت و سازمان آموزش و پرورش
    3 - گرفتن نامه از رییس سازمان نظام وظیفه منبی بر اجازه ی خروج از کشور به مدت تعیین شده
    4 - گرفتن نامه فرم شماره 4 منبی بر درخواست معافیت تحصیلی خارج از کشور از دبیرستان یا دانشگاه
    5 - نامه ی اشتغال به تحصیل فعلی از دانشگاه یا دبیرستان با تایید آموزش و پرورش
    6 - گرفتن فرم شماره 2 از محل اخذ دیپلم و تایید مدیریت دبیرستان و تایید آموزش و پرورش
    7 - 12 قطعه عکس 3*4 رنگی ، جدید
    8 - آزمایش معتبر گروه خونی با تایید پزشک
    9 - پر کردن برگه تعیین وضعیت جسمانی و پزشکی توسط پزشک و کمسیون پزشکی به زبان فارسی و اینگلیسی
    10 - گزارش موجودی 3 آخرین گردش حساب بانکی ، گذاشتن چک و صفته به مبلغ تعیین شده ( از 30 م تا 100 م )
    11 - ضمانت بانکی مبنی بر بلوکه کردن مبلغ تعیین شده از حساب شما به سازمان نظام وظیفه در مدت خروج از کشور (( تضمین بانک برای نتوانستن خارج کردن پول از حساب ))
    12 - و پرداخت انواع مالیات ها با فیش 3 برگه ای
    13 - کامل کردن فرم ها تایید کردن آن ها توسط نظام وظیفه
    14 - کامل کردن تمام مدارک مورد نیاز ، به روز شده ، آخرین تغییرات
    15 - و.....

و در آخر تحویل دادن مدارک به سازمان امور گذرنامه و خروج از کشور

و تحویل پاسپورت همراه مدت زمان تعیین شده ی اجازه

و رفتن به سفارت و اقدام برای ویزای تحصیلی

که خود اون دوباره به هزار تا مدرک نیاز داره

و ایشالا بعد از یک سال دوندگی موفق شدی همه چیز رو جور کنی

بعدش میری خارج

حالا من رو ببخش اگه من چرت میگم داداش ، شرمنده دیگه

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5039
    تشکـر
    0
    تشکر شده 19 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

من کاملا حرفهای جتاب نیمار رو تایید میکنم چون دارم میرم . واسه رفتن یا باید یه تخصص و سواد حسابی داشته باشی که جذبت کنن یا یه پول کلان غیر از این دو راه چاره ای نداری.

17. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9596
    تشکـر
    7
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط bita55 نمایش پست ها
    من کاملا حرفهای جتاب نیمار رو تایید میکنم چون دارم میرم . واسه رفتن یا باید یه تخصص و سواد حسابی داشته باشی که جذبت کنن یا یه پول کلان غیر از این دو راه چاره ای نداری.
    ممنون ، موفق باشید ، کدوم کشور به سلامتی ؟

18. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimar نمایش پست ها
    دوست عزیزم ، پول نداری اصلا کاری نکن

اینکه هزینه اش سه چهار میلیون بیشتر نمیشه ، این مال ( مالزی ، هند ، سنگاپوره )

کشوری مثل ( آلمان ، انگلستان ، فرانسه ، آمریکا ) با سه چهار میلیون بیشتر شبیه توهمه ،، یکم تحقیق کن از منابع معتبر از دکترای مهاجرت ( مثل آقای طاهر کاملی )

نه عباس آقا یا اصغر آقا ( هر کس دیگه ای هر چی بهت گفته چرت گفته )

تو کشورای درجه 1 - برای یک زندگی ایده آل و بدون مشکل باید حداقل 50 هزار دلار خرج کنی در سال و حداکثر 100 هزار دلار - تا یک زندگی ساده و خوب داشته باشی

قوانین کشور ها رو بخون - اون جا مثل ایران نیست که تو خونه بخری هر 15 سال یک بار چی بشه که مالیات بدی
    یا ماشین بخری اصلا مالیات ندی ، جریمه ندی یا چی بشه بخوای ماشینت رو بفروشی بعد بری بدی

عزیزم ، کشور های درجه 1 - حساب و کتاب دارن

خونه وقتی میخری باید سر ماه مالیات بدی ( اگه ندی خونه مصادره میشه ، شوت میشی تو خیابون )
    پول برق ، آب ، گاز ، باید سر ماه پرداخت بشه ( وگرنه مصادره ، تو پارک )
    مالیات ماشین ، سر ماه پرداخت بشه ( مصادره ، پیاده )
    گواهینامه گرفتن ، از نو باید سر کلاس بشینی مال ایران قبول ندارن

بیمه نباشی ، هیچ جا قبولت نمیکنن ، بیمه هم بشی باید سر ماه پولشو بدی وگرنه باطل میشه

و هزاران کوفت و زهر مار دیگه ، اونجا سر ساعت مهلت داری ، وقت به معنای واقعی طلاست

وقتی میگه تا ساعت 12 وقت داری پرداخت کنی ، باید بکنی ، وگرنه باطل

و قطعا همه ی این ها نیاز به پول و درآمد داره
    و قطعا اینجوری نیست که سرت رو بندازی پایین و بگی سلام آمریکا من اومدم ، اونم بگه خوش اومدی عزیزم

هر کسی هر چی بهت گفته دروغ مهضه ،، خودت برو از جاهای معتبر مطالعه کن و تحقیق کن از دکترای مهاجرت سوال کن بعد ببین میرسی به حرفم یا نه
    من که با شما مشکلی ندارم عزیزم

هر رشته ای هم که اون دانشگاه داشته باشه میتونی بری ، کنکور نداره فقط یه سری امتحان میدی و باید رزومه درسی و پرونده ات کامل باشه همراه ترجمه اونا و تایید وزارت آموزش پرورش

و شرط معدل هم دارن ، از 15 به بالا اکثر رشته ها قبول میکنن

و در مورد بورسیه ، بورس معتبر فقط هزینه دانشگاه رو کم یا اصلا رایگان میکنه

ولی دلیل نمیشه که شما هیچ خرجی نداشته باشید

( خونه ، ماشین ، گواهینامه ، بیمه ، مالیات ها ، خوراک ، پوشاک ، قسط ها ، تفریح ، موبایل ، سیمکارت ، هزینه های تلفن و.... )

یه حساب سر انگشتی بکن

کسانی که بورس میگیرن میرن ، حتما از داخل و خارج حمایت میشن
    و یا کار میکنن
    و یا فامیل دارن

و راجب خروج از کشور و وثیقه

سخت ترین کار توی عمرت اگه بخوای انجام بدی همینه

باور نمیکنی ؟ برو یا الله

اول میری پیش سرهنگ ، رییس سازمان نظام وظیفه ی استان خودت

اولین چیزی که میگه ، میگه تو غلط میکنی میخوای بری خارج درس بخونی

حالا تو با هزار تا خواهش و تمنا راضیش میکنه که بله من تضمین میدم بر میگردم

خب حالا نوبت جمع کردن مدارک هست ( هفت هزار خوان رستم )

1 - نامه ی معتبر پذیرش دانشگاه خارجی
    2 - تاییده اصل بودن نامه از سفارت و سازمان آموزش و پرورش
    3 - گرفتن نامه از رییس سازمان نظام وظیفه منبی بر اجازه ی خروج از کشور به مدت تعیین شده
    4 - گرفتن نامه فرم شماره 4 منبی بر درخواست معافیت تحصیلی خارج از کشور از دبیرستان یا دانشگاه
    5 - نامه ی اشتغال به تحصیل فعلی از دانشگاه یا دبیرستان با تایید آموزش و پرورش
    6 - گرفتن فرم شماره 2 از محل اخذ دیپلم و تایید مدیریت دبیرستان و تایید آموزش و پرورش
    7 - 12 قطعه عکس 3*4 رنگی ، جدید
    8 - آزمایش معتبر گروه خونی با تایید پزشک
    9 - پر کردن برگه تعیین وضعیت جسمانی و پزشکی توسط پزشک و کمسیون پزشکی به زبان فارسی و اینگلیسی
    10 - گزارش موجودی 3 آخرین گردش حساب بانکی ، گذاشتن چک و صفته به مبلغ تعیین شده ( از 30 م تا 100 م )
    11 - ضمانت بانکی مبنی بر بلوکه کردن مبلغ تعیین شده از حساب شما به سازمان نظام وظیفه در مدت خروج از کشور (( تضمین بانک برای نتوانستن خارج کردن پول از حساب ))
    12 - و پرداخت انواع مالیات ها با فیش 3 برگه ای
    13 - کامل کردن فرم ها تایید کردن آن ها توسط نظام وظیفه
    14 - کامل کردن تمام مدارک مورد نیاز ، به روز شده ، آخرین تغییرات
    15 - و.....

و در آخر تحویل دادن مدارک به سازمان امور گذرنامه و خروج از کشور

و تحویل پاسپورت همراه مدت زمان تعیین شده ی اجازه

و رفتن به سفارت و اقدام برای ویزای تحصیلی

که خود اون دوباره به هزار تا مدرک نیاز داره

و ایشالا بعد از یک سال دوندگی موفق شدی همه چیز رو جور کنی

بعدش میری خارج

حالا من رو ببخش اگه من چرت میگم داداش ، شرمنده دیگه
    حالا معقولتر شد ،،اولش کاملا بی دلیل ادعا مطرح کردی خب حق بده باورش تماما ناممکن باشه دادا!
    راجب هزینه ها من خیلی از منابع اینترنتی و افراد معتبر رو "نه از اصغرو فرهاد بلکه از مشاورین گرفته تا اساتید دانشگاه " بررسی کردم و ازشون سوال پرسیدم و همشون یه رقم واحد بین سه الی چهار میلیون در ماه رو گفتن . حتی از کسایی که تجربه شخصی داشتن هم پرسیدم و همین رقم رو گفتن
    موسسه حقوقی ملک پور | هزینه زندگی در انگلستان
    مالیات اونجا بسته به نوع خونه و ماشینتم متفاوته لافراری که نمیخوایم بخریم.. اگر این چیزا خیلی کمر شکن بود چرا اکثر این سایت ها همین یه رقمو به طور واحد ازش یاد میکنن
    قاعدتا موضوع بحث اثبات خدا نیست که نتیجه برامون مهم نباشه و از عدم توافق سودی نبریم یا بخواییم کور کورانه عمل کنیمو حرف بزنیم!
    حالا راجب بورسیه!خب تو کلا چرا بورسیه رو مردود میدونی دادا؟ بورسیه انواع مختلف داره که حتی ممکنه هزینه های زندگی رو هم پوشش بده .. ! چطور میگی نباید بهش فکر کرد؟من همین چند وقت پیش تجربیات شخصی یه ایرانی رو از بورسیه شدن تو یه دانشگاهه اگه اشتباه نکنم دانمارکی رو میخوندم .. من خودم تو شهر خودم که شهر مطرحی نیست خیلیا رو میشناسم که بچه هاشون رو فرستادن اون ور و خودشونم بینش در رفتو امدن..قضیه رو بیشتر از اون چه هست پیچیدش میکنی، ! سخت ترین قسمت بنظرم همون قسمت نظام وظیفس
    بابا نصف مردم این مملکت خارج ایران زندگی میکنن !
    من هدفم اینه که مسئله حساب شده بررسی بشه نه از رو جزمیت!

بیتا جان تو که دختری! دخترا رو سربازی نمیبرن که :| مشکلت چیه؟
    ویرایش توسط MediC : 12-11-2014 در ساعت 12:29 AM
    امضای ایشان
    مرده ی یک شبه چو نمره ی بیست
    ثلث اول که هیچش ارزش نیست
    مرده ی قرن را چنین بنگر
    همچو تجدید نــــاب شهریور

19. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9596
    تشکـر
    7
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط MediC نمایش پست ها
    حالا معقولتر شد ،،اولش کاملا بی دلیل ادعا مطرح کردی خب حق بده باورش تماما ناممکن باشه دادا!
    راجب هزینه ها من خیلی از منابع اینترنتی و افراد معتبر رو "نه از اصغرو فرهاد بلکه از مشاورین گرفته تا اساتید دانشگاه " بررسی کردم و ازشون سوال پرسیدم و همشون یه رقم واحد بین سه الی چهار میلیون در ماه رو گفتن . حتی از کسایی که تجربه شخصی داشتن هم پرسیدم و همین رقم رو گفتن
    موسسه حقوقی ملک پور | هزینه زندگی در انگلستان
    مالیات اونجا بسته به نوع خونه و ماشینتم متفاوته لافراری که نمیخوایم بخریم.. اگر این چیزا خیلی کمر شکن بود چرا اکثر این سایت ها همین یه رقمو به طور واحد ازش یاد میکنن
    قاعدتا موضوع بحث اثبات خدا نیست که نتیجه برامون مهم نباشه و از عدم توافق سودی نبریم یا بخواییم کور کورانه عمل کنیمو حرف بزنیم!
    حالا راجب بورسیه!خب تو کلا چرا بورسیه رو مردود میدونی دادا؟ بورسیه انواع مختلف داره که حتی ممکنه هزینه های زندگی رو هم پوشش بده .. ! چطور میگی نباید بهش فکر کرد؟من همین چند وقت پیش تجربیات شخصی یه ایرانی رو از بورسیه شدن تو یه دانشگاهه اگه اشتباه نکنم دانمارکی رو میخوندم .. من خودم تو شهر خودم که شهر مطرحی نیست خیلیا رو میشناسم که بچه هاشون رو فرستادن اون ور و خودشونم بینش در رفتو امدن..قضیه رو بیشتر از اون چه هست پیچیدش میکنی، ! سخت ترین قسمت بنظرم همون قسمت نظام وظیفس
    بابا نصف مردم این مملکت خارج ایران زندگی میکنن !
    من هدفم اینه که مسئله حساب شده بررسی بشه نه از رو جزمیت!

بیتا جان تو که دختری! دخترا رو سربازی نمیبرن که :| مشکلت چیه؟

بله ، درسته ، حرف شما متین

من مخالف بورسیه نیستم ، بلکه خیلی هم خوبه
    ابشالا که موفق به اخذش بشی

در کل بله برای زندگی دانش جویی و برگشتن دوباره ، بله می شه 1 - 5 سال رو سر کرد

من کلی برای یک زندگی ساده بدون برگشت رو حساب کردم

یک زندگی لوکس که باید 10 برابرش کنی

در کل یه چیز بگم ؟

آدم خارج میره که حال کنه دیگه ، فراری بخره باهاش پوز بده و...

مردم میرن خارج که زندیگیشون بهتر بشه نه که بد تر بشه

چه بسی بعضیا که فرار میکنن بدون سرمایه خیلی بدتر هم میشه وضعشون

نمونه اش پناهنده های استرالیا که الان تو جزیره آدم خوارا نگه شون میدارن

20. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nimar نمایش پست ها
    بله ، درسته ، حرف شما متین

من مخالف بورسیه نیستم ، بلکه خیلی هم خوبه
    ابشالا که موفق به اخذش بشی

در کل بله برای زندگی دانش جویی و برگشتن دوباره ، بله می شه 1 - 5 سال رو سر کرد

من کلی برای یک زندگی ساده بدون برگشت رو حساب کردم

یک زندگی لوکس که باید 10 برابرش کنی

در کل یه چیز بگم ؟

آدم خارج میره که حال کنه دیگه ، فراری بخره باهاش پوز بده و...

مردم میرن خارج که زندیگیشون بهتر بشه نه که بد تر بشه

چه بسی بعضیا که فرار میکنن بدون سرمایه خیلی بدتر هم میشه وضعشون

نمونه اش پناهنده های استرالیا که الان تو جزیره آدم خوارا نگه شون میدارن
    1- بنظرت مهم ترین موانع بورسیه گرفتن چیه ؟
    2- من دائم یه رقم رو برای زندگی دانشجویی تو اون ور باهاش مواجه شدم اونم بین سه تا چهار میلیون تومن بوده! ایا غیر اینه بنگرت؟اگر پاسخت منفیه برچه اساس ؟
    3- بنظرت راهی برای عبور از مانع "نظام وظیقه" هست؟
    امضای ایشان
    مرده ی قرن را چنین بنگر

21. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

UP topic

امضای ایشان
    مرده ی قرن را چنین بنگر

22. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    2762
    تشکـر
    119
    تشکر شده 641 بار در 289 پست
    میزان امتیاز
    11

ببین بستگی به رشته داره - بعضی دانشگاه ها در رشته های فنی مهندسی بر اساس رزومه apply میکنن مثلا فرض بگیر شما مهندس کامپیوتری بعد تو فلان مسابقات برنامه نویسی رتبه آوردی

بعد چنتا طرح و پژوهش دادی - و برنامه ی خاصی تولید کردی و .... همه ی اینا رو میکنی تو گونی + مدرک iels که باید فکر کنم 7 به بالا باشه ایمیل میکنی واسه دانشگاه مد نظرت و توضیحات لازمه رو هم attach میکنی و منتظر میشی - اگه این دانشگاه نشد دانشگاه اولویت دوم و برای اونا ارسال می کنی همینطور بگیر تا وقتی که یا apply بگیری یا مطمئن بشی نمیتونی بگیری

منظور اینکه تو بعضی رشته ها و حتی در بعضی شرایط لازم نیست رتبه ی فلان کنکور باشی این راه ها هم هست

23. کاربران زیر از mronaldo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)