نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: اختلاف و ناراحتی در نامزدی

1893
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12544
    تشکـر
    8
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف و ناراحتی در نامزدی

سلام,حدود دو سال پیش به پیشنهاد پدرم با پسر عموم نامزد کردم,قبل از نامزدی هم حدود 7,8 ماه با هم صحبت کردیم,به این نتیجه رسیدم که من نمیتونم با پسرعموم ازدواج کنم به طور کلی ردش کردمو همه ی فامیل فهمیدن که پسر عموم منو میخواد,وتو فامیل شایعه کردن که به علت دوست بودن من با یه پسر دیگه ,پسرعموم منو نمیخواد,,به خاطر این موضوع پدرم بیشتر اصرار کرد در واقع مجبورم کرد,که تن به این نامزدی بدم,وقتی از طرف خانواده پسرعموم این قضیه مطرح شد,پدرم هم فرصت رو غنیمت شمرد و با تهدیداز طرف مادرم منو مجبور به نامزدی کردن,,اوایل چون فکر میکردم,هیچ جایگاهی هیج جا نخواهم داشت,مدارا میکردم و یه جوری سر میکردم,حتی اگه موقع دعوا مقصر نامزدم بود,عذر خواهی میکردم,ولی الان دیگه نمیتونم تحمل کنم,متاسفانه به خاطر فشار زیاد یکبار قرص خوردمو مادرم زود فهمیدو منو به بیمارستان منتقل کردن,من واقعا هیچ علاقه ای به نامزدم ندارم, ولی به گفته اون منو خیلی دوست داره,اما اختلافمون خیلی زیاده,من هیچ علاقه ای بهش ندارمو واقعا دارم تو عذاب زندگی میکنم ,خیلی از وقتا به مردن و راحت شدن فکر میکنم,گاهی به طلاق فکر میکنم اما,چندین بار این موضوع بین خونواده هامون مطرح شده,,و مانع شدن,نامزدم سربازه,چهارماه دیگه دیگه ترخیص میشه,مامانم میگه بخاطر سرباز بودنشه که اختلاف داریم,اون ۲۸ سالشه ومن ۱۹ سالمه,,دوسال نذاشت درسمو ادامع بدم ولی الان پشت کنکوری هستم,به پیشنهاد خودش درسمو دارم ادامه میدم,خودشم لیسانس,با توجه به شرایطی که دارم ازتون میخوام کمکم کنید واقعا گنگم,چیکار کنم؟؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12274
    تشکـر
    444
    تشکر شده 347 بار در 199 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : اختلاف در نامزدی

بايد پدرتون توجيه بشه
    حالا به وسيله يه بزرگي كه خودش قبول داره يا مشاور

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12544
    تشکـر
    8
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

خب مشکل اینجاس که نمیتونم به کسی تو فامیل بگم,به حرف مشاورم گوش نمیده

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12274
    تشکـر
    444
    تشکر شده 347 بار در 199 پست
    میزان امتیاز
    10

مادرتون طرف شماس ديگه؟اون بره صحبت كنه بزرگ يعني دوستي اشنايي بزرگ محلي حاج اقاي مسجدي صرفا فاميل نيس

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12544
    تشکـر
    8
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

تو این قضیه از خانوادم فقط برادر کوچیکمه که طرف منه,اونم میگه دخالت نمیکنم,مادرم میگه اگه جدا شی ,تو زندگی بعدیتتم همینطوری میشه,چ بدونم,میگه شانس ادم بخت اولشه,از این جور حرفا,از دوستاشم اصلا نمتونم ,اگرم به قول شما به کسی بگم که بیاد به پدرم بگه,بهش میگه خودشون میدونن ولی وقتی موعدش میرسه,همه کاسه کوزه ها سر من میشکنه,اخرشم ادم بده میشمو,به نتیجه ای نمیرسم

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12544
    تشکـر
    8
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه یه مشاور باشه که بتونم باهاش صحبت کنم ممنون میشم ,

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11276
    تشکـر
    28
    تشکر شده 66 بار در 46 پست
    میزان امتیاز
    10

اول اینکه باید بگم نمیتونن بزور شمارو همسر این اقا بکنند ( چون چنین عقدی باطل هست ) و اینکه بهشون علاقه ندارید شک نکنید در اینده مشکلاتی رو برای شما پدید خواهد اورد . و در رابطه با سن ، سن ایشون بیشتر و در واقع میشه گفت نه سال یعنی یک دنیای دیگه . و این هم مشکل افرین خواهد بود .

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12535
    تشکـر
    98
    تشکر شده 88 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

دوست گلم نامزدت رو جدا از اینکه پسر عموت است بشین قشنگ با خودت فکر کن.ببین اگه واقعا دوستش نداری و نمیتونه خوشبختت کنه.

پس قاطعانه با پدرت صحبت کن و موضوع رو مطرح کن.فقط خودتی که میتونی این قضیه رو تمام کنی ولی چون فامیل هستین بازخورد های زیادی داره.

زندگی اینده شما از همه چی مهمتره

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12544
    تشکـر
    8
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

من واقعا نمیدونم چیکار کنم,از یه طرف فامیله,تو فامیل اختلاف پیش میاد,اخونوادم راضی نمیشن,چند بار تا مرز طلاق پیش رفتیم ولی اخرش دودش تو چشم خودم میرفته,از یه طرفم اصلا دلم باهاش صاف نمیشه,نمیتونم دوسش داشته باشم,دست خودم نیس,شما بودی چیکار میکردی؟

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12544
    تشکـر
    8
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

چی بگم بهش اخه؟بایام نمیخواد قبول کنه اختلاف داریم,فقط عقیدش اینه که تو فامیل ابرومون میره و از این حرفا...!
    گاهی به سرم میزنه با خودش(نامزدم) صحبت کنم بریم جدا شیم بعد بیام به خانوادم بگم,ولی میترسم..!
    اخه چاره ای نذاشتن واسم,ادم مجبور میشه از فکرا کنه دیگه..!

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

ضمن عرض سلام و احترام

بنده میخوام شمارو کمی راهنمایی کنم اما این وسط یه موردی هست...

قبل از اینکار شما باید تکلیف خودتون رو با خودتون دقیقا مشخص کنید...منظورم اینه که از صحبتهاتون پیداست که هنوز با خودتون دو به شک هستین و دقیقا تصمیمتون رو نگرفتین...

اینکه میگین نمیتونین با طرف ازدواج کنین و حتی دوستش داشته باشین و اینکه از طرف دیگه میگین ممکنه برای فامیل بد بشه اصلا باهم جور در نمیاد و نشون میده شما هنوز درست تصمیمتون رو نگرفتین

ضمن اینکه از اونجاییکه میگین هنوز با نامزدتون در این مورد صحبتی هم نکردین تا شاید با نظر ایشون بتونین این قضیه رو تموم کنین پس نشون میده هنوز بطور کامل تلاش نکردین برای حل این قضیه

برای همین بزارین قبل از هر حرفی بنده از شما بپرسم که تصمیم نهاییتون دقیقا چی هست ؟ شتر سواری دولا دولا نمیشه .باید انتخاب کنین که یا قبول کنین ازدواج رو یا اراده کنین برای جدایی و اتمام ماجرا

بحث یک عمر زندگی مشترک هست...هیچ چیزی مهمتر از خوشبختی و آرامش زوجین نیست...نه ناراحتی والدین و نه اختلاف فامیل و اینها...شما باید خوب این قضیه رو درک کنید و بهش توجه کنید.

حالا با توجه به این نکات شما اول خوب فکر کنین و تصمیم نهاییتون رو اعلام کنین تا بعد با توجه به پاسخ شما بنده تا جاییکه میتونم راهنماییتون کنم... انشاالله دیگر عزیزان هم بتونن کمکی کنن...
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 02-20-2015 در ساعت 02:05 AM
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

12. کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12544
    تشکـر
    8
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز,در این مورد من به طور جدی تصمیممو گرفتم و مصمم هستم,اما والدینم اجازه نمیدن,و مصمم هستن که منو بازور هم که شده مجبور به ازدواج کنن,در این مورد هم که میگم تو فامیل بد میشه,بخاطر پدرو مادرمه که چون تو فامیلمون دو به هم زن زیاد هست میترسم یه کم اذیت سن,وگرنه من خودم,اصلا برام مهم نیست که فامیل چی میگن,یا بد بشه,تصمیم نهایی خودم اینکه میخوام جدا شم,ولی چیجوری پدرومادرمو راضی کنم؟ممنون میشم بتونین کمکی کنین
    با تشکر

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط haniye نمایش پست ها
    سلام,حدود دو سال پیش به پیشنهاد پدرم با پسر عموم نامزد کردم,قبل از نامزدی هم حدود 7,8 ماه با هم صحبت کردیم,به این نتیجه رسیدم که من نمیتونم با پسرعموم ازدواج کنم به طور کلی ردش کردمو همه ی فامیل فهمیدن که پسر عموم منو میخواد,وتو فامیل شایعه کردن که به علت دوست بودن من با یه پسر دیگه ,پسرعموم منو نمیخواد,,به خاطر این موضوع پدرم بیشتر اصرار کرد در واقع مجبورم کرد,که تن به این نامزدی بدم,وقتی از طرف خانواده پسرعموم این قضیه مطرح شد,پدرم هم فرصت رو غنیمت شمرد و با تهدیداز طرف مادرم منو مجبور به نامزدی کردن,,اوایل چون فکر میکردم,هیچ جایگاهی هیج جا نخواهم داشت,مدارا میکردم و یه جوری سر میکردم,حتی اگه موقع دعوا مقصر نامزدم بود,عذر خواهی میکردم,ولی الان دیگه نمیتونم تحمل کنم,متاسفانه به خاطر فشار زیاد یکبار قرص خوردمو مادرم زود فهمیدو منو به بیمارستان منتقل کردن,من واقعا هیچ علاقه ای به نامزدم ندارم, ولی به گفته اون منو خیلی دوست داره,اما اختلافمون خیلی زیاده,من هیچ علاقه ای بهش ندارمو واقعا دارم تو عذاب زندگی میکنم ,خیلی از وقتا به مردن و راحت شدن فکر میکنم,گاهی به طلاق فکر میکنم اما,چندین بار این موضوع بین خونواده هامون مطرح شده,,و مانع شدن,نامزدم سربازه,چهارماه دیگه دیگه ترخیص میشه,مامانم میگه بخاطر سرباز بودنشه که اختلاف داریم,اون ۲۸ سالشه ومن ۱۹ سالمه,,دوسال نذاشت درسمو ادامع بدم ولی الان پشت کنکوری هستم,به پیشنهاد خودش درسمو دارم ادامه میدم,خودشم لیسانس,با توجه به شرایطی که دارم ازتون میخوام کمکم کنید واقعا گنگم,چیکار کنم؟؟
    با سلام
    خانم محترم دوست نداشتن شما آیا به دلیل ارتباط با پسر دیگه ای نیست ؟؟
    منزجر کننده ترین ویژگیهای اون چیه ؟؟
    آیا پسر دیگه ای شما رو لمس کرده ؟؟
    آیا درموقعی که پیش هم هستید اون بلد نیست نامزد بازی کنه ؟؟
    قیافه ی دلچسبی نداره ؟؟
    دقیقا دوست نداشتن شما ناشی از چه چیزهائی میشه ؛ موضوع تا باز نشه ؛ هرگونه اظهار نظر ناشی از بی تجربگیه چون وقتی مثلا" شما حساسیت به چیزی دارید وبه پزشک نگید که وقتی در معرض فلان چیز قرار میگیرید فلان عوارض در شما پیدا میشه ؛ اگه دکتر زود چرک خشک کن براتون تجویز کنه آیا شما رو خوب خواهد کرد ؟؟

15. کاربران زیر از ali502902700 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12544
    تشکـر
    8
    تشکر شده 6 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام آقای محترم اصلا و ابدا من با هیچ شخص دیگه ای هیچ ارتباطی ندارم.
    منزجرترین ویژگی کی؟
    خیر هیچ پسری جرعت اینو نداشته این چه سوالیه؟
    نامزد بازی چیه؟من میگم همش تو دعواییم زندگیم پوچ شده و اصلا نمیتونم این شرایطو هضم کنم
    قیافش هم مشکلی نداره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)