صفحه 1 از 2 12
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 57

موضوع: به یاد آوردن خاطرات

4680
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    تشکر شده 57 بار در 31 پست
    میزان امتیاز
    10

به یاد آوردن خاطرات

سلام من حدود 9 ماهه که ازدواج کردم 21 سالمه.یک دوست پسر داشتم که رابطمون برا ازدواج بود به مدت 5 سال با هم بودیم ولی از هم جدا شدیم چون خیلی اذیتم میکرد الان 10 ماهه که جدا شدیم ومن ازدواج کردم خیلی سخت با خودم کنار اومدم.تا این که دیروز اتفاقی دیدمش و با هم صحبت کردیم حالا من چیکار کنم؟گیچ شدم همه خاطره ها برام زنده شدن نمیتونم با شوهرم حرف بزنم حسای بدی دارم عذاب وجدان از دو طرف

2. کاربران زیر از bahar21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : به یاد آوردن خاطرات

سلام خب این طبیعیه فراموش کردن کسی که پنج سال باهاش رابطه داشتین سخته
    ولی غیر ممکن نیست
    اگه هنوزم بهش فکر میکنید نشانگره اینه که بهش علاقه دارید
    وبرای فراموش کردنش نباید از همسرتون دورشید وبهتره که بیشتر از قبل به همسرتون
    محبت کنید وتوجه!!!
    سوم اینکه خودتونومشغول کنید نذارید ذهنتون به طرفش کشیده بشه وسرگرمی برای خودتون ایجاد کنید
    به نظر من
    وقتی که ما یکی را دوست داریم و یا عاشقشیم.تصویری از او در خودآگاه و ناخودآگاه نقش می بندد به غایت زیبا و قشنگ .طوریکه ساعت ها و ساعت ها با خیال این تصاویر گرم می شویم.همیشه یار را در بهترین تصویرش می بینیم.می گویند لیلی هم آن چنان مقبول نبوده بلکه مجنون به دلیل مجنونیتش او را زیبا می دیده . اگر می خواهیم به هر دلیلی یک نفر یا یک چیزی را فراموش کنیم بایستی این تصویر زیبا را در ذهنمان بشکنیم.مثلا او را به بدترین نحو ممکن به یاد آوریم.با بی رحمی تمام.مثلا اینکه او را در نظر آوریم در حالی که با همان انگشتی که دماغ مبارک را خالی کرده دندان خود را نیز خلال می کند و یا بعد دستشویی دست خود را خوب نشسته و همینجوری با دست هم غذا می خورد.
    بله به جای اینکه یار را سوار اسب بالدار تصور کنیم بایستی او را ژولیده کثیف نامرتب و خلاصه هر چی پلشتی هست در نظر آوریم،یه چند هفته بعد نتیجه اش را خواهید دید.این روش بسیار بی رحمانه اما کار ساز است.
    وچند نکته دیگه
    . به مسافرت بروید. لازم نیست یک سفر رویایی باشد. مهم این است که فقط مناظر تازه ببینید و چیزی شما را مشغول نگه دارد. افراد زیادی باور دارند که تغییر محل موقتی باعث می‌شود ذهنتان را پاک کنید و به وضعیت عادی برگردید.

• با محلی‌ها معاشرت کنید. اگر قرار است همیشه خودتان تنها باشید چه فایده‌ای دارد که به محلی جدید بروید؟ با محلی‌ها معاشرت کنید، به داستان‌هایشان گوش دهید و خوش بگذرانید.

• زمان‌هایی را به تنهایی بگذرانید. سعی کنید از استقلال کنونی‌تان شاد شوید. اگر نتوانید به تنهایی شاد باشید، چطور فردی که قرار است بعدها به زندگی‌تان بیاید می‌تواند با شما شاد شود؟

۲. به دوستان و خانواده تکیه کنید. دوستان و خانواده‌تان در هر شرایطی در دسترس شما هستند - از آنها استفاده کنید! وقتی احساس ناراحتی می‌کنید، با اعضای خانواده وقت بیشتری را بگذرانید یا با دوستانتان قرار گذاشته و بیرون بروید. دوستان و خانواده‌تان درست به همان اندازه یک شریک عاشقانه دوستتان دارند اما به طریقی متفاوت.

• برای اتفاقاتی که می‌افتد به نزدیک‌ترین دوستتان پناه ببرید. اگر آمادگی شنیدن نصیحت دارید، از دوستتان بخواهید این کار را بکند. بهترین دوست شما از دیدی شما را می‌بیند که خودتان نمی‌توانید و دیدگاهی واقعاً تازه به شما خواهد داد. دوست نزدیک شما هر کاری هم که نتواند بکند، فرصتی برای بیرون ریختن حرف‌های دلتان در اختیار شما قرار می‌دهد و باعث می‌شود فکر کنید ارزشمندید.

۳. همه یادگاری‌های رابطه قبلی را از دیدرس خود دور کنید. شاید خیلی جالب به نظر نرسد اما لازم و ضروری است. فراموش کردن یک عشق قبلی مستلزم این است که در آینده زندگی کنید نه گذشته. همه عکس‌ها، یادداشت‌ها، فیلم‌ها، هدیه‌ها و هر چیز دیگری که به او مربوط می‌شود را جمع کرده و در جایی دور از دسترس و دیدتان بگذارید. کار ناراحت‌کننده‌ای است اما روحیه‌تان را بهتر خواهد کرد.

• به خاطر داشته باشید که برداشتن و دور کردن به معنی از بین بردن نیست. ممکن است دوست داشته باشید که همه یادگاری‌هایتان را نگه دارید، درست همانطور که ممکن است نخواهید آن فرد را به طور کل فراموش کنید. شاید دلتان بخواهد وقتی به کل رابطه را پشت سر گذاشتید، نگاهی به آن یادگاری‌ها بیندازید.

۴. همانطور که غصه می‌خورید، حتماً خودتان را خالی کنید. خیلی‌ها تصمیم می‌گیرند همه احساساتشان را جایی بنویسند. وقتی حوصله‌اش را داشتید، یک تکه کاغذ بردارید و افکارتان را روی آن یادداشت کنید. با این روش وقتی توانستید به خوبی رابطه را پشت سر بگذارید، با خواندن آن نوشته‌ها خواهید فهمید که چقدر قوی بوده‌اید که توانستید آن را فراموش کنید.

• چه حسی دارید؟ پنج سال پیش اگر در چنین موقعیتی می‌بودید چه حسی داشتید؟ پنج سال دیگر در چنین شرایطی چه حسی خواهید داشت؟ به این فکر کنید که آن رابطه چه معنا و مفهومی برایتان داشته است.

• فقط از طریق نوشتن نیست که می‌توانید خودتان را تخلیه کنید. نقاشی، طراحی، رقص، ساخت و ساز و دویدن راه‌های عالی دیگری برای آن هستند. هر چه که باشد، باید از ته قلبتان باشد و چیزی که از آن به دست آید، فوق‌العاده خواهد بود.

۵. از جسمتان خوب مراقبت کنید. به طور مرتب ورزش کنید. اگر آنقدر از بر هم خوردن عشقتان غصه می‌خورید که تصور می‌کنید به جسمتان آسیب می‌زند، حتماً با یک مشاور صحبت کنید.

4. 3 کاربران زیر از farimah بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    میزان امتیاز
    10

ممنون.ولی دوست پسرم خیلی تغیر کرده بود یا این که من این احساس و میکنم به من گفت طلاق بگیر با هم ازدواج کنیم خواست با هم باشیم من قبول نکردم گفتم نمیخوام دیگه ببینمت حتی دستمو گرفت من نتونستم کاری کنم ترسیدم ازش گفتم اگه بخوام لجبازی کنم ممکنه بخواد اذیتم کنه یا زندگیمو بهم بزنه و من خیلی حس عذاب وجدان میگیرم وقتی به اینا فکر میکنم فکر میکنم به شوهرم خیانت کردم ازش خجالت میکشم.
    ولی از این بابت خیلی خوشحالم که دیدمش چون تمام مدتی که من عذاب وجدان داشتم از ازدواجم اون با دخترای دیگه دوست بود و عکساشونو نشون داد و گفت من فقط تورو میخوام و هیچ کدومشون مثله تو نشدن نه از این حرفی که زد بلکه از این نظر که تونست منو فراموش کنه

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

شما اشتباه کردین که باهاش صحبت کردین ، سعی کنید دیگه ارتباطتون رو کامل ازش قطع کنید . و این اشتباه رو تکرار نکنید

از هیچی نترسید و بهش بفهمونید که از شما فاصله بگیره ، بهش اجازه ندین که ذهنتون رو مشغول کنه

جدی وقاطعانه باشید نگران چیزی نباشید ، فقط به همسرتون فکر کنید

شل نگیرید که هم افکار خوتون هم . . . رو میتونید بر هم بزنه و باعث ایجاد مشکل های جدید بشه

7. 3 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    میزان امتیاز
    10

خیلی ممنون اما افکارم به کلی به هم ریخته همش به یاد اون روزم دلم گرفته من با شوهرم مشکلات زیادی دارم که اون خودش یه بحثه جدا داره ولی نمیخوام بهش خیانت کنم یا ازش بگذرم اخه یه دوستی چیه که ادم این همه بدبختی داشته باشه چه در زمان دوستی چه در اینده تو رو خدا دخترا دوست نشید ازدواج بهترین کار
    بعده این همه مدت که با هزار بدبختی کنارا ومدم با خودم چرا همه چی برگشت به حالت اول

9. کاربران زیر از bahar21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    شما اشتباه کردین که باهاش صحبت کردین ، سعی کنید دیگه ارتباطتون رو کامل ازش قطع کنید . و این اشتباه رو تکرار نکنید

از هیچی نترسید و بهش بفهمونید که از شما فاصله بگیره ، بهش اجازه ندین که ذهنتون رو مشغول کنه

جدی وقاطعانه باشید نگران چیزی نباشید ، فقط به همسرتون فکر کنید

شل نگیرید که هم افکار خوتون هم . . . رو میتونید بر هم بزنه و باعث ایجاد مشکل های جدید بشه

قابل توجه دوست عزیزم rezal ؛ تحویل بگیرید وقتی تبلیغ روابط آزاد برای شناخت قبل از ازدواج رو میکنید ؛ این بحران که برای این خانم پیش اومده رو چطوری میخواید مدیریت کنید ؛؛ همیشه فکر کنید این خانم خواهر خود شما بوده که این بلا سرش اومده ؛ اینجوری عمیقتر به موضوع نگاه خواهید کرد

وقضاوت کنید ؛ آیا این خانم درمعرض زنای محسنه و طلاق بخاطر لو رفتن روابط ؛ قرار داره یا نه ؟؟؟؟؟؟

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar21 نمایش پست ها
    خیلی ممنون اما افکارم به کلی به هم ریخته همش به یاد اون روزم دلم گرفته من با شوهرم مشکلات زیادی دارم که اون خودش یه بحثه جدا داره ولی نمیخوام بهش خیانت کنم یا ازش بگذرم اخه یه دوستی چیه که ادم این همه بدبختی داشته باشه چه در زمان دوستی چه در اینده تو رو خدا دخترا دوست نشید ازدواج بهترین کار
    بعده این همه مدت که با هزار بدبختی کنارا ومدم با خودم چرا همه چی برگشت به حالت اول
    من از دوستان عزیزم آقای فرخ ؛ مدیر کل و rezal دعوت میکنم پاسخ منطقی به عوارض اعلامی از طرف این خانم بدن ؛ به نحوی که تبلیغ دوستی قبل از ازدواج که می فرمائید ؛ مشکلات این خانم که برای خیلیها پیش میاد رو قابل درک برای مردم وخوانندگان تاپیک بکنه ؟؟؟؟!!!!
    ویرایش توسط ali502902700 : 03-16-2015 در ساعت 06:10 PM

12. کاربران زیر از ali502902700 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ali502902700 نمایش پست ها
    من از دوستان عزیزم آقای فرخ ؛ مدیر کل و rezal دعوت میکنم پاسخ منطقی به عوارض اعلامی از طرف این خانم بدن ؛ به نحوی که تبلیغ دوستی قبل از ازدواج که می فرمائید ؛ مشکلات این خانم که برای خیلیها پیش میاد رو قابل درک برای مردم وخوانندگان تاپیک بکنه ؟؟؟؟!!!!
    من خودم این تجربه هارو داشتم دوستی اصلا خوب نیست و به ضرر دختراست.همیشه این دغدغرو داری که یه روزی رابطت فاش بشه یا یه جایی که با شوهرت هستی تو رو ببینه تازه من با یه نفر بودم فقط نمیشه که ادم هر روز با یکی اشنا بشه و بعدش نشد نفره بعدی تازه شاید همه مثله دوسته من نباشن که برن و اتفاقی همو ببینن.بالاخره من که کاملا دوستی قبل ازدواج رواشتباه میدونم اصلا کلا دوستی و رابطه و اشنا شدن.

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    میزان امتیاز
    10

لطفا بقیه هم منو راهنمایی کنند.

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

خب عزیزم تو دیگه تعهد داری به یه زندگی اون مسر دیگه تمام از زندگیت رفت حتی فکر برقراری رابطه دوباره باهاش نداشته باش
    تو الان شوهر داری فکر و ذهنت باید بشه شوهرت
    عشق بهش بده توجهت بشه شوهرت
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

16. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط پریماه. نمایش پست ها
    خب عزیزم تو دیگه تعهد داری به یه زندگی اون مسر دیگه تمام از زندگیت رفت حتی فکر برقراری رابطه دوباره باهاش نداشته باش
    وقتی دیدمش دلم اتیش گرفته میدونم ولی خیلی سخته بدونی دیگه هیچ وقت بهش نمیرسی خودم نمیدونم با خودم حسابم چیه فقط میدونم عقل و قلبم همه چیم بهم ریختس

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    میزان امتیاز
    10

خیلی سخته خیلی ادم فکر کنه نمیتونه دیگه بهش برسه کلا عقلم قلبم هیچ کدوم عمل نمیکنه نمیتونم هیچی بفهمم

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

اخرش که چی؟؟؟میخوای به شوهرت خیانت کنی؟؟؟؟که این کار خیلی خیل اشتباهی عاقبت خوشی نداره

با هر بدبختی شده باید باید صبرداشته باشی به مرور زمان. تو زندگیت اون عشق کمرنگ بشه جز این راه حل دیگه ای نیست
    فقط سرگرم شوهرت شو
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

من خودم این تجربه هارو داشتم دوستی اصلا خوب نیست و به ضرر دختراست.همیشه این دغدغرو داری که یه روزی رابطت فاش بشه یا یه جایی که با شوهرت هستی تو رو ببینه تازه من با یه نفر بودم فقط نمیشه که ادم هر روز با یکی اشنا بشه و بعدش نشد نفره بعدی تازه شاید همه مثله دوسته من نباشن که برن و اتفاقی همو ببینن.بالاخره من که کاملا دوستی قبل ازدواج رواشتباه میدونم اصلا کلا دوستی و رابطه و اشنا شدن.
    خواهرم لطفا " کمی از مشکلات وفریبکاری مردها در این سایت بنویس وبه خاطر خدا دیگر دختر ها رو راهنمائی کن مطمئن باش خدا از گناه شماهم میگذره و به نحو شایسته ای کمکتون خواهد کرد و من این کمکهای بی دریغ رو هر لحظه شاهد بودم وبه چشم ایمانی خودم دیدم

در این سایت افرادی هستند که دانسته یا ندانسته دارن تبلیغ میکنن که دخترها وپسرها باید مدتی با هم رابطه داشته باشن و تو بغل هم بخوابن تا همدیگه رو بشناسن وبعد ازدواج کنند ؟؟!!
    شما بعنوان یک شاهد توضیح بیشتری بدید تا این تبلیغهای شیطانی ؛ دختر های مردم رو از راه بدر نکنه و بدبخت نشن ( لطفا")

21. کاربران زیر از ali502902700 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

قابل توجه دوست عزیزم rezal ؛ تحویل بگیرید وقتی تبلیغ روابط آزاد برای شناخت قبل از ازدواج رو میکنید ؛ این بحران که برای این خانم پیش اومده رو چطوری میخواید مدیریت کنید ؛؛ همیشه فکر کنید این خانم خواهر خود شما بوده که این بلا سرش اومده ؛ اینجوری عمیقتر به موضوع نگاه خواهید کرد

وقضاوت کنید ؛ آیا این خانم درمعرض زنای محسنه و طلاق بخاطر لو رفتن روابط ؛ قرار داره یا نه ؟؟؟؟؟؟

چقدر درک شما پایینه ، من کی تبلیغ روابط آزاد کردم چرا دروغ میگید
    من به همه به چشم خواهرم نگاه میکنم و به اندازه خواهر خونی براشون ارزش قائل ام .
    خواهشن نادانی خودتون رو وارد پست بقیه نکنید .

23. 5 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

اینجوررابطه ها همیشه این فرازونشیبارم داره مهم اینه که درست باهاش برخورد کنید
    اون ادم بدبودن خودشوثابت کرده خانم بهارپس دلیلی نداره درگیرش باشین سعی کنید منطقتونوبه احساستون غلبه بدید
    داداش رضادرست میگن اگه جدی و قاطع باشین وخودتونوسرگرم شوهرتون کنید همه چیزوفراموش میکنید اولش سخته چون هرچی باشه میخاین یه رابطه ی 5ساله روفراموش کنید ولی کم کم باهاش کنارمیاین
    درمورد حس خیانتم بهتره باخودتون کناربیاین شما قبل از شوهرتون بااون اقابودین پس هیچ خیانتی درکارنیست
    این افکارمنفی میتونه شماروافسرده کنه واین روی زندگی شوهرتونم تاثیرمیذاره پس به خاطر شوهرتونم شده به حسای بدتون غلبه کنید

25. 2 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    میزان امتیاز
    10

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

خودتونوناراحت نکنین دیگه
    برید واسه اقاتون قرمه سبزی درس کنید ازسرکاراومد ذوق کنه

فکرای بدم نکنید خودتونم میدونید فایده ای نداره

28. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

سلام
    دوست عزیز باید بگم این شماید که همه چیز و منفی برداشت میکنید متاسفانه ..متاسفانه و برداشت خیلی خیلی اشتباه از حرف اقا رضا کردید
    اقا رضا خودش مخالف با دوستی های قبل ازدواج و روابط طولانی هستند و اصلا اهل تبلیغ کردن نیستن اگه بیشتر جواب پست های ایشون میخونید میفهمیدید اصلا اصلا اینجوری نیست

ما تو قرن 21 هستیم دیگه مس نسل پدر بزرگ و مادر بزرگا نیستین شب عروسی همو ببینن
    الان دوره ای شده باید باید دختر و پسر وقتی قسدشون ازدواج قبل هرچیزی همو بهتر بشناسن

درضمن ازادی که اقا رضا فک میکنن منظورشون چیز دیگست ولی شما. ازادی رو به معنای بی بند و باری میدونید که واقعا اشتباست

لطفا ندانسته در باره کسی قضاوت نکنید
    و طرز فکر خودتون به دیگران نچسبونید
    ویرایش توسط پریماه. : 03-17-2015 در ساعت 03:28 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

30. 3 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    میزان امتیاز
    10

ممنون از شما دوستای عزیزم که منو راهنمایی کردید.
    شناخت قبل ازدواج خوبه ولی با قانون خاص خودش نه دوستی من اگه با اون اقا دوست نبودم نمیشناختمش.
    شناخت خوبه بعد مشاوره قبل ازدواج و در چهارچوب خودش و زیر نظر خانواده

32. 3 کاربران زیر از bahar21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    میزان امتیاز
    10

ولی خوب شناختم تاثیری نداره چون ادما اصلا خودشونو نشون نمیدن من با شوهرم 1 ماه اشنا شدیم ولی بعده ازدواج خیلی تغییر کرد با این که زیر نظر خانواده بود

فقط تحقیقات به صورت کامل و مشاوره قبل ازدواج

34. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    چقدر درک شما پایینه ، من کی تبلیغ روابط آزاد کردم چرا دروغ میگید
    من به همه به چشم خواهرم نگاه میکنم و به اندازه خواهر خونی براشون ارزش قائل ام .
    خواهشن نادانی خودتون رو وارد پست بقیه نکنید .
    نوشته های شما خودش شاهد ابلهی ونادانی شما هست و مردم خودشون وقتی اونا رو بخونند می فهمند که نتنها نادان شماائید بلکه ابله هستید چون همین نوشتتون باز دلالت بر تناقض گفتای شما داره و همینجور گستاخانه هم که نوشتید دلیل بر توبه شماست وباز هم قبوله

35. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

نوشته های شما خودش شاهد ابلهی ونادانی شما هست و مردم خودشون وقتی اونا رو بخونند می فهمند که نتنها نادان شماائید بلکه ابله هستید چون همین نوشتتون باز دلالت بر تناقض گفتای شما داره و همینجور گستاخانه هم که نوشتید دلیل بر توبه شماست وباز هم قبوله

والا منم جز همون مردمم حرفهای شما و اقا رضا رو میخونم حرفهای شمارو ابله هانه و نادان میدونم

راستی اینم بگم همین اقا که دارید بهش میگید ابله از نظر کاربرای اینجا بهترین کاربر تو نظر سنجی انتخاب شده خواستم بگم درجریان باشی
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

36. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

37. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

والا منم جز همون مردمم حرفهای شما و اقا رضا رو میخونم حرفهای شمارو ابله هانه و نادان میدونم

راستی اینم بگم همین اقا که دارید بهش میگید ابله از نظر کاربرای اینجا بهترین کاربر تو نظر سنجی انتخاب شده خواستم بگم درجریان باشی

بالاخره هر کسی چند تا پاچه خوار دورو برش جمع میکنه ؛ از خوانندگان عزیز درخواست میکنم به نوشته های اون آقا مراجعه کنند وببینند که هروقت اون آقاگفته ( کلمه دو حرفی)........ این خانم باتشکرش گفته من
    ویرایش توسط ali502902700 : 03-17-2015 در ساعت 07:26 PM

38. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    تشکر شده 566 بار در 230 پست
    میزان امتیاز
    10

جناب شما ناراحتی قبول نکن
    نیاز نیس انقد خودتو سبک نشون بدی و تو پستای بقیه جوابای نامربوط بذاری.
    امضای ایشان
    اگر میخواهی محال ترین اتفاق زندگیت رخ بدهد
    باور محال بودنش را عوض کن

39. 2 کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط naz gol نمایش پست ها
    جناب شما ناراحتی قبول نکن
    نیاز نیس انقد خودتو سبک نشون بدی و تو پستای بقیه جوابای نامربوط بذاری.
    l

من در تاپیک قبلی اسمی از کسی نبردم و کلی گوئی کردم ولی کسی که خودش رو متهم فرض کرده اقدام به جسارت به بنده کرد و جواب ها ی ؛هویه

مضافا" این پستها در نهایت هرچی باشه ؛ توسط خوانندگان قضاوت میشه و خوانندگان ؛ شما چند نفری که دائم از همدیگه تشکر میکنید ؛ نیستید ؟؟!!
    ویرایش توسط ali502902700 : 03-17-2015 در ساعت 07:11 PM

41. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

l

من در تاپیک قبلی اسمی از کسی نبردم و کلی گوئی کردم ولی کسی که خودش رو متهم فرض کرده اقدام به جسارت به بنده کرد و جواب ها ی ؛هویه

مضافا" این پستها در نهایت هرچی باشه ؛ توسط خوانندگان قضاوت میشه و خوانندگان ؛ شما چند نفری که دائم از همدیگه تشکر میکنید ؛ نیستید ؟؟!!
    من وقتشو ندارم باهات کل کل کنم هر پستی هم به نظرم مفید باشه تشکر میکنم فقط حیف گزینه دیس لایک نداره تا واسه پستای شما ازش استفاده کنم.
    نیازی نیس اصرار داشته باشی همه حرفتو قبول کنن منتظر باش ببین چن نفر از پستت تشکر میکنن تا ببینی باهات موافقن یا نه.
    امضای ایشان

42. کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

من وقتشو ندارم باهات کل کل کنم هر پستی هم به نظرم مفید باشه تشکر میکنم فقط حیف گزینه دیس لایک نداره تا واسه پستای شما ازش استفاده کنم.
    نیازی نیس اصرار داشته باشی همه حرفتو قبول کنن منتظر باش ببین چن نفر از پستت تشکر میکنن تا ببینی باهات موافقن یا نه.
    تشکر شماچند نفر که همه جا از هم تشکر میکنید تا الکی امتیازتونو بالا ببرید و ادعا کنید خیلی حالیتونه ؟؟!! تازه باعث میشه از خودم ناامید بشم و در درستی افکارم شک کنم؟!!

44. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

تشکر شماچند نفر که همه جا از هم تشکر میکنید تا الکی امتیازتونو بالا ببرید و ادعا کنید خیلی حالیتونه ؟؟!! تازه باعث میشه از خودم ناامید بشم و در درستی افکارم شک کنم؟!!
    نه من جسارت نکردم این شمایی که خیلی حالیته
    امضای ایشان

45. کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

46. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

دوستان خواهشا" بحث کنید ولی توهین نکنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

47. 6 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

بالاخره هر کسی چند تا پاچه خوار دورو برش جمع میکنه ؛ از خوانندگان عزیز درخواست میکنم به نوشته های اون آقا مراجعه کنند وببینند که هروقت اون آقاگفته ( کلمه دو حرفی)........ این خانم باتشکرش گفته من

اصلا سعی نکن شخصیت خودتو به ماها بچسبونی

جالبیش اینجان فقط خودت نظر خودت قبول داری
    همه اشتباه میکنن الا تو معلومه هههههه

یکی نیست با نظرت موافق باشه پس صدردصد مشکل از تو
    واقعیت تلخ میدونم
    من فقط یاد اوری کردم شما منفی برداشت میکنید
    و اقا رضا اگه نادان بودن تو نظر سنجی کاربر برتر انتخاب نمیشد

نمیدونم چرا لج میکنید

جلل خالق خدا روزیتو جای دیگه بده
    ویرایش توسط پریماه. : 03-17-2015 در ساعت 10:18 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

49. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8688
    تشکـر
    260
    میزان امتیاز
    10

وقتی دیدم 30 تا پاسخ دارم خیلی خوشحال شدم گفتم بچه ها چه قد منو راهنمایی کردن ولی وقتی باز کردم خوندم دیدم که همه فقط دارن جواب همو میدن>>>>چی بگم الان بازم ممنون که وارد این پست شدید

50. کاربران زیر از bahar21 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

51. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

نسبت به شما وامثالهم 100%

52. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

نسبت به شما و امثالهم 100% همینطوره

53. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

اصلا سعی نکن شخصیت خودتو به ماها بچسبونی

جالبیش اینجان فقط خودت نظر خودت قبول داری
    همه اشتباه میکنن الا تو معلومه هههههه

یکی نیست با نظرت موافق باشه پس صدردصد مشکل از تو
    واقعیت تلخ میدونم
    من فقط یاد اوری کردم شما منفی برداشت میکنید
    و اقا رضا اگه نادان بودن تو نظر سنجی کاربر برتر انتخاب نمیشد

نمیدونم چرا لج میکنید

جلل خالق خدا روزیتو جای دیگه بده

حضرت موسی وقتی رفت پیش فرعون وفرعونیان مگه ؛ همه براش دست زدند و حورا کشیدند ؟؟!!

اعتقادات کفر آمیز و مقابله با اون توسط هر کسی باشه در طول تاریخ با مقاومت همراه بوده وخواهد بود !!

و در قرآن به صراحت گفته شده افراد ........................ ؟؟ ((خودتون برید بخونید)) یار ومدد کار یکدیگر هستند .

ضمنا" من چیزی نگفتم که جبهه گرفتین (( در یک کلام گفتم روابط آزاد بین دختر وپسر قبل از ازدواج باید محدود وتعریف شده باشه تا طرفین دچار گناه وزنا نشن ؛ واگر این روابط از حد اکثر یکماه بیشتر بشه ؛ اتفاقات جنسی ؛ بین اونا قابل کنترل نیست وصد درصد به گناه می افتند ))(( ولی شما میگید نه باید شیش هفت ماه و ...... رابطه باید باشه تا طرفین خوب همدیگه رو بشناسن ؟؟!!!!!!!!!! ولابد مدت زمان ارضاء شدن همدیگه رو هم کشف کنن و بعد ببینن که به درد هم میخورن یا نه ؟؟!!! که این یک اشتباه در راهنمائی و شراکت در گناه افرادیه که به حرف شما عمل میکنن و شماهم مثل قوم ثمود ؛ توسط خدا مواخذه خواهید شد ))

ولی اگر حرفتونو عوض میکنید و به روابط محدود وتعریف شده اعتقاد دارین ؛ دیگه دعوائی وجود نداره و میتونیم باهم در خدمت افرادی باشیم که این سایت رو برای راهنمائی گرفتن انتخاب کردن .

54. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

راستی یادم رفت من دارم از حق خانمها دفاع میکنم تا مورد سوء استفاده مردها قرار نگیرن ولی با توجه به تشکرهای بی دریغ برخی خانمها که در زیر پستها میذارن ؛؛ لابد دوست دارن خودشون وکس وکارشون مورد سوء استفاده قرار بگیرن ؟؟!! خوب دیگه بنده چکار کنم برید هر کاری دوست دارید بکنید ؟؟!! من فقط تعجب میکنم !!!!!!!

55. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

جلل خالق ...الان ما کجا گفتیم شیش هفت ماه ههههههههههه برا خودت حرف درمیاری میبافی ومیدوزی ؟؟؟
    مگه منظور من و اقا رضا چی بود ماهم منظورمون محدود بودن این رابطست ..توجه کنی تم خود اقارضا دوستی های طولانی مدت قبول ندارم

داداش ببین این شمایی که جای ما حرف درمیاری و بد برداشت میکنی
    و ذهن شما منفی گرا هستش ادم نمیدونه به امثال شما چی بگه که حرف طرف و کلا برعکس میکنید دوتا چیز هم میذاری روش به بقیه میرسونی ههههه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

56. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

شما چون خودتون همچین کسی هستی این برداشت میکنی هرکس هرجوری خودش هست شخصیت و بردارشت میکنه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

57. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

58. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

شما چون خودتون همچین کسی هستی این برداشت میکنی هرکس هرجوری خودش هست شخصیت و بردارشت میکنه

تازه شناختمت بزرگ شدی از عکسای کارتونی خارج شدی و .....

خدائی دست از سرمن وردار هنوز خی------------------لی مونده ؛ فعلا" نمیتونی فرق سیب زمینی ودیب دمینی رو بفهمی وبرام افت داره اصلا" دیگه جوابتو بدم ؟؟!!

59. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

خدائی دست از سرمن وردار هنوز خی------------------لی مونده ؛ فعلا" نمیتونی فرق سیب زمینی ودیب دمینی رو بفهمی وبرام افت داره اصلا" دیگه جوابتو بدم ؟؟!!
    اصن قراره بازم بره تو عکسای کارتونی....
    ابجی پریماه فرق سیب زمینی و دیب دمینیو نمیدونه کلا ولی فرق یه دوستی ساده رو با رابطه ی نامشروعو خوب میفهمه با اینکه هنوز اندازه ی شمام فرصت نکرده بزرگ بشه و هنوزم به قول خودتون تو عکسای کارتونی سیرمیکنه....
    شما که اینهمه بزرگ شدی و دیگه یه پا سیب زمینی شناسی واسه خودت ، شده تا حالا یه جنس مخالف ببینی و به رابطه ی به قول خودتون نامشروع فکرنکنید؟؟؟
    اصلا کلا شده یه روز به رابطه ی نامشروع فکرنکنید؟؟؟اصلا تو این دنیا کسی به اندازه ی شما تو یه روز میتونه از رابطه ی نامشروع اینهمه حرف بزنه و همه چیزو به اون قفل کنه؟؟؟
    شما ذهنتون خیلی فعاله واقعا تبریک لازمین

60. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

61. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6231
    تشکـر
    1,518
    میزان امتیاز
    10

راستی یادم رفت من دارم از حق خانمها دفاع میکنم تا مورد سوء استفاده مردها قرار نگیرن ولی با توجه به تشکرهای بی دریغ برخی خانمها که در زیر پستها میذارن ؛؛ لابد دوست دارن خودشون وکس وکارشون مورد سوء استفاده قرار بگیرن ؟؟!! خوب دیگه بنده چکار کنم برید هر کاری دوست دارید بکنید ؟؟!! من فقط تعجب میکنم !!!!!!!
    خیلی بی شرمی ترجیح میدم دیگه جوابتو ندم
    امضای ایشان

62. 2 کاربران زیر از naz gol بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    اصن قراره بازم بره تو عکسای کارتونی....
    ابجی پریماه فرق سیب زمینی و دیب دمینیو نمیدونه کلا ولی فرق یه دوستی ساده رو با رابطه ی نامشروعو خوب میفهمه با اینکه هنوز اندازه ی شمام فرصت نکرده بزرگ بشه و هنوزم به قول خودتون تو عکسای کارتونی سیرمیکنه....
    شما که اینهمه بزرگ شدی و دیگه یه پا سیب زمینی شناسی واسه خودت ، شده تا حالا یه جنس مخالف ببینی و به رابطه ی به قول خودتون نامشروع فکرنکنید؟؟؟
    اصلا کلا شده یه روز به رابطه ی نامشروع فکرنکنید؟؟؟اصلا تو این دنیا کسی به اندازه ی شما تو یه روز میتونه از رابطه ی نامشروع اینهمه حرف بزنه و همه چیزو به اون قفل کنه؟؟؟
    شما ذهنتون خیلی فعاله واقعا تبریک لازمین
    آبجی من از دیدن آواتارتون موهای تنم سیخ سیخی میشه ویاد دیونه ها می افتم لطفا " دور مارو خط بکش تا شبا بتونم بخوابم

64. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

آبجی من از دیدن آواتارتون موهای تنم سیخ سیخی میشه ویاد دیونه ها می افتم لطفا " دور مارو خط بکش تا شبا بتونم بخوابم
    اولا که من ابجی کسی نیسم
    دوما درست حرف بزن اگه تکرار شه من تحمل نمیکنم اینو بدون اقای دیب دمینی....
    سوما شما میخاین بخابین میخاین نخابین من هرجا دوست داشته باشم میرم ولی خودتونم زیاد اینجا بیاین لطفا اخه هرجا هسین کلا جنبه ی فانش بالا میره
    اصن خیلیا به امید شما میان اینجا......

65. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

66. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13215
    تشکـر
    370
    تشکر شده 500 بار در 226 پست
    میزان امتیاز
    10

چرابهم میپرین حیف نیست؟
    امضای ایشان
    هرروزخوشبخترین انسان روی زمین ازخواب برمیخیزم

67. 2 کاربران زیر از ziziorton بابت این پست مفید تشکر کرده اند

68. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    اولا که من ابجی کسی نیسم
    دوما درست حرف بزن اگه تکرار شه من تحمل نمیکنم اینو بدون اقای دیب دمینی....
    سوما شما میخاین بخابین میخاین نخابین من هرجا دوست داشته باشم میرم ولی خودتونم زیاد اینجا بیاین لطفا اخه هرجا هسین کلا جنبه ی فانش بالا میره
    اصن خیلیا به امید شما میان اینجا......

69. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

عه دارین میرین؟؟؟بودین حالا
    باشه ب سلامت اقای دیب دمینی
    التماس دعا

70. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

71. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

الهییییی مامانت داغت نبینه بچه بودی میگفتی دیب دمینی ؟؟مسخرت میکردن؟حالا اینجا عقدتو خالی میکنی الهی الهی الهیییییی
    متاسفانه من بچه بودم این سوژه هارو دست بقیه نمیدادم که الان بخواد بشه برام عقده اینجوری خالیش کنم
    کسی هم که به سیب زمینی میگه دیب دمینی اصلا نمیتونه راجب اواتار من نظر بده اصلا توکی هستی که بخوای نظر بدی ؟؟؟چرا زورت گرفته خب برو دستشویی زورت گرفته از حرفهای واقعیت چرا بحث عوض میکنی چسبوندی به اواتار ماها؟؟؟

فک کنم کارتون دوس داری که اواتار من چشمت و گرفته بود
    همه اینجا با تو مشکل دارن چون فک کنم مشکل روانی داری. رو اعصاب همه میدودیی
    ولی خب از یه ادم مشکل روانی داره انتظاری نیست شما که همش تو فکر روابط نامشروع شما میدونید مس اون ادما هستید با دخترا دوست میشن هرغلطی میخوان کنن بعد دنبال دختر خوب میگردن
    ذهنت متاسفانه خیلی خیلی منحرف یکم تایپک های دیگه هم جواب بده همش تو تایپک های دختر و پسر نباش
    ویرایش توسط پریماه. : 03-19-2015 در ساعت 11:04 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

72. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

73. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ziziorton نمایش پست ها
    چرابهم میپرین حیف نیست؟
    ابجی اعصاب و روان نمیذارن بعضیا واسه ادم
    شما حرص نخوریا عروس خانوم

74. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ملکه تو اواتار خودش میخواد بگه اهل خدا ولی متاسفانه نیست
    این از اون ادماست که هرچیییی قر زیر چادره
    موضوع همینان اینا که ادعای مومنی میکنن بیشتر هیز و تو این مسائل ها هست هههههه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

75. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

76. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    میزان امتیاز
    24

ترخداااااا یکی به این علی بگه فهمیدیم اواتارت قشنگه فهمیدیم میخوای بگی مومنی ( سرعمر)
    ترخدا یکی بهش بگه عقده ای نشه از بس راجب اواتار ما نظر داد
    سارا ادرس اواتار قبلی براش بذار اونجا نظر بده عقده ای نشه

کسی که به کاربر برتر میگه ابله دیگه همگی بفهمید مشکل از عقل مبارکشه
    این همه بچه ها باهات مشکل دارن ادم نمیشی هههههه ببین عزیز واقعیت تلخه میدونم ولی خودتو حتما درمان کن که نخوای رو اعصاب بقیه راه بری
    ویرایش توسط پریماه. : 03-18-2015 در ساعت 10:47 PM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

صفحه 1 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد