نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: دو دلی در ازدواج

2254
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17842
    تشکـر
    11
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

دو دلی در ازدواج

سلام لطفا راهنمایی کنید
    خواهر بنده نامزد دارند.خیلی هم همدیگه رو دوست دارند.اما اخیرا اتفاقاتی پیش اومد که خواهرم کلا از ازدواج کردن دلسرد شدند و دیگه یه جورایی دو دل هستند.نامزدش رو دوست داره ولی از طرفی شور و شوقش رو برای ازدواج کردن از دست داده و همش میگه من ازدواج تو برنامه م نیست.الان من نمیدونم چیکار کنه.زیاد هم باهام حرف نمیزنه ببینم دقیقا چشه چون احساس میکنه غمگین میشم
    یه جورایی شک و تردید برش داشته و میخواد کلا ازدواج نکنه...تا الان هم مراسم عقدش برگزار نشده.چیکار کنم راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : دو دلی در ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.94 نمایش پست ها
    سلام لطفا راهنمایی کنید
    خواهر بنده نامزد دارند.خیلی هم همدیگه رو دوست دارند.اما اخیرا اتفاقاتی پیش اومد که خواهرم کلا از ازدواج کردن دلسرد شدند و دیگه یه جورایی دو دل هستند.نامزدش رو دوست داره ولی از طرفی شور و شوقش رو برای ازدواج کردن از دست داده و همش میگه من ازدواج تو برنامه م نیست.الان من نمیدونم چیکار کنه.زیاد هم باهام حرف نمیزنه ببینم دقیقا چشه چون احساس میکنه غمگین میشم
    یه جورایی شک و تردید برش داشته و میخواد کلا ازدواج نکنه...تا الان هم مراسم عقدش برگزار نشده.چیکار کنم راهنمایی کنید
    خب وقتی برای ازدواج امادگی لازم و نداشتن این اتفاق دیر یا زود میفتاد

بهتر در این مورد اگر تصمیمی داره خودشو با عبارت.... دوستش دارم.... گمراه نکنه

تا در دوره طلایی شناخته اول مشاوره حضوری و بعد تصمیم قاطع
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17842
    تشکـر
    11
    تشکر شده 9 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    خب وقتی برای ازدواج امادگی لازم و نداشتن این اتفاق دیر یا زود میفتاد

بهتر در این مورد اگر تصمیمی داره خودشو با عبارت.... دوستش دارم.... گمراه نکنه

تا در دوره طلایی شناخته اول مشاوره حضوری و بعد تصمیم قاطع
    آقا فرخ اون وضعیت روحیش اصلا خوب نیست نمیدونم چه جوری بگم حتی وقتی غذا میخوریم پدرم کنارش میشینه بدش میاد و میره اون طرف تر.میگه دست خودم نیست احساس وحشت و بیزاری میکنم و ازش هم واقعا کینه ای ندارم دختر پخته ای هست مهربونه ولی یه کم حالت بدبینی نسبت به زندگی مشترک داره میگه هرکی ازدواج کرده پشیمونه و از این حرفا قلبا راضیه ازدواج کنه ولی از طرفی دقیقا نمیدونم چرا ولی دل خوشی از جنس مخالفش نداره هرکی ببینه نفهمه میگه چقدر سنگدل و خودخواه و بی رحمه ولی درواقع احساس میکنم مال گذشتشه باورکنید مدام ناراحت و غمگینه ولی خودش میخواد قبل از عقدش بره پیش روانشناس که بایکی حرف زده گفته چهار مرحله رو باید طی کنه من میخوام شاد باشه و بدونه حق ازدواج و خیلی از حق های دیگه رو داره ولی اون میگه من حق ندارم ازدواج کنم حق ندارم کسی رو دوست داشته باشم من هیچ حقی تو زندگیم ندارم و همه چیزم وابسته به دیگرانه

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42147
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

اگر برای ازدواج دودل هستید باید از مشاوره ازدواج کمک بگیرید تا به شما راهنمایی دهد

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 70 بار در 61 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام خدمت شما
    نگرانی و دغدغه شما برای خواهرتان قابل تقدیر است.
    دقیق مشخص نیست که آیا از ابتدا تردید برای ازدواج وجود داشته یا با اتفاقاتی که باز هم نمی دانیم چیست، این تردید ایجاد شده.
    سن و پختگی شخصیت در انتخاب برای ازدواج خیلی مهم است.
    گاهی افراد در مرحله ای از زندگی هستند که هنوز خودشان هم نمیدانند چه می خواهند و چه برنامه ای برای آینده دارند، در این میان ممکن است با کسی هم آشنا شوند و او را دوست داشته باشند اما دوست داشتن صرف برای ازدواج اگرچه لازم است، کافی نیست.
    گاهی هم برخی تصورات و باورها وجود دارند که مانع افراد برای پذیرش مسئولیت و نقش همسر می شود.
    ممکن هم هست که ایشان در ابتدا می خواسته اند اما بعدها با تجاربی به این نتیجه رسیدند که فعلا دست نگه دارند یا اینکه این فرد شاید معیارهای کافی را در نظر ایشان نداشته باشند که بتوانند به عنوان همسرشان او را بپذیرند.
    در ضمن ایشان نیازمند مشاوره حضوری هستند تا دقیقا مشکلاتشان مطرح و بررسی شود.
    شما به عنوان یک برادر دلسوز و همدل فقط می توانید در کنارش باشید و به او پیشنهاد دریافت مشاوره را بدهید.
    جز همدلی و در کنار ایشان بودن کار دیگری از شما ساخته نیست چراکه شاید ایشان خیلی راحت نباشند که مشکلات مده شان را برایتان باز کنند و کاملا هم طبیعی است.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما دوست عزیز
    نگرانی شما برای خواهرتان قابل درک می باشد و نیاز است ایشان در همین دوران نامزدی به این شک و تردید ها پاسخ بدهند و اگربا نادیده گرفتن این مشکلات وارد مرحله عقد شوند ممکن است با مشکلات دیگری نیز مواجهه شوند بهتر است به ایشان بیان کنید که بهتر است در این مسیر به صورت حضوری به شناخت درمانگر مراجعه داشته باشند تا بتوانیم در این زمینه با بررسی افکار و دیدگاهای ایشان کمک کنیم تا تصمیم گیر بهتری بر پایه شناخت داشته باشند.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354790

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد